"Спорт федерацияларын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 121 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 144 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 27 мамырда № 20731 болып тіркелді.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына, "Дене шынықтыру және спорт туралы" 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 29) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Спорт федерацияларын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 121 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10095 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 5 ақпандағы жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Спорт федерацияларын аккредиттеу қағидаларына:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Спорт федерацияларын аккредиттеу қағидалары (бұдан әрi - Қағидалар) "Дене шынықтыру және спорт туралы" 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 7-бабының 29) тармақшасына сәйкес әзірленген және спорт федерацияларын аккредиттеуден өткізу тәртібін айқындайды сондай-ақ "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес "Республикалық және өңірлік спорт федерацияларын аккредиттеу", "Жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік қызметтерді көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
Республикалық, өңірлік және жергілікті спорт федерациялары аккредиттелуге жатады.";
4-1 және 5-1-тармақтар алынып тасталсын;
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Спорт түрінен (түрлерінен) республикалық спорт федерацияларының Қазақстан Республикасы облыстарының жартысынан астам аумағында орналасқан филиалдары (өкілдіктері) және (немесе) қоғамдық бірлестік нысанындағы немесе заңды тұлғалар бірлестігі нысанындағы қауымдастық (одақ) нысанындағы мүшелері болады.
9. Спорт түрінен (түрлерінен) өңірлік спорт федерацияларының Қазақстан Республикасы облыстарының жартысынан аз аумағында орналасқан филиалдары (өкілдіктері) және (немесе) қоғамдық бірлестік нысанындағы немесе заңды тұлғалар бірлестігі нысанындағы қауымдастық (одақ) нысанындағы мүшелері болады.";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 121 "Об утверждении Правил аккредитации спортивных федераций"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 144. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 мая 2020 года № 20731
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и подпунктом 29) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 121 "Об утверждении Правил аккредитации спортивных федераций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10095, опубликован 05 февраля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах аккредитации спортивных федераций, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила аккредитации спортивных федераций (далее – Правила) разработаны согласно подпункту 29) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" (далее – Закон) определяют порядок аккредитации спортивных федераций и в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок оказания государственных услуг: "Аккредитация республиканских и региональных спортивных федераций", "Аккредитация местных спортивных федераций".
Аккредитации подлежат республиканские, региональные и местные спортивные федерации.";
пункты 4-1 и 5-1 исключить;
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Республиканские спортивные федерации по виду (видам) спорта имеют свои филиалы (представительства) и (или) членов в форме общественного объединения или объединения юридических лиц в форме ассоциации (союза), расположенных на территории более половины областей Республики Казахстан.
9. Региональные спортивные федерации по виду (видам) спорта имеют свои филиалы (представительства) и (или) членов в форме общественного объединения или объединения юридических лиц в форме ассоциации (союза), расположенных на территории менее половины областей Республики Казахстан.";

11 және 12-тармақтар алынып тасталсын;
2-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Спорт федерацияларын аккредиттеуден өткізу тәртібі
13. Заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) "Республикалық және өңірлік спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін уәкілетті органға "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүгінеді.
"Республикалық және өңірлік спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында баяндалған.
14. Уәкілетті орган құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
15. Уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.
16. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкері төрт жұмыс күні ішінде спорт федерацияларын аккредиттеу туралы комиссияның (бұдан әрі - комиссия) отырысында қарау үшін құжаттар топтамасын дайындауды жүзеге асырады.
Құжаттарды қарау үшін уәкілетті органның жанынан кемінде бес адамнан тұратын тұрақты жұмыс істейтін комиссия құрылады. Комиссия отырысы, егер оған комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде 2/3 қатысса, заңды деп есептеледі.
Комиссия хатшысы құжаттарды дайындауды және хаттаманы ресімдеуді жүзеге асырады. Комиссия хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды.
Комиссия шешімі қатысып отырған комиссия мүшелерінің көпшілік даусымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда төрағалық етушінің дауысы шешуші болып табылады.
Комиссия мүшесі болмаған жағдайда комиссия отырысының хаттамасында себебі көрсетіледі.
17. Комиссия құжаттарды қарайды және қарау қорытындысы бойынша уәкілетті органға:
1) спорт федерациясын аккредиттеу;
2) спорт федерациясын аккредиттеуден бас тарту туралы ұсыныс жасайды.
Құжаттарды комиссия отырысында қарау және хаттамаға қол қою бір жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.

