"Үкіметтік емес ұйымдарға арналған сыйлықақыларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрінің 2018 жылғы 25 мамырдағы № 52 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 9 ақпандағы № 41 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 11 ақпанда № 22178 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" 2005 жылғы 12 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 4-1-бабының 2-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Үкіметтік емес ұйымдарға арналған сыйлықақыларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрінің 2018 жылғы 25 мамырдағы № 52 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17041 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 18 маусымда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Үкіметтік емес ұйымдарға арналған сыйлықақыларды беру қағидаларында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Сыйлықақы алуға өтінімдер үкіметтік емес ұйымдармен Уәкілетті органға жыл сайын 1 қыркүйекке дейін:
1) пошта арқылы және (немесе) қолма-қол қағаз және электрондық тасығыштарда (DOC, DOCX, PDF форматында СD-дискілерде немесе USB-флеш-жинақтағыштарында);
2) ueu_syilygy@qogam.gov.kz электрондық почтасы арқылы (PDF форматында) және веб-портал арқылы электрондық түрде жолданады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Сыйлықақыға үміткерлер сыйлықақы алу конкурсына қатысу үшін келесі құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үкіметтік емес ұйымдарға арналған сыйлықақы беру конкурсына қатысуға өтініш;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сыйлықақыға үміткердің сауалнамасы;
3) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сыйлықақыға үміткердің қызметі туралы сипаттама (растайтын материалдармен бірге);
4) соңғы 3 (үш) жыл ішінде ұсынылған бағыт бойынша іске асырылған жобаларды және бірлескен жұмыс барысында қол жеткізілген нәтижелерді растау мақсатында байланыс деректері көрсетілген, өтінім берген үкіметтік емес ұйымның қызметі туралы қоғамдастық (үкіметтік емес ұйымдар), мемлекеттік органдар өкілдерінің ұсынымдары (екіден кем емес);
5) марапаттау дипломдарының, грамоталарының, алғыс хаттардың көшірмелері (болған жағдайда);
6) үміткердің немесе үміткер туралы мақалалардың, жарияланымдардың көшірмелері (болған жағдайда);

О внесении изменений в приказ Министра по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан от 25 мая 2018 года № 52 "Об утверждении Правил присуждения премий для неправительственных организаций"
Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 9 февраля 2021 года № 41. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 февраля 2021 года № 22178
В соответствии с подпунктом 2-2) статьи 4-1 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2005 года "О государственном социальном заказе, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан от 25 мая 2018 года № 52 "Об утверждении Правил присуждения премий для неправительственных организаций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17041, опубликован 18 июня 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Правилах присуждения премий для неправительственных организаций, утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Заявки на соискание Премий подаются неправительственными организациями в Уполномоченный орган ежегодно до 1 сентября через:
1) почту и (или) нарочно на бумажном и электронном носителях (CD-дисках либо USB-флэш-накопителях в формате DOC, DOCX, PDF);
2) электронную почту ueu_syilygy@qogam.gov.kz (в формате PDF) и (или) веб-портал в электронном виде.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Для участия в конкурсе на присуждение Премий, соискателями премии предоставляются следующие документы:
1) заявление на участие в конкурсе на присуждение премий для неправительственных организаций по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) анкета соискателя премии по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) характеристика о деятельности соискателя премии по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (с приложением подтверждающих материалов);
4) рекомендации (не менее двух) представителей общественности (неправительственных организаций) и (или) государственных органов в целях подтверждения реализации проектов и достигнутых результатах совместной работы по выдвигаемому направлению за последние 3 (три) года с указанием контактных данных;
5) копии наградных дипломов, грамот, благодарственных писем (при наличии);
6) копии статей, публикаций соискателя или о соискателе (при наличии);

