Сандықтау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 мамырдағы № 3/4 "Сандықтау ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 28 наурыздағы № 27/6 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 9 сәуірде № 7127 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 қаңтардағы № 2/2 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 22.01.2021 № 2/2 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сандықтау аудандық мәслихатының "Сандықтау ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 20 мамырдағы № 3/4 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5414 тіркелген, 2016 жылғы 17 маусымда "Сандыктауские вести" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Сандықтау ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
8 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. Әлеуметтік көмек көрсетілетін атаулы және мереке күндерінің тізбесі:
1) 15 ақпан – Ауғанстаннан әскерлерді шығару күні (бір жолғы);
2) 9 мамыр - Жеңіс Күні (бір жолғы);
3) 1 қазан - Қарттар күні (бір жолғы);
4) қазанның екінші жексенбісі - Қазақстан Республикасының мүгедектер күні (бір жолғы).";
9 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"9. Әлеуметтік көмек азаматтардың келесі санаттарына беріледі:
Ауғанстан аумағындағы ұрыс қимылдарға қатысушылар санынан адамдарға;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген басқа тұлғалардың санаттарына;
ең төмен зейнетақы көрсеткішінен төмен алатын зейнеткерлерге;
барлық санаттағы мүгедектерге;
онкологиялық аурумен ауыратындарға;
туберкулез ауруларына;
табиғи апат немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматтарға;
аз қамтылған азаматтарға, көп балалы отбасыларға;
18 жасқа дейінгі мүгедек баланы тәрбиелеп отырған тұлғаларға;
аз қамтылған отбасылардан және халықтың әлеуметтік-әлсіз қабатынан шыққан студенттерге.
Бұл ретте азаматтарды өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаждар санатына жатқызу үшін мыналар негіз болады:

О внесении изменений в решение Сандыктауского районного маслихата от 20 мая 2016 года № 3/4 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Сандыктаускому району"
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 28 марта 2019 года № 27/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 9 апреля 2019 года № 7127. Утратило силу решением Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 22 января 2021 года № 2/2.
Сноска. Утратило силу решением Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 22.01.2021 № 2/2 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сандыктауского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Сандыктаускому району" от 20 мая 2016 года № 3/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5414, опубликовано в газете "Сандыктауские вести" 17 июня 2016 года) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Сандыктаускому району, утвержденных указанным решением:
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Перечень памятных дат и праздничных дней для оказания социальной помощи:
1) 15 февраля – День вывода войск из Афганистана (единовременно);
2) 9 мая – День Победы (единовременно);
3) 1 октября – День пожилых (единовременно);
4) второе воскресенье октября – День инвалидов Республики Казахстан (единовременно).";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Социальная помощь оказывается следующим категориям граждан:
лицам, из числа участников боевых действий на территории Афганистана;
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
другим категориям, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны;
пенсионерам с размером пенсии ниже минимального размера;
инвалидам всех категорий;
больным онкологическими заболеваниями;
больным туберкулезом;
гражданам, пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара;
малообеспеченным гражданам, многодетным семьям;
лицам, воспитывающим ребенка-инвалида до 18 лет;
студентам из малообеспеченных семей и социально-уязвимых слоев населения.
При этом основаниями для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации являются:

1) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен қарастырылған негіздер;
2) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан, азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтіру немесе әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы;
3) ең төмен күнкөріс деңгейіне еселік қатынаста белгіленбейтін шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың бар болуы.";
10 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"10. Әлеуметтік көмек көрсетіледі:
1) Ауғанстаннан әскерлерді шығару күніне:
Ауғанстан аумағындағы ұрыс қимылдарға қатысушылар санынан адамдарға;
2) 9 мамыр - Жеңіс Күніне:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға;
соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген басқа санаттарына;
3) Қарттар күніне:
ең төмен зейнетақы көрсеткішінен төмен алатын зейнеткерлерге;
4) Қазақстан Республикасының мүгедектер күніне:
барлық санаттағы мүгедектерге.".
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Д.Ильдебаев
Аудандық мәслихат
хатшысы
С.Клюшников
"КЕЛІСІЛДІ"
Сандықтау ауданы әкімінің
міндетін атқарушы
Г.Қадырова

1) основания, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
2) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара, либо наличие социально-значимого заболевания;
3) наличие среднедушевого дохода, не превышающего порога, установленного местным представительным органом в кратном отношении к прожиточному минимуму.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Социальная помощь предоставляется:
1) ко Дню вывода войск из Афганистана:
лицам, из числа участников боевых действий на территории Афганистана;
2) ко Дню Победы – 9 мая:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
другим, категориям, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны;
3) ко Дню пожилых:
пенсионерам с размером пенсии ниже минимального размера;
4) ко Дню инвалидов Республики Казахстан:
инвалидам всех категорий.".
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата
Д.Ильдебаев
Секретарь
районного маслихата
С.Клюшников
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющая обязанности акима
Сандыктауского района
Г.Кадырова