пункты 11 и 12 исключить;
главу 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок проведения аккредитации спортивных федераций
13. Для получения государственной услуги "Аккредитация республиканских и региональных спортивных федераций" юридические лица (далее – услугополучатель) обращаются в уполномоченный орган через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация республиканских и региональных спортивных федераций", включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в приложении 1 к настоящим Правилам в форме стандарта государственной услуги.
14. Уполномоченный орган в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
15. Сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в течение двух рабочих дней с момента получения проверяет полноту представленных документов.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) представления документов с истекшим сроком действия, сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица уполномоченного органа.
16. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов сотрудником ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в течение четырех рабочих дней осуществляется подготовка пакета документов для рассмотрения на заседании комиссии об аккредитации спортивных федераций (далее – комиссия).
Для рассмотрения документов при уполномоченном органе создается постоянно действующая комиссия в составе не менее пяти человек. Заседание комиссии считается правомочным, если на нем присутствует не менее 2/3 от общего числа членов комиссии.
Секретарь комиссии осуществляет подготовку документов и оформление протоколов. Секретарь комиссии не является членом комиссии.
Решение комиссии принимается большинством голосов присутствующих членов комиссии. В случае равенства голосов, голос председательствующего является решающим.
В случае отсутствия члена комиссии в протоколе заседания комиссии указывается причина.
17. Комиссия рассматривает документы и по итогам рассмотрения рекомендует уполномоченному органу:
1) аккредитовать спортивную федерацию;
2) отказать в аккредитации спортивной федерации.
Рассмотрение документов на заседании комиссии и подписание протокола осуществляется в течение одного рабочего дня.

18. Комиссия аккредиттеу туралы шешім қабылдаған жағдайда екі жұмыс күні ішінде уәкілетті органның бұйрығы, комиссияның теріс шешімі болған жағдайда - дәлелді бас тарту шығарылады.
19. Уәкілетті органның бұйрығы негізінде бір жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлікті (бұдан әрі-куәлік) дайындау және қол қою жүзеге асырылады.
20. Куәлік жоғалған жағдайда спорт федерациясы бұл туралы оны берген уәкілетті органға хабардар етеді және куәліктің телнұсқасын беру туралы портал арқылы өтініш береді.
Куәліктің телнұсқасын беруге өтініш берген кезде (егер бұрын берілген куәлік қағаз нысанда ресімделген болса) уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері бес жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнын қарайды, сондай-ақ деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді. Талаптарға сәйкес келмеген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту дайындайды.
Спорт федерациясының атауы және (немесе) оның заңды мекенжайы өзгерген кезде спорт федерациясы уәкілетті органға портал арқылы куәлікті қайта ресімдеу туралы өтініш береді.
Куәлікті қайта ресімдеуге өтініш берген кезде уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері бес жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнын қарайды, сондай-ақ деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді. Талаптарға сәйкес келмеген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту дайындайды.
21. "Жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар жергілікті атқарушы органдарға портал арқылы жүгінеді.
"Жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында баяндалған.
22. Жергілікті атқарушы орган құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
23. Жергілікті атқарушы органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, жергілікті атқарушы органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері жергілікті атқарушы органның уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.

