Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберу және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту қағидаларын әзірлеуді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 26 мамырдағы № ҚР ДСМ -45 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 мамырда № 22866 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 7-бабының 60) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 28.09.2024 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен cоң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберу және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі А. Цой
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2021 жылғы 26 мамырдағы
№ ҚР ДСМ -45 бұйрыққа
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберу және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту қағидалары

Об утверждении правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 мая 2021 года № ҚР ДСМ -45. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2021 года № 22866.
В соответствии с подпунктом 60) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 28.09.2024 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые правила направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 26 мая 2021 года
№ ҚР ДСМ -45
Правила направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберу және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексі 7-бабының 60) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберу және (немесе) отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту тәртібін айқындайды.
Осы Қағидалар жеке қаражаты есебінен шетелдік медициналық ұйымдарға емделуге өз бетінше кеткен пациенттердің жағдайларына қолданылмайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) бейінді маман ‒ жоғары медициналық білімі, денсаулық сақтау саласында сертификаты бар медицина қызметкері;
2) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі ‒ уәкілетті орган) ‒ Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсетудің сапасы саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
3) жеке сәйкестендiру нөмiрi – жеке тұлға үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр;
4) комиссияның жұмыс органы – Қазақстан Республикасының азаматтарын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелге емделуге жіберу және (немесе) шетелдік мамандарды тарту мәселелері бойынша үйлестіруші орган (бұдан әрі – Жұмыс органы);
5) Қазақстан Республикасының азаматтарын тегін медициналық көмектің кепілдік шеңберінде шетелдік медициналық ұйымдарға емделуге жіберу жөніндегі комиссия (бұдан әрі ‒ комиссия) Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберуді және (немесе) тегін медициналық көмектің кепілдік шеңберінде отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тартуды шешу үшін уәкілетті орган құрған, құрамында уәкілетті органның өкілдері, комиссияның жұмыс органының мамандары, бейінді мамандар, әртүрлі аурулар кезінде көмек көрсету жөніндегі өз қызметін жүзеге асыратын үкіметтік емес ұйымдардың өкілдері бар комиссия;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 60) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
Настоящие правила не распространяются на случаи пациентов, самостоятельно выехавших на лечение в зарубежные медицинские организации за счет личных средств.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) профильный специалист – медицинский работник с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат в области здравоохранения;
2) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);
3) индивидуальный идентификационный номер (ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица;
4) рабочий орган комиссии – координирующий орган по вопросам направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – рабочий орган);
5) комиссия по направлению граждан Республики Казахстан на лечение в зарубежные медицинские организации в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – комиссия) – комиссия, созданная уполномоченным органом для решения направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в составе представителей уполномоченного органа, специалистов рабочего органа комиссии, профильных специалистов, представителей неправительственных организаций, осуществляющих свою деятельность по оказанию помощи при различных заболеваниях;

6) пациент ‒ медициналық көмек көрсетуді қажет ететін ауруының немесе жай-күйінің болуына немесе болмауына қарамастан, медициналық көрсетілетін қызметтердің тұтынушысы болып табылатын (болып табылған) жеке тұлға;
7) республикалық денсаулық сақтау ұйымы - уәкілетті органның, дербес білім беру ұйымының денсаулық сақтау ұйымының денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарының және денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымының, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының медициналық ұйымдарының қарауындағы денсаулық сақтау ұйымы;
8) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) ‒ бюджет қаражаты есебінен ұсынылатын медициналық көмектің көлемі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 28.09.2024 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен cоң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберудің орындылығы және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту мүмкіндігіне құжаттарды қабылдау және қарау" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберудің орындылығы және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту мүмкіндігіне құжаттарды қабылдау және қарау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (бұдан әрі – Стандарт) көзделген.
4. Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен отандық медициналық ұйымдарда емдеу үшін шетелге емделуге жіберу және (немесе) шетелдік мамандарды тарту орындылығына арналған құжаттарды қарау үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандартта көрсетілген құжаттарды облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) ұсынады.
5. Көрсетілетін қызметті беруші Cтандартқа сәйкес құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Өтініш беруші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері Стандартта көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.

6) пациент – физическое лицо, являющееся (являвшееся) потребителем медицинских услуг, независимо от наличия или отсутствия у него заболевания или состояния, требующего оказания медицинской помощи;
7) республиканская организация здравоохранения – организация здравоохранения, находящаяся в ведении уполномоченного органа, организации здравоохранения автономной организации образования, организаций образования в области здравоохранения и научные организации в области здравоохранения, а также медицинские организации Управления делами Президента Республики Казахстан;
8) гарантированный объем бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) – объем медицинской помощи, предоставляемой за счет бюджетных средств.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 28.09.2024 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок по оказанию государственной услуги "Прием и рассмотрение документов о целесообразности направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
3. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, предусмотрен в стандарте государственной услуги "Прием и рассмотрение документов о целесообразности направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (далее - Стандарт) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. Для рассмотрения документов о целесообразности направления на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях граждан Республики Казахстан за счет бюджетных средств услугополучатель предоставляет документы, указанные в Стандарте местным исполнительным органам областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
5. Услугодатель в день поступления документов согласно Стандарту, осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении заявителя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник услугодателя с момента регистрации документов, указанных в Стандарте, проверяет полноту представленных документов.

