Түпқараған ауданында бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелері туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2020 жылғы 26 маусымдағы № 45/338 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 8 шілдеде № 4253 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 04.11.2021 № 8/48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңына сәйкес, Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес Түпқараған ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орын айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес Түпқараған ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды пайдалану тәртібі, оның шекті толу нормасы, сондай-ақ бейбіт жинаслыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес Түпқараған ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
4. Түпқараған аудандық мәслихатының 2016 жылғы 8 шілдедегі №4/35 "Түпқараған ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3129 болып тіркелген, 2016 жылы 19 тамызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. "Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (бас маман-заңгер Нәдірқожақызы Ә.) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Түпқараған аудандық мәслихатының әлеуметтік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (комиссия төрағасы А. Берішбаева) жүктелсін.
7. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А.Тулеумаганбетов
Түпқараған аудандық мәслихатының хатшысы А.Досанова
Түпқараған аудандық мәслихатының

О некоторых вопросах проведения мирных собраний в Тупкараганском районе
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 26 июня 2020 года № 45/338. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 8 июля 2020 года № 4253.
Сноска. Заголовок решения в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 04.11.2021 № 8/48 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированное место для организации и проведения мирных собраний в Тупкараганском районе согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированного места для организации и проведения мирных собраний, норма его предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированного места для организации и проведения мирных собраний в Тупкараганском районе согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Тупкараганском районе согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Признать утратившим силу решение Тупкараганского районного маслихата от 8 июля 2016 года №4/35 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Тупкараганском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3129, опубликовано 19 августа 2016 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
5. Государственному учреждению "Аппарат Тупкараганского районного маслихата" (главный специалист-юрист Нәдірқожақызы Ә.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Тупкараганского районного маслихата по социальным вопросам (председатель комиссии Берішбаева А.).
7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А.Тулеумаганбетов
Секретарь Тупкараганского районного маслихата А.Досанова
Приложение 1
к решению Тупкараганского районного маслихата

2020 жылғы 26 маусымдағы
№ 45/338 шешіміне
1-қосымша
Түпқараған ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 13.09.2022 № 16/99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Түпқараған ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1. Форт-Шевченко қаласындағы, Бейменбет Маяұлы көшесінде орналасқан алаң.
2. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Форт-Шевченко қаласы, Ораз Бозахаров және Байбоз Қилыбайұлы көшелерінің қиылысынан Бейменбет Маяұлы көшесі бойынша орналасқан алаңға дейін.
3. Баутин ауылы, Қашаған Күржіманұлы көшесінде орналасқан алаң.
4. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Баутин ауылы, Захар Дубский көшесінің басынан Қашаған Күржіманұлы көшесінің қиылысына дейін.
5. Қызылөзен ауылы әкімінің аппаратының "Қызылөзен мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны ғимаратының жанында орналасқан алаң. Қызылөзен ауылы, Сатыбалды Сисенбаев көшесі, №2ғимарат.
6. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Қызылөзен ауылы, Ізтұрған Нысанбаев көшесінің басынан Сатыбалды Сисенбаев көшесінің қиылысына дейін.
7. Таушық ауылы әкімінің аппаратының "Таушық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны ғимараты жанында орналасқан алаң. Таушық ауылы, Тұрар Жолдыбаев көшесі, №41 ғимарат.
8. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Таушық ауылы, Құлшық Жұбайұлы көшесінің басынан Тұрар Жолдыбаев көшесінің қиылысына дейін.
9. Ақшұқыр ауылы әкімінің аппаратының "Ақшұқыр мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны ғимаратының жанында орналасқан алаң. Ақшұқыр ауылы, Баланжан Қожашев көшесі, №5/1 ғимарат.
10. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Ақшұқыр ауылы, Әлқуат Қожабергенов көшесінің басынан Баланжан Қожашев көшесінің қиылысына дейін.
11. "Сайын Шапағатов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимаратының жанында орналасқан алаң, Сайын Шапағатов ауылдық округі, Мақаш Елубаев көшесі, №134 ғимарат.
12. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Сайын Шапағатов ауылдық округі, Мақаш Елубаев көшесінің басынан Мақаш Елубаев көшесінің қиылысына дейін.
Түпқараған аудандық мәслихатының
2020 жылғы 26 маусымдағы
№45/338 шешіміне
2-қосымша
Түпқараған ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар

от 26 июня 2020 года
№ 45/338
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Тупкараганском районе
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 13.09.2022 № 16/99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Тупкараганском районе:
1. Площадь, расположенная по улице Бейменбета Маяулы, в городе Форт-Шевченко.
2. Маршрут следования для проведения мирных собраний: город Форт-Шевченко, от пересечения улиц Ораза Бозахарова и Байбоза Килыбайулы до площади, расположенной по улице Бейменбета Маяулы.
3. Площадь, расположенная на улице Кашагана Куржиманулы, село Баутино.
4. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Баутино, от начало улицы Захара Дубского до пересечения с улицей Кашагана Куржиманулы.
5. Площадь, расположенная возле здания государственного коммунального казенного предприятия "Қызылөзен мәдениет үйі" аппарата акима села Кызылозен.Село Кызылозен, улица Сатыбалды Сисенбаева, здание №2.
6. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Кызылозен, от начало улицы Изтурган Нысанбаева до пересечения с улицей Сатыбалды Сисенбаева.
7. Площадь, расположенная возле здания государственного коммунального казенного предприятия "Таушық мәдениет үйі" аппарата акима села Таушык. Село Таушык, улица Турар Жолдыбаева, здание №41.
8. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Таушык, от начало улицы Кулшык Жубайулы, до пересечения с улицей Турар Жолдыбаева.
9. Площадь, расположенная возле здания государственного коммунального казенного предприятия "Ақшұқыр мәдениет үйі" аппарата акима села Акшукур.Село Акшукур, улица Баланжан Кожашева, здание №5/1.
10. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Акшукур, от начало улицы Алкуата Кожабергенова до пересечения с улицей Балажана Кожашева.
11. Площадь, расположенная возле здания государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Сайын Шапагатова", сельский округ Сайын Шапагатов, улица Макаш Елубаева, здание №134.
12. Маршрут следования для проведения мирных собраний: от начало улицы Макаша Елубаева до пересечения с улицей Макаша Елубаева, сельский округ Сайын Шапагатова.
Приложение 2
к решению Тупкараганского районного маслихата
от 26 июня 2020 года
№45/338
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Тупкараганском районе

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 13.09.2022 № 16/99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Түпқараған ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.
2. Арнайы орындар санитариялық нормалар мен өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.
3. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
4. Түпқараған ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
1) Форт-Шевченко қаласындағы, Бейменбет Маяұлы көшесінде орналасқан алаң, шекті толу нормасы -100 адам;
2) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Форт-Шевченко қаласы, Ораз Бозахаров және Байбоз Қилыбайұлы көшелерінің қиылысынан Бейменбет Маяұлы көшесі бойынша орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы -100 адам;
3) Баутин ауылы, Қашаған Күржіманұлы көшесінде орналасқан алаң, шекті толу нормасы -50 адам;
4) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Баутин ауылы, Захар Дубский көшесінің басынан Қашаған Күржіманұлы көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы -50 адам;
5) Қызылөзен ауылы әкімінің аппаратының "Қызылөзен мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны ғимаратының жанында орналасқан алаң. Қызылөзен ауылы, Сатыбалды Сисенбаев көшесі, №2 ғимарат , шекті толу нормасы -40 адам;
6) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Қызылөзен ауылы, Ізтұрған Нысанбаев көшесінің басынан Сатыбалды Сисенбаев көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы -40 адам;

