Қарағанды қаласының аумағында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 маусымдағы № 525 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 1 шілдеде № 5913 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8-бабына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін оларды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормаларын, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Қарағанды қалалық мәслихатының IV сессиясының 2016 жылғы 24 тамыздағы № 40 "Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3950 болып тіркелген, 2016 жылғы 8 қыркүйектегі № 117 (1678) "Взгляд на события" газетінде, 2016 жылғы 9 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, 2016 жылдың 20 қыркүйегінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы О. Нурказов
Қарағанды қалалық мәслихатының хатшысы К. Бексултанов
Қарағанды қалалық
мәслихатының
2020 жылғы 24
маусымы
№ 525
Шешімге 1-қосымша
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, пайдалану тәртібі және олардың шекті толу нормалары, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Қарағанды қаласында бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар мен олардың шекті толу нормалары төмендегідей айқындалсын:
1) Ленин көшесіндегі Абай ескерткіші алдындағы гүлзар. Шекті толу нормасы - 1000 адам;
2) Ленин кинотеатрының артындағы Ленин көшесіндегі гүлзар. Шекті толу нормасы - 1000 адам;
3) "Жаңа Майқұдық" Мәдениет үйінің артындағы саябақ. Шекті толу нормасы - 2000 адам.
Ымырт жағдайында бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындар жарықпен қамтамасыз етілуге тиіс
Қарағанды қаласында шерулер мен демонстрациялардың маршруттары:
Гоголь/Ленин көшелерінің қиылысынан Ленин көшесі бойымен Гагарин алаңына дейін.

О специализированных местах для организации и проведения мирных собраний и границах, прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования на территории города Караганды
Решение Карагандинского городского маслихата от 24 июня 2020 года № 525. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 1 июля 2020 года № 5913.
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, требования к материально – техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение IV сессии Карагандинского городского маслихата от 24 августа 2016 года № 40 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3950, опубликовано в газете "Взгляд на события" 8 сентября 2016 года № 117 (1678), информационно-правовой системе "Әділет" 9 сентября 2016 года, Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 20 сентября 2016 года).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии О. Нурказов
Секретарь Карагандинского городского маслихата К. Бексултанов
Приложение 1 к решению
Карагандинского
городского маслихата
от 24 июня 2020 года
№ 525
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования и нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест
1. Определить специализированные места и нормы их предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний в городе Караганды:
1) сквер на улице Ленина перед памятником Абаю. Норма предельной заполняемости - 1000 человек;
2) сквер на улице Ленина за кинотеатром Ленина. Норма предельной заполняемости - 1000 человек;
3) сквер за Домом Культуры "Нового Майкудука". Норма предельной заполняемости - 2000 человек.
В условиях сумерек специализированные места для проведения мирных собраний должны быть обеспечены освещением.
Маршруты шествий и демонстраций в городе Караганде:
От перекрестка на пересечении улиц Гоголя/Ленина по улице Ленина до площади Гагарина.

2. Ұйымдастырушы мен оның қатысушылары бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындарды мынадай тәртіппен пайдаланылады:
1) хабарламада көрсетілген уақыт бойы жиналыс үшін арнайы орын аумағында болады;
2) ғимараттардың, құрылыстардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақөзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді;
3) қауіпсіздік техникасының санитарлық нормалары мен ережелерін, қоғамдық тәртіпті сақтау жөніндегі Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтайды.
Қарағанды қалалық мәслихатының
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 525 шешіміне
2 қосымша
Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – Қарағанды қалалық мәслихатының 28.02.2024 № 16/133 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Пикеттеуді жүргізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары Қарағанды қаласының келесі объектілерінде кемінде 800 метр қашықтықта айқындалады:
1) жаппай жерлеу орындары;
2) темір жол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілері;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдар;
4) қауіпті өндірістік объектілер және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілер;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде.

2. Специализированные места для проведения мирных собраний организатором и его участниками используются в следующем порядке:
1) находятся на территории специализированного места в течение времени, указанного в уведомлении;
2) обеспечивают сохранность зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества;
3) соблюдают санитарные нормы и правила техники безопасности, законодательство Республики Казахстан по соблюдению общественного правопорядка.
Приложение 2 к решению
Карагандинского городского маслихата
от 24 июня 2020 года
№ 525
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования
Сноска. Приложение 2 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 28.02.2024 № 16/133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования определяются на расстоянии не менее 800 метров на следующих объектах города Караганды:
1) мест массовых захоронений;
2) железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта;
3) организаций, обеспечивающих обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) опасные производственные объекты и иные объекты, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи.