Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 сәуірде № 22643 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.05.2021 бастап қолданысқа енгізіледі
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабының 35-12) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.04.2022 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерде жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет және өнер істері департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2021 жылғы 1 мамырдан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Білім және
ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму,
инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2021 жылғы 28 сәуірдегі
№ 123 бұйрығымен
бекітілген
Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидалары (бұдан әрі – Қағида) "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 35-12) тармақшасына сәйкес әзірленді және балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил подушевого нормативного финансирования творческих кружков для детей и юношества
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 123. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2021 года № 22643.
Настоящий приказ вводится в действие с 1 мая 2021 год.
В соответствии с подпунктом 35-12) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.04.2022 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила подушевого нормативного финансирования творческих кружков для детей и юношества.
2. Департаменту по делам культуры и искусства Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 мая 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 28 апреля 2021 года № 123
Правила подушевого нормативного финансирования творческих кружков для детей и юношества
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила подушевого нормативного финансирования творческих кружков для детей и юношества (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 35-12) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре" и определяют порядок подушевого нормативного финансирования творческих кружков для детей и юношества.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.04.2022 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда келесі ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік шығармашылық тапсырыс – мемлекет қаржыландыратын, мемлекеттік шығармашылық тапсырыстың жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесіне сәйкес айқындалатын және өнім берушілерде олардың меншік нысанына, ведомстволық бағыныстылығына, типтері мен түрлеріне қарамастан орналастырылатын, балалар мен жасөспірімдер үшін мәдениет саласында көрсетілетін қызметтер көлемі (бұдан әрі– мемлекеттік тапсырыс);
2) мемлекеттік шығармашылық тапсырыстың жан басына шаққандағы қаржыландыру нормативі – балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелер үшін балалар мен жасөспірімдерге мәдениет саласында көрсетілетін қызметтердің мемлекеттік кепілдендірілген құнының қаржылық қамтамасыз ету нормативі;
3) оператор – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы немесе осы Қағидаларға сәйкес мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру рәсімін басқаруды орындауға уәкілеттік берілген оның құрылымдық бөлімшесі;
4) өнім беруші – білім беру ұйымдарынан басқа, меншік нысанына, ведомстволық бағыныстылығына, типтері мен түрлеріне қарамастан, заңды тұлға немесе дара кәсіпкер.
3. Жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 122 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22644 болып тіркелген) Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерде мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидаларына (бұдан әрі – Орналастыру қағидалары) сәйкес өнім берушілер арасында жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.04.2022 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік шығармашылық тапсырыстың көлемі Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 27 сәуірдегі № 113 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22634 болып тіркелген) Мемлекеттік шығармашылық тапсырысты жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесіне (бұдан әрі – Әдістеме) сәйкес айқындалады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.04.2022 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.04.2022 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) государственный творческий заказ – финансируемый государством объем услуг в области культуры для детей и юношества, определяемый согласно методике подушевого нормативного финансирования государственного творческого заказа и размещаемый у поставщиков независимо от форм их собственности, ведомственной подчиненности, типов и видов (далее – государственный заказ);
2) подушевой норматив финансирования творческого государственного заказа – норматив финансового обеспечения гарантированной государственной стоимости услуг в области культуры для детей и юношества для творческих кружков для детей и юношества (далее – подушевой норматив финансирования).
3) оператор – местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, или его структурное подразделение, уполномоченное выполнять администрирование процедуры размещения государственного заказа в соответствии с настоящими Правилами;
4) поставщик – юридическое лицо или индивидуальный предприниматель независимо от формы собственности, ведомственной подчиненности, типов и видов, кроме организаций образования;
3. Подушевое нормативное финансирование осуществляется среди поставщиков в соответствии с Правилами размещения государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества и их функционирования, утвержденными приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22664) (далее – Правила размещения).
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.04.2022 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Объем государственного заказа определяется в соответствии с Методикой подушевого нормативного финансирования государственного творческого заказа, утвержденной приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 апреля 2021 года № 113 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22634) (далее – Методика).
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.04.2022 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2-тарау. Көрсетілген қызметтер үшін жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру тәртібі
5. Өнім беруші операторға мемлекеттік тапсырыстың орындалуы туралы электрондық есепті (бұдан әрі – электрондық есеп) ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей жібереді.