6. Көрсетілетін қызметті алушы Стандартта көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
7. Құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарын республикалық денсаулық сақтау ұйымына жібереді.
Республикалық денсаулық сақтау ұйымы құжаттардың топтамасын алғаннан кейін осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген іс-шараларды жүзеге асырады, құжаттардың топтамасын қарау қорытындысы бойынша оң шешім болған жағдайда қызмет көрсетушіге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пациентті шетелге емделуге жіберу және (немесе) отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту туралы қорытындыны немесе пациентті шетелге емделуге жіберудің орындылығы және (немесе) отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту туралы қабылданған шешім жөнінде хабарламаны жолдайды.
Көрсетілетін қызметті беруші республикалық денсаулық сақтау ұйымынан жауап алғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға пациентті шетелге емделуге жіберу және (немесе) отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту туралы республикалық денсаулық сақтау ұйымының қорытындысын қоса бере отырып, жазбаша жауап не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жібереді.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) көрсетілетін қызметті беруші немесе денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган басшысының атына шағым беру арқылы жүзеге асырылады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

6. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренным Стандартом и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
7. В случае представления полного пакета документов услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет в республиканскую организацию здравоохранения документы услугодателя.
Республиканская организация здравоохранения после получения пакета документов осуществляет мероприятия, указанные в пункте 12 настоящих Правил, по итогам рассмотрения пакета документов при положительном решении направляет заключение о направлении пациента на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, либо уведомление о принятом решении о нецелесообразности направления пациента на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях услугодателю.
Услугодатель после получения ответа от республиканской организации здравоохранения направляет услугополучателю письменный ответ с приложением заключения республиканской организации здравоохранения о направлении пациента на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях, либо мотивированный отказ в оказание государственной услуги.
8. Решения, действия (бездействие) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг обжалуются путем подачи жалобы на имя руководителя услугодателя или уполномоченного органа в области здравоохранения.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство) с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или Министерства для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

9. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің интернет–ресурсында орналастырылған dsm.gov.kz, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің dsm.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
3-тарау. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберу және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту тәртібі
12. Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберу және (немесе) ТМККК шеңберінде отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтары шетелге емделуге жіберілетін аурулар тізбесіне;
2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес шетелге емделуге жіберілетін Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Пациентті шетелге емделуге жіберудің және (немесе) отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тартудың орындылығы туралы шешім қабылдау бейінді мамандардың қорытындылары негізінде республикалық денсаулық сақтау ұйымдары деңгейінде қабылданады.
Диагнозды және инновациялық технологияларды сәйкестендіруде қиындықтар туындаған кезде республикалық денсаулық сақтау ұйымы отандық және шетелдік медициналық ұйымдардың жетекші бейінді мамандарының қатысуымен консилиум ұйымдастырады.
Өткізілген іс-шаралардың қорытындысы бойынша оң нәтиже болған кезде республикалық денсаулық сақтау ұйымының бірінші басшысы пациентті шетелге емделуге жіберу және (немесе) отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту туралы республикалық денсаулық сақтау ұйымының қорытындысын береді.
13. Республикалық денсаулық сақтау ұйымы жұмыс органының қарауына қағаз жеткізгіште және электрондық форматта мынадай құжаттарды енгізеді:
1) пациенттің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) республикалық медициналық ұйым берген, диагностика мен емдеудің клиникалық хаттамаларына сәйкес жүргізілген зерттеулер (растайтын құжаттарды қоса бере отырып) және консультациялар нәтижелерін қамтитын, ескіру мерзімі 30 (отыз) жұмыс күнінен аспайтын, кемінде 3 (үш) отандық және (немесе) шетелдік медициналық ұйымдардың жетекші бейінді мамандарының қатысуымен консилиум шешімін қоса бере отырып, пациенттің ауру тарихынан (стационарлық/амбулаториялық) үзінді көшірме;

9. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
10. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства dsm.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
11. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства dsm.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Глава 3. Порядок направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
12. Направление граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечение зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках ГОБМП осуществляется в соответствии:
1) с перечнем заболеваний, при которых граждане Республики Казахстан направляются на лечение за рубеж согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) с перечнем отдельных категорий граждан Республики Казахстан, направляемых на лечение за рубеж согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Принятие решения о целесообразности направления пациента на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях принимается на уровне республиканских организации здравоохранения на основе заключений профильных специалистов.
При затруднении в идентификации диагноза и инновационных технологий республиканской организацией здравоохранения организовывается консилиум, с участием ведущих профильных специалистов отечественных и (или) зарубежных медицинских организаций.
По итогам проведенных мероприятий при положительном результате первым руководителем республиканской организаций здравоохранения выдается заключение республиканской организации здравоохранения о направлении пациента на лечение за рубеж и (или) привлечении зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях.
13. Республиканская организация здравоохранения вносит на рассмотрение рабочему органу на бумажном носителе и в электронном формате следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность пациента;
2) выписка из истории болезни пациента (стационарная/амбулаторная), выданная республиканской медицинской организацией, содержащая результаты проведенных исследований (с приложением подтверждающих документов) и консультаций согласно клиническим протоколам диагностики и лечения сроком давности не более 30 (тридцати) рабочих дней, с приложением решения консилиума с участием не менее 3 (трех) ведущих профильных специалистов отечественных и (или) зарубежных медицинских организаций;

3) республикалық денсаулық сақтау ұйымының бірінші басшысы қол қойған және елтаңбалы мөрмен расталған пациентті шетелге емделуге жіберу және (немесе) отандық медициналық ұйымдарда емделу үшін шетелдік мамандарды тарту туралы қорытындысы;
4) отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік маманның деректері (еркін нысанда), көрсетілетін қызметтердің тізбесі және оны көрсету мерзіміне оның құны көрсетілген пациентті емдеу бағдарламасы (баға ұсынысы) қоса беріледі.
Шетелдік мамандарды тарта отырып емдеу жүргізу үшін мынандай отандық медициналық ұйымдарға рұқсат етіледі:
1) қаралып отырған технологияның бейініне сәйкес "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексі 7-бабының 62) тармақшасына сәйкес бекітілген ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына сәйкес ТМККК шеңберінде медициналық қызметтер көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына енгізілген;
2) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-238/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21746 болып тіркелген) бекітілген мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидаларына сәйкес денсаулық сақтау ұйымының жоғары технологиялық медициналық көмек көрсетуге сәйкестігі туралы қорытындылары бар адамдар.
Комиссия базасында шетелдік мамандарды тарта отырып емдеу жүргізілетін отандық медициналық ұйымды таңдау туралы шешім қабылдайды.
14. Жұмыс органы республикалық денсаулық сақтау ұйымынан пациентті шетелге емделуге жіберу және (немесе) ТМККК шеңберінде отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту туралы қорытынды келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде деректерді жұмыс органының сайтында орналастырылған "күту парағы" ақпараттық жүйесіне енгізеді.
15. Азаматтарды шетелге емделуге жіберу және (немесе) ТМККК шеңберінде отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту туралы ұсыным шығару үшін жұмыс органы:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтары шетелге емделуге жіберілетін аурулар тізбесіне және (немесе) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес шетелге емделуге жіберілетін Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесіне оларды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде республикалық денсаулық сақтау ұйымы ұсынған осы Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды;

3) заключение республиканской организации здравоохранения о направлении пациента на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях, подписанное первым руководителем и заверенное гербовой печатью;
4) данные зарубежного специалиста для проведения лечения в отечественных медицинских организациях (в произвольной форме), программу лечения пациента с указанием перечня услуг и их стоимости на срок ее оказания (ценовое предложение).
Для проведения лечения с привлечением зарубежных специалистов допускаются отечественные медицинские организации:
1) включенные в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП, согласно правилам закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденного в соответствии с подпунктом 62) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" при соответствии профилю рассматриваемой технологии;
2) имеющие заключения о соответствии организации здравоохранения к предоставлению высокотехнологичной медицинской помощи в соответствии с Правилами оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи, утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-238/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21746).
Комиссия принимает решение о выборе отечественной медицинской организации, на базе которой будет проводиться лечение с привлечением зарубежных специалистов.
14. Рабочий орган в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления заключения от республиканской организации здравоохранения о направлении пациента на лечение за рубеж и (или) привлечении зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках ГОБМП вносит данные в информационную систему "лист ожидания", размещенную на сайте рабочего органа.
15. Для вынесения рекомендации о направлении граждан на лечение за рубеж и (или) привлечении зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках ГОБМП рабочий орган:
1) рассматривает документы, указанные в пункте 13 настоящих Правил, представленные республиканской организацией здравоохранения в течение 1 (одного) рабочего дня со дня их получения на соответствие перечню заболеваний, при которых граждане Республики Казахстан направляются на лечение за рубеж согласно приложению 3 к настоящим Правилам, и (или) перечню отдельных категорий граждан Республики Казахстан, направляемых на лечение за рубеж, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;

2) азаматтарды шетелге емделуге жіберу және (немесе) отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту үшін республикалық денсаулық сақтау ұйымының қорытындысын алған күннен бастап келесі жұмыс күні көрсетілетін қызметтердің тізбесін және оны көрсету мерзіміне олардың құнын көрсете отырып, шетелдік медициналық ұйымдардан пациентті емдеу бағдарламасын (баға ұсынысын) сұратады;
3) шетелдік медициналық ұйым ұсынған пациенттерді емдеу бағдарламасын пысықтау және келісу үшін шетелде емдеуді ұсынған республикалық денсаулық сақтау ұйымының бейінді мамандарын тартады немесе отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тартады;
4) шетелдік медициналық ұйымдардың мамандары пациенттің жай-күйі туралы қосымша ақпарат сұратқан жағдайда, сұрау салу келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шетелдік медициналық ұйымдармен онлайн консультациялар ұйымдастырады;
5) технологиялар бөлінісінде жоспарлы тәртіппен шетелдік мамандарды тарта отырып, отандық медициналық ұйымдарда емдеуді ұйымдастыруға мұқтаж пациенттердің тізімін қалыптастырады;
6) отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін бейінді республикалық денсаулық сақтау ұйымдарымен бірлесіп, бейінді шетелдік маманды іздеуді жүзеге асырады.
16. Осы Қағидалардың 15-тармағында көзделген іс-шараларды жүзеге асыру нәтижелері бойынша жұмыс органы комиссияға:
1) республикалық денсаулық сақтау ұйымынан пациентті шетелге емделуге жіберу және (немесе) отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту туралы қорытындыны алған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыс органының пациентті шетелге емделуге жіберу туралы ұсынымды;
2) пациентті шетелге емделуге жіберу және (немесе) республикалық денсаулық сақтау ұйымынан отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту туралы қорытындыны алған күннен бастап 90 (тоқсан) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шетелдік мамандарды тарта отырып, отандық медициналық ұйымдарда пациентті емдеу жүргізу туралы жұмыс органының ұсынымын ұсынады.
17. Комиссия уәкілетті орган жанындағы тұрақты жұмыс істейтін сараптау комиссиясы болып табылады.
Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрайды және 15 (он бес) адамнан аспайды. Комиссия құрамына төраға, төрағаның орынбасары, мүшелері, хатшы кіреді.
Комиссияның ұйымдастырушылық қызметін комиссия хатшысы қамтамасыз етеді. Комиссия хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды және комиссия шешімдер қабылдаған кезде дауыс беру құқығы жоқ. Комиссия хатшысының функцияларын уәкілетті органның маманы орындайды.
Комиссияның құрамы және комиссияның қызметі туралы ереже уәкілетті орган басшысының не оның міндетін атқарушы тұлғаның бұйрығымен бекітіледі және уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылады.

2) запрашивает у зарубежных медицинских организаций, программу лечения пациента с указанием перечня услуг и их стоимости на срок ее оказания (ценовое предложение) на следующий рабочий день со дня получения заключения республиканской организации здравоохранения для направления граждан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях;
3) привлекает профильных специалистов республиканской организации здравоохранения, рекомендовавшей лечение за рубежом или привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях, для проработки и согласования программы лечения пациентов, предоставленной зарубежной медицинской организацией;
4) организует онлайн консультации с зарубежными медицинскими организациями в случае запроса специалистов зарубежных медицинских организаций дополнительной информации о состоянии пациента, в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления запроса;
5) формирует список пациентов, нуждающихся в организации лечения в отечественных медицинских организациях с привлечением зарубежных специалистов в плановом порядке в разрезе технологий;
6) осуществляет поиск профильного зарубежного специалиста совместно с профильными республиканскими организациями здравоохранения для проведения лечения в отечественных медицинских организациях.
16. По результатам осуществления мероприятий, предусмотренных пункта 15 настоящих Правил, рабочий орган представляет комиссии:
1) рекомендацию рабочего органа о направлении пациента на лечение за рубеж по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня получения заключения о направлении пациента на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях от республиканской организации здравоохранения;
2) рекомендацию рабочего органа о проведении лечения пациента в отечественных медицинских организациях с привлечением зарубежных специалистов по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам, в течение 90 (девяносто) рабочих дней со дня получения заключения о направлении пациента на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях от республиканской организации здравоохранения.
17. Комиссия является постоянно действующей экспертной комиссией при уполномоченном органе.
Общее количество членов комиссии составляет нечетное число и не превышает 15 (пятнадцать) человек. В состав комиссии входят председатель, заместитель председателя, члены, секретарь.
Организационная деятельность комиссии обеспечивается секретарем комиссии. Секретарь комиссии не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решений. Функции секретаря комиссии выполняет специалист уполномоченного органа.
Состав комиссии и положение о деятельности комиссии утверждается приказом руководителя уполномоченного органа, либо лицом, исполняющим его обязанности и размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа.

18. Комиссия:
1) таңдалған шетелдік медициналық ұйымның атауын, емдеу бағдарламасын, оның ішінде кезең-кезеңмен емдеуді (қажет болған жағдайда) қоса алғанда, пациентті шетелге емделуге жіберу туралы шарт сомасы, пациентке және ілесіп жүретін адамға (қажет болған жағдайда) әуе/теміржол билеттерін сатып алуға арналған рұқсат;
2) шетелге емделуге жіберуден бас тарту туралы;
3) пациенттің құжаттарын қарау мерзімін ұзарту туралы;
4) шетелдік маманның деректерін, қаламақы сомасын, емдеу бағдарламасын және базасында емдеу жүргізілетін отандық медициналық ұйымның атауын қоса алғанда, шетелдік мамандарды тарта отырып, отандық медициналық ұйымдарда пациентке емдеу жүргізу туралы;
5) шетелдік мамандарды тарта отырып, отандық медициналық ұйымдарда пациентке емдеу жүргізуден бас тарту туралы;
6) жұмыс органының шетелдік медициналық ұйымға емделуге ақы төлеу міндеттемесі туралы кепілдік хат беруі туралы;
7) қосымша келісім жасай отырып, емдеу бағдарламасы өзгерген кезде шетелдік медициналық ұйымда пациентті емдеуді жалғастыру және пациент емделуде болған кезеңде шарт сомасының 10 (он) пайызынан аспайтын мөлшерде шарт сомасын ұлғайту қажеттілігі туралы;
8) пациент емделуде болған кезеңде шарттың жалпы сомасын ұлғайтпай, қосымша келісім жасай отырып, емдеу бағдарламасы өзгерген кезде шетелдік медициналық ұйымда пациентті емдеуді жалғастыру қажеттілігі туралы;
9) қосымша келісім жасай отырып, шарт сомасын азайту туралы;
10) қосымша келісім жасай отырып, шарттың жалпы сомасын ұлғайтпай шарттың қолданылу мерзімін ұзарту қажеттілігі туралы;
11) комиссияның бұрын қабылданған шешімінің күшін жою туралы;
12) шетелдік медициналық ұйымдардың тізбесін бекіту туралы шешім қабылдайды.
Комиссия шешімі хаттамалық шешімде көрсетілетін комиссия мүшелерінің пікірлерін ескере отырып, әрбір жағдайда жеке қабылданады.
19. Жұмыс органы пациентті шетелге емделуге жіберу және (немесе) отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту туралы комиссияның хаттамалық шешімінің негізінде шетелдік мамандарды азаматтық заңнамаға сәйкес тарта отырып, Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсетуге арналған шетелдік медициналық ұйыммен немесе отандық медициналық ұйыммен пациентті емдеуге арналған шартты комиссия отырысы өткізілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жасасады.
Шетелдік медициналық ұйымда пациентті емдеу мақұлданған жағдайда, пациент немесе оның заңды өкілі:

18. Комиссия принимает решение:
1) о направлении пациента на лечение за рубеж, включая наименование выбранной зарубежной медицинской организации, программу лечения, в том числе поэтапное лечение (при его необходимости), сумму договора, разрешение на приобретение авиа/железнодорожных билетов на пациента и сопровождающего лица (при его необходимости);
2) об отказе в направлении на лечение за рубеж;
3) о продлении сроков рассмотрения документов пациента с обоснованием;
4) о проведении лечения пациента в отечественных медицинских организациях с привлечением зарубежных специалистов, включая данные зарубежного специалиста, сумму гонорара, программу лечения и наименование отечественной медицинской организации на базе которого проводится лечение;
5) об отказе в проведении лечения пациента, в отечественных медицинских организациях с привлечением зарубежных специалистов;
6) о выдаче рабочим органом гарантийного письма в зарубежную медицинскую организацию об обязательстве на оплату лечения;
7) о необходимости продолжения лечения пациента в зарубежной медицинской организации при изменении программы лечения с заключением дополнительного соглашения и увеличения суммы договора на не более 10 (десять) процентов от суммы договора в период нахождения пациента на лечении;
8) о необходимости продолжения лечения пациента в зарубежной медицинской организации при изменении программы лечения с заключением дополнительного соглашения без увеличения общей суммы договора в период нахождения пациента на лечении;
9) об уменьшении суммы договора с заключением дополнительного соглашения;
10) о необходимости продления срока действия договора без увеличения общей суммы договора с заключением дополнительного соглашения;
11) об отмене ранее принятого решения комиссии;
12) об утверждении перечня зарубежных медицинских организаций.
Решение комиссии принимается в каждом случае индивидуально с учетом мнений членов комиссии, которые указываются в протокольном решение.
19. Рабочий орган на основании протокольного решения комиссии о направлении пациента на лечение за рубеж и (или) привлечении зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях заключает договор с зарубежной медицинской организацией на предоставление медицинских услуг гражданам Республики Казахстан или с отечественной медицинской организацией на лечение пациента, с привлечением зарубежных специалистов в соответствие с гражданским законодательством в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня проведения заседания комиссии.
При одобрении лечения пациента в зарубежной медицинской организации, пациент или его законный представитель подписывает:

1) осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пациенттің шетелге жіберу қағидаларымен келіміне;
2) осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пациенттің фото және бейнетүсірілімге келісіміне;
3) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пациенттің шетелде емделуге арналған қаржылық алымдардан бас тарту туралы келісіміне қол қояды.
20. Шетелдік медициналық ұйым жұмыс органына пациентті шетелдік медициналық ұйымда емдеуді жалғастыру қажеттілігі және (немесе) пациентті емдеу бағдарламасын өзгерту туралы ұсынымдар берген кезде жұмыс органы емдеу бағдарламасын қарайды және республикалық денсаулық сақтау ұйымының бейінді мамандарымен келіседі.
Жұмыс органы келісу нәтижелері бойынша Комиссияның қарауына шетелдік медициналық ұйым ұсынған құжаттарды және республикалық денсаулық сақтау ұйымының бейінді маманының осы шетелдік медициналық ұйымда емдеуді жалғастырудың орындылығы туралы қорытындысын шығарады.
Пациентке қайта транспланттау қажет болған кезде жаңа шарт жасалады.
Жұмыс органы шетелдік медициналық ұйымды комиссия қабылдаған шешім туралы ол қабылданған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде хабардар етеді.
21. Пациентті емдеу аяқталғаннан және пациентті шығару эпикризі ұсынылғаннан кейін жұмыс органы шетелдік медициналық ұйым көрсеткен медициналық қызметтер көлемінің сәйкестігін айқындау үшін пациентті шетелге емделуге жіберу туралы қорытынды берген кемінде 2 (екі) отандық бейінді мамандардың, оның ішінде республикалық денсаулық сақтау ұйымының бейінді маманының қатысуымен шетелдік медициналық ұйыммен онлайн консультация беруді ұйымдастырады.
Онлайн консультацияның қорытындылары хаттамамен рәсімделеді.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде
Қазақстан Республикасының
азаматтарын шетелге емделуге
жіберу және (немесе) емдеуді
отандық медициналық
ұйымдарда жүргізу үшін
шетелдік мамандарды тарту
қағидаларына 1- қосымша
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберудің орындылығы және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту мүмкіндігіне құжаттарды қабылдау және қарау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
2
3
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсету мерзімі – көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап-2 (екі) жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге мәліметтерді тапсыруының рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 30 (отыз) минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
республикалық денсаулық сақтау ұйымының пациентті шетелге емделуге жіберу және (немесе) отандық медициналық ұйымдарда емдеу жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту туралы қорытындысына қосымшасымен жазбаша жауап не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

1) согласие пациента с правилами направления за рубеж по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
2) согласие пациента на фото и видеосъемку по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
3) согласие пациента об отказе финансовых сборов на лечение за рубежом по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
20. При предоставлении зарубежной медицинской организацией рабочему органу рекомендации о необходимости продолжения лечения пациента в зарубежной медицинской организации и (или) изменения программы лечения пациента рабочий орган рассматривает и согласовывает программу лечения с профильными специалистами республиканской организации здравоохранения.
Рабочий орган по результатам согласования выносит на рассмотрение комиссии документы, представленные зарубежной медицинской организацией, и заключение профильного специалиста республиканской организации здравоохранения о целесообразности продолжения лечения в данной зарубежной медицинской организации.
При необходимости пациенту повторной трансплантации заключается новый договор.
Рабочий орган уведомляет зарубежную медицинскую организацию о принятом комиссией решении в течение 2 (двух) рабочих дней со дня его принятия.
21. После завершения лечения пациента и предоставления выписного эпикриза пациента рабочий орган организует онлайн консультацию с зарубежной медицинской организацией с участием не менее 2 (двух) отечественных профильных специалистов, в том числе профильного специалиста республиканской организации здравоохранения, предоставившей заключение о направлении пациента на лечение за рубеж, для определения соответствия объема медицинских услуг, оказанных зарубежной медицинской организацией.
Итоги онлайн консультации оформляются протоколом.
Приложение 1 к Правилам
направления граждан
Республики Казахстан на
лечение за рубеж и (или)
привлечения зарубежных
специалистов для проведения
лечения в отечественных
медицинских организациях в
рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
Стандарт государственной услуги "Прием и рассмотрение документов о целесообразности направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
1
2
3
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – с момента сдачи услугополучателем сведений услугодателю - в течение 2 (двух) рабочих дней; максимально допустимое время сдачи услугополучателем сведений услугодателю - 30 (тридцать) минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Письменный ответ с приложением заключения республиканской организации здравоохранения о направлении пациента на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях, либо мотивированный отказ в оказание государственной услуги
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно.
7
График работы услугодателя

Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – 2015 жылдың 23 қарашасындағы Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) еркін нысандағы өтініш;
2) жеке басын сәйкестендіру үшін жеке басын куәландыратын құжат;
3) пациенттің ауру тарихынан үзінді (ескіру мерзімі 30 (отыз) жұмыс күнінен аспайды).
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидалармен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

Услугодатели – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому законодательству Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление в произвольной форме;
2) документ удостоверяющий личность, для идентификации личности;
3) выписка из истории болезни пациента (сроки давности не более 30 (тридцать) рабочих дней.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;

3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы не осы Қағидалармен белгіленген тексерулер.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған. dsm. gov. kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі.
Қызмет көрсетілетін орынның жағдайларын көрсету (үй-жай режимі, қауіпсіздікті қамтамасыз ету, жеке мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жасалған жағдайлар, күтудің және қажетті құжаттарды дайындаудың қолайлы жағдайлары (күту залы, үлгілер қойылған тағандар) және тағы сол сияқты).

