Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің көлік құралдарын бақылауды ұйымдастыру және оларды 200 километрден астам арақашықтыққа пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2021 жылғы 12 қаңтардағы № 10 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 14 қаңтарда № 22069 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 23 қыркүйектегі № 820 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қорғаныс министрінің 23.09.2022 № 820 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 16 тамыздағы № 1074 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі туралы ереже 21-тармағы 19-77) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің көлік құралдарын бақылауды ұйымдастыру және оларды 200 километрден астам арақашықтыққа пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Әскери полициясы бас басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
Н. Ермекбаев
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2021 жылғы 12 қаңтардағы
№ 10 бұйрығымен бекітілді
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің көлік құралдарын бақылауды ұйымдастыру және оларды 200 километрден астам арақашықтыққа пайдалану қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің көлік құралдарын бақылауды ұйымдастыру және оларды 200 километрден астам арақашықтыққа пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) көлік құралдарын бақылау және оларды 200 километрден астам арақашықтыққа пайдалану тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил организации контроля и эксплуатации транспортных средств Вооруженных Сил Республики Казахстан на расстоянии свыше 200 километров
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 12 января 2021 года № 10. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 января 2021 года № 22069. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 23 сентября 2022 года № 820.
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 23.09.2022 № 820 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 19-77) пункта 21 Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2001 года № 1074, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации контроля и эксплуатации транспортных средств Вооруженных Сил Республики Казахстан на расстоянии свыше 200 километров.
2. Главному управлению военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Н. Ермекбаев
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от 12 января 2021 года № 10
Правила организации контроля и эксплуатации транспортных средств Вооруженных Сил Республики Казахстан на расстоянии свыше 200 километров
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации контроля и эксплуатации транспортных средств Вооруженных Сил Республики Казахстан на расстоянии свыше 200 километров (далее – Правила) устанавливают порядок контроля и эксплуатации транспортных средств Вооруженных Сил Республики Казахстан (далее – ВС РК) на расстояния свыше 200 километров.

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бақылау парағы – 200 километрден астам арақашықтыққа рейс (бұдан әрі – рейс) орындайтын көлік құралдары туралы мәліметтерді құрайтын құжат;
2) біржолғы рұқсаттама – бір рейске шығу құқығын беретін, әскери полиция органы беретін құжат;
3) қозғалыс бағыты – бастапқы, соңғы және аралық пункттерді, сондай-ақ аялдамалар, тұрақтар және түнгі демалу орындарын көрсетумен көлік құралының жүру бағыты;
4) рұқсат беру құжаты – уәкілетті лауазымды адамның қолы қойылған, біржолғы рұқсаттама беруге негіздеме болатын жеделхат, өкім, хат немесе басқа да құжат;
5) трекер – Қазақстан Республикасының аумағы шегінде рейске шығатын көлік құралына оның ағымдағы орналасқан жерін, қозғалыс бағыты мен жылдамдығын автоматты түрде анықтау үшін орнатылатын аспап.
3. Рейске шығатын көлік құралдары мынадай санаттарға бөлінеді:
бірінші санат – әскери бөлімдер мен мекемелердің тіршілік әрекетін қамтамасыз ету (әртүрлі мүлік түрлерін жеткізу, техниканы тасымалдау және әскерлердің жауынгерлік даярлығымен байланысты емес басқа да міндеттерді орындау);
екінші санат – қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды және зымыран отынын тасымалдау;
үшінші санат – лауазымды адамдардың қызметтік іссапарларға шығуы үшін бөлінетін жеңіл автомобильдердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының шегінен тыс шығатын көлік құралдарының қозғалысы;
төртінші санат – әскерлердің жауынгерлік әзірлігін арттыру бойынша оқу-жаттығулар, іс-шаралар өткізу және жауынгерлік даярлық жөніндегі басқа да міндеттер шеңберіндегі көлік құралдарының қозғалысы;
бесінші санат – шұғыл жүкті жеткізу, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің және оның орынбасарларының нұсқауларын орындау;
алтыншы санат – шетел делегацияларына және Қорғаныс министрлігінің басшылық құрамына қызмет көрсету үшін бөлінетін көлік құралдары.
2-тарау. Көлік құралдарын 200 километрден астам арақашықтыққа пайдалануға рұқсат алу тәртібі
4. Көлік құралдарын 200 километрден астам арақашықтыққа пайдалану мыналардың шешімімен жүзеге асырылады:
1) ҚР ҚК Бас штабы бастығы бірінші орынбасарының – екінші және үшінші санаттағы көлік құралдарының қозғалысына қатысты бөлігінде;
2) ҚР ҚК түрлері бас қолбасшыларының, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің (бұдан әрі – Қорғаныс министрлігі) департаменттері мен басқармаларының, Бас штабының, бас басқармалардың, ҚР ҚК Тыл және қару-жарақ бастығының – бағынысты әскери бөлімдер мен мекемелердің бірінші, төртінші және бесінші санаттағы көлік құралдарының қозғалысына қатысты бөлігінде;

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) лист контроля – документ, содержащий сведения о транспортных средствах, выполняющих рейс на расстояние свыше 200 километров (далее – рейс);
2) разовый пропуск – документ, выдаваемый органом военной полиции, предоставляющий право на совершение одного рейса;
3) маршрут движения – маршрут следования транспортного средства с указанием начального, конечного и промежуточных пунктов, а также мест остановок, стоянок и ночного отдыха;
4) разрешительный документ – телеграмма, распоряжение, письмо или иной документ, подписанный уполномоченным должностным лицом, являющийся основанием для выдачи разового пропуска;
5) трекер – прибор, устанавливаемый на транспортное средство, выполняющее рейс в пределах территории Республики Казахстан, предназначенный для автоматического определения его текущего местоположения, маршрута и скорости движения.
3. Транспортные средства, совершающие рейсы, распределяются на следующие категории:
первая категория – обеспечение жизнедеятельности воинских частей и учреждений (доставка различных видов имущества, перевозка техники и выполнение других задач не связанных с боевой подготовкой войск);
вторая категория – перевозка оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ и ракетного топлива;
третья категория – передвижение легковых автомобилей, выделенных для выезда должностных лиц в служебные командировки, а также транспортных средств, убывающих за пределы Республики Казахстан;
четвертая категория – передвижение транспортных средств в рамках проведения учений, мероприятий по повышению боевой готовности войск и других задач по боевой подготовке;
пятая категория – доставка срочных грузов, выполнение указаний Министра обороны Республики Казахстан и его заместителей;
шестая категория – транспортные средства, выделяемые для обслуживания иностранных делегаций и руководящего состава Министерства обороны.
Глава 2. Порядок получения разрешения на эксплуатацию транспортных средств на расстояния свыше 200 километров
4. Эксплуатация транспортных средств на расстояния свыше 200 километров осуществляется по решению:
1) первого заместителя начальника Генерального штаба ВС РК – в части, касающейся передвижения транспортных средств второй и третьей категорий;
2) главнокомандующих видами ВС РК, начальников департаментов, управлений Министерства обороны Республики Казахстан (далее – Министерства обороны), Генерального штаба, главных управлений, начальника Тыла и вооружения ВС РК – в части, касающейся передвижения транспортных средств подчиненных воинских частей и учреждений первой, четвертой и пятой категорий;

