Ашық нормативтiк құқықтық актiлердiң интернет-порталында заңға тәуелді нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын орналастыру және жария талқылау қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2021 жылғы 30 қыркүйектегі № 849 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 5 қазанда № 24634 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 12.06.2023 № 372 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі туралы ереженің 14-тармағының 47) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 12.06.2023 № 372 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталында заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобаларын орналастыру және жария талқылау қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 12.06.2023 № 372 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице - министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін
атқарушы
Н. Пан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрі
_________________________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрі
____________________________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушының
2021 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 849 бұйрығымен
бекітілген
Ашық нормативтiк құқықтық актiлердiң интернет-порталында заңға тәуелді нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын орналастыру және жария талқылау қағидалары
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 12.06.2023 № 372 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталында заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобаларын орналастыру және жария талқылау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі туралы ереженің 14-тармағының 47) тармақшасына сәйкес әзірленді және Ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталында заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобаларын орналастыру және жария талқылау тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил размещения и публичного обсуждения проектов подзаконных нормативных правовых актов на интернет-портале открытых нормативных правовых актов
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 30 сентября 2021 года № 849. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 октября 2021 года № 24634.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра юстиции РК от 12.06.2023 № 372 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 47) пункта 14 Положения о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120, ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра юстиции РК от 12.06.2023 № 372 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила размещения и публичного обсуждения проектов подзаконных нормативных правовых актов на интернет-портале открытых нормативных правовых актов.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 12.06.2023 № 372 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту регистрации нормативных правовых актов Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице - министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра Н. Пан
"СОГЛАСОВАНО"
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
____________________________
"СОГЛАСОВАНО"
Министр информации и
общественного развития
Республики Казахстан
____________________________
Утверждены приказом
И.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 сентября 2021 года № 849
Правила размещения и публичного обсуждения проектов подзаконных нормативных правовых актов на интернет-портале открытых нормативных правовых актов
Сноска. Заголовок правил - в редакции приказа Министра юстиции РК от 12.06.2023 № 372 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила размещения и публичного обсуждения проектов подзаконных нормативных правовых актов на интернет-портале открытых нормативных правовых актов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 47) пункта 14 Положения о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120, и определяют порядок размещения и публичного обсуждения проектов подзаконных нормативных правовых актов на интернет-портале открытых нормативных правовых актов."

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 12.06.2023 № 372 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталы (бұдан әрі – Портал) – қол жеткізу шектелген ақпаратты қоспағанда, жария талқылау рәсімін жүргізу үшін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын және "Ақпаратқа қол жеткізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өзге де ақпаратты орналастыруды қамтамасыз ететін ақпараттандыру объектісі;
2) Порталдың автоматтандырылған жұмыс орны (бұдан әрі – АЖО) – "электрондық үкiмет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторы ұсынатын және Порталында орналастырылатын баптаулар мен контентті басқару үшін арналған қосымша;
3) ақпарат пайдаланушы – ақпаратты сұрататын және (немесе) пайдаланатын жеке немесе заңды тұлға;
4) қол жеткізу шектелген ақпарат – мемлекеттік құпияларға, жеке басының құпиясына, отбасылық, банктік, коммерциялық құпияға, медицина қызметкерінің құпиясына және (немесе) заңмен қорғалатын өзге де құпияларға жатқызылған ақпарат, қолжетімділігі шектеулі дербес деректер, сондай-ақ таратылуы шектелген қызметтік ақпарат;
5) "электрондық үкiмет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторы (бұдан әрі – Оператор) – өзіне бекітіп берілген "электрондық үкiмет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының жұмыс істеуін қамтамасыз ету жүктелген, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлға;
6) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және басқа да қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесі" болатын ақпараттық жүйе.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Әділет министрінің 26.03.2025 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобаларын Порталда орналастыру және жария талқылау тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 12.06.2023 № 372 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының Кеңсесі, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі әзірлеген Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын қоспағанда, қолжетімділігі шектеулі ақпаратты қамтымайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің әзірленген жобалары оларға түсіндірме жазбаларымен және салыстырма кестелерімен (заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайларда) бірге мүдделі мемлекеттік органдарға келісуге жіберіледі және Порталда жария талқылау үшін орналастырылады.
Заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің жобасына түсіндірме жазбада жоба мақсаттарының, міндеттерінің және негізгі ережелерінің егжей-тегжейлі сипаттамасы бар жобаны қабылдау қажеттігінің негіздемесі қамтылады, жоба туралы жалпы мәліметтер алуға мүмкіндік беретін нысанда баяндалады және жұртшылықтың хабардар болу деңгейін арттыруға ықпал етеді.

Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 12.06.2023 № 372 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) интернет-портал открытых нормативных правовых актов (далее – Портал) – объект информатизации, обеспечивающий размещение проектов нормативных правовых актов и иной информации в соответствии с Законом Республики Казахстан "О доступе к информации" для проведения процедуры публичного обсуждения, за исключением информации с ограниченным доступом;
2) автоматизированное рабочее место Портала (далее – АРМ) – приложение, предназначенное для управления настройками и контентом, который размещается на Портале, и предоставляемое оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства";
3) пользователь информации – физическое или юридическое лицо, запрашивающее и (или) использующее информацию;
4) информация с ограниченным доступом – информация, отнесенная к государственным секретам, личной, семейной, банковской, коммерческой тайне, тайне медицинского работника и (или) иным охраняемым законом тайнам, персональные данные ограниченного доступа, а также служебная информация ограниченного распространения;
5) оператор информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор) – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, на которое возложено обеспечение функционирования закрепленной за ним информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства";
6) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой "единое окно" доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 26.03.2025 № 163 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок размещения и публичного обсуждения проектов подзаконных нормативных правовых актов на Портале
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 12.06.2023 № 372 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Разработанные проекты подзаконных нормативных правовых актов, не содержащие информацию с ограниченным доступом, вместе с пояснительными записками и сравнительными таблицами к ним (в случаях внесения изменений и (или) дополнений в подзаконные нормативные правовые акты), за исключением проектов нормативных правовых актов Президента Республики Казахстан, разработанных Канцелярией Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, Администрацией Президента Республики Казахстан, направляются на согласование в заинтересованные государственные органы и размещаются для публичного обсуждения на Портале.
Пояснительная записка к проекту подзаконного нормативного правового акта содержит обоснование необходимости принятия проекта с развернутой характеристикой целей, задач и основных положений проекта, излагается в форме, позволяющей получить общие сведения о проекте, и способствует повышению уровня информированности общественности.

Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Әділет министрінің 12.06.2023 № 372 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобалары Порталда қазақ және орыс тілдерінде орналастырылады. Заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобаларын жобаларды әзірлеуші мемлекеттік органдардың қызметкерлері АЖО арқылы орналастырады, оларды мемлекеттік органдар дербес айқындайды. Оператор заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуші мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне АЖО-ға қолжетімділікті жобаларды әзірлеуші мемлекеттік органдардың өтінімдері негізінде береді.
Оператор заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуші мемлекеттік органдардың уәкілетті қызметкерлерін АЖО-мен жұмыс тәртібіне оқытуды жүргізеді.
5. Заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобаларын жария талқылау үшін Порталда орналастыру мерзімі он жұмыс күнінен кем болмауға тиіс.
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тапсырмалары шеңберінде әзірленетін, орындалу мерзімі күнтізбелік отыз күннен аспайтын, сондай-ақ барлық деңгейдегі бюджеттерді, бірыңғай бюджеттік сыныптаманы, түсімдерді бөлу кестесін бекітуді көздейтін заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобалары бойынша жария талқылау үшін орналастыру мерзімі күнтізбелік бес күнге дейін қысқартылады.
