Темекінің және темекі бұйымдарының, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдардың, тұтынудың электрондық жүйелерінің және оларға арналған сұйықтықтардың барлық маркаларында никотиннің шекті жол берілетін құрамы бойынша зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы есептерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 6 қазандағы № ҚР ДСМ-114/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 7 қазанда № 21373 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің 110-бабының 13-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Темекінің және темекі бұйымдарының, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдардың, тұтынудың электрондық жүйелерінің және оларға арналған сұйықтықтардың барлық маркаларында никотиннің шекті жол берілетін құрамы бойынша зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы есептерді ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. "Темекі және темекі бұйымдарын өндірушілердің, импорттаушылардың темекінің және темекі бұйымдарының барлық маркаларында никотиннің және шайырлы заттардың рұқсат етілетін шекті құрамы бойынша зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы темекі бұйымдарының ингредиенттері туралы есептерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 6 тамыздағы № 655 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11999 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 14 қыркүйекте жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен кауіпсіздігін бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил представления отчетов о результатах лабораторных исследований по предельно допустимому содержанию никотина во всех марках табака и табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, электронных систем потребления и жидкостей для них
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 октября 2020 года № ҚР ДСМ-114/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 октября 2020 года № 21373.
В соответствии с пунктом 13 статьи 110 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетов о результатах лабораторных исследований по предельно допустимому содержанию никотина во всех марках табака и табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, электронных систем потребления и жидкостей для них.
2. Признать утратившим силу приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 августа 2015 года № 655 "Об утверждении Правил представления производителями, импортерами табачных изделий отчетов о результатах лабораторных исследований по предельно допустимому содержанию никотина и смолистых веществ во всех марках табака и табачных изделий, ингредиентах табачных изделий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11999 опубликованный 14 сентября 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттык экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2020 жылғы 6 қазаны
№ ҚР ДСМ-114/2020
бұйрығымен
бекітілген
Темекінің және темекі бұйымдарының, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдардың, тұтынудың электрондық жүйелерінің және оларға арналған сұйықтықтардың барлық маркаларында никотиннің шекті жол берілетін құрамы бойынша зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы есептерді ұсыну қағидалары
1. Осы Темекінің және темекі бұйымдарының, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдардың, тұтынудың электрондық жүйелерінің және оларға арналған сұйықтықтардың барлық маркаларында никотиннің шекті жол берілетін құрамы бойынша зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы есептерді ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) темекі және темекі бұйымдарын өндірушілердің, импорттаушылардың темекі және темекі бұйымдарының, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдардың, тұтынудың электрондық жүйелері мен оларға арналған сұйықтықтардың барлық маркаларындағы никотиннің шекті жол берілетін құрамы бойынша зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы есептерді ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Темекі бұйымдарын өндіруші, импорттаушы жыл сайын келесі жылдың 1 ақпанына дейін Қазақстан Республикасының аумағында өткен он екі ай ішінде өздері шығарған немесе шығаруға ниеттенген, сатқан немесе өзге де түрде таратқан темекінің және темекі бұйымдарының, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдардың, тұтынудың электрондық жүйелерінің және оларға арналған сұйықтықтардың барлық маркаларында никотиннің шекті жол берілетін құрамы бойынша зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы есептер ұсынады.
3. Темекінің және темекі бұйымдарының, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдардың, тұтынудың электрондық жүйелерінің және оларға арналған сұйықтықтардың барлық маркаларында никотиннің шекті жол берілетін құрамы бойынша зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы есептер "Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес аккредиттелген зертхананы көрсете отырып, темекінің және темекі бұйымдарының, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдардың, тұтынудың электрондық жүйелері мен оларға арналған сұйықтықтардың барлық маркаларындағы никотиннің анықталған құрамы және никотиннің шекті жол берілетін деңгейі туралы деректерден тұрады.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли
и интеграции Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 6 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-114/2020
Правила представления отчетов о результатах лабораторных исследований по предельно допустимому содержанию никотина во всех марках табака и табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, электронных систем потребления и жидкостей для них
1. Настоящие Правила отчетов о результатах лабораторных исследований по предельно допустимому содержанию никотина во всех марках табака и табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, электронных систем потребления и жидкостей для них (далее – Правила) определяют порядок предоставления производителями, импортерами табака и табачных изделий отчетов о результатах лабораторных исследований по предельно допустимому содержанию никотина во всех марках табака и табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, электронных систем потребления и жидкостей для них.
