Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2021 жылғы 13 шiлдедегі № 336 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 15 шiлдеде № 23536 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Мектепке дейінгі және орта білім беру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі м.а
К. Ергалиев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрінің м.а
2021 жылғы 13 шілдедегі
№ 336 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Педагог лауазымын және кәмелетке толмағандармен жұмыс істеуге байланысты лауазымдарды атқаруға өмір бойына тыйым салу туралы сот үкімін орындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 388 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9821 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Педагог лауазымын және кәмелетке толмағандармен жұмыс істеуге байланысты лауазымдарды атқаруға өмір бойына тыйым салу туралы сот үкімін орындау қағидаларында:
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Басшы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 26-бабының 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес соттың заңды күшіне енген үкіміне сәйкес белгілі бір лауазымға тұру немесе белгілі бір қызметпен шұғылдану құқығынан айырылған азаматтармен еңбек шартын жасаспауы тиіс.".

О внесении изменений в некоторые приказы Министра образования и науки Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 336. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июля 2021 года № 23536
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра образования и науки Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету дошкольного и среднего образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о Министра
образования и науки
Республики Казахстан
К. Ергалиев
Утвержден
приказом И.о Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 13 июля 2021 года № 336
Перечень некоторых приказов Министра образования и науки Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 388 "Об утверждении Правил исполнения приговоров суда о пожизненном запрете занимать педагогические должности и должности, связанные с работой с несовершеннолетними" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9821):
в Правилах исполнения приговоров суда о пожизненном запрете занимать педагогические должности и должности, связанные с работой с несовершеннолетними, утвержденных указанным приказом:
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Руководитель согласно подпункту 3) пункта 1 статьи 26 Трудового кодекса Республики Казахстан не заключает трудовой договор с гражданами, лишенными права занимать определенную должность или заниматься определенной деятельностью, в соответствии с вступившим в законную силу приговором суда".

2. "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 6 тамыздағы № 515 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12012 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің" ең төмен әлеуметтік стандартында:
"Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің" ең төмен әлеуметтік стандартына қосымша осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ашық деректер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 120 бұйрығында (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13381 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ашық деректер тізбесі осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
"Бастауыш, негізгі орта және
жалпы орта білім берудің" ең
төмен әлеуметтік стандартына
қосымша
Норманың/ нормативтің атауы
Норманы/нормативті реттейтін нормативтік құқықтық акт
Норма/норматив бойынша ең төмен әлеуметтік стандартқа құқығы бар тұлғалар санаты
Норма/норматив көлемі
1
мемлекеттік білім беру ұйымдары желісінің нормативі
"Білім беру ұйымдары желісінің кепілдік берілген мемлекеттік нормативтін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 желтоқсандағы № 1256 қаулысы
ауылдық елді мекендегі балалар
мектеп жасындағы балалардың саны 5 және одан артық болғанда бастауыш мектептің;
41 және одан артық оқушы болғанда негізгі мектептің;
81 және одан артық оқушы болғанда орта мектептің жұмыс істеуіне кепілдік беріледі
2
Орта, сондай-ақ арнаулы білім беру ұйымдарын жабдықтармен және жиһазбен жарақтандыру нормалары
"Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарын жабдықтармен және жиһазбен жарақтандыру нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 7 наурыздағы № 97 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7574 болып тіркелген)
оқушылар
сынып-жиынтыққа және әрбір білім алушыға, сынып-жиынтыққа және даму мүмкіндігі шектеулі балалардың кемшіліктері ескеріліп жеке жабдық
3
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы орташа кірісі ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан балаларды, жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды, төтенше жағдайлар салдарынан шұғыл көмекті қажет ететін отбасылардан шыққан балаларды орта білім беру ұйымдарында тегін тамақтандыруды қамтамасыз ету нормалары