Тиісті аумақта карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу (күшін жою), Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында көзделген жағдайларда карантинді және (немесе) шектеу іс-шараларын белгілеу (алып тастау), табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жариялау туралы шешімдер қабылдауды, сондай-ақ қолайсыз эпидемиологиялық ахуал, оның ішінде Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында көзделген қолайсыз эпидемиологиялық ахуал себебінен уақытша шектеу іс-шараларына байланысты әзірленген заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобалары, не "Төтенше жағдай туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес құрылған Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы төтенше жағдай режимін қамтамасыз ету жөніндегі мемлекеттік комиссияның шешімдерін іске асыру үшін жария талқылау үшін орналастыру мерзімі күнтізбелік бір күнді құрайды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 12.06.2023 № 372 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра юстиции РК от 12.06.2023 № 372 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Проекты подзаконных нормативных правовых актов на Портале размещаются на казахском и русском языках. Проекты подзаконных нормативных правовых актов размещаются посредством АРМ сотрудниками государственных органов-разработчиков проектов, которые определяются государственными органами самостоятельно. Доступ к АРМ сотрудникам государственных органов-разработчиков проектов подзаконных нормативных правовых актов предоставляется оператором на основании заявок государственных органов-разработчиков проектов.
Оператор проводит обучение уполномоченных сотрудников государственных органов-разработчиков проектов подзаконных нормативных правовых актов порядку работы с АРМ.
5. Срок размещения проектов подзаконных нормативных правовых актов на Портале для публичного обсуждения не может быть менее десяти рабочих дней.
По проектам подзаконных нормативных правовых актов, разрабатываемым в рамках поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан или Премьер-Министра Республики Казахстан со сроком исполнения не более тридцати календарных дней, а также предусматривающих утверждение бюджетов всех уровней, единой бюджетной классификации, таблицы распределения поступлений, срок размещения для публичного обсуждения сокращается до пяти календарных дней.
Для проектов подзаконных нормативных правовых актов, предусматривающих принятие решений об установлении (отмене) карантинной зоны с введением карантинного режима на соответствующей территории, установлении (снятии) карантина и (или) ограничительных мероприятий в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в области ветеринарии, объявление чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера, а также разработанного в связи с временными ограничительными мероприятиями по причине неблагополучной эпидемиологической ситуации, в том числе с карантином, либо в реализацию решений Государственной комиссии по обеспечению режима чрезвычайного положения при Президенте Республики Казахстан, созданной в соответствии с Законом Республики Казахстан "О чрезвычайном положении", срок размещения для публичного обсуждения составляет один календарный день.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 12.06.2023 № 372 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

6. Заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің жобасы бойынша ескертпелерді және (немесе) ұсыныстарды оператор мынадай шарттар сақталған кезде Порталға орналастырады:
1) пайдаланушы "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген;
2) ескертулерде және (немесе) ұсыныстарда балағат сөздер, қорлау сөздері, жарнама, сондай-ақ заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің жобасына қатысы жоқ өзге де ақпарат жоқ;
3) ұсыныс енгізілетін және (немесе) ескерту берілетін заңға тәуелді нормативтік құқықтық акт жобасының нақты құрылымдық элементі (бөлім, бап, тармақ, тармақша) көрсетілген.
Ақпаратты пайдаланушылардың жобаларды жария талқылау үшін әзірлеуші мемлекеттік орган белгілеген мерзімдер аяқталғаннан кейін келіп түскен ескертулері және (немесе) ұсыныстары қаралмайды.
7. Қоғамдық кеңестің ұсынымдары, Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының және сараптамалық кеңес мүшелерінің заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің жобасына сараптамалық қорытындылары Порталда қазақ және орыс тілдерінде орналастырылады.
Қоғамдық кеңес, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы және сараптама кеңесінің мүшелері әзірлеуші мемлекеттік орган белгілеген мерзімде сараптама қорытындыларын ұсынбаған жағдайда, заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің жобасы ескертулерсіз келісілді деп есептеледі.
8. Оператор бір жұмыс күні ішінде ақпаратты пайдаланушылар ескертулерінің және (немесе) ұсыныстарының осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады және оларды жариялау туралы шешім қабылдайды.
Ескертулер және (немесе) ұсыныстар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда оператор негіздемелерді көрсете отырып, жариялаудан бас тартады.
9. Заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуші мемлекеттік органдар ескертулерді және (немесе) ұсыныстарды келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей қарайды және негіздемелерін көрсете отырып, оларды қабылдау не қабылдамау туралы қабылданған шешімді Порталда орналастырады.
Қоғамдық кеңестің ұсынымдарымен және (немесе) сараптама қорытындыларымен келіспеген жағдайда заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуші органдар да келіспеу себептерінің негіздемесі бар қалыптастырылған ұстанымды Порталға орналастырады.
Нормативтік құқықтық актілердің жобаларына тұжырымдамалық ескертулер мен ұсыныстарды қабылданған жағдайда әзірлеуші мемлекеттік органдар жобаның жаңа нұсқасын орналастырады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 12.06.2023 № 372 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

6. Замечания и (или) предложения с кратким обоснованием по проекту подзаконного нормативного правового акта размещаются оператором на Портале при соблюдении следующих условий:
1) пользователь зарегистрирован на веб-портале "электронного правительства";
2) замечания и (или) предложения не содержат нецензурной лексики, оскорбительных выражений, рекламы, а также иной информации, не относящейся к проекту подзаконного нормативного правового акта;
3) указан конкретный структурный элемент проекта подзаконного нормативного правового акта (раздел, статью, пункт, подпункт), по которому вносится предложение и (или) дается замечание.
Замечания и (или) предложения пользователей информации, поступившие после окончания установленных государственным органом-разработчиком сроков для публичного обсуждения проектов, не рассматриваются.
7. Представленные рекомендации Общественного совета, экспертные заключения Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и членов экспертного совета к проекту подзаконного нормативного правового акта размещаются на Портале на казахском и русском языках.
В случае непредставления Общественным советом рекомендаций, Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан и членами экспертного совета экспертных заключений в установленный государственным органом-разработчиком срок, проект подзаконного нормативного правового акта считается согласованным без замечаний.
8. Оператор в течение одного рабочего дня осуществляет проверку на соответствие замечаний и (или) предложений пользователей информации требованиям настоящих Правил и принимает решение об их публикации.
В случае несоответствия замечаний и (или) предложений требованиям настоящих Правил оператор отказывает в публикации с указанием обоснований.
9. Государственные органы-разработчики проектов подзаконных нормативных правовых актов рассматривают замечания и (или) предложения не позднее трех рабочих дней с момента поступления и размещают на Портале принятое решение об их принятии либо отклонении с указанием обоснований.
В случае несогласия с экспертными заключениями и (или) рекомендациями Общественного совета органы-разработчики проектов подзаконных нормативных правовых актов также размещают на Портале сформированную позицию с обоснованием причин несогласия.
При принятии концептуальных замечаний и предложений к проектам нормативных правовых актов государственные органы-разработчики размещают новую версию проекта.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 12.06.2023 № 372 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10. Егер ақпаратты пайдаланушылар жария талқылау процесінде жобаға ескертулер және (немесе) ұсыныстар ұсынбаған жағдайда, жобаны жария талқылаудың аяқталуы туралы есеп осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – есеп) автоматты түрде қалыптастырылады.
Ақпаратты пайдаланушылардың жобаға ескертулері және (немесе) ұсыныстары жария талқылау процесінде келіп түскен кезде, Порталда қосымша талқылау үшін осы Қағидалардың 5-тармағында көзделген мерзім өткеннен кейін Порталда есептің алдын ала нұсқасы автоматты түрде қалыптастырылады.
Есептің алдын ала нұсқасы Порталда жарияланғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде жобаларды әзірлеуші мемлекеттік органдар өздері белгілеген уақытта қосымша талқылауды жүргізеді. Әзірлеуші органдар қосымша талқылау кезінде келіп түскен ескертулерді және (немесе) ұсыныстарды негіздемелерін көрсете отырып, қабылдайды не қабылдамайды.
Қосымша талқылау аяқталғаннан кейін Порталда есеп автоматты түрде қалыптастырылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 12.06.2023 № 372 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталында заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобаларын орналастыру және жария талқылау қағидаларына қосымша
Ескерту. Қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтін жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 12.06.2023 № 372 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
"__________________________________________________________________" (заңға тәуелді нормативтік құқықтық акт жобасының атауы) заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің жобасын жария талқылаудың аяқталуы туралы есеп
Жобасының жарияланған күні: __________
Есептің қалыптасу күні: ___________
Жоба "үшін" дауыс берген ақпарат пайдаланушылардың барлық саны: _______
Жобаға "қарсы" дауыс берген ақпарат пайдаланушылардың барлық саны: ________
Ескертулердің және (немесе) ұсыныстардың барлық саны: ______
Жауаптардың барлық саны: _______
(Ұсыныс) "үшін" дауыс берген ақпарат пайдаланушылардың барлық саны: _________
(Ұсынысқа) "қарсы" дауыс берген ақпарат пайдаланушылардың барлық саны: _________
Нормативтік құқықтық акт түрі: ________________
Санаты: ___________
Мемлекеттік орган: _______________________________________________
Р/с №
Құрылу күні
Автор
Нормативтік құқықтық актінің түсінік берілген құрылымдық бөлігі
Ақпарат пайдаланушының ескертуінің және (немесе) ұсынысының мәтіні
Мемлекеттік органның жауап мәтіні
Ұсыныс "үшін" дауыс берген ақпарат пайдаланушылардың саны
Ұсынысқа "қарсы" дауыс берген ақпарат пайдаланушылардың саны

10. В случае если в процессе публичного обсуждения пользователями информации не представлены замечания и (или) предложения к проекту, то отчет о завершении публичного обсуждения проекта формируется автоматически по форме, согласно приложению к настоящим Правилам (далее – отчет).
При поступлении замечаний и (или) предложений пользователей информации к проекту в процессе публичного обсуждения по истечении срока, предусмотренного пунктом 5 настоящих Правил, на Портале автоматически формируется предварительный вариант отчета для дополнительного обсуждения.
Дополнительное обсуждение проводится в течение одного рабочего дня после публикации на Портале предварительного варианта отчета государственными органами-разработчиками проектов в определенное ими время. Замечания и (или) предложения, поступившие во время дополнительного обсуждения, принимаются либо отклоняются органами-разработчиками с указанием обоснований.
После завершения дополнительного обсуждения на Портале автоматически формируется отчет.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 12.06.2023 № 372 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение к Правилам
размещения и публичного
обсуждения проектов
подзаконных нормативных
правовых актов на интернет-
портале открытых нормативных
правовых актов
Сноска. Правый верхний угол приложения - в редакции приказа Министра юстиции РК от 12.06.2023 № 372 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Отчет о завершении публичного обсуждения проекта подзаконного
нормативного правового акта
"__________________________________________________________________"
(наименование проекта подзаконного нормативного правового акта)
Дата опубликования проекта: __________
Дата формирования отчета: ___________
Всего голосов пользователей информации "за" проект: _______
Всего голосов пользователей информации "против" проекта: ________
Всего замечаний и (или) предложений: ______
Всего ответов: _______
Всего голосов пользователей информации "за" (предложение): _________
Всего голосов пользователей информации "против" (предложения): _________
Тип нормативного правового акта: ________________
Категория: ___________
Государственный орган: _______________________________________________
№ п/п
Дата создания
Автор
Комментируемая структурная часть нормативного правового акта
Текст замечания и (или) предложения пользователя информации
Текст ответа государственного органа
Количество голосов пользователей информации "за" предложение
Количество голосов пользователей информации "против" предложения

1. Осы есептің басқа бөлімдерінде көрсетілген субъектілерді қоспағанда, жария талқылау процесінде түскендер
2. Қоғамдық кеңес мүшелерінен түскендер
3. Сараптамалық кеңесінің мүшелерінен түскендер
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасынан түскендер

1. Поступившие в процессе публичных обсуждений за исключением субъектов, указанных в других разделах настоящего отчета
2. Поступившие от членов Общественного совета
3. Поступившие от членов Экспертного совета
4. Поступившие от Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан