Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-278/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 20 желтоқсанда № 21824 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 7-бабының 100) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.11.2024 № 98 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 15 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-278/2020 Бұйрыққа
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.11.2024 № 98 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении правил поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-278/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 декабря 2020 года № 21824.
В соответствии с подпунктом 100) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить правила поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа предоставление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-278/2020
Правила поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабының 100) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі – Кодекс) әзірленді және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің (бұдан әрі – денсаулық сақтау субъектісі) жұмыскерлерін көтермелеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі – Қор) – аударымдар мен жарналарды жинақтауды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптармен сатып алу мен оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
2) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсетудің сапасы саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
3) мультипәндік топ – пациент ағзасының функциялары мен құрылымдарының бұзылу сипатына, оның клиникалық жай-күйінің ауырлығына қарай қалыптастырылатын әртүрлі мамандар тобы;
4) медициналық көрсетілетін қызметтер – денсаулық сақтау субъектілерінің нақты адамға қатысты профилактикалық, диагностикалық, емдеу, оңалту немесе паллиативтік бағыты бар іс-қимылдары;
5) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі - МӘМС) – әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері есебінен медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушыларға медициналық көмек көрсету бойынша құқықтық, экономикалық және ұйымдастырушылық шаралар кешені;
6) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесі – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің қатысушылары арасындағы қарым-қатынасты реттейтін мемлекет белгілейтін нормалар мен қағидалардың жиынтығы;
7) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі - ТМККК) – бюджет қаражаты есебінен берілетін медициналық көмектің көлемі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 100) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок поощрения работников субъекта здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – субъект здравоохранения).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) фонд социального медицинского страхования (далее – Фонд) – некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, которые предусмотрены договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан;
2) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);
3) медицинские услуги – действия субъектов здравоохранения, имеющие профилактическую, диагностическую, лечебную, реабилитационную и паллиативную направленность по отношению к конкретному человеку;
4) обязательное социальное медицинское страхование (далее – ОСМС) – комплекс правовых, экономических и организационных мер по оказанию медицинской помощи потребителям медицинских услуг за счет активов фонда социального медицинского страхования;
5) система обязательного социального медицинского страхования – совокупность норм и правил, устанавливаемых государством, регулирующих отношения между участниками системы обязательного социального медицинского страхования;
6) гарантированный объем бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) – объем медицинской помощи, предоставляемой за счет бюджетных средств.

3. Денсаулық сақтау субъектісінің жұмыскерлерін көтермелеу: осы Қағидалардың 2-тарауына сәйкес сараланған қосымша ақы түрінде бюджет және бюджеттен тыс қаражаттың қалыптасқан үнемделуі есебінен (бұдан әрі-қаражатты үнемдеу);
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық – санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінде (бұдан әрі – МСАК субъектісі) қызмет нәтижелерінің ынталандырушы компонентінің (бұдан әрі – ЫК) қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
4. Денсаулық сақтау субъектісінің жұмыскерлерін көтермелеу лауазымдық міндеттерін үлгілі орындағаны, жұмысты, оның ішінде айрықша күрделі және шұғыл жұмыстарды өте сапалы орындағаны үшін, бастама жасағаны, шығармашылық белсенділігі және жұмыстағы басқа да жетістіктері үшін жүргізіледі.
5. Денсаулық сақтау субъектісінің жұмыскерлерін көтермелеу олардың қызметтерін бағалаудың нәтижелері бойынша:
1) медицина жұмыскерлеріне – осы Қағидалардың 2 және 3-тарауларына сәйкес денсаулық сақтау субъектісі қызметінің нәтижелерін бағалау бойынша тұрақты комиссия (бұдан әрі – комиссия);
2) медициналық емес білімі бар жұмыскерлерге (бұдан әрі – медициналық емес жұмыскерлер) – көтермелеу тәртібі осы Қағидалардың 3-тарауында айқындалған Медициналық-санитариялық алғашқы көмек орталығының профилактика және әлеуметтік-психологиялық көмек бөлімшесінің әлеуметтік жұмыскерлері мен психологтарын қоспағанда, денсаулық сақтау субъектісінің басшысы осы Қағидалардың 2-тарауына ұқсас айқындайды.
Медициналық емес жұмыскерлерді көтермелеу туралы ұсынымды денсаулық сақтау субъектісінің басшысы айқындаған, қарамағындағы жұмыскерлердің лауазымдық міндеттерін орындау үшін жауапты адамдар және (немесе) денсаулық сақтау субъектісінің басшысы қалыптастырады.
6. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу мәселелерін қарау үшін комиссия құрылады, оның мүшелерінің жалпы саны тақ санды және кемінде бес адамды құрайды. Денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу мәселелерін қараған кезде комиссия мүшелерінің жалпы саны оның құрамының кемінде үштен екісін құрауы тиіс.
Мыналар комиссияның мүшелері болып табылады:
отырыста комиссия мүшелерінің ашық дауыс беруі арқылы денсаулық сақтау субъектісі басшысының орынбасарлары немесе бөлімше меңгерушілері қатарынан сайланатын төраға;
комиссия мүшелерінің ашық дауыс беруі арқылы сайланатын комиссия төрағасының орынбасары;
денсаулық сақтау субъектісінің басшысы айқындаған құрылымдық бөлімшелердің басшылары;
кәсіподақ комитетінің өкілдері және денсаулық сақтау субъектісі жұмыскерлерінің жаппай дауыс беруі арқылы сайланатын денсаулық сақтау субъектісінің басқа да жұмыскерлері.

3. Поощрение работников субъекта здравоохранения осуществляется:
за счет сложившейся экономии бюджетных и внебюджетных средств (далее – экономия средств) в виде дифференцированной доплаты в соответствии с главой 2 настоящих Правил;
за счет средств стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива (далее – СКПН) в субъектах здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – субъект ПМСП).
4. Поощрение работников субъекта здравоохранения производится за образцовое исполнение должностных обязанностей, высокое качество выполнения работ, в том числе работ особой сложности и срочности, за инициативу, творческую активность и иные достижения в работе.
5. Поощрение работников субъекта здравоохранения определяется по результатам оценки их деятельности:
1) медицинским работникам – постоянно действующей комиссией по оценке результатов деятельности субъекта здравоохранения (далее – комиссия) в соответствии с главами 2 и 3 настоящих Правил;
2) работникам с немедицинским образованием (далее – немедицинские работники) - руководителем субъекта здравоохранения аналогично главе 2 настоящих Правил, за исключением поощрения социальных работников и психологов отделения профилактики и социально-психологической помощи Центра первичной медико-санитарной помощи, порядок поощрения которым определен главой 3 настоящих Правил.
Представления о поощрении немедицинских работников формируют лица, определенные руководителем субъекта здравоохранения, ответственные за исполнение должностных обязанностей работников, находящихся в их подчинении, и (или) руководитель субъекта здравоохранения.
6. Для рассмотрения вопросов поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС создается комиссия, общее количество членов которой составляет нечетное число, и не менее пяти человек.
Членами комиссии являются:
председатель, избираемый на заседании членами комиссии открытым голосованием, из числа заместителей руководителя или заведующих отделением субъекта здравоохранения;
заместитель председателя комиссии, избираемый членами комиссии открытым голосованием;
руководители структурных подразделений, определенные руководителем субъекта здравоохранения;
представители профсоюзного комитета и иные работники субъекта здравоохранения, избираемые путем всеобщего голосования работников субъекта здравоохранения.

7. Комиссияның денсаулық сақтау субъектісінің жұмыскерлеріне көтермелеу төлеу туралы шешімі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес отырыстың Хаттамасын толтыра отырып, ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Егер комиссия отырысына қатысып отырған комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, комиссия шешімі қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасы, ол болмаған жағдайда, комиссия төрағасының орынбасары дауыс берген комиссия мүшелерінің шешімі қабылданды деп есептеледі. Комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда комиссияның мүшесі жазбаша түрде баяндалған комиссия отырысының хаттамасына қоса берілетін ерекше пікірін қоса береді.
8. Денсаулық сақтау субъектісінің жұмыскерлерін есепті кезеңде көтермелеу негізгі жалақыны төлеу кезінде есепті кезеңнен кейінгі айда жүргізіледі.
2-тарау. Қаражатты үнемдеудің есебінен сараланған қосымша ақы түрінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық жұмыскерлерін көтермелеу тәртібі
9. Денсаулық сақтау субъектісінің жұмыскерлерін көтермелеу осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес бекітілген денсаулық сақтау субъектісінің медицина жұмыскерлерінің қызметін бағалау өлшемшарттарының негізінде сараланған қосымша ақы түрінде қаражатты үнемдеу есебінен олардың қызметін бағалау нәтижелері бойынша жүзеге асырылады.
10. Медицина жұмыскерлеріне сараланған қосымша ақы төлеу туралы шешімді Комиссия осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көтермелеу туралы ұсынымның негізінде есепті кезеңнен кейінгі айда қабылдайды.
11. Көтермелеу туралы ұсынымды денсаулық сақтау субъектісінің басшысы айқындаған тұлғалар медицина жұмыскерлері көрсететін қызметтердің көлеміне қол жеткізуді және сапасын арттыруды үйлестіруді жүзеге асыру үшін есепті кезеңнен кейінгі айда комиссияның қарауына енгізеді.
12. Денсаулық сақтау субъектісінің басшысына сараланған қосымша ақы төлеу медицина жұмыскерлерінің (дәрігерлік персоналдың) кемінде 50% қамтыған жағдайда медицина жұмыскерлерінің (дәрігерлік персоналдың) сараланған қосымша ақысының орташа сомасынан 150%-дан аспайтын мөлшерде айқындалады.
13. Денсаулық сақтау субъектісінің медицина жұмыскеріне есептік кезеңде:
1) қарастырылып отырған кезеңде осы жұмыскерден тәртіптік жаза алынбаса, бірақ оны қолдану сәтінен бастап екі айдан артық болмаса;
2) тиісті денсаулық сақтау субъектісінде кемінде бір ай жұмыс істесе;
3) сынақ мерзімі кезеңінде;