3) әскер тектерінің және өңірлік қолбасшылықтар әскерлері қолбасшыларының – өңірлік қолбасшылықтың жауапкершілік аймағы шегінде (бағынысты әскери бөлімдер мен мекемелер орналасқан жерде) бағынысты әскери бөлімдер мен мекемелердің бірінші және төртінші санаттағы көлік құралдарының қозғалысына қатысты бөлігінде;
4) ҚР ҚК Тыл және қару-жарақ бастығының – алтыншы санаттағы автомобильдердің қозғалысына қатысты бөлігінде.
5. Рейске шығу үшін құжаттарды ресімдеу:
1) әскери бөлімдер командирлері, ҚР ҚК мекемелерінің бастықтары рейске шығу қажеттілігі туындаған кезде өздері бағынысты ҚР Қорғаныс министрлігі, ҚК Бас штабы департаменттері мен басқармаларының, ҚР ҚК бас басқармалары бастықтарының, әскер түрлері бас қолбасшыларының, әскер тектері мен өңірлік қолбасшылықтар әскерлері қолбасшыларының (бұдан әрі – құрылымдық бөлімшелер бастықтары) мекенжайына негіздемемен Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім жолдайды;
2) қаралғаннан кейін, құрылымдық бөлімшенің бастығы рұқсат беру құжатын әскери бөлімге (мекемеге) – өтінім берушіге жолдайды;
3) екінші және үшінші санаттағы көлік құралдарының шығуы жоспарланған жағдайда құрылымдық бөлімшенің бастығы рейске шығуға рұқсат беру туралы ҚР ҚК Бас штабы бастығы бірінші орынбасарының алдында қолдау көрсетеді;
4) рейске шығу мерзімдері, көлік құралдарының түрлері мен тасымалданатын жүктер жоспарланған шығу күніне дейін 5 жұмыс күні ішінде әскери тасымалдауларды жоспарлауды және ұйымдастыруды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшемен келіседі.
3-тарау. Көлік құралдарын 200 километрден астам арақашықтықтағы рейстерде пайдалану тәртібі
6. Көлік құралдарын рейске шығару және олардың қозғалысы мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) рұқсат беру құжатын алғаннан кейін, әскери бөлімнің (мекеменің) көлік құралдарын пайдалануға жауапты лауазымды адамы, көлік құралына бақылау техникалық қарап тексеру жүргізеді, қарап тексерудің нәтижелерін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көлік құралын тексеру актісімен рәсімдейді, одан кейін рұқсат беру құжатының және көлік құралын тексеру актісінің көшірмелерін қоса берумен, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімнің негізінде гарнизонның әскери полиция органында (бұдан әрі – ӘПО) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рейске шығуға біржолғы рұқсаттама алады;
2) әскери бөлім командирінің (мекеме бастығының) өтінімін, рұқсат беру құжаттарын және көлік құралын тексеру актісін қарағаннан кейін ӘПО-ның уәкілетті адамы ҚР ҚК Әскери полициясы бас басқармасында біржолғы рұқсаттаманың нөмірін алады және рейске шығуға біржолғы рұқсаттаманы жазып береді;

3) командующих родами войск и войсками региональных командований – в части, касающейся передвижения транспортных средств подчиненных воинских частей и учреждений первой и четвертой категорий в пределах зоны ответственности регионального командования (мест дислокации подчиненных воинских частей и учреждений);
4) начальника Тыла и вооружения ВС РК – в части, касающейся передвижения автомобилей, шестой категории.
5. Оформление документов для совершения рейса:
1) командиры воинских частей, начальники учреждений ВС РК при возникновении необходимости в совершении рейса направляют заявку по форме, согласно приложению 1 к Правилам, с обоснованием в адрес начальников департаментов, управлений Министерства обороны, Генерального штаба ВС РК, главных управлений ВС РК, главнокомандующих видами, командующих родами войск и войсками региональных командований (далее – начальники структурных подразделений), которым они подчинены;
2) после рассмотрения, начальником структурного подразделения разрешительный документ направляется в воинскую часть (учреждение) – заявителю;
3) в случае планирования выезда транспортных средств второй и третьей категорий, начальник структурного подразделения ходатайствует о разрешении совершения рейса перед первым заместителем начальника Генерального штаба ВС РК;
4) сроки совершения рейса, виды транспортных средств и перевозимые грузы за 5 рабочих дней до планируемой даты выезда согласовываются со структурным подразделением, осуществляющим планирование и организацию воинских перевозок.
Глава 3. Порядок эксплуатации транспортных средств в рейсах на расстояния свыше 200 километров
6. Выпуск транспортных средств и их передвижение в рейсах осуществляются в следующем порядке:
1) получив разрешительный документ, должностное лицо воинской части (учреждения), ответственное за эксплуатацию транспортных средств, производит контрольный технический осмотр транспортного средства, результаты осмотра оформляет актом проверки транспортного средства по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, после чего на основании заявки по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, с приложением копии разрешительного документа и акта проверки транспортного средства, получает в органе военной полиции гарнизона (далее – ОВП) разовый пропуск на совершение рейса по форме, согласно приложению 4 к Правилам;
2) после рассмотрения заявки командира воинской части (начальника учреждения), разрешительных документов и акта проверки транспортного средства, уполномоченное лицо ОВП получает в Главном управлении военной полиции ВС РК номер разового пропуска и выписывает разовый пропуск на совершение рейса;

3) 6-тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-қимылдар жоспарланған шығу күніне дейін 3 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
4) екінші және бесінші санаттағы көлік құралдарының рейске кетуі кезінде ӘПО-да пайдаланылмаған трекерлер болған жағдайда көлік құралының қозғалысын қосымша бақылауды жүзеге асыру үшін автомобильдің рейске шығуы қарсаңында ӘПО-ның уәкілетті адамы көлік құралына трекерді орнатады, орнату нәтижелері Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша трекерді орнату (алу) актісімен рәсімделеді. Машинаға трекерді орнату (алу) актісіне әскери бөлімнің (мекеменің) көлік құралдарын пайдалануға жауапты лауазымды адамы, жүргізуші, сондай-ақ ӘПО-ның өкілі қол қояды;
5) әскери бөлім (мекеме) ӘПО-дан 50 километрден астам қашықтықта орналасқан жағдайда әскери бөлімнің (мекеменің) көлік құралдарын пайдалануға жауапты лауазымды адамы көлік құралына бақылау техникалық қарап тексеруді жүргізеді, қарап тексерудің нәтижелерін Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көлік құралын тексеру актісімен ресімдейді, біржолғы рұқсаттаманың нөмірін алу үшін ӘПО-ға рұқсат беру құжаттарының және көлік құралын тексеру актісінің көшірмелерін қоса берумен, Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім жолдайды, ӘПО-дан біржолғы рұқсаттаманың нөмірін алғаннан кейін Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рейске шығуға біржолғы рұқсаттаманы жазып береді;
6) қозғалыс бағытын өзгертуге, жүргізушілерді және машина жетекшілерін ауыстыруға, сондай-ақ рейске шығу мерзімдерін ұзартуға рұқсатты рейске шығуға рұқсат еткен лауазымды адам береді. Қабылданған шешіммен құжат көлік құралы тұрған жер бойынша ӘПО-ға жолданады, одан кейін ӘПО-ның лауазымды адамдары біржолғы рұқсаттамаға тиісті өзгерістерді енгізеді;
7. Көлік құралдарын мынадай пайдалануға жол беріледі:
1) бірінші және екінші санаттағыларды:
сенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын 7.00-ден 18.00-ге дейін, 15 сәуір мен 15 қазан кезеңінде сағат 6.00-ден 21.00-ге дейін;
сенбі күндері 7.00-ден 15.00-ге дейін;
демалыс және мереке күндері – пайдалануға жол берілмейді;
2) үшінші, төртінші, бесінші және алтыншы санаттағыларға жол жүру уақытын рейске шығу туралы шешім қабылдаған құрылымдық бөлімшенің бастығы белгілейді. Рейске шығуға шешім қабылдаған құрылымдық бөлімшенің бастығы рұқсат етілген жол жүру уақытын белгілемеген жағдайда көлік құралы Қағидалардың 7-тармағы 1) тармақшасына сәйкес пайдаланылады.
8. Жүргізушінің көлік құралын күнделікті жүргізу ұзақтығы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1288 бұйрығымен бекітілген Жүргізушілердің еңбегі мен тынығуын ұйымдастыру, сондай-ақ тахографтарды қолдану қағидаларымен (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14095 болып тіркелген) белгіленген уақыттан аспауы тиіс.