Электрондық есеп барлық балалар топтарына қатысудың электрондық табельдерін және осы Қағидалардың 8-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген, дәлелді себептер бойынша қатыспауды растайтын құжаттардың сканерленген көшірмелерін қамтиды.
Әрбір балаға қатысудың электрондық табелі оның заңды өкілінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен немесе жеке кабинет арқылы немесе қысқа мәтіндік хабарлама түрінде абоненттік нөмірге бір реттік құпиясөз арқылы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде расталады.
6. Оператор өнім беруші электрондық есепті ұсынғаннан кейін 7 (жеті) жұмыс күні ішінде мынадай іс-шараларды жүзеге асырады:
1) осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
2) осы Қағидалардың 8-тармағының талаптарына баланың дәлелді себептер бойынша қатыспау сәйкестігін тексереді;
3) электрондық қатысу табелінде көрсетілген мүмкіндіктері шектеулі немесе ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар балалардың мәртебесін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесінің мәліметтеріне сәйкестігін тексереді;
4) электрондық қатысу табелінде көрсетілген балалардың мәртебесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ақпараттық жүйесінің мәліметтеріне сәйкестігін тексереді;
7. Ұсынылған электрондық есеп осы Қағидалардың 5 және 6-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкес келген жағдайда, өнім берушіге көрсетілген қызметтер үшін ақы төлеу осы Қағидалардың 10-тармағының 1) тармақшасында көзделген мерзімдерде ай сайын жүргізіледі.
Ұсынылған электрондық есептің осы Қағидалардың 5 және 6-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкессіздігі анықталған жағдайда, оператор оны қарастырған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өнім берушіге пысықтауға жібереді.
Өнім беруші анықталған сәйкессіздіктерді жояды және электрондық есеп оператордан қайта пысықтауға жіберілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде электрондық есепті операторға жібереді.
Электрондық есепті пысықтағаннан кейін өнім берушіге ақы төлеу осы Қағидалардың 10-тармағының 3) тармақшасында көзделген мерзімдерде жүргізіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.04.2022 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 2. Порядок подушевого нормативного финансирования за оказанные услуги
5. Поставщик направляет оператору электронный отчет об исполнении государственного заказа (далее – электронный отчет), ежемесячно, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Электронный отчет включает в себя электронные табели посещения всех детских групп и сканированные копии документов, предусмотренные подпунктами 1) и 2) пункта 8 настоящих Правил, на каждого ребенка, подтверждающие пропуски по уважительным причинам.
Электронный табель посещений на каждого ребенка подтверждается его законным представителем электронной цифровой подписью или через личный кабинет, или посредством одноразового пароля на абонентский номер в виде короткого текстового сообщения в течение 2 (двух) календарных дней со дня получения уведомления.
6. Оператор в течение 7 (семи) рабочих дней после предоставления поставщиком электронного отчета осуществляет следующие мероприятия:
1) проверяет полноту представленных документов указанных в пункте 5 настоящих Правил;
2) проверяет пропуски ребенка по уважительным причинам на соответствие требованиям пункта 8 настоящих Правил;
3) проверяет статус детей с ограниченными возможностями или с особыми образовательными потребностями, указанных в электронном табеле посещений на соответствие сведениям информационной системы уполномоченного органа в области здравоохранения;
4) проверяет статус детей, указанных в электронном табеле посещений на соответствие сведениям информационной системы Министерства юстиции Республики Казахстан.
7. В случае соответствия представленного электронного отчета требованиям, предусмотренными пунктами 5 и 6 настоящих Правил, оплата поставщику за оказанные услуги производится ежемесячно в сроки, предусмотренные подпунктом 1) пункта 10 настоящих Правил.
В случае выявления несоответствий представленного электронного отчета требованиям, предусмотренными пунктами 5 и 6 настоящих Правил, оператор в течение 2 (двух) рабочих дней со дня его рассмотрения направляет поставщику электронный отчет на доработку.
Поставщик устраняет выявленные несоответствия и перенаправляет электронный отчет оператору в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения от оператора электронного отчета на доработку.
