"Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 1164 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 6 наурыздағы № 118 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 12 наурызда № 20113 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 15 маусымдағы № 342 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 15.06.2022 № 342 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 1164 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12652 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 6 наурыздағы
№ 118 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1164 бұйрығымен
бекітілген
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 1164 "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 марта 2020 года № 118. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 марта 2020 года № 20113. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 июня 2022 года № 342.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.06.2022 № 342 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 1164 "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12652) следующее изменение:
Правила возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 6 марта 2020 года № 118
Утверждены приказом
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 1164
Правила возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік кодексінің 268-бабы 3-тармағының екінші бөлігіне сәйкес әзірленді және индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеудің тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда қолданылатын негізгі ұғымдар:
1) индустриялық-инновациялық қызметтi мемлекеттiк қолдау саласындағы уәкiлеттi орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – индустрия және индустриялық даму және шикізат экспортын ілгерілету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шектерде салааралық үйлестiрудi және индустриялық-инновациялық қызметтi және шикізат экспортын ілгерілету саласында мемлекеттiк қолдауды iске асыруға қатысуды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
2) индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері – экономиканың басым секторларында индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыратын немесе отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі және (немесе) сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша қызметтерді жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалар;
3) оператор - жергілікті қамтуды дамыту саласындағы Ұлттық даму институты;
4) өтінім беруші – осы Қағидалардың шеңберінде шығындарды өтеуге өтінім берген индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі;
5) сәйкестiктi растау - нәтижесi объектiнiң техникалық регламенттерде, стандарттарда немесе шарттарда белгiленген талаптарға сәйкестiгiн құжаттамалық куәландыру (сәйкестiк туралы декларация немесе сәйкестiк сертификаты түрiнде) болып табылатын рәсім.
3. Уәкілетті орган тиісті қаржы жылына арналған төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен бекітілетін төлемдер кестесіне сәйкес осы Қағидалар шеңберінде индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеуге байланысты мемлекеттік қолдау шараларын көрсету үшін көзделген қаражатты Оператордың ағымдағы шотына аударады.
4. Оператор индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу түріндегі мемлекеттік қолдау шараларын ұсынуға бөлінген қаражатты басқару үшін бюджеттік бағдарлама әкімшісі және Оператор арасында жасалған шарт негізінде Қазақстан Республикасының резиденті – екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шот ашады.
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу тиісті қаржы жылына республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражат шегінде жүзеге асырылады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке (далее - Правила) разработаны в соответствии с частью второй пункта 3 статьи 268 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года и определяют порядок возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере индустрии и индустриально-инновационного развития и продвижения несырьевого экспорта, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию и участие в реализации государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности и в области продвижения несырьевого экспорта;
2) субъекты индустриально-инновационной деятельности - физические и (или) юридические лица, реализующие индустриально-инновационные проекты в приоритетных секторах экономики либо осуществляющие деятельность по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутренний и (или) внешние рынки;
3) оператор - Национальный институт развития в области развития местного содержания;
4) заявитель – субъект индустриально-инновационной деятельности, подавший заявку на возмещение затрат, в рамках настоящих Правил;
5) подтверждение соответствия - процедура, результатом которой является документальное удостоверение (в виде декларации о соответствии или сертификата соответствия) соответствия объекта требованиям, установленным техническими регламентами, стандартами, или условиям договоров.
3. Уполномоченный орган перечисляет на текущий счет Оператора средства, предусмотренные на предоставление мер государственной поддержки, для возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности в рамках настоящих Правил в соответствии с графиком платежей, утверждаемым администратором бюджетной программы согласно индивидуального плана финансирования по платежам на соответствующий финансовый год.
4. Оператор открывает текущий счет в банке второго уровня – резиденте Республики Казахстан на основе договора, заключаемого между администратором бюджетной программы и Оператором, для осуществления управления средствами, выделенными на предоставление мер государственной поддержки в виде возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке.
Возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке осуществляется в пределах средств, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.

5. Отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілген электрондық өтінім (бұдан әрі - өтінім) негізінде Оператордың шешімімен жүзеге асырылады.
6. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу Техникалық реттеу туралы" 2004 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес отандық өңделген тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және сапа менеджменті жүйелердің "Қазақстан Республикасының аумағында қолданылатын стандарттарымен белгіленген талаптарына сәйкестігін растау кезінде шеккен шығындар, атап айтқанда:
1) отандық өңделген тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің сәйкестiгін растауға байланысты бағалауын жүргізу;
2) шығарылатын өнімнің сертификациялық және зертханалық сынақтарды жүргізу;
3) инспециялық аудит пен бақылауды жүргізу;
4) сертификаттарды тіркеу;
5) сертификаттарды қайта рәсімдеу және ұзарту бойынша шығындарды өтеу арқылы жүзеге асырылады.
7. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісіне өтеуге ұсынылатын соманың 50%-ы, бірақ индустриялық-инновациялық қызметтің бір субъектісіне үш мың айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшерде негізделген және құжаттамалық расталған шығындары өтеледі.
Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес айқындалған бюджетке төленетін салықтар және басқа міндетті төлемдер өтеуге жатпайды.
8. Шығындарды өтеу ұлттық валютада жүргізіледі. Шетелдік валютада жұмсалған шығындарды қайта есептеу Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің отандық өңделген тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің және сапа менеджменті жүйелерінің сәйкестігін растау жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу бойынша төлемді аудару күні қолданыста болған валюта бағамдары бойынша жүзеге асырылады.
9. Қарауға:
1) тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің отандық өндірушілері болып табылатын;
2) өтінімдерді қабылдау туралы хабарландыру шыққан күнге дейін соңғы 2 (екі) күнтізбелік жыл ішінде осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген шығыстарды шеккен;
3) салықтар, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша үш айдан ұзаққа созылған берешегі жоқ ("Салық және бюждетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексіне сәйкес төлем мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда) индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің өтінімдері жіберіледі.

5. Предоставление мер государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке осуществляется по решению Оператора, на основании заявки, поданной по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6. Возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности производится по затратам, понесенным при подтверждении соответствия отечественных обработанных товаров, работ и услуг и систем менеджмента качества требованиям, установленным стандартами, действующими на территории Республики Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании",
а именно:
1) на проведение оценки, связанной с подтверждением соответствия отечественных обработанных товаров, работ и услуг;
2) на проведение сертификационных и лабораторных испытаний выпускаемой продукции;
3) на проведение инспекционного аудита и контроля;
4) на регистрацию сертификатов;
5) на переоформление и продление сертификатов.
7. Субъекту индустриально-инновационной деятельности возмещаются обоснованные и документально подтвержденные затраты в размере 50 % от суммы, предъявляемой к возмещению, но не более трех тысяч месячных расчетных показателей на одного субъекта индустриально-инновационной деятельности.
Не подлежат возмещению налоги и другие обязательные платежи в бюджет, определенные в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
8. Возмещение затрат производится в национальной валюте. Пересчет затрат, понесенных в иностранных валютах, осуществляется по курсам валют Национального Банка Республики Казахстан, действовавшим на дату перечисления платежа по оплате услуги по подтверждению соответствия отечественных обработанных товаров, работ, услуг и систем менеджмента качества субъектом индустриально-инновационной деятельности.
9. Для рассмотрения допускаются заявки субъектов индустриально-инновационной деятельности:
1) являющихся отечественными производителями товаров, работ, услуг;
2) которые понесли затраты, предусмотренные в пункте 6 настоящих Правил, в течение последних 2 (двух) календарных лет до даты выхода объявления о приеме заявок;
3) у которых отсутствует задолженность по налогам, обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, длящейся более чем три месяца (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет").

2-тарау. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарын өтеу тәртібі
10. Оператор өтінімдерді қабылдауды бастау туралы хабарландыруды уәкілетті органның, оператордың интернет-ресурстарында және/немесе веб-порталда орналастырады (өтінім электрондық нысанда берілген жағдайда).
11. Өтінім және осы Қағидалардың 12-тармағымен көзделген оған қоса берілетін құжаттар ақпараттық жүйе қолданысқа енгізілген күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін тек веб-портал арқылы беріледі.
Өтінім электрондық нысанда ұсынылады және бірінші басшының немесе оның міндетін атқарушы адамның (бірінші басшының міндеттерін орындау туралы растау құжаты бар болған жағдайда) немесе жеке кәсіпкердің немесе оның уәкілетті тұлғасының (сенімхат бар болған жағдайда) немесе жеке тұлғаның электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Өтінімге осы Қағидалардың 12-тармағына сәйкес құжаттардың электрондық көшірмелерінің топтамасын қоса беріледі және бірінші басшының немесе оның міндетін атқарушы адамның (бірінші басшының міндеттерін атқару туралы растау құжаты бар болған жағдайда) немесе жеке кәсіпкердің немесе оның уәкілетті тұлғасының (сенімхат бар болған жағдайда) немесе жеке тұлғаның электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Өтінім беруші құжаттардың электрондық көшірмелердің толық топтамасын ұсынбаған жағдайда веб-портал өтінімді тіркеуден бас тартады.