3) действия, предусмотренные подпунктами 1) и 2) пункта 6 осуществляются в течение 3 рабочих дней до даты планируемого выезда;
4) при убытии в рейс транспортных средств второй и пятой категории, при наличии в ОВП неиспользуемых трекеров, для осуществления дополнительного контроля за передвижением транспортного средства, накануне выезда автомобиля в рейс, уполномоченным лицом ОВП на транспортное средство монтируется трекер, результаты монтажа оформляются актом монтажа (демонтажа) трекера по форме, согласно приложению 5 к Правилам. Акт монтажа (демонтажа) трекера на машину подписывается должностным лицом воинской части (учреждения), ответственным за эксплуатацию транспортных средств, водителем, а также представителем ОВП;
5) в случае дислокации воинской части (учреждения) на расстоянии более 50 километров от ОВП, должностное лицо воинской части (учреждения), ответственное за эксплуатацию транспортных средств, производит контрольный технический осмотр транспортного средства, результаты осмотра оформляет актом проверки транспортного средства, по форме, согласно приложению 2 к Правилам, для получения номера разового пропуска направляет в ОВП заявку по форме согласно приложению 3 к Правилам с приложением копий разрешительных документов и акта проверки транспортного средства, после получения от ОВП номера разового пропуска выписывает разовый пропуск на совершение рейса, по форме, согласно приложению 4 к Правилам;
6) разрешение на изменение маршрута движения, замену водителей и старших машин, а также продление сроков выполнения рейса, дает должностное лицо, разрешившее совершение рейса. Документ с принятым решением направляется в ОВП по месту нахождения транспортного средства, после чего должностными лицами ОВП в разовый пропуск вносятся соответствующие изменения.
7. Допускается эксплуатация транспортных средств:
1) первой и второй категорий:
ежедневно, за исключением субботних, выходных и праздничных дней, с 7.00 до 18.00, в период с 15 апреля по 15 октября с 6.00 до 21.00;
в субботние дни с 7.00 до 15.00;
в выходные и праздничные дни – эксплуатация не допускается;
2) третьей, четвертой, пятой и шестой категорий время передвижения определяется начальником структурного подразделения, принявшим решение о совершении рейса. В случае, когда начальником структурного подразделения, принявшим решение на совершение рейса не определено разрешенное время движения, транспортное средство используется в соответствии с подпунктом 1) пункта 7 Правил.
8. Ежедневная продолжительность управления водителем транспортным средством не должна превышать время установленное Правилами организации труда и отдыха водителей, а также применения тахографов, утвержденных приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1288 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14095).

9. Оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды, зымыран отынын және қауіпті жүктерді тасымалдау "Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11779 болып тіркелген) талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
10. Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының Ішкі қызмет жарғысының талаптарына сәйкес гарнизон шегінен тыс рейстерге шығатын жүргізушілермен, машина жетекшілерімен және лектер бастықтарымен командир (бастық) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 1196 қаулысымен бекітілген Жол жүрісі ережелерін (бұдан әрі – ЖЖЕ), көлік құралдарын пайдалану тәртібін және қауіпсіздік шараларын сақтау туралы нұсқау беруді жүргізеді.
11. Көлік құралдарының қозғалысы, рейске шығуға берілген біржолғы рұқсаттамада көрсетілген бағыт бойынша жүру бағытындағы барлық ӘПО-да міндетті тіркеумен жүзеге асырылады. Көлік құралын тіркеу кезінде ӘПО-ның уәкілетті адамы біржолғы рұқсаттамада гарнизонға келген, сондай-ақ гарнизоннан кеткен күні және уақыты туралы белгілерді қояды. Белгілер ӘПО уәкілетті адамының қолтаңбасымен және ӘПО-ның мөрімен расталады.
Жол жүру бағытында ӘПО болмаған жағдайда көлік құралын тіркеуді көлік құралы келген әскери бөлімнің (мекеменің) кезекшісі жүзеге асырады, белгі оның қолтаңбасымен және әскери бөлімнің (мекеменің) мөрімен расталады. Келу және кету уақыты туралы мәліметті кезекші гарнизонның ӘПО-ға хабарлайды.
12. Транзиттік көлік құралдарын қою және жүргізушілердің түнгі демалысы гарнизон бастықтарының бұйрықтарымен айқындалған әскери бөлімдерде (мекемелерде) жүзеге асырылады. Жекелеген жағдайларда жоспарланған қонатын жерге келу мүмкін болмаған кезде әскери бөлім командирінің (мекеме бастығының) келісуімен қонатын қозғалыс бағытындағы елді мекендерде жүзеге асырылады.
13. Гарнизон бастықтары жыл сайын 15 желтоқсанға дейінгі мерзімде өз бұйрығымен транзиттік көлік құралдарын қоятын және жүргізушілердің түнгі демалысын жүзеге асыратын әскери бөлімдерді және мекемелерді айқындайды.
4-тарау. Көлік құралдарының 200 километрден астам арақашықтыққа пайдаланылуын бақылау
14. Көлік құралдарының қозғалысын бақылауды әскери бөлім командиріне (мекеме бастығына) және жоғары тұрған штабтың жедел кезекшісіне баяндаумен әскери бөлім (мекеме) бойынша кезекші жүзеге асырады. Көлік құралын рейске шығарар алдында әскери бөлім (мекеме) бойынша кезекші жоғары тұрған штабтың және ҚР ҚК Бас штабы Орталық командалық пунктінің (Ұлттық қорғанысты басқару орталығының) (бұдан әрі – ОКП (ҰҚБО)) жедел кезекшісіне Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бақылау парағын жолдайды.