Сноска. Приложение 2 в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 13.09.2022 № 16/99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Тупкараганском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).
2. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
4. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Тупкараганском районе:
1) площадь, расположенная на улице Бейменбета Маяулы, в городе Форт-Шевченко, норма предельной заполняемости -100 человек;
2) маршрут следования для проведения мирных собраний: город Форт-Шевченко, от пересечения улиц Ораза Бозахарова и Байбоза Килыбайулы до площади, расположенной по улице Бейменбета Маяулы, норма предельной заполняемости -100 человек;
3) площадь, расположенная на улице Кашагана Куржиманулы, село Баутино, норма предельной заполняемости -50 человек;
4) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Баутино, от начало улицы Захара Дубского до пересечения с улицей Кашагана Куржиманулы, норма предельной заполняемости -50 человек;
5) площадь, расположенная возле здания государственного коммунального казенного предприятия "Қызылөзен мәдениет үйі" аппарата акима села Кызылозен.Село Кызылозен, улица Сатыбалды Сисенбаева, здание №2, норма предельной заполняемости -40 человек;
6) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Кызылозен, от начало улицы Изтурган Нысанбаева до пересечения с улицей Сатыбалды Сисенбаева, норма предельной заполняемости -40 человек;

7) Таушық ауылы әкімінің аппаратының "Таушық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны ғимаратының жанында орналасқан алаң.Таушық ауылы,Тұрар Жолдыбаев көшесі, №41 ғимарат, шекті толу нормасы -100 адам;
8) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Таушық ауылы, Құлшық Жұбайұлы көшесінің басынан Тұрар Жолдыбаев көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы -100 адам;
9) Ақшұқыр ауылы әкімінің аппаратының "Ақшұқыр мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны ғимаратының жанында орналасқан алаң. Ақшұқыр ауылы, Балажан Қожашев көшесі, №5/1 ғимарат, шекті толу нормасы-100 адам;
10) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Ақшұқыр ауылы, Әлқуат Қожабергенов көшесінің басынан Баланжан Қожашев көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы-100 адам;
11) "Сайын Шапағатов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаң, Сайын Шапағатов ауылдық округі, Мақаш Елубаев көшесі, №134 ғимарат, шекті толу нормасы -50 адам;
12) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Сайын Шапағатов ауылдық округі, Мақаш Елубаев көшесінің басынан Мақаш Елубаев көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы- 50 адам.
5. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді.
6. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
7. Әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында, пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде екі метрді құрайды.
8. Бір қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.
9. Бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Түпқараған ауданының жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
Түпқараған аудандық мәслихатының
2020 жылғы 26 маусымдағы
№45/338шешіміне
3-қосымша
Түпқараған ауданында пикеттеуді өткізуге жол берілмейтін іргелес аумақтардың шекаралары

7) площадь, расположенная возле здания государственного коммунального казенного предприятия "Таушық мәдениет үйі" аппарата акима села Таушык. Село Таушык, улица Турар Жолдыбаева, здание №41, норма предельной заполняемости -100 человек;
8) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Таушык, от начало улицы Кулшык Жубайулы, до пересечения с улицей Турар Жолдыбаева, норма предельной заполняемости -100 человек;
9) площадь, расположенная возле здания государственного коммунального казенного предприятия "Ақшұқыр мәдениет үйі" аппарата акима села Акшукур.Село Акшукур, улица Баланжан Кожашева, здание №5/1, норма предельной заполняемости -100 человек;
10) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Акшукур, от начало улицы Алкуата Кожабергенова до пересечения с улицей Балажана Кожашева, норма предельной заполняемости -100 человек;
11) площадь, расположенная возле здания государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Сайын Шапагатова", сельский округ Сайын Шапагатов, улица Макаш Елубаева, здание №134, норма предельной заполняемости -50 человек;
12) Маршрут следования для проведения мирных собраний: от начала улицы Макаша Елубаева до пересечения с улицей Макаша Елубаева, сельский округ Сайын Шапагатова, норма предельной заполняемости -50 человек.
5. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласования местного исполнительного органа.
6. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
7. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.
9. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени Тупкараганского района в день проведения мирных собраний.
Приложение 3
к решению Тупкараганского районного маслихата
от 26 июня 2020 года
№ 45/338
Границы прилегающих территорий, в которых не допускается проведение пикетирования в Тупкараганском районе

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 13.09.2022 № 16/99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Түпқараған ауданының аумағында іргелес аумақтардың шекарасына 400 метрден жақын жерде пикет өткізуге жол берілмейді:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда.

Сноска. Приложение 3 в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 13.09.2022 № 16/99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На территории Тупкараганского района не допускается проведение пикетирования ближе 400 метров от границ прилегающих территорий:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.