"Банктердің "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы мемлекеттік органдарға, соттарға бюджетке төлемдер төлеумен, міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын және әлеуметтік аударымдарды аударумен, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге ақы төлеумен байланысты жүзеге асырылған төлемдер және (немесе) ақша аударымдары туралы мәліметтер мен ақпаратты беруі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 276 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 14 шілдедегі № 248/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 шілдеде № 23645 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Банктердің "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы мемлекеттік органдарға, соттарға бюджетке төлемдер төлеумен, міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын және әлеуметтік аударымдарды аударумен, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге ақы төлеумен байланысты жүзеге асырылған төлемдер және (немесе) ақша аударымдары туралы мәліметтер мен ақпаратты беруі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 276 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14713 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Банктердің "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы мемлекеттік органдарға, соттарға бюджетке төлемдер төлеумен, міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын және әлеуметтік аударымдарды аударумен, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге ақы төлеумен байланысты жүзеге асырылған төлемдер және (немесе) ақша аударымдары туралы мәліметтер мен ақпаратты беруі қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар мен қысқартулар пайдаланылады:
1) ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi орган (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) – ақпараттандыру және "электрондық үкiмет" саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
2) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – ақпараттық өзара іс-қимыл арқылы белгілі бір технологиялық әрекеттерді іске асыратын және нақты функционалдық міндеттерді шешуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып ретке келтірілген жиынтығы;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 9 декабря 2016 года № 276 "Об утверждении Правил предоставления банками государственным органам, судам через платежный шлюз "электронного правительства" сведений и информации об осуществленных платежах и (или) переводах денег, связанных с уплатой платежей в бюджет, перечислением обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и социальных отчислений, а также оплатой государственных услуг"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 14 июля 2021 года № 248/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июля 2021 года № 23645.
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 06 апреля 2016 года "О правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 9 декабря 2016 года № 276 "Об утверждении Правил предоставления банками государственным органам, судам через платежный шлюз "электронного правительства" сведений и информации об осуществленных платежах и (или) переводах денег, связанных с уплатой платежей в бюджет, перечислением обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и социальных отчислений, а также оплатой государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14713) следующие изменения и дополнения:
в Правилах предоставления банками государственным органам, судам через платежный шлюз "электронного правительства" сведений и информации об осуществленных платежах и (или) переводах денег, связанных с уплатой платежей в бюджет, перечислением обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и социальных отчислений, а также оплатой государственных услуг, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия и сокращения:
1) уполномоченный орган в сфере информатизации (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере информатизации и "электронного правительства";
2) информационная система (далее – ИС)– организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, реализующих определенные технологические действия посредством информационного взаимодействия и предназначенных для решения конкретных функциональных задач;

3) "е-Қаржымині" интеграцияланған автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "Е-Қаржымині") ИААЖ - мемлекеттік функцияларды орындау және мемлекеттік қызметтерді ұсыну бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігін кешенді автоматтандыруға (бизнес-процестерге) арналған АЖ.";
4) "Кедендік автоматтандырылған ақпараттық жүйе" АЖ (бұдан әрі – КААЖ АЖ) – кедендік әкімшілендіру процестерін автоматтандыратын АЖ (тауарларға арналған декларацияны түзету; нормативтік-анықтамалық ақпаратты жүргізу; жолаушылар кеден декларацияларын, кедендік кіріс ордерлерін есепке алу; көлік құралдарын уақытша әкелуді/әкетуді бақылау).";
5) мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік ортасы (бұдан әрі – МО БКО) – "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымына кіретін және ақпараттық қауіпсіздіктің талап етілетін деңгейін сақтай отырып, мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен жергілікті өзін-өзі басқару органдарының, сондай-ақ уәкілетті орган айқындаған өзге де ақпараттандыру субъектілерінің жергілікті (Интернетке қолжетімділігі бар жергілікті желілерді қоспағанда), ведомстволық және корпоративтік телекоммуникациялар желілерінің өзара іс-қимыл жасауын қамтамасыз етуге арналған телекоммуникациялар желісі;