9. Перевозка боеприпасов, взрывчатых веществ, ракетного топлива и опасных грузов осуществляется в соответствии с требованиями приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11779).
10. В соответствии с требованиями Устава внутренней службы Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364, с водителями, старшими машин и начальниками колонн, убывающими в рейсы за пределы гарнизона, командиром (начальником) проводится инструктаж о соблюдении Правил дорожного движения, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 1196 (далее – ПДД), порядка эксплуатации транспортных средств и мер безопасности.
11. Передвижение транспортных средств осуществляется по отраженному в разовом пропуске маршруту на совершение рейса, с обязательной регистрацией во всех ОВП по маршруту следования. При регистрации транспортного средства должностным лицом ОВП в разовом пропуске проставляются отметки о дате и времени прибытия в гарнизон, а также убытия из гарнизона. Отметки заверяются подписью уполномоченного лица ОВП и печатью ОВП.
В случае отсутствия на маршруте движения ОВП, регистрация транспортного средства осуществляется дежурным по воинской части (учреждению), куда прибыло транспортное средство, отметки заверяются его подписью и печатью воинской части (учреждения). Информацию о времени прибытия и убытия дежурный сообщает в ОВП гарнизона.
12. Парковка транзитных транспортных средств и ночной отдых водителей осуществляется в воинских частях (учреждениях), определенных приказами начальников гарнизонов. В отдельных случаях, при отсутствии возможности прибыть к месту планируемого ночлега, по согласованию с командиром воинской части (начальником учреждения) ночлег осуществляется в населенных пунктах по маршруту движения.
13. Начальники гарнизонов, ежегодно в срок до 15 декабря, своим приказом определяют воинские части и учреждения, в которых будет осуществляться парковка транзитных транспортных средств и ночной отдых водителей.
Глава 4. Контроль за эксплуатацией транспортных средств в рейсах на расстояния свыше 200 километров
14. Контроль передвижения транспортных средств осуществляется дежурным по воинской части (учреждению), с докладом командиру воинской части (начальнику учреждения) и оперативному дежурному вышестоящего штаба. Перед выпуском транспортного средства в рейс дежурный по воинской части (учреждению) направляет оперативному дежурному вышестоящего штаба и оперативному дежурному Центрального командного пункта (Национального центра управления обороной) Генерального штаба ВС РК (далее – ЦКП (НЦУО) лист контроля, по форме согласно приложению 6 к Правилам.

15. Жоғары тұрған штабтың жедел кезекшісі бағынысты әскери бөлімдер (мекемелер) үшін ақпарат жинақтауды жүзеге асырады және Нұр-Сұлтан қаласының уақытымен сағат 18.00-ге дейін автомобиль техникасының лектерін 200 километрден астам пайдалану жоспарын әскери тасымалдауларды жоспарлауды және ұйымдастыруды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшенің және ОКП (ҰҚБО) жедел кезекшінің мекенжайына Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жолдайды.
16. Көлік құралын рейске жіберу, қонатын жерге тоқтау және қозғалыс барысындағы оқиғалар туралы әскери бөлім (мекеме) бойынша кезекші жоғары тұрған штабтың жедел кезекшісі арқылы әскери тасымалдауларды жоспарлауды және ұйымдастыруды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшенің және ОКП (ҰҚБО) жедел кезекшілеріне дереу баяндайды.
5-тарау. Көлік құралдарын 200 километрден астам арақашықтықтағы рейстерге пайдалануды жоспарлау
17. Көлік құралдарын 200 километрден астам арақашықтыққа пайдалану құрылымдық бөлімшелердің бастықтарымен бекітілген тиісті жылға арналған Жоспарға сәйкес Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ай сайынғы нақтыланумен жүзеге асырылады.
18. Рейсті жоспарлау кезінде рейске шығудың мақсатқа сәйкестігі, тасымалдаудың негізділігі және көлік құралының түрі ескеріледі.
19. Бағыттас жүкті тасымалдау, көлік құралы тиесілі әскери бөлім командирінің (мекеме бастығының) келісуімен жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің көлік
құралдарын бақылауды
ұйымдастыру және оларды
200 километрден астам
арақашықтыққа пайдалану
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
____________________________
құжат жөнелтілетін адамның
лауазымы
Әскери бөлімнің
(мекеменің)
бұрыштама мөртаңбасы
Өтінім
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің көлік құралдарын бақылауды ұйымдастыру және оларды 200 километрден астам арақашықтыққа пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 20__ жылғы "__"___________ №________ бұйрығына сәйкес ______________ мынадай автомобиль техникасын
(әскери бөлім немесе мекеме атауы)
200 километрден астам арақашықтыққа пайдалануға рұқсат етуіңізді сұраймын.
Р/с №
Көлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Тіркеме маркасы
Тіркеменің мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Жүргізушінің әскери атағы, ТАӘ
Машина жетекшісінің (лек бастығының) әскери атағы, ТАӘ
жүру бағыты;
аялдайтын және қонатын орындар;
рейске шығу мақсаты;
рейске шығудың жоспарланған кезеңі.
Жүру уақытын ұзарту қажет болған жағдайда өтінім мынадай мазмұндағы мәтінмен толықтырылады: "Жоғарыда көрсетілген Қағидалардың 7-тармағы 2) тармақшасына" сәйкес,
________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________ байланысты,
(себебі көрсетіледі)
Сізден рейске шығу кезеңінде сағат ____.___-ден сағат____.___-ге дейін көлік құралын пайдалануға (пайдалану уақыты көрсетіледі) рұқсат етуіңізді сұраймын.
____________________________________
____________________________________
(өтінім беруге уәкілетті адамның лауазымы,
әскери атағы, аты, әкесінің аты, тегі)
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің көлік
құралдарын бақылауды
ұйымдастыру және оларды
200 километрден астам
арақашықтыққа пайдалану
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Бекітемін
______________________________________________
______________________________________________
Мөр орны 20__ жылғы "___" _______________________
_________________әскери бөлімі (мекеме) көлік құралының техникалық жай-күйін тексеру АКТІСІ
Көлік құралының маркасы _________________ әскери нөмірі _________________
Жүргізуші____________________________________________________________________
(әскери атағы, ТАӘ)
Жүргізуші куәлігі: сериясы _____№__________________, санаты ______________________

15. Оперативный дежурный вышестоящего штаба осуществляет свод информации за подчиненные воинские части (учреждения) и до 18.00 часов по времени города Нур-Султан, направляет план использования колонн автомобильной техники свыше 200 километров по форме, согласно приложению 7 к Правилам, в адрес структурного подразделения осуществляющего планирование и организацию воинских перевозок и оперативного дежурного ЦКП (НЦУО).
16. О выпуске транспортного средства в рейс, остановке на ночлег и происшествиях в ходе движения дежурный по воинской части (учреждению) немедленно докладывает через оперативного дежурного вышестоящего штаба оперативным дежурным структурного подразделения, осуществляющего планирование и организацию воинских перевозок и ЦКП (НЦУО).
Глава 5. Планирование использования транспортных средств в рейсах на расстояния свыше 200 километров
17. Эксплуатация транспортных средств на расстояния свыше 200 километров осуществляется согласно Плану на соответствующий год, утвержденному начальниками структурных подразделений по форме, согласно приложению 8 к Правилам, с ежемесячным уточнением.
18. При планировании рейса учитывается целесообразность совершения рейса, обоснованность перевозки и вид транспортного средства.
19. Перевозка попутного груза осуществляется по согласованию с командиром воинской части (начальником учреждения), которой принадлежит транспортное средство.
20.
Приложение 1 к Правилам
организации контроля
и эксплуатации транспортных средств
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
на расстоянии свыше
200 километров
Форма
____________________________
должность лица кому адресован документ
Угловой штамп
воинской части
(учреждения)
Заявка
В соответствии с приказом Министра обороны Республики Казахстан от
"__"_________20__ года № ___ "Об утверждении Правил организации контроля и
эксплуатации транспортных средств Вооруженных Сил Республики Казахстан на расстоянии
свыше 200 километров" прошу разрешить эксплуатацию на расстоянии свыше 200 км
следующей автомобильной техники ________________________________________________.
(наименование воинской части или учреждения)
№ п/п
Марка транспортного средства
Государственный регистрационный номерной знак
Марка прицепа
Государственный регистрационный номерной знак прицепа
Воинское звание, ФИО водителя
Воинское звание, ФИО старшего машины (начальника колонны)
маршрут движения;
места привалов и ночлега;
цель совершения рейса;
планируемый период совершения рейса.
При необходимости увеличения времени передвижения заявка дополняется текстом
примерно следующего содержания: "В соответствии с подпунктом 2) пункта 7 выше
указанных Правил", в связи с _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается причина)
прошу Вас разрешить эксплуатацию транспортного средства в период совершения
рейса с ___.___ часов до ___.___ часов. (указывается время эксплуатации)
______________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(должность, воинское звание, фамилия, инициалы лица, уполномоченного на подачу заявки)
Приложение 2 к Правилам
организации контроля
и эксплуатации транспортных средств
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
на расстоянии свыше
200 километров
Форма
Утверждаю
____________________________
____________________________
____________________________
Место печати "___" ________ 20__ года
АКТ
проверки технического состояния транспортного средства
войсковой части (учреждения) _________________
Марка транспортного средства ____________ военный номер _____________________
Водитель_______________________________________________________________________
(воинское звание, ФИО)
Водительское удостоверение: серия _____№______________, категории__________________

