"Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-128 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 желтоқсанда № 25908 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес стационарларда және амбулаториялық-емханалық ұйымдарда пайдаланылатын медициналық есепке алу құжаттамасы нысандарында:
"Медициналық-әлеуметтік сараптамаға қорытынды" № 31/е нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Пациентті/мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының (бұдан әрі – ОЖБ) медициналық бөлігі" № 033/е нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2021 жылғы 14 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-128 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазандағы
№ ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына
2-қосымша
20_____ жылғы "_____" ____________ №
"Медициналық-әлеуметтік сараптаманың қорытындысы" № 031/е нысаны

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 декабря 2021 года № ҚР ДСМ-128. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2021 года № 25908
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) следующие изменения:
в формах медицинской учетной документации, используемых в стационарах и амбулаторно-поликлинических организациях, утвержденных приложением 2 к указанному приказу:
форму № 031/у "Заключение на медико-социальную экспертизу" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму № 033/у "Медицинская часть индивидуальной программы реабилитации (далее – ИПР) пациента/инвалида" изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 14 декабря 2021 года
№ ҚР ДСМ-128
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-175/2020
Форма № 031/у "Заключение на медико-социальную экспертизу"
№___от ____ ______ 20_____ год

1. ЖСН ___________________________________________________________________
2. Тегі____________________________________________________________________
3. Аты____________________________________________________________________
4. Әкесінің аты (болған жағдайда) ___________________________________________
5. Туған күні ____ жылғы "_____" _____________
6. Жынысы
ер
әйел
7. Азаматтығы (елдердің анықтамалығы) _____________________________________
8.
қала
ауыл тұрғыны
9. Тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркеу мекенжайы ________________________
10. Нақты тұрғылықты жердің мекенжайы (кетуге байланысты мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін)
_________________________________________________________________________
11. Куәландыру орны (өрістердің біреуін таңдау):
балалар үйінде, интернатта, балаларға арналған мамандандырылған ұйымдарда
әлеуметтік қорғау медициналық -әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда)
қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде
үйде
стационарда
12. БХТ бойынша медициналық ұйымға тіркелу:
13. Тіркелген күні 20___жылғы _____ _________.
Медициналық ұйымның атауы_____________________________________________
14. Пациенттің немесе заңды өкілінің ұялы телефон нөмірі (МАБ тіркелген)
+7
15. Заңды өкілдің (ата -анасының, қамқоршысының, жетекшісінің) деректері:
ЖСН ___________________________________________________________________
Тегі____________________________________________________________________
Аты____________________________________________________________________
Әкесінің аты (болған жағдайда) ___________________________________________
16. Жіберген медициналық ұйымның атауы (МҰ тіркелімінен) _________________
17. Медициналық ұйымның мекенжайы ____________________________________
18. Жіберген дәрігердің Т.А.Ә. (болған жағдайда) ____________________________
19. Жіберген дәрігердің лауазымы (мамандығы) _____________________________
20. № 031/е нысанын толтыру күні 20___жылғы ____ _________
21. Қайта куәландыруға/мерзімінен бұрын қайта куәландыруға жіберілген кезде:
22. Мүгедектік тобы (жолдың біреуін таңдау):
бірінші топ
екінші топ
үшінші топ
мүгедек бала
бірінші топтағы мүгедек бала
екінші топтағы мүгедек бала
үшінші топтағы мүгедек бала
мүгедектік анықталмаған
23. Жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі _________%
24. Кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі _________%
25. Жұмыс орны (жұмыс істейтін адамдар үшін)_________________________________
26. Лауазымы ______________________________________________________________

1. ИИН _________________________________________________________________
2. Фамилия _____________________________________________________________
3. Имя _________________________________________________________________
4. Отчество (при его наличии) _____________________________________________
5. Дата рождения _____ ___________________год
6. Пол
мужской
женский
7. Гражданство (справочник стран) __________________________________________
8. Житель
города
села
9. Адрес регистрации по месту постоянного жительства ________________________
10. Адрес фактического проживания/пребывания (для оказания государственной
услуги с выездом)
________________________________________________________________________
11. Место освидетельствования (выбрать одно из полей):
в доме ребенка, интернате, специализированных организациях для детей
в медико-социальных учреждениях (организациях) социальной защиты
в учреждениях уголовно-исполнительной системы
на дому
в стационаре
12. Прикрепление к медицинской организации по РПН:
13. Дата прикрепления _____ _________20___год
Наименование медицинской организации ____________________________________
14. Номер мобильного телефона пациента или законного представителя
(зарегистрированный в БМГ) +7
15. Данные законного представителя (родителя, опекуна, попечителя) при наличии:
ИИН ___________________________________________________________________
Фамилия________________________________________________________________
Имя____________________________________________________________________
Отчество (при его наличии) _______________________________________________
16. Наименование направившей медицинской организаций (из регистра МО)
_______________________________________________________________________
17. Адрес МО __________________________________________________________
18. Кем направлен Ф.И.О. врача (при его наличии) ___________________________
19. Должность (специальность) направившего врача __________________________
20. Дата заполнения формы № 031/у ____ _________ 20___год
21. При направлении на переосвидетельствование/досрочное переосвидетельствование:
22. Группа инвалидности (выбрать одно из полей):
первая группа
вторая группа
третья группа
ребенок инвалид
ребенок инвалид первой группы
ребенок инвалид второй группы
ребенок инвалид третьей группы
инвалидность не установлена
23. Степень утраты общей трудоспособности _________%
24. Степень утраты профессиональной трудоспособности _________%
25. Место работы (для работающих лиц) _____________________________________
26. Должность ___________________________________________________________

