Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 2021 жылғы 17 қыркүйектегі № 456 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 24 қыркүйекте № 24495 болып тіркелді.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 5-1-бабының 9) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнына оқуға қабылдау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Кадр саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице - министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төтенше жағдайлар
министрінің міндетін атқарушы
И. Кульшимбаев
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
бірінші вице- министрінің
2021 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 456 бұйрығымен
бекітілген
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнына оқуға қабылдау қағидалары
1-тарау. Негізгі ережелер
1. Осы Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнына оқуға қабылдау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Құқық қорғау қызметі туралы" Заңының 9-бабына, Қазақстан Республикасының "Білім туралы" Заңының 5-1-бабының 9) тармақшасына сәйкес әзірленді және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің (бұдан әрі – ТЖМ арнаулы оқу орны) арнаулы оқу орнына оқуға қабылдау тәртібін айқындайды.

Об утверждении правил приема на обучение в специальное учебное заведение Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, реализующее образовательные программы послевузовского образования
Приказ и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 17 сентября 2021 года № 456. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 сентября 2021 года № 24495.
В соответствии с подпунктом 9) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила приема на обучение в специальное учебное заведение Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, реализующее образовательные программы послевузовского образования.
2. Департаменту кадровой политики Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
И. Кульшимбаев
Утверждены приказом
Первого вице-министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 17 сентября 2021 года № 456
Правила приема на обучение в специальное учебное заведение
Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан,
реализующее образовательные программы послевузовского образования
Глава 1. Основные положения
1. Настоящие Правила приема на обучение в специальное учебное заведение Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, реализующее образовательные программы послевузовского образования (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе", подпунктом 9) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан "Об образовании" и определяют порядок приема на обучение в специальное учебное заведение Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – специальное учебное заведение МЧС), реализующее образовательные программы послевузовского образования.

2. ТЖМ арнаулы оқу орнына оқуға кандидаттарды (бұдан әрі – оқуға кандидаттар) қабылдау:
1) магистратураға (күндізгі оқу нысанымен), PhD докторантураға қабылдау жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 2-1) тармақшасына сәйкес бекітілетін мемлекеттік білім беру тапсырысын (бұдан әрі-мемлекеттік білім беру тапсырысы) орналастыру арқылы жүзеге асырылады;
2) магистратураға (қашықтықтан оқыту нысанымен) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығымен бекітілетін қашықтықтан оқыту бойынша жоспары арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 10.05.2024 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Оқуға кандидаттарды қабылдау түсу емтихандарының нәтижелері бойынша конкурстық негізде жүзеге асырылады.
4. Даярлаудың білім беру бағдарламаларын көрсете отырып, оқуға кандидаттарды қабылдау ТЖМ арнаулы оқу орнының және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің (бұдан әрі – ТЖМ) аумақтық бөлімшелерінің интернет-ресурстары арқылы құжаттарды қабылдау басталатын күнге дейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірілмей жарияланады.
5. Үміткерлердің құжаттарын қабылдау жыл сайын 15 маусымнан 19 шілдеге дейін жүргізіледі.
ТЖМ арнаулы оқу орнының магистратурасына және PhD докторантурасына түсу емтихандары жыл сайын 1-25 тамыз аралығында, оқуға қабылдау 28 тамызға дейін жүргізіледі.
2-тарау. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнына магистратураға және PhD докторантураға түсу үшін құжаттарды қабылдау тәртібі
6. ТЖМ арнаулы оқу орнының ғылыми-педагогикалық және бейіндік бағыттар бойынша (күндізгі оқу нысанымен) магистратурасына жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын меңгерген және азаматтық қорғау органдарында кемінде бір жыл практикалық жұмыс өтілі бар кандидаттар оқуға қабылданады.
Оқуға бейіндік бағыт бойынша (қашықтықтан оқыту нысанымен) ТЖМ арнаулы оқу орнының магистратурасына жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын меңгерген және азаматтық қорғау органдарының басшы лауазымдарында кемінде бір жыл практикалық жұмыс өтілі бар кандидаттар қабылданады.

2. Прием кандидатов на обучение в специальное учебное заведение МЧС (далее – кандидаты на учебу):
1) в магистратуру (с очной формой обучения), докторантуру PhD осуществляется посредством размещения государственного образовательного заказа, утверждаемого в соответствии с подпунктом 2-1) пункта 15 Положения о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан" (далее – государственный образовательный заказ) на подготовку кадров с послевузовским образованием;
2) в магистратуру (с дистанционной формой обучения) осуществляется посредством плана приема по дистанционному обучению, утверждаемого приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 10.05.2024 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Прием кандидатов на учебу осуществляется на конкурсной основе по результатам вступительных экзаменов.
4. Прием кандидатов на учебу с указанием образовательных программ подготовки объявляется через Интернет-ресурсы специального учебного заведения МЧС и территориальных подразделений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – МЧС) не позднее пятнадцати календарных дней до даты начала приема документов.
5. Прием документов кандидатов на проводится ежегодно с 15 июня по 19 июля.
Вступительные экзамены в магистратуру и докторантуру PhD специального учебного заведения МЧС проводятся ежегодно с 1 до 25 августа, зачисление – до 28 августа.
Глава 2. Порядок приема документов для поступления в магистратуру и докторантуру
PhD специального учебного заведения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
6. В магистратуру специального учебного заведения МЧС по научно-педагогическому и профильному направлениям (с очной формой обучения) принимаются кандидаты на учебу, освоившие образовательные программы высшего образования и имеющие стаж практической работы в органах гражданской защиты не менее одного года.
В магистратуру специального учебного заведения МЧС по профильному направлению (с дистанционной формой обучения) принимаются кандидаты на учебу, освоившие образовательные программы высшего образования и имеющие стаж практической работы на руководящих должностях органов гражданской защиты не менее одного года.