1. Жалпы тіркеу деректері:
1) қорап нөмірі ____________________________________________________________
2) шанақ нөмірі___________________________________________________________
3) қозғалтқыш нөмірі________________________________________________________
4) спидометр көрсеткіші (пломбаның бар болуы және сәйкес келуі) ________________
5) көлік құралын тіркеу туралы куәлік нөмірі___________________________________
2. Көлік құралының техникалық жай-күйі______________________________________
1) қораптың және қосалқы жабдықтың жай-күйі ________________________________
2) қозғалтқыштың жай- күйі_________________________________________________
3) тежегіш жүйесінің жай-күйі _______________________________________________
4) рульдік басқарудың жай-күйі ______________________________________________
5) электр жабдықтарының және жарық сигналдарының жай-күйі__________________
6) шиналардың жай-күйі____________________________________________________
3. Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгі және тану белгілерінің бар болуы және сәйкес келуі__________________________________________________________________________
4. Жүргізушіге хабар беру сигналының бар болуы және ақаусыздығы (жеке құрамды тасымалдауға арналған көлік құралдарында) ________________________________________
5. Медициналық қобдишасының бар болуы және жабдықталуы___________________
6. Өрт сөндіргіштің бар болуы және күйі_______________________________________
7. Қауіпсіздік белбеулерінің бар болуы және жай-күйі ___________________________
8. Орындықтардың бар болуы және жай-күйі (жеке құрамды тасымалдауға арналған көлік құралдарында) ______________________________________________________________
9. Жүргізуші және тарту құрал-саймандарының бар болуы _______________________
Әскери бөлім командирінің қару-жарақ жөніндегі орынбасары (материалдық-техникалық қамтамасыз ету бөлімшелерінің бастықтары)______________________________/________/
(әскери атағы, ТАӘ)                  қолы
Автомобиль қызметінің бастығы_______________________________________/_________/
(әскери атағы, ТАӘ)                  қолы
Бөлімше технигі_____________________________________________________/_________/
(әскери атағы, ТАӘ)                  қолы
Бақылау-техникалық пунктінің бастығы_________________________________/_________/
(әскери атағы, ТАӘ)                  қолы
Жүргізуші__________________________________________________________/_________/
(әскери атағы, ТАӘ)                  қолы
20___жылғы "___"__________
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің көлік
құралдарын бақылауды
ұйымдастыру және оларды
200 километрден астам
арақашықтыққа пайдалану
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
_____________________ гарнизоны
Әскери полиция басқармасының (жасағының,
бөлімінің, бөлімшесінің) бастығына
Әскери бөлімнің
(мекеменің)
бұрыштама мөртаңбасы
Өтінім
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің көлік құралдарын бақылауды ұйымдастыру және оларды 200 километрден астам арақашықтыққа пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 20__ жылғы "__"_________ №___ бұйрығына сәйкес, Сізден _____________________________________________
(әскери бөлім немесе мекеме атауы)
әскери техникасын 200 километрден астам арақашықтыққа рейске шығуына біржолғы рұқсаттама беруіңізді сұраймын.
Техника, техникалық ақаусыз жай-күйде, жүргізуші құжаттары бар, жүргізушілермен нұсқау беру өткізілді.
Қосымша:

1. Общие регистрационные данные:
1) номер кузова ________________________________________________________
2) номер шасси ________________________________________________________
3) номер двигателя _______________________________________________________
4) показания спидометра (наличие и соответствие пломбы) _____________________
5) номер свидетельства о регистрации транспортного средства___________________
2. Техническое состояние транспортного средства______________________________
1) состояние кузова и дополнительного оборудования __________________________
2) состояние двигателя ____________________________________________________
3) состояние тормозной системы ____________________________________________
4) состояние рулевого управления ___________________________________________
5) состояние электрооборудования и световой сигнализации ____________________
6) состояние шин _________________________________________________________
3. Наличие и соответствие государственных регистрационных номерных знаков и
опознавательных знаков __________________________________________________________
4. Наличие и исправность сигнала оповещения водителя (на транспортных средствах,
предназначенных для перевозки личного состава) ____________________________________
5. Наличие и укомплектованность медицинской аптечки _________________________
6. Наличие и состояние огнетушителей _______________________________________
7. Наличие и состояние ремней безопасности _________________________________
8. Наличие и состояние сидений (скамеек) (на транспортных средствах,
предназначенных для перевозки личного состава) ____________________________________
9. Наличие водительского и шанцевого инструмента ___________________________
Заместитель командира (начальника) по вооружению (начальник подразделения
материально-технического обеспечения)___________________________________/_________/
(воинское звание, ФИО)             подпись
Начальник автомобильной службы__________________________________/_________/
(воинское звание, ФИО)             подпись
Техник подразделения ____________________________________________/_________/
(воинское звание, ФИО)             подпись
Начальник контрольно-технического пункта__________________________/_________/
(воинское звание, ФИО)             подпись
Водитель_______________________________________________________/_________/
(воинское звание, ФИО)             подпись
"___"__________20___года
Приложение 3 к Правилам
организации контроля
и эксплуатации транспортных средств
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
на расстоянии свыше
200 километров
Форма
Начальнику Управления (Отряда, Отдела,
Отделения) военной полиции
________________________ гарнизона
Угловой штамп
воинской части
(учреждения)
Заявка
В соответствии с приказом Министра обороны Республики Казахстан от
"__"_________20__ года № ___ "Об утверждении Правил организации контроля и
эксплуатации транспортных средств Вооруженных Сил Республики Казахстан на расстоянии
свыше 200 километров" прошу Вас выдать разовый пропуск на совершение рейса на
расстояние свыше 200 километров военной техникой
_______________________________________________________________________________.
(наименование воинской части или учреждения)
Техника находится в технически исправном состоянии, водительские документы в
наличии, водители проинструктированы.
Приложение:

1) рейске шығуға негіздеме (рұқсаттама) __________________________________;
(құжаттың атауы және тіркеу нөмірі)
2) көлік құралының техникалық жай-күйін тексеру актісі.
____________________________________
____________________________________
(өтінім беруге уәкілетті адамның лауазымы,
әскери атағы, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде, тегі)
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің көлік
құралдарын бақылауды
ұйымдастыру және оларды
200 километрден астам
арақашықтыққа пайдалану
қағидаларына 4-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚОРҒАНЫС МИНИСТРЛІГІ
____________________________ көлік құралдарымен 200 километрден астам арақашықтыққа (әскери бөлім немесе мекеменің атауы) рейске шығу үшін
БІРЖОЛҒЫ РҰҚСАТТАМА № _______________
20___жылғы "___" бастап _______ 20___ жылғы "___" _______ кезеңінде жарамды (жылы, күні, айы) (жылы, күні, айы)
"____________" "___________" дейін бағыт бойынша жүруге рұқсат (сағаты, минуты) (сағаты, минуты)
Көлік құралының санаты _____________________________________________________ (Қағидалардың 3-тармағына сәйкес нақтыланады)
Жүру бағыты: ______________________________________________________________ (бастапқы, аяқталу және транзиттік пунктілері көрсетіледі)
Шығу мақсаты: _____________________________________________________________
Тасымалданатын жүк: _______________________________________________________
Лек бастығы ________________________________________ (әскери атағы, ТАӘ )
Көлік құралдары туралы мәліметтер
№ р/с
Көлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі (транзиттік нөмірі)
Тіркеменің маркасы
Тіркеменің мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі (транзиттік нөмірі)
Жүргізушінің әскери атағы, ТАӘ
Машина жетекшісінің әскери атағы, ТАӘ
Біржолғы рұқсаттама берген әскери полицияның (әскери бөлімнің, мекеменің) лауазымды адамы:
_______________________________________________________ (лауазымы, әскери атағы, қолы, ТАӘ)
20___ жылғы "____" ____________ (біржолғы рұқсаттаманың берілген күні) Мөр орны
Түнгі демалысқа тоқтау жүзеге асырылған гарнизоннан, әскери бөлімдерден (мекемелерден) өткені туралы әскери полиция органдарының белгісі
Артқы жағы
Түнгі демалысқа тоқтау жүзеге асырылған гарнизоннан, әскери бөлімдерден (мекемелерден) өткені туралы әскери полиция органдарының белгісі
Біржолғы рұқсаттаманы ұзарту туралы белгі
20_жылғы "_"___ дейін біржолғы рұқсаттама 20_жылғы "__"___ дейін біржолғы рұқсаттама ұзартылды ұзартылды (жылы, күні, айы) (жылы, күні, айы)
МО ___________________________________ МО ____________________________________ (ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы, (ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы, әскери атағы, қолы, ТАӘ) әскери атағы, қолы, ТАӘ)
20_жылғы "__"__ дейін біржолғы рұқсаттама 20_жылғы "__"___ дейін біржолғы рұқсаттама ұзартылды ұзартылды (жылы, күні, айы) (жылы, күні, айы)
МО ____________________________________ МО ___________________________________ (ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы, (ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы, әскери атағы, қолы, ТАӘ) әскери атағы, қолы, ТАӘ)
Бағытты өзгерту туралы белгі
Жүру бағыты ______________ толықтырылды Жүру бағыты _____________ толықтырылды (елді мекеннің атауы) (елді мекеннің атауы)
МО ___________________________________ МО ___________________________________ (ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы, (ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы, әскери атағы, қолы, ТАӘ) әскери атағы, қолы, ТАӘ)
Жүру бағыты _____________ толықтырылды Жүру бағыты ______________ толықтырылды (елді мекеннің атауы) (елді мекеннің атауы)
МО __________________________________ МО ___________________________________ (ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы, (ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы, әскери атағы, қолы, ТАӘ) әскери атағы, қолы, ТАӘ)
Жүргізушінің, машина жетекшісінің, лек бастығының ауыстырылуы туралы белгі
_____________________________________ _____________________ ауыстыру жүргізілді (лауазымды адамның әскери атағы, ТАӘ) (лауазымды адамның әскери атағы, ТАӘ)
МО _____________________________________________________ (ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы, әскери атағы, қолы, ТАӘ)
____________________________________ _____________________ ауыстыру жүргізілді (лауазымды адамның әскери атағы, ТАӘ) (лауазымды адамның әскери атағы, ТАӘ)
МО _____________________________________________________ (ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы, әскери атағы, қолы, ТАӘ)
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің көлік
құралдарын бақылауды
ұйымдастыру және оларды
200 километрден астам
арақашықтыққа пайдалану
қағидаларына 5-қосымша
Нысан
Бекітемін
________________________________________
________________________________________
Мөр орны 20__ жылғы "___" ________________
_____________ әскери бөлімінің (мекеменің) автомобиліне трекерді орнату (алу) актісі
Осы акт___________әскери бөлімінің (мекеменің)_________________ көлік құралына:
(маркасы және мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі)

1) основание (разрешение) на совершение рейса ________________________________;
(наименование и регистрационный номер документа)
2) акт проверки технического состояния транспортного средства.
________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(должность, воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица,
уполномоченного на подачу заявки)
Приложение 4 к Правилам
организации контроля
и эксплуатации транспортных средств
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
на расстоянии свыше
200 километров
Форма
МИНИСТЕРСТВО ОБОРОНЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
РАЗОВЫЙ ПРОПУСК № _______________
для совершения рейса на расстоянии свыше 200 километров
транспортными средствами ____________________________________
(наименование воинской части или учреждения)
Действителен в период с "___" _______ 20___ по "___" _______ 20___ года
(число, месяц, год) (число, месяц, год)
Разрешено движение по маршруту с "_______" до "________"
(часы, минуты) (часы, минуты)
Категория транспортного средства _____________________________________________
(определяется в соответствии с пунктом 3 Правил)
Маршрут движения: _________________________________________________________
(указываются начальный, конечный и транзитные пункты)
Цель выезда: _______________________________________________________________
Перевозимый груз: __________________________________________________________
Начальник колонны _________________________________________________________
(воинское звание, ФИО)
Сведения о транспортных средствах
№ п/п
Марка транспортного средства
Государственный регистрационный номерной знак
(транзитный номер)
Марка прицепа
Государственный регистрационный номерной знак прицепа (транзитный номер)
Воинское звание, ФИО водителя
Воинское звание, ФИО старшего машины
Должностное лицо военной полиции (воинской части, учреждения) выдавшее разовый пропуск:
_______________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, ФИО)
"____" ____________ 20___ года.
(дата выдачи разового пропуска)
Место печати
Отметка органов военной полиции о прохождении гарнизона, воинских частей (учреждений), в которых осуществляется ночлег
Оборотная сторона
Отметка органов военной полиции о прохождении гарнизона, воинских частей (учреждений), в которых осуществляется ночлег
Отметка о продлении разового пропуска
Разовый пропуск продлен до "__"___20__года
Разовый пропуск продлен до "__"___20__года
(число, месяц, год) (число, месяц, год)
МП ______________________________
МП _________________________________
(должность, воинское звание, подпись, ФИО
(должность, воинское звание, подпись, ФИО военнослужащего ОВП)
военнослужащего ОВП)
Разовый пропуск продлен до "__"___20__года
Разовый пропуск продлен до "__"___20__года
(число, месяц, год) (число, месяц, год)
МП _______________________________
МП _________________________________
(должность, воинское звание, подпись, ФИО (должность, воинское звание,
подпись, ФИО военнослужащего ОВП) военнослужащего ОВП)
Отметка об изменении маршрута
Маршрут движения дополнен _____________
Маршрут движения дополнен ____________
(название населенного пункта) (название населенного пункта)
МП ___________________________________
МП __________________________________
(должность, воинское звание, подпись, ФИО (должность, воинское звание,
подпись, ФИО военнослужащего ОВП) военнослужащего ОВП)
Маршрут движения дополнен _____________
Маршрут движения дополнен ____________
(название населенного пункта) (название населенного пункта)
МП ___________________________________
МП __________________________________
(должность, воинское звание, подпись, ФИО (должность, воинское звание,
подпись, ФИО военнослужащего ОВП) военнослужащего ОВП)
Отметки о замене водителя, старшего машины, начальника колонны
Произведена замена _______________________ на __________________________________
(воинские звание, ФИО должностного лица) (воинские звание, ФИО должностного лица)
МП ______________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, ФИО военнослужащего ОВП)
Произведена замена _______________________ на __________________________________
(воинские звание, ФИО должностного лица) (воинские звание, ФИО должностного лица)
МП ____________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, ФИО военнослужащего ОВП)
Приложение 5 к Правилам
организации контроля
и эксплуатации транспортных средств
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
на расстоянии свыше
200 километров
Форма
Утверждаю
____________________________
____________________________
____________________________
Место печати "___" _______ 20__ года
Акт монтажа (демонтажа) трекера на автомобиль войсковой части (учреждения)
_________________________________
Настоящий акт составлен о том, что на транспортное средство _____________
______________________________ войсковой части (учреждения)_________, в присутствии:
(марка и государственный регистрационный номерной знак)

1) _______________________________________________________________________
(әскери бөлімнің немесе мекеменің автомобиль техникасын пайдалануға жауапты адамының лауазымы, әскери атағы, ТАӘ)
2) _______________________________________________________________________
(жүргізушінің әскери атағы, ТАӘ)
қатысуымен 20__ жылғы __ __________ сағат ___минут____ орнатылғаны туралы жасалды: трекердің сериясы _____№_________;
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(трекердің жиынтықтаушылары көрсетіледі: антенналар, қуат кабелі, сигнал беру пульті және тағы сол сияқты)
Трекер техникалық түзу.
Трекердің ақаусыздығын және жабдықталғанын растаймын:
_______________________________________________________________________/________/
(әскери бөлімнің немесе мекеменің автомобиль техникасын пайдалануға жауапты қолы адамының лауазымы, әскери атағы, ТАӘ)
Тапсырды________________________________________________________/________/
(әскери полиция әскери қызметшісінің әскери атағы, ТАӘ) қолы
Қабылдады:______________________________________________________/________/
(жүргізушінің әскери атағы, ТАӘ) қолы
Жүргізуші трекерді пайдалану қағидаларымен танысты.
_________________________________________________________________/________/
(жүргізушінің әскери атағы, ТАӘ) қолы
Трекерді алу жүргізілді. Алуды жүргізу барысында мынадай кемшіліктер анықталды:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Тапсырды:_______________________________________________________/________/
(жүргізушінің әскери атағы, ТАӘ)                        қолы
Қабылдады:______________________________________________________/________/
(әскери полиция әскери қызметшісінің әскери атағы, ТАӘ)      қолы
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің көлік
құралдарын бақылауды
ұйымдастыру және оларды
200 километрден астам
арақашықтыққа пайдалану
қағидаларына 6-қосымша
Нысан
Бақылау парағы
__________________________________ ________________________________________
(әскери бөлім/мекеме атауы)      (әскери бөлімнің/мекеменің бағыныстылығы)
___________________________________ _______________________________________
(әскери бөлім командирі/мекеме бастығы)      (рейске шығу мақсаты)
_____________________________________________ __________________________________
(біржолғы рұқсаттаманың нөмірі, кім берген) (пайдалануға рұқсат етілген уақыт кезеңі)
________________________________________________________________________________
(арнайы әскери автомобиль полиция автомобильдерімен ілесіп жүру туралы ақпарат)
Көлік құралы (лек) туралы мәлімет
Маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Тіркеме маркасы
Тіркеменің мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Жүргізушінің әскери атағы, ТАӘ, ұялы телефонының нөмірі
Машина жетекшісінің (лек бастығының) әскери атағы, ТАӘ, ұялы телефонының нөмірі
Жүру бағыты
Бағыттың ұзақтығы (бір бағыттағы)
Жеке құрамды, қару-жарақ пен әскери техниканы, қару мен оқ-дәрілерді тасымалдау туралы жалпы мәліметтер
Жүргізушілерді және машина жетекшілерін қосқандағы жеке құрамның саны
Техниканың саны
Қару-жарақ пен оқ-дәрілердің саны
Ескертпе
Офицерлер
Келісімшарт бойынша әскери қызметшілердің сержанттар (старшиналар) мен сарбаздар (матростар) құрамы
Мерзімдік қызметтегі әскери қызметшілер
Азаматтық персонал
Барлығы
Автомобиль
Броньды танк
Тіркемелер
Барлығы
Атыс қаруы
Қару, минаатқыштар
Оқ-дәрілер
Көлік құралының (лектің) жоспарланған қозғалысы туралы ақпарат
Шығу, транзиттік, келу пункттері
Қозғалу басталған күні және уақыты
Қозғалу жылдамдығы
Келесі пунктке дейінгі арақашықтық
Келген күні мен уақыты
Демалыс орындары
Жанармай құю пункттері
Ескертпе
___________________________________________________________________
(әскери бөлім бойынша кезекшінің әскери атағы, ТАӘ және қолы)
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің көлік
құралдарын бақылауды
ұйымдастыру және оларды
200 километрден астам
арақашықтыққа пайдалану
қағидаларына 7-қосымша
Нысан
20_ жылғы "___" __________ 200 километрден астам автомобильдік техника лектерін пайдалану (жеке құрамды, қару-жарақты, оқ-дәрілер және басқа да мүліктерді тасымалдау) ЖОСПАРЫ
Қолда бары
__ лектер
Қару-жарақ және әскери техника барлығы
___ бірлік
Қозғалыста
__ лектер
Шығуға жоспарлануда
__ лектер
Әскери автомобиль полицияның ілесіп жүруімен
__ лектер
Р/с №
Әскери бөлім (мекеме)
Жүру бағыты
Бағыттың ұзақтығы, километр (екі бағыттағы)
Біржолғы рұқсаттаманың нөмері, күні және жарамдылық мерзімі
Рейске шығу мақсаты
Тұрақты орналасу пунктінен шығу уақыты
Техниканың атауы
Жүргізушілер, жетекшілер жеке құрамы
Кестенің жалғасы
Жүрісті бақылау
Тұрақты орналасу пунктіне келуді жоспарлау күні
Белгіленген пунктте
Кері бағытта
Мүліктің атауы, саны (дана, жиынтық), көлемі (килограмм)
Бағыттас жүк (әскери бөлім, атауы, саны, көлемі)
Түнеу: (елді мекен, әскери бөлім, күні, уақыты)
Мүліктің атауы, саны (дана, жиынтық), көлемі (килограмм)
Бағыттас жүк (әскери бөлім, атауы, саны, көлемі)
Түнеу: (елді мекен, әскери бөлім, күні, уақыты)
Жедел кезекші
_________________________________
(әскери атағы және тегі)
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің көлік
құралдарын бақылауды
ұйымдастыру және оларды
200 километрден астам
арақашықтыққа пайдалану
қағидаларына 8-қосымша
Нысан
Келісілді
_____________________________________
(лауазымы, әскери атағы және тегі)
20_ жылғы "____" ____________
Бекітемін
______________________________
__________________________________________
(лауазымы, әскери атағы және тегі)
20_ жылғы "____" ____________
автомобиль көліктерімен материалдық-техникалық құралдарды тасымалдау ___________________
(ай, жыл)
ЖОСПАРЫ
Р/с №
Тасымалдауды тапсырушы
Жүктің атауы
Жүктің массасы (саны), тонна
Автокөлік бөлетін әскери бөлім (мекеме)
Көлік құралдарының қажетті саны
Автокөліктің келу орны және уақты
Тасымалдау бағыты
барлығы
Соның ішінде автокөліктермен тасымалдауға жатады
Жүк автомобильдері
Жанармай автоцистерналары
Тіркемелер
Күні және уақты
Мекенжай бойынша
Қайдан
Қайда
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету полктарының
Тапсырушының
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Кестенің жалғасы
Тасымалдау иығы және рейс саны
Тасымалдау мерзімі
Мотоқордың шығыны, мың километр
Тасымалдауға жауапты
Кері бағытта не алып қайтуға жоспарлануда
Ескерту
Басталуы
Аяқталуы
15
16
17
18
19
20
21
___________________________________________
(лауазымы, әскери атағы және тегі)