27. Негізгі кәсібі ____________________________________________________________
28. Оқу орны (оқушылар мен студенттер үшін) __________________________________
29. Курс/сынып ____________________________________________________________
30. Мектепке дейінгі мекеме__________________________________________________
31. Медициналық ұйымның бақылауында (күні)_________________________________
32. Клиникалық және еңбек тарихы, диагностика, емдеу шаралары
33. Аурудың анамнезі: қай жастан бастап ауырады, ағымының ерекшеліктері мен
сипаты, өршу жиілігі, соңғы өршу күні, емдеу (оның ішінде рецидивке қарсы), тиімділік
(антропометриялық динамика, гематологиялық көрсеткіштер, функционалдық үлгілер,
соматикалық мәртебедегі өзгерістер, емдеу нәтижелерін жалпы бағалау) қызметі
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
34. Пациент диспансерлік тіркеуде тұра ма
жоқ, егер
тұрса (диспансерлік тіркеу бойынша барлық диагнозын көрсету):
Диагноз (АХЖ-10) коды)______ Диспансерлік тіркеуге алынған күн _____
Диспансерлік тіркеуден шығарылған күн _________________
35. Жарақат болған кезде: жарақаттың түрі (өрістердің біреуін таңдау):
тұрмыстық
өндірістік
көшедегі (жол-көлікті қоспағанда)
жол-көлік
мектептегі
спорттық
басқалар
жарақатты алған күні __________________
жарақат алған жер мен жағдайлар (нақты көрсетіңіз)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
36. Қазіргі уақыттағы жүргізілген ем: __________________________________________
оң динамикамен
динамикасыз
теріс динамикамен.
37. 031/е нысанын толтыру кезіндегі физиологиялық өлшемдер:
АҚ/Қ ______ миллиметр сынап бағанасы
ЖҚЖ _____ минут
Пульс ____минут
ТАЖ ____ минут
Дене қызуы ____
Бойы ____ сантиметр
Салмағы _____ килограмм
Жамбас көлемі ____ сантиметр
38. Еңбек жағдайының өзгеруі ________________________________________________
__________________________________________________________________________
39. Еңбекке уақытша жарамсыздық (соңғы 12 айдағы ақпарат)
Еңбекке уақытша жарамсыздық парағы №
20 ___ жылғы
__ _____ бастап
20__ жылғы ___ __ дейін
Осы диагноз бойынша еңбекке жарамсыздық күндерінің саны
АХЖ-10 бойынша коды
Барлық күні
40. Оңалту іс-шараларының жоспары:

27. Основная профессия ___________________________________________________
28. Место учебы (для школьников, студентов) ________________________________
29. Курс/класс ___________________________________________________________
30. Дошкольное учреждение _______________________________________________
31. Дата взятия под наблюдением медицинской организаций "__" ________ 20___год
32. Клинико-трудовой анамнез, диагностика, лечебные мероприятия
33. Анамнез заболевания: с какого возраста болен, особенности и характер течения,
частота обострений, дата последнего обострения, проводимое лечение (в том числе
противорецидивное), эффективность (динамика антропометрических,
гематологических показателей, функциональных проб, изменения в соматическом
статусе, общая оценка результатов лечения)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
34. Состоит ли пациент на диспансерном учете
нет, если
да
(указать все диагнозы по диспансерному учету):
Диагноз (Код МКБ-10)______
Дата взятия на диспансерный учет _____
Дата снятия с диспансерного учета ______
35. При наличии травмы:
тип травмы (выбрать одно из полей):
бытовая
производственная
уличная (кроме дорожно-транспортной)
дорожно-транспортная
школьная
спортивная
прочие дата получения травмы __________________ место и обстоятельства,
при которых произошла травма (указать подробно)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
36. Лечение, проводимое в настоящее время: __________________________________
с положительной динамикой
без динамики
с отрицательной динамикой.
37. Физиологические параметры на момент заполнения формы № 031/у:
АД ______ миллиметр ртутного столба ЧСС _____ минут Пульс ____минут ЧДД ____
минут Температура тела ____ Рост ____ сантиметр Вес _____ килограмм
Объем бедра ____ сантиметр
38. Изменение условий труда ________________________________________________
__________________________________________________________________________
39. Временная нетрудоспособность (сведения за последние 12 месяцев)
№ листа или справки о временной нетрудоспособности
с __ _____
20 ___ года
по ___ __
20__ года
Число календарных дней нетрудоспособности по данному диагнозу
Код по МКБ-10
Всего календарных дней
40. План реабилитационных мероприятий:

41. Организмнің бұзылған функцияларын қалпына келтіруге және (немесе) өтеуге
бағытталған техникалық құралдар бойынша ұсыныстар бар:
жоқ,
бар, бір немесе бірнеше өрісті таңдау керек:
көру қабілетінің төмендеуі 0 – 0,03 және / немесе көру өрісі 0 – 10;
көру қабілетінің төмендеуі 0,04 – 0,08 және / немесе көру өрісі 10 –20;
балалардың көруінің 0,19 дейін төмендеуі және / немесе өрістердің 25 –ке дейін тарылуы;
екі жақты есту қабілетінің төмендеуі;
дауысты қалыптастырудың бұзылуы;
қозғалыс функциясының елеулі бұзылуы;
қозғалыстың қиындығы;
өзіне-өзі қызмет көрсетудегі қиындық;
омыртқаның статодинамикалық бұзылыстары;
жоғарғы аяқтардың құрылымы мен/немесе қызметінің бұзылуы;
төменгі аяқтың құрылымы мен/немесе функциясының бұзылуы;
мастэктомия;
жамбас ағзалары функцияларының бұзылуы;
ішек стомасы;
несеп шығару жолдарының стомасы.
42. Әлеуметтік қызметті ұсыну
жоқ, егер
ия:
жеке көмекші
ымдау тілі маманы
43. Арнайы әлеуметтік қызмет көрсету
жоқ, егер
ия (біреуін ғана таңдау):
стационар
жартылай стационар
үй жағдайында
44. Жұмыспен қамту
нет, егер
ия:
Жұмыс уақытын ұйымдастыру: толық
, қысқартылған жұмыс күні
Қолайсыз өндірістік факторлардың әсерін жою
Арнайы жұмыс орнын құру
45. Оқыту/қайта оқыту
жоқ,
ия
46. Шағымдарды көрсете отырып, мамандармен кеңесудің нәтижелері, дене
функциясының бұзылу дәрежесін көрсететін объективті тексеру деректері, диагноздар
мен ұсынымдар. Медициналық құжаттар (денсаулық сақтау стандарттарына,
диагностикаға, емдеуге және оңалтуға арналған клиникалық хаттамаларға сәйкес
аурудың бейіні үшін қажетті мөлшерде) 031/е нысанына электрондық түрде қоса
беріледі:
Қызмет атауы _____________________________________________________________
Жүргізу күні ______________________________________________________________
Медициналық ұйымның атауы (Орындаушы) __________________________________
47. Клиникалық, зертханалық, рентгендік және басқа зерттеулердің нәтижелері.
Медициналық құжаттар (денсаулық сақтау стандарттарына, диагностикаға, емдеуге
және оңалтуға арналған клиникалық хаттамаларға сәйкес аурудың профилі үшін
қажетті мөлшерде) 031/е нысанына электрондық түрде қоса беріледі:
Қызмет атауы ______________________________________________________________
Жүргізу күні _______________________________________________________________
Медициналық ұйымның атауы (Орындаушы) ___________________________________