2. Производитель, импортер табачных изделий ежегодно до 1 февраля следующего года представляют отчеты о результатах лабораторных исследований по предельно допустимому содержанию никотина во всех марках табака и табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, электронных систем потребления и жидкостей для них, которые они выпускали или намерены выпускать, продавали или распространяли иным образом в предшествующие двенадцать месяцев на территории Республики Казахстан.
3. Отчет о результатах лабораторных исследований по предельно допустимому содержанию никотина во всех марках табака и табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, электронных систем потребления и жидкостей для них состоит из данных о выявленном содержании никотина и предельно допустимом уровне никотина во всех марках табака и табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, электронных систем потребления и жидкостей для них с указанием аккредитованной лаборатории, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "Об аккредитации в области оценки соответствия".

4. Темекінің және темекі бұйымдарының, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдардың, тұтынудың электрондық жүйелерінің және оларға арналған сұйықтықтардың барлық маркаларында никотиннің шекті жол берілетін құрамы бойынша зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы есептер қағаз және (немесе) электрондық тасығыштарда ұсынылады.
Темекінің және темекі
бұйымдарының, оның ішінде
қыздырылатын темекісі бар
бұйымдардың, электрондық
тұтыну жүйелерінің және оларға
арналған сұйықтықтардың
барлық маркаларында
никотиннің рұқсат етілетін
шекті құрамы бойынша
зертханалық зерттеулердің
нәтижелері туралы есептерді
ұсыну қағидаларына
қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Темекінің және темекі бұйымдарының, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдардың, тұтынудың электрондық жүйелерінің және оларға арналған сұйықтықтардың барлық маркаларында никотиннің шекті жол берілетін құрамы бойынша зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы есеп
Есепті кезең: өткен жылдың 1 қаңтарынан бастап 1 желтоқсаны аралығы
Индекс: 1-никотин
Кезеңділігі: жылына бір рет
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: темекі өнімдерін өндірушілер мен импорттаушылар
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Ұсыну мерзімі: әр жылдың 1 ақпанына дейін
р/с №
Темекі бұйымы түрінің атауы
Темекі өнімінің атауы
Никотиннің сандық құрамы (мг/сиг)
Никотиннің рұқсат етілетін шекті деңгейі (мг/сиг)
1
2
3
4
5
Ұйымның атауы ____________________________________
Ұйымның мекенжайы ____________________________________________
Ұйымның телефоны ___________________________________________
Ұйымның электрондық поштасының мекенжайы ______________________
Орындаушы _____________________________________       ________
Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Орындаушының телефоны _____________________________________
Басшы ___________________________________             _________
Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса)             қолы
Ескертпе: "Темекінің және темекі бұйымдарының, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдардың, тұтынудың электрондық жүйелерінің және оларға арналған сұйықтықтардың барлық маркаларында никотиннің шекті жол берілетін құрамы бойынша зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы есеп" әкімшілік деректерін жинақтауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Темекінің және темекі
бұйымдарының, оның ішінде
қыздырылатын темекісі бар
бұйымдардың, электрондық
тұтыну жүйелерінің және оларға
арналған сұйықтықтардың
барлық маркаларында
никотиннің рұқсат етілетін
шекті құрамы бойынша
зертханалық зерттеулердің
нәтижелері туралы есеп"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Темекінің және темекі бұйымдарының, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдардың, тұтынудың электрондық жүйелерінің және оларға арналған сұйықтықтардың барлық маркаларында никотиннің шекті жол берілетін құрамы бойынша зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы есеп" әкімшілік деректерін жинақтауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме

4. Отчеты о результатах лабораторных исследований по предельно допустимому содержанию никотина во всех марках табака и табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, электронных систем потребления и жидкостей для них, представляются на бумажном и (или) электронном носителях.
