Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 738 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 21952 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 5 қыркүйектегі № 753 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қорғаныс министрінің 05.09.2022 № 753 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 16 тамыздағы № 1074 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі туралы ереже 21-тармағының 19-87) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Әскери полициясы бас басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
Н. Ермекбаев
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ №738 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) әскери қызмет қауіпсіздігі – әскери қызмет өткеру процесінде әскери қызметшілерге зиянды және қауіпті ықпал етуді болдырмайтын іс-шаралар кешенімен қамтамасыз етілген әскери қызметші қорғалуының жай-күйі;

Об утверждении Правил обеспечения безопасности воинской службы в Вооруженных Силах Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 25 декабря 2020 года № 738. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2020 года № 21952. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 5 сентября 2022 года № 753.
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 05.09.2022 № 753 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 19-87) пункта 21 Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2001 года № 1074, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила обеспечения безопасности воинской службы в Вооруженных Силах Республики Казахстан.
2. Главному управлению военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Н. Ермекбаев
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от 25 декабря 2020 года № №738
Правила обеспечения безопасности воинской службы в Вооруженных Силах Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила обеспечения безопасности воинской службы в Вооруженных Силах Республики Казахстан (далее – Правила) определяют порядок обеспечения безопасности воинской службы в Вооруженных Силах Республики Казахстан.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) безопасность воинской службы – состояние защищенности военнослужащего, обеспеченное комплексом мероприятий, исключающих вредное и опасное воздействие на военнослужащих в процессе прохождения воинской службы;

2) әскери қызмет қауіпсіздігі объектілері – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілері;
3) әскери қызмет қауіпсіздігі субъектілері – жедел-стратегиялық, жедел-аумақтық, жедел-тактикалық, тактикалық және жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – әскери басқару органдары);
4) әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету – Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери қызмет өткеру процесінде әскери қызметшілерге зиянды және қауіпті ықпал етуді болдырмайтын әскери басқару органдары қабылдайтын іс-шаралар кешені.
3. Әскери қызметтің қауіпсіздігі:
1) әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз етуді басқару;
2) әскери қызметшілерді күнделікті қызметте әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету талаптарын орындауға даярлау;
3) әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстың жай-күйін бақылауды ұйымдастыру;
4) әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстың жай-күйіне талдау жүргізу.
2-тарау. Әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз етуді басқару
4. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз етуді басқару әскери басқару органдарының әскери қызметшілердің өмірі мен денсаулығына зиян келтірудің алдын алу жөніндегі мақсатты қызметі арқылы жүзеге асырылады.
5. Әскери басқару органдарының командирлері (бастықтары) жыл сайын 25 желтоқсанға дейін алдағы жылға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жоспарды (бұдан әрі – Жоспар) әзірлейді және бекітеді.
Жоспар әскерлердің (күштердің) күнделікті қызметінің жағдайлары өзгерген кезде, сондай-ақ қару-жарақтың, әскери және арнайы техниканың жаңа үлгілері әскери басқару органдарына келіп түскен кезде нақтыланады.
6. Жоспарда әскери басқару органдарының командирлері (бастықтары):
1) әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша мақсаттарды, міндеттерді, іс-шараларды және жауапты лауазымды адамдарды;
2) әскери басқару органдары және олардың бөлімшелері мен қызметтері әскери қызметшілер қызметінің ерекшеліктерін ескере отырып, күнделікті қызмет іс-шараларын орындаған кезде әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету талаптарын айқындайды.
3-тарау. Әскери қызметшілерді күнделікті қызметте әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету талаптарын орындауға даярлау
7. Әскери қызметшілерді әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету талаптарын орындауға даярлау әскери басқару органдарының күнделікті қызметі барысында туындайтын зиянды және қауіпті ықпал етуден қорғауды қамтамасыз ететін әскери қызметшілердің кәсіби даярлығы деңгейін ұстап тұруды қамтиды.

