Кәсіпкерлік субъектілерінің тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техника сатып алу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 407 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 қаңтарда № 26382 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 20-16) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған кәсіпкерлік субъектілерінің тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техника сатып алу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 407 Бұйрықпен
бекітілген
Кәсіпкерлік субъектілерінің тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техника сатып алу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы кәсіпкерлік субъектілерінің тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техниканы сатып алу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11–бабының 20-16) тармақшасына сәйкес әзірленді және кәсіпкерлік субъектілерінің тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техниканы сатып алу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу (бұдан әрі – шығындардың бір бөлігін өтеу) тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов предпринимательства по приобретению оборудования и техники для горнолыжных курортов
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 декабря 2021 года № 407. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2022 года № 26382.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с подпунктом 20-16) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила возмещения части затрат субъектов предпринимательства по приобретению оборудования и техники для горнолыжных курортов.
2. Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 29 декабря 2021 года № 407
Правила возмещения части затрат субъектов предпринимательства по приобретению оборудования и техники для горнолыжных курортов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила возмещения части затрат субъектов предпринимательства по приобретению оборудования и техники для горнолыжных курортов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 20-16) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан" и определяют порядок возмещения части затрат субъектов предпринимательства по приобретению оборудования и техники для горнолыжных курортов (далее – возмещение части затрат).

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғым пайдаланылады:
уәкілетті орган – туристік қызмет саласындағы мемлекеттік басқару функцияларын жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
3. Тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техникаларға мыналар жатады:
1) арқанды жолдар (траволаторлар (таспалы көтергіштер), бугель (шынжырлы көтергіш), арқанды-креслолы жол, кабина түріндегі гондольды жол, комби (құрамдастырылған жол (креслолары бар кабина), бейби лифт (тіреусіз ілмекті көтергіш);
2) трассаларды жасанды қарсыздандыру жүйесі (ұтқыр қар генераторлары (тасымалданатын), стационарлық қар генераторлары, қар мылтықтары мен зеңбіректері);
3) қар тығындау техникасы (ратрактар).
2-тарау. Кәсіпкерлік субъектілерінің тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техника сатып алу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу тәртібі
4. Кәсіпкерлік субъектісі шығындардың бір бөлігін өтеуді алу үшін уәкілетті органға осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша шығындардың бір бөлігін өтеуге арналған өтінімді (бұдан әрі – өтінім) қағаз немесе электрондық нысанда пошта арқылы не қолма-қол тиісті күнтізбелік жылдың 1 наурызына дейін жібереді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
5-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Туризм және спорт министрінің 11.04.2024 № 92 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Кәсіпкерлік субъектісі уәкілетті органға жіберілетін өтінімге қоса береді:
1) заңды тұлға өтінім берген жағдайда – заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының көшірмелері, жеке тұлға өтініш берген жағдайда – жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғанын растайтын құжаттың көшірмесі, ал кәсіпкерлік субъектісінің өкілі өтінім берген кезде кәсіпкерлік субъектісінің мүдделерін білдіруге арналған нотариалды куәландырған сенімхат қосымша ұсынылады;
2) тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техниканы сатып алуды растайтын құжаттың көшірмесі (электрондық шот-фактуралар не сатып алу-сату шарты, кредитке сатып алған жағдайда – кредиттік шарт).
Тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техниканы шетелдік өндірушіден немесе электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдаланбайтын сатушыдан сатып алған кезде, сатып алу бойынша шығындар тауарларға арналған кедендік декларацияның көшірмесімен (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын үшінші елдерден) немесе "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 456-бабының 2-тармағына сәйкес салық органының белгісі бар тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтінім көшірмесімен расталады;

