Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, оларды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, олардың материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 10 қыркүйектегі № 52/5-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 23 қыркүйекте № 7563 болып тіркелді. Күші жойылды - Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 28 наурыздағы № 14/9-VIII шешімі.
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 28.03.2024 № 14/9-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8, 9-баптарына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, оларды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, олардың материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Мукатаев
Мәслихат хатшысы Е. Лдибаев
Абай аудандық мәслихатының
2020 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 52/5-VI шешіміне қосымша
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, оларды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, олардың материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. Қосымшасының тақырыбы орыс тілде жаңа редакцияда, мемлекеттік тілде өзгермейді - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 05.04.2021 № 6/13-VII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.).
1. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, оларды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, олардың материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары Қазақстан Республикасының Конституциясында белгіленген Қазақстан Республикасы азаматтарының бейбіт түрде қарусыз жиналу арқылы жиналыстар, митингілер мен демонстрациялар, шерулер және пикеттер өткізу құқығын жүзеге асыруды қамтамасыз етуге бағытталған.

О специализированных местах для организации и проведения мирных собраний, порядке их использования, нормах их предельной заполняемости, требованиях к их материально-техническому и организационному обеспечению, границах прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования
Решение маслихата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 10 сентября 2020 года № 52/5-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 23 сентября 2020 года № 7563. Утратило силу решением Абайского районного маслихата области Абай от 28 марта 2024 года № 14/9-VIII.
Сноска. Утратило силу решением Абайского районного маслихата области Абай от 28.03.2024 № 14/9-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 8, 9 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования, нормы их предельной заполняемости, требования к их материально-техническому и организационному обеспечению, границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Мукатаев
Секретарь маслихата Е. Лдибаев
Приложение к решению
Абайского районного маслихата
от 10 сентября 2020 года
№ 52/5-VI
Cпециализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования, нормы их предельной заполняемости, требования к их материально-техническому и организационному обеспечению, границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования
Сноска. Заголовок приложения – в редакции решения маслихата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 05.04.2021 № 6/13-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Cпециализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования, нормы их предельной заполняемости, требования к их материально-техническому и организационному обеспечению направлены на обеспечение реализации установленного Конституцией Республики Казахстан права граждан Республики Казахстан собираться мирно без оружия проводить собрания, митинги и демонстрации, шествие и пикетирование.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 05.04.2021 № 6/13-VII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.).
2. Абай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және олардың шекті толу нормалары: Қарауыл ауылы, Құнанбай көшесі, Мамай атындағы саябақтың алдындағы алаң. Материалдық-техникалық жабдықтау: жасанды жарықтандыру, электр энергиясын қосуға арналған нүкте, бейнебақылау камерасы бар. Шекті толу нормасы 50 (елу) адамға дейін.
3. Шерулер мен демонстрациялардың бағыты: Қарауыл ауылы, Сүндетбаев-Құнанбай көшелерінің қиылысынан бастап Молдағалиев-Құнанбай көшелерінің қиылысына дейін. Көше бойында жарықтандыру, бейнебақылау камерасы бар.
4. Абай ауданы әкімдігінің өкілі хабарламаны/өтінішті оң қараған кезде бейбіт жиналысты ұйымдастырушымен немесе ұйымдастырушының өкілімен бірлесіп, іс- шараны өткізу тәртібін келісу үшін бір күн бұрын арнайы өткізу орнына мынадай мәселелермен барады:
1) бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушының айырым белгісі;
2) периметрді анықтау және өткізу орнының материалдық-техникалық сипаттамаларымен танысу үшін;
3) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңында (бұдан әрі - Заң) көзделген жағдайларда бейбіт жиналыстар өткізу кезінде ұйымдастырушының немесе ұйымдастырушы өкілімен Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келетін дыбыс деңгейі бар дыбыс күшейткіш техникалық құралдарды, плакаттарды, транспаранттарды және өзге де көрнекі үгіттеу құралдарын, сондай-ақ, көлік құралдарын пайдалану;
4) ұйымдастырушының немесе ұйымдастырушы өкілімен бейбіт жиналыстар өткізу кезінде аудиовизуалды техника құралдарын, сондай-ақ бейне және фототүсірілім жасауға арналған техниканы пайдалану;
5) шеру және демонстрация маршрутымен танысу үшін.
5. Бейбіт жиналыс өткізілетін күні ұйымдастырушылар және оның қатысушылары Заңның 5 және 6 баптарының талаптарын сақтауы қажет.
6. Бейбiт жиналыстар өткiзудi материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етудi оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебiнен, сондай-ақ осы бейбiт жиналыстарды өткiзу үшiн жиналған және (немесе) берiлген қаражат пен мүлiк есебiнен жүзеге асырады.
7. Заңның 9 бабының 5 тармағында көзделген объектілердің іргелес аумақтарынан кемінде 100 метр арақашықтықта пикет жүргізуге тыйым салынады.

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 05.04.2021 № 6/13-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Cпециализированные места и нормы их предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний в Абайском районе: село Караул, улица Кунанбая, площадка перед парком имени Мамая. Материально-техническое оснащение: имеются искусственное освещение, точка для подключения электроэнергии, камера видеонаблюдение. Норма предельной наполняемости до 50 (пятьдесят) человек.
3. Маршрут шествий и демонстраций: от пересечения улиц Сундетбаева-Кунанбая до пересечения улиц Молдагалиева-Кунанбаева села Караул. Вдоль улицы имеется уличное освещение, камера видеонаблюдение.
4. Представитель акимата Абайского района, при положительном рассмотрении уведомления/заявления, совместно с организатором или представителем организатора мирного собрания выезжает на специализированное место проведения за один день для согласования порядка проведения мирного собрания по вопросам:
1) отличительного знака организаторов мирных собраний;
2) для определения периметра и ознакомления с материально-техническими характеристиками места проведения;
3) использования организатором или представителем организатора при проведении мирных собраний звукоусиливающих технических средств с уровнем звука, соответствующим законодательству Республики Казахстан, плакаты, транспаранты и иные средства наглядной агитации, а также транспортные средства в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее - Закон);
4) использования организатором или представителем организатора средств аудиовизуальной техники, а также техники для произведения видео и фотосъемки при проведении мирных собраний;
5) для ознакомления с маршрутом шествия и демонстрации.
5. В день проведения мирного собрания организаторам и его участникам необходимо соблюдать требования статей 5 и 6 Закона.
6. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний.
7. Запрещается проведение пикетирования на расстоянии не менее 100 метров от прилегающих территорий объектов, указанных в пункте 5 статьи 9 Закона.