Бейбіт жиналыстарды өткізудің кейбір мәселелері туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № С-60/5 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 8275 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.10.2022 № С-22/2 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы Заңына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес, Біржан сал ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес, Біржан сал ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес, Біржан сал ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Біржан сал ауданы мәслихатының депутаттық өкілеттік, депутаттық этика мен әлеуметтік даму мәселелері бойынша тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Біржан сал ауданы мәслихатының сессия төрағасы М.Даулетханов
Біржан сал ауданы мәслихатының хатшысы С.Шауенов
Біржан сал ауданы мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ С-60/5 шешіміне
1-қосымша
Біржан сал ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.10.2022 № С-22/2 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Біржан сал ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1. "Ақмола облысы білім басқармасының Біржан сал ауданы бойынша білім бөлімінің Ақсу ауылының негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратының алдындағы алаң, Ақсу ауылы, Желтоқсан көшесі, 7.
2. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Ақсу ауылы, Бөгембай батыр көшесінің бойымен № 17 үйден Желтоқсан көшесімен қиылысына дейін.

О некоторых вопросах проведения мирных собраний
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 23 декабря 2020 года № С-60/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 30 декабря 2020 года № 8275
Сноска. Заголовок решения - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.10.2022 № С-22/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в районе Биржан сал, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в районе Биржан сал, согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в районе Биржан сал, согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию маслихата района Биржан сал по вопросам депутатских полномочий, депутатской этики и социального развития.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии маслихата района Биржан сал М.Даулетханов
Секретарь маслихата района Биржан сал С.Шауенов
Приложение 1
к решению маслихата
района Биржан сал
от 23 декабря 2020 года
№ С-60/5
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в районе Биржан сал
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.10.2022 № С-22/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в районе Биржан сал:
1. Площадь перед зданием коммунального государственного учреждения "Основная средняя школа села Аксу отдела образования по району Биржан сал управления образования Акмолинской области", село Аксу, улица Желтоксан, 7.
2. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Аксу, по улице Богембай батыра от дома № 17 до пересечения с улицей Желтоксан.

3. Ұлы Отан Соғысында қаза болған жауынгерлерге ескерткіштің алдындағы алаң, Аңғал батыр ауылы, Жанбатыр Қажы көшесі, 2.
4. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Аңғал батыр ауылы, Ақ Қайың көшесінің бойымен № 22 үйден Амангелді көшесімен қиылысына дейін.
5. "Перспектив Строй" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі ғимаратының алдындағы алаң, Андықожа батыр ауылы, Жамбыл көшесі, 12.
6. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Андықожа батыр ауылы, Жамбыл көшесінің бойымен № 1 үйден "Перспектив Строй" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің ғимаратына дейін.
7. Ауылдық мәдениет үйі ғимаратының алдындағы алаң, Баймырза ауылы, Досов көшесі, 14.
8. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Баймырза ауылы, Абылай-Хан көшесінің бойымен № 34 үйден Сейфуллин көшесімен қиылысына дейін.
9. Ауылдық клуб ғимаратының алдындағы алаң, Бірсуат ауылы, Шоқан Уәлиханов көшесі, 14.
10. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Бірсуат ауылы, Біржан Сал көшесінің бойымен № 28 үйден "Лаура" дүкеніне дейін.
11. Пошта ғимаратының алдындағы алаң, Уәлихан ауылы, Ленин көшесі, 5.
12. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Уәлихан ауылы, Әбілқайыр Досов, 6 көшесінен Пионерская, 1 көшесіне дейін.
13. Ауылдық клуб ғимаратының алдындағы алаң, Еңбекшілдер ауылы, Орталық көшесі, 21.
14. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Еңбекшілдер ауылы, Орталық көшесінің бойымен № 1 үйден ауылдық клуб ғимаратына дейін, Орталық көшесі, 21.
15. "Заозерный ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының алдындағы алаң, Заозерный ауылы, Мөлтекаудан көшесі, 30.
16. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Заозерный ауылы, Мөлтекаудан көшесінің бойымен № 5 үйден "Заозерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимаратына дейін.
17. "Заурал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының алдындағы алаң, Заураловка ауылы, Бәйтерек көшесі, 21.
18. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Заураловка ауылы, "Ақмола облысы білім басқармасының Біржан сал ауданы бойынша білім бөлімі Заураловка ауылының негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратынан, Болашақ көшесі, 19 Тәуелсіздік көше арқылы "Заурал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимаратына дейін, Бәйтерек көшесі, 21.
19. "Ақмола облысы білім басқармасының Біржан сал ауданы бойынша білім бөлімі Кеңащы ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратының алдындағы алаң, Кеңащы ауылы, Ақан Сері көшесі, 33.

3. Площадь перед обелиском павшим воинам в Великой Отечественной Войне, село Ангал батыра, улица Жанбатыра Кажы, 2.
4. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Ангал батыра, по улице Ак Кайын от дома № 22 до пересечения с улицей Амангельды.
5. Площадь перед зданием товарищества с ограниченной ответственностью "Перспектив Строй", село Андыкожа батыра, улица Джамбула, 12.
6. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Андыкожа батыра, по улице Джамбула от дома № 1 до здания товарищества с ограниченной ответственностью "Перспектив Строй".
7. Площадь перед зданием сельского дома культуры, село Баймырза, улица Досова, 14.
8. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Баймырза, по улице Абылай-Хана от дома № 34 до пересечения с улицей Сейфуллина.
9. Площадь перед зданием сельского клуба, село Бирсуат, улица Шокана Уалиханова, 14.
10. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Бирсуат, по улице Биржан Сала от дома № 28 до магазина "Лаура".
11. Площадь перед зданием почты, село Валиханово, улица Ленина, 5.
12. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Валиханово, от улицы Абулхаира Досова, 6 до улицы Пионерская, 1.
13. Площадь перед зданием сельского клуба, село Енбекшильдерское, улица Орталык, 21.
14. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Енбекшильдерское, от дома № 1 по улице Орталык до здания сельского клуба, улица Орталык, 21.
15. Площадь перед зданием государственного учреждения "Аппарат акима села Заозерное", село Заозерное, улица Микрорайон, 30.
16. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Заозерное, по улице Микрорайон от дома № 5 до здания государственного учреждения "Аппарат акима села Заозерное".
17. Площадь перед зданием государственного учреждения "Аппарат акима Заураловского сельского округа", село Заураловка, улица Байтерек, 21.
18. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Заураловка, от здания коммунального государственного учреждения "Основная средняя школа села Заураловка отдела образования по району Биржан сал управления образования Акмолинской области", улица Болашак, 19 через улицу Тауелсиздик до здания государственного учреждения "Аппарат акима Заураловского сельского округа", улица Байтерек, 21.
19. Площадь перед зданием коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа села Кенащи отдела образования по району Биржан сал управления образования Акмолинской области", село Кенащи, улица Акана Серэ, 33.

20. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Кеңащы ауылы, Біржан Сал көшесінің бойымен № 1 үйден "Ақмола облысы білім басқармасының Біржан сал ауданы бойынша білім бөлімі Кеңащы ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратына дейін, Ақан Сері көшесі, 33.
21. "Краснофлот ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының алдындағы алаң, Краснофлот ауылы, Еңбек көшесі, 7.
22. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Краснофлот ауылы, Мектеп көшесінің бойымен № 18 үйден Орталық көшесімен қиылысына дейін.
23. Ауылдық клуб ғимаратының алдындағы алаң, Макинка ауылы, Валерий Чкалов көшесі, 75.
24. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Макинка ауылы, Валерий Чкалов көшесінің бойымен ауылдық клуб ғимаратынан Киров көшесі, 80 дейін.
25. Ауылдық клуб ғимаратының алдындағы алаң, Мамай ауылы, Біржан Сал көшесі, 17.
26. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Мамай ауылы, Біржан Сал көшесінің бойымен № 16 үйден Шоқан Уәлиханов көшесімен қиылысына дейін.
27. Орталық алаң, Степняк қаласы, Біржан Сал көшесі, 23.
28. Біржан сал ауданының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің "Біржан сал атындағы аудандық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны ғимаратының алдындағы алаң, Степняк қаласы, Біржан Сал көшесі, 36.
29. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Степняк қаласы, Кенесары Қасымов және Наурызбай батыр көшелерінің қиылысынан Наурызбай батыр көшесінің басына дейін, Наурызбай батыр және Біржан Сал көшелерінің қиылысынан Біржан Сал көшесінің басына дейін.
30. Мешіт ғимаратының алдындағы алаң, Үлгі ауылы, Ғарыбжан Каримов көшесі, 21А.
31. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Үлгі ауылы, Ғарыбжан Каримов көшесінің бойымен № 1 үйден Пушкин көшесімен қиылысына дейін.
Біржан сал ауданы мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ С-60/5 шешіміне
2-қосымша
Біржан сал ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.10.2022 № С-22/2 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Біржан сал ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.

20. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Кенащи, от дома № 1 по улице Биржан Сала до коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа села Кенащи отдела образования по району Биржан сал управления образования Акмолинской области", улица Акана Серэ, 33.
21. Площадь перед зданием государственного учреждения "Аппарат акима села Краснофлотское", село Краснофлотское, улица Енбек, 7.
22. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Краснофлотское, по улице Мектеп от дома № 18 до пересечения с улицей Орталык.
23. Площадь перед зданием сельского клуба, село Макинка, улица Валерия Чкалова, 75.
24. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Макинка, по улице Валерия Чкалова от здания сельского клуба до улицы Кирова, 80.
25. Площадь перед зданием сельского клуба, село Мамай, улица Биржан Сала, 17.
26. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Мамай, по улице Биржан Сала от дома № 16 до пересечения с улицей Шокана Уалиханова.
27. Центральная площадь, город Степняк, улица Биржан Сал, 23.
28. Площадь перед зданием государственного коммунального казенного предприятия "Районный Дом культуры имени Биржан сал" отдела культуры и развития языков района Биржан сал, город Степняк, улица Биржан Сал, 36.
29. Маршрут следования для проведения мирных собраний: город Степняк, от пересечения улиц Кенесары Касымова и Наурызбай батыра до начала улицы Наурызбай батыра, от пересечения улиц Наурызбай батыра и Биржан Сал до начала улицы Биржан Сал.
30. Площадь перед зданием мечети, село Ульги, улица Гарибжана Каримова, 21А.
31. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Ульги, по улице Гарибжана Каримова от дома № 1 до пересечения с улицей Пушкина.
Приложение 2
к решению маслихата
района Биржан сал
от 23 декабря 2020 года
№ С-60/5
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в районе Биржан сал
Сноска. Приложение 2 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.10.2022 № С-22/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в районе Биржан сал разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).

2. Арнайы орындар санитариялық нормалар мен өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.
3. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер осы Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
4. Біржан сал ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
1) "Ақмола облысы білім басқармасының Біржан сал ауданы бойынша білім бөлімінің Ақсу ауылының негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратының алдындағы алаң, Ақсу ауылы, Желтоқсан көшесі, 7, шекті толу нормасы 50 адам;
2) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Ақсу ауылы, Бөгембай батыр көшесінің бойымен № 17 үйден Желтоқсан көшесімен қиылысына дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
3) Ұлы Отан Соғысында қаза болған жауынгерлерге ескерткіштің алдындағы алаң, Аңғал батыр ауылы, Жанбатыр Қажы көшесі, 2, шекті толу нормасы 50 адам;
4) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Аңғал батыр ауылы, Ақ Қайың көшесінің бойымен № 22 үйден Амангелді көшесімен қиылысына дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
5) "Перспектив Строй" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі ғимаратының алдындағы алаң, Андықожа батыр ауылы, Жамбыл көшесі, 12, шекті толу нормасы 50 адам;
6) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Андықожа батыр ауылы, Жамбыл көшесінің бойымен № 1 үйден "Перспектив Строй" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің ғимаратына дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
7) Ауылдық мәдениет үйі ғимаратының алдындағы алаң, Баймырза ауылы, Досов көшесі, 14, шекті толу нормасы 50 адам;
8) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Баймырза ауылы, Абылай-Хан көшесінің бойымен № 34 үйден Сейфуллин көшесімен қиылысына дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
9) Ауылдық клуб ғимаратының алдындағы алаң, Бірсуат ауылы, Шоқан Уәлиханов көшесі, 14, шекті толу нормасы 50 адам;
10) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Бірсуат ауылы, Біржан Сал көшесінің бойымен № 28 үйден "Лаура" дүкеніне дейін, шекті толу нормасы 50 адам;

2. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
4. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в районе Биржан сал:
1) площадь перед зданием коммунального государственного учреждения "Основная средняя школа села Аксу отдела образования по району Биржан сал управления образования Акмолинской области", село Аксу, улица Желтоксан, 7, норма предельной заполняемости 50 человек;
2) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Аксу, по улице Богембай батыра от дома № 17 до пересечения с улицей Желтоксан, норма предельной заполняемости 50 человек;
3) площадь перед обелиском павшим воинам в Великой Отечественной Войне, село Ангал батыра, улица Жанбатыра Кажы, 2, норма предельной заполняемости 50 человек;
4) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Ангал батыра, по улице Ак Кайын от дома № 22 до пересечения с улицей Амангельды, норма предельной заполняемости 50 человек;
5) площадь перед зданием товарищества с ограниченной ответственностью "Перспектив Строй", село Андыкожа батыра, улица Джамбула, 12, норма предельной заполняемости 50 человек;
6) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Андыкожа батыра, по улице Джамбула от дома № 1 до здания товарищества с ограниченной ответственностью "Перспектив Строй", норма предельной заполняемости 50 человек;
7) площадь перед зданием сельского дома культуры, село Баймырза, улица Досова, 14, норма предельной заполняемости 50 человек;
8) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Баймырза, по улице Абылай-Хана от дома № 34 до пересечения с улицей Сейфуллина, норма предельной заполняемости 50 человек;
9) площадь перед зданием сельского клуба, село Бирсуат, улица Шокана Уалиханова, 14, норма предельной заполняемости 50 человек;
10) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Бирсуат, по улице Биржан Сала от дома № 28 до магазина "Лаура", норма предельной заполняемости 50 человек;

11) Пошта ғимаратының алдындағы алаң, Уәлихан ауылы, Ленин көшесі, 5, шекті толу нормасы 50 адам;
12) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Уәлихан ауылы, Әбілқайыр Досов, 6 көшесінен Пионерская, 1 көшесіне дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
13) Ауылдық клуб ғимаратының алдындағы алаң, Еңбекшілдер ауылы, Орталық көшесі, 21, шекті толу нормасы 50 адам;
14) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Еңбекшілдер ауылы, Орталық көшесінің бойымен № 1 үйден ауылдық клуб ғимаратына дейін, Орталық көшесі, 21, шекті толу нормасы 50 адам;
15) "Заозерный ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының алдындағы алаң, Заозерный ауылы, Мөлтекаудан көшесі, 30, шекті толу нормасы 50 адам;
16) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Заозерный ауылы, Мөлтекаудан көшесінің бойымен № 5 үйден "Заозерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимаратына дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
17) "Заурал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының алдындағы алаң, Заураловка ауылы, Бәйтерек көшесі, 21, шекті толу нормасы 50 адам;
18) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Заураловка ауылы, "Ақмола облысы білім басқармасының Біржан сал ауданы бойынша білім бөлімі Заураловка ауылының негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратынан, Болашақ көшесі, 19 Тәуелсіздік көше арқылы "Заурал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимаратына дейін, Бәйтерек көшесі, 21, шекті толу нормасы 50 адам;
19) "Ақмола облысы білім басқармасының Біржан сал ауданы бойынша білім бөлімі Кеңащы ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратының алдындағы алаң, Кеңащы ауылы, Ақан Сері көшесі, 33, шекті толу нормасы 50 адам;
20) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Кеңащы ауылы, Біржан Сал көшесінің бойымен № 1 үйден "Ақмола облысы білім басқармасының Біржан сал ауданы бойынша білім бөлімі Кеңащы ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратына дейін, Ақан Сері көшесі, 33, шекті толу нормасы 50 адам;
21) "Краснофлот ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының алдындағы алаң, Краснофлот ауылы, Еңбек көшесі, 7, шекті толу нормасы 50 адам;
22) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Краснофлот ауылы, Мектеп көшесінің бойымен № 18 үйден Орталық көшесімен қиылысына дейін, шекті толу нормасы 50 адам;

