Жылыой ауданында бейбіт жиналыстарды өткізу туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 қыркүйектегі № 51-2 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 2 қазанда № 4743 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы Заңының 8-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Жылыой ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормасы, арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз ету,сондай-ақ пикеттеуді өткізуге жол берілмеген объектілердің іргелес аумақтарының шекаралары айқындалсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экология, ауылшаруашылығы, агроөнеркәсіп, заңдылықты сақтау, құқық тәртібі және депутаттық этика мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Т. Майлыбаев) жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы С. Жумагалиева
Мәслихат хатшысы С. Таласов
Жылыой аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 қыркүйегі № 51-2 шешіміне қосымша
Жылыой ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, арнайы орындарды пайдалану тәртібі,олардың шекті толу нормаларын, арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз ету,сондай-ақ пикеттеуді өткізуге жол берілмеген объектілердің іргелес аумақтарының шекаралары
1. Жылыой ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз ету және олардың шекті толу нормалары:
р/с
Арнайы орындар
Арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз ету
Шекті толу нормасы
1.
Құлсары қаласы, Махамбет даңғылы, аудан әкімдігіне қарсы орналасқан сахна алаңы
1) жасанды жарықтандыру;
2) электр энергиясын қосуға арналған нүкте;
3) 30 тұрақ орындары (1 кіру, 1 шығу).
600 адамнан астам емес
2.
Құлсары қаласы, Махамбет даңғылы, орталық стадионға қарсы орналасқан "Кең Жылой" мәдениет үйінің алдындағы алаң
1) жасанды жарықтандыру;
2) электр энергиясын қосуға арналған нүкте;

О проведении мирных собраний в Жылыойском районе
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 24 сентября 2020 года № 51-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 2 октября 2020 года № 4743
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Жылыойском районе, порядок использования специализированных мест, нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест, а также границы прилегающих территорий объектов, в которых не допускается проведение пикетирования согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Т. Майлыбаев) районного маслихата по вопросам экологии, сельского хозяйства, агропромышленности, соблюдения законности, правопорядка и депутатской этики.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии С. Жумагалиева
Секретарь маслихата С. Таласов
Приложение к решению Жылыойского районного маслихата от 24 сентября 2020 года № 51-2
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Жылыойском районе, порядок использования специализированных мест, нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест, а также границы прилегающих территорий объектов, в которых не допускается проведение пикетирования
1. Cпециализированные места,требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест и нормы их предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний в Жылыойском районе:
п/п
Специализированные места
Требования к материально- техническому и организационному обеспечению специализированных мест
Норма предельной заполняемости
1.
Город Кульсары, проспект Махамбета, площадь сцены расположенный напротив районного акимата
1) искусственное освещение;
2) точка для подключения электроэнергии;
3) 30 парковочных мест (1 заезд, 1 выезд).
не более 600 человек
2.
Город Кульсары, проспект Махамбета, напротив центрального стадиона, площадь перед домом культуры "Кең Жылой"
1) искусственное освещение;
2) точка для подключения электроэнергии;

3) 20 тұрақ орындары (1 кіру, 1 шығу).
250 адамнан астам емес
3.
Құлсары қаласы, Махамбет даңғылы, "Мариям" сауда үйінен рәміздер алаңына дейін
1) жасанды жарықтандыру;
2) электр энергиясын қосуға арналған нүкте;
3) 20 тұрақ орындары (1 кіру, 1 шығу).
350 адамнан астам емес
2. Жылыой ауданы әкімдігінің өкілі хабарламаны (пикеттеу, жиналыс және митинг нысанында бейбіт жиналыстар өткізу үшін) немесе өтінішті (демонстрация және шеру нысанында бейбіт жиналыстар өткізу үшін) оң қараған кезде бейбіт жиналысты ұйымдастырушымен бірлесіп, іс-шараны өткізу тәртібін келісу үшін бір күн бұрын арнайы өткізу орнына келесідей сұрақтармен барады:
1) бейбіт жиналыс өткізу орнының материалдық-техникалық қамтамасыз етілуімен танысу;
2) шеру және демонстрация маршрутымен танысу үшін.
3. Бейбіт жиналыс өткізілетін күні ұйымдастырушылар және оның қатысушылары Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңның (бұдан әрі – Заң) 5 және 6-баптарының талаптарын сақтауы қажет.
4. Заңның 9-бабының 5-тармағында көзделген объектілердің іргелес аумақтарынан кемінде 150 метр арақашықтық шекарамен айқындалсын.

3) 20 парковочных мест (1 заезд, 1 выезд).
не более 250 человек
3.
Город Кульсары, проспект Махамбета, от торгового центра "Мариям" до площади символов
1) искусственное освещение;
2) точка для подключения электроэнергии;
3) 20 парковочных мест (1 заезд, 1 выезд).
не более 350 человек
2. Представитель акимата Жылыойского района при положительном рассмотрении уведомления (для проведения мирных собраний в форме пикетирования, собрания, митинга) или заявления (для проведения мирных собраний в форме шествий и демонстраций) совместно с организатором мирного собрания выезжает на специализированное место проведения за один день для согласования порядка проведения мероприятия по вопросам:
1) ознакомления с материально-техническим обеспечением места проведения мирных собраний;
2) для ознакомления с маршрутом шествия и демонстрации.
3. В день проведения мирного собрания организаторам и его участникам необходимо соблюдать требования статей 5 и 6 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).
4. Определить границами расстояние не менее 150 метров от прилегающих территорий объектов, предусмотренных пунктом 5 статьи 9 Закона.