18. В случае принятия комиссией решения об аккредитации выносится приказ уполномоченного органа в течение двух рабочих дней, при отрицательном решении комиссии - мотивированный отказ.
19. На основании приказа уполномоченного органа в течение одного рабочего дня осуществляется подготовка и подписание свидетельства об аккредитации спортивной федерации (далее – свидетельство) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
20. В случае утери свидетельства спортивная федерация уведомляет об этом уполномоченный орган, его выдавший, и подает заявление через портал о выдаче дубликата свидетельства.
При подаче заявления на выдачу дубликата свидетельства (если ранее выданное свидетельство было оформлено в бумажной форме) сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа рассматривает в течение пяти рабочих дней содержание заявления, а также проверяет на правильность заполнения реквизитов. В случае несоответствия требованиям готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При изменении наименования спортивной федерации и (или) его юридического адреса спортивная федерация подает заявление через портал в уполномоченный орган о переоформлении свидетельства.
При подаче заявления на переоформление свидетельства сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа рассматривает в течение пяти рабочих дней содержание заявления, а также проверяет на правильность заполнения реквизитов. В случае несоответствия требованиям готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
21. Для получения государственной услуги "Аккредитация местных спортивных федераций" услугополучатели обращаются в местные исполнительные органы через портал.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация местных спортивных федераций", включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в приложении 2 к настоящим Правилам в форме стандарта государственной услуги.
22. Местный исполнительный орган в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
23. Сотрудник ответственного структурного подразделения местного исполнительного органа в течение двух рабочих дней с момента получения проверяет полноту представленных документов.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) представления документов с истекшим сроком действия, сотрудник ответственного структурного подразделения местного исполнительного органа направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица местного исполнительного органа.

24. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде жергілікті атқарушы органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері төрт жұмыс күні ішінде комиссияның отырысында қарау үшін құжаттар топтамасын дайындауды жүзеге асырады.
Құжаттарды қарау үшін жергілікті атқарушы орган жанынан кемінде бес адамнан тұратын тұрақты жұмыс істейтін комиссия құрылады. Комиссия отырысы, егер оған комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде 2/3 қатысса, заңды деп есептеледі.
Комиссия хатшысы құжаттарды дайындауды және хаттаманы ресімдеуді жүзеге асырады. Комиссия хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды.
Комиссия шешімі қатысып отырған комиссия мүшелерінің көпшілік даусымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда төрағалық етушінің дауысы шешуші болып табылады.
Комиссия мүшесі болмаған жағдайда комиссия отырысының хаттамасында себебі көрсетіледі.
25. Комиссия құжаттарды қарайды және қарау қорытындысы бойынша жергілікті атқарушы органға:
1) спорт федерациясын аккредиттеу;
2) спорт федерациясын аккредиттеуден бас тарту туралы ұсыныс жасайды.
Құжаттарды комиссия отырысында қарау және хаттамаға қол қою бір жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
26. Комиссия аккредиттеу туралы шешім қабылдаған жағдайда екі жұмыс күні ішінде жергілікті атқарушы органның бұйрығы, комиссияның теріс шешімі болған жағдайда дәлелді бас тарту шығарылады.
27. Жергілікті атқарушы органның бұйрығы негізінде бір жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша куәлікті дайындау және қол қою жүзеге асырылады.
27-1. Куәлік жоғалған жағдайда, спорт федерациясы бұл туралы оны берген жергілікті атқарушы органды хабардар етеді және куәліктің телнұсқасын беру туралы портал арқылы өтініш береді.
Куәліктің телнұсқасын беруге өтініш берген кезде (егер бұрын берілген куәлік қағаз нысанда ресімделген болса) жергілікті атқарушы органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері бес жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнын қарайды, сондай-ақ деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді. Талаптарға сәйкес келмеген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту дайындайды.
Спорт федерациясының атауы және (немесе) оның заңды мекенжайы өзгерген кезде спорт федерациясы куәлікті қайта ресімдеу туралы жергілікті атқарушы органға портал арқылы өтініш береді.
Куәлікті қайта ресімдеуге өтініш берген кезде жергілікті атқарушы органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері бес жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнын қарайды, сондай-ақ деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді. Талаптарға сәйкес келмеген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту дайындайды.

24. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов сотрудником ответственного структурного подразделения местного исполнительного органа в течение четырех рабочих дней осуществляется подготовка пакета документов для рассмотрения на заседании комиссии.
Для рассмотрения документов при местном исполнительном органе создается постоянно действующая комиссия в составе не менее пяти человек. Заседание комиссии считается правомочным, если на нем присутствует не менее 2/3 от общего числа членов комиссии.
Секретарь комиссии осуществляет подготовку документов и оформление протоколов. Секретарь комиссии не является членом комиссии.
Решение комиссии принимается большинством голосов присутствующих членов комиссии. В случае равенства голосов, голос председательствующего является решающим.
В случае отсутствия члена комиссии в протоколе заседания комиссии указывается причина.
25. Комиссия рассматривает документы и по итогам рассмотрения рекомендует местному исполнительному органу:
1) аккредитовать спортивную федерацию;
2) отказать в аккредитации спортивной федерации.
Рассмотрение документов на заседании комиссии и подписание протокола осуществляется в течение одного рабочего дня.
26. В случае принятия комиссией решения об аккредитации выносится приказ местного исполнительного органа в течение двух рабочих дней, при отрицательном решении комиссии - мотивированный отказ.
27. На основании приказа местного исполнительного органа в течение одного рабочего дня осуществляется подготовка и подписание свидетельства по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
27-1. В случае утери свидетельства спортивная федерация уведомляет об этом местного исполнительный орган, его выдавшего, и подает заявление через портал о выдаче дубликата свидетельства.
При подаче заявления на выдачу дубликата свидетельства (если ранее выданное свидетельство было оформлено в бумажной форме) сотрудник ответственного структурного подразделения местного исполнительного органа рассматривает в течение пяти рабочих дней содержание заявления, а также проверяет на правильность заполнения реквизитов. В случае несоответствия требованиям готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При изменении наименования спортивной федерации и (или) его юридического адреса спортивная федерация подает заявление через портал в местный исполнительный орган о переоформлении свидетельства.
При подаче заявления на переоформлении свидетельства сотрудник ответственного структурного подразделения местного исполнительного органа рассматривает в течение пяти рабочих дней содержание заявления, а также проверяет на правильность заполнения реквизитов. В случае несоответствия требованиям готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

27-2. Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті (сұрау салуды) қабылдау туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландырылатын, Қазақстан Республикасында спорт федерациясын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, спорт федерациясы (өкілдіктерінің) филиалдарын есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган және жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзы арқылы алады.
Уәкілетті орган және жергілікті атқарушы орган мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
27-3. Уәкілетті орган және жергілікті атқарушы орган берілген куәліктерді тіркеуді жүргізеді.
27-4.Спорт түрі (түрлері) бойынша кешенді нысаналы бағдарламасының жобасы:
спорт түрін (түрлерін) ағымдағы жай - күйін және дамуын талдауды, соның ішінде дене шынықтыру-спорт ұйымдарын құру және дамыту туралы;
халықтың әртүрлі топтары арасында өткізілген және жоспарланған спорттық іс-шаралар бойынша;
спорт жарыстарына және оқу-жаттығу іс-шараларына қатысатын спортшылардың, жаттықтырушылардың және дене шынықтыру және спорт саласындағы мамандардың денсаулығын қорғауды және нығайту шарттары туралы;
дене шынықтыру және спорт саласындағы спортшыларды, жаттықтырушыларды және мамандарды жаттығуға қажетті жағдайлармен қамтамасыз ету туралы;
спорт федерациясының қызметін қаржыландыру көздері туралы;
спорт түрін (түрлерін) жақсарту бойынша ұсыныстар туралы ақпаратты қамтиды.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Спорт федерацияларын аккредиттеу туралы куәлікті тоқтату, қайта жаңарту және қайтарып алу тәртібі";
29-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) аккредиттелген спорт федерациясы Заңның 11-бабының 2 және 3-тармақтары, 12-бабының 2 және 4-тармақтарымен белгіленген талаптарды орындамауы немесе дұрыс орындамауы;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) қауымдастық (одақ) нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігі нысанында құрылған спорттық федерациядан басқа спорт федерациясы "Қоғамдық бірлестіктер туралы" 1996 жылғы 31 мамырдағы Заңның 7-бабына сәйкес республикалық немесе өңірлік мәртебесін сәйкесінше растамаса;";
4-тарау мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша уәкілетті органның және жергілікті атқарушы органның шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