41. Имеются рекомендации технических средств, направленных на восстановление
и (или) компенсацию нарушенных и утраченных функций организма:
нет,
да,
необходимо выбрать одно или несколько полей:
снижение зрения 0 – 0,03 и (или) поля зрения 0 – 10;
снижение зрения 0,04 – 0,08 и (или) поля зрения 10 – 20;
снижение зрения у детей до 0,19 и (или) сужение полей до 25;
двухстороннее снижение слуха;
нарушение голосообразования;
значительные нарушения функции передвижения;
затруднения передвижения;
затруднение самообслуживания;
статодинамические нарушения позвоночника;
нарушение структуры и (или) функции верхних конечностей;
нарушение структуры и (или) функции нижних конечностей;
мастэктомия;
нарушением функции тазовых органов;
кишечная стома;
стомы мочевыводящих путей.
42. Предоставление социальных услуг
нет, если
да:
индивидуальный помощник
специалист жестового языка
43. Оказание специальных социальных услуг
нет, если
да
(выбрать только один): в стационарных условиях
, полустационара
,
на дому
44. Трудоустройство
нет, если
да:
Организация режима работы: полный
, сокращенный рабочий день
Исключение воздействия неблагоприятных производственных факторов
Создание специального рабочего места
45. Обучение/переобучение
нет,
да
46. Результаты консультации специалистов с указанием жалоб, данных объективного
обследования с отражением степени нарушения функций организма, диагнозов
и рекомендаций. Медицинские документы (в требуемом количестве для профиля
заболевания в соответствии со стандартами в области здравоохранения, клиническим
протоколам диагностики, лечения и реабилитации) прилагаются к форме № 031/у
в электронном виде, с указанием:
Наименования услуги ______________________________________________________
Даты проведения __________________________________________________________
Наименования медицинской организации
(Исполнитель) ____________________________________________________________
_________________________________________________________________________
47. Результаты клинического, лабораторного, рентгенологического и других
исследований. Медицинские документы (в требуемом количестве для профиля
заболевания в соответствии со стандартами в области здравоохранения, клиническим
протоколам диагностики, лечения и реабилитации) прилагаются к форме № 031/у
в электронном виде, с указанием:
Наименования услуги ______________________________________________________
Даты проведения __________________________________________________________
Наименования медицинской организации
(Исполнитель) ____________________________________________________________
_________________________________________________________________________

48. Науқастың жағдайының динамикалық өзгеруін көрсететін аурудың бейініне
байланысты стационарлық, стационарлық алмастыру емінің емделген жағдайлары
(жағдайлары) бойынша, оңалту орталықтарында емдеу нәтижелері; емдеу кезінде
пайда болатын асқынулар; зертханалық зерттеулер, консультациялар нәтижелерін
қорытындылау; оңалту әлеуетін, оңалту диагнозын және оңалту жолының ауқымын
ескере отырып ұсынымдар. Медициналық құжаттар 031/е нысанына электрондық түрде
қоса беріледі, онда мыналар көрсетіледі:
Сырқатнамадан үзіндінің нөмірі_______________________________________________
Түскен күні ________________________________________________________________
Шыққан күні ______________________________________________________________
Медициналық ұйымның атауы (Орындаушы) ___________________________________
49. Жедел жәрдем/стационарлық науқасқа белсенді барудың нәтижелері. Медициналық
құжаттар 031/е нысанына электрондық түрде қоса беріледі, онда мыналар көрсетіледі:
Белсенді түрде барған күндері ________________________________________________
Медициналық ұйымның атауы (Орындаушы) ___________________________________
МӘС-ке жіберілген кезде клиникалық-функционалдық диагноз ____________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
50. Негізгі диагноз (АХЖ-10 коды) ____________________________________________
51. Негізгі диагноз (мәтін)
52. Асқыну (АХЖ-10 коды) (бар асқынуларды көрсету): _________________________
53. Асқыну (мәтін) (указать имеющиеся осложнения):____________________________
54. Қосымша аурулар диагнозы (АХЖ-10 коды) (барлық қосымша ауруларды көрсету):
______________________________________________________________________
55. Қосымша аурудың диагнозы (мәтін) (барлық қосымша ауруларды көрсету)
________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
56. Медициналық әлеуметтік сараптамаға жіберу мақсаты:
мүгедектікті анықтау
қайта куәландыру
мерзімінен ерте қайта куәландыру
жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін анықтау:
бірінші
қайта
кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін анықтау:
бірінші
қайта
мүгедектік себебінің өзгеруі
оңалтудың жеке бағдарламасын қалыптастыру немесе түзету
зардап шеккен жұмысшының көмек пен күтімнің қосымша түрлеріне қажеттілігі
туралы қорытынды беру қажеттілігі