1) ________________________________________________________________________
(должность, воинское звание, ФИО лица ответственного за эксплуатацию автомобильной
техники воинской части или учреждения)
2) ________________________________________________________________________
(воинское звание, ФИО водителя)
в ___часов ___ минут ___ _________ 20__ года установлены:
трекер серия _____№_________;
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(указываются комплектующие трекера: антенны, кабель питания, выносные пульты
сигнализации и так далее.)
Трекер технически исправен.
Исправность и комплектность трекера подтверждаю:
_________________________________________________________________/________/
(должность, воинское звание, ФИО лица ответственного за эксплуатацию подпись
автомобильной техники воинской части или учреждения)
Сдал:__________________________________________________________/________/
(воинское звание, ФИО военнослужащего ОВП)             подпись
Принял:_______________________________________________________/________/
(воинское звание, ФИО водителя)                   подпись
Водитель с правилами пользования трекером ознакомлен.
_____________________________________________________________/________/
(воинское звание, ФИО водителя)                   подпись
Демонтаж трекера произведен. В ходе демонтажа выявлены следующие недостатки:
____________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Сдал:_______________________________________________________/________/
(воинское звание, ФИО водителя)                   подпись
Принял:____________________________________________________/________/
(воинское звание, ФИО военнослужащего ОВП)             подпись
Приложение 6 к Правилам
организации контроля
и эксплуатации транспортных средств
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
на расстоянии свыше
200 километров
Форма
Лист контроля
_____________________________________       ____________________________________
(наименование воинской части / учреждения) (подчиненность воинской части / учреждения)
_____________________________________       ______________________________________
(командир воинской части / начальник учреждения)             (цель совершения рейса)
___________________________________       __________________________________________
(номер разового пропуска, кем выдан) (время в период, которого разрешена эксплуатация)
________________________________________________________________________________
(информация о сопровождении колонны специальными автомобилями военной автомобильной полиции)
Информация о транспортном средстве (колонне)
Марка
Государственный регистрационный номерной знак
Марка прицепа
Государственный регистрационный номерной знак прицепа
Воинское звание, ФИО водителя, номер мобильного телефона
Воинское звание, ФИО старшего машины (начальника колонны), номер мобильного телефона
Маршрут движения
Протяженность маршрута (в одном направлении)
Общие сведения о перевозке личного состава, вооружения и военной технике, оружия и боеприпасов
Количество личного состава, включая водителей и старших машин (по категориям)
Количество техники
Количество оружия и боеприпасов
Примечание
Офицеры
Военнослужащие по контракту состава сержантов (старшин) и солдат (матросов)
Военнослужащие срочной службы
Гражданский персонал
Всего
Автомобильная
Бронетанковая
Прицепы
Всего
Стрелковое оружие
Орудия, минометы
Боеприпасы
Информация о планируемом движении транспортного средства (колонны)
Пункты убытия, транзитные пункты, пункт прибытия
Дата и время начала движения
Скорость движения
Расстояние до следующего пункта
Дата и время прибытия
Места отдыха
Пункты заправки
Примечание
___________________________________________________________________
(воинское звание, ФИО и подпись дежурного по воинской части)
Приложение 7 к Правилам
организации контроля
и эксплуатации транспортных средств
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
на расстоянии свыше
200 километров
Форма
ПЛАН использования колонн автомобильной техники свыше 200 километров на "__" _________ 20__ года (перевозка личного состава, вооружения, боеприпасов и другого имущества)
Всего имеется
__ колонны
Всего вооружения и военной техники
___ единиц
В движении
___ колонна
Планируется к выезду
___ колонны
В сопровождении военной автомобильной полиции
___ колонны
№ п/п
Воинская часть (учреждение)
Маршрут движения
Протяженность маршрута, километр (в оба направления)
Номер, дата и период действия разового пропуска
Цель выезда
Дата выезда из пункта постоянной дислокации
Наименование техники
Личный состав водителей, старших
Продолжение таблицы
Контроль следования
Планируемая дата прибытия в пункт постоянной дислокации
В пункт назначения
В обратном направлении
Наименование имущества, кол-во (штук, комплект), объем (килограмм)
Попутный груз (войсковая часть, наименование, количество, объем)
Ночлег: (населенный пункт, войсковая часть, дата, время)
Наименование имущества, количество (штук, комплект), объем (килограмм)
Попутный груз (войсковая часть, наименование, кол-во, объем)
Ночлег: (населенный пункт, войсковая часть, дата, время)
Оперативный дежурный
_________________________________
(воинское звание и фамилия)
Приложение 8 к Правилам
организации контроля
и эксплуатации транспортных средств
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
на расстоянии свыше
200 километров
Форма
Согласовано
_____________________________________
(должность, воинское звание и фамилия)
"____" ____________20__ года
Утверждаю
______________________________
_____________________________________
(должность, воинское звание и фамилия)
"____" ____________20__ года
План перевозок материально-технических средств автомобильным транспортом на
______________________________________________
(месяц, год)
№ п/п
Заявитель перевозок
Наименование груза
Масса (количество) груза, тонна
Воинская часть (учреждение), выделяющая автотранспорт
Потребное количество транспортных средств
Время и место прибытия автотранспорта
Маршрут перевозки
Всего
В том числе подлежит перевозке автотранспортом
Грузовых автомобилей
Автотопливоцистерн
Прицепов
Дата и часы
По адресу
Откуда
куда
Полков материально-технического обеспечения
Заявителя
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Продолжение таблицы
Плечо подвоза и количество рейсов
Срок перевозки
Расход моторесурсов, тысяч км
Ответственный за перевозку
Что планируется везти в обратном направлении
Примечание
Начало
Конец
15
16
17
18
19
20
21
___________________________________________
(должность, воинское звание и фамилия)