2. В приказе Министра образования и науки Республики Казахстан от 6 августа 2015 года № 515 "Об утверждении минимального социального стандарта начального, основного среднего и общего среднего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 12012):
в Минимальном социальном стандарте "Начальное, основное среднее и общее среднее образование", утвержденном указанным приказом:
приложение к Минимальному социальному стандарту "Начальное, основное среднее и общее среднее образование" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню.
3. В приказе Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 120 "Об утверждении перечня открытых данных Министерства образования и науки Республики Казахстан, размещаемых на интернет-портале открытых данных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 13381):
Перечень открытых данных Министерства образования и науки Республики Казахстан, размещаемых на интернет-портале открытых данных, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню.
Приложение 1
к перечню некоторых приказов
Министра образования и науки
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение
к Минимальному социальному
стандарту "Начальное, основное
среднее и общее среднее
образование"
Наименование нормы/норматива
Нормативный правовой акт, регулирующий норму/норматив
Категории лиц, имеющих право на минимальный социальный стандарт по нормам/нормативам
Размер нормы/ норматива
1.
норматив сети государственных организаций образования
постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2007 года № 1256 "Об утверждении гарантированного государственного норматива сети организаций образования"
дети из сельского населенного пункта
при наличии детей школьного возраста 5 человек и более гарантируется функционирование начальной школы, при наличии детей школьного возраста 41 человек и более -основной школы; при наличии детей школьного возраста 81 человек и более гарантируется функционирование средней школы.
2.
нормы оснащения оборудованием и мебелью организаций среднего, а также специальных организаций образования
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 марта 2012 года № 97 "Об утверждении норм оснащения оборудованием и мебелью организаций технического и профессионального образования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 7574).
учащиеся
на класс-комплект и на каждого обучающегося, специальное оборудование на класс-комплект и индивидуальное для детей ограниченными возможностями с учетом нарушений
3.
нормы обеспечения бесплатным питанием в организациях среднего образования для детей из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, детей из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций

"Мемлекеттік білім беру ұйымдарының мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге бөлінетін қаражатты қалыптастыру, жұмсау бағыты мен оларды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 қаулысы;
"Әлеуметтік көмек көрсетілетін азаматтарға әлеуметтік көмектің мөлшерін, көздерін, түрлерін және оны беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 наурыздағы № 320 қаулысы
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы орташа кірісі ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан балалар, жетім балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, төтенше жағдайлар салдарынан шұғыл көмекті қажет ететін отбасылардан шыққан балалар; өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілер
тамақтану объектісінің меншік нысанына қарамастан, мектепте бір рет тамақтандыру нормасы
4
Ауылдық мектептердің оқушыларын тасымалдау нормалары
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген).
Бастауыш мектептер, негізгі мектептер, орта мектептер жоқ ауылдық елді мекендердегі оқушылар
Метептер елді мекеннен 3 км артық қашықтықта орналасқан жағдайда және елді мекендер арасында табиғи бөгет болған жағдайда (өзендер, көлдер)
5
Орта білім беру ұйымдарын оқулықтармен және оқу-әдістемелік кешендермен қамтамасыз ету нормалары
"Оқулықтарды, оқу-әдістемелік кешендер мен оқу-әдістемелік құралдарды әзірлеу, оларға сараптама, сынақ өткізу және мониторинг жүргізу, оларды басып шығару жөніндегі жұмысты ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 24 шілдедегі № 344 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7876 болып тіркелген);
"Орта білім беру ұйымдарына арналған оқулықтардың, мектепке дейінгі ұйымдарға, орта білім беру ұйымдарына арналған оқу-әдістемелік кешендердің, оның ішінде электрондық нысандағы тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 216 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20708 болып тіркелген).
оқушылар
Білім деңгейлері және оқитын сыныбына сәйкес бір оқушыға оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер жиынтығы
6
Мүмкіндіктері шектеулі балалардыәлеуметтік және медициналық-педагогикалық қолдау нормалары

Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года № 64 "Об утверждении Правил формирования, направления расходования и учета средств, выделяемых на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных организаций образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников";
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2012 года № 320 "Об утверждении размеров, источников, видов и Правил предоставления социальной помощи гражданам, которым оказывается социальная помощь".
дети из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи; не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума; детей - сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, проживающих в семьях; детей из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций; иным категориям обучающихся и воспитанников.
норма одноразового школьного питания вне зависимости от форм собственности объекта питания
4.
нормы подвоза учащихся сельских школ
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 20478).
учащиеся сельских населенных пунктов, где отсутствуют начальные школы, основные школы, средние школы
отдаленность школы более чем на 3 километра от населенного пункта и при наличии между населенными пунктами естественных преград (реки, озера)
5.
нормы обеспечения учебниками и учебно-методическими комплексами организации среднего образования
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 июля 2012 года № 344 "Об утверждении Правил организации работы по подготовке, экспертизе, апробации и проведению мониторинга, изданию учебников, учебно-методических комплексов и учебно-методических пособий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 7876);
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 216 "Об утверждении перечня учебников для организаций среднего образования, учебно-методических комплексов для дошкольных организаций, организаций среднего образования, в том числе в электронной форме" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 20708).
учащиеся
комплект учебников и учебно-методических комплексов на одного ученика согласно уровню образования и классу обучения
6.
нормы социальной и медико-педагогической поддержки детей с ограниченными возможностями

"Арнайы білім беру ұйымдары түрлерінің қызметінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 14 ақпандағы № 66 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14995 болып тіркелген).
Даму мүмкіндіктері шектеулі балалар
Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның ұсынымы
7
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы орташа кірісі ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан балаларға және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға, төтенше жағдайлар салдарынан шұғыл көмекті қажет ететін отбасылардан шыққан балаларға сауықтыру демалысын беру нормалары
"Мемлекеттік білім беру ұйымдарының мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге бөлінетін қаражатты қалыптастыру, жұмсау бағыты мен оларды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 қаулысы
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы орташа кірісі ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан балаларға және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға, төтенше жағдайлар салдарынан шұғыл көмекті қажет ететін отбасылардан шыққан балалар
қаладан тыс және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама
8
Денсаулық жағдайына байланысты ұзақ уақыт бойы жалпы орта білім беру ұйымына бара алмайтын білім алушыларды үйде немесе стационарлық көмек, қалпына келтіру емін және медициналық оңалтуды көрсететін ұйымдарда жеке-дара тегін оқыту нормалары
"Дәрігерлік-консультациялық комиссияның қызметі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 321 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11310 тіркелген)
бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім алушы тұлғалар
дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысы
9
санитариялық-эпидемиологиялық талаптар нормалары

приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 февраля 2017 года № 66 "Об утверждении Типовых правил деятельности видов специальных организаций образования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 14995).
дети с ограниченными возможностями в развитии
рекомендации психолого-медико-педагогической консультации
7.
нормы предоставления оздоровительного отдыха детям из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года № 64 "Об утверждении Правил формирования, направления расходования и учета средств, выделяемых на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных организаций образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников".
дети из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи и не получающих государственную адресную социальную помощь, со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума; дети – сироты и дети, оставшимся без попечения родителей, проживающие в семьях; из семей, требующих экстренной помощи
направление в загородные и пришкольные лагеря
8.
нормы индивидуального бесплатного обучения на дому или в организациях, оказывающих стационарную помощь, восстановительное лечение и медицинскую реабилитацию обучающихя, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации общего среднего образования
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 321 "Об утверждении Положения о деятельности врачебно-консультативной комиссии" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 11310).
лица получающие начальное, основное среднее, общее среднее образование
заключение врачебно-консультативной комиссии
9.
нормы санитарно-эпидемиологических требований