7. Решение комиссии о выплате поощрения работникам субъекта здравоохранения принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение членов комиссии, за которое проголосовал председатель комиссии, в случае его отсутствия, заместитель председателя комиссии. В случае несогласия с решением комиссии член комиссии выражает особое мнение, изложенное в письменном виде, которое прилагается к протоколу заседания комиссии.
8. Поощрение работникам субъекта здравоохранения за отчетный период производится в месяце, следующем за отчетным периодом, при выплате основной заработной платы.
Глава 2. Порядок поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования за счет экономии средств в виде дифференцированной доплаты
9. Поощрение работников субъекта здравоохранения за счет экономии средств в виде дифференцированной доплаты осуществляется на основе критериев оценки деятельности медицинских работников субъекта здравоохранения, утвержденных согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
10. Решение о выплате дифференцированной доплаты медицинским работникам принимает комиссия в месяце, следующем за отчетным периодом, на основании представления о поощрении по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
11. Представление о поощрении вносится на рассмотрение комиссии лицами, определенными руководителем субъекта здравоохранения для осуществления координации за достижением объема и повышением качества оказываемых услуг медицинскими работниками, в месяце, следующем за отчетным периодом.
12. Дифференцированная доплата руководителю субъекта здравоохранения производится при охвате дифференцированной доплатой не менее 50% медицинских работников (врачебного персонала) в размере не более 150% от средней суммы дифференцированной доплаты медицинских работников (врачебного персонала).
13. Дифференцированная доплата медицинскому работнику субъекта здравоохранения не производится за отчетный период:
1) при наличии у него неснятого дисциплинарного взыскания за рассматриваемый период, но не более двух месяцев с момента его применения;
2) проработавшему в соответствующем субъекте здравоохранения менее одного месяца;
3) в период испытательного срока;

4) жыл сайынғы төленетін еңбек демаласын қоспағанда, Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес ай сайынғы есептік кезең мерзімінде демалыста күнтізбелік 14 күннен артық болған кезде;
5) күнтізбелік 14 күннен артық уақытша еңбекке жарамсыздығы кезінде;
6) есептік кезең аяқталғанға дейін жұмыстан шығарылған кезде сараланған қосымша ақы төленбейді.
14. Денсаулық сақтау субъектісінің медицина жұмыскерінде Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік Кодексінде айқындалған тәртіпте мемлекеттік бақылаудың нәтижелері бойынша есептік кезеңде анықталған бұзушылықтар бар болған жағдайда, оған сараланған қосымша ақы төлеуді денсаулық сақтау субъектісі басшысының шешімімен айқындалады.
15. Денсаулық сақтау субъектісінің медицина жұмыскерінде Кодекстің 35-бабының 5-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекіткен Медициналық қызметтер сапасының ішкі және сыртқы сараптамаларын ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларында айқындалған тәртіпте пациентті қолдау мен ішкі бақылау (аудит) қызметін ішкі сараптаудың нәтижелері бойынша есептік кезеңде бұзышылықтар болған жағдайда, оған есептелген сараланған қосымша ақыны азайту комиссия шешімімен айқындалады, алайда есептелген сараланған қосымша ақыдан 50%-дан артық емес.
3-тарау. МСАК субъектісі қызметінің нәтижелерін ынталандырушы компонент қаражаты есебінен медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу тәртібі
16. МСАК субъектілері жұмыскерлерінің мынадай топтарына ЫК төленеді:
1) аумақтық учаске жағдайында мультипәндік топтың құрамында қызмет көрсететін медицина жұмыскерлері:
жалпы практика дәрігерлері, учаскелік терапевттер және педиатрлар;
учаскелік қызметтің жалпы және кеңейтілген практика мейіргерлері (аға), аумақтық учаске жағдайында медициналық қызметтер көрсететін фельдшерлер;
аумақтық учаске жағдайында медициналық қызметтер көрсететін акушер-гинекологтар/акушерлер;
аумақтық учаске жағдайында медициналық қызметтер көрсететін әлеуметтік жұмыскерлер мен психологтар;
2) көрсетілетін қызметтердің көлемі мен сапасына қол жеткізу үшін қызметті үйлестіруді жүзеге асыратын медицина жұмыскерлері:
жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесінің меңгерушісі;
дәрігерлік амбулаторияның (Дербес отбасылық денсаулық орталығының) басшысы;
бекітілген халықтың 8 аумақтық учаскесіне қызмет көрсететін МСАК субъектісінің басшысы (жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесінің меңгерушісі лауазымы болмаған кезде);
жалпы дәрігерлік практика бөлімшесінің және (немесе) учаскелік қызметтің аға мейіргері.
17. МСАК субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу 1 балдың мәні 4,5 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) ретінде айқындалатын 100 балдық балл жүйесі бойынша 4-қосымшаға сәйкес МСАК субъектісінің қызметі нәтижелерінің қол жеткізілген индикаторлары (бұдан әрі – ЫК индикаторлары) негізінде олардың қызметін бағалау нәтижелері бойынша жүзеге асырылады.