Приложение к Правилам
представления отчетов о
результатах лабораторных исследований
по предельно допустимому
содержанию никотина во всех
марках табака и табачных
изделий, в том числе изделий с
нагреваемым табаком,
электронных систем
потребления и жидкостей для них
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Отчет о результатах лабораторных исследований по предельно допустимому содержанию никотина во всех марках табака и табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, электронных систем потребления и жидкостей для них
Отчетный период: с 1 января по 1 декабря предыдущего года
Индекс: 1- никотин
Периодичность: один раз в год
Круг лиц, представляющих информацию: производители и импортеры табачных изделий
Куда представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления: до 1 февраля каждого года
№ п/п
Наименование вида табачного изделия
Наименование табачной продукции
Количественное содержание никотина (мг/сиг)
Предельно допустимый уровень никотина(мг/сиг)
1
2
3
4
5
Наименование организации ______________________________________
Адрес организации _____________________________________________
Телефон организации ___________________________________________
Адрес электронной почты организации ____________________________
Исполнитель ______________________________________________ ________
Фамилия Имя Отчество (при его наличии)       подпись
Телефон исполнителя _____________________________________
Руководитель _____________________________________________ _________
Фамилия Имя Отчество (при его наличии)       подпись
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о результатах лабораторных исследований по предельно допустимому содержанию никотина во всех марках табака и табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, электронных систем потребления и жидкостей для них" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о результатах
лабораторных исследований по
предельно допустимому
содержанию никотина во всех
марках табака и табачных
изделий, в том числе изделий с
нагреваемым табаком,
электронных систем
потребления и жидкостей для них"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о результатах лабораторных исследований по предельно допустимому содержанию никотина во всех марках табака и табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, электронных систем потребления и жидкостей для них"

1. Осы "Темекінің және темекі бұйымдарының, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдардың, тұтынудың электрондық жүйелерінің және оларға арналған сұйықтықтардың барлық маркаларында никотиннің шекті жол берілетін құрамы бойынша зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы есеп" әкімшілік деректерін жинақтауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме "Темекінің және темекі бұйымдарының, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдардың, тұтынудың электрондық жүйелерінің және оларға арналған сұйықтықтардың барлық маркаларында никотиннің шекті жол берілетін құрамы бойынша зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы есеп" әкімшілік деректерін жинақтауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін регламенттейді.
2. Толтырылған Нысанды темекі бұйымдарын өндірушілер мен импорттаушылар Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейін ұсынады.
3. Нысанға басшы, ал ол болмаған жағдайда – оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
4. 1-бағанда реттік саны бойынша "№" толтырылады.
5. 2-бағанда темекі бұйымы түрінің атауы (мысалы: сигареттер) көрсетіледі.
6. 3-бағанда темекі өнімдерінің берілген атауы көрсетіледі (мысалы: "Rothmans").
7. 4-бағанда темекі бұйымындағы никотиннің сандық құрамы (мг/сиг) көрсетіледі.
8. 5-бағанда никотиннің рұқсат етілетін шекті деңгейі (мг/сиг) көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о результатах лабораторных исследований по предельно допустимому содержанию никотина во всех марках табака и табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, электронных систем потребления и жидкостей для них" регламентирует порядок заполнения формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о результатах лабораторных исследований по предельно допустимому содержанию никотина во всех марках табака и табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, электронных систем потребления и жидкостей для них" (далее – Форма).
2. Заполненная Форма предоставляется в Министерство здравоохранения Республики Казахстан производителями и импортерами табачных изделий до 1 февраля следующего за отчетным года.
3. Форму подписывает руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
4. В графе 1 заполняется номер по порядку "№".
5. В графе 2 указывается наименование вида табачного изделия (например: сигареты).
6. В графе 3 указывается наименование табачной продукции, присвоенное (например: "Rothmans").
7. В графе 4 указывается количественное содержание никотина в табачном изделии (мг/сиг).
8. В графе 5 указывается предельно допустимый уровень никотина (мг/сиг).