Қостанай облысы Жангелдин ауданы Шилі ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2020 жылғы 27 наурыздағы № 291 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 31 наурызда № 9068 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2022 жылғы 31 мамырдағы № 110 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 31.05.2022 № 110 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысы Жангелдин ауданы Шилі ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Қостанай облысы Жангелдин ауданы Шилі ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.
3. Мәслихаттың мынадай шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) "Қостанай облысы Жангелдин ауданының Шилі ауылында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысатын ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы" 2014 жылғы 28 ақпандағы № 158 (2014 жылғы 24 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4591 болып тіркелген);
2) "Мәслихаттың 2014 жылғы 28 ақпандағы № 158 "Қостанай облысы Жангелдин ауданының Шилі ауылында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысатын ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2017 жылғы 18 мамырдағы № 104 (2017 жылғы 14 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7095 болып тіркелген).
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Т. Ахметов
Жангелдин аудандық мәслихатының хатшысы С. Нургазин
Жангелдин аудандық
мәслихатының

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Шилийского сельского округа Джангельдинского района Костанайской области
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 27 марта 2020 года № 291. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 31 марта 2020 года № 9068. Утратило силу решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 31 мая 2022 года № 110
Сноска. Утратило силу решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 31.05.2022 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Шилийского сельского округа Джангельдинского района Костанайской области.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Шилиййского сельского округа Джангельдинского района Костанайской области согласно приложению к настоящему решению.
3. Признать утратившими силу следующие решения маслихата:
1) "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества села Шили Джангельдинского района Костанайской области" от 28 февраля 2014 года № 158 (опубликовано 24 апреля 2014 года в Информационно-правовом системе "Әділет", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4591);
2) "О внесении изменений в решение маслихата от 28 февраля 2014 года № 158 "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества села Шили Джангельдинского района Костанайской области" от 18 мая 2017 года № 104 (опубликовано 14 июня 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7095).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Т. Ахметов
Секретарь Джангельдинского районного маслихата С. Нургазин
Утверждены
решением Джангельдинского
районного маслихата

2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 291 шешімімен
бекітілген
Қостанай облысы Жангелдин ауданы Шилі ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қостанай облысы Жангелдин ауданы Шилі ауылдық округінің (бұдан әрі - Шилі ауылдық округі) бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес әзірленді және Шилі ауылдық округінің ауылдар тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Шилі ауылдық округінің аумағындағы ауылдар тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Шилі ауылдық округінің әкімі шақырады.
Жангелдин ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Шилі ауылдық округі ауылдарының шегінде бөлек жиынды өткізуді Шилі ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында Шилі ауылдық округі ауылдарының қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Шилі ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Шилі ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Шилі ауылдық округі ауылдарының тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Жангелдин аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Шилі ауылдық округінің ауылдар тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.

от 27 марта 2020 года
№ 291
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Шилийского сельского округа Джангельдинского района Костанайской области
1. Общее положение
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Шилийского сельского округа Джангельдинского района Костанайской области (далее – Шилийский сельский округ) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей сел Шилийского сельского округа.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей сел (далее – раздельный сход) на территории Шилийского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Шилийского сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Джангельдинского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах сел Шилийского сельского округа организуется акимом Шилийского сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей сел Шилийского сельского округа, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом Шилийского сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким Шилийского сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей сел Шилийского сельского округа для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом утвержденным Джангельдинским районным маслихатом.
Количество представителей жителей сел Шилийского сельского округа для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.

10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны Шилі ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.
Мәслихаттың
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 291 шешіміне
қосымша
Қостанай облысы Жангелдин ауданы Шилі ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Елді мекеннің атауы
Ауылдар тұрғындары өкілдерінің саны (адам)
1
Шилі ауылы
20
2
Милісай ауылы
17

10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима Шилийского сельского округа.
Приложение
к решению маслихата
от 27 марта 2020 года
№ 291
Количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Шилийского сельского округа Джангельдинского района Костанайской области
Наименование населенного пункта
Количество представителей жителей сел (человек)
1
село Шили
20
2
село Милисай
17