"Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды статистикалық есепті және оны құрастыру Нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 102 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2021 жылғы 4 қарашадағы № 145 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 8 қарашада № 25044 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды статистикалық есепті және оны құрастыру Нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 102 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9852 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е есептің нысанын және оны құрастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е есептің нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е статистикалық есеп нысанында:
"Қылмыстық істерді сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері бойынша қылмыстық қудалау органдарының көрсеткіштері" № 5 кестесі осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды есепті құрастыру бойынша нұсқаулықта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е есебі (бұдан әрі – есеп) қылмыстық істерді тергеп-тексеру барысында қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелерін көрсетеді және 7 кестеден тұрады.
Есепке алудың бірлігі қылмыстық іс болып табылады, есепке алу қайталама қабылданған шешімдермен жүргізіледі.
Есеп қылмыстық қудалау органдары жұмысының сапасы мен тиімділігін сипаттайтын құқықтық ақпаратты есепке алуға, жинауға және жүйелеуге арналған.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Есепті қалыптастыру мерзімдері";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Есепті кезеңнің соңғы күнінде сағат 00.00-ге дейін (Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша) СДТБТ-ға ЭАЕҚ-ны түпкілікті жүктегеннен кейін белгілі бір кезеңде қалыптастырылған есепті есептеу жүргізіледі (статистикалық кесінді), ол есепті кезеңнен кейінгі айдың 2-күні бекітіледі.
Белгілі бір уақыт аралығында қалыптастырылып, бекітілген есепке (статистикалық кесіндіге) қандай да бір түзетулерді енгізуге тыйым салынады.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Есептің құрылымы және оны қалыптастыру тәртібі";
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 102 "Об утверждении формы статистического отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования" и Инструкции по его составлению"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 ноября 2021 года № 145. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2021 года № 25044
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 102 "Об утверждении формы статистического отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования" и Инструкции по его составлению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9852) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении формы отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования" и Инструкции по его составлению";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) форму отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по формированию отчета № 1- Е "О работе органов уголовного преследования" согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
в форме статистического отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования", утвержденного указанным приказом:
таблицу № 5 "Показатели работы органов уголовного преследования по срокам досудебного расследования уголовных дел" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в Инструкции по составлению формы статистического отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования", утвержденной указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Инструкция по формированию отчета формы № 1-Е "О работе органов уголовного преследования";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Отчет № 1-Е "О работе органов уголовного преследования" (далее - отчет) отражает результаты деятельности органов уголовного преследования при расследовании уголовных дел и состоит из 7 таблиц.
Единицей учета является уголовное дело, учет ведется с повторно принятыми решениями.
Назначение отчета состоит в учете, накоплении и систематизации правовой информации, характеризующих качество и эффективность работы органов уголовного преследования.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Сроки формирования отчета";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. После окончательной загрузки ЭИУД в ЕРДР до 00:00 часов (по времени города Нур-Султана) последнего дня отчетного периода производится расчет отчета, сформированный за определенный период времени (статистический срез), который утверждается 2 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
В утвержденный отчет, сформированный за определенный период времени (статистический срез), внесение каких-либо корректировок запрещается.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Структура и порядок формирования отчета";
пункт 60 изложить в следующей редакции:

"60. Осы кесте қылмыстық істерді тергеп-тексеру мерзімдері туралы мәліметтерді көрсетеді және 6 баған мен 24 жолдан тұрады (қайталама қабылданған шешімдермен қалыптасады).";
65-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"65. 4-жолда – іс бойынша іс жүргізуді қайта бастаумен, оның ішінде 5-жолда – ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 1) тармағынан, 6-жолда – ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 3) тармағынан және 7-жолда – бұрын тоқтатылғандар санынан, 8 - жолда – тергеулігі бойынша қабылданғандардың санынан.";
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"66. 9-15-жолдарда – тергеп-тексеру мерзімдері бойынша бөліп жазумен аяқталған қылмыстық істер көрсетіледі.";
67-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"67. 16-жолда тергеп-тексеру мерзімдері бойынша 17-24-жолдарға бөліп жазумен аяқталмаған істердің қалдықтары көрсетіледі.".
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты құқықтық статистика және арнайы есепке алудың субъектілеріне, Комитеттің аумақтық органдарына мәлімет және жұмыста пайдалану үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Г. Нурдаулетов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2021 жылғы 4 қарашадағы
№ 145 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 1 қазандағы
№ 102 бұйрығына
1-қосымша
нысан
№ 5-кесте "Қылмыстық істерді сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері бойынша қылмыстық қудалау органдары жұмысының көрсеткіштері"
Атауы
жол коды
жалпы
тергеу
анықтау
Есепті мерзімде
Ағымдағы айда
Есепті мерзімде
Ағымдағы айда
Есепті мерзімде
Ағымдағы айда
баған коды
1
2
3
4
5
6

"60. Данная таблица отражает сведения о сроках расследования уголовных дел и состоит из 6 граф и 24 строки (формируется с повторно принятыми решениями).";
пункт 65 изложить в следующей редакции:
"65. В строке 4 с возобновлением производства по делу, в том числе в строке 5 – из пункта 1) части 7 статьи 45 УПК РК, в строке 6 – из пункта 3) части 7 статьи 45 УПК РК, в строке 7 – из числа ранее прекращенных, в строке 8 – из числа принятых по подследственности.";
пункт 66 изложить в следующей редакции:
"66. В строках 9-15 отражаются оконченные уголовные дела с разбивкой по срокам расследования.";
пункт 67 изложить в следующей редакции:
"67. В строке 16 – отражается остаток неоконченных дел с раскладкой в строках 17-24 по срокам расследования.".
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление настоящего приказа субъектам правовой статистики и специальных учетов, в территориальные органы Комитета для сведения и использования в работе.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Г. Нурдаулетов
Приложение к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 4 ноября 2021 года № 145
Приложение к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 1 октября 2014 года № 102
форма
Таблица № 5 "Показатели работы органов уголовного преследования по срокам досудебного расследования уголовных дел"
Наименование
код строки
общее
следствие
дознание
За отчетный период
За текущий месяц
За отчетный период
За текущий месяц
За отчетный период
За текущий месяц
код графы
1
2
3
4
5
6