4) при нахождении в отпуске в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан более 14 календарных дней, за исключением оплачиваемого ежегодного трудового отпуска;
5) при временной нетрудоспособности более 14 календарных дней;
6) при увольнении до окончания отчетного периода.
14. В случае наличия у работника субъекта здравоохранения нарушений, выявленных в отчетном периоде по результатам государственного контроля в порядке, определенном Предпринимательским Кодексом Республики Казахстан, выплата ему дифференцированной доплаты определяется решением руководителя субъекта здравоохранения.
15. В случае наличия у работника субъекта здравоохранения нарушений, выявленных в отчетном периоде по результатам внутренней экспертизы службой поддержки пациента и внутреннего контроля (аудита) в порядке, определенном Правилами организации и проведения внутренней и внешней экспертиз качества медицинских услуг, утвержденным согласно пункту 5 статьи 35 Кодекса, уменьшение ему начисленной дифференцированной доплаты определяется решением комиссии, но не более 50% от начисленной дифференцированной доплаты.
Глава 3. Порядок поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь за счет средств стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива
16. Поощрение работников субъектов ПМСП за счет средств СКПН осуществляется на основе достигнутых индикаторов конечного результата деятельности субъекта ПМСП (далее – индикаторы конечного результата), определенных Методикой формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС утвержденной согласно подпункту 64) статьи 7 Кодекса (далее – Методика).
17. СКПН выплачивается следующим работникам, субъектов здравоохранения, оказывающих ПМСП:
1) медицинские работники, оказывающие услуги в условиях территориального участка:
врачи общей практики, участковые терапевты и педиатры, акушер-гинекологи;
медицинские сестры общей практики и участковой службы, фельдшеры, акушерки, оказывающие медицинские услуги в условиях территориального участка;
социальные работники и психологи;
2) медицинские работники субъектов здравоохранения, оказывающих ПМСП:
работники (врачи и средний медицинский персонал, в том числе школьная медицинская сестра) отделения профилактики и социально-психологической помощи Центра первичной медико-санитарной помощи;
работники (врачи и средний медицинский персонал) отделения профилактики и социально-психологической помощи Центра первичной медико-санитарной помощи.