3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки, установленным настоящими Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства dsm.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Для людей с ограниченными физическими возможностями наличие пандуса, кнопки вызова, тактильной дорожки для слепых и слабовидящих, зала ожидания, стойки с образцами документов.

1. Қажет (дәлелдеу)
2. Қажет емес (керегінің астын сызу керек)
9
Шетелдік мамандарды тарта отырып, отандық медициналық ұйымдарда пациентті емдеу қажеттілігі туралы шешім
1. Қажет (дәлелдеу)
2. Қажет емес (керегінің астын сызу керек)
10
Бұл технологияның Қазақстан Республикасының бірде-бір Денсаулық сақтау ұйымында орындалмайтындығын растау
11
Емдеудің күтілетін әсері
12
Ағзалар мен тіндерді транспланттауға жіберген жағдайда донорлардың болуы/болмауы туралы мәліметтер қоса беріледі

1. Нуждается (обосновать)
2. Не нуждается (нужное подчеркнуть)
9
Решение о необходимости проведения лечения пациента в отечественных медицинских организациях с привлечением зарубежных специалистов
1. Нуждается (обосновать)
2. Не нуждается (нужное подчеркнуть)
10
Подтверждение, что данная технология не выполняется ни в одной организации здравоохранения Республики Казахстан
11
Ожидаемый эффект лечения
12
В случае направления на трансплантацию органов и тканей прилагаются сведения о наличии/отсутствии доноров

1. Типтеу деректері (қоса берілген) – иә / жоқ
2. Туыстық донорлардың жоқтығын растайтын деректер (қоса беріледі) – иә / жоқ
3. Елде донорлардың жоқтығын растайтын деректер (қоса беріледі) – иә / жоқ
4. Халықаралық тіркелімдердегі алдын ала іздеу деректері (қоса беріледі) – иә / жоқ
13
Пациентті шетелге емделуге жіберу кезінде еріп жүретін адамның қажеттілігі туралы шешім
1. Қажет (дәлелдеу)
2. Қажет емес (керегінің астын сызу керек)
14
Қорытынды толтырылған күн
Осы қорытындыға қол қоя отырып, денсаулық сақтау ұйымының басшысы ұсынылған деректердің дұрыстығы үшін жауапты болады
Республикалық денсаулық сақтау ұйымының басшысы
/______________/_______________________/
(қолы)            Т.А.Ә ((бар болса))
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде
Қазақстан Республикасының
азаматтарын шетелге емделуге
жіберу және (немесе) емдеуді
отандық медициналық
ұйымдарда жүргізу үшін
шетелдік мамандарды тарту
қағидаларына 3- қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының азаматтары шетелге емделуге жіберілетін аурулардың тізбесі
1. Мидың хирургиялық қол жетпейтін функционалды маңызды аймақтарында орналасуына байланысты радиохирургиялық емдеу әдісін (гамма-пышақ) қажет ететін артериовеноздық мальформациялар мен ісіктер.
2. Эндоваскулярлық емдеуге арналған ми діңі, жұлын тамырларының артериовенозды мальформациялары және артериялық аневризмдер.
3. Трансоральды алып тастау үшін бас сүйегінің негізінің ісіктері.
4. Радиохирургиялық емдеуді қажет ететін көздің қатерлі ісіктері (гамма-пышақ, радиоактивті аппликаторлар).
5. Кератопротездеу.
6. Ересектер мен балалардың гемопоэздік дің жасушаларын аутологиялық және туыстық транспланттауды қоспағанда, тіндерді (тіннің бөлігін) немесе ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттауды талап ететін аурулар, Қазақстан Республикасында талап етілетін технологиялардың болмауына байланысты емдеудің осы әдістемесі орындалмайтын аурулардан басқа, сондай-ақ мөлдір қабықты транспланттау.
7. Көмейдің стенозы.
8. Кеңірдек стенозы.
9. Lu (лютеций) 177 изотопымен радионуклидтік терапиямен нейроэндокриндік ісіктер.
Ескерту. Тізбе 9-тармақпен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.07.2021 № ҚР ДСМ-57 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде
Қазақстан Республикасының
азаматтарын шетелге емделуге
жіберу және (немесе) емдеуді
отандық медициналық
ұйымдарда жүргізу үшін
шетелдік мамандарды тарту
қағидаларына 4- қосымша
Шетелге емделуге жіберілетін Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесі

1. Данные типирования (прилагаются) – да/нет
2. Данные, подтверждающие отсутствие родственных доноров (прилагаются) – да/нет
3. Данные, подтверждающие отсутствие доноров в стране (прилагаются) – да/нет
4. Данные предварительного поиска в международных регистрах (прилагаются) – да/нет
5. Наличие маркеров вируса гепатита С проведенные в Республиканской референс-лаборатории службы крови (результат прилагается)
13
Решение о необходимости сопровождающего лица при направлении пациента на лечение за рубеж
1. Нуждается (обосновать)
2. Не нуждается (нужное подчеркнуть)
14
Дата заполнения заключения
Подписывая данное заключение, руководитель организации здравоохранения несет
ответственность за достоверность предоставленных данных
Руководитель республиканской организации здравоохранения
/____________/__________________________________________________________/
(подпись)                         (Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 3 к Правилам
направления граждан
Республики Казахстан на
лечение за рубеж и (или)
привлечения зарубежных
специалистов для проведения
лечения в отечественных
медицинских организациях в
рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
Форма
Перечень заболеваний, при которых граждане Республики Казахстан направляются на лечение за рубеж
Сноска. Перечень с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 02.07.2021 № ҚР ДСМ-57 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Артериовенозные мальформации и опухоли, требующие радиохирургического метода лечения (гамма-нож) ввиду локализации в хирургически недоступных функционально значимых областях головного мозга.
2. Артериовенозные мальформации сосудов ствола головного мозга, спинного мозга и артериальные аневризмы для эндоваскулярного лечения.
3. Опухоли основания черепа для трансорального удаления.
4. Злокачественные новообразования глаза, требующие радиохирургического лечения (гамма-нож, радиоактивные аппликаторы).
5. Кератопротезирование.
6. Заболевания, требующие трансплантации тканей (части ткани) или органов (части органов), за исключением аутологичных и родственных трансплантаций гемопоэтических стволовых клеток взрослых и детей, кроме заболеваний, при которых эта методика лечения не может быть выполнена в связи с отсутствием требуемых технологий в Республике Казахстан, а также трансплантации роговицы.
7. Стенозы гортани.
8. Стенозы трахеи.
9. Нейроэндокринные опухоли радионуклидной терапией изотопом Lu (лютецией) 177.
Приложение 4 к Правилам
направления граждан
Республики Казахстан на
лечение за рубеж и (или)
привлечения зарубежных
специалистов для проведения
лечения в отечественных
медицинских организациях в
рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
Перечень отдельных категорий граждан Республики Казахстан, направляемых на лечение за рубеж

