Ақмола облысының ауылдық елді мекендерінде кәсіптік қызметін жүзеге асыратын педагогтерге бюджет қаражатының есебінен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшерін бекіту туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2020 жылғы 18 маусымдағы № 6С-45-6 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 22 маусымда № 7908 болып тіркелді.
"Педагог мәртебесі туралы" 2019 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 12 бабының 5 тармағының 2) тармақшасына сәйкес, Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Ақмола облысының ауылдық елді мекендерінде кәсіптік қызметін жүзеге асыратын педагогтерге бюджет қаражатының есебінен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшері бекітілсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессияның төрағасы,
Ақмола облыстық мәслихаты
хатшысының міндетін атқарушы
С.Аяганов
Ақмола облыстық мәслихатының
2020 жылғы 18 маусымдағы
№ 6С-45-6 шешіміне
қосымша
Ақмола облысының ауылдық елді мекендерінде кәсіптік қызметін жүзеге асыратын педагогтерге бюджет қаражатының есебінен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшері
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Бюджет қаражатының есебінен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау (бұдан әрі – әлеуметтік қолдау), кәсіптік қызметін Ақмола облысының ауылдық елді мекендерінде жүзеге асыратын педагогтерге көрсетіледі.
2. Әлеуметтік қолдауды тағайындау, уәкілетті орган – ауданның (қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімімен жүзеге асырылады.
2-тарау. Әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі
3. Әлеуметтік қолдау, педагогтерден өтініштерді талап етусіз, білім беру ұйымдарының бірінші басшыларымен бекітілген жиынтық тізімдердің негізінде көрсетіледі.
4. Әлеуметтік қолдау, екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиялары бар ұйымдар арқылы педагогтердің дербес шоттарына аудару жолымен жүзеге асырылады.
3-тарау. Әлеуметтік қолдау көрсету мөлшері
5. Педагогтерге әлеуметтік қолдау жылына бір рет бюджет қаражатының есебінен 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
6. Алынып тасталды - Ақмола облыстық мәслихатының 23.11.2020 № 6С51-3 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Об утверждении порядка и размера оказания социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств педагогам, осуществляющим профессиональную деятельность в сельских населенных пунктах Акмолинской области
Решение Акмолинского областного маслихата от 18 июня 2020 года № 6С-45-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 22 июня 2020 года № 7908.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 5 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года "О статусе педагога", Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить порядок и размер оказания социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств педагогам, осуществляющим профессиональную деятельность в сельских населенных пунктах Акмолинской области согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии,
исполняющий обязанности секретаря
Акмолинского областного маслихата
С.Аяганов
Приложение к решению
Акмолинского областного маслихата
от 18 июня 2020 года
№ 6С-45-6
Порядок и размер оказания социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств педагогам, осуществляющим профессиональную деятельность в сельских населенных пунктах Акмолинской области
Глава 1. Общие положения
1. Социальная поддержка по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств (далее – социальная поддержка) оказывается педагогам, осуществляющим профессиональную деятельность в сельских населенных пунктах Акмолинской области.
2. Назначение социальной поддержки осуществляется уполномоченным органом – отделом занятости и социальных программ района (города).
Глава 2. Порядок оказания социальной поддержки
3. Социальная поддержка оказывается без истребования заявлений от педагогов на основании сводных списков, утвержденных первыми руководителями организаций образования.
4. Социальная поддержка осуществляется путем перечисления на лицевые счета педагогов через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операций.
Глава 3. Размер оказания социальной поддержки
5. Социальная поддержка педагогам оказывается один раз в год за счет бюджетных средств в размере 15 месячных расчетных показателей.
6. Исключен решением Акмолинского областного маслихата от 23.11.2020 № 6С-51-3 (вводится в действие со дня официального опубликования).