1. Қызмет нәтижелерінің индикаторларына қол жеткізуді бағалау *
Р/с №
Түпкілікті нәтиже индикаторының атауы
Процесс индикаторының атауы
Шекті мәні
Нақты мәні
Ауытқу
1
2
3
4
5
6
Жиыны
2. Аумақтық учаскедегі жұмыскерлер арасында ЫК сомаларын баллдық жүйе бойынша бөлу**
Р/с №
Т. А. Ә.
Атқаратын лауазымы
Жұмыс күндерінің нақты саны
ЫК сомаларын бөлу үшін арақатынас, %
Ескертпе
1
2
3
4
6
7
3. Бонустық жүйе бойынша аумақтық учаскедегі жұмыскерлер арасында ЫК сомаларын бөлу **
Р/с №
Т. А. Ә.
Атқаратын лауазымы
Жұмыс күндерінің нақты саны
ЫК сомаларын бөлу үшін арақатынас, %
Ескертпе
1
2
3
4
6
7
Көтермелеу туралы ұсынымды жасаған жауапты тұлға:
______________________________/______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
20 ___ жылғы "_____" _________
Таныстырылды:
Дәрігерлік персонал: __________________________________/________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Орта медицина персоналы: ______________________________/______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Орта медицина персоналы: ______________________________/______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Патронаж мейіргері: ____________________________________/______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Акушер-гинеколог: ____________________________________/______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Акушер: ______________________________________________/______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Әлеуметтік жұмыскер: _________________________________/_______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Психолог: __________________________________________/_________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Ескертпе:
* қызмет нәтижелерінің индикаторлары және олар бойынша деректер АЖ-дағы деректерге сәйкес келуі тиіс;
**ЫК сомасы осы Қағидалардың 17-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген жұмыскерлер арасында бөлінеді.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсететін денсаулық
сақтау субъектілерінің
жұмыскерлерін көтермелеу
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Денсаулық сақтау
субъектілері қызметінің
нәтижелерін бағалау жөніндегі
комиссия төрағасына
______________________
______________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда))
______________________
______________________
(лауазымы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар
болған жағдайда))
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің нәтиже индикаторларына қол жеткізгені үшін жалпы дәрігерлік практика бөлімшесінің және (немесе) учаскелік қызметтің аға мейіргеріне көтермелеу туралы ұсыным
____________________________________________________________________
(медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау
субъектісінің атауы)
20 ___ жылғы "___" _______ бастап 20 ___ жылғы "___" _______ дейінгі кезең
Халық саны: _______________________________ адам
Дәрігерлер саны: _____________________________________
Мейіргерлер саны: ____________________________________
1 дәрігерлік лауазымға шаққандағы халықтың саны: ________адам
Учаскедегі 1 дәрігер лауазымына шаққанда мейіргерлердің арақатынасы __________;
Жалпы дәрігерлік практика мен учаскелік қызмет бөлімшесінің құрамы:
_________________________________________________________________
(жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесіне
қосылған учаскелердің тізбесін көрсету)

1. Оценка достижения индикаторов конечного результата *
п/п
Наименование индикатора конечного результата
Целевой показатель
Фактический показатель
% достижения результата
значение
балл
значение
балл
1
2
3
4
5
6
7
Итого
2. Оценка достижения индикаторов процесса, влияющих на значения индикаторов конечного результата**
№ п/п
Наименование индикатора конечного результата
Наименование индикатора процесса
Пороговое значение индикатора процесса
Фактическое значение индикатора процесса
Отклонение
Оценка значения в баллах***
1
2
3
4
5
6
7
Итого
3. Распределение сумм СКПН между работниками на территориальном участке****
№ п/п
Ф.И.О.
Занимаемая должность
Фактическое количество рабочих дней
Наличие нарушений*****
Соотношение для распределения сумм СКПН, %
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Ответственное лицо, составившее представление о поощрении:
______________________________/________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для представления на бумажном носителе)
"_____" _________ 20 ___ года
Ознакомлены:
Врачебный персонал:___________________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для представления на бумажном носителе)
Средний медицинский персонал:___________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для представления на бумажном носителе)
Социальный работник:__________________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для представления на бумажном носителе)
Психолог:_________________________________/____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для представления на бумажном носителе)
Примечание:
* индикаторы конечного результата и данные по ним должны соответствовать данным в ДКПН;
**индикаторы процесса и данные по ним формируются на основании учетной и отчетной медицинской документации;
***оценка значений индикаторов процесса определяется в баллах: "результат достигнут" – 2 балла, "результат достигнут частично" – 1 балл, "результат не достигнут" – 0 баллов;
****сумма СКПН распределяется между работниками, указанными в подпункте 1) пункта 17 настоящих Правил;
*****наличие нарушений указывается в соответствии с пунктами 27-30 настоящих Правил.
Приложение 7
к Правилам поощрения
работников субъектов
здравоохранения, оказывающих
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Председателю комиссии
по оценке результатов
деятельности субъектов
здравоохранения
____________________________
____________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
от _________________________
___________________________
(Должность, фамилия, имя,
отчество (при его наличии))
Представление о поощрении на заведующего/старшую медицинскую сестру отделений общей врачебной практики и (или) участковой службы за достижение индикаторов конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь_________________________________________________________________ (наименование субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь) период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года Количество населения: ________ человек Количество врачей: ___________ Количество медицинских сестер: ____________________________________ Количество населения на 1 врачебную должность: ________ человек Соотношение медицинских сестер на участке на 1 должность врача на участке __________; Состав отделения общей врачебной практики и участковой службы: _________________________________________________________________ (указать перечень участков, включенных в отделение общей врачебной практики и (или) участковой службы)