11) площадь перед зданием почты, село Валиханово, улица Ленина, 5, норма предельной заполняемости 50 человек;
12) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Валиханово, от улицы Абулхаира Досова, 6 до улицы Пионерская, 1, норма предельной заполняемости 50 человек;
13) площадь перед зданием сельского клуба, село Енбекшильдерское, улица Орталык, 21, норма предельной заполняемости 50 человек;
14) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Енбекшильдерское, от дома № 1 по улице Орталык до здания сельского клуба, улица Орталык, 21, норма предельной заполняемости 50 человек;
15) площадь перед зданием государственного учреждения "Аппарат акима села Заозерное", село Заозерное, улица Микрорайон, 30, норма предельной заполняемости 50 человек;
16) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Заозерное, по улице Микрорайон от дома № 5 до здания государственного учреждения "Аппарат акима села Заозерное", норма предельной заполняемости 50 человек;
17) площадь перед зданием государственного учреждения "Аппарат акима Заураловского сельского округа", село Заураловка, улица Байтерек, 21, норма предельной заполняемости 50 человек;
18) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Заураловка, от здания коммунального государственного учреждения "Основная средняя школа села Заураловка отдела образования по району Биржан сал управления образования Акмолинской области", улица Болашак, 19 через улицу Тауелсиздик до здания государственного учреждения "Аппарат акима Заураловского сельского округа", улица Байтерек, 21, норма предельной заполняемости 50 человек;
19) площадь перед зданием коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа села Кенащи отдела образования по району Биржан сал управления образования Акмолинской области", село Кенащи, улица Акана Серэ, 33, норма предельной заполняемости 50 человек;
20) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Кенащи, от дома № 1 по улице Биржан Сала до коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа села Кенащи отдела образования по району Биржан сал управления образования Акмолинской области", улица Акана Серэ, 33, норма предельной заполняемости 50 человек;
21) площадь перед зданием государственного учреждения "Аппарат акима села Краснофлотское", село Краснофлотское, улица Енбек, 7, норма предельной заполняемости 50 человек;
22) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Краснофлотское, по улице Мектеп от дома № 18 до пересечения с улицей Орталык, норма предельной заполняемости 50 человек;