Қазақстан Республикасы азаматтық қорғау органдарының басшылық лауазымдарының тізбесі "Қазақстан Республикасы азаматтық қорғау органдарының басшылық лауазымдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 26 мамырдағы № 235 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22892 болып тіркелген).
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 10.05.2024 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. PhD докторантураға ғылыми-педагогикалық магистратураны бітірген және даярлық бейін бойынша "магистр" академиялық дәрежесі бар, құқық қорғау органдарындағы практикалық жұмыс өтілі немесе ғылыми-педагогикалық өтілі үш жылдан кем емес азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері қабылданады.
8. Құжаттарды қабылдау және қабылдау емтихандарын өткізуді ұйымдастыру үшін қабылдау комиссиясы құрылады. ТЖМ арнаулы оқу орнының басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам қабылдау комиссиясының төрағасы болып табылады.
Қабылдау комиссиясының құрамы және қызметі ТЖМ арнаулы оқу орны басшысының немесе оның міндетін атқарушы адамның бұйрығымен бекітіледі.
9. PhD оқуға кандидаттар үшін қабылдау комиссиясы:
1) түсушілерге таңдаған жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламасының мәселелері бойынша кеңес беру, түсу емтиханының рәсімімен таныстыруды;
2) оқуға түсу үшін құжаттарды қабылдауды және тексеруді ұйымдастыруды;
3) шет тілі және даярлық бейіні бойынша түсу емтихандарын өткізуді ұйымдастыруды жүзеге асырады.
10. Магистратураға немесе PhD докторантураға оқуға үміткерлер: ТЖМ орталық аппаратында төтенше жағдайлар вице-министрінің орынбасары (бұдан әрі – вице-министр), ТЖМ аумақтық бөлімшелерінде – ТЖМ аумақтық бөлімшелерінің басшыларының атына, ТЖМ арнаулы оқу орнында – ТЖМ арнаулы оқу орныны бастығының атына еркін нысанда баянат ұсынады.
11. Оқуға кандидаттарды іріктеу үшін іріктеу комиссиялары құрылады. Орталық аппараттағы іріктеу комиссиясының құрамы Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығымен, ТЖМ аумақтық бөлімшесінде – ТЖМ аумақтық бөлімшесі бастығының бұйрығымен, ТЖМ арнаулы оқу орнында – ТЖМ арнаулы оқу орны бастығының бұйрығымен бекітіледі.
Іріктеу комиссиясы мүшелерінің жалпы саны тақ саннан тұрады. Комиссияны төраға басқарады. Орталық аппараттағы іріктеу комиссиясының төрағасы болып вице-министр, аумақтық бөлімшеде – аумақтық бөлімше бастығының орынбасары, ТЖМ арнаулы оқу орнында – ТЖМ арнаулы оқу орны бастығының орынбасары тағайындалады.
Іріктеу комиссиясының хатшысы болып ТЖМ арнаулы оқу орнының кадр қызметінің қызметкері тағайындалады. Іріктеу комиссиясы кемінде 5 жыл практикалық немесе ғылыми-педагогикалық жұмыс өтілі бар азаматтық қорғау органдарының қызметкерлерінен жасақталады.

Перечень руководящих должностей органов гражданской защиты Республики Казахстан утвержден приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 26 мая 2021 года № 235 "Об утверждении Перечня руководящих должностей органов гражданской защиты Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22892).
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 10.05.2024 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. В докторантуру PhD принимаются сотрудники органов гражданской защиты, окончившие научно-педагогическую магистратуру и имеющие академическую степень "магистр" по профилю подготовки, практический стаж работы в органах гражданской защиты или научно-педагогический стаж не менее трех лет.
8. Для приема документов и организации проведения вступительных экзаменов в специальном учебном заведении МЧС создается приемная комиссия. Председателем приемной комиссии является руководитель специального учебного заведения МЧС или лицо, исполняющее его обязанности.
Состав и функции приемной комиссии утверждается приказом руководителя специального учебного заведения МЧС или лицом, исполняющим его обязанности.
9. Для кандидатов на учебу PhD приемная комиссия осуществляет:
1) консультирование по вопросам выбираемой образовательной программе послевузовского образования, ознакомление с процедурой вступительных экзаменов;
2) организацию приема и проверки документов для поступления;
3) организацию проведения вступительных экзаменов по иностранному языку и профилю подготовки.
10. Кандидаты на учебу, подают рапорта в произвольной форме: в центральном аппарате МЧС на имя вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – вице-министр), в территориальном подразделении МЧС – на имя руководителей территориальных подразделений МЧС, в специальном учебном заведении МЧС – на имя начальника специального учебного заведения МЧС.
11. Для отбора кандидатов на учебу создаются отборочные комиссии. Состав отборочной комиссии в центральном аппарате утверждается приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, в территориальном подразделении МЧС – приказом начальника территориального подразделения МЧС, в специальном учебном заведении МЧС – приказом начальника специального учебного заведения МЧС.
Общее количество членов отборочной комиссии состоит из нечетного числа. Комиссию возглавляет председатель. Председателем отборочной комиссии в центральном аппарате назначается вице-министр, в территориальном подразделении – заместитель начальника территориального подразделения, в специальном учебном заведении МЧС – заместитель начальника специального учебного заведения МЧС.
Секретарем отборочной комиссии назначается сотрудник кадровой службы специального учебного заведения МЧС. Отборочная комиссия комплектуется из числа сотрудников органов гражданской защиты, имеющих стаж практической или научно-педагогической работы не менее 5-ти лет.

