Қобда ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 қазандағы № 380 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 16 қазанда № 7543 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8 және 9-баптарына сәйкес, Қобда аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қобда ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары, осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Қобда ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. "Қобда аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін, Қобда ауданы әкімдігінің интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
Г. Балгарина
Қобда аудандық
мәслихатының хатшысы
Ж. Ергалиев
2020 жылғы 14 қазаны № 380 шешіміне 1 қосымша
Қобда ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары

Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, норм их предельной заполняемости, а также требований к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования, в Кобдинском районе
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 14 октября 2020 года № 380. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 16 октября 2020 года № 7543
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 8 и 9 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Кобдинском районе, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Кобдинском районе согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Кобдинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе акимата Кобдинского района, после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Кобдинского районного маслихата
Г. Балгарина
Секретарь Кобдинского
районного маслихата
Ж. Ергалиев
Приложение 1 к решению Кобдинского районного маслихата от 14 октября 2020 года № 380
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Кобдинском районе, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний

1. Жиналыстар, митингілер, пикеттеу ұйымдастыру және өткізу үшін:
р/с
Арнайы орындар
Материалдық-техникалық жабдықтау
Олардың шекті толу нормасы
1.1
Аудандық мәдениет Үйінің алдындағы алаң (Қобда ауданы, Қобда ауылы, Әбілқайыр хан көшесі, 38)
- жасанды жарықтандыру;
- электр энергиясын қосуға арналған нүкте;
- бейнебақылау және бейнетіркеу камералары;
- санитарлық нормалар мен ережелердің сақталуын қамтамасыз ететін жабдық (қоқыс үшін жәшіктері);
- тұрақ;
- арнайы техникаға, өрт техникасына, құтқару және медициналық қызметтеріне арналған кіру және шығу үшін өту жолдары.
200 адамнан артық емес
2. Демонстрациялар, шерулер ұйымдастыру және өткізу үшін:
р/с
Арнайы орындар
Материалдық-техникалық жабдықтау
Олардың шекті толу нормасы
3.2
Әбілқайыр хан көшесі бойымен:
А.Әкімжанов көшесінен Алматы көшесіне дейін
Маршруттың ұзақтығы 1,3 шақырымды құрайды.
- көше жарықтандырылған;
- бейнебақылау және бейнетіркеу камералары;
- санитарлық нормалар мен ережелердің сақталуын қамтамасыз ететін жабдық (қоқыс үшін жәшіктері);
- тұрақ;
- арнайы техникаға, өрт техникасына, құтқару және медициналық қызметтеріне арналған кіру және шығу үшін өту жолдары.
300 адамнан артық емес
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі
1. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдаланудың осы тәртібі (бұдан әрі-Тәртіп) Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңы (әрі қарай - Заң) негізінде әзірленді және бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар жалпыға ортақ пайдаланылатын орын болып табылады және бейбіт жиналыстар өткізу үшін Қобда ауданының жергілікті өкілді органымен айқындалды.
Бейбіт жиналыстарды өткізуге арналған арнайы орындарда - сипатына қарай бейбіт, күш қолданылмайтын және қаруланбайтын, мемлекеттік қауіпсіздік, қоғамдық тәртіп, денсаулық сақтау, халықтың имандылығын, басқа адамдардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау мүдделеріне қатер төндірмейтін жария іс-шаралар өткізіледі.
Бейбіт жиналыстарды өткізуге арналған арнайы орындарда қолданыстағы Заңды бұза отырып, жиналыс, митинг, демонстрация, шеру және пикеттеу өткізуге тыйым салынады.
Төтенше, соғыс жағдайы немесе терроризмге қарсы операцияның құқықтық режимі енгізілген кезде олардың қолданылу кезеңінде бейбіт жиналыстар өткізуге "Төтенше жағдай туралы", "Соғыс жағдайы туралы" және "Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен тыйым салынуы немесе шектеу қойылуы мүмкін.

1. Для организации и проведения собраний, митингов, пикетирования:
Специализированное место
Материально-техническое оснащение
Норма их предельной наполняемости
1
площадь перед районным Домом культуры (Кобдинский район, село Кобда, улица Абилкайыр хана, 38)
- искусственное освещение;
- точка для подключения электроэнергии;
- камера видеонаблюдения и видеофиксации;
- оборудование, позволяющее обеспечить соблюдение санитарных норм и правил (урны для мусора);
- парковка;
- проходы для входа и выхода к специальной техники, пожарной техники, спасательных и медицинских служб.
не более 200 человек
2. Для организации и проведения демонстраций, шествий:
Специализированное место
Материально-техническое оснащение
Норма их предельной наполняемости
2
по улице Абулхаир хана: от улицы А.Акимжанова до улицы Алматы
протяженность маршрута составляет 1,3 километра;
- улицы освещены;
- камеры видеонаблюдения и видеофиксации;
- оборудование, позволяющее обеспечить соблюдение санитарных норм и правил (урны для мусора);
- парковка;
- проходы для входа и выхода к специальной техники, пожарной техники, спасательных и медицинских служб.
не более 300 человек
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний (далее - Порядок) разработан на основании Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" и определяет порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний (далее – Закон).
2. Специализированные места для организации и проведения мирных собраний являются местами общего пользования и определены местным представительным органом Кобдинского района для проведения мирных собраний.
В специализированных местах для проведения мирных собраний – проводятся публичные мероприятия, являющееся по своему характеру мирными, ненасильственными и невооруженными, не создающими угрозу интересам государственной безопасности, общественного порядка, охраны здоровья, защиты нравственности населения, прав и свобод других лиц.
В специализированных местах для проведения мирных собраний запрещается проведение собраний, митингов, демонстраций, шествий и пикетирования в нарушение действующего Закона.
При введении чрезвычайного, военного положения или правового режима антитеррористической операции на период их действия проведение мирных собраний может быть запрещено или ограничено в порядке, установленном Законами Республики Казахстан "О чрезвычайном положении", "О военном положении" и "О противодействии терроризму".

Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
Осы Тәртіппен реттелмейтін қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес реттеледі.
Қобда аудандық мәслихатының
2020 жылғы 14 қазандағы
№ 380 шешіміне 2 қосымша
Қобда ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 2 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 19.03.2024 № 164 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын:
1) жаппай жерлеу орындарында - 800 метр;
2) автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда - 800 метр;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда - 800 метр;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда - 800 метр;
5) магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда - 800 метр.

Мирные собрания в специализированных местах не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени в день проведения мирных собраний.
Отношения нерегулируемые настоящим Порядком регулируются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 к решению
Кобдинского районного
маслихата от 14 октября 2020 г
№ 380
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Кобдинском районе
Сноска. Приложение 2 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 19.03.2024 № 164 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Определить следующие границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования:
1) в местах массовых захоронений – 800 метров;
2) на объектах автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях - 800 метров;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения - 800 метров;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности - 800 метров;
5) на магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях - 800 метров.