2020 жылға ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтар үшін және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Жамбыл облысы Тараз қаласының әкімдігінің 2020 жылғы 15 қаңтардағы № 89 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 5 ақпанда № 4498 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 37 бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 9, 27 баптарына сәйкес, Тараз қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Тараз қаласы бойынша ұйымдық-құқықтық нысанына және меншік нысанына қарамастан барлық ұйымдар үшін 2020 жылға ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтар үшін және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына қызметкерлердің тізімдіқ санынан квоталар 1, 2-қосымшаларға сәйкес белгіленсін.

Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования и для лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации на 2020 год
Постановление акимата города Тараз Жамбылской области от 15 января 2020 года № 89. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 5 февраля 2020 года № 4498
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 9, 27 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения", акимат города Тараз ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования и для лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации на 2020 год от списочной численности работников организации независимо от организационно-правовой формы и формы собственности по городу Тараз согласно приложениям 1, 2.

2. "Тараз қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны Тараз қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы қаулыдан туындайтын басқа да шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
3. "Тараз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі 2020 жылға ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарға, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау жұмыстарын ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.

2. Коммунальному государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ акимата города Тараз" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Тараз;
3) принятие иных мер вытекающих из настоящего постановления.
3. Коммунальному государственному учреждению "Центр занятости населения акимата города Тараз" обеспечить организацию квотирования рабочих мест для граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации.

4. Осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес Тараз қаласы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулының орындауын бақылау қала әкімінің орынбасары К.Сарытайға жүктелсін.
6. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Тараз қаласының әкімі А. Карабалаев
Тараз қаласы әкімдігінің

4. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата города Тараз согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города К.Сарытай.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Тараз А. Карабалаев
Приложение 1 к постановлению
акимата города Тараз № 89

2020 жылғы 15 қаңтардағы
қаулысына 1-қосымша
2020 жылға ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квоталар
Ұйымның атауы
Жыл басындағы қызметкер лердің тізімдік саны (адам)
Белгіленген квота мөлшері
Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтар
Жұмыскерлердің тізімдік санынан %
Жұмыс орындарының саны (бірлік)
1
"Бағыт Тараз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
22

от 15 января 2020 года
Квоты рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования на 2020 год
Наименование организации
Списочная численность работников на начало года (человек)
Размер установленной квоты
Для граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования
% от списочной численности работников
Количество рабочих мест (единиц)
1
Товарищество с ограниченной ответственностью "Бағыт Тараз"
22

1,67%
1
Барлығы
3920
34
Тараз қаласы әкімдігінің
2020 жылғы 15 қаңтардағы
қаулысына 3-қосымша
Тараз қаласы әкімдігінің күші жойылған кейбір қаулыларының тізбесі:
1. "Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар үшін жұмыс орнына квота белгілеу туралы" Тараз қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 30 қыркүйектегі №838 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №115 болып тіркелген, 2010 жылдың 18 қарашадағы "Жамбыл-Тараз" газетінде жарияланған).

1,67%
1
Всего
3920
34
Приложение 3 к постановлению
акимата города Тараз
№ 89 от 15 января 2020 года
Перечень утративших силу некоторых постановлений акимата города Тараз
1. Постановление акимата города Тараз от 30 сентября 2010 года №838 "Об установлении квот рабочих мест для лиц, освобожденных из мест лишения свободы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №115, опубликовано 18 ноября 2010 года в газете "Жамбыл-Тараз).

2. "Интернаттық ұйымдарды бітіруші кәмелетке толмағандар үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" Тараз қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 22 қазандағы №893 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №1836 болып тіркелген, 2012 жылдың 21 қарашадағы "Жамбыл-Тараз" газетінде жарияланған).
3. "Қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін, сондай-ақ бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" Тараз қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 14 қаңтарындағы №42 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №1881 болып тіркелген, 2013 жылдың 6 ақпандағы "Жамбыл-Тараз" газетінде жарияланған).

2. Постановление акимата города Тараз от 22 октября 2012 года №893 "Об установлении квоты рабочих мест для несовершеннолетних выпускников интернатных организаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №1836, опубликовано 21 ноября 2012 года в газете "Жамбыл-Тараз").
3. Постановление акимата города Тараз от 14 января 2013 года №42 "Об установлении квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции, а также лиц, освобожденных из мест лишения свободы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №1881, опубликовано 6 февраля 2013 года в газете "Жамбыл-Тараз").