12. Іріктеу комиссиясы магистратураға және PhD докторантураға қабылдау жоспарын басшылыққа ала отырып, кандидаттарға ұсынылған құжаттарды зерделейді, кандидаттардың қабылдау шарттарына сәйкестігін айқындайды.
13. Іріктеу комиссиясының нәтижелері осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша іріктеу комиссиясы отырысының хаттамасымен ресімделеді.
14. Магистратураға оқуға түсетін кандидаттарға кадр қызметтері ТЖМ арнаулы оқу орнына мына құжаттарды жолдайды:
1) жеке іс;
2) оқу ісі, оның құрамында:
оқуға кандидаттың еркін нысандағы баянаты;
қызметтің соңғы кезеңіндегі қызметтік мінездеме және аттестаттау парағы;
оқуға жіберу туралы іріктеу комиссиясы хаттамасының көшірмесі;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
білімі туралы құжаттың көшірмесі;
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ұлттық тестілеу орталығында шет тілі бойынша тест тапсырғаны туралы сертификаттың көшірмесі немесе осы Қағидалардың 17-тармағында көрсетілген бағдарламалар бойынша тест тапсырғаны туралы сертификаттың көшірмесі (болған жағдайда);
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрларды есепке алу жөніндегі жеке іс парағы;
3х4 сантиметр көлеміндегі алты фотосурет;
ғылыми және ғылыми-әдістемелік жұмыстардың тізімі (болған жағдайда) болады.
15. PhD докторантурасына оқуға түсетін кандидаттарға кадр қызметтері ТЖМ арнаулы оқу орнына мынадай құжаттарды жібереді:
1) жеке іс;
2) оқу ісі, оның құрамында:
оқуға кандидаттың еркін нысандағы баянаты;
қызметтің соңғы кезеңіндегі қызметтік мінездеме және аттестаттау парағы;
оқуға жіберу туралы іріктеу комиссиясы хаттамасының көшірмесі;
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрларды есепке алу жөніндегі жеке іс парағы;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
білімі туралы құжаттың көшірмесі;
3х4 сантиметр көлеміндегі алты фотосурет;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша болжамды ғылыми консультантпен келісілген жоспарланған диссертациялық зерттеудің негіздемесі;
осы Қағидалардың 17-тармағында көрсетілген бағдарламалар бойынша тестілерді тапсырғаны туралы сертификаттың көшірмесі;
ғылыми және ғылыми-әдістемелік жұмыстардың тізімі (болған жағдайда) болады.
3-тарау. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнына Қабылдау емтихандарын өткізу тәртібі
16. Оқуға үміткерлер мына түсу емтихандарын тапсырады:
1) магистратура үшін таңдауы бойынша бір шет тілінен (ағылшын, француз, неміс). PhD докторантурасы үшін шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттың болуы қажет;

12. Отборочная комиссия, руководствуясь планом приема в магистратуру и докторантуру PhD, изучает представленные на кандидатов документы, определяет соответствие кандидатов условиям приема.
13. Результаты отборочной комиссии оформляются протоколом заседания отборочной комиссии по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
14. На кандидатов на учебу, поступающих в магистратуру, кадровые службы направляют в специальное учебное заведение МЧС следующие документы:
1) личное дело;
2) учебное дело, которое содержит:
рапорт кандидата на учебу в произвольной форме;
служебную характеристику и аттестационный лист за последний период службы;
копию протокола отборочной комиссии о направлении на учебу;
копию документа, удостоверяющего личность;
копию документа об образовании;
копию сертификата о сдаче тестов по иностранному языку в Национальном центре тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан или копию сертификата о сдаче тестов по программам, указанным в пункте 17 настоящих правил (в случае их наличия);
личный листок по учету кадров по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
шесть фотографий размером 3х4 сантиметров;
список научных и научно-методических работ (в случае их наличия).
15. На кандидатов на учебу, поступающих в докторантуру PhD, кадровые службы направляют в специальное учебное заведение МЧС следующие документы:
1) личное дело;
2) учебное дело, которое содержит:
рапорт кандидата на учебу в произвольной форме;
служебную характеристику и аттестационный лист за последний период службы;
копию протокола отборочной комиссии о направлении на учебу;
личный листок по учету кадров по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
копию документа, удостоверяющего личность;
копию документа об образовании;
шесть фотографий размером 3х4 сантиметров;
обоснование планируемого диссертационного исследования, согласованное с предполагаемым научным консультантом по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
копию сертификата о сдаче тестов по программам, указанным в пункте 17 настоящих Правил;
список научных и научно-методических работ (в случае их наличия).
Глава 3. Порядок проведения вступительных экзаменов в специальном
учебном заведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
16. Кандидаты на учебу сдают вступительные экзамены:
1) по одному из иностранных языков по выбору (английский, французский, немецкий) для магистратуры. Для докторантуры PhD необходимо наличие международного сертификата, подтверждающего владение иностранным языком;

