"Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан жылға берілетін үйлерінде жалдау ақысының мөлшерін белгілеу туралы" аудан әкімдігінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 10 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық әкімдігінің 2019 жылғы 8 сәуірдегі № 76 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 12 сәуірде № 6093 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 10 наурыздағы № 95 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин ауданы әкімдігінің 10.03.2021 № 95 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабына және Қазақстан Республикасы Құрылыс және Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 26 тамыздағы № 306 "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы", нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7232 болып тіркелген бұйрығына сәйкес, Байғанин аудандық әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Байғанин аудандық әкімдігінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 10 "Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға берілетін үйлерінде жалдау ақысының мөлшерін белгілеу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4192 болып тіркелген, 2015 жылғы 17 ақпанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) қаулысына мынадай толықтыру енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген қаулы, осы қаулының қосымшасына сәйкес 5 қосымшамен толықтырылсын.
2. "Байғанин аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электронды түрде эталондық бақылау банкінде және мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулыны Байғанин ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б. Боранбайға жүктелсін.

О внесении дополнения в постановление акимата района от 16 января 2015 года № 10 "Об установлении размера арендной платы в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района"
Постановление Байганинского районного акимата Актюбинской области от 8 апреля 2019 года № 76. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 12 апреля 2019 года № 6093. Утратило силу постановлением акимата Байганинского района Актюбинской области от 10 марта 2021 года № 95
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Байганинского района Актюбинской области от 10.03.2021 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 августа 2011 года № 306 "Об утверждении Методики расчета размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7232, акимат Байганинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Байганинского района от 16 января 2015 года № 10 "Об установлении размера арендной платы в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4192, опубликованное 17 февраля 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующее дополнение:
вышеуказанное постановление дополнить приложением 5, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Байганинский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде и в периодических печатных изданиях;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Байганинского района.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Б. Боранбай.

4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Байғанин ауданының әкімі А. Шериязданов
Байғанин ауданы әкімдігінің 2019 жылғы "8" сәуірдегі № 76 қаулысына қосымша
Байғанин ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 10 қаулысына 1, 2, 3, 4 қосымшалары
Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын-үй қорынан жалға берілетін үйлерінде үй-жайды пайдаланғаны үшін белгіленген ай сайынғы жалдау ақы мөлшері Екі қабатты, сегіз пәтерлі тұрғын үй (орналасқан мекен-жайы: Қарауылкелді ауылы, Аэропорт көшесі, № 80 үй)
Мемлекеттік жалдау үйлерінде тұрғаны үшін алынатын жалдау ақы есебінде келесі көрсеткіштер қолданылады:
2018 жылы салынған тұрғын үйдің 1 пәтерінің сметалық құны– 70 685 994,96 теңге;
Ц – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы метрінің құны–113 643,08 теңге;
Е – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің жалпы аумағы –622 шаршы метр;
Т – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің есептік пайдалану мерзімі – 100 жыл;
Г – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға 1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және ағымдағы жөндеудің шығын сомасы – 0 теңге;
Р – тұрғын үйді күтіп-ұстауға қажетті төлемдер сомасы (1 айға 1 шаршы метр үшін теңге);
А – үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері (1 айға 1 шаршы метр үшін теңге);
Есептеу формуласы:
2018 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р=Г:12: Е;
Р= 0:12:622= 0 теңге;
А=Ц:Т:12+Р;
А=113 643,08:100:12+0= 94,70 теңге.
1 айға 1 шаршы метрінің жалдау ақысының мөлшері –94,70 теңге.
Екі пәтерлі тұрғын үй (орналасқан мекен-жайы: Қарауылкелді ауылы, Жаңа құрылыс-2 көшесі, № 78 үй)
Мемлекеттік жалдау үйлерінде тұрғаны үшін алынатын жалдау ақы есебінде келесі көрсеткіштер қолданылады:
2018 жылы салынған тұрғын үйдің 1 пәтерінің сметалық құны– 8 291 232,22теңге;
Ц – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы метрінің құны–117 606,13 теңге;
Е – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің жалпы аумағы – 70,5 шаршы метр;
Т – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің есептік пайдалану мерзімі – 100 жыл;
Г – 2018 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға 1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және ағымдағы жөндеудің шығын сомасы – 0 теңге;
Р – тұрғын үйді күтіп-ұстауға қажетті төлемдер сомасы (1 айға 1 шаршы метр үшін теңге);
А – үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері (1 айға 1 шаршы метр үшін теңге);
Есептеу формуласы:
2018 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р=Г:12: Е;
Р= 0:12:70,5= 0 теңге;
А=Ц:Т:12+Р;

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Байганинского района А. Шериязданов
Приложение к постановлению акимата Байганинского района от " 8 " апреля 2019 года № 76
Приложения 1, 2, 3, 4 к постановлению акимата Байганинского района от 16 января 2015 года № 10
Размер ежемесячной арендной платы, установленной за пользование жилищем в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района Двух этажный, восьмиквартирный жилой дом (расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Аэропорт, дом № 80)
При расчете арендной платы, взимаемой за проживание в государственных домах, применяются следующие показатели:
Сметная стоимость 1 квартиры жилого дома, построенного в 2018 году – 70 685 994,96тенге;
Ц - стоимость 1 квадратного метра жилья, построенного в 2018 году – 113 643,08тенге;
Е- общая площадь жилья, построенного в 2018 году –622 квадратных метров;
Т- расчетный срок службы зданий построенного в 2018 году – 100 лет;
Г- годовая сумма затрат на 1 квадратный метр жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий ремонт жилого дома, построенного в 2018 году – 0 тенге;
Р- сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр на 1 месяц);
А- размер арендной платы за пользование жилищем (в тенге за 1 квадратный метр на 1 месяц);
Формула расчета:
для арендных домов построенных в 2018 году:
Р=Г: 12: Е;
Р= 0:12:622= 0 тенге;
А=Ц:Т:12+Р;
А=113 643,08:100:12+0=94,70 тенге.
Размер арендной платы за 1 квадратный метр на 1 месяц –94,70 тенге.
Двухквартирный жилой дом (расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Жана курылыс-2, дом № 78)
При расчете арендной платы, взимаемой за проживание в государственных домах, применяются следующие показатели:
Сметная стоимость 1 квартиры жилого дома, построенного в 2018 году – 8 291 232, 22 тенге;
Ц - стоимость 1 квадратного метра жилья, построенного в 2018 году – 117 606, 13 тенге;
Е- общая площадь жилья, построенного в 2018 году –70,5 квадратных метров;
Т- расчетный срок службы зданий построенного в 2018 году – 100 лет;
Г- годовая сумма затрат на 1 квадратный метр жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий ремонт жилого дома, построенного в 2018 году – 0 тенге;
Р- сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр на 1 месяц);
А- размер арендной платы за пользование жилищем (в тенге за 1 квадратный метр на 1 месяц);
Формула расчета:
для арендных домов построенных в 2018 году:
Р=Г: 12: Е;
Р= 0:12:70,5= 0 тенге;
А=Ц:Т:12+Р;