1. Мұқтаж
2. Мұқтаж емес (қажеттісінің астын сызу)
10
Отандық клиника (мастер-класс ұйымдастырушысы)
11
Тартылатын маман туралы мәлімет (ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес қажетті құжаттар тізбесі, шетелдік маманды таңдау туралы негіздеме)
12
Шығындар сметасы
13
Оқу бағдарламасы
14
Емдеу жүргізу мерзімі
15
Ескертпе
Жұмыс органының басшысы /___________/_____________/
(қолы) (қолы) Т.А.Ә ((бар болса))
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде
Қазақстан Республикасының
азаматтарын шетелге емделуге
жіберу және (немесе) емдеуді
отандық медициналық
ұйымдарда жүргізу үшін
шетелдік мамандарды тарту
қағидаларына 7 - қосымша
Нысан
________________________
жеке куәлігі №___
ЖСН ______________________
тұратын мекенжайы___________
тел.: ______________________
Пациенттің шетелге жіберу қағидаларымен келісуі
Мен, (астын сызу) пациент/заңды өкіл
_______________________________________________________________________________,
(пациенттің/заңды өкілдің тегі, аты, әкесінің аты)
осымен _______ клиникаға емделуге барумен байланысты барлық ықтимал тәуекелдерді түсінемін және өзіме қабылдаймын
________________________________________________________________________________
(клиниканың атауы)
________________________________________________________________________________
(ел, қала, клиниканың мекенжайы)
_____ кезеңнен бастап, ______ аяқталғанға дейін ______.
Осы арқылы жұмыс органының мамандары маған шетелдік медициналық ұйымның рейстері, координаттары туралы ақпаратты жеткізгенін растаймын, онда мені (менің баламды) бюджет қаражаты есебінен емделуге жібереді, сондай-ақ емдеу бағдарламасы, түрлері мен шарттары туралы хабардар етеді.
Шетелдік медициналық ұйымның ішкі тәртіп қағидаларын (режимін) сақтау қажеттігі туралы хабардар етілді.
Елге ұшудан бас тартқан жағдайда(__________), жұмыс органын электрондық және факсимильдік байланыс арқылы хабардар етемін (электрондық мекенжайға жаза отырып: және нөмірлері бойынша қоңырау шала отырып:).
Жұмыс органына екі жаққа жол жүру бойынша растайтын құжаттардың түпнұсқаларын (отырғызу талонын) беремін.
Жұмыс органының талабы бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасына келгеннен кейін мен медициналық құжаттарды және шетелдік медициналық ұйымда кешенді медициналық емдеуді алудың барысы мен нәтижелері туралы ақпаратты (үзінді) кез келген белгілі тәсілмен және/немесе электрондық мекенжайға ұсынамын: _____________
Мен ақпараттандырылған келісімнің мәтінін оқыдым, осы құжаттың мағынасы мен мақсатын түсіндім. Осы ақпараттандырылған ерікті келісім медициналық көмек алудың барлық кезеңіне жасалған сәттен бастап жарамды.
Мен медициналық араласуға келісемін маған (менің балама) көрсетілген шетелдік медициналық ұйымда.
Мен ережелері маған түсіндірілген осы құжаттың барлық тармақтарымен таныстым (таныстым) және келісемін (келісемін) және ұсынылған көлемде тексерілуге және емделуге өз еркімен келісімімді беремін.
20___жылғы"____"____________.
_________________________ /қолы/
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде
Қазақстан Республикасының
азаматтарын шетелге емделуге
жіберу және (немесе) емдеуді
отандық медициналық
ұйымдарда жүргізу үшін
шетелдік мамандарды тарту
қағидаларына 8 - қосымша
Нысан
Пациенттің фото және бейнетүсірілімге келісімі
Мен, _____________________________________________________________________,
(ата-анасының немесе заңды өкілінің аты-жөні)
тегін фото мен бейнетүсірілімге, сондай-ақ фото мен бейнематериалдарды тек қана мынадай мақсаттарда пайдалануға келісім беремін:
Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау министрлігінің, "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КеАҚ сайтында орналастыруға;
Медициналық ұйымның жарнамалық бейне және фотоматериалдарында және баспа өнімдерінде орналастыруға.
Мен фонды өзгерту және сапасын жақсарту үшін фото және бейнематериалдарды өңдеу мүмкіндігі туралы хабардар болдым.
Осы келісім ақпаратты сақтау мерзімі ішінде қолданылады.
Мен осындай келісім бере отырып, өз еркіммен және өз мүддеммен әрекет ететінімді растаймын.
/ _____________/________________________/___________ /
Қолы            қолын таратып жазу            күні
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде
Қазақстан Республикасының
азаматтарын шетелге емделуге
жіберу және (немесе) емдеуді
отандық медициналық
ұйымдарда жүргізу үшін
шетелдік мамандарды тарту
қағидаларына 9 - қосымша
Нысан
Пациенттің шетелде емделуге арналған қаржылық алымдардан бас тарту туралы келісімі
Мен, Қазақстан Республикасының азаматы
____________________________________________, шетелдік медициналық ұйымда емделуге
Қазақстан Республикасының және басқа да республикалардың азаматтарынан ақша жинаудан бас тартуға келісім беремін.
Мен емделу бюджет қаражаты есебінен төленетіні туралы хабардармын.
Мен осындай келісім бере отырып, өз еркіммен және өз мүддеммен әрекет ететінімді растаймын.
/_________________/ _____________________ / ______________ /
Қолы                  қолды таратып жазу            күні
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі

1. Нуждается
2. Не нуждается (нужное подчеркнуть)
10
Отечественная медицинская организация (место проведения лечения)
11
Сведения о привлекаемом зарубежном специалисте (перечень необходимых документов согласно действующему законодательству РК, обоснование о выборе зарубежного специалиста)
12
Смета расходов
13
Учебная программа
14
Сроки проведения лечения
15
Примечание
Руководитель рабочего органа /___________/________________________________/
(подпись) \ (Ф.И.О. (при его наличии)
Приложение 7 к Правилам
направления граждан
Республики Казахстан на
лечение за рубеж и (или)
привлечения зарубежных
специалистов для проведения
лечения в отечественных
медицинских организациях в
рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
Форма
от ________________________
удостоверение личности №___
ИИН ______________________
адрес проживания___________
тел.: ______________________
Согласие пациента с правилами направления за рубеж
Я, (подчеркнуть) пациент/законный представитель
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество пациента/законного представителя)
настоящим заявляю, что понимаю и принимаю на себя все возможные риски, связанные с
поездкой на лечение в зарубежную медицинскую организацию
______________________________________________________________________________
(наименование зарубежной медицинской организации)
______________________________________________________________________________
(страна, город, адрес зарубежной медицинской организации)
в период с _____ до ______окончания лечения______.
Настоящим подтверждаю, что специалистами рабочего органа до меня доведена информация о рейсах, координатах зарубежной медицинской организации куда меня (моего ребенка) направляют на лечение за счет бюджетных средств, а также проинформирован (а) о программе, видах и условиях лечения.
Уведомлен о необходимости соблюдения Правил внутреннего распорядка (режим) зарубежной медицинской организации.
В случае отказа от вылета в страну (__________), информирую рабочий орган посредством электронной и факсимильной связи (написав на электронный адрес: и позвонив по номерам:).
Предоставлю рабочему органу оригиналы подтверждающих документов по проезду в обе стороны (посадочный талон).
По требованию рабочего органа, а также по прибытию в Республику Казахстан предоставлю медицинские документы и информацию о ходе и результатах получения комплексного медицинского лечения в зарубежной медицинской организации (выписка) любым известным способом и/или на электронный адрес: _____________
Текст информированного согласия мной прочитан, поняты смысл и назначение данного документа. Данное информированное добровольное согласие действительно с момента заключения на весь период получения медицинской помощи.
Я согласен (согласна) на медицинское вмешательство мне (моему ребенку) в указанной зарубежной медицинской организации.
Я ознакомлен (ознакомлена) и согласен (согласна) со всеми пунктами настоящего документа, положения которого мне разъяснены, мною поняты, и добровольно даю свое согласие на обследование и лечение в предложенном объеме.
"____" ____________ 20___г. _________________________/подпись/
Приложение 8 к Правилам
направления граждан
Республики Казахстан на
лечение за рубеж и (или)
привлечения зарубежных
специалистов для проведения
лечения в отечественных
медицинских организациях в
рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
Форма
Согласие пациента на фото и видеосъемку
Я, _______________________________________________________________________,
(ФИО родителя или законного представителя)
даю свое согласие на использование на безвозмездной основе фото и видеоматериалов,
исключительно в следующих целях:
- размещение на сайте Министерства Здравоохранения Республики Казахстан,
Неакционерное общество "Фонд социального медицинского страхования";
- размещения в рекламных видео и фотоматериалах и печатной продукции медицинской организации.
Я проинформирован (а), что возможна обработка фото и видеоматериалов для
улучшения качества и изменения фона.
Данное согласие действует в течение срока хранения информации.
Я подтверждаю, что, давая такое согласие, я действую по собственной воле и в
собственных интересах.
/ _____________/_______________/___________ /
Подпись и      Расшифровка подписи дата
Приложение 9 к Правилам
направления граждан
Республики Казахстан на
лечение за рубеж и (или)
привлечения зарубежных
специалистов для проведения
лечения в отечественных
медицинских организациях в
рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
Форма
Согласие пациента об отказе финансовых сборов на лечение за рубежом
Я, _______________________________________________________________________,
(ФИО родителя или законного представителя)
гражданин (ка) Республики Казахстан даю свое согласие на отказ от сбора денег с
граждан Республики Казахстан и других Республик на лечение в зарубежной медицинской организации.
Я проинформирован (а), что лечение за рубеж будет оплачено за счет бюджетных средств.
Я подтверждаю, что, давая такое согласие, я действую по собственной воле и в
собственных интересах.
/_________________/ _________________ / ______________ /
Подпись       Расшифровка подписи дата
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

2021 жылғы 26 мамырдағы
№ ҚР ДСМ -45 бұйрығына
2 - қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 544 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11795 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 544 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 12 шілдедегі № 608 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14169 болып тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 544 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 7 маусымдағы № 399 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15339 болып тіркелген).
4. "Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 544 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 5 желтоқсандағы № 918 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16107 болып тіркелген).
5. "Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 544 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 мамырдағы № ҚР ДСМ-46/2020 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20620 болып тіркелген).

от 26 мая 2021 года
№ ҚР ДСМ -45
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства здравоохранения Республики Казахстан
1. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 544 "Об утверждении Правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11795).
2. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 12 июля 2016 года № 608 "О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 544 "Об утверждении Правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14169).
3. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 июня 2017 года № 399 "О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 544 "Об утверждении Правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15339).
4. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 декабря 2017 года № 918 "О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 544 "Об утверждении Правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16107).
5. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 мая 2020 года № ҚР ДСМ-46/2020 "О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 544 "Об утверждении Правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20620).