Облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 5 маусымдағы № 122 "Ақтөбе облысының қалаларында және басқа да елді мекендерінде иттер мен мысықтарды асырау және серуендету, қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою Қағидалары туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы мәслихатының 2020 жылғы 5 маусымдағы № 531 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 11 маусымда № 7175 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 108 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 24.12.2021 № 108 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексінің 408-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-2-тармағына сәйкес, Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 5 маусымдағы № 122 "Ақтөбе облысының қалаларында және басқа да елді мекендерінде иттер мен мысықтарды асырау және серуендету, қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою Қағидалары туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3601 тіркелген, 2013 жылғы 11 шілдеде "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген Ақтөбе облысының қалаларында және басқа да елді мекендерінде иттер мен мысықтарды асырау және серуендету, қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою Қағидаларында:
23-1 - 23-6-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"23-1. Қоғамдық жерлерде(көшелерде, аулалық аумақтарда, саябақтарда және басқа да орындарда) иелері уақытша байлаулы күйінде қалдырған иттер мен мысықтардан басқалары қараусыз болып саналады және қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулайтын арнайы қызметтермен аулануға жатады.
23-2. Қаңғыбас иттер мен мысықтардың саны гуманизм принциптерін сақтай отырып, жеке және заңды тұлғалардан жазбаша және ауызша өтініштері бойынша оларды биостерилизациялау және арнайы қызметтер аулау жолымен реттеледі.
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою бойынша жұмысқа наркологиялық немесе психоневрологиялық диспансерлерде есепте тұрмайтын тұлғалар жіберіледі.
23-3. Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулайтын арнайы қызмет өзімен бірге рұқсат беру құжаттарын алып жүруі тиіс.
23-4. Ауланған қаңғыбас иттер мен мысықтар (оның ішінде асыл тұқымды) уақытша ұстауға арналған оқшаулағышқа жеткізіліп, онда иттер мен мысықтардың аса қауіпті ауруларының клиникалық белгілерін болдырмау үшін он тәуліктен аспай орналастырады.

О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 5 июня 2013 года № 122 "О Правилах содержания и выгула собак и кошек, отлова и уничтожения бродячих собак и кошек в городах и других населенных пунктах Актюбинской области"
Решение маслихата Актюбинской области от 5 июня 2020 года № 531. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 11 июня 2020 года № 7175. Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2021 года № 108
Сноска. Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от 24.12.2021 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 408 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях" и пунктом 2-2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 5 июня 2013 года № 122 "О Правилах содержания и выгула собак и кошек, отлова и уничтожения бродячих собак и кошек в городах и других населенных пунктах Актюбинской области" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3601, опубликованное 11 июля 2013 года в газетах "Актюбинский вестник" и "Ақтөбе") следующие изменения и дополнения:
в Правилах содержания и выгула собак и кошек, отлова и уничтожения бродячих собак и кошек в городах и других населенных пунктах Актюбинской области, утвержденных указанным решением:
пункты 23-1 - 23-6 изложить в следующей редакции:
"23-1. Собаки и кошки, находящиеся в общественных местах (улицах, дворовых территориях, парках и прочих местах), кроме временно оставленных владельцами на привязи, считаются безнадзорными и подлежат отлову специальными службами по отлову бродячих собак и кошек.
23-2. Численность бродячих собак и кошек регулируется по письменным и устным заявлениям от физических и юридических лиц путем их биостерилизации и отлова специальными службами с соблюдением принципов гуманизма.
К работе по отлову и уничтожению бродячих собак и кошек допускаются лица не состоящие на учетах в наркологических или психоневрологических диспансерах.
23-3. Специальная служба по отлову бродячих собак и кошек должны иметь при себе разрешительные документы.
23-4. Отловленные бродячие собаки и кошки (в том числе породистые) доставляются в изолятор временного содержания, где будут находится не более десяти суток для исключения клинических признаков особо опасных болезней собак и кошек.

23-5. Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау күндізгі уақытта жүргізіледі.
23-6. Қаңғыбас иттер мен мысықтар адамдар мен жануарлардың өмірі мен денсаулығына нақты қауіп төндірген жағдайда (агрессиялық мінез-құлық және/немесе құтыру ауруына күдік болғанда) оларды дереу жояды.".
мынадай мазмұндағы 23-7 және 23-8 тармақтармен толықтырылсын:
"23-7. Мойнында қарғыбау жетондары бар асыл тұқымды иттер мен мысықтардың ауланғаны туралы ақпараттар иттер мен мысықтарды аулайтын арнайы қызметтің сайттарында орналастырады.
"23-8. Иттер мен мысықтардың өлекселерін жою мал көмінділерінде (биотермиялық шұңқырлар) немесе өлекселерді өртеуге арналған пештерде (инсинераторларда) жүзеге асырылады.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
К. Кенжебаев
Облыстық мәслихаттың хатшысы С. Калдыгулова

23-5. Отлов бродячих собак и кошек производится в дневное время.
23-6. В случаях, если бродячие собаки и кошки представляют реальную угрозу жизни и здоровью людей и животных (агрессивное поведение и/или подозрение на заболевание бешенством) уничтожаются незамедлительно.".
дополнить пунктами 23-7 и 23-8 следующего содержания:
"23-7. Информацию об отловленных породистых собаках и кошках, имеющие ошейники с жетонами будут размещаться на сайтах специальных служб по отлову собак и кошек.
23-8. Утилизация трупов собак и кошек осуществляется на скотомогильнике (биотермические ямы) или в печах для сжигания трупов (инсинераторах).".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
областного маслихата
К. Кенжебаев
Секретарь областного маслихата С. Калдыгулова