"Этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 109 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 14 қаңтардағы № 14 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 23 қаңтарда № 19919 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 109 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10524 болып тіркелген, 2015 жылғы 13 мамырда "Әділет" ақпаратты-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы 1999 жылғы 16 шілдедегі Заңының 4–бабы 2-тармағының 7) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) қағидаларында:
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Бірінші басшының не бірінші басшы міндетін атқарушы болып тағайындалғаны туралы бұйрықтың көшірмесін табыс ете отырып, бірінші басшы міндетін атқарушы тұлғаның қолымен расталуы тиіс.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Спиртті өткізу үшін 2-жеткізуші мен 2-алушы уәкілетті органның аумақтық органдарына құрамында мынадай:
1) 2-жеткізуші – 2-алушы туралы, спирттің сұратылып отырған көлемі мен сатылу күні, 2-алушының уәкілетті тұлғасы туралы;
2) 2-алушы – 2-жеткізуші туралы, сатып алынатын көлем мен көлікті жіберу күні (теміржол цистерналары үшін – тиеуге қойған жеткізу күні) және уәкілетті тұлға туралы ақпараты бар хабарламаны жолдайды.
Этил спирті құбыржолымен тасымалданған жағдайда 2-жеткізуші мен 2-алушы уәкілетті органның тиісті аумақтық органдарын сұратылған және босатылатын көлемі, спиртті сату (тиеп жөнелту) күні мен уақыты, сондай-ақ 2-алушының этил спиртін алу үшін жіберілген уәкілетті тұлғасы туралы хабарлайды.
2-алушы мен 2-жеткізуші бір тұлғада әрекет етсе және бір аумақта орналасқан жағдайда, уәкілетті тұлға туралы деректерді ұсыну талап етілмейді.
Жоғарыда көрсетілген хабарламалар 2-жеткізуші мен 2-алушының бірінші басшыларының не бірінші басшы міндетін атқарушы болып тағайындалғаны туралы бұйрықтың көшірмесін табыс ете отырып, бірінші басшының міндетін атқарушы тұлғаның қолы қойылып бекітіледі.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 2-қосымша жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 109 "Об утверждении Правил хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 14 января 2020 года № 14. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 января 2020 года № 19919
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 109 "Об утверждении Правил хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10524, опубликован 13 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 7) пункта 2 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта, утвержденных указанным приказом:
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Сведения должны быть заверены подписью первого руководителя либо лица, исполняющего обязанности первого руководителя с предоставлением копии приказа, о его назначении исполняющим обязанности первого руководителя.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Для реализации этилового спирта поставщиком 2 и получателем 2 направляются уведомления в территориальный орган уполномоченного органа, содержащие информацию:
1) поставщик 2 – о получателе 2, запрашиваемом объеме и дате реализации спирта и об уполномоченном лице получателя 2;
2) получатель 2 – о поставщике 2, приобретаемом объеме и дате направления транспорта (для железнодорожной цистерны – даты поставки под погрузку) и об уполномоченном лице.
В случае транспортирования этилового спирта трубопроводами поставщик 2 и получатель 2 уведомляют соответствующие территориальные органы уполномоченного органа о запрашиваемом и отпускаемом объеме, дате и времени реализации (отгрузки) спирта, а также уполномоченном лице получателя 2, который будет направлен для получения этилового спирта.
В случае, когда получатель 2 и поставщик 2 выступают в одном лице и находятся на одной территории, предоставлять данные по уполномоченному лицу не требуется.
Вышеуказанные уведомления утверждаются подписью первых руководителей поставщика 2 и получателя 2 либо лиц, исполняющих обязанности первых руководителей, с предоставлением копии приказа о назначении исполняющих обязанности первых руководителей.";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Премьер - Министрінің
Бірінші Орынбасары - Қаржы министрі
А. Смаилов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Премьер - Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 14 қаңтардағы
№ 14 бұйрығына
қосымша
Этил спиртін сақтау мен
өткізу (тиеп-жөнелту,
қабылдап алу)
қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Әкімшілік деректерге арналған нысан www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндіру ұйымдарының және Қазақстан Республикасының мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының этил спиртін пайдалануы туралы есеп нысаны
_____ жылғы________ тоқсандағы есепті кезең
Индексі: дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндіретін ұйымдардың және Қазақстан Республикасының мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының (1-алушы) ЭСПЕН
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган, есептіден кейінгі айдың 10-ы күніне кешіктірмей
Ұсынылады: этил спиртінің өндірісі мен айналымы саласында
Мемлекеттік кірістер органының коды
ЖСН/БСН
Субъектінің атауы
р/с
Алушының атауы
БСН/
ЖСН
Есепті жылға белгіленген квота, сусыз (жүз пайыз) спирт литрмен
Есепті тоқсан үшін іс жүзінде алынған этил спиртінің, (өсу қорытындысы мен) литрі, сусыз (жүз пайыз) спирт
Есепті тоқсан үшін іс жүзіндегі этил спиртінің қалдығы литрмен, сусыз (жүз пайыз) спирт
1
2
3
4
5
6
Мекенжайы ________________________________________________
Телефон____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы _____________________________________ ___________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Басшы немесе
оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның мөр орны
Ескертпе: есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген
Аббревиатурларды ашып жазу:
ЭСПЕН – дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндіретін ұйымдардың және Қазақстан Республикасының мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының (1-алушы) этил спиртін пайдалануы туралы есеп;
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
р/с – реттік саны.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндіру ұйымдарының және Қазақстан Республикасының мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының этил спиртін пайдалануы туралы есеп нысаны" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны толтыру бойынша түсіндірме
(Индексі: дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндіретін ұйымдардың және Қазақстан Республикасының мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының (1-алушы) ЭСПЕН, кезеңділігі: тоқсан сайын)

2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 января 2020 года № 14
Приложение 2 к Правилам
хранения и реализации
(отгрузки, приемки)
этилового спирта
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.minfin.gov.kz
Отчет об использовании этилового спирта организациями по производству лекарственных средств, изделий медицинского назначения и государственными организациями здравоохранения Республики Казахстан
отчетный период ____квартал 20 ___года
Индекс: ОИЭСП организациями по производству лекарственных средств, изделий медицинского назначения и государственными организациями здравоохранения Республики Казахстан (получателя 1)
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц представляющих информацию: уполномоченный орган в области здравоохранения, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
Представляется: в сфере производства и оборота этилового спирта
Код органа государственных доходов
ИИН/БИН
Наименование субъекта
№ п/п
Наименование получателя
ИИН/
БИН
Установленная квота за отчетный год, литр безводного (стопроцентного) спирта
Фактическое получение этилового спирта за отчетный квартал (с нарастающим итогом) литр, безводного (стопроцентного) спирта
Фактический остаток этилового спирта за отчетный квартал литр, безводного (стопроцентного) спирта
1
2
3
4
5
6
Адрес _______________________________________________________
Телефон___________________________________________________________
Адрес электронной почты_____________________________________________
Исполнитель__________________________________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Руководитель
или лицо, исполняющее его обязанности __________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Место для печати уполномоченного органа в области здравоохранения
Примечание: пояснение по заполнению формы отчета приведено в приложении к настоящей форме
Расшифровка аббревиатур:
ОИЭСП – отчет об использовании этилового спирта организациями по производству лекарственных средств, изделий медицинского назначения и государственными организациями здравоохранения Республики Казахстан (получателя 1);
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
п/п – порядковый номер.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы административных данных "Об использовании этилового спирта организациями по производству лекарственных средств, изделий медицинского назначения и государственными организациями здравоохранения Республики Казахстан"
(Индекс: ОИЭСП организациями по производству лекарственных средств, изделий медицинского назначения и государственными организациями здравоохранения Республики Казахстан (получателя 1), периодичность: ежеквартально)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндіру ұйымдарының және Қазақстан Республикасының мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының этил спиртін пайдалануы туралы" нысанды толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндіру ұйымдарының және Қазақстан Республикасының мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының этил спиртін пайдалануы туралы есеп (1-алушы) белгіленген квота және Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндіру ұйымдарының және Қазақстан Республикасының мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының этил спиртін іс жүзінде пайдалануы туралы мәліметтерді қамтиды (бұдан әрі – Есеп).
3. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган есепті толтырылады және этил спиртінің өндірісі мен айналымы саласындағы уәкілетті органға тоқсан сайын ұсынылады.
4. Есеп тоқсан сайын есептіден кейінгі айдың 10-ы күнінен кешіктірмей ұсынылады.
2-тарау. Есеп толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда алушының атауы көрсетіледі;
3-бағанда жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4-бағанда есепті жылға белгіленген квота, сусыз (жүз пайыз) спирт литрмен көрсетіледі;
5-бағанда есепті тоқсан ішінде іс жүзінде алынған этил спирті (өсу қорытындысымен) литрмен, сусыз (жүз пайыз) спирт көрсетіледі;
6-бағанда есепті тоқсан ішінде іс жүзінде этил спиртінің қалдығы литрмен, сусыз (жүз пайыз) спирт көрсетіледі.

Глава 1. Общее положение
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Об использовании этилового спирта организациями по производству лекарственных средств, изделий медицинского назначения и государственными организациями здравоохранения Республики Казахстан".
2. Отчет об использовании этилового спирта организациями по производству лекарственных средств, изделий медицинского назначения и государственными организациями здравоохранения Республики Казахстан (получателя 1) содержит сведения относительно установленной квоты и фактического использования этилового спирта организациями по производству лекарственных средств, изделий медицинского назначения и государственными организациями здравоохранения Республики Казахстан (далее – Отчет)
3. Отчет заполняется уполномоченным органом в области здравоохранения и представляется в уполномоченный орган в сфере производства и оборота этилового спирта ежеквартально.
4. Отчет предоставляется ежеквартально не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Глава 2. Пояснения по заполнению Отчета
5. Отчет заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается номер по порядку;
в графе 2 указывается наименование получателя;
в графе 3 указывается индивидуальный идентификационный номер /бизнес-идентификационный номер;
в графе 4 указывается установленная квота за отчетный год, литр безводного (стопроцентного) спирта;
в графе 5 указывается фактическое получение этилового спирта за отчетный квартал (с нарастающим итогом) литр, безводного (стопроцентного) спирта;
в графе 6 указывается фактический остаток этилового спирта за отчетный квартал литр, безводного (стопроцентного) спирта.