6) "Орталық біріздендірілген жеке шоттар" АЖ (бұдан әрі – ОБЖШ АЖ) – салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының сақталуын бақылау нысандары мен әдістерін жетілдіруге, салық және алымдардың тұрақты түсуін қамтамасыз етуге, жосықсыз салық төлеушілердің олардың салық міндеттемелерін орындаудан жалтаруына байланысты шығындарды қысқартуға, 2017 жылғы 25 желтоқсаңдағы "Қазақстан Республикасы Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) нормалары мен ережелерін "автоматтандыруға" арналған АЖ.;
7) төлемге және (немесе) ақша аударымына қатысушылар – төлем және (немесе) ақша аударымы бойынша құқықтары және (немесе) міндеттері бар жеке және заңды тұлғалар, заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктері;
8) "электрондық үкіметтің" сыртқы шлюзі (бұдан әрі – ЭҮСШ) – МО БКО-да орналасқан ақпараттық жүйелердің МО БКО-дан тыс орналасқан ақпараттық жүйелермен өзара іс-қимылын қамтамасыз етуге арналған "электрондық үкімет" шлюзінің кіші жүйесі;
9) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – төлемдерді электрондық нысанда көрсетілетін өтеулі қызметтер көрсету шеңберінде жүргізу туралы ақпарат беру процестерін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
10) "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) – "электрондық үкімет" шеңберінде мемлекеттік және мемлекеттік емес ақпараттық жүйелердің интеграциясына арналған ақпараттық жүйе;

3) интегрированная автоматизированная информационная система "е-МинФин" (далее - ИАИС "е-МинФин") – ИС, предназначенная для комплексной автоматизации бизнес-процессов Министерства финансов Республики Казахстан по исполнению государственных функций и предоставлению государственных услуг;
4) информационная система "Таможенная автоматизированная информационная система" (далее – ИС ТАИС) – ИС, автоматизирующая процессы таможенного администрирования (корректировка декларации на товары; ведение нормативно-справочной информации; учет пассажирских таможенных деклараций, таможенных приходных ордеров; контроль временного ввоза/вывоза транспортных средств);
5) единая транспортная среда государственных органов (далее – ЕТС ГО) – сеть телекоммуникаций, входящая в информационно-коммуникационную инфраструктуру "электронного правительства" и предназначенная для обеспечения взаимодействия локальных (за исключением локальных сетей, имеющих доступ к Интернету), ведомственных и корпоративных сетей телекоммуникаций государственных органов, их подведомственных организаций и органов местного самоуправления, а также иных субъектов информатизации, определенных уполномоченным органом, с соблюдением требуемого уровня информационной безопасности;
6) информационная система "Центральные унифицированные лицевые счета" (далее – ИС ЦУЛС) – ИС, предназначенная для совершенствования форм и методов контроля над соблюдением законодательства Республики Казахстан о налогах и других обязательных платежах в бюджет для обеспечения стабильного поступления налогов и сборов, сокращения потерь, связанных с уклонением недобросовестных налогоплательщиков от исполнения ими налоговых обязательств, автоматизации норм и положений Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс);
7) участники платежа и (или) перевода денег – физические и юридические лица, филиалы и представительства юридических лиц, имеющие права и (или) обязанности по платежу и (или) переводу денег;
8) внешний шлюз "электронного правительства" (далее – ВШЭП) – подсистема шлюза "электронного правительства", предназначенная для обеспечения взаимодействия информационных систем, находящихся в ЕТС ГО, с информационными системами, находящимися вне ЕТС ГО;
9) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) - информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
10) шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) – информационная система, предназначенная для интеграции государственных и негосударственных ИС в рамках "электронного правительства";

11) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Банктердің "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы мемлекеттік органдарға, соттарға бюджетке төлемдер төлеумен, міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын және әлеуметтік аударымдарды аударумен, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге ақы төлеумен байланысты жүзеге асырылған төлемдер және (немесе) ақша аударымдары туралы мәліметтер мен ақпаратты беру (бұдан әрі – сервис) мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) Банктің АЖ-ның, ЭҮТШ-тің және мүдделі мемлекеттік органның АЖ-ның ақпарат алмасуын қамтамасыз ету үшін жүргізілетін техникалық жұмыстар кешенін қамтитын сервисті техникалық іске асыру және тестілеу;
2) Банктің АЖ иесі, уәкілетті орган, сондай-ақ мүдделі мемлекеттік орган сервисті техникалық іске асыру және бірлесіп тестілеу аяқталғаннан кейін, сервисті пайдалануға беру туралы бірлескен шешімі тестілеу және сервисті пайдалануға беру актісі түрінде негізінде Банктің ЭҮТШ-пен АЖ-ң, сондай-ақ мүдделі мемлекеттік органның өзара іс-қимылын пайдалануға енгізеді".