2) объекты безопасности воинской службы – военнослужащие Вооруженных Сил Республики Казахстан;
3) субъекты безопасности воинской службы – оперативно-стратегические, оперативно-территориальные, оперативно-тактические, тактические и местные органы военного управления (далее – органы военного управления);
4) обеспечение безопасности воинской службы – комплекс мероприятий, принимаемых органами военного управления, исключающих вредное и опасное воздействие на военнослужащих в процессе прохождения воинской службы в Вооруженных Силах Республики Казахстан.
3. Безопасность воинской службы обеспечивается путем:
1) управления обеспечением безопасности воинской службы;
2) подготовки военнослужащих к выполнению требований обеспечения безопасности воинской службы в повседневной деятельности;
3) организации контроля за состоянием работы по обеспечению безопасности воинской службы;
4) проведения анализа состояния работы по обеспечению безопасности воинской службы.
Глава 2. Управление обеспечением безопасности воинской службы
4. Управление обеспечением безопасности воинской службы в Вооруженных Силах Республики Казахстан осуществляется посредством целенаправленной деятельности органов военного управления по предупреждению причинения вреда жизни и здоровью военнослужащих.
5. Ежегодно до 25 декабря на предстоящий год командирами (начальниками) органов военного управления разрабатывается и утверждается План по обеспечению безопасности воинской службы (далее – План) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
План уточняется при изменении условий повседневной деятельности войск (сил), а также при поступлении в органы военного управления новых образцов вооружения, военной и специальной техники.
6. В Плане командиры (начальники) органов военного управления определяют:
1) цели, задачи, мероприятия и ответственных должностных лиц по обеспечению безопасности воинской службы;
2) требования обеспечения безопасности воинской службы при выполнении органами военного управления и их подразделениями, и службами мероприятий повседневной деятельности с учетом особенностей деятельности военнослужащих.
Глава 3. Подготовка военнослужащих к выполнению требований обеспечения безопасности воинской службы в повседневной деятельности
7. Подготовка военнослужащих к выполнению требований обеспечения безопасности воинской службы заключается в поддержании уровня профессиональной подготовки военнослужащих, обеспечивающего их защищенность от вредных и опасных воздействий, возникающих в ходе повседневной деятельности органов военного управления.

8. Әскери басқару органдарында әскери қызметшілерді әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету талаптарын орындауға даярлауды командирлер (бастықтар) ұйымдастырады. Әскери басқару органдарының лауазымды адамдары лауазымдық міндеттеріне, сондай-ақ олардың командирлері (бастықтары) қойған міндеттерге сүйене отырып, әскери қызметшілерді даярлауға қатысады.
9. Әскери қызметшілерді қауіпсіздікті қамтамасыз ету талаптарын орындауға даярлау әскерлердің (күштердің) күнделікті қызметі жағдайларында белгіленген қауіпсіздік талаптарын орындаудағы қажетті білімі мен дағдыларын қалыптастыру үшін әскери қызмет өткеру уақытында жүргізіледі.
10. Әскери қызметшілерді қауіпсіздік шараларының талаптарын орындауға даярлау жауынгерлік даярлық шеңберінде сабақтар өткізу арқылы да, арнайы сабақтар мен іс-шаралар өткізу барысында да жүзеге асырылады.
11. Арнайы сабақтар мен іс-шараларға мыналар жатады:
1) әскери басқару органдары ауқымында әскерлердің (күштердің) күнделікті қызметіндегі қауіпсіздік шараларының талаптарын сақтау және қамтамасыз ету жөніндегі кешенді тактикалық-саптық сабақтар – қысқы және жазғы оқу кезеңі басталар алдында және бөлімшелер мен қызметтердегі ұқсас сабақтар – полигондарға (іс-қимыл аудандарына) шығумен сабақтарды (жаттықтыруларды), әскерлердің (күштердің) жүріп-тұруына, қару-жарақта, әскери және арнайы техникада жұмыстарды орындауға байланысты, сондай-ақ әскери қызметшілерді тәуліктік нарядта қызмет өткеруге даярлау кезінде оқу-жаттығуларды және басқа да іс-шараларды өткізу алдында;
2) әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі айлықтар (онкүндіктер).
4-тарау. Әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстың жай-күйін бақылауды ұйымдастыру
12. Әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстың жай-күйін бақылаудың негізгі бағыттарына мыналар жатады:
1) әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстың жай-күйін, әскери басқару органдарында әскери қызметтің қауіпсіз жағдайларын жасау және қамтамасыз ету жөніндегі лауазымды адамдардың жұмысын зерделеу;
2) әскери басқару органдары орындайтын міндеттердің ерекшеліктері және маусымдық факторлар ескеріле отырып, әскери қызметшілердің қаза табуының (қайтыс болуының), олардың мертігуінің (жаралануының, жарақаттануының, контузия алуының) себептері мен алғышарттарын айқындау;
3) әскери басқару органдарының бағынысты командирлеріне (бастықтарына), штабтарына әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды жоспарлау, өткізу және жан-жақты ұйымдастыру бойынша көмек көрсету.

