Қауіпті қалдықтар паспортының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № 335 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 16 қыркүйекте № 24386 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Экология кодексінің 343-бабының 3 тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қауіпті қалдықтар паспортының нысаны бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Қауіпті қалдықтар паспортының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 30 сәуірдегі № 128-ө бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 4720 тіркелген);
2) "Қауіпті қалдықтар паспортының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 30 сәуірдегі № 128-ө бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 27 желтоқсандағы № 569 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 14746 тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Қалдықтарды басқарудағы мемлекеттік саясат департаментіне заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген шаралардың орындалғаны туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
С. Брекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сыртқа істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
2021 жылғы 20 тамыздағы
№ 335 бұйрығымен
бекітілген
Қауіпті қалдықтар паспортының нысаны
Қауіпті қалдықтардың атауы және олардың қалдықтар сыныптауышына сәйкес коды
Қалдықтарды түзушінің деректемелер: жеке тұлға үшін жеке сәйкестендіру нөмірі және заңды тұлға үшін бизнес сәйкестендіру нөмірі, оның тұрған жері
Қауіпті қалдықтар түзілетін объектінің тұрған жері
Қалдықтардың шығу тегі: бастапқы тауардың (өнімнің) атауымен бірге, нәтижесінде қалдықтар түзілген технологиялық процестің немесе нәтижесінде тауар (өнім) өзінің тұтынушылық қасиеттерін жоғалтқан процестің атауы
Қалдықтардың қауіпті қасиеттерінің тізбесі
Қалдықтардың химиялық құрамы және олардың құрамдастарының қауіпті қасиеттерінің сипаттамасы
Қалдықтарды басқарудың ұсынылатын тәсілдері
Қалдықтарды басқару кезіндегі қажетті сақтық шаралары
Қалдықтарды тасуға және тиеу-түсіру жұмыстарын жүргізуге қойылатын талаптар
Қауіпті қалдықтарға байланысты табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың және олардың салдарларының алдын алу және жою жөніндегі, оның ішінде тасу және тиеу-түсіру жұмыстарын жүргізу кезіндегі шаралар
Қосымша ақпарат (қалдықтарды түзуші хабарлайтын өзге де ақпарат).
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Осы арқылы мен осы қалдықтардың құрамында көрсетілген концентрацияларда жоғарыда аталған компоненттер ғана бар екенін (талдаулар, тестілер, бастапқы шикізат және осы қалдықтардың пайда болу технологиясы туралы білім және басқалар арқылы), соның нәтижесінде қалдықтар мен қауіпті деп жіктелгенін тексердім деп мәлімдеймін.
Зертханалық зерттеулердің нәтижелері қоса беріледі (қажет болған жағдайда).
Ақпарат сенімді, дәл және толық.
Кәсіпорын басшысы ________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы
20___ жылдың "______" ___________________
Мөр орны (егер бар болса)

Об утверждении Формы паспорта опасных отходов
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № 335. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 сентября 2021 года № 24386
В соответствии с пунктом 3 статьи 343 Экологического кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Форму паспорта опасных отходов.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года № 128-п "Об утверждении Формы паспорта опасных отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4720);
2) приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 декабря 2016 года № 569 "О внесении изменения в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года № 128-п "Об утверждении Формы паспорта опасных отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14746).
3. Департаменту государственной политики в управлении отходами Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
С. Брекешев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 20 августа 2021 года № 335
Форма паспорта опасных отходов
Наименование опасных отходов и их код в соответствии классификатором отходов
Реквизиты образователя отходов: индивидуальный идентификационный номер для физического лица и бизнес-идентификационный номер для юридического лица, его место нахождения
Место нахождения объекта, на котором образуются опасные отходы
Происхождение отходов: наименование технологического процесса, в результате которого образовались отходы, или процесса, в результате которого товар (продукция) утратил (утратила) свои потребительские свойства, с наименованием исходного товара (продукции)
Перечень опасных свойств отходов
Химический состав отходов и описание опасных свойств их компонентов
Рекомендуемые способы управления отходами
Необходимые меры предосторожности при управлении отходами
Требования к транспортировке отходов и проведению погрузочно-разгрузочных работ
Меры по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и их последствий, связанных с опасными отходами, в том числе во время транспортировки и проведения погрузочно-разгрузочных работ
Дополнительная информация (иная информация, которую сообщает образователь отходов)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Настоящим заявляю, что я проверил(а) (посредством - анализов, тестов, знаний об исходном сырье и технологии образования данных отходов и другие), что данные отходы содержат лишь перечисленные выше компоненты в указанных концентрациях, в результате чего отходы классифицированы мной как опасные. Результаты лабораторных исследовании прилагаются (в случае их необходимости).
Информация достоверна, точна и полна.
Руководитель предприятия
__________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись
"______" ___________ 20___ года
Место печати (при его наличии)