"Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 20 қазандағы № 413 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 21 қазанда № 24835 болып тіркелді
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) Осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтаждықтары үшін рұқсат етілген әуесқойлық (спорттық) балық аулау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 наурыздағы № 18-02/201 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Экология,
геология және табиғи ресурстар министрі
С. Брекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
2021 жылғы 20 қазандағы
№ 413 бұйрығымен
бекітілген
"Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары

Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника"
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 20 октября 2021 года № 413. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 октября 2021 года № 24835.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника".
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Признать утратившим силу Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 марта 2015 года № 18-02/201 "Об утверждении Правил любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
С. Брекешев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики РК
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности РК
Утверждены приказом
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 20 октября 2021 года № 413
Правила оказания государственной услуги "Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру тәртібін айқындайды (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған, Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беруге арналған өтінім (бұдан әрі – өтінім) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жіберіледі. www.egov.kz көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық түрде (бұдан әрі – Портал) ұсынады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінім берген кезде, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 1-тармағына сәйкес егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді және осы Қағидалардың талаптарымен таныстырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы Портал арқылы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок выдачи путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Маркакольским государственным природным заповедником Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Заявка на выдачу путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника (далее – заявка), подписанная электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП), направляется посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал) в электронном виде по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам к услугодателю.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги "Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче заявки услугополучатель согласно пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через Портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.

4. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына қарауына жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде құжаттарды қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші өтінімді алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған ақпараттың дұрыстығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерді толық ұсынбаған немесе осы Қағидаларға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтер болмаған жағдайда, орындаушы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімдерде көрсетілетін қызметті алушыға өтінімнің қандай талаптарға сәйкес келмейтінін және оны сәйкес келтіру мерзімін көрсете отырып, хабарлама жібереді.
Хабарлама тапсырылғаны туралы хабарламасы бар тапсырыс хатпен, телефонограммамен немесе жеделхатпен, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі бойынша немесе электрондық мекенжай бойынша мәтіндік хабарламамен не хабарлаудың немесе шақырудың тіркелуін қамтамасыз ететін өзге де байланыс құралдары пайдаланыла отырып жіберіледі.
Егер хабарламаны алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы осы Қағиданың талаптарына сәйкес келтірмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ қойылған өтінішті осы Қағидаларға 3- қосымшаға сәйкес порталдағы "жеке кабинетте" электрондық құжат нысанында үшінші жұмыс күні өтінімді қайтарады.
5. Ұсынылған құжаттардың толықтығы фактісі анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдаманы қалыптастырады не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартады.
Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдаманы алған кезде көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың талаптарымен танысады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жіберіледі және сақталады.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған.

4. Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и направляет на рассмотрение исполнителю услугодателя.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием документов осуществляется следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения заявки, проверяет достоверность предоставленной информации.
В случае представления услугополучателем неполных сведений необходимых для оказания государственной услуги в соответствии с настоящими Правилами, исполнитель в сроки, указанные в части первой настоящего пункта, направляет услугополучателю уведомление с указанием каким требованиям не соответствует заявка и сроки приведения его в соответствие.
Уведомление (извещение) направляется заказным письмом с уведомлением о его вручении, телефонограммой или телеграммой, текстовым сообщением по абонентскому номеру сотовой связи или по электронному адресу либо с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксацию извещения или вызова.
В случае, если в течении двух рабочих дней со дня получения уведомления услугополучатель не привел его в соответствие с требованиями настоящих Правил, услугодатель на третий рабочий день возвращает заявку согласно приложению 3 к настоящим Правилам, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя на портале в "личном кабинете" в форме электронного документа.
5. При установлении факта полноты представленных документов, услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает их на предмет соответствия требованиям настоящих Правил, и формирует путевку на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При получении путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника, услугополучатель ознакамливается с требованиями настоящих Правил.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, изложены в стандарте государственной услуги ""Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

6. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
7. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган), лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі уәкілетті органға жолдайды.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, уәкілетті органға шағымды жолдамауға құқылы.
Егер Заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
1-қосымша "Марқакөл
мемлекеттік табиғи қорығы
мекемесінің қорғау аймағында
тұратын жергілікті халықтың
мұқтажы үшін рұқсат етілетін
әуесқойлық (спорттық)
балық аулауды жүргізуге
жолдама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасына
Нысан
_____________________
(толық атауы көрсетілетін
қызметті берушінің от
_________________________
(толық атауы көрсетілетін
қызметті алушының) мекен
жайы_______________________
(ауыл, көше, үйдің № , пәтердің
№ (бар болса), телефоны)
көрсетілетін қызметті
алушының
деректемелері
Өтінім Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауға жолдама беруді сұраймын
Өтінім бойынша деректер
Өтініш нөмірі
Құрылған күні
Адамның негізгі ақпараты
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болса)
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтер
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі
Номеры
Сериясы
Берілген күні
Аяқталу күні
Беру органы
Мекенжайы
Пошта индексі
Ел/облыс/аудан / елді мекен
Көше атауы
Үй/ғимарат нөмірі
Үй индексі
Пәтер/кеңсе нөмірі
Телефон нөмірлері
Факс нөмірлері
Енгізілген деректерді тексеру
Елді Мекен
Жоспарланған аулау
Балық түрі
Саны (қорытынды, килограммда)
Бағасы (тенге)
Балық аулау түрі
Транспорт түрі
Транспорт маркасы
мемлекеттік нөмірлік белгі
Өтініш түрі коды
Қолданылу Мерзімі Дейін
Лицензиялық алымды төлеу
Мемлекеттік баж сомасы, айлық есептік көрсеткіші
Мемлекеттік баж сомасы, тенге
Төлем түрі
Төлем мәртебесі
Төленген сома
Құжат нөмірі
Құжаттың күні
Төлем Банкі
Салық органы
Бюджеттік сыныптама коды)
Төлем мақсатының коды
Жеке сәйкестендіру коды
Төлем тапсырмасының сканерленген көшірмесі
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін____________________________________________________________
Өтінім берілген күн "___" ______________ 20 ___ жыл.
_____________________________________________________________________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), ЭЦҚ)
2-Қосымша
"Марқакөл мемлекеттік табиғи
қорығының қорғау аймағында
тұратын жергілікті халықтың
мұқтажы үшін рұқсат етілетін
әуесқойлық (спорттық) балық
аулауды жүргізуге жолдама
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
"Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында жергілікті тұрғындардың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығы" Республикалық мемлекеттік мекемесі
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қолжеткізу арналары)
"электронды үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі - Портал)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат немесе дәлелді бас тарту. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақылы
7
Жұмыс кестесі

6. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8555).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
7. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится уполномоченным органом в области охраны окружающей среды (далее – уполномоченный орган), должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в уполномоченный орган.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в уполномоченный орган если он в течение трех рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено Законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача путевки на проведение
любительского (спортивного)
рыболовства, разрешаемого
для нужд местного населения,
проживающего в охранной зоне
Маркакольского государственного
природного заповедника"
Форма
в __________________________
(полное наименование
услугодателя)
от _________________________
(полное наименование
услугополучателя)
адрес _______________________
(село, улица, № дома,
№ квартиры
(при его наличии), телефон)
реквизиты услугополучателя
Заявка
Прошу выдать путевку на проведение любительского (спортивного) рыболовства,
разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне
Маркакольского государственного природного заповедника
Данные по заявке
Номер заявления
Дата создания
Основные сведения персоны
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
Сведения о документе, удостоверяющем личность
Тип документа удостоверяющего личность
Номер
Серия
Дата выдачи
Дата окончания
Орган выдачи
Адрес
Почтовый индекс
Страна/Область/Район/Населенный пункт
Название улицы
Номер дома/здания
Индекс дома
Номер квартиры/офиса
Номера телефонов
Номера факсов
Проверка введенных данных
Населенный пункт
Планируемый улов
Вид рыбы
Количество (итого, в килограммах)
Стоимость (тенге)
Вид Рыбалки
Вид транспорта
Марка транспорта
Государственный номерной знак
Тип заявления Код
Срок Действия До
Оплата лицензионного сбора
Сумма государственной пошлины, месячный расчетный показатель
Сумма государственной пошлины, тенге
Вид платежа
Статус платежа
Оплаченная сумма
Номер документа
Дата документа
Банк оплаты
Налоговый орган
Код бюджетной классификации
Код назначения платежа
Индивидуальный идентификационный код
Сканированная копия платежного поручения
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
____________________________________________________________________
Дата подачи заявки "___" ______________ 20 ___ года.
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), ЭЦП)
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача путевки на проведение
любительского (спортивного)
рыболовства, разрешаемого
для нужд местного населения,
проживающего в охранной зоне
Маркакольского
государственного природного
заповедника"
Стандарт оказания государственной услуги
"Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное учреждение "Маркакольский государственный природный заповедник" Комитета лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - Портал)
3
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника, либо мотивированный отказ.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платная
7
График работы