27-2. В "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии заявления (запрос) для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) спортивной федерации в Республике Казахстан, об учетной регистрации (перерегистрации) филиалов (представительств) спортивной федерации, содержащиеся в государственных информационных системах, уполномоченный орган и местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Уполномоченный орган и местный исполнительный орган, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах, обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
27-3. Уполномоченный орган и местный исполнительный орган ведут учет выданных свидетельств.
27-4. Проект комплексной целевой программы по виду (видам) спорта содержит информацию:
об анализе текущего состояния и развития вида (видов) спорта, в том числе создание и развитие физкультурно-спортивных организаций;
о проведенных и планируемых спортивных мероприятиях среди различных групп населения;
об условиях охраны и укрепления здоровья спортсменов, тренеров и специалистов в области физической культуры и спорта, участвующих в спортивных соревнованиях и учебно-тренировочных мероприятиях;
об обеспечении спортсменов, тренеров и специалистов в области физической культуры и спорта, необходимыми условиями для тренировок;
об источниках финансирования деятельности спортивной федерации;
о предложениях по улучшению вида (видов) спорта.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок приостановления, возобновления и отзыва свидетельства об аккредитации спортивной федерации";
в пункте 29:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) невыполнение или выполнение ненадлежащим образом аккредитованной спортивной федерацией требований, установленных пунктами 2 и 3 статьи 11, пунктами 2 и 4 статьи 12 Закона;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) неподтверждение соответствующего статуса спортивной федерации в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 31 мая 1996 года "Об общественных объединениях", за исключением спортивной федерации, созданной в форме объединения юридических лиц в форме ассоциации (союза);";
дополнить главой 4 следующего содержания:
"Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) уполномоченного органа и местного исполнительного органа по вопросам оказания государственной услуги

37. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі уәкілетті органның және жергілікті атқарушы органның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілетті орган мен жергілікті атқарушы орган басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тікелей мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсететін мемлекеттік органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.";
1, 2 және 3-қосымшалар осы бұйрықтың 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Цифрлық
даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2020 жылғы 25 мамырдағы
№ 144 бұйрығына
1-қосымша
Спорт федерацияларын
аккредиттеу қағидаларына
1-қосымша
"Республикалық және өңірлік спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің өтінішін қабылдау және нәтижелерін беру: "электрондық үкімет" веб-порталы www.​egov.​kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлік беру-10 (он) жұмыс күні;
спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу-5 (бес) жұмыс күні;
спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын беру -5 (бес) жұмыс күн.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды.
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлік, спорт федерациясын аккредиттеу туралы қайта ресімделген куәлік, спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Порталда - мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін Мемлекеттік корпорацияда алу үшін уәкілетті лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің әзірлігі туралы хабарлама.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Заңды тұлғаларға тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі

37. Жалоба на решение, действий (бездействия) уполномоченного органа и местного исполнительного органа по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя уполномоченного органа и местного исполнительного органа, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес государственного органа непосредственно оказывающего государственную услугу, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.";
приложения 1, 2 и 3 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 25 мая 2020 года № 144
Приложение 1
к Правилам аккредитации
спортивных федерации
Стандарт государственной услуги "Аккредитация республиканских и региональных спортивных федераций"
1.
Наименование услугодателя
Комитет по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
Выдача свидетельства об аккредитации спортивной федерации – 10 (десять) рабочих дней;
переоформление свидетельства об аккредитации спортивной федерации– 5 (пять) рабочих дней;
выдача дубликата свидетельства об аккредитации спортивной федерации – 5 (пять) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная.
5.
Результат оказания государственной услуги
Результатом оказания государственной услуги является свидетельство об аккредитации спортивной федерации, переоформленное свидетельство об аккредитации спортивной федерации, дубликат свидетельства об аккредитации спортивной федерации либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
На портале - направляется уведомление о готовности результата государственной услуги, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица, для получения результата оказания государственной услуги.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Юридическим лицам бесплатно.
7.
График работы услугодателя

1) Көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне сәйкес дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерінен басқа.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі - өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру: сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) Портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайлары Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитетінің интернет-ресурсында: www.​gov.​kz/​mem​leke​t/​ent​itie​s/​sport "Қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
Спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлік алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы басқарудың атқарушы органының жеке құрамы туралы мәлімет;
құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы спорт федерациясының жарғысы;
құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы Қазақстан Республикасы атынан Халықаралық олимпиада комитеті, Азияның Олимпиада кеңесі таныған халықаралық спорт ұйымының мүшелігін растайтын және (немесе) оны Қазақстан Республикасының Ұлттық олимпиада комитетінің танығандығы туралы растайтын құжат - олимпиадалық және олимпиадалық емес спорт түрлері бойынша спорт федерациялары үшін;
құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы Қазақстан Республикасының атынан Халықаралық паралимпиада комитеті таныған халықаралық спорт ұйымының мүшелігін растайтын және (немесе) оны Қазақстан Республикасының Ұлттық паралимпиада комитетінің танығандығы туралы растайтын құжат - паралимпиадалық және паралимпиадалық емес спорт түрлері бойынша спорт федерациялары үшін;
құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы Қазақстан Республикасының атынан Саңыраулардың халықаралық спорт комитеті таныған халықаралық спорт ұйымының мүшелігін растайтын және (немесе) оны Қазақстан Республикасының Ұлттық паралимпиада комитетінің танығандығы туралы растайтын құжат - сурдлимпиадалық спорт түрлері бойынша спорт федерациялары үшін;
құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы Қазақстан Республикасы атынан халықаралық спорт ұйымына мүшелігін растайтын және оны Қазақстан Республикасы Ұлттық олимпиада комитетінің танығандығы туралы құжат - ұлттық спорт түрі (түрлері) бойынша спорт федерациялары үшін;
құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы спорт түрі (түрлері) бойынша кешенді нысаналы бағдарламасының жобасы;
құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы спорт түрінен (түрлерінен) жарыс қағидаларының жобасы.
Аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы.
Аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді

1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги устанавливается с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет – ресурсе Комитета по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан: www.gov.kz/memleket/entities/sport в разделе "Услуги".
8.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
Для получения свидетельства об аккредитации спортивной федерации:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
сведения о персональном составе исполнительного органа управления в форме электронной копии документа;
устав спортивной федерации в форме электронной копии документа;
документ, подтверждающий членство от имени Республики Казахстан в международной спортивной организации, признанной Международным олимпийским комитетом, Олимпийским советом Азии, и (или) документ, подтверждающий признание Национальным олимпийским комитетом Республики Казахстан, - для спортивных федераций по олимпийским и неолимпийским видам спорта в форме электронной копии документа;
документ, подтверждающий членство от имени Республики Казахстан в международной спортивной организации, признанной Международным паралимпийским комитетом, и (или) быть признанными Национальным паралимпийским комитетом Республики Казахстан - для спортивных федераций по паралимпийским и непаралимпийским видам спорта в форме электронной копии документа;
документ, подтверждающий членство от имени Республики Казахстан в международной спортивной организации, признанной Международным комитетом спорта глухих, и (или) быть признанными Национальным сурдлимпийским комитетом Республики Казахстан - для спортивных федераций по сурдлимпийским видам спорта в форме электронной копии документа;
документ, подтверждающий членство от имени Республики Казахстан в международной спортивной организации, и документ, подтверждающий признание Национальным олимпийским комитетом Республики Казахстан, - для спортивных федераций по национальному виду (видам) спорта в форме электронной копии документа;
проект комплексной целевой программы по виду (видам) спорта в форме электронной копии документа;
проект правил по виду (видам) спорта в форме электронной копии документа.
Для переоформления свидетельства об аккредитации спортивной федерации:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Для получения дубликата свидетельства об аккредитации спортивной федерации:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) осы Қағидалардың 6, 7, 8, 9 және 27-4-тармақтарымен көзделген талаптарына спорт федерациясының және (немесе) онда ұсынылған деректердің және мәліметтердің сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның спорт федерациясын аккредиттеу үшін талап етілетін келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап;
4) спорт федерациясына қатысты қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
5) спорт федерациясына қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде спорт федерациясының спорт федерациясын аккредиттеуді алуға байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптары
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ бар болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинет", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің 8 (7172) 740600, 740852 телефондары арқылы не Бірыңғай байланыс-орталығының: 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2020 жылғы 25 мамырдағы
№ 144 бұйрығына
2-қосымша
Спорт федерацияларын
аккредиттеу қағидаларына
2-қосымша
"Жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт саласындағы тиісті жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің өтінішін қабылдау және нәтижелерін беру: "электрондық үкімет" веб-порталы www.​egov.​kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлік беру-10 (он) жұмыс күні;
спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу-5 (бес) жұмыс күні;
спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын беру -5 (бес) жұмыс күн.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды.
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәлік, спорт федерациясын аккредиттеу туралы қайта ресімделген куәлік, спорт федерациясын аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Порталда - мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін Мемлекеттік корпорацияда алу үшін уәкілетті лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің әзірлігі туралы хабарлама.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Заңды тұлғаларға тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие спортивной федерации и (или) представленных данных и сведений, требованиям, предусмотренным пунктами 6, 7, 8, 9 и 27-4 настоящих Правил;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для аккредитации спортивной федерации;
4) в отношении спортивной федерации имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности;
5) в отношении спортивной федерации имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого спортивная федерация лишена специального права, связанного с получением аккредитации спортивной федерации.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону услугодателя:
8 (7172) 740600, 740852 либо по телефону Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 25 мая 2020 года № 144
Приложение 2
к Правилам аккредитации
спортивных федерации
Стандарт государственной услуги "Аккредитация местных спортивных федераций"
1.
Наименование услугодателя
Местный исполнительный орган областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
Выдача свидетельства об аккредитации спортивной федерации – 10 (десять) рабочих дней;
переоформление свидетельства об аккредитации спортивной федерации – 5 (пять) рабочих дней;
выдача дубликата свидетельства об аккредитации спортивной федерации – 5 (пять) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная.
5.
Результат оказания государственной услуги
Результатом оказания государственной услуги является свидетельство об аккредитации спортивной федерации, переоформленное свидетельство об аккредитации спортивной федерации, дубликат свидетельства об аккредитации спортивной федерации, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале - направляется уведомление о готовности результата государственной услуги, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица, для получения результата оказания государственной услуги.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Юридическим лицам бесплатно.
7.
График работы услугодателя