8. В органах военного управления подготовку военнослужащих к выполнению требований обеспечения безопасности воинской службы организуют командиры (начальники). Должностные лица органов военного управления участвуют в подготовке военнослужащих, исходя из должностных обязанностей, а также задач, поставленных их командирами (начальниками).
9. Подготовка военнослужащих к выполнению требований обеспечения безопасности проводится во время прохождения воинской службы для формирования необходимых знаний и навыков выполнения установленных требований безопасности в условиях повседневной деятельности войск (сил).
10. Подготовка военнослужащих к выполнению требований мер безопасности осуществляется как посредством проведения занятий в рамках боевой подготовки, так и в ходе проведения специальных занятий и мероприятий.
11. К специальным занятиям и мероприятиям относятся:
1) комплексные тактико-строевые занятия в масштабе органов военного управления по соблюдению и обеспечению требований мер безопасности в повседневной деятельности войск (сил) – перед началом зимнего и летнего периода обучения и аналогичные занятия в подразделениях и службах – перед проведением занятий (тренировок) с выходом на полигоны (в районы действий), учений и других мероприятий, связанных с передвижением войск (сил), выполнением работ на вооружении, военной и специальной технике, а также при подготовке военнослужащих к несению службы в суточном наряде;
2) месячники (декады) по обеспечению безопасности воинской службы.
Глава 4. Организация контроля за состоянием работы по обеспечению безопасности воинской службы
12. К основным направлениям контроля за состоянием работы по обеспечению безопасности воинской службы относится:
1) изучение состояния работы по обеспечению безопасности воинской службы, работы должностных лиц по созданию и обеспечению безопасных условий воинской службы в органах военного управления;
2) определение причин и предпосылок гибели (смерти) военнослужащих, получения ими увечий (ранений, травм, контузий) с учетом особенностей, выполняемых органами военного управления задач и сезонных факторов;
3) оказание помощи подчиненным командирам (начальникам), штабам органов военного управления по планированию, проведению и всесторонней организации мероприятий по обеспечению безопасности воинской службы.

13. Әскери басқару органдарында әскери қызмет қауіпсіздігінің жай-күйін бақылау Жоспарға сәйкес жүргізіледі. Тоқсан ішінде бөлімшелер мен қызметтердің жалпы санының кемінде 25 %-і тексеріледі.
14. Әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстың жай-күйін бақылау нәтижелері осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша актімен ресімделеді.
15. Әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыс жай-күйінің актілері бақылау аяқталғаннан кейін әскери басқару органдарының құпия емес іс жүргізуінде бес жыл бойы сақталады және әскери басқару органдарының әскери қызметі қауіпсіздігінің жай-күйіне талдау жүргізу үшін пайдаланылады.
5-тарау. Әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстың жай-күйіне талдау жүргізу
16. Әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстың жай-күйін талдау өткен жылдың ұқсас кезеңімен (қысқы және жазғы оқу кезеңімен, оқу жылымен) салыстыру арқылы жүргізіледі және:
1) әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстың жай-күйі туралы ақпаратты жинауды;
2) лауазымды адамдардың әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмысында тән кемшіліктерді, қызметтік істер міндеттерін орындау кезінде әскери қызметшілердің қаза табу (қайтыс болу) және олардың мертігу (жаралану, жарақаттану, контузия алу) себептерін анықтауды;
3) әскери қызмет қауіпсіздігінің жай-күйі нашар әскери басқару органдарын, бөлімшелер мен қызметтерді, лауазымды адамдардың, әскери басқару органдары командирлерінің (бастықтарының) жұмыс істеу нысандары мен әдістерін, сондай-ақ әскери қызметшілердің өмірі мен денсаулығына зиян келтіру жағдайларын болдырмау жөніндегі шараларды айқындауды қамтиды.
17. Әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмысқа сандық көрсеткіштер мен олардың коэффициенттері (бір мың әскери қызметшіге шаққанда әскери қызметшілердің қаза табуы (қайтыс болуы), олардың мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) фактілерінің сандық көрсеткішінің мәні) бойынша талдау жүргізу кезінде әскери басқару органдарының және лауазымды адамдардың әскери қызметтің қауіпсіз жағдайларын жасау және қамтамасыз ету жөніндегі жұмысының тиімділігі айқындалады.
18. Әскери қызмет қауіпсіздігінің жай-күйін талдаудың сандық көрсеткіштеріне мыналар жатады:
1) әскери қызмет міндеттерін орындау кезінде әскери қызметшілердің қаза табуы (қайтыс болуы);
2) әскери қызмет міндеттерін орындау кезінде әскери қызметшілердің мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы).
19. Жүргізілген талдау негізінде әскери басқару органдарында әскери қызмет қауіпсіздігінің жай-күйі туралы қорытындылар жасалады және әскери қызмет қауіпсіздігін арттыруға, әскери қызметшілердің қаза табуы (қайтыс болуы) және олардың мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) жағдайларының алдын алуға және оларды болдырмауға бағытталған шаралар айқындалады.

13. В органах военного управления контроль состояния безопасности воинской службы проводится согласно Плану. В течение квартала проверяется не менее 25% от общего числа подразделений и служб.
14. Результаты контроля состояния работы по обеспечению безопасности воинской службы оформляются актом по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
15. Акты состояния работы по обеспечению безопасности воинской службы после окончания контроля хранятся в несекретном делопроизводстве органов военного управления в течение пяти лет и используются для проведения анализа состояния безопасности воинской службы органов военного управления.
Глава 5. Проведение анализа состояния работы по обеспечению безопасности воинской службы
16. Анализ состояния работы по обеспечению безопасности воинской службы проводится в сравнении с аналогичным периодом прошлого года (зимним и летним периодом обучения, учебным годом) и включает:
1) сбор информации о состоянии работы по обеспечению безопасности воинской службы;
2) установление характерных недостатков в работе должностных лиц по обеспечению безопасности воинской службы, причин гибели (смерти) военнослужащих и получения ими увечий (ранений, травм, контузий) при выполнении задач служебной деятельности;
3) определение органов военного управления, подразделений и служб с неблагополучным состоянием безопасности воинской службы, форм и методов работы должностных лиц, командиров (начальников) органов военного управления, а также мер по предотвращению случаев причинения вреда жизни и здоровью военнослужащих.
17. При проведении анализа работы по обеспечению безопасности воинской службы по количественным показателям и их коэффициентам (значение количественного показателя фактов гибели (смерти) военнослужащих, получения ими увечий (ранений, травм, контузий) в пересчете на одну тысячу военнослужащих) определяется эффективность работы органов военного управления и должностных лиц по созданию и обеспечению безопасных условий воинской службы.
18. К количественным показателям анализа состояния безопасности воинской службы относятся:
1) гибель (смерть) военнослужащих при исполнении обязанностей воинской службы;
2) получение военнослужащими увечий (ранений, травм, контузий) при исполнении обязанностей воинской службы.
19. На основе проведенного анализа делаются выводы о состоянии безопасности воинской службы в органах военного управления и определяются меры, направленные на повышение безопасности воинской службы, предупреждение и предотвращение случаев гибели (смерти) военнослужащих и получения ими увечий (ранений, травм, контузий).