2) білім беру бағдарламасының бейіні бойынша.
17. Шет тілін меңгерудің жалпы еуропалық құзыреттеріне (стандарттарына) сәйкес шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттары бар оқуға үміткерлер магистратураға және PhD докторантураға шет тілі бойынша мына қабылдау емтихандарынан босатылады:
ағылшын тілі:
IELTS (International English Language Tests System) шекті балл магистратураға – кемінде 6,0; PhD докторантураға – кемінде 5,5;
IELTS INDICATOR шекті балл магистратураға – кемінде 6,0; PhD докторантураға – кемінде 5,5;
TOEFL ITP (Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm) шекті балл магистратураға – кемінде 543 балл; PhD докторантураға – кемінде 460 балл;
TOEFL IBT (Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm Internet-based Test) шекті балл магистратураға – кемінде 60; PhD докторантураға – кемінде 46;
TOEFL PBT (Test of English as a Foreign Language Paper-based testing) шекті балл магистратураға – кемінде 498; PhD докторантураға – кемінде 453;
неміс тілі:
DSH (Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang) магистратураға – Niveau C1 / C1 деңгейі;PhD докторантураға – Niveau В2 / В2 деңгейі;
TestDaF-Prufung магистратураға – Niveau C1 / C1 деңгейі; PhD докторантураға – Niveau В2 / В2 деңгейі;
француз тілі:
TFI (Test de Franзais International™) магистратураға – оқу және тындалым секциялары бойынша B1 деңгейден төмен емес;PhD докторантураға – оқу және тындалым секциялары бойынша B2 деңгейден төмен емес;
DELF (Diplome d’Etudes en Langue franзaise) магистратураға және PhD докторантураға – B2 деңгейі,
DALF (Diplome Approfondi de Langue franзaise) магистратураға – C1 деңгейі;PhD докторантураға – В2 деңгейі;
TCF (Test de connaissance du franзais) магистратураға және PhD докторантураға – кемінде 50 балл.
18. Шет тілі бойынша түсу емтихандары Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің "Ұлттық тестілеу орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны әзірлеген технология бойынша өткізіледі.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 13.10.2023 № 554 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. ТЖМ арнаулы оқу орнының магистратурасына және PhD докторантурасына түсу емтихандарын өткізу кезеңінде құрамы ТЖМ арнаулы оқу орны басшысының бұйрығымен бекітілетін білім беру бағдарламасының бейіні бойынша қабылдау және емтихан комиссиялары құрылады.
Қабылдау комиссиясы төраға, хатшы және комиссияның кемінде үш мүшесі құрамында құрылады.
Қабылдау комиссиясының төрағасы қабылдау комиссиясының қызметіне басшылық ететін ТЖМ арнаулы оқу орнының басшысы болып табылады.
Қабылдау комиссиясының хатшысы болып ТЖМ арнаулы оқу орнының құрылымдық бөлімшелері басшыларының қатарынан қызметкер тағайындалады. Комиссия мүшелері болып кемінде 5 жыл практикалық жұмыс өтілі бар азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері тағайындалады.
Қабылдау комиссиясының шешімі комиссия мүшелері жалпы санының көпшілік даусымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады. Қабылдау комиссиясының шешімі хаттамамен еркін нысанда ресімделеді және оған төраға қол қояды.

2) по профилю образовательной программы.
17. Кандидаты на учебу, имеющие международные сертификаты, подтверждающие владение иностранным языком в соответствии с Общеевропейскими компетенциями (стандартами) владения иностранным языком, освобождаются от вступительного экзамена по иностранному языку в магистратуру и докторантуру PhD по следующим экзаменам:
английский язык:
IELTS (International English Language Tests System) пороговый балл для магистратуры – не менее 6,0; для докторантуры PhD – не менее 5,5;
IELTS INDICATOR для магистратуры – не менее 6,0; для докторантуры PhD – не менее 5,5;
TOEFL ITP (Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm) пороговый балл для магистратуры – не менее 543 баллов; для докторантуры PhD – не менее 460 баллов;
TOEFL IBT (Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm Internet-based Test) пороговый балл для магистратуры – не менее 60; для докторантуры PhD – не менее 46;
TOEFL PBT (Test of English as a Foreign Language Paper-based testing) пороговый балл для магистратуры – не менее 498; для докторантуры PhD – не менее 453;
немецкий язык:
DSH (Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang) для магистратуры – Niveau C1 /уровень C1; для докторантуры PhD – Niveau В2 /уровень В2;
Test DaF-Prufung для магистратуры – Niveau C1 /уровень C1; для докторантуры PhD – Niveau В2 /уровень В2;
французский язык:
TFI (Test de Franзais International™) для магистратуры – не ниже уровня В1 по секциям чтения и аудирования; для докторантуры PhD – не ниже уровня В2 по секциям чтения и аудирования;
DELF (Diplome d’Etudes en Langue franзaise) для магистратуры и докторантуры PhD – уровень B2;
DALF (Diplome Approfondi de Langue franзaise) для магистратуры – уровень C1; докторантуры PhD – уровень В2;
TCF (Test de connaissance du franзais) для магистратуры и докторантуры PhD – не менее 50 баллов.
18. Вступительные экзамены по иностранному языку проводятся по технологии, разработанной республиканским государственным казенным предприятием "Национальный центр тестирования" Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 18 - в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 13.10.2023 № 554 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. На период проведения вступительных экзаменов в магистратуру и докторантуру PhD специального учебного заведения МЧС создаются приемная и экзаменационная комиссии по профилю образовательной программы, состав которых утверждается приказом руководителя специального учебного заведения МЧС.
Приемная комиссия формируется в составе председателя, секретаря и не менее трех членов комиссии.
Председателем приемной комиссии является руководитель специального учебного заведения МЧС, который руководит деятельностью приемной комиссии.
Секретарем приемной комиссии назначается сотрудник из числа руководителей структурных подразделений специального учебного заведения МЧС. Членами комиссии назначаются сотрудники органов гражданской защиты, имеющие стаж практической работы не менее 5 лет.
Решение приемной комиссии принимается большинством голосов от общего числа членов комиссии. При равенстве голосов, голос председателя комиссии является решающим. Решение приемной комиссии оформляется протоколом в произвольной форме и подписывается Председателем.

