Қаражал қаласында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу түрлері мен тәртібін, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшерін айқындау туралы
Қарағанды облысы Қаражал қаласының әкімдігінің 2019 жылғы 9 қаңтардағы № 1 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 15 қаңтарда № 5153 болып тіркелді. Күші жойылды - Ұлытау облысы Қаражал қаласының әкімдігінің 2023 жылғы 1 ақпандағы № 5 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ұлытау облысы Қаражал қаласының әкімдігінің 01.02.2023 № 5 (оны алғаш ресми жариялаған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі "Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 сәуірдегі "Құқық бұзушылық профилактикасы туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 тамыздағы № 1243 "Қылмыстың алдын алуға және жолын кесуге жәрдемдескен, қоғамдық тәртiптi қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу ережесiн бекiту туралы" қаулысына сәйкес, Қаражал қаласы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қаражал қаласында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу түрлері мен тәртібі, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қаражал қаласының әкімінің орынбасары Д. Джакуповқа жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім Т. Досаев
Қаражал қаласының әкімдігінің
201___ жылғы "_____"_______
№_________қаулысының
қосымшасы
Қаражал қаласында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу түрлері мен тәртібін, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері
1 тарау. Көтермелеу түрлерi
1. Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу түрлерi:
1) алғыс жариялау;
2) грамотамен марапаттау;
3) ақшалай сыйлықақы беру.
2 тарау. Көтермелеу тәртiбi
2. Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу мәселелерiн Қаражал қаласы әкiмдiгiмен құрылатын қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу жөнiндегi комиссия (бұдан әрi - Комиссия) қарайды.
3. Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге белсендi қатысатын азаматтарды көтермелеу туралы ұсынымды Комиссия қарауына "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаменті Қаражал қаласы полиция бөлімі" мемлекеттік мекемесі енгiзедi.
4. Комиссия қабылдайтын шешiм көтермелеу үшiн негiз болып табылады.

Об определении вида и порядка поощрения, а также размера денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Каражал
Постановление акимата города Каражал Карагандинской области от 9 января 2019 года № 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 15 января 2019 года № 5153. Утратило силу постановлением акимата города Каражал области Ұлытау от 1 февраля 2023 года № 5
Сноска. Утратило cилу постановлением акимата города Каражал области Ұлытау от 01.02.2023 № 5 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка", Законом Республики Казахстан от 29 апреля 2010 года "О профилактике правонарушений" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2000 года № 1243 "Об утверждении Правил поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка, способствовавших предупреждению и пресечению преступлений", акимат города Каражал, ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Каражал согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Каражал Д. Джакупова.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Т. Досаев
Приложение
к постановлению акимата
города Каражал
от "___" ________201__ года №_________
Виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в городе Каражал
Глава 1. Виды поощрения
1. Видами поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка являются:
1) объявление благодарности;
2) награждение грамотой;
3) выдача денежной премии.
Глава 2. Порядок поощрения
2. Вопросы поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка рассматриваются комиссией по поощрению граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка (далее - Комиссия) создаваемой акиматом города Каражал.
3. Предложения о поощрении граждан, принимающих активное участие в обеспечении общественного порядка, вносит на рассмотрение Комиссии государственное учреждение "Отдел полиции города Каражал Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
4. Основанием для поощрения является решение, принимаемое Комиссией.

5. Ақшалай сыйақыны төлеу үшін Комиссия қабылдаған шешiмге сәйкес, қосымша "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаменті Қаражал қаласы полиция бөлімі" мемлекеттік мекемесі бастығының бұйрығы шығарылады.
6. Көтермелеу түрлерiн, соның iшiнде, ақшалай сыйақы мөлшерiн, көтермеленушiнiң қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қосқан үлесiн ескере отыра, Комиссия белгiлейдi.
7. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысқан азаматтарды көтермелеу "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының полиция департаменті Қаражал қаласы полиция бөлімі" мемлекеттік мекемесі салтанатты жағдайда жүзеге асырылады.
3 тарау. Ақшалай сыйақының мөлшерi
8. 10 есе айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын мөлшердегi ақшалай сыйақы.
9. Ақшалай сыйақы бюджеттік заңнамаға сәйкес төленеді.

5. Для выплаты денежного вознаграждения дополнительно издается приказ начальника государственного учреждения "Отдел полиции города Каражал Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" согласно решению, принятому Комиссией.
6. Виды поощрения, в том числе размер денежного вознаграждения, устанавливается Комиссией с учетом внесенного поощряемым вклада в обеспечение общественного порядка.
7. Поощрение граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка осуществляется государственным учреждением "Отдел полиции города Каражал Департамента полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в торжественной обстановке.
Глава 3. Размер денежного вознаграждения
8. Денежное вознаграждение в размере, не превышающем 10-кратного месячного расчетного показателя.
9. Выплата денежного вознаграждения производится в соответствии с бюджетным законодательством.