Ауылдық жерге және кенттерге, аудандық және облыстық маңызы бар қалаларға жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне әлеуметтік қолдау шараларының жүйесін, сондай-ақ оларға бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсету тәртібі мен мөлшерін айқындау туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2020 жылғы 21 қазандағы № 475 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 2 қарашада № 7770 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің 12-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ауылдық жерге және кенттерге, аудандық және облыстық маңызы бар қалаларға жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне әлеуметтік қолдау шараларының жүйесін, сондай-ақ оларға бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшері осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облыстық мәслихатының кезекті 48-сессиясының төрағасы Б. Махашов
Қызылорда облыстық мәслихатының хатшысы К. Бисенов
Қызылорда облыстық мәслихатының
2020 жылғы 21 қазаны
№ 475 шешешіміне қосымша
Ауылдық жерге және кенттерге, аудандық және облыстық маңызы бар қалаларға жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне әлеуметтік қолдау шараларының жүйесін, сондай-ақ оларға бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшері
1. Әлеуметтік қолдау ауылдық жерге және кенттерге, аудандық және облыстық маңызы бар қалаларға жұмысқа кемінде 5 (бес) жыл мерзімге жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне (бұдан әрі - қызметкер) бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін бір жолғы көмек болып табылады және еңбек шартын жасасқаннан кейін қызметкердің жеке шотына аудару жолымен төленеді.
2. Әлеуметтік қолдауды көрсету "Қызылорда облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) арқылы жүзеге асырылады.
3. Әлеуметтік қолдау ауылдық жерге және кенттерге, аудандық және облыстық маңызы бар қалаларға жұмысқа уәкілетті орган жіберген және облыстық бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау ұйымдарымен (бұдан әрі - жұмыс беруші) еңбек шартын жасасқан, жоғары медициналық білімі, тиісті маман сертификаты бар қызметкерге төленеді.
4. Уәкілетті органның жолдамасы бойынша жұмыс беруші 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің талаптарына сәйкес қызметкермен еңбек шартын жасасады.

Об определении систему мер социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельской местности и поселках, городах районного и областного значения, а также порядок и размер оказания им социальной поддержки за счет бюджетных средств
Решение Кызылординского областного маслихата от 21 октября 2020 года № 475. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 2 ноября 2020 года № 7770
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Определить систему мер социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельской местности и поселках, городах районного и областного значения, а также порядок и размер оказания им социальной поддержки за счет бюджетных средств согласно приложению к настоящему решению
2. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель очередной 48 сессии Кызылординского областного маслихата Б. Махашов
Секретарь Кызылординского областного маслихата К. Бисенов
Приложение к решению
Кызылординского областного маслихата
от 21 октября 2020 года № 475
Система мер социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельской местности и поселках, городах районного и областного значения, а также порядок и размер оказания им социальной поддержки за счет бюджетных средств
1. Социальная поддержка является единовременной помощью медицинским и фармацевтическим работникам, направленных для работы в сельскую местность и поселках, городах районного и областного значения (далее - работник) сроком не менее 5 (пяти) лет, оказываемой за счет бюджетных средств и выплачивается после заключения трудового договора путем перечисления на лицевой счет работника.
2. Оказание социальной поддержки осуществляется через государственное учреждение "Управление здравоохранения Кызылординской области" (далее - уполномоченный орган).
3. Социальная поддержка выплачивается работнику, направленному уполномоченным органом для работы в сельскую местность и поселки, города районного и областного значения и заключившему трудовой договор с организациями здравоохранения, финансируемыми из областного бюджета (далее - работодатель), имеющему высшее медицинское образование, соответствующий сертификат специалиста.
4. По направлению уполномоченного органа работодатель заключает трудовой договор с работником в соответствии с требованиями Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.

5. Өндiрiстiк қажеттiлiкке байланысты ауылдық жерде және кенттерде, аудандық және облыстық маңызы бар қалаларға жұмысқа орналасқан, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын облыс аумағында бір медициналық ұйымнан басқа ұйымға ауыстырған жағдайда, қызметкерге берілген әлеуметтік қолдау сақталады.
6. Қызметкермен еңбек шарты бұзылған жағдайда, жұмыс беруші бұл туралы уәкілетті органға 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей хабарлайды.
7. Еңбек қатынастары мерзімінен бұрын бұзылған кезде бұрын төленген ақшалай қаражатты қайтару еңбек шартында көзделеді.
8. Әлеуметтік қолдау көрсетудің мөлшері бес жүз айлық есептік көрсеткіш көлемінде айқындалады.

5. В случае трудоустройства в сельской местности и поселках, городах районного и областного значения в связи с производственной необходимостью, перевода на территории области из одной медицинской организации в другую, финансируемой из государственного бюджета, за работником сохраняется предоставленная социальная поддержка.
6. В случае расторжения трудового договора с работником работодатель уведомляет об этом уполномоченный орган не позднее 10 (десяти) рабочих дней
7. При досрочном расторжении трудовых отношений возврат ранее выплаченных денежных средств предусматривается трудовым договором.
8. Размер оказания социальной поддержки определяется в объеме пятисот месячных расчетных показателей.