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Банктердің ЭТҮШ арқылы мүдделі мемлекеттік органның АЖ-ға мәліметтер мен ақпаратты беру тәртібі мен мерзімі келесі талаптарды қамтиды:
1) Банк АЖ-ның бюджеттік сыныптама кодтарының және мемлекеттік кірістер органдары кодтарының анықтамалығымен (бұдан әрі – Анықтамалық) өзара іс-қимылы. Анықтамалықпен жұмыстардың егжей-тегжейлі сипаттамасы сервисті техникалық іске асыру процесінде өзара іс-қимылға қатысушылар арасында келісіледі және осы Қағидалардың 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес интеграциялық сервисті табысты тестілеу және өнеркәсіптік пайдалануға енгізу туралы акт түріндегі бірлескен шешімде көрсетіледі.
2) Банктің АЖ күн сайын Нұр-Cұлтан қаласы уақыты бойынша сағат 08:00-ге дейін ЭҮШ және ЭҮСШ арқылы анықтамалықтарды жаңартуды сұрайды;
3) Банктің АЖ жаңартылулар болған кезде Анықтамалықты өзектендіреді;
4) Төлемге және (немесе) ақша аударымына қатысушыдан төлемдерді қабылдау кезінде Банктің АЖ-сы Анықтамалыққа сәйкес бюджет сыныптамасының рұқсат етілмейтін кодтарын және мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын тексеру бойынша Банк әзірлеген сервиске сәйкес енгізілген төлем құжатының деректемелерін тексереді;
5) Төлем құжатының деректемелері Анықтамалықтың деректеріне сәйкес болмаған жағдайда, Банк банк операциясын қабылдамайды және төлемге және (немесе) ақша аударымына қатысушыға дұрыс деректемелерді беру үшін хабарлайды;

11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Предоставление банками государственным органам, судам через платежный шлюз "электронного правительства" сведений и информации об осуществленных платежах и (или) переводах денег, связанных с уплатой платежей в бюджет, перечислением обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и социальных отчислений, а также оплатой государственных услуг (далее – сервис) осуществляется в следующем порядке:
1) техническая реализация и тестирование сервиса, которая включает в себя комплекс технических работ, проводимых для обеспечения информационного обмена ИС Банка, ПШЭП и ИС заинтересованного государственного органа;
2) по завершению технической реализации и совместного тестирования сервиса владелец ИС Банка, уполномоченный орган, а также заинтересованный государственный орган вводят в эксплуатацию взаимодействие ИС Банка с ПШЭП, а также заинтересованного государственного органа на основании совместного решения в виде акта тестирования и ввода в эксплуатацию сервиса.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок и сроки предоставления банками сведений и информации через ПШЭП в ИС заинтересованного государственного органа включают в себя следующие требования:
1) взаимодействие ИС Банка со справочником кодов бюджетной классификации и кодов органов государственных доходов (далее – Справочник). Детальное описание работ со Справочником согласовывается между участниками взаимодействия в процессе технической реализации сервиса и отражается согласно подпункту 2) пункта 3 настоящих Правил в совместном решении в виде акта тестирования и ввода в эксплуатацию сервиса;
2) ИС Банка ежедневно до 08.00 часов по времени города Нур-Султан запрашивает обновление Справочника посредством ВШЭП и ШЭП;
3) при наличии обновлений ИС Банка актуализирует Справочник;
4) при приеме платежей от участника платежа и (или) перевода денег ИС Банка проверяет введенные реквизиты платежного документа согласно разработанному Банком сервису по проверке недопустимых кодов бюджетной классификации и кодов органов государственных доходов в соответствии со Справочником;
5) в случае не соответствия реквизитов платежных документов с данными Справочника Банк отклоняет банковскую операцию и уведомляет участника платежа и (или) перевода денег для предоставления корректных реквизитов;

6) Төлем құжатының деректемелері Анықтамалықтың деректеріне сәйкес болған жағдайда, Банк төлемді қабылдайды;