20. Әскери басқару органдарының командирлері (бастықтары) әскери қызмет қауіпсіздігін жетілдіру жөнінде ұсыныстар дайындаумен оны қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстың жай-күйін талдауды талданатын кезеңнен кейінгі күнтізбелік айдың 10-ы күнінен кешіктірмей жүргізеді:
1) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде – жыл сайын;
2) бағынысында әскери бөлімдер (мекемелер) бар әскери басқару органдарында – жарты жылда бір рет және жыл сайын;
3) әскер тектері мен өңірлік қолбасшылықтар әскерлерінде – тоқсан сайын, жарты жылда бір рет және жыл сайын;
4) әскери бөлімдерде (мекемелерде) – ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет және жыл сайын.
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде әскери
қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз
ету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Бекітемін
Әскери басқару органының
командирі (бастығы)
(әскери атағы, тегі және
инициалдары)
20 __ жылғы "____" __________
20__ жылға арналған әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жоспар
Әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жоспардың мақсаттары:
Әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жоспардың міндеттері:
Әскери басқару органдары және олардың бөлімшелері мен қызметтері әскери қызметшілер қызметінің ерекшеліктерін ескере отырып, күнделікті қызмет іс-шараларын орындаған кезде әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету талаптары:
Р/с №
Іс-шара атауы
Жауапты адам (орындаушы)
Кім бақылайды
Орындау мерзімі
Аяқталу нысаны
Орындалуы туралы белгі (кіріс, шығыс, тіркеу нөмірі)
1
2
3
4
5
6
7
Әскери басқару органы командирінің (бастығының) орынбасары (көмекшісі) (әскери атағы, тегі және инициалдары)
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде әскери
қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз
ету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Бекітемін
Әскери басқару органының
командирі (бастығы)
(әскери атағы, тегі және
инициалдары)
20 __ жылғы "____" __________
Әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстың жай-күйін бақылау актісі _______________________________________________ (бөлімше атауы) ____________________________________________________________________ сәйкес (бақылаудың негізі)
комиссия төрағасы _________________________________________________________,
(лауазымы, әскери атағы, тегі мен инициалдары)
комиссия мүшелері _________________________________________________________
(лауазымдары, әскери атақтары, тектері мен инициалдары)
20___ ж. "___" __________ мен 20__ж. "___" ___________ кезеңінде
_____________________________________________________________ әскери қызмет
(бөлімше атауы)
қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстың жай-күйіне бақылау жүргізді.
Бақылау барысында мынадай бұзушылықтар анықталды:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Бұзушылықтарды жою бойынша ұсыныстар: ___________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Бұзушылықтарды жою туралы 20___ ж. "___" _________ баяндалсын.
Комиссия төрағасы _________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, тегі мен инициалдары)
Комиссия мүшелері ________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, тегі мен инициалдары)
Әскери қызмет қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстың жай-күйін бақылау актісімен таныстым.
Әскери басқару органы бөлімшесінің командирі (бастығы) (әскери атағы, тегі мен инициалдары)

20. Анализ состояния работы по обеспечению безопасности воинской службы, с выработкой предложений по ее совершенствованию, командирами (начальниками) органов военного управления проводится не позднее 10 числа календарного месяца, следующего за анализируемым периодом:
1) в Вооруженных Силах Республики Казахстан – ежегодно;
2) в органах военного управления, имеющих в подчинении воинские части (учреждения) – один раз в полугодие и ежегодно;
3) в родах войск и в войсках региональных командований – ежеквартально, один раз в полугодие и ежегодно;
4) в воинских частях (учреждениях) – ежемесячно, ежеквартально, один раз в полугодие и ежегодно.
Приложение 1 к Правилам
обеспечения безопасности
воинской службы в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Утверждаю
Командир (начальник)
органа военного управления
(воинское звание, фамилия и инициалы)
"____" ___________20 __ года
План по обеспечению безопасности воинской службы на 20__ год
Цели плана по обеспечению безопасности воинской службы:
Задачи плана по обеспечению безопасности воинской службы:
Требования обеспечения безопасности воинской службы при выполнении органами военного управления и их подразделениями, и службами мероприятий повседневной деятельности с учетом особенностей деятельности военнослужащих:
№ п/п
Наименование мероприятия
Ответственное лицо (исполнитель)
Кто контролирует
Сроки исполнение
Форма завершения
Отметка об исполнении (входящий, исходящий, регистрационный номер)
1
2
3
4
5
6
7
Заместитель (помощник) командира (начальника) органа военного управления
(воинское звание, фамилия и инициалы)
Приложение 2 к Правилам
обеспечения безопасности
воинской службы в
Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Утверждаю
Командир (начальник)
органа военного управления
(воинское звание, фамилия и инициалы)
"____" ___________20 __ года
Акт контроля состояния работы по обеспечению безопасности воинской службы
_______________________________________________
(наименование подразделения)
В соответствии с ___________________________________________________________
(основание контроля)
председателем комиссии __________________________________________________________,
(должность, воинское звание, фамилия и инициалы)
членами комиссии _______________________________________________________________
(должности, воинские звания, фамилий и инициалы)
в период с "___" __________ 20___ г. по "___" ___________ 20__г. провели контроль
состояния работы по обеспечению безопасности воинской службы в
_______________________________________________________________________________.
(наименование подразделения)
В ходе контроля выявлены следующие нарушения:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Предложения по устранению нарушений: ____________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Об устранении нарушений доложить "___" _________ 20___ г.
Председатель комиссии ___________________________________________________________
(должность, воинское звание, фамилия и инициалы)
Члены комиссии _________________________________________________________________
(должность, воинское звание, фамилия и инициалы)
С актом контроля состояния работы по обеспечению безопасности воинской службы ознакомлен.
Командир (начальник) подразделения органа военного управления
(воинское звание, фамилия и инициалы)