1. Қызмет нәтижелерінің индикаторларына қол жеткізуді бағалау *
Р/с №
Түпкілікті нәтиже индикаторының атауы
Процесс индикаторының атауы
Шекті мәні
Нақты мәні
Ауытқу
1
2
3
4
5
6
Жиыны
2. ЫК сомасын баллдық жүйе бойынша бөлу
Р/с
Т. А. Ә.
Атқаратын лауазымы
Жұмыс күндерінің нақты саны
ЫК сомаларын бөлу үшін арақатынас, %
Ескертпе
1
2
3
4
6
7
Көтермелеу туралы ұсынымды жасаған жауапты тұлға:
___________________________________________________________/________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
20 __ жылғы "____" ____________
Таныстырылды: ______________________________________/_________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Ескертпе:
* қызметтің түпкілікті нәтижелерінің индикаторлары және олар бойынша деректер АЖ-дағы деректерге сәйкес нақты аға мейіргерге бекітілген барлық аумақтық учаскелер бойынша орта есеппен айқындалады.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсететін денсаулық
сақтау субъектілерінің
жұмыскерлерін көтермелеу
қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Денсаулық сақтау
субъектілері қызметінің
нәтижелерін бағалау жөніндегі
комиссия төрағасына
______________________
______________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда))
______________________
______________________
(лауазымы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар
болған жағдайда))
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің нәтиже индикаторларына қол жеткізгені үшін жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесінің меңгерушісін көтермелеу туралы ұсыным
____________________________________________________________________
(медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау
субъектісінің атауы)
20 ___ жылғы "___" _______ бастап 20 ___ жылғы "___" _______ дейінгі кезең
Халық саны: _______________________________ адам
Дәрігерлер саны: _____________________________________
Мейіргерлер саны: ____________________________________
1 дәрігерлік лауазымға шаққандағы халықтың саны: ________адам
Учаскедегі 1 дәрігер лауазымына шаққанда мейіргерлердің арақатынасы __________;
Жалпы дәрігерлік практика мен учаскелік қызмет бөлімшесінің құрамы:
_________________________________________________________________
(жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесіне
қосылған учаскелердің тізбесін көрсету)

1. Оценка достижения индикаторов конечного результата отделением общей врачебной практики и (или) участковой службы:*
№ п/п
Наименование индикатора конечного результата
Целевой показатель
Фактический показатель
% достижения результата
значение
балл
значение
балл*
1
2
3
4
5
6
7
Итого
2. Оценка достижения индикаторов процесса, влияющих на значения индикаторов конечного результата, отделением общей врачебной практики и (или) участковой службы**
№ п/п
Наименование индикатора конечного результата
Наименование индикатора процесса
Пороговое значение индикатора процесса
Фактическое значение индикатора процесса
Отклонение
Оценка значения в баллах***
1
2
3
4
5
6
7
Итого
3. Распределение сумм СКПН:
№ п/п
Ф.И.О.
Занимаемая должность
Фактическое количество рабочих дней
Наличие нарушений****
Соотношение для распределения сумм СКПН, %
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Ответственное лицо, составившее представление о поощрении: _____________________/________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись) (для представления на бумажном носителе) "____" ____________ 20 __ года Ознакомлены: _________________________/______________________________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись) (для представления на бумажном носителе)
Примечание:
* индикаторы конечного результата и данные по ним определяются в среднем по всем закрепленным территориальным участкам за конкретным заведующим отделением или старшей медицинской сестрой, в соответствии с данными в ДКПН;
**индикаторы процесса и данные по ним формируются на основании учетной и отчетной медицинской документации по всем закрепленным территориальным участкам за конкретным заведующим отделением или старшей медицинской сестрой;
***оценка значений индикаторов процесса определяется в баллах: "результат достигнут" – 2 балла, "результат достигнут частично" – 1 балл, "результат не достигнут" – 0 баллов;
**** наличие нарушений указывается в соответствии с пунктами 27-30 настоящих Правил.
Приложение 8
к Правилам поощрения
работников субъектов
здравоохранения, оказывающих
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Председателю комиссии
по оценке результатов
деятельности субъектов
здравоохранения
____________________________
____________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
от
___________________________
___________________________
(Должность, фамилия, имя,
отчество (при его наличии))
Представление о поощрении работников отделения профилактики и социально- психологической помощи Центра первичной медико-санитарной помощи за достижение индикаторов конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь_________________________________________________________________ (наименование субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь) период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года Количество населения: _______ человек Состав отделения профилактики и социально-психологической помощи*: ________________________________________________ (указать работников) (Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии),)

1. Қызмет нәтижелерінің индикаторларына қол жеткізуді бағалау *
Р/с №
Түпкілікті нәтиже индикаторының атауы
Процесс индикаторының атауы
Шекті мәні
Нақты мәні
Ауытқу
1
2
3
4
5
6
Жиыны
2. ЫК сомасын баллдық жүйе бойынша бөлу
Р/с №
Т. А. Ә.
Атқаратын лауазымы
Жұмыс күндерінің нақты саны
ЫК сомаларын бөлу үшін арақатынас, %
Ескертпе
1
2
3
4
6
7
Көтермелеу туралы идеяны жасаған жауапты тұлға:
____________________________________/____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
20 __ жылғы "____" ____________
Таныстырылды: _________________________/__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Ескертпе:
* қызметтің түпкілікті нәтижелерінің индикаторлары және олар бойынша деректер АЖ-дағы деректерге сәйкес бөлімшенің нақты меңгерушісіне бекітілген барлық аумақтық учаскелер бойынша орта есеппен айқындалады.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсететін денсаулық
сақтау субъектілерінің
жұмыскерлерін көтермелеу
қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің нәтижелерінің индикаторларына қол жеткізгені үшін бекітілген Халықтың 8 аумақтық учаскесіне (жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесінің меңгерушісі лауазымы болмаған кезде) қызмет көрсете отырып, дәрігерлік амбулаторияның (Дербес отбасылық денсаулықтың орталығының) басшысына, МСАК субъектісінің басшысына көтермелеу мөлшерін айқындау туралы хаттама
____________________________________________________________________
(медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау
субъектісінің атауы)
20 ___ жылғы "___" _______ бастап 20 ___ жылғы "___" _______ дейінгі кезең
1. Бекітілген халық және МСАК субъектісінің жұмыскерлері туралы деректер:
Р\с №
Атауы
Жоспарлы көрсеткіш
Нақты көрсеткіш *
1
Бекітілген халық саны, адам
х
2
Учаскелердегі дәрігерлік персоналдың саны
х
3
Учаскелердегі орта медицина персоналының саны
х
4
Қосымша персоналдың саны
х
5
Бір дәрігерлік лауазымға шаққандағы орта медицина персоналдың саны, оның ішінде
х
Терапевтік учаскеде
Кемінде 1,0: 2,0
Педиатриялық учаскеде
Кемінде 1,0: 2,0
Отбасылық дәрігер учаскесінде /ЖПД
Кемінде 1,0: 2,0
6
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққандағы әлеуметтік жұмыскерлермен қамтамасыз етілуі
Кемінде 1,0
7
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққандағы психологтармен қамтамасыз етілуі
Кемінде 1,0
2. Түпкілікті нәтиже индикаторларына қол жеткізуді бағалау**
Р/с №
Түпкілікті нәтиже индикаторының атауы
Нысаналы көрсеткіш
Нақты көрсеткіш
% нәтижеге қол жеткізу
ЫК сомасы, теңге
мағынасы
балл
мағынасы
балл
жоспар
факт
ауытқу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны
3. ЫК сомасын бөлу:
Р/с №
Тегі Аты Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Жұмыс күндерінің нақты саны
ЫК сомаларын бөлу үшін арақатынас
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
Комиссия құрамында: ___________________/______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
_____________________________________/_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
____________________________________/________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
_____________________________________/_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
_____________________________________/_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
Таныстырылды:
Дәрігерлік амбулаторияның, медициналық-санитариялық алғашқы көмек субъектісінің басшысы
______________________________________/______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
20 ___ жылғы "_____" ____________
Ескертпе:
* бекітілген халық және МСАК субъектісінің жұмыскерлері туралы нақты деректер АЖ деректеріне сәйкес болуы тиіс;
** МСАК субъектісі бойынша тұтастай алғанда қызмет нәтижелерінің индикаторлары және олар бойынша деректер АЖ-дағы деректерге сәйкес келуге тиіс.
Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі

1. Оценка достижения индикаторов конечного результата**
№ п/п
Наименование индикатора конечного результата
Целевой показатель
Фактический показатель
% достижения результата
значение
балл
значение
балл
1
2
3
4
5
6
7
Итого
2. Оценка достижения индикаторов процесса, влияющих на значения индикаторов конечного результата***
№ п/п
Наименование индикатора конечного результата
Наименование индикатора процесса
Пороговое значение индикатора процесса
Фактическое значение индикатора процесса
Отклонение
Оценка значения в баллах****
1
2
3
4
5
6
7
Итого
2. Распределение сумм СКПН работникам отделения профилактики и социально-психологической помощи Центра первичной медико-санитарной помощи:
№ п/п
Ф.И.О.
Занимаемая должность
Фактическое количество рабочих дней
Наличие нарушений*****
Соотношение для распределения сумм СКПН, %
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Ответственное лицо, составившее представление о поощрении: _________________/____________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись) (для представления на бумажном носителе) "_____" _________20 ___ года Ознакомлены: Врачебный персонал: __________________________/________________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись) (для представления на бумажном носителе) Средний медицинский персонал: ______________________/______________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись) (для представления на бумажном носителе)
Примечание:
* состав отделения профилактики и социально-психологической помощи включает работников, определенных в соответствии с подпунктом 39) статьи 7 Кодекса.
**индикаторы конечного результата в целом по субъекту ПМСП и данные по ним должны соответствовать данным в ДКПН;
***индикаторы процесса и данные по ним формируются на основании учетной и отчетной медицинской документации;
****оценка значений индикаторов процесса определяется в баллах: "результат достигнут" – 2 балла, "результат достигнут частично" – 1 балл, "результат не достигнут" – 0 баллов;
*****наличие нарушений указывается в соответствии с пунктами 27-30 настоящих Правил.
Приложение 9
к Правилам поощрения
работников субъектов
здравоохранения, оказывающих
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Протокол об определении размера поощрения руководителю самостоятельного Центра первичной медико-санитарной помощи или врачебной амбулатории за достижение индикаторов конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь
________________________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь) период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
1. Данные о прикрепленном населении и работниках субъекта ПМСП:
№ п/п
Наименование
Плановый показатель
Фактический показатель*
1
Численность прикрепленного населения, человек
х
2
Количество врачебного персонала на участках
х
3
Количество среднего медицинского персонала на участках
х
4
Количество дополнительного персонала
х
5
Количество среднего медицинского персонала на одну врачебную должность, в т.ч.
х
На терапевтическом участке
Не менее 1,0: 2,0
На педиатрическом участке
Не менее 1,0: 2,0
на участке семейного врача/ВОП
Не менее 1,0: 2,0
6
Обеспеченность социальными работниками на 10 000 человек прикрепленного населения
Не менее 1,0
7
Обеспеченность психологами на 10 000 человек прикрепленного населения
Не менее 1,0
8
Коэффициент медицинской организации
1,0
2. Оценка достижения индикаторов конечного результата**
№ п/п
Наименование индикатора конечного результата
Целевой показатель
Фактический показатель
% достижения результата
Сумма СКПН, тенге
значение
балл
значение
балл
план
факт
отклонение
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
3. Распределение суммы СКПН:
№ п/п
Ф.И.О.
Занимаемая должность
Фактическое количество рабочих дней
Соотношение для распределения сумм СКПН
Примечание
1
2
3
4
5
6
Комиссия в составе: ___________________________/____________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись) (для информации на бумажном носителе) ______________________________/________________ _______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись) (для информации на бумажном
носителе) ______________________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись) (для информации на бумажном
носителе) ______________________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись) (для информации на бумажном
носителе) ______________________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись) (для информации на бумажном
носителе)
Ознакомлен:
Руководитель самостоятельного Центра первичной медико-санитарной помощи или
врачебной амбулатории _______________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись) (для информации на бумажном
носителе) "_____" ____________ 20 ___ года
Примечание:
*фактические данные о прикрепленном населении и работниках субъекта ПМСП должны соответствовать данным в ДКПН;
**индикаторы конечного результата в целом по субъекту ПМСП и данные по ним должны соответствовать данным в ДКПН.
Приложение 2
к приказу
Перечень некоторых утративших силу приказов Министра здравоохранения Республики Казахстан

1) "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 429 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 1 шілдеде № 11526 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған");
2) "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 429 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 30 мамырдағы № 349 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2017 жылғы 29 маусымда № 15281 болып тіркелген, 2015 жылғы 11 шілдеде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталонды бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған);
3) "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 429 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 25 тамыздағы № 643 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2017 жылғы 27 қыркүйекте № 15759 болып тіркелген, 2017 жылғы 6 қазанда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталонды бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған);
4) "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 429 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 3 тамыздағы № МЗ-3 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2018 жылғы 29 тамызда № 17317 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталонды бақылау банкінде 2018 жылғы 12 қыркүйекте электрондық түрде жарияланған);

1) приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 429 "Об утверждении Правил поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 1 июля 2015 года под № 11526, опубликован 22 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 мая 2017 года № 349 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 429 "Об утверждении Правил поощрения работников организаций здравоохранения, участвующих в оказании комплекса мероприятий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 29 июня 2017 года под № 15281, опубликован 11 июля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде);
3) приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 643 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 429 "Об утверждении Правил поощрения работников организаций здравоохранения, участвующих в оказании комплекса мероприятий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 сентября 2017 года под № 15759, опубликован 6 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде);
4) приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 августа 2018 года № МЗ-3 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 429 "Об утверждении Правил поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 29 августа 2018 года под № 17317, опубликован 12 сентября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде);

5) "Денсаулық сақтау саласындағы кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 шілдедегі № КР ДСМ-86/2020 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2020 жылғы 19 шілдеде № 20992 болып тіркелген, 2020 жылғы 20 шілдеде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталонды бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған).

5) приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 июля 2020 года № КР ДСМ - 86/2020 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы в области здравоохранения" (зарегистрирован в зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 19 июля 2020 года под № 20992, опубликован 20 июля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).