20. Білім беру бағдарламасының бейіні бойынша емтихан комиссиясы ТЖМ арнаулы оқу орнының тиісті бейіні бойынша ғылыми дәрежесі бар профессорлық-оқытушылық құрамынан және қызметкерлерінен құрылады және ТЖМ арнаулы оқу орны басшысының бұйрығымен бекітіледі.
Білім беру бағдарламалары бойынша түсу емтихандарын өткізу бағдарламалары мен кестесін (емтиханды өткізу нысанын, күнін, уақыты мен орнын, консультацияларды) ТЖМ арнаулы оқу орны әзірлейді, қабылдау комиссиясының төрағасы бекітеді және оқуға кандидаттардың назарына түсу емтиханы басталғанға дейін күнтізбелік 3 (үш) күн бұрын жеткізіледі.
Оқуға кандидаттарға арналған білім беру бағдарламасының бейіні бойынша емтихан алдыңғы білім беру деңгейінің білім беру бағдарламалары көлемінде өткізіледі. Білім беру бағдарламалары бойынша түсу емтиханын өткізу нысанын ТЖМ арнаулы оқу орны дербес айқындайды.
Білім беру бағдарламасының бейіні бойынша түсу емтихандары бейне және (немесе) аудио жазбалармен жабдықталған аудиторияларда (үй-жайларда) өткізіледі.
Түсу емтихандарының нәтижелері өткізілген күні жарияланады.
21. Қабылдау емтихандарын қайта тапсыруға болмайды.
22. Даулы мәселелерді шешу мақсатында магистратураға және PhD докторантураға қабылдау емтихандарын өткізу кезеңінде апелляциялық комиссиялар құрылады.
Апелляциялық комиссиялар қабылдау емтихандарының нәтижелерімен келіспеген оқуға үміткерлердің өтініштерін қарау үшін құрылады.
Апелляциялық комиссиялардың құрамы төрағадан, хатшыдан, екі комиссия мүшесінен тұрады және ТЖМ арнаулы оқу орнының қабылдау комиссиясы төрағасының бұйрығымен бекітіледі.
Апелляциялық комиссия ТЖМ арнаулы оқу орнының қызметкерлері қатарынан құрылады, жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің және кемінде 3 жыл ғылыми-педагогикалық жұмыс өтілінің болуы апелляциялық комиссияның құрамына іріктеу үшін өлшем болып табылады.
Апелляция түсу емтиханының нәтижелері жарияланған күні немесе келесі жұмыс күні ішінде беріледі. Осы Қағидалардың 3-тарауында көзделген түсу емтиханын өткізудің белгіленген тәртібін бұзу туралы апелляция да түсу емтиханын өткізген күні берілуі мүмкін.
Апелляцияны қарау ол берілгеннен кейінгі келесі жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Оқуға үміткерлер қабылдау комиссиясы белгілеген уақытта апелляциялық комиссияның отырысына дәлелсіз себеппен келмеген жағдайда, апелляцияны қайта қарау өткізілмейді.
Апелляцияны қарау түсу емтиханын қайта тапсыру болып табылмайды. Апелляцияны қарау барысында осы Қағидалардың 3-тарауында белгіленген түсу емтиханын өткізу тәртібінің сақталуы және (немесе) түсу сынағының нәтижелерін бағалаудың дұрыстығы ғана тексеріледі.
Апелляцияны қарағаннан кейін апелляциялық комиссия түсу емтиханының нәтижелерін бағалауды өзгерту (ол жоғарылаған және төмендеген жағдайда да) немесе көрсетілген бағаны өзгеріссіз қалдыру туралы шешім қабылдайды.

20. Экзаменационная комиссия по профилю образовательной программы формируется из профессорско-преподавательского состава и сотрудников специального учебного заведения МЧС имеющих ученую степень по соответствующему профилю и утверждается приказом руководителя специального учебного заведения МЧС.
Программы проведения и расписание вступительных экзаменов (форма проведения экзамена, дата, время и место проведения, консультации) по образовательным программам разрабатываются специальным учебным заведением МЧС, утверждаются председателем приемной комиссии и доводятся до сведения кандидатов на учебу за 3 (три) календарных дня до начала вступительного экзамена.
Экзамен по профилю образовательной программы для кандидатов на учебу проводится в объеме образовательных программ предыдущего уровня образования. Форма проведения вступительного экзамена по образовательным программам определяется специальным учебным заведением МЧС самостоятельно.
Вступительные экзамены по профилю образовательной программы проводятся в аудиториях (помещениях), оснащенных видео и (или) аудио записью.
Результаты вступительных экзаменов объявляются в день их проведения.
21. Пересдача вступительных экзаменов не допускается.
22. В целях разрешения спорных вопросов в период проведения вступительных экзаменов в магистратуру и докторантуру PhD создаются апелляционная комиссия.
Апелляционная комиссия создается для рассмотрения заявлений кандидатов на учебу, не согласных с результатами вступительных экзаменов.
Состав апелляционной комиссии состоит из председателя, секретаря, двух членов комиссии и утверждается приказом председателя приемной комиссии специального учебного заведения МЧС.
Апелляционная комиссия формируется из числа сотрудников специального учебного заведения МЧС, критерием для отбора в состав апелляционной комиссии является наличие послевузовского образования и стажа научно-педагогической работы не менее 3-х лет.
Апелляция подается в день объявления результатов вступительного экзамена или в течение следующего рабочего дня. Апелляция о нарушении установленного порядка проведения вступительного экзамена, предусмотренного главой 3 настоящих Правил, также может быть подана в день проведения вступительного экзамена.
Рассмотрение апелляции проводится не позднее следующего рабочего дня после ее подачи.
В случае неявки без уважительной причины кандидатов на учебу на заседание апелляционной комиссии в установленное приемной комиссией время, повторное рассмотрение апелляции не проводится.
Рассмотрение апелляции не является пересдачей вступительного экзамена. В ходе рассмотрения апелляции проверяется только соблюдение порядка проведения вступительного экзамена, установленного главой 3 настоящих Правил и (или) правильность оценивания результатов вступительного испытания.
После рассмотрения апелляции, апелляционная комиссия принимает решение об изменении оценки результатов вступительного экзамена (как в случае ее повышения, так и понижения) или оставлении указанной оценки без изменения.

23. Апелляциялық комиссия оқуға кандидаттардан емтихан материалдарының мазмұны және техникалық себептер бойынша өтініштерді қабылдайды және қарайды.
24. Апелляцияға өтінішті оқуға кандидат апелляциялық комиссия төрағасының атына береді. Емтихан материалдарының мазмұны және техникалық себептер бойынша өтініштер түсу емтиханының нәтижелері жарияланғаннан кейін келесі күні сағат 13.00-ге дейін қабылданады және апелляциялық комиссия өтініш берілген күннен бастап күнтізбелік бір күн ішінде қарайды.
Апелляциялық комиссия әрбір үміткермен жеке тәртіпте жұмыс істейді. Үміткер апелляциялық комиссияның отырысына келмеген жағдайда, оның апелляцияға берген өтініші қаралмайды.
25. Апелляциялық комиссия өтінішті қарау кезінде апелляцияға берген үміткер жеке басын куәландыратын құжатты ұсынады.
26. Апелляциялық комиссияның шешімі комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік даусымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасының даусы шешуші болып табылады. Апелляциялық комиссияның жұмысы төраға және барлық комиссия мүшелері қол қойған хаттамамен (еркін нысанда) ресімделеді.
Қабылдау комиссиясы төрағасының іс-әрекетіне шағым болған жағдайда оқуға кандидат Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жоғары тұрған органға немесе сотқа жүгінеді.
4-тарау. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнына арнаулы оқу орнының магистратурасына және PhD докторантурасына қабылдау
27. Магистранттар және PhD докторанттар қатарына қабылдауды ТЖМ арнаулы оқу орнының қабылдау комиссиясы жүзеге асырады.
28. ТЖМ арнаулы оқу орнының магистратурасына және PhD докторантурасына мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқуға қабылдау емтихандарының жиынтығы бойынша "Оқытудың кредиттік технологиясы бойынша оқу процесін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 20 сәуірдегі № 152 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6976 болып тіркелген) бекітілген Оқытудың кредиттік технологиясы бойынша оқу процесін ұйымдастыру қағидаларының 2-қосымшасына сәйкес бағалау шкаласы бойынша кемінде 100 балл жинаған үміткерлер оқуға қабылданады.
29. Конкурстық балдардың көрсеткіштері бірдей болған жағдайда қабылдау кезінде басым құқықты білім беру бағдарламасының бейіні бойынша неғұрлым жоғары баға алған оқуға кандидаттар алады, білім беру бағдарламасының бейіні бойынша түсу емтиханының көрсеткіштері бірдей болған жағдайда басым құқықты шет тілі бойынша неғұрлым жоғары баға алған оқуға кандидаттар алады. Бұдан әрі білім беру бағдарламасының бейініне сәйкес келетін ғылыми еңбектердің саны ескеріледі.

23. Апелляционная комиссия принимает и рассматривает заявления от кандидатов на учебу по содержанию экзаменационных материалов и по техническим причинам.
24. Заявление на апелляцию подается на имя председателя апелляционной комиссии кандидатом на учебу. Заявления по содержанию экзаменационных материалов и по техническим причинам принимаются до 13.00 часов следующего дня после объявления результатов вступительного экзамена и рассматриваются апелляционной комиссией в течение одного календарного дня со дня подачи заявления.
Апелляционная комиссия работает с каждым кандидатом в индивидуальном порядке. При неявке кандидата на заседание апелляционной комиссии, его заявление на апелляцию не рассматривается.
25. При рассмотрении заявления апелляционной комиссией, кандидат, подавший апелляцию, предоставляет документ удостоверяющий личность.
26. Решение апелляционной комиссии принимается большинством голосов от общего числа членов комиссии. При равенстве голосов, голос председателя комиссии является решающим. Работа апелляционной комиссии оформляется протоколом (в произвольной форме), подписанным председателем и всеми членами комиссии.
При наличии жалобы на действия председателя приемной комиссии кандидат на учебу обращается в вышестоящий орган или суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Зачисление в магистратуру и докторантуру PhD специального
учебного заведения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
27. Зачисление в число магистрантов и докторантов PhD осуществляется приемной комиссией специального учебного заведения МЧС.
28. На обучение в магистратуру и докторантуру PhD специального учебного заведения МЧС по государственному образовательному заказу зачисляются кандидаты на учебу, набравшие по сумме вступительных экзаменов не менее 100 баллов по шкале оценок согласно приложению 2 к Правилам организации учебного процесса по кредитной технологии обучения, утвержденным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 апреля 2011 года № 152 "Об утверждении Правил организации учебного процесса по кредитной технологии обучения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6976).
29. В случае одинаковых показателей конкурсных баллов преимущественное право при зачислении получают кандидаты на учебу, имеющие наиболее высокую оценку по профилю образовательной программы, в случае одинаковых показателей вступительного экзамена по профилю образовательной программы, преимущественное право получают кандидаты на учебу, имеющие наиболее высокую оценку по иностранному языку. Далее, учитывается количество научных трудов, соответствующих профилю образовательной программы.