1) көрсетілетін қызметті беруші –Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 23 қаңтардағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі-Заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 12.00-ден 13.00-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.00-ға дейін.
2) портал-жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Кодекске және заңның 5-бабына сәйкес жүгінген кезде өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналастырылған
8
мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық құжат нысанындағы өтінім.
9
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтен көрсетуден бас тарту Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық-цифрлық қолтаңба болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қолжеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
3-қосымша
Марқакөл мемлекеттік табиғи
қорығының қорғау аймағында
жергілікті тұрғындардың
мұқтажы үшін рұқсат етілетін
әуесқойлық (спорттық) балық
аулау қағидасына
Нысан
Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында жергілікті тұрғындардың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауға жолдама
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті ТҮБІРТЕК № ____ "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі
Кімге берілді _____________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты.)
Мөлшері _____ (килограмм)
Балық түрі
_____________________
Су бөгені мен учаскенің атауы
_____________________
Көлік
_____________________
(түрі, маркасы, мемлекеттік нөмір белгісі)
Қолданылу мерзімі:
"_" _____ 200__ж. бастап
"_" _____ 200__ж. дейін
Берілген күні "__"______ 200_
ж. Жолдаманы алдым _____________________
(Балықшының Тегі, Аты, Әкесінің аты, қолы)
Жолдаманы бердім _____________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты) _______(қолы)
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
ЖОЛДАМА №_______ "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі
Кімге берілді _________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты)
Мөлшері_____ (килограмм)
Балық түрі______
Су бөгені мен учаскенің атауы____
Көлік _____________
(түрі, маркасы, мемлекеттік нөмір белгісі)
Қолданылу мерзімі:
"__" _____ 200__ж. бастап
"__" _____ 200__ж. дейін
Берілген күні "__"________ 200_ж.
Мемлекеттік табиғи қорық аумағына кіру кезінде көлікті тексерген меминспектор _____
(Тегі, Аты, Әкесінің аты, қолы)
Мемлекеттік табиғи қорық аумағынан шығу кезінде көлікті және ауланған балықты тексерген меминспектор
____________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты, қолы)
ЖОЛДАМАНЫҢ сыртқы беті Балық аулау туралы мәліметтер
Күні
Балық түрі
Мөлшері (килограмм)
Жиыны:
Балық аулаушы ____________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты) (қолы)

1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 8.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 12.00 до 13.00, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон);
2) Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Кодексу и статьи 5 Закона, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Заявка в форме электронного документа, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверных сведений, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям заявки, установленными настоящими Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через Портал при условии наличия электронной цифровой подписи. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 3 к Правилам
любительского (спортивного)
рыболовства, разрешаемого
для нужд местного населения,
проживающего в охранной зоне
Маркакольского
государственного природного
заповедника
Форма
Путевка на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого
для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне
Маркакольского государственного природного заповедника
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
КОРЕШОК № _____
Республиканское государственное учреждение "Маркакольский государственный природный заповедник"
Кому выдано _____________
_________________________
(Фамилия, Имя, Отчество, при наличии)
Количество _____ (килограмм)
Вид рыбы _____________
Наименование водоема и участка________________
Транспорт ____________
_____________________
(вид, марка, государственный номерной знак)
Срок действия:
с "__" ________ 20__ года
по "__" _______20__ года
Дата выдачи:
"__" _____________20 __ года
Путевку получил __________________________
(Фамилия Имя Отчество рыболова, при наличии)
__________________________
(подпись)
Путевку выдал ______________
(Фамилия Имя Отчество, при наличии)
_______________________
(подпись)
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
ПУТЕВКА № _____
Республиканское государственное учреждение "Маркакольский государственный природный заповедник"
Кому выдано _______________
___________________________
(Фамилия, Имя, Отчество, при наличии)
Количество ______(килограмм)
Вид рыбы _________________ Наименование водоема и участка _________________
Транспорт ________________
(вид, марка, государственный номерной знак)
Срок действия:
с "__" ____________ 20__ года
по "__" ___________ 20__ года
Дата выдачи
"__" _____________ 20 __ года
Досмотр транспорта при въезде на территорию государственного природного заповедника произвел инспектор __________________________
(Фамилия Имя Отчество, при наличии, подпись)
Контроль объема вылова
рыбы при выезде (выходе) с
территории государственного природного заповедника произвел
инспектор _________________
(Фамилия Имя Отчество при наличии)
__________________ (подпись)
Оборотная сторона
ПУТЕВКИ
Сведения о вылове рыбы
Дата
Вид
рыбы
Количество
(килограмм)
ИТОГО:
Рыболов ________________________
(Фамилия, Имя Отчество, при наличии)
__________________
(подпись)