7) Төлем қабылданғаннан кейін Банктің АЖ-ы ЭҮТШ-ке осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес клиенттен ЭҮТШ-ке тапсыруға жататын төлемді қабылдау кезінде төлем хабарламаларының деректемелері тізбесіне (МТ100 форматында) және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Банктің АЖ-сы ЭҮТШ-ке беру үшін жиынтық төлем хабарламаларының деректемелері тізбесіне сәйкес жүргізілген төлем туралы ақпарат жібереді;
8) ЭҮТШ Банктің АЖ-сынан жүргізілген төлем туралы ақпарат алғаннан кейін жүргізілген төлем туралы ақпаратты сақтайды, бірегей төлем кодын (бұдан әрі – БТК) түрлендіреді және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес төлем Банктің АЖ-сына тапсыруға жататын ЭҮТШ төлемді тіркеу кезінде жауаптың деректемелері тізбесіне сәйкес алынғаны туралы Банктің АЖ-сына хабарлайды;
9) Банктің АЖ-сы ұсынылған БТК-ны және жүргізілген төлем туралы ақпаратты сақтайды;
10) ЭҮТШ электрондық құжатта жүргізілген төлем туралы ақпаратты тиісті мемлекеттік органның АЖ-сына жібереді;
11) Банктің оперциялық күні жабылғаннан кейін немесе Банктің келесі операциялық күнінің сағат 11.00-ге дейін Банктің АЖ-сы ЭҮТШ-ке қабылданған және жөнелтілген, сондай-ақ жеке төлемдер туралы жиынтық ақпарат жібереді;
12) Ақпараттық жүйелер төлем жүргізілгеннен кейін келесі күні ЭҮТШ-ге мынадай кесте бойынша:
сағат 12:00-де бюджеттен тыс төлемдер бойынша ОБЖШ АЖ;
сағат 13:00-де бюджеттік төлемдер бойынша ОБЖШ АЖ жиынтық тізілімді алуға сұрау салу жібереді";
"13) ЭҮТШ ОБЖШ АЖ-дан сұрау салуды алған кезде банктер АЖ-дан алынған ақпарат негізінде төлемдер бойынша жиынтықты қалыптастырады және жиынтықты ОБЖШ АЖ-ға жібереді.";
14) ЭҮТШ тәулігіне 1 (бір) рет сағат 16:00-де "е-Қаржымині" ИААЖ-дан Бюджеттік сыныптама кодтарының сұратылған деректер жинағына қатысты Қазынашылықтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің төлемдері бойынша мәліметтерді сұратады. Сұрау салуда ЭҮТШ сәйкестендіргіші және сұратылған кезеңнің күні (төлемді валюталау күні) болады.;
15) Көрсетілген күн үшін сұратылған БСК-тың деректер жинақталымына қатысты жаңартылу болған кезде "е-Қаржымині" ЫААЖ-сы ЭҮТШ-ке түзетілген деректер жібереді
16) "е-Қаржымині" ИААЖ-дан деректерді алғаннан кейін ЭҮТШ жаңартылған деректерді ОБЖШ АЖ және КААЖ АЖ-ны қоспағанда, тиісті мүдделі мемлекеттік органның АЖ-сына жібереді;
1-қосымшада.
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2
Операциялық күн күні (PayDateTime)
Таңба (8N)
МТ100 үшін 32а жолы
";

6) в случае соответствия реквизитов платежных документов с данными Справочника Банк принимает платеж;
7) после приема платежа ИС Банка отправляет в ПШЭП информацию о проведенном платеже, в соответствии с Перечнем реквизитов платежных сообщений при приеме платежа от клиента, подлежащих передаче в ПШЭП (в формате МТ100) согласно приложению 1 к настоящим Правилам и Перечню реквизитов сводного платежного сообщения, для передачи из ИС Банка в ПШЭП согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
8) после получения информации от ИС Банка о проведенном платеже, ПШЭП сохраняет информацию о проведенном платеже, генерирует уникальный код платежа (далее – УКП) и уведомляет ИС Банка о том, что информация о платеже получена в соответствии с Перечнем реквизитов ответа при регистрации платежа в ПШЭП, подлежащих передаче в ИС Банка согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
9) ИС Банка сохраняет предоставленный УКП и информацию о проведенном платеже;
10) ПШЭП направляет информацию о проведенном платеже в электронном документе в ИС соответствующего государственного органа;
11) после закрытия Операционного дня Банка или до 11.00 часов следующего Операционного дня Банка, ИС Банка направляет сводную информацию о принятых и отправленных, а также единичных платежах в ПШЭП;
12) Информационные системы на следующий день после проведения платежа направляют в ПШЭП запрос на получение сводного реестра по следующему графику:
в 12.00 часов информационная система ИС ЦУЛС по внебюджетным платежам;
в 13.00 часов информационная система ИС ЦУЛС по бюджетным платежам;
13) ПШЭП при получении запроса от ИС ЦУЛС формирует свод по платежам на основе полученной информации от ИС Банков, и высылает свод в ИС ЦУЛС;