Оплата поставщику после доработки электронного отчета производится в сроки, предусмотренные подпунктом 3) пункта 10 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.04.2022 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

8. Өнім берушіге ақы төлеу әрбір баланың сабаққа нақты қатысуы негізінде, Әдістемеде белгіленген сабақтардың ең көп санынан аспайтын көлемде жүргізіледі.
Өнім беруші көрсеткен қызметтер үшін төлем сомасына әрбір бала бойынша келесі дәлелді себептер бойынша өткізіп алған сабақтар енгізіледі:
1) баланың ауруы бойынша Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушысының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) 037/у нысаны бойынша студенттің, колледж, кәсіби-техникалық училище оқушысының уақытша еңбекке жарамсыздығы туралы, мектепке, мектепке дейінгі балалар ұйымына барушы балалардың ауырғаны, карантинде болуы және басқа да келмеу себептеріне сәйкес анықтама негізінде;
2) заңды өкілдің демалысы кезеңінде оның жазбаша өтініші негізінде, бірақ жылына 6 сабақтан артық емес.
Мемлекет тарапынан шектеу шаралары, оның ішінде карантин, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан туындаған, нәтижесінде балалар шығармашылық үйірмелерге бармайтын өнім берушілердің мәжбүрлі тоқтап тұруы кезеңінде ақы төлеу Әдістеменің 5 және 6-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Осы тармақтың екінші бөлігінде көзделген талаптар Орналастыру қағидаларының 12-тармағында көзделген жағдайларға сәйкес қашықтықтан өткізілетін сабақтарға қолданылмайды.
Өнім беруші өткен есептік кезеңдер үшін осы Қағидалардың 8-тармағының 1) тармақшасында көзделген дәлелді себептер бойынша ағымдағы есептік кезеңге қатысты 3 (үш) айдан кешіктірмей баланың қатыспауы туралы растайтын құжаттарды ұсынған жағдайда оператор қайта есептеуді және төлем сомасын қосымша есептеуді жүргізеді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.04.2022 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Оператор электрондық есепті мақұлдағаннан кейін өнім беруші электрондық шот-фактура мен көрсетілген қызметтер актісін ұсынады, олар цифрландыру саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) электрондық төлем шотын қалыптастыру үшін негіз болып табылады.
10. Оператор қаржы саласындағы уәкілетті органның қазынашылықтың ақпараттық жүйесі арқылы төлемдерді жөнелтуді жүзеге асырады:
1) осы Қағидалардың 5 және 6-тармақтарында көзделген құжаттарды уақтылы ұсынған өнім берушілерге есепті айдан кейінгі айдың 18-не дейін;
2) құжаттарды белгіленген мерзімнен кеш ұсынған өнім берушілерге келесі есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-күніне дейін;
3) құжаттарды уақтылы ұсынған, бірақ оператор пысықтауға қайтарған өнім берушілерге сәйкессіздіктер жойылғаннан кейін күнтізбелік 30 күн ішінде.
11. Өнім беруші мен оператордың желтоқсандағы өзара есеп айырысулары келесі жолмен жүзеге асырылады:
1) өнім беруші операторға электрондық есепті 20 желтоқсаннан кешіктірмей жібереді;
2) ұсынылған электрондық есептің осы Қағидалардың 5 және 6-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкессіздігі анықталған жағдайда, оператор 1 (бір) жұмыс күні ішінде өнім берушіге электрондық есепті пысықтауға жібереді;

8. Оплата поставщику производится, исходя из фактического посещения занятий каждым ребенком, в объеме, не превышающем максимального количества занятий, установленного Методикой.
В сумму оплаты за оказанные поставщиком услуги по каждому ребенку включаются занятия, пропущенные по следующим уважительным причинам:
1) по болезни ребенка на основании справки о временной нетрудоспособности студента, учащегося колледжа, профессионально-технического училища, о болезни, карантине и прочих причинах отсутствия ребенка, посещающего школу, детскую дошкольную организацию по форме 037/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579);
2) в период отпуска законного представителя на основании его письменного заявления, но не более 6 занятий в год.
В период вынужденного простоя поставщиков, вызванного ограничительными мерами со стороны государства, в том числе по причине карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, в результате которых дети не посещают спортивные секции, оплата осуществляется в соответствии с пунктом 5 и 6 Методики.
