Туристік қызмет объектілерін салу, реконструкциялау кезінде кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 415 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 қаңтарда № 26403 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 20-15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Туристік қызмет объектілерін салу, реконструкциялау кезінде кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 29.12.2023 № 353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қағидалардың 11-тармағының екінші абзацы 2024 жылғы 1 мамырға дейін қолданылады деп белгіленсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 29.12.2023 № 353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2021 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 415 Бұйрықпен
бекітілген
Туристік қызмет объектілерін салу, реконструкциялау кезінде кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер

Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов предпринимательства при строительстве, реконструкции объектов туристской деятельности
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 31 декабря 2021 года № 415. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 января 2022 года № 26403.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с подпунктом 20-15) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила возмещения части затрат субъектов предпринимательства при строительстве, реконструкции объектов туристской деятельности ( далее - Правила).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 29.12.2023 № 353 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Установить, что абзац второй пункта 11 Правил действует до 1 мая 2024 года.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 29.12.2023 № 353 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 31 декабря 2021 года № 415
Правила возмещения части затрат субъектов предпринимательства при строительстве, реконструкции объектов туристской деятельности
Глава 1. Общие положения

1. Осы туристік қызмет объектілерін салу, реконструкциялау кезінде кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 20-15) тармақшасына сәйкес әзірленді және туристік қызмет объектілерін салу, реконструкциялау кезінде кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу (бұдан әрі – шығындардың бір бөлігін өтеу) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жергілікті атқарушы орган – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган;
2) құрылыс қызметі (бұдан әрі – құрылыс) – жаңа объектiлер салу және (немесе) бар объектiлердi (үйлердi, ғимараттар мен олардың кешендерiн, коммуникацияларды) өзгерту (кеңейту, жаңғырту, техникамен қайта жарақтандыру, реконструкциялау, қалпына келтiру, күрделi жөндеу), олармен байланысты технологиялық және инженерлiк жабдықтарды монтаждау (бөлшектеу), құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкцияларын дайындау (өндiру), сондай-ақ аяқталмаған объектiлер құрылысын консервациялау мен өз ресурстарын тауысқан объектiлердi кейiннен кәдеге жарату жұмыстарын жүзеге асыру жолымен өндiрiстiк және өндiрiстiк емес негiзгi қорларды құру жөнiндегi