30. Қабылдау комиссиясының шешімі негізінде ТЖМ арнаулы оқу орнының бастығы оқуға үміткерлерді азаматтық қорғау органдарынан жоғары оқу орнының қарамағына жіберу үшін негіз болып табылатын магистратураға және PhD докторантураға қабылдау туралы бұйрық шығарады.
31. ТЖМ арнаулы оқу орны бастығының оқуға қабылдау туралы бұйрығынан үзінді көшірмелер оған қол қойылғаннан кейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей оқуға үміткерді жіберген азаматтық қорғау органына жіберіледі.
32. Магистратураға және PhD докторантураға оқуға қабылданбаған үміткердің жеке істері және басқа да құжаттары жасақтау орны бойынша қайтарылады.
33. ТЖМ арнаулы оқу орны күнтізбелік он күн ішінде ТЖМ-ның кадр бөлімшесіне қабылдауды ұйымдастыру және өткізу бойынша қорытынды есепті, сондай-ақ магистратураға және PhD докторантураға қабылдау туралы бұйрықтардың көшірмелерін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне ұсынады.
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру бағдарламаларын
іске асыратын
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрлігінің арнаулы оқу
орнына оқуға қабылдау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Іріктеу комиссиясы отырысының хаттамасы
Жері                               №____                         Күні_____
Қатысқандар: төраға, іріктеу комиссиясының мүшелері
_________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
__________________________________________________________________________
бөлімшенің атауы, атқаратын лауазымы)
Комиссия мүшелері:
_________________________________________________________________________
Күн тәртібі: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу
орнының магистратурасына, PhD докторантурасына түсетін үміткерлердің құжаттарын
қарау
1. Үміткер ________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
2. Сұрақтар:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3. Дауыс беру қорытындысы бойынша үміткер
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
дауыс беру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
министрлігінің арнаулы оқу орнының магистратурасына, PhD докторантурасына оқуға
жіберуге ұсынылады/ұсынылмайды.
Төраға _________________________ (қолы)
Комиссия мүшелері ______________ (қолы)
________________ (қолы)
Хатшы _________________________ (қолы)
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру бағдарламаларын
іске асыратын
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрлігінің арнаулы оқу
орнына оқуға қабылдау
қағидаларына
2-қосымша
Кадрларды есепке алу бойынша ЖЕКЕ ПАРАҚ

30. На основании решения приемной комиссии начальник специального учебного заведения МЧС издает приказ о зачислении в магистратуру и докторантуру PhD, который является основанием для откомандирования кандидатов на учебу в распоряжение специального учебного заведения из органа гражданской защиты.
31. Выписки из приказа начальника специального учебного заведения МЧС о зачислении на учебу не позднее десяти календарных дней после его подписания высылаются в органы гражданской защиты, направивших кандидатов на учебу.
32. Личные дела и другие документы кандидатов, не зачисленных на учебу в магистратуру и докторантуру PhD, возвращаются по месту комплектования.
33. Специальное учебное заведение МЧС представляет в кадровое подразделение МЧС в течение десяти календарных дней итоговый отчет по организации и проведению приема, а также копии приказов о зачислении в магистратуру и докторантуру PhD, для представления в Министерство образования и науки Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам приема
на обучение в специальное
учебное заведение
Министерства
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан,
реализующее образовательные
программы послевузовского
образования
Форма
Протокол заседания отборочной комиссии
Место №_____ Дата __________
Присутствовали:
председатель, члены отборочной комиссии
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
__________________________________________________________________________
наименование подразделения, занимаемая должность)
Члены комиссии:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Повестка дня: Рассмотрение документов кандидатов на учебу, поступающих
в магистратуру, докторантуру PhD специального учебного заведения
Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
1. Кандидат
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
2. Вопросы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3. По итогам голосования кандидат
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) рекомендуется/не рекомендуется
к направлению на обучение в магистратуру, докторантуру PhD специального
учебного заведения Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан (нужное подчеркнуть)
Председатель _____________________________ (подпись)
Члены комиссии __________________________ (подпись)
_________________________________________ (подпись)
Секретарь ________________________________ (подпись)
Приложение 2
к Правилам приема
на обучение в специальное
учебное заведение
Министерства
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан,
реализующее образовательные
программы послевузовского
образования
ЛИЧНЫЙ ЛИСТОК по учету кадров

Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 10.05.2024 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Тегі _________________________________                   Фотосурет орны
Аты _______________________________________
Әкесінің аты (ол болған жағдайда) _______________
2. Жынысы ________
3. Туылған жылы, күні, айы _________________
4. Туылған жері ____________________________
(село, ауыл, қала, аудан, облыс, республика)
5. Ұлты ____________________________
6. Азаматтығы _______________________________
7. Білімі ______________________________
Оқу орнының атауы және оның орналасқан жері
Факультеті немесе бөлімшесі
Түскен жылы
Бітірген немесе шыққан жылы
Бітірмесе, қай курстан шықты
Оқу орнын бітірген соң қай мамандықты алды, дипломның немесе куәліктің № көрсету
8. Ана тілі, қандай тілдерді біледі және қандай деңгейде
_____________________________________________________________________
(сөздікпен, оқиды және ойын жеткізе алады, еркін меңгерген)
9. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы _______________________________________
10. Қандай ғылыми еңбектеріңіз және жаңалықтарыңыз бар
_____________________________________________________________________
11. Сіз әкімшілік және/немесе қылмыстық жауаптылыққа тартылғансыз ба?
_____________________________________________________________________
(қашан, не үшін кім соттады, жазалау шарасы)
12. Еңбек жолы басталғаннан бері атқаратын жұмысы (жоғары және орта арнаулы оқу
орнындарындағы оқуды, әскери қызметті және қоса атқаратын жұмысты қосқанда)
Айы мен жылы
Лауазымы, кәсіпорындарды, ұйым-мекемелерді, сондай-ақ министрлікті (ведомствоны) көрсете отырып
Кәсіпорындардың, ұйым-мекемелердің орналасқан жері
Түскен
шыққан
Осы тармақты толтыратын кезде мекемелердің, ұйымдардың және кәсіпорындардың атауларын кезінде қалай аталғанына қарай атап, әскери қызметті лауазымды көрсете отырып толтыру керек.
13. Жеке іс парақ толтырған сәттегі отбасы жағдайы, сіздің жақын туыстарыңыз
Туыстық дәрежесі
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Күні және туған жері
Жұмыс орны, лауазымы
Тұрғылықты жері
14. Шет елде болуы (жұмыс, қызметтік іссапар, делегациямен бірге сапар)
Айы мен жылы
Қай елде
Шет елде болу мақсаты
Қай уақыттан
Қай уақытқа
15. Қандай сайланбалы органдарға (қашан, қандай және қай жерде) сайланған немесе
сайланды ______________________________________________________
_____________________________________________________________________

Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 10.05.2024 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Фамилия__________________________________
имя________________________________________
отчество (при его наличии) ____________________
2. Пол____________________
3. Год, число и месяц рождения _________________
4. Место рождения ___________________________
(село, деревня, город, район, область, республика)
5. Национальность (по желанию) _______________
6. Гражданство_______________________________
7. Образование ______________________________
Место для фотокарточки
Название учебного заведения и его местонахождение
Факультет или отделение
Год
поступления
Год окончания или ухода
Если не окончено, то с какого курса ушел
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения
8. Родной язык, какими другими языками владеете и в какой степени
_______________________________________________________________________
(словарем, читаете и можете объясняться, владеете свободно)
9. Ученая степень, ученое звание __________________________________________
10. Какие имеете научные труды и изобретения
_______________________________________________________________________
11. Привлекались ли Вы к административной и/или уголовной ответственности?
_______________________________________________________________________
(кем, когда и за что осужден, мера наказания)
12. Выполняемая работа с начала трудовой деятельности (включая учебу в высших
и средних специальных учебных заведениях, военную службу, работу
по совместительству)
Месяц и год
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия, а также министерства (ведомства)
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
Вступления
ухода
При заполнении данного пункта учреждения, организации и предприятия необходимо
именовать так, как они назывались в свое время, военную службу записывать
с указанием должности, округа.
13. Семейное положение в момент заполнения личного листка, Ваши близкие родственники
Степень родства
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата и место рождения
Место работы, должность
Адрес проживания
14. Пребывание за границей (работа, служебная командировка, поездка с делегацией)
Месяц и год
В какой стране
Цель пребывания за границей
С какого времени
По какое время
15. В какие выборные органы избирался или избрали (где, в какие и когда)
__________________________________________________________________________

16. Әскери қызметіне қатысы_______________________________
(әскери міндетті, әскери міндетті емес, әскери есептегі мамандығы, әскери атағы, әскери билеттің номері және жеке номері (бар болса))
17. Қандай мемлекеттік наградаларыңыз бар (қашан, немен, кім марапаттады)
_____________________________________________________________________
18. Төлқұжат __________________________________________________________
(сериясы, нөмірі, қашан, кім берген, тіркелген тұрығының мекен-жайы)
19. Тұрғылықты жері ___________________________________________________
20___ жыл "_____" ___________ Өзінің қолы ______________________________
(толтырылған күні)
(Жеке парақты толтыратын қызметкер барлық кейінгі өзгерістер туралы
(білімі, ғылыми дәреже, ғылыми атақ беру) осы өзгерістерді оның жеке ісіне енгізу
үшін жұмыс орнына хабарлайды).
Жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру бағдарламаларын
іске асыратын
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрлігінің арнаулы оқу
орнына оқуға қабылдау
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Жоспарланған диссертациялық зерттеулер бойынша негіздеме
1. Оқуға үміткердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), арнайы атағы, лауазымы.
2. Болжамды отандық немесе шетелдік ғылыми консультанттың ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы, лауазымы, жұмыс істейтін жоғары оқу орны.
3. Жоспарланған диссертациялық зерттеудің тақырыбы.
4. Жоспарланған диссертациялық зерттеу тақырыбының өзектілігі.
5. Ғылыми проблеманың әзірлену деңгейі.
6. Жоспарланған диссертациялық зерттеудің мақсаттары және міндеттері.
7. Жоспарланған диссертациялық зерттеу объектісі мен мәні.
8. Жоспарланған диссертациялық зерттеу әдіснамасы.
9. Диссертациялық зерттеулерден күтілетін нәтижелер, олардың теориялық және
практикалық маңыздылығы. Оларды енгізудің және апробация жасаудың болжамды
бағыттары.
_______________________________________________________________
(оқуға үміткердің қолы, тегі, аты-жөні, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Келісілді
_______________________________________________________________
(ғылыми консультанттың қолы, тегі, аты-жөні, әкесінің аты (бар болған жағдайда)

16. Отношение к воинской обязанности (военнообязанный, невоеннообязанный)
__________________________________________________________________________
(военно-учетная специальность, воинское звание, номер военного билета и личный
номер (при наличии))
17. Какие имеете государственные награды (когда, кем и чем награждены)
__________________________________________________________________________
18. Паспорт
__________________________________________________________________________
(серия, номер, кем и когда выдан, адрес прописки)
19. Место жительства
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_____ "_____" ___________ 20___ год
Личная подпись ______________________________________ (дата заполнения)
(Работник, заполняющий личный листок, сообщает о всех последующих изменениях
(образовании, присвоении ученой степени, ученого звания) по месту работы
для внесения этих изменений в его личное дело).
Приложение 3
к Правилам приема
на обучение в специальное
учебное заведение
Министерства
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан,
реализующее образовательные
программы послевузовского
образования
Форма
Обоснование по планируемому диссертационному исследованию
1. Фамилия, имя и отчество (при его наличии), специальное звание, должность кандидата на учебу.
2. Фамилия, имя и отчество (при его наличии), ученая степень, ученое звание,
должность, подразделение в котором работает предполагаемый консультант.
3. Тема планируемого диссертационного исследования.
4. Актуальность планируемой темы диссертационного исследования.
5. Степень разработанности научной проблемы.
6. Цель и задачи планируемого диссертационного исследования.
7. Объект и предмет планируемого диссертационного исследования.
8. Методология планируемого диссертационного исследования.
9. Ожидаемые результаты диссертационного исследования, их теоретическая
и практическая значимость. Предполагаемые направления их внедрения и апробации.
________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии), кандидата на учебу)
Согласовано
________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) научного консультанта)