12. Шығындарды өтеуді алуға үміткер өтінім беруші:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімді;
2) отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта өткізу фактісін растайтын құжаттардың (шарттар, шот-фактуралар, орындалған жұмыстар/көрсетілген қызметтер, тауарды жеткізу/қабылдау, өткізу актілерінің көшірмелері) көшірмелері;
3) ішкі нарыққа өткізілген тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің қазақстандық шығу тегін растайтын құжаттардың ("CT-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың және/немесе индустриялық сертификаттың) көшірмелері;
4) осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген отандық өңделген тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және сапа менеджменті жүйесінің сәйкестігін растау жөніндегі қызметтерді көрсету туралы шарттардың, орындалған жұмыс, көрсетілген қызмет актілерінің, шот-фактуралардың, төлем тапсырмаларының көшірмелері;
5) өнімнің, қызметтің техникалық регламенттерде белгіленген талаптарға, стандарттардың ережелеріне сәйкестігін куәландыратын құжаттардың көшірмелері;

Глава 2. Порядок возмещения затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке
10. Оператор размещает объявление о начале приеме заявок в интернет-ресурсах уполномоченного органа, оператора и/или на веб-портале (при предоставлении заявки в электронной форме).
11. По истечении десяти календарных дней со дня введения в действие информационной системы заявка и прилагаемые к ней документы, предусмотренные пунктом 12 настоящих Правил, подаются исключительно посредством веб-портала.
Заявка подается заявителем в электронной форме и удостоверяется электронной цифровой подписью первым руководителем или лицом, исполняющим его обязанности (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей первого руководителя), или индивидуальным предпринимателем или лицом, уполномоченным ими (при наличии доверенности) или физическим лицом.
К заявке прилагается пакет электронных копий документов согласно пункту 12 настоящих Правил, и удостоверяются электронной цифровой подписью (ЭЦП) первым руководителем или лицом, исполняющим его обязанности (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей первого руководителя), или индивидуальным предпринимателем или лицом, уполномоченным ими (при наличии доверенности) или физическим лицом.
В случае предоставления заявителем не полного пакета электронных копий документов веб-портал отказывает в регистрации заявки.
12. Заявитель, претендующий на получение возмещения затрат представляет Оператору:
1) заявку по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) копии документов, подтверждающих факт реализации отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке (копии договоров, счетов-фактур, акты выполненных работ/оказанных услуг, поставки/приема передачи товара);
3) копии документов, подтверждающих казахстанское происхождение реализованных на внутреннем рынке товаров, работ, услуг (сертификата о происхождении товара формы "СТ-КZ" и/или индустриального сертификата);
4) копии договоров на оказание услуг по подтверждению соответствия отечественных обработанных товаров, работ, услуг и систем менеджмента качества, указанных в пункте 6 настоящих Правил, актов выполненных работ, оказанных услуг, счетов-фактур, платежных поручений;
5) копии документов, удостоверяющих соответствие продукции, услуги требованиям, установленным техническими регламентами, положениям стандартов;

6) сәйкестікті растау қызметтеріне ақы төлеу үшін сәйкестікті растау және валютаны айырбастау жөніндегі қызметтер берушіге ақы төлеу валютасының аударылғанын, айырбасталғанын растайтын банк куәландырған құжаттардың көшірмелері;
7) өтінім беруші және екінші дәрежелі банк арасындағы 20__ жылғы "___" _________ №____ банк есебі шартының көшірмесі.
13. Өтінім беруші ұсынылатын құжаттардың толықтығы мен анықтығын қамтамасыз етеді.
14. Өтінім және оған қоса берілетін құжаттар мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде ресімделеді. Құжаттың көшірмесі шет тілінде ұсынылған жағдайда, өтінім беруші оның мемлекеттік және/немесе орыс тілдеріне аудармасын қамтамасыз етеді.
15. Өтінім және оған қоса берілетін құжаттар:
1) бірінші басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (бірінші басшының міндеттерін атқару туралы растау құжаты болған жағдайда) немесе жеке кәсіпкер немесе олардың уәкілетті тұлғасы (сенімхат болған жағдайда) немесе жеке тұлға әрбір парағын куәландырады. Өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды қойылған қолдың факсимильді көшірме құралдарын пайдалана отырып, куәландыруға жол берілмейді;
2) араб цифрларымен нөмірленеді, нөмірлеу алмаспайтын болып табылады;
3) әрбір парақ өтінім беруші мөрінің бедерімен куәландырылады (болған жағдайда).
Осы тармақтың талаптары өтінімді веб-портал арқылы беруге қолданылмайды.
16. Өтінімдерді қабылдау (тіркеу) тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражаттың бітуіне қарай аяқталады.
17. Тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат біткеннен кейін келіп түскен өтінімдер қаралмайды және қайтарылуға жатады. Оператор өтінімді алған күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде индустриялық-инновациялық қызмет субъектісіне осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті хабарлама жібереді.
18. Оператор өтінімді және оған қоса берілген құжаттарды тіркеген күнінен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде олардың осы Қағидалардың белгіленген талаптарына сәйкес келуі мәніне тексеруін жүзеге асырады.
19. Осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттар толық болмаған немесе өтінім берушінің осы Қағидалардың 9-тармағының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда Оператор өтінім берушіге осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті хабарлама жібереді.
20. Өтінім және ұсынылған құжаттар осы Қағидалардың белгілінген талаптарына сәйкес болған жағдайда Оператор 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтінімді оң қарау туралы шешім қабылдайды және өтінім берушіге осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті хабарлама жібереді.

6) копии документов, заверенные банком, подтверждающих перечисление, конвертацию валюты по оплате поставщику услуг по подтверждению соответствия и конвертации валюты для оплаты услуг подтверждения соответствия;
7) копия договора банковского счета, заключенного между заявителем и банком второго уровня.
13. Заявитель обеспечивает полноту и достоверность представленных документов.
14. Заявка и прилагаемые к ней документы оформляются на государственном и/или русском языках. В случае представления копии документа на иностранном языке, заявитель обеспечивает его перевод на государственный и/или русский языки.
15. Заявка и прилагаемые к ней документы:
1) заверяются полистно первым руководителем или лицом, исполняющим его обязанности (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей первого руководителя), или индивидуальным предпринимателем или лицом, уполномоченным ими (при наличии доверенности) или физическим лицом. Не допускается заверение заявки и документов, прилагаемых к ней, с использованием средств факсимильного копирования подписи;
2) нумеруются арабскими цифрами, нумерация является сквозной;
3) заверяются полистно оттиском печати заявителя (при наличии).
Требования настоящего пункта не распространяется на предоставление заявки посредством веб-портала.
16. Прием (регистрация) заявок завершается по мере окончания средств, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
17. Заявки, поступившие после окончания средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, не рассматриваются и подлежат отклонению. Оператор в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения заявки направляет субъекту индустриально-инновационной деятельности соответствующее уведомление, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
18. Оператор в течение 7 (семи) рабочих дней с даты регистрации заявки и прилагаемых к дней документов осуществляет их проверку на предмет соответствия установленным требованиям настоящих Правил.
19. В случае неполноты представленных документов, указанных в пункте 12 настоящих Правил, или несоответствия заявителя условиям пункта 9 настоящих Правил Оператор в течение 1 (одного) рабочего дня направляет заявителю соответствующее уведомление по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
20. При соответствии заявки и представленных документов установленным требованиям настоящих Правил Оператор в течение 1 (одного) рабочего дня принимает решение о положительном рассмотрении заявки и направляет заявителю соответствующее уведомление по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.

21. Оператор шешім қабылдаған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде банк шоттарына не Қазақстан Республикасы Ұлттық почта операторында ашылған өтінім берушінің шоттарына шығындардың бір бөлігін өтеу сомасын аударады.
22. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің осы Қағидаларда көзделген шығындарының бір бөлігін өтеу жөніндегі шаралардың тиімділігін анықтау мақсатында Оператор шығындардың бір бөлігін өтеуді алғаннан кейін екі жыл ішінде индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне өтінім беруші осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес тоқсан сайынғы негізде ұсынған ақпарат негізінде оларды іске асыру бойынша мониторинг жүргізеді.
Мониторинг қорытындылары бойынша Оператор бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне бөлінген қаражаттардың мақсатты пайдалану туралы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есеп береді.
Индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілерінің отандық
өңделген тауарларды, жұмыстар
мен көрсетілетін қызметтерді
ішкі нарықта ілгерілету
бойынша шығындарының бір
бөлігін өтеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу туралы индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің өтінімі
Кімге: ___________________________________________________________
(Оператордың атауы)
Кімнен: __________________________________________________________
(ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетілген заңды тұлғаның не жеке кәсіпкердің толық атауы)
Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні ________________________________
_________________________________________________________________
(куәліктің немесе анықтаманың №, кім және қашан берді)
Ескертпе: * "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды
тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері
бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2012
жылғы 24 желтоқсандағы Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны
(филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды
тұлғаның қызметi тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
БСН (бизнес сәйкестендіру нөмірі) ___________________________________
Персонал саны ______ адам.
Оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары ______ адам.
Кадрлардағы жергілікті қамтудың үлесі ____%.
Қызмет түрі ______________________________________________________
Тел/факс: ________________________________________________________
Банктік деректемелер: _____________________________________________
Алушының банкі: _________________________________________________
БСК: ____________________________________________________________

21. Оператор в течение 1 (одного) рабочего дня со дня принятия решения перечисляет сумму возмещения части затрат на банковские счета заявителя либо на счета заявителя, открытые у Национального оператора почты Республики Казахстан.
22. В целях определения эффективности мер по возмещению части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности, предусмотренных настоящими Правилами, Оператором в течение двух лет после получения возмещения части затрат субъектам индустриально-инновационной деятельности проводится мониторинг их реализации, на основании информации, представленной заявителями на ежеквартальной основе, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
По итогам мониторинга Оператор предоставляет администратору бюджетной программы отчет о целевом использовании выделенных средств по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Приложение 1 к Правилам
возмещения части затрат
субъектов индустриально-
инновационной деятельности по
продвижению отечественных
обработанных товаров, работ,
услуг на внутреннем рынке
Форма
Заявка субъекта индустриально-инновационной деятельности на
возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по
продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке
Кому: ____________________________________________________________
__________________________________________________________________
(наименование Оператора)
От кого: __________________________________________________________
_________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица с указанием организационно-правовой
формы либо индивидуального предпринимателя)
Дата государственной регистрации (перерегистрации) __________________
_________________________________________________________________
(№ свидетельства или справки, кем и когда выданы)
Примечание: *свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
БИН (бизнес идентификационный номер) _____________________________
Численность персонала ______ человек
В том числе граждан Республики Казахстан ______ человек
Доля местного содержания в кадрах ____ %
Вид деятельности _________________________________________________
Тел/факс: ________________________________________________________
Банковские реквизиты: ____________________________________________
Банк получателя: _________________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) __________________________

2. Қағидалардың 12-тармағының талаптарына сәйкес Құжаттар тізбесі:
1. _______________________________________________________________
_________________________________________________________________
2. _______________________________________________________________
_________________________________________________________________
3. _______________________________________________________________
_________________________________________________________________
4. _______________________________________________________________
_________________________________________________________________
3. Келісемін:
1) мониторинг шеңберінде мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның – Оператордың бастапқы статистикалық деректерді ашуына;
2) индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеуді алғаннан кейін екі жыл ішінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес тоқсан сайынғы негізде ақпарат ұсынуға.
Индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілерінің отандық
өңделген тауарларды, жұмыстар
мен көрсетілетін қызметтерді
ішкі нарықта ілгерілету
бойынша шығындарының бір
бөлігін өтеу қағидаларына
2-қосымша
Хабарлама
Кімге ____________________________________________________________
индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің атауы
Осымен индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген
тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша
шығындарының бір бөлігін өтеу туралы индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің
өтінімін тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген
қаражаттың бітуіне байланысты қабылдау, тіркеу және қарау мүмкін еместігін хабарлаймыз.
Индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілерінің отандық
өңделген тауарларды, жұмыстар
мен көрсетілетін қызметтерді
ішкі нарықта ілгерілету
бойынша шығындарының бір
бөлігін өтеу қағидаларына
3-қосымша
Хабарлама
Кімге ____________________________________________________________
индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің атауы
Осымен индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген
тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша
шығындарының бір бөлігін өтеу туралы индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің
өтінімінің Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген
тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша
шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларының талаптарына сәйкес келмейтіндігі туралы
хабарлаймыз.
Себеп сипаттамасы: _______________________________________________
Индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілерінің отандық
өңделген тауарларды, жұмыстар
мен көрсетілетін қызметтерді
ішкі нарықта ілгерілету
бойынша шығындарының бір
бөлігін өтеу қағидаларына
4-қосымша
Хабарлама
Кімге ____________________________________________________________ индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің атауы
Осымен индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеуге индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің өтінімін оң қарастыру туралы хабарлайды.
Өтелуге тиіс сома __________________________________ теңгені құрайды.
Индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілерінің отандық
өңделген тауарларды, жұмыстар
мен көрсетілетін қызметтерді
ішкі нарықта ілгерілету
бойынша шығындарының бір
бөлігін өтеу қағидаларына
5-қосымша
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар: отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық субъектілер
Қайда ұсынылады: Операторға
Ұсыну мерзімі: есептік кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей тоқсан сайын
мың теңге
№ п/п
Кәсіпорын атауы
Мемлекеттік қолдау шарасының атауы
Өндіріс көлемі
Жаңадан ашылған жұмыс орындары
Салықтың түсімдері
Экспорт көлемі
1
2
3
4
5
8
9
Индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілерінің отандық
өңделген тауарларды, жұмыстар
мен көрсетілетін қызметтерді
ішкі нарықта ілгерілету
бойынша шығындарының бір
бөлігін өтеу қағидаларына
6-қосымша
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар: Оператор
Қайда ұсынылады: уәкілетті орган
Ұсыну мерзімі: есептік кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей тоқсан сайын
мың теңге
№ п/п
Кәсіпорын атауы
Мемлекеттік қолдау шарасының атауы
Өтінім түскен күні
Мемлекеттік қолдау шарасын беру туралы шешім қабылдау күні
Шығын сомасы
Есептік күніне қаржыландырылған сомасы
Ағымдағы күйі
Өтінім берушінің өздік қатысуы
Мемлекеттік қөлдау
1
2
3
4
5
8
9
10
11

2. Перечень документов в соответствии с требованиями пункта 12 Правил:
1. _______________________________________________________________
_________________________________________________________________
2. _______________________________________________________________
_________________________________________________________________
3. _______________________________________________________________
_________________________________________________________________
4. _______________________________________________________________
_________________________________________________________________
3. Согласен:
1) на раскрытие первичных статистических данных уполномоченного органа в области государственной статистики Оператору в рамках мониторинга;
2) в течение двух лет после получения возмещения части затрат субъектам индустриально-инновационной деятельности предоставлять информацию на ежеквартальной основе, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Приложение 2 к Правилам
возмещения части затрат
субъектов индустриально-
инновационной деятельности по
продвижению отечественных
обработанных товаров, работ,
услуг на внутреннем рынке
Уведомление
Кому ______________________________________________________________
наименование субъекта индустриально-инновационной деятельности
Настоящим сообщаем о невозможности приема, регистрации и рассмотрения заявки субъекта индустриально-инновационной деятельности на возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке, в связи с окончанием средств, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
Приложение 3 к Правилам
возмещения части затрат
субъектов индустриально-
инновационной деятельности по
продвижению отечественных
обработанных товаров, работ,
услуг на внутреннем рынке
Уведомление
Кому ____________________________________________________________
наименование субъекта индустриально-инновационной деятельности
Настоящим сообщаем о несоответствии заявки субъекта индустриально-инновационной деятельности на возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке, требованиям Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке.
Описание причин: ________________________________________________
Приложение 4 к Правилам
возмещения части затрат
субъектов индустриально-
инновационной деятельности по
продвижению отечественных
обработанных товаров, работ,
услуг на внутреннем рынке
Уведомление
Кому ________________________________________________________________
наименование субъекта индустриально-инновационной деятельности
Настоящим сообщаем о положительном рассмотрении заявки субъекта индустриально-инновационной деятельности на возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке.
Сумма, подлежащая возмещению, составляет ___________________ тенге.
Приложение 5 к Правилам
возмещения части затрат
субъектов индустриально-
инновационной деятельности по
продвижению отечественных
обработанных товаров, работ,
услуг на внутреннем рынке
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих: субъекты индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке
Куда представляется: Оператору
Срок представления: ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
тысяч тенге
№ п/п
Наименование предприятия
Наименование меры государственной поддержки
Объем производства
Созданные рабочие места
Налоговые поступления
Объем экспорта
1
2
3
4
5
8
9
Приложение 6 к Правилам
возмещения части затрат
субъектов индустриально-
инновационной деятельности по
продвижению отечественных
обработанных товаров, работ,
услуг на внутреннем рынке
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих: Оператор
Куда представляется: уполномоченный орган
Срок представления: ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
тысяч тенге
№ п/п
Наименование предприятия
Наименование меры государственной поддержки
Дата поступления заявки
Дата принятия решения о предоставлении меры государственной поддержки
Сумма затрат
Сумма, профинансированная на отчетную дату
Текущее состояние
Собственное участие заявителя
Государственная поддержка
1
2
3
4
5
8
9
10
11