2. В настоящих Правилах используется следующее основное понятие:
уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий функции государственного управления в области туристской деятельности.
3. К оборудованию и технике для горнолыжных курортов относятся:
1) канатные дороги (травелаторы (ленточные подъемники), бугель (зацепной подъемник), канатно-кресельная дорога, гондольная дорога в виде кабинки, комби (комбинированная дорога (кабинка с креслом), бейби лифт (безопорный зацепной подъемник);
2) система искусственного оснежения трасс (мобильные снегогенераторы (перевозные), стационарные снегогенераторы, снеговые ружья и пушки);
3) снегоуплотнительная техника (ратраки).
Глава 2. Порядок возмещения части затрат субъектов предпринимательства по приобретению оборудования и техники для горнолыжных курортов
4. Для получения возмещения части затрат субъект предпринимательства направляет в уполномоченный орган заявку на возмещение части затрат (далее – заявка) по форме согласно приложению к настоящим Правилам в бумажной или электронной форме посредством почты либо нарочно до 1 марта соответствующего календарного года.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 5 предусмотрен в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 11.04.2024 № 92 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Субъект предпринимательства к заявке, направляемой в уполномоченный орган, прилагает:
1) в случае подачи заявки юридическим лицом – копии учредительных документов юридического лица, в случае подачи заявления физическим лицом – копия документа, удостоверяющего личность, копия документа, подтверждающего начало деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, а при подаче заявки представителем субъекта предпринимательства дополнительно представляется нотариально засвидетельствованная доверенность на представление интересов субъекта предпринимательства;
2) копия документа, подтверждающего приобретение оборудования и техники для горнолыжных курортов (электронные счет-фактуры либо договор купли-продажи, в случае приобретения в кредит – кредитный договор).
При приобретении оборудования и техники для горнолыжных курортов у иностранного производителя или продавца, не использующего информационную систему электронных счетов-фактур, затраты по приобретению подтверждаются копией таможенной декларации на товары (из третьих стран, не являющихся членами Евразийского экономического союза) или копией заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии с пунктом 2 статьи 456 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет";

3) тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техниканы өткізетін кәсіпкерлік субъектісі және сатып алатын кәсіпкерлік субъектісі арасындағы тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техниканы қабылдау-беру актісінің көшірмесі;
4) тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техникаға арналған техникалық паспорттардың көшірмелері;
5) тау шаңғысы курортын иелену құқығын немесе оның өзге де заңды негізін растайтын құжаттың көшірмесі;
6) тау шаңғысы курорттарына арналған сатып алынған жабдықтар мен техниканы, оларды тау шаңғысы курорттарына жеткізгеннен, сондай-ақ монтаждағаннан және орнатқаннан кейін техникалық құралдармен жүргізілген фото- және бейнетіркеу материалдары.
6. Осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген келіп түскен өтінімдер мен оларға қоса берілетін құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) уәкілетті орган тіркейді және олар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде толықтығын қарайды.
7. Ұсынылған құжаттар топтамасын уәкілетті орган мынадай жағдайларда қараусыз қайтарады:
1) кәсіпкерлік субъектісімен құжаттардың толық топтамасын ұсынбау;
2) осы Қағидалардың 4-тармағымен белгіленген мерзімдерді сақтамау.
Уәкілетті орган құжаттар топтамасын қайтару себептерін көрсете отырып, олар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде кәсіпкерлік субъектісіне жазбаша хабарламамен құжаттар топтамасын қайтаруды жүзеге асырады.
Кәсіпкерлік субъектісіне құжаттардың толық болмауы себебі бойынша құжаттар пакеті қайтарылған жағдайда, хабарламада жетіспейтін құжаттардың тізбесі көрсетіледі. Хабарламада көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасының толық еместігі жойылған кезде кәсіпкерлік субъектісі өтінімді қайта береді.
Өтінім беру мерзімдерін сақтамау себебінен құжаттар топтамасы қайтарылған жағдайда, кәсіпкерлік субъектісі осы Қағидалардың 4-тармағында белгіленген мерзімдерде өтінімді қайта береді.
8. Кәсіпкерлік субъектілері ұсынған құжаттардың толық топтамасын қарау үшін уәкілетті орган өтінімдерді қарау жөніндегі тұрақты жұмыс істейтін комиссия (бұдан әрі – комиссия) құрады.
Комиссия кемінде 7 (жеті) адамды қамтитын мүшелердің тақ санынан тұрады, олардың ішінен төраға және төрағаның орынбасары тағайындалады.
Комиссия төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, комиссия отырыстарын өткізеді. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын төрағаның орынбасары орындайды.
Комиссия отырыстарының хаттамаларын дайындауды комиссия мүшесі болып табылмайтын хатшы жүзеге асырады.
Комиссияның төрағасы, төрағаның орынбасары, хатшысы уәкілетті органның қызметкерлері қатарынан тағайындалады.
Комиссия құрамына "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының, салалық қауымдастықтардың өкілдері, бизнес өкілдері кіреді.