48. Результаты о пролеченном (пролеченных) случае (случаях) стационарного,
стационарозамещающего лечения, лечения в реабилитационных центрах
в зависимости от профиля заболевания, с указанием динамических изменений
в состоянии пациента; возникших осложнений в ходе лечения; резюмирования
результатов лабораторных исследований, консультаций; рекомендаций с учетом
реабилитационного потенциала, реабилитационного диагноза и шкалы
реабилитационного маршрута. Медицинские документы прилагаются к форме 031/у
в электронном виде, с указанием:
Номера выписки из истории болезни ________________________________________
Даты поступления ________________________________________________________
Даты выписки ___________________________________________________________
Наименования МО (Исполнитель) __________________________________________
________________________________________________________________________
49. Результаты активного посещения пациента, вызывавшего скорую/неотложную
медицинскую помощь. Медицинские документы прилагаются к форме № 031/у
в электронном виде, с указанием:
Даты активного посещения ________________________________________________
Наименования МО (Исполнитель) __________________________________________
________________________________________________________________________
Клинико-функциональный диагноз при направлении на МСЭ ___________________
________________________________________________________________________
50. Основной диагноз (код МКБ-10) ________________________________________
51. Основной диагноз (текст) ______________________________________________
_______________________________________________________________________
52. Осложнение (код МКБ-10) (указать имеющиеся осложнения): _______________
53. Осложнение (текст) (указать имеющиеся осложнения):
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
54. Диагноз сопутствующего заболевания (код МКБ-10) (указать все сопутствующие
заболевания):
_______________________________________________________________________
55. Диагноз сопутствующего заболевания (текст) (указать все сопутствующие заболевания)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
56. Цель направления на МСЭ:
установление инвалидности
переосвидетельствование
досрочное переосвидетельствование
установление степени утраты общей трудоспособности:
первично
повторно
установление степени утраты профессиональной трудоспособности:
первично
повторно
изменение причины инвалидности
формирование или коррекция ИПР
необходимость выдачи заключения о нуждаемости пострадавшего работника
в дополнительных видах помощи и уходе

57. Қашықтықтан куәландыруға жіберу:
куәландыру қашықтықтан проактивті
адам көлікке жарамсыз
адам стационарлық емделіп жатқан аймақтан тыс жерде төтенше жағдай, шектеу
шаралары, оның ішінде карантин
58. Расталған: Т.А.Ә. (болған жағдайда) және Дәрігерлік-консультациялық комиссия төрағасының ЭЦҚ
59. QR код (жылдам әрекет ету коды)
60. Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін анықтауға және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын анықтауға қажет пациенттің заңмен қорғалатын құпиясын құрайтын жеке деректер мен ақпаратты жинауға, өңдеуге және беруге келісім:
ия
Пациенттен немесе заңды өкілінен жауап алынған күн: 20____жылғы "____" _________
Пациенттен немесе заңды өкілінен алынған жауап ___________________
61. Жіберушінің ұялы телефон нөмірі: +7
МӘС сараптамалық қорытындысы туралы хабарлама
1. Медициналық ұйымның атауы (жіберген) (МҰ тіркелімінен) __________________
2. Сараптамалық қорытындыны шығарылған күні 20__жылғы____ ________
3. ЖСН ____________________________________________________________
4. Тегі _____________________________________________________________
5. Аты __________________________________________________________________
6. Әкесінің аты (болған жағдайда) __________________________________________
7. Туған күні _____жылғы____ ________
8. Клиникалық-сараптамалық диагноз: ______________________________________
Негізгі диагноз, атауы, коды _____________________________________
Қосымша диагнозы атауы коды________________________________
9. МӘС сараптамалық қорытынды: мүгедектік тобы ______________________________
мүгедектік себебі ___________________________________
мүгедектік мерзімі ______________________________________
мерзімі ____ __________ 20___жылдан бастап ескерілген.
қайта куәландыру күні 20___жылғы____ _____________
10. Еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі ____________%
еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесінің мерзімі______________
КЕҚА дәрежесі _________________%
КЕҚА себебі______________________________
КЕҚА дәрежесінің мерзімі ___________
КЕҚА дәрежесінің қайта куәландыру күні 20 __ жылғы_____ ________
11. Мүгедекке ОЖБ әзірлеу № ________
12. Оңалту бойынша кеңестер
медициналық оңалту бойынша __________________________________________
әлеуметтік оңалту бойынша _____________________________________________
кәсіби оңалту бойынша _____________________________________
13. Негізсіз жолдама немесе сапасыз толтыру жағдайында толтырылады
негізсіз жолданған
сапасыз толтырылған:
Негіздеме ____________________________________________________________

57. Направление на заочное освидетельствование:
освидетельствование заочное проактивное
лицо нетранспортабельно
лицо находится на стационарном лечении за пределами обслуживаемого региона
чрезвычайное положение, ограничительные меры, в том числе карантин
58. Удостоверено: Ф.И.О. (при его наличии) и ЭЦП председателя ВКК
59. QR код (код быстрого реагирования)
60. Согласие на сбор, обработку и передачу персональных данных и сведений,
составляющих охраняемую законом тайну пациента, необходимых для установления
инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и (или) определения
необходимых мер социальной защиты:
да
Дата получения ответа от пациента или законного представителя:
"____" _______ 20____год
Ответ, полученный от пациента или законного представителя
___________________
61. Номер мобильного телефона отправителя: +7
Извещение об экспертном заключении МСЭ
1. Наименование МО (направившей) (из регистра МО) _______________________
2. Дата вынесения экспертного заключения ____ ________ 20__год
3. ИИН _______________________________________________________________
4. Фамилия ____________________________________________________________
5. Имя ________________________________________________________________
6. Отчество (при его наличии) ____________________________________________
7. Дата рождения ____ ________ _____год
8. Клинико-экспертный диагноз: __________________________________________
Основной диагноз (наименование, Код МКБ-10) ____________________________
Сопутствующий диагноз (наименование, Код МКБ-10)_______________________
9. Экспертное заключение МСЭ:
группа инвалидности ___________________________________________________
причина инвалидности __________________________________________________
срок инвалидности _____________________________________________________
срок зачтен с ____ __________ 20___год
дата переосвидетельствования ____ _____________20___год
10. Степень утраты общей трудоспособности ____________%
срок степени УОТ ______________
степень УПТ _________________%
причина УПТ _________________________________________
срок УПТ ___________
дата переосвидетельствования УПТ _____ ________20 __ год
11. Разработана ИПР инвалида № ________
12. Рекомендации по реабилитации
по медицинской реабилитации __________________________________________
по социальной реабилитации ___________________________________________
по профессиональной реабилитации _____________________________________
13. Заполняется в случаях необоснованного направления или некачественного заполнения
необоснованно направленный
некачественное заполнение:
Обоснование __________________________________________________________

14. Медициналық-әлеуметтік сараптама актінің № __________________
15. МӘС/МӘС ӘБ бөлімінің басшысының ЭЦҚ-мен куәландырылды
_____________________________________________________________________
1-Ескертпе. МӘС бойынша қорытынды электронды түрде толтырылады және ДКК-ның
төрағасының ЭЦҚ-мен қолы қойылады.
2-Ескертпе. МСЭ сараптамалық қорытындысы туралы хабарлама электронды түрде
толтырылады және ЭЦҚ-мен қол қойылады.
Қысқартылған сөздер тізімі:
ID
Идентификатор (электрондық цифрлық қолтаңба, QR коды (машинада оқылатын оптикалық белгі) немесе оны ерекшелейтін тағы бір ерекше функция))
1
БХТ
Бекітілген халық тіркелімі
2
МАБ
Мобилдік адамдар базасы
3
АҚ/Қ
Артериялық қан қысымы
4
ЖҚЖ
Жүрек қағысының жиілігі
5
ТАЖ
Тыныс алу жиілігі
6
ДКК
Дәрігерлік консультациялық комиссия
7
ЖСН
Жеке сәйкестендіру нөмірі
8
ОЖБ
Оңалту жеке бағдарламасы
9
МӘС
Медициналық-әлеуметтік сараптама
10
МО
Медициналық ұйым
11
МӘС бөлімі
Медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі
12
МӘС ӘБ бөлімі
МӘС әдіснама және бақылау бөлімінде
13
Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
14
ЭЦҚ
Электрондық цифрлық қолтаңба
15
ЖЕҚА
Жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу
16
КЕҚА
Кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу
17
АХЖ
Аурулардың халықаралық жіктемесі
Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазандағы
№ ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына
2-қосымша
20__ жылғы "___" _____________№ ____
"Пациент/мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының (бұдан әрі – ОЖБ) медициналық бөлігі" № 033/е нысаны
1. ЖСН ___________________________________________________________
2. Тегі ____________________________________________________________
3. Аты ____________________________________________________________
4. Әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________________________
5. Туған күні ____ жылғы "____" __________
6. Тіркелген мекенжайы ___________________________
7. Телефон ___________________________________________
8. Білімі___________________________________________________________
9. Жұмыс орны оқу орны/мектепке дейінгі мекеме______________________
10. Мүгедектік тобы (болған жағдайда) ________________________________
11. ОЖБ әзірленген: бірінші рет
; қайта
12. Оңалту диагнозы (АХЖ-10)______________________________________
13. Оңалту сараптамалық қорытынды:
Оңалтуды бағыттау шкаласы баллмен ___________
ХҚЖ b өлшемшарттарының коды _______________
ХҚЖ d өлшемшарттарының коды _______________
14. Неврологиялық және нейрохирургиялық, кардиологиялық және
кардиохирургиялық, травматологиялық және ортопедиялық профильді, оңалту
болжамы мен халықаралық критерийлерге сәйкес оңалту әлеуеті бар пациенттер үшін)
(балмен)
Бейіннің атауы (пациенттің барлық оңалту бейіндерін көрсетіңіз)
Оңалтуға дейін
Оңалтуға дейін (қайта ОЖБ кезінде толтырылады)
Қорытындының бағасы (қайта ОЖБ кезінде толтырылады)

14. №______ Акта медико-социальной экспертизы __________________________
15. Удостоверено ЭЦП руководителя отдела МСЭ/МК МСЭ __________________
______________________________________________________________________
Примечание 1. Заключение на МСЭ заполняется в электронном виде и подписывается ЭЦП председателя ВКК.
Примечание 2. Извещение об экспертном заключении МСЭ заполняется в электронном виде и подписывается ЭЦП руководителем отдела МСЭ.
Список сокращений:
ID
Идентификатор (ЭЦП, QR код (считываемая машиной оптическая метка), или уникальный признак, позволяющий отличать его)
1
РПН
Регистр прикрепленного населения
2
БМГ
База мобильных граждан
3
АД
Артериальное давление
4
ЧСС
Частота сердечных сокращений
5
ЧДД
Частота дыхательных движений
6
ВКК
Врачебно-консультативная комиссия
7
ИИН
Индивидуальный идентификационный номер
8
ИПР
Индивидуальная программа реабилитации
9
МСЭ
Медико-социальная экспертиза
10
МО
Медицинская организация
11
Отдел МСЭ
Отдел медико-социальной экспертизы
12
Отдел МК МСЭ
Отдел методологии и контроля МСЭ
13
Ф.И.О. (при его наличии)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
14
ЭЦП
Электронная цифровая подпись
15
УОТ
Утрата общей трудоспособности
16
УПТ
Утрата профессиональной трудоспособности
17
МКБ
Международная классификация болезней
Приложение 2 к приказу
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-175/2020
Форма № 033/у "Медицинская часть индивидуальной программы реабилитации
(далее – ИПР) пациента/инвалида" №___от "____" ______ 20_____ год
1. ИИН _______________________________________________________________
2. Фамилия ____________________________________________________________
3. Имя ________________________________________________________________
4. Отчество (при его наличии) ____________________________________________
5. Дата рождения "____" _______ ____ год
6. Адрес регистрации ___________________________________________________
7. Телефон ____________________________________________________________
8. Образование_________________________________________________________
9. Место работы/место учебы/дошкольное учреждение_______________________
10. Группа инвалидности (при наличии) ___________________________________
11. ИПР разработан: впервые
; повторно
12. Реабилитационный диагноз (МКБ-10)___________________________________
13. Реабилитационно-экспертное заключение:
Шкала реабилитационной маршрутизации в баллах__________________________
Код критерия МКФ b _________ Код критерия МКФ d __________
14. Для пациентов неврологического и нейрохирургического, кардиологического
и кардиохирургического, травматологического и ортопедического профилей
реабилитационный прогноз и реабилитационный потенциал в соответствии
с международными критериями) (в баллах)
Наименование профиля (указать все профили реабилитации пациента)
До реабилитации
После реабилитации (заполняется при повторной ИПР)
Оценка результатов (заполняется при повторной ИПР)