4) спорт федерациясына қатысты қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
5) спорт федерациясына қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде спорт федерациясының спорт федерациясын аккредиттеуді алуға байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптары
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ бар болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинет", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының: 1414,
8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2020 жылғы 25 мамырдағы
№ 144 бұйрығына
3-қосымша
Спорт федерацияларын
аккредиттеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Спорт федерациясын аккредиттeу туралы
КУӘЛIК
№_____
________________________________________________________________________________
(дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті органның немесе
жергілікті атқарушы органның атауы көрсетіледі)
________________________________________________________________________________
(мәртебесі көрсетілген спорт федерациясының атауы және
________________________________________________________________________________
және заңды мекенжайы)
________________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы немесе облыс немесе республикалық маңызы бар қала немесе
астана көрсетіледі)
________________________________________________________________________________
(спорт түрі (түрлері) көрсетіледі)
дамыту бойынша өкiлеттiктерi мен құқықтарын растайды.
Мөр орны_____________________ __________________________________________________
(қолы)                        (уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы
органның басшысының тегi, аты, әкесінің аты)
Берілген күні: 20 __ ж. "___" _______

4) в отношении спортивной федерации имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности;
5) в отношении спортивной федерации имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого спортивная федерация лишена специального права, связанного с получением аккредитации спортивной федерации.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 25 мая 2020 года № 144
Приложение 3
к Правилам аккредитации
спортивных федерации
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО
об аккредитации спортивной федерации № ____
________________________________________________________________________________
(указывается наименование уполномоченного органа или местного
исполнительного органа в области физической культуры и спорта)
подтверждает полномочия и права __________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается наименование спортивной федерации с указанием статуса
________________________________________________________________________________
и юридический адрес)
по развитию _____________________________________________________________________
(указывается вид (виды) спорта)
в ______________________________________________________________________________
(указывается Республика Казахстан или область или город республиканского значения или столица)
Место для печати ______________ __________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество руководителя
уполномоченного органа или местного исполнительного органа)
Дата выдачи: "__" _____ 20__ г.