"Білім беру объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" азақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 16 тамыздағы № 611 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15681 тіркелген).
Білім алушылар
білім беру объектілеріне қойылатын талаптар, сыныптардың толымдылық нормалары және оқыту мен тәрбиелеу жағдайлары.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 қаңтардағы
№ 120 бұйрығымен бекітілген
Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ашық деректер тізбесі
Ашық деректердің атауы
Өзектендіру кезеңі
Ұсыну мерзімі
Деректер көзі (ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы немесе мемлекеттік органның API жүйесі арқылы)
1.
Өңірлер, облыстар, қалалар бойынша жоғары оқу орындарының тізілімі
жылына 1 рет
жылына 1 рет ІІІ тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
2.
Жоғары және кәсіптік орта білім беру мекемелері түлектерінің жұмысқа орналасуы туралы мәлімет
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
3.
Баспанаға мұқтаж жоғары оқу орындары студенттерінің жалпы санынан жатақханамен қамтамасыз етілген ЖОО студенттерінің үлесі
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
4.
Жыл сайынғы бітіруші стипендиаттардан "Болашақ" халықаралық стипендиясының жұмысқа орналасқан түлектерінің үлесі
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
5.
Өңірлер, облыстар, қалалар бойынша балабақшалар тізілімі
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
6.
Өңірлер, облыстар, қалалар бойынша жалпы білім беретін мектептердің тізілімі (күндізгі/кешкі, лицей/гимназия/орта мектеп)
жылына 1 рет
жылына 1 рет І тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
7.
Қазақстан Республикасындағы 18 жасқа дейінгі балалар саны (жылдары, гендерлік құрамы, қала/ауы тұрғындары бойынша)
жылына 1 рет
жылына 1 рет І тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
8.
Мектепке дейінгі білім беру мекемелерінің қолжетімділігі бойынша статистикалық деректер (жылдар бойынша, облыстар бойынша, құрылып жатыр/ашылғандар, балалармен қамтылуы, кезек)
жылына 1 рет
жылына 1 рет І тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
9.
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды педагог кадрлармен қамтамасыз ету бойынша статистикалық деректер (бос орындар)
жылына 1 рет
жылына 1 рет І тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
10.
Жалпы білім беру мекемелерінің қолжетімділігі туралы статистикалық деректер (жылдар бойынша, облыстар бойынша, құрылып жатыр/ашылғандар, қала/ауыл, лицей/гимназия/орта мектеп)
тоқсан сайын
тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 күні
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
11.
Мектеп мұғалімдері туралы статистикалық деректер (бос орындар)
тоқсан сайын
тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 күні
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
12.
Мүмкіндігі шектеулі балаларды оқыту бойынша статистикалық деректер
жылына 1 рет
жылына 1 рет ІІ тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
13.
Балаларға қосымша білім беру, тәрбиелеу және дамыту туралы статистикалық деректер
жылына 1 рет
жылына 1 рет І тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
14.
Балалар спортын, дене тәрбиесін дамыту туралы статистикалық деректер
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
15.
Ұлттық бірыңғай тестілеу сертификатындағы балдарды жалпы орта білім туралы аттестаттың бағаларына ауыстыру шкаласы
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
16.
Қалалар бойынша біліктілікті арттыру орталықтары
жылына 1 рет
жылына 1 рет ІІ тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
17.
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиеленушілерінің жалпы санынан мектепке дейінгі шағын орталықтардағы тәрбиеленушілердің үлесі
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
18.

приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 августа 2017 года № 611 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам образования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 15681)
учащиеся школ
требования к объектам образования, нормы наполняемости классов и условий обучения и воспитания.
Приложение 2
к перечню некоторых приказов
Министра образования и науки
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Утвержден
приказом Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 января 2016 года № 120
Перечень открытых данных Министерства образования и науки Республики Казахстан, размещаемых на интернет-портале открытых данных
п/п
Наименование набора открытых данных
Период актуализации
Срок предоставления
Источник (через АРМ интернет-портала открытых данных или через API системы государственного органа)
1.
Реестр высших учебных заведений по регионам, областям, городам
1 раз в год
1 раз в год ІІІ квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
2.
Сведения о трудоустройстве выпускников учреждений высшего и среднего профессионального образования
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
3.
Доля студентов в высших учебных заведений, обеспеченных жильем в общежитиях, от общего количества студентов, нуждающихся в жилье
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
4.
Доля трудоустроенных выпускников международной стипендии "Болашак" из ежегодного выпуска стипендиатов
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
5.
Реестр детских садов по регионам, областям, городам
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
6.
Реестр общеобразовательных школ по регионам, областям, городам (дневные/вечерние, лицей/гимназия/средняя школа)
1 раз в год
1 раз в год І квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
7.
Численность детей в возрасте до 18 лет в Республике Казахстан (по годам, по гендерному составу, городское/сельское население)
1 раз в год
1 раз в год І квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
8.
Статистические данные по доступностью дошкольных образовательных учреждений (по годам, по областям, строятся/открылись, охват детей, очередь)
1 раз в год
1 раз в год І квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
9.
Статистические данные по обеспечению дошкольного воспитания и обучения педагогическими кадрами (вакансии)
1 раз в год
1 раз в год І квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
10.
Статистические данные по доступностью общеобразовательных учреждений (по годам, по областям, строятся/открылись, город/село, лицей/гимназия/средняя школа)
ежеквартально
ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
через АРМ интернет-портала открытых данных
11.
Статистические данные о учителях школ (вакансии)
ежеквартально
ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
через АРМ интернет-портала открытых данных
12.
Статистические данные по обучению детей с ограниченными возможностями
1 раз в год
1 раз в год ІІ квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
13.
Статистические данные о дополнительном образовании, воспитании и развитии детей
1 раз в год
1 раз в год І квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
14.
Статистические данные о развитии детского спорта, физической культуры
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
15.
Шкала перевода баллов сертификата Единого национального тестирования в оценки аттестата об общем среднем образовании
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
16.
Центры повышения квалификации по городам
1 раз в год
1 раз в год ІІ квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
17.
Доля воспитанников в дошкольных мини-центрах от общей численности воспитанников дошкольных организаций образования
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
18.

Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытудағы 3 пен 6 жас аралығындағы балалардың үлесі
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
19.
Мектеп оқушыларының жалпы санынан қосымша білім берумен қамтылған балалардың үлесі
жылына 1 рет
жылына 1 рет ІІІ тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
20.
Дамуындамүмкіндігі шектеулі балалардың жалпы санынан инклюзивті білім берумен қамтылған балалардың үлесі
жылына 1 рет
жылына 1 рет І тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
21.
Дамуында мүмкіндігі шектеулі балалардың жалпы санынан білім беру бағдарламаларымен қамтылған балалардың үлесі
жылына 1 рет
жылына 1 рет І тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
22.
Мектепке дейінгі ұйымдардың жалпы санынан мектепке дейінгі шағын орталықтардың үлесі
жылына 1 рет
жылына 1 рет ІІ тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
23.
Үйде оқитын оқушылардың саны, барлығы
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
24.
Экстернатты оқыту нысанындағы оқушылар саны
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
25.
Экстернатты оқыту нысанындағы мектептерінің саны
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
26.
Өңірлер, облыстар, қалалар бойынша колледждер мен училищелердің тізілімі
жылына 1 рет
жылына 1 рет ІІ тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
27.
Техникалық және кәсіптік білім беру туралы статистикалық деректер
жылына 1 рет
жылына 1 рет ІІ тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
28.
PISA халықаралық зерттеуі бойынша негізгі нәтижелер
3 жылда 1 рет
3 жылда 1 рет 2016 жылдың IV тоқсаны
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
29.
TIMSS халықаралық зерттеуі бойынша нәтижелер
4 жылда 1 рет
4 жылда 1 рет 2016 жылдың IV тоқсаны
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
30
Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызметтер тізбесі
Жылына 2 реттен артық емес
Жылына 2 реттен артық емес "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19982 болып тіркелген) бекітілген күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде
Ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
31.
Комитеттер бойынша аумақтық органдар мен ведомстволық бағынысты ұйымдардың тізбесі
жылына 1 рет
жылына 1 рет ІІ тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
32.
Барлық комиттердің ұйымдастырушылық құрылымы
жылына 1 рет
жылына 1 рет ІІ тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
33.
9-сынып оқушыларының оқу жетістіктерін сырттай бағалау нәтижелерінің статистикасы
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
34.
Ұлттық бірыңғай тестілеу нәтижесінің статистикасы
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
35.

Доля детей в возрасте с 3 до 6 лет c дошкольным воспитанием и обучением
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
19.
Доля детей, охваченных дополнительным образованием, от общего количества школьников
1 раз в год
1 раз в год ІІІ квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
20.
Доля детей, охваченных инклюзивным образованием, от общего количества детей с ограниченными возможностями в развитии
1 раз в год
1 раз в год І квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
21.
Доля детей, охваченных образовательными программами, от общего количества детей с ограниченными возможностями в развитии
1 раз в год
1 раз в год І квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
22.
Доля дошкольных мини-центров от общего числа дошкольных организаций
1 раз в год
1 раз в год ІІ квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
23.
Количество учащихся, обучающихся на дому всего
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
24.
Численность учащихся на экстернатной форме обучения
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
25.
Число школ с экстернатной формой обучения
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
26.
Реестр колледжей и училищ по регионам, областям, городам
1 раз в год
1 раз в год ІІ квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
27.
Статистические данные о техническом и профессиональном образовании
1 раз в год
1 раз в год ІІ квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
28.
Основные результаты международного исследования PISA
1 раз в 3 года
1 раз в 3 года ІV квартал 2016 года
через АРМ интернет-портала открытых данных
29.
Результаты международного исследования TIMSS
1 раз в 4 года
1 раз в 4 года ІV квартал 2016 года
через АРМ интернет-портала открытых данных
30.
Перечень государственных услуг сферы образования и науки
Не более 2 раза в год
Не более 2 раза в год В течение 10 рабочих дней со дня утверждения приказа исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 19982)
через АРМ интернет-портала открытых данных
31.
Перечень территориальных органов и подведомственных организаций по комитетам
1 раз в год
1 раз в год ІІ квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
32.
Организационная структура всех комитетов
1 раз в год
1 раз в год ІІ квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
33.
Статистика результатов внешней оценки учебных достижений учащихся 9 классов
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
34.
Статистика результатов единого национального тестирования
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
35.

Білім беру ұйымдарының 1-11 сыныптарында пайдалануға рұқсат етілген оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендердің тізбесі
жылына 1 рет
жылына 1 рет І тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
36.
Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу ұйымдарында пайдалануға рұқсат етілген оқу әдебиеттерінің тізбесі
жылына 1 рет
жылына 1 рет І тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
37.
Арнайы (түзету) мектептерде пайдалануға рұқсат етілген оқу әдебиеттерінің тізбесі
жылына 1 рет
жылына 1 рет І тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
38.
Мемлекеттік ғылыми стипендиялар (атауы, конкурс шарты, құжаттар тізбесі)
жылына 1 рет
жылына 1 рет (желтоқсан айы)
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
39.
Ұлттық бірыңғай тестілеу өткізу пункттерінің тізбесі
жылына 1 рет
жылына 1 рет ІІІ тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
40.
Жоғары білім беруде оқу жетістіктерін сырттай бағалау қорытындылары
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
41.
Философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор ғылыми дәрежесін беру бойынша диссертациялар қорғау жөніндегі диссертациялық кеңестердің тізімі
жылына 1 рет
жылына 1 рет ІІІ тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
42.
Бекітілген философия докторларының (PhD) тізімі
жылына 1 рет
жылына 1 рет ІІІ тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
43.
Білім беру деңгейлері бойынша мамандықтары көрсетілген лицензиясы бар жоғары оқу орындарының тізбесі
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
44.
Аккредиттелген ғылыми қызмет субъектілерінің тізілімі
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
45.
Жарияланған ғылыми мақалалардың саны (шетелдік басылымдарда)
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
46.
Қазақстан Республиксының Ғылым және техника саласындағы мемлекеттік сыйлығы (атауы, конкурс шарттары, құжаттардың тізбесі)
жылына 2 рет
жылына 2 рет 2017 жылғы І тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
47.
Ғылым саласындағы атаулы сыйлықтар (атауы, конкурстың шарттары, құжаттардың тізбесі)
жылына 1 рет
жылына 1 рет ІІІ тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
48.
Ғылым түрлері бойынша ғылыми басылымдардың тізбесі
тоқсан сайын
тоқсан сайын есептік тоқсаннан кейінгі айдың 10 күніне дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
49.
Ақысыз тамақтандыру ұйымдастырылған балалардың саны
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
50.
Республикалық акциялар (қайырымдылық)
белгіленген мерзімде
белгіленген мерзімде
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
51.
Кәмелетке толмағандарды биімдеу орталығы (атауы, қаласы, мекенжайы, байланыс, тәрбиеленушілердің саны, материалдық-техникалық жабдықталуы)
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
52.
Балалар үйлерінің тізбесі
жылына 1 рет
жылына 1 рет І тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
53.
Жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының тізілімі
жылына 1 рет
жылына 1 рет І тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
54.
Асырап алынған балалар туралы статистикалық деректер (шетелдіктер/Қазақстан Республикасының азаматтары)
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
55.
Қазақстан Республикасында аккредиттелген асырып алу жөніндегі агенттіктер туралы деректер
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
56.
Қазақстандық азаматтардың отбасында қамқорлықтағы (қорғанышықтағы) балалар туралы статистикалық деректер, өңірлер бөлінісінде
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
57.
Қазақстандық азаматтардың отбасында патроннаты тәрбиедегі балалар туралы статистикалық деректер, өңірлер бөлінісінде
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
58.
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдардағы балалар туралы статистикалық деректер, өңірлер бөлінісінде
жылына 1 рет
жылына 1 рет IV тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
59.
Қазақстан Республикасы азаматтарының бала асырап алуы туралы статистикалық деректер, өңірлер бөлінісінде
жылына 1 рет
жылына 1 рет І тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
60.
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар түлектерінің жұмысқа орналасуы бойынша статистикалық деректер, өңірлер бөлінісінде
жылына 1 рет
жылына 1 рет І тоқсан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
61.
Мектепке тасымалдау ұйымдастырылған балалардың саны
жылына 1 рет
жылына 1 рет (қыркүйек айы)
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы

Перечень учебников и учебно-методических комплексов, разрешенных к использованию в 1-11 классах организаций образования
1 раз в год
1 раз в год І квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
36.
Перечень учебной литературы, разрешенной к использованию в организациях дошкольного воспитания и обучения
1 раз в год
1 раз в год І квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
37.
Перечень учебной литературы, разрешенной к использованию в специальных (коррекционных) школах
1 раз в год
1 раз в год І квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
38.
Государственные научные стипендии (наименование, условия конкурса, перечень документов)
1 раз в год
1 раз в год (декабрь месяц)
через АРМ интернет-портала открытых данных
39.
Перечень пунктов проведения единого национального тестирования
1 раз в год
1 раз в год ІІІ квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
40.
Итоги внешней оценки учебных достижений в высшем образовании
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
41.
Список диссертационных советов по защите диссертаций на присуждение ученой степени доктора философии (PhD), доктора по профилю
1 раз в год
1 раз в год ІІІ квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
42.
Список утвержденных докторов философии (PhD)
1 раз в год
1 раз в год ІІІ квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
43.
Перечень вузов, имеющих лицензии с указанием специальностей по уровням образования
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
44.
Реестр аккредитованых субъектов научной деятельности
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
45.
Количество опубликованных научных статей (в зарубежных изданиях)
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
46.
Государственная премия Республики Казахстан в области науки и техники (наименование, условия конкурса, перечень документов)
2 раз в год
2 раз в год 2017 І квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
47.
Именные премии в области науки (наименование, условия конкурса, перечень документов)
1 раз в год
1 раз в год ІІІ квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
48.
Перечень научных изданий по видам наук
ежеквартально
ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
через АРМ интернет-портала открытых данных
49.
Количество детей, для которых организовано бесплатное питание
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
50.
Республиканские акции (благотворительности)
В установленные сроки
В установленные сроки
через АРМ интернет-портала открытых данных
51.
Центры адаптации несовершеннолетних (наименование, город, адрес, контакты, количество воспитанников, материально-технически оснащенность)
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
52.
Перечень детских домов
1 раз в год
1 раз в год І квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
53.
Реестр организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей
1 раз в год
1 раз в год І квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
54.
Статистические данные об усыновленных детях (иностранцами/гражданами Республики Казахстан)
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
55.
Данные об агентствах по усыновлению, аккредитованных в Республике Казахстан
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
56.
Статистические данные о детях, находящихся под опекой (попечительством) в семьях казахстанских граждан, в разрезе регионов
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
57.
Статистические данные о детях, находящихся на патронатном воспитании в семьях казахстанских граждан, в разрезе регионов
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
58.
Статистические данные о детях, воспитывающихся в организациях для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в разрезе регионов
1 раз в год
1 раз в год ІV квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
59.
Статистические данные об усыновленных детях гражданами Республики Казахстан, в разрезе регионов
1 раз в год
1 раз в год І квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
60.
Статистические данные о трудоустройстве выпускников организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в разрезе регионов
1 раз в год
1 раз в год І квартал
через АРМ интернет-портала открытых данных
61.
Количество детей, для которых организован подвоз к школе
1 раз в год
1 раз в год (сентябрь месяц)
через АРМ интернет-портала открытых данных