23) Ауылдық клуб ғимаратының алдындағы алаң, Макинка ауылы, Валерий Чкалов көшесі, 75, шекті толу нормасы 50 адам;
24) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Макинка ауылы, Валерий Чкалов көшесінің бойымен ауылдық клуб ғимаратынан Киров көшесі, 80 дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
25) Ауылдық клуб ғимаратының алдындағы алаң, Мамай ауылы, Біржан Сал көшесі, 17, шекті толу нормасы 50 адам;
26) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Мамай ауылы, Біржан Сал көшесінің бойымен № 16 үйден Шоқан Уәлиханов көшесімен қиылысына дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
27) Орталық алаң, Степняк қаласы, Біржан Сал көшесі, 23, шекті толу нормасы 100 адам;
28) Біржан сал ауданының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің "Біржан сал атындағы аудандық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны ғимаратының алдындағы алаң, Степняк қаласы, Біржан Сал көшесі, 36, шекті толу нормасы 50 адам;
29) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Степняк қаласы, Кенесары Қасымов және Наурызбай батыр көшелерінің қиылысынан Наурызбай батыр көшесінің басына дейін, Наурызбай батыр және Біржан Сал көшелерінің қиылысынан Біржан Сал көшесінің басына дейін, шекті толу нормасы 100 адам;
30) Мешіт ғимаратының алдындағы алаң, Үлгі ауылы, Ғарыбжан Каримов көшесі, 21А, шекті толу нормасы 50 адам;
31) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Үлгі ауылы, Ғарыбжан Каримов көшесінің бойымен № 1 үйден Пушкин көшесімен қиылысына дейін, шекті толу нормасы 50 адам.
5. Жергілікті атқарушы органмен келіспей бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді.
6. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
7. Әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында, пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде екі метрді құрайды.
8. Бір қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.
9. Бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Біржан сал ауданының жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.

23) площадь перед зданием сельского клуба, село Макинка, улица Валерия Чкалова, 75, норма предельной заполняемости 50 человек;
24) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Макинка, по улице Валерия Чкалова от здания сельского клуба до улицы Кирова, 80, норма предельной заполняемости 50 человек;
25) площадь перед зданием сельского клуба, село Мамай, улица Биржан Сала, 17, норма предельной заполняемости 50 человек;
26) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Мамай, по улице Биржан Сала от дома № 16 до пересечения с улицей Шокана Уалиханова, норма предельной заполняемости 50 человек;
27) центральная площадь, город Степняк, улица Биржан Сал, 23, норма предельной заполняемости 100 человек;
28) площадь перед зданием государственного коммунального казенного предприятия "Районный Дом культуры имени Биржан сал" отдела культуры и развития языков района Биржан сал, город Степняк, улица Биржан Сал, 36, норма предельной заполняемости 50 человек;
29) маршрут следования для проведения мирных собраний: город Степняк, от пересечения улиц Кенесары Касымова и Наурызбай батыра до начала улицы Наурызбай батыра, от пересечения улиц Наурызбай батыра и Биржан Сал до начала улицы Биржан Сал, норма предельной заполняемости 100 человек;
30) площадь перед зданием мечети, село Ульги, улица Гарибжана Каримова, 21А, норма предельной заполняемости 50 человек;
31) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Ульги, по улице Гарибжана Каримова от дома № 1 до пересечения с улицей Пушкина, норма предельной заполняемости 50 человек.
5. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласования с местным исполнительным органом.
6. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному этому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
7. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.
9. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени района Биржан сал в день проведения мирных собраний.

10. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір уақытта дәл сол бір объектіде екі және одан көп пикет өткізуге жол берілмейді.
11. Пикеттеу ұзақтығы, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір объектіде күніне екі сағаттан аспауға тиіс.
Біржан сал ауданы мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ С-60/5 шешіміне
3-қосымша
Біржан сал ауданында пикеттеуді өткізуге жол берілмейтін іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.10.2022 № С-22/2 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Біржан сал ауданының аумағында іргелес аумақтардың шекарасына 400 метрден жақын жерде пикет өткізуге жол берілмейді:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда.

10. Не допускается проведение двух и более пикетов в одном и том же месте в одно и то же время у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
11. Продолжительность пикетирования не должно превышать двух часов в день в одном и том же месте у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
Приложение 3
к решению маслихата
района Биржан сал
от 23 декабря 2020 года
№ С-60/5
Границы прилегающих территорий, в которых не допускается проведение пикетирования в районе Биржан сал
Сноска. Приложение 3 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.10.2022 № С-22/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На территории района Биржан сал не допускается проведение пикетирования ближе 400 метров от границы прилегающих территорий:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.