3) копия акта приема-передачи оборудования и техники для горнолыжных курортов между субъектом предпринимательства, реализующим оборудование и технику для горнолыжных курортов, и приобретающим субъектом предпринимательства;
4) копии технических паспортов на оборудование и технику для горнолыжных курортов;
5) копия документа, подтверждающего право собственности или иного законного основания владения горнолыжным курортом;
6) материалы фото- и видеофиксации приобретенных оборудования и техники для горнолыжных курортов, произведенных техническими средствами после их доставки на горнолыжные курорты, а также монтажа и установки.
6. Поступившие заявки и прилагаемые к ним документы (далее – пакет документов), указанные в пункте 5 настоящих Правил, регистрируются и рассматриваются уполномоченным органом на полноту в течение двух рабочих дней со дня их поступления.
7. Представленный пакет документов возвращается уполномоченным органом без рассмотрения в случаях:
1) предоставления субъектом предпринимательства неполного пакета документов;
2) несоблюдения сроков, установленных пунктом 4 настоящих Правил.
Уполномоченный орган осуществляет возврат пакета документов субъекту предпринимательства письменным уведомлением в течение двух рабочих дней со дня их поступления с указанием причин возврата пакета документов.
В случае возврата пакета документов по причине его неполноты субъекту предпринимательства в уведомлении указывается перечень недостающих документов. При устранении неполноты пакета документов согласно перечню, указанному в уведомлении, субъект предпринимательства подает заявку повторно.
В случае возврата пакета документов по причине несоблюдения сроков подачи заявки субъект предпринимательства подает заявку повторно в сроки, установленные пунктом 4 настоящих Правил.
8. Для рассмотрения полного пакета документов, представленного субъектами предпринимательства, уполномоченным органом создается постоянно действующая комиссия по рассмотрению заявок (далее – комиссия).
Комиссия состоит из нечетного количества членов, включающего не менее 7 (семь) человек, из числа которых назначаются председатель и заместитель председателя.
Председатель комиссии руководит ее деятельностью, проводит заседания комиссии. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя.
Подготовку протоколов заседаний комиссии осуществляет секретарь, который не является членом комиссии.
Председатель, заместитель председателя, секретарь комиссии назначаются из числа работников уполномоченного органа.
В состав комиссии также входят представители Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", отраслевых ассоциаций, представители бизнеса.

9. Комиссия құжаттар топтамасы келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде олардың осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкестігін қарайды.
Құжаттар топтамасын қарау қорытындылары бойынша комиссия осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімдерде мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) келіп түскен құжаттар топтамасы осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес келген кезде кәсіпкерлік субъектісіне шығындардың бір бөлігін өтеу туралы;
2) келіп түскен құжаттар топтамасы осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес келмеген кезде кәсіпкерлік субъектісіне шығындардың бір бөлігін өтеуден бас тарту туралы.
9-1. Шығындардың бір бөлігін өтеуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде уәкілетті орган кәсіпкерлік субъектісіне шығындардың бір бөлігін өтеуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ кәсіпкерлік субъектісінің алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес Комиссия шешім қабылдағанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша Комиссияның шешімі негізінде уәкілетті орган кәсіпкерлік субъектісіне шығындардың бір бөлігін өтеу туралы нәтиже немесе кәсіпкерлік субъектісіне шығындардың бір бөлігін өтеуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
Ескерту. 2-тарау 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Туризм және спорт министрінің 29.12.2023 № 353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді және оған қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылады, көшірмесі кәсіпкерлік субъектісінің атына жазбаша хабарламамен жіберіледі.
11. Уәкілетті орган хаттамалар негізінде Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында көзделген тәртіппен тиісті қаржы жылына арналған шығындардың бір бөлігін өтеу жөніндегі Бюджеттік өтінімді қалыптастырады.
12. Шығындардың бір бөлігін өтеуге қаражат аударуды уәкілетті орган Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес жүзеге асырады.
13. Кәсіпкерлік субъектілеріне шығындардың бір бөлігін өтеуді уәкілетті орган Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде жүзеге асырады.

9. Комиссия в течение десяти рабочих дней со дня поступления пакета документов рассматривает их на соответствие пункту 5 настоящих Правил.
По итогам рассмотрения пакета документов комиссия в сроки, указанные в части первой настоящего пункта, принимает одно из следующих решений:
1) о возмещении части затрат субъекту предпринимательства при соответствии поступившего пакета документов пункту 5 настоящих Правил;
2) об отказе в возмещении части затрат субъекту предпринимательства, при несоответствии поступившего пакета документов пункту 5 настоящих Правил.
9-1. При выявлении оснований для отказа в возмещении части затрат уполномоченный орган уведомляет субъекта предпринимательства о предварительном решении об отказе в возмещении части затрат, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить позицию субъектом предпринимательства по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения Комиссией согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания на основании решения Комиссии уполномоченный орган выдает результат о возмещении части затрат субъекту предпринимательства либо мотивированный ответ об отказе в возмещении части затрат субъекту предпринимательства.
Сноска. Правила дополнены пунктом 9-1 в соответствии с приказом Министра туризма и спорта РК от 29.12.2023 № 353 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Решение комиссии оформляется протоколом и в течение двух рабочих дней со дня его подписания размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа, копия направляется в адрес субъекта предпринимательства письменным уведомлением.
11. Уполномоченный орган на основании протоколов формирует бюджетную заявку по возмещению части затрат на соответствующий финансовый год в порядке, предусмотренном бюджетным законодательством Республики Казахстан.
12. Перечисление средств на предоставление возмещения части затрат осуществляется уполномоченным органом согласно плану финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год в соответствии бюджетным законодательством Республики Казахстан.
13. Возмещение части затрат субъектам предпринимательства осуществляется уполномоченным органом в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

14. Өтем мөлшері осы Ереженің 5-тармағының 2) тармақшасына сәйкес ұсынылған құжаттамада көрсетілген тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техника құнының жиырма бес пайызын құрайды.
15. Шығындардың бір бөлігін өтеу Қазақстан Республикасының ұлттық валютасымен жүргізіледі. Шетелдік валюталарында жұмсалған шығындар тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техниканы сатып алу күніне Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің валюта бағамдары бойынша қайта есептеуге жатады.
16. Уәкілетті орган шығындардың бір бөлігін өтеу бойынша сомаларды екінші деңгейдегі банкте ашылған және өтінімде көрсетілген кәсіпкерлік субъектісінің есеп айырысу шотына аударуды осы Қағидалардың 11, 12 және 13-тармақтарына сәйкес уәкілетті органның есеп айырысу шотына шығындардың бір бөлігін өтеу үшін қаражат түскен күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қағидалар 17-тармақпен толықтыру көзделген - ҚР Туризм және спорт министрінің 11.04.2024 № 92 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кәсіпкерлік субъектілерінің
тау шаңғысы курорттарына
арналған жабдықтар мен
техника сатып алу бойынша
шығындарының бір бөлігін
өтеу қағидаларына
қосымша
Нысан
кімге:_______________________
(уәкілетті органның атауы)
кімнен _____________________
(кәсіпкерлік субъектісінің
атауы)
Кәсіпкерлік субъектілерінің тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техниканы сатып алу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеуге арналған өтінім
Тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техниканы сатып алу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеуге өтінімді қарауды сұраймын.
1. Кәсіпкерлік субъектісі туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) __________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ______________
мекен-жайы және нақты орналасқан жері _____________________________
телефон нөмірі _______________________________________________
Жеке тұлға үшін:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ___________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)_________________________
кәсіпкерлік субъектісі ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарламаның нөмірі ____________________________________________
жеке басты куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________________
кім берді _____________________________________________________
берілген күні ____________________________________________________
тұрғылықты мекенжайы _________________________________________
телефон нөмірі _______________________________________________.

14. Размер возмещения составляет двадцать пять процентов от стоимости оборудования и техники для горнолыжных курортов, указанной в документации, представленной согласно подпункту 2) пункта 5 настоящих Правил.
15. Возмещение части затрат производится в национальной валюте Республики Казахстан. Затраты, понесенные в иностранных валютах, подлежат перерасчету по курсам валют Национального Банка Республики Казахстан на дату приобретения оборудования и техники для горнолыжных курортов.
16. Уполномоченный орган осуществляет перечисление сумм по возмещению части затрат на расчетный счет субъекта предпринимательства, открытый в банке второго уровня и указанный в заявке, в течение пятнадцати рабочих дней со дня поступления средств для возмещения части затрат на расчетный счет уполномоченного органа в соответсвии с пунктами 11, 12 и 13 настоящих Правил.
Примечание ИЗПИ!
Правила предусмотрено дополнить пунктом 17 в соответствии с приказом Министра туризма и спорта РК от 11.04.2024 № 92 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Правилам возмещения части
затрат субъектов
предпринимательства
по приобретению оборудования
и техники для горнолыжных
курортов
Форма
кому:_______________________________
(наименование уполномоченного органа)
от __________________________________
(наименование субъекта
предпринимательства)
Заявка на возмещение части затрат субъектов предпринимательства по приобретению оборудования и техники для горнолыжных курортов
Прошу рассмотреть заявку на получение возмещения части затрат по приобретению
оборудования и техники для горнолыжных курортов.
1. Сведения о субъекте предпринимательства.
Для юридического лица:
бизнес-идентификационный номер (БИН) __________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ______________
адрес фактического места нахождения _____________________________
номер телефона _______________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________
индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ___________
номер уведомления о начале деятельности в качестве субъекта предпринимательства
____________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________________
кем выдано _____________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________
адрес места жительства _________________________________________
номер телефона _______________________________________________.

2. Тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техника туралы мәліметтер:
Тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техника атауы
Құны
(теңге)
Саны
(дана)
3. Кәсіпкерлік субъектісінің екінші деңгейдегі банкте ашылған есеп айырысу шотының деректемелері: ______________________________________________.
4. Кәсіпкерлік субъектілерінің тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техника сатып алу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларының 5-тармағына сәйкес өтінімге қоса берілетін құжаттардың тізбесі:
1)_______________________________
2)_______________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын, оның ішінде банкрот болмағанымды, "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес банкроттық немесе тарату рәсіміне жатпайтынымды растаймын және дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
___________________________________
(кәсіпкерлік субъектісі басшысының
(өкілінің) қолы)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Өтінім берілген күні: "____" __________ 20___ жыл

2. Сведения о технике и оборудовании для горнолыжных курортов:
Наименование техники и оборудования для горнолыжных курортов
Стоимость
(тенге)
Количество
(штук)
3. Реквизиты расчетного счета субъекта предпринимательства, открытого в банке
второго уровня: ______________________________________________.
4. Перечень документов, прилагаемых к заявке, согласно пункту 5 Правил
возмещения части затрат субъектов предпринимательства по приобретению оборудования и
техники для горнолыжных курортов:
1)_______________________________
2)_______________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, в том числе, что не
являюсь банкротом, не подлежу процедуре банкротства или ликвидации в соответствии с
Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и даю согласие на сбор,
обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных.
___________________________________
(подпись руководителя (представителя)
субъекта предпринимательства)
Место для печати (при ее наличии)
Дата подачи заявки: "____" __________ 20___ года