15. Басқа бейінді пациенттер үшін, оңалту болжамы және оңалту әлеуеті
Бейіннің атауы (пациенттің барлық оңалтудың бейіндерін көрсетіңіз)
Болжам *
Әлеует **
*- мәнді таңдау: қолайлы, салыстырмалы түрде қолайлы, күмәнді, қолайсыз
**- мәнді таңдаңыз: жоғары, орташа, төмен, жоқ
16. Медициналық оңалту кезеңі:
Бейіннің атауы (пациенттің барлық оңалту бейіндерін көрсетіңіз)
Оңалту кезеңінің нөмірі
Жүргізу деңгейі (амбулаториялық,
стационарлық)
17. Аяқталған және жоспарланған медициналық оңалту шаралары
Оңалту түрі***
Жүргізілген күні
Жүргізілген іс-шаралардың атауы
Ескертпе
Көрсетілген жоспарланған іс-шаралардың жиілігі мен ұзақтығы
*** - мәнді таңдау: физикалық оңалту, физиотерапия, психокоррекция, эрготерапия, әлеуметтік қызметкерлердің консультациясы, пациенттерді оқыту, реконструктивті хирургия, күндізгі стационарларда, тәулік бойы жұмыс істейтін стационарларда, оңалту орталықтарында, үй стационарларындағы оңалту, санаторийлік-курорттық емдеу, қосымша қызметтер
18. Медициналық-әлеуметтік оңалту бойынша кеңестер
Іс-шаралар, қызметтер, техникалық құралдар
Жүргізу мерзімі
(орындалу айы мен жылы)
Пациент қажет ететін нақты түрлері
1. Протездеу және ортездеу
2. Медициналық оңалтудың техникалық құралдарымен қамтамасыз ету
3. Пациентті үй жағдайында оңалту әдістеріне үйрету
4. Басқалары (жеке көмекші, ымдау тілі бойынша маман, арнайы әлеуметтік қызметтер)
19. Медициналық оңалту нәтижелерін бағалау 20__ жылғы _____
(күнді көрсетіңіз) (өрістердің бірін таңдаңыз):
бұзылған функцияларды қалпына келтіру (өрістердің бірін таңдаңыз):
толық
жартылай
бұзылған функцияларды өтеу (өрістердің бірін таңдаңыз):
толық
жартылай
оң нәтиженің болмауы
20. ДКК төрағасының ЭЦҚ куәландырылды
21. Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)______________________
22. QR код (жылдам әрекет ету коды)
Ескертпе. ОЖБ медициналық бөлігі электронды түрде толтырылады.
ОЖБ медициналық бөліміне ақпараттық жүйе автоматтандырылған түрде
шығарылатын бірегей нөмір беріледі.
Қысқартылған сөздер тізімі:
ID
Идентификатор (электрондық цифрлық қолтаңба, QR коды (машинада оқылатын оптикалық белгі) немесе оны ерекшелейтін тағы бір ерекше функция))
1
ДКК
Дәрігерлік консультациялық комиссия
2
ЖСН
Жеке сәйкестендіру нөмірі
3
ОЖБ
Оңалту жеке бағдарламасы
4
ЭЦҚ
Электрондық цифрлық қолтаңба
5
АХЖ
Аурулардың халықаралық жіктемесі
6
ХҚЖ
Халықаралық қызмет етуінің жіктемесі
7
МКФ b
Пациент организмінің функциялары
8
МКФ d
Белсенділік пен өзін-өзі қамтамасыз етуге қатысу

15. Для пациентов других профилей реабилитационный прогноз и реабилитационный потенциал
Наименование профиля (указать все профили реабилитации пациента)
Прогноз *
Потенциал **
*- выбор значения из: благоприятный, относительно благоприятный, сомнительный, неблагоприятный
**- выбор значения из: высокий, средний, низкий, отсутствует
16. Этап медицинской реабилитации:
Наименование профиля (указать все профили реабилитации пациента)
Номер этапа реабилитации
Уровень проведения (амбулаторный,
стационарный)
17. Мероприятия по проведенной и планируемой медицинской реабилитации
Тип реабилитации***
Дата проведения
Наименование проведенного мероприятия
Примечание
Планируемые мероприятия с указанием периодичности и длительности проведения
*** - выбор значения из: физическая реабилитация, физиотерапия, психокоррекция, эрготерапия, консультация социального работника, обучение пациента, реконструктивная хирургия, реабилитация в дневных стационарах, круглосуточных стационарах, реабилитационных центрах, стационарах на дому, санаторно-курортное лечение, дополнительные услуги
18. Рекомендации по медико-социальной реабилитации
Мероприятия, услуги, технические средства
Сроки проведения
(месяц и год реализации)
Конкретные виды, в которых нуждается пациент
1. Протезирование и ортезирование
2. Обеспечение техническими средствами медицинской реабилитации
3. Обучение пациента методам реабилитации в домашних условиях
4. Другие (индивидуальный помощник, специалист жестового языка, специальные социальные услуги)
19. Оценка результатов медицинской реабилитации от _____20__год (указать дату) (выбрать одно из полей):
восстановление нарушенных функций (выбрать одно из полей):
полное
частичное
компенсация нарушенных функций (выбрать одно из полей):
полная
частичная
отсутствие положительного результата
20. Удостоверено ЭЦП председателя ВКК
21. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________
22. QR код (код быстрого реагирования)
Примечание. Медицинская часть ИПР заполняется в электронном виде.
Медицинской части ИПР присваивается уникальный номер, который формируется
медицинской информационной системой в автоматизированном режиме.
Список сокращений:
ID
Идентификатор (электронная цифровая подпись, QR код (считываемая машиной оптическая метка), или уникальный признак, позволяющий отличать его)
1
ВКК
Врачебно-консультативная комиссия
2
ИИН
Индивидуальный идентификационный номер
3
ИПР
Индивидуальная программа реабилитации
4
ЭЦП
Электронная цифровая подпись
5
МКБ
Международная классификация болезней
6
МКФ
Международная классификация функционирования
7
МКФ b
Функции организма пациента
8
МКФ d
Активность и участие в обеспечении самого себя