14) ПШЭП с периодичностью 1 (один) раз в сутки в 16:00 часов запрашивает у ИАИС "е-МинФин" сведения по платежам Интегрированной информационной системы Казначейства относительно запрашиваемого набора данных кодов бюджетной классификации (далее – КБК). Запрос содержит идентификатор ПШЭП и дату запрашиваемого периода (дата валютирования платежа);
15) при наличии обновлений за указанную дату относительно запрашиваемого набора данных КБК, ИАИС "е-Минфин" передает в ПШЭП обновленные данные;
16) после получения данных от ИАИС "е-МинФин" ПШЭП направляет обновленные данные в ИС соответствующего заинтересованного государственного органа за исключением ИС ЦУЛС и ИС ТАИС.";
в приложении 1:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2
Дата операционного дня (PayDateTime)
Символьный (8n)
поле 32А для МТ100
";

реттік нөмірі 9, 10, 11 және 12-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
9
Бенефициар ұйымның БСК (treasuryBik)
Жол (11x)
57В өрісі
(бюджеттік емес төлемдер үшін толтырылмайды)
10
Бенефициардың аталуы (treasuryName)
Таңба (60x0)
59-жол. кілт сөз NAME (бюджеттік емес төлемдер үшін толтырылмайды)
11
Бенефициардың БСН (treasuryIdn)
Жол (12n)
59-жол IDN кілт сөзі (бюджеттік емес төлемдер үшін толтырылмайды)
12
Салық органының нно-коды (kno)
Жол (6n)
(бюджеттік емес төлемдер үшін толтырылмайды)
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 18 және 19-жолдармен толықтырылсын:
"
18
Валюталау күні (documentdate)
Таңба (8n)
мт100 үшін 32а жолы
19
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде (pshepPayCode) электрондық қызметтерді төлеу кезінде төлем провайдері алған тапсырыс сәйкестендіргіші немесе ЭҮТШ төлемінің бірегей коды)
Жылдамдықты
";
2-қосымшада:
реттік нөмірі 4 және 5-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
БСК (kbk)
Иә (бюджеттік емес төлемдер үшін толтырылмайды)
Кіші (6n)
БСК
5
Салық органының нно-коды (kno)
Иә
Жол (6n)
СЖН (егер жиынтық топтастыру СЖН бойынша өтсе ғана толтырылады)
";
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Жиынтық хабарламаның егжей-тегжейі (payments)
1)
Әрбір операция үшін ЭҮТШ-те қалыптасқан төлемнің бірегей коды (reference)
Иә
Кіші (14х)
ТБК
2)
Банктің АЖ-да қалыптасатын төлем референсі (bankReference)
Иә
Кіші (16х)
МТ102 үшін 21 жол
3)
Төлем сомасы (amount)
Иә
Нышандық (18х. 2х)
МТ100 үшін 32А жол
4)
Валюта коды (currency)
Иә
Нышандық (3n)
МТ100 үшін 32А жол
5)
Операциялық күн күні )
Иә
Таңба (8N.6N)
МТ102 үшін 32а жолы
".
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі

строки, порядковые номера 9, 10, 11 и 12, изложить в следующей редакции:
"
9
БИК Организации-бенефициара (treacuryBik)
Строчный (11x)
поле 57В (не заполняется для не бюджетных платежей)
10
Наименование бенефициара (treasuryName)
Символьный (60x0
поле 59, ключевое слово NAME (не заполняется для не бюджетных платежей)
11
БИН бенефициара (treasuryIdn)
Строчный (12n)
поле 59, ключевое слово IDN (не заполняется для не бюджетных платежей)
12
КНО-код налогового органа (kno
Строчный (6n)
(не заполняется для не бюджетных платежей)
";
дополнить строками, порядковые номера 18 и 19, следующего содержания:
"
18
Дата валютирования (documentDate)
Символьный (8n
поле 32А для МТ100
19
Индентификатор заказа или уникальный код платежа ПШЭП, полученный платежным провайдером при оплате электронных услуг в информационных системах государственных органов (pshepPayCode )
Строчный
";
в приложении 2:
строки, порядковые номера 4 и 5, изложить в следующей редакции:
"
4
КБК (kbk)
Да (не заполняется для не бюджетных платежей)
Строчный (6n)
КБК
5
КНО-код налогового органа (kno)
Да
Строчный (6n)
КНО (заполняется только если группировка сводного проходит и по КНО)
";
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"
8
Детали сводного сообщения (payments)
1)
Уникальный код платежа, сформированный на ПШЭП для каждой операции (reference)
Да
Строчный (14х)
УКП
2)
Референс платежа, формируемый в ИС Банка (bankReference)
Да
Строчный (16х)
поле 21 для МТ102
3)
Сумма платежа (amount)
Да
Символьный (18х. 2х)
поле 32А для МТ100
4)
Код валюты (currency)
Да
Символьный (3n)
поле 32А для МТ100
5)
Дата операционного дня )
Да
Символьный (8n.6n)
поле 32А для МТ102
".
2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан