Аққулы ауданында мүгедектер катарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 18 наурыздағы № 254/52 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 наурызда № 6774 болып тіркелді. Күші жойылды -Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 54/11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 54/11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Казақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңының 16-бабының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес, Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққулы ауданында мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсалған шығындарын өндіру тоқсан сайын 6 (алты) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айқындалсын.
2. Мүгедек баланы психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысы негізінде үйде оқыту қажет деп танылған кезден бастап, мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындар төлемі бір жылға тағайындалады және оқытуға жұмсалған шығындарын өндіріп алу кемтар балалардың ата-аналарына және басқа заңды өкілдеріне төленеді деп төлеу тәртібі айқындалсын.
3. Мүгедек бала жасы 18 жасқа толғанда, мүгедек бала қайтыс болғанда, мүгедектікті алып тастағанда, тұрғылықты мекенжайын ауыстырғанда, материалдық қамтамасыздандыру төлеуді тоқтатуға себеп болған жағдайлар туындаған айдан кейінгі айдан бастап тоқтатылады.
4. Лебяжі аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 шілдедегі "Лебяжі ауданында мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу туралы" № 2/44 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4642 болып тіркелген, 2015 жылғы 14 тамызда "Әділет" ақпараттық - құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

О возмещении затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану в районе Аққулы
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 18 марта 2020 года № 254/52. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 марта 2020 года № 6774. Утратило силу решением маслихата района Аққулы Павлодарской области от 24 декабря 2021 года № 54/11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Аққулы Павлодарской области от 24.12.2021 № 54/11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4) статьи 16 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями", подпунктом 4) пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Определить возмещение затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану в районе Аққулы ежеквартально в размере 6 (шести) месячных расчетных показателей.
2. Определить порядок выплаты возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану назначается на один год и выплачивается родителям и иным законным представителям детей с ограниченными возможностями, обучающихся на дому с момента признания необходимости обучения ребенка-инвалида на дому на основании заключения психолого-медико-педагогической консультации.
3. При достижении ребенком-инвалидом возраста 18 лет, смерти ребенка-инвалида, снятия инвалидности, перемены места жительства, выплата материального обеспечения прекращается с месяца, следующего за месяцем, в котором наступили обстоятельства, влекущие прекращение выплаты.
4. Признать утратившим силу решение Лебяжинского районного маслихата от 24 июля 2015 года № 2/44 "О возмещении затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану в Лебяжинском районе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4642, опубликованное 14 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").

5. Лебяжі аудандық мәслихатының 2016 жылғы 14 маусымдағы "Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 24 шілдедегі "Лебяжі ауданында мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу туралы" № 2/44 шешіміне өзгерістер енгізу туралы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5152 болып тіркелген, 2016 жылғы 08 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) № 18/5 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік сала және мәдени даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, Аққулы аудандық мәслихатының хатшысы С. Мусинова

5. Признать утратившим силу решение Лебяжинского районного маслихата от 14 июня 2016 года № 18/5 "О внесении изменений в решение районного маслихата от 24 июля 2015 года № 2/44 "О возмещении затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану в Лебяжинском районе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5152, опубликованное 08 июля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социальной сферы и культурному развитию.
7. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,секретарь маслихата района Аққулы С. Мусинова