7) құрылтай құжаттарының көшірмелерін.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Әр секциядағы жұмыс тобы мүшелерінің саны кемінде 3 (үш) адамды құрайды.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Жұмыс тобының мүшелері ұсынымда көрсетілген қажетті мәліметтерді нақтылау және (немесе) анықтау мақсатында сыйлықақыға үміткерге ұсынымдар берген үкіметтік емес ұйымдар мен мемлекеттік органдардың өкілдеріне сұрату жібереді.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Уәкілетті орган электрондық пошта және (немесе) веб-портал арқылы жолданған жұмыс тобы мүшелерінің бағалау парақтарын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде бағалау парақтарын тексереді және әр секция бойынша жеке бағалаудың жалпы қорытындысын шығарады.
Бағалаудың жалпы қорытындысын шығарған кезде уәкілетті орган мынадай көрсеткіштер бойынша сыйлықақыға ұсынылатын ізденушілердің өтінімдерінің жалпы орта балын айқындайды:
0-ден 7,5-ке дейін – төмен;
7,5-тен 12-ге дейін – орташа;
12-ден 15-ке дейін – жоғары.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Сыйлықақы беруге сыйлықақыға үміткерлерді бекіту туралы Комиссияның шешімі Комиссияның отырысында жұмыс тобы мүшелері бағалаудың жалпы қорытындысы негізінде әр бағыт бойынша жеке көпшілік даусымен ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда Комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Егер конкурстық комиссия мүшелерінің жалпы санынан кемінде үштен екісі қатысса, конкурстық комиссияның отырысы заңды деп саналады.
Өтінімдерді қарау кезінде Комиссия сыйлықақыны жалпы орта балының көрсеткіші жоғары болған сыйлықақыға ұсынылған ізденушіге береді. Жалпы орта балы жоғары өтінімдер болмаған жағдайда, Комиссия сыйлықақыны беру үшін жалпы орта балы орташа өтінімдерді қарайды. Жалпы орта балының көрсеткіші төмен өтінімдер сыйлықақы беруге жатпайды.
Жалпы орта балының көрсеткіштері жоғары және жалпы орта балының көрсеткіштері орташа кандидаттар болмаған жағдайда, тиісті бағыттар бойынша сыйлықақы берілмейді және қаражат өтініш берушілердің неғұрлым көп саны бар басқа бағыттар бойынша қайта бөлінеді.
Сыйлықақыға ұсынылатын ізденушілерден бір бағыт бойынша 2 (екі) және одан кем өтінім келіп түскен және жалпы орта балдың жоғары көрсеткішін және жалпы орта балдың орта көрсеткішін алған жағдайда, беру немесе бермеу жөніндегі шешімді Конкурстық комиссия қабылдайды.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Сыйлықақы берілген Сыйлықақыға ұсынылған ізденушілердің тізбесі уәкілетті органның интернет-ресурсында 1 желтоқсаннан кешіктірілмей жарияланады.
Сыйлықақы берілген Сыйлықақыға ұсынылған ізденушілер тізбе жарияланғаннан кейін кемінде 5 (бес) жұмыс күні бұрын уәкілетті органға Сыйлықақыны аудару үшін банктік шоттың бар екендігі туралы анықтаманы (түпнұсқа) береді.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

7) копии учредительных документов.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Количество членов рабочей группы в каждой секции составляет не менее 3 (трҰх) человек.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Члены рабочей группы, в целях уточнения и (или) установления необходимых сведений, указанных в рекомендации, направляют запрос представителям неправительственных организаций и государственных органов, представивших рекомендации соискателю премии.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Уполномоченный орган проверяет оценочные листы и подводит общие итоги оценок членов рабочей группы по каждой секции отдельно в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения оценочного листа от членов рабочей группы, направляемых посредством электронной почты и (или) веб-портала.
При подведении общих итогов оценок уполномоченным органом определяется общий средний балл заявок соискателей премии по следующим показателям:
от 0 до 7,5 – низкий;
от 7,5 до 12 – средний;
от 12 до 15 – высокий.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Решение Комиссии о присуждении Премий, соискателям премии, принимается на заседании Комиссии на основе общих итогов оценок членов рабочей группы по каждому направлению отдельно открытым голосованием простым большинством голосов. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Заседание Комиссии считается правомочным, если на нем присутствуют не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
При рассмотрении заявок Комиссией премия присуждается соискателям премии с высоким показателем общего среднего балла. При отсутствии заявок, с высоким уровнем общего среднего балла, Комиссией на присуждение премии рассматриваются заявки, с средним показателем общего среднего балла. Заявки с низким показателем общего среднего балла не подлежат к присуждению премии.
При отсутствии кандидатов с высоким показателем общего среднего балла и с средним показателем общего среднего балла, премия по соответствующим направлениям не присуждается и средства перераспределяются по другим направлениям, имеющим наибольшее количество заявителей.
При поступлении 2 (двух) и менее заявок соискателей премии по одному направлению и получении ими высокого показателя общего среднего балла и среднего показателя общего среднего балла, решение по присуждению или не присуждению премии принимается Конкурсной комиссией.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Перечень соискателей премии, которым присуждена Премия публикуется на интернет-ресурсе уполномоченного органа ежегодно не позднее 1 декабря.
Соискатели премии, которым присуждена Премия, не менее чем за 5 (пять) рабочих дней после публикации перечня предоставляют в уполномоченный орган справку о наличии банковского счета (оригинал) для перечисления Премии.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:

"32. Уәкілетті орган Комиссияның шешімі негізінде банктік шоттың бар екендігі туралы анықтамада көрсетілген үкіметтік емес ұйымның банк шотына тиісті жылдың 20 желтоқсанынан кешіктірмейтін мерзімде Сыйлықақыны аударады.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Азаматтық қоғам істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрі
2021 жылғы 9 ақпандағы
№ 41 Бұйрығына
1 қосымша
Үкіметтік емес ұйымдарға
арналған сыйлықақыларды
беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге: Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрлігі
Кімнен:
____________________________
(өтініш берушінің толық атауын
көрсету)
Үкіметтік емес ұйымдарға арналған сыйлықақыларды беру конкурсына қатысуға өтініш
Осы өтінішпен ____________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауын көрсету)
"_________________________________________________________ " бағыты бойынша
("Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, үкіметтік емес
ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" 2005 жылғы 12 сәуірдегі
Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес бағытты көрсету) үкіметтік емес
ұйымдарға арналған сыйлықақыларды беру конкурсына қатысуға ниет білдіреді.
Өтінімді толтыру күні: 20___ жылғы "___" __________.
__________________________________________________________________________
Лауазымы                   (қолы)                   Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Бұйрығына
2 қосымша
Үкіметтік емес ұйымдарға
арналған сыйлықақыларды
беру қағидаларына
2-қосымша
Сыйлықақыға ұсынылған ізденушінің сауалнамасы
Р/с №
Атауы
Ақпарат (сыйлықақыға ұсынылған ізденуші толтырады)
1.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікке сәйкес сыйлықақыға үсынылған ізденушінің атауы
2.
Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні
3.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
4.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға немесе куәлікке сәйкес заңды мекенжайы
5.
Нақты мекенжайы
6.
Қызметінің нысанасы (Жарлыққа сәйкес)
7.
Қызметінің мақсаттары (Жарлыққа сәйкес)
8.
Бірінші басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, байланыс (оның ішінде мобильді) телефонының нөмірлері және электрондық поштасының мекенжайы
Толтыру күні: 20___ жылғы "___" __________.
_________________________________________________________________________
Лауазымы                        (қолы)             Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)

"32. Уполномоченный орган на основании решения Комиссии перечисляет Премию на банковский счет неправительственной организации, указанный в справке о наличии банковского счета, в срок не позднее 20 декабря соответствующего года.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 5 исключить.
2. Комитету по делам гражданского общества Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридической департамент Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр информации и общественного развития
Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра информации и
общественного развития
Республики Казахстан
от 9 февраля 2021 года № 41
Приложение 1 к Правилам
присуждения премий для
неправительственных организаций
Форма
Кому: Министерство информации
и общественного развития
Республики Казахстан
От кого:
____________________________
(указать полное
наименование заявителя)
Заявление на участие в конкурсе на присуждение премий для
неправительственных организаций
Настоящим заявлением _____________________________________________ выражает
(указать полное наименование заявителя)
желание принять участие в конкурсе на присуждение премий для неправительственных
организаций по направлению
"______________________________________________________________________________"
(указать направление в соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 12 апреля
2005 года "О государственном социальном заказе, грантах и премиях для
неправительственных организаций в Республике Казахстан")
Дата заполнения заявки: "_____" __________20___ год.
________________________________________________________________________________
Должность (подпись) Ф.И.О. (при его наличии)
Место печати (при наличии)
Приложение 2 к приказу
Приложение 2 к Правилам
присуждения премий для
неправительственных организаций
Анкета соискателя премии
№ п/п
Наименование
Информация (заполняется соискателем премии)
1.
Наименование соискателя премии в соответствии со справкой о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или свидетельством о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
2.
Дата государственной регистрации (перерегистрации)
3.
Бизнес-идентификационный номер
4.
Юридический адрес в соответствии со справкой или свидетельством о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
5.
Фактический адрес
6.
Предмет деятельности (в соответствии с Уставом)
7.
Цели деятельности (в соответствии с Уставом)
8.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность первого руководителя, контактные номера телефонов (в том числе мобильный) и адрес электронной почты
Дата заполнения: "_____" __________20___ года.
_______________________________________________________________________________
Должность (подпись) Ф.И.О. (при его наличии)
Место печати (при наличии)