Требования, предусмотренные в части второй настоящего пункта не применяются к занятиям, которые проводятся дистанционно в случаях, предусмотренных пунктом 12 Правил размещения.
Оператор проводит перерасчет и доначисление суммы к оплате при предоставлении поставщиком дополнительного электронного табеля посещений, но не более одного раза за отчетный период с приложением подтверждающих документов о пропусках ребенка по уважительным причинам за прошедшие отчетные периоды, но не позднее 3 (трех) месяцев по отношению к текущему отчетному периоду по уважительным причинам, предусмотренным подпунктом 1) пункта 8 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.04.2022 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В сумму оплаты за оказанные поставщиком услуги по каждому ребенку включаются занятия, пропущенные по следующим уважительным причинам:
1) по болезни ребенка на основании справки о временной нетрудоспособности студента, учащегося колледжа, профессионально-технического училища, о болезни, карантине и прочих причинах отсутствия ребенка, посещающего школу, детскую дошкольную организацию по форме 037/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579);
2) в период отпуска законного представителя на основании его письменного заявления, но не более 6 занятий в год.
В период вынужденного простоя поставщиков, вызванного ограничительными мерами со стороны государства, в том числе по причине карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, в результате которых, дети не посещают творческие кружки, оплата осуществляется в соответствии с пунктом 5 и 6 Методики.
Требования, предусмотренные в части четвертой настоящего пункта не применяются к занятиям, которые проводятся дистанционно согласно Методике.
Оператор проводит перерасчет и доначисление суммы к оплате при предоставлении поставщиком подтверждающих документов о пропусках ребенка по уважительным причинам за прошедшие отчетные периоды, но не позднее 3 (трех) месяцев по отношению к текущему отчетному периоду по уважительным причинам, предусмотренным подпунктами 1) и 2) пункта 8 настоящих Правил.
9. После одобрения оператором электронного отчета, поставщиком выставляются электронные счет-фактура и акт оказанных услуг, которые являются основанием для формирования электронного счета к оплате в информационной системе уполномоченного органа в сфере цифровизации (далее – информационная система).
10. Отправка платежей посредством информационной системы казначейства уполномоченного органа в области финансов оператором осуществляется:
1) поставщикам, своевременно предоставившим документы, предусмотренные пунктами 5 и 6 настоящих Правил, до 18 числа месяца, следующего за отчетным;
2) поставщикам, предоставившим документы позже установленного срока, до 30 числа следующего за отчетным периодом;
3) поставщикам, предоставившим документы своевременно, но возвращенные оператором на доработку, в течение 30 календарных дней после устранения несоответствий.
11. Взаиморасчеты поставщика и оператора в декабре осуществляются следующим образом:
1) поставщик направляет электронный отчет оператору не позднее 20 декабря;
2) в случае выявления несоответствий представленного электронного отчета требованиям, предусмотренными пунктами 5 и 6 настоящих Правил, оператор направляет поставщику электронный отчет на доработку в течении 1 (одного) рабочего дня;

3) өнім беруші анықталған сәйкессіздіктерді жояды және оператордан электрондық есепті пысықтау туралы хабарлама алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде электрондық есепті операторға қайта жібереді;
4) оператор 25 желтоқсанға дейін өнім беруші ағымдағы жылғы желтоқсанда көрсеткен қызметтер үшін өнім берушілерге сомаларды есептеуді және төлеуді жүргізеді.
12. Мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру міндеттерін жүзеге асыратын ақпараттық жүйе электрондық шот-фактураларды ұсыну, оларды келісу, оператор мен өнім беруші арасында қол қою және күшін жою міндеттерін жүзеге асыру үшін қаржы саласындағы уәкілетті орган қазынашылығының ақпараттық жүйесімен интеграцияланады.

3) поставщик устраняет выявленные несоответствия и перенаправляет электронный отчет оператору в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения уведомления от оператора о доработке электронного отчета;
4) оператор до 25 декабря производит начисление и оплату сумм поставщикам, за услуги, оказанные поставщиком в декабре текущего года.
12. Информационная система, осуществляющая задачи финансирования государственного заказа, интегрируется с информационной системой казначейства уполномоченного органа в области финансов для осуществления задач выставления электронных счетов-фактур, их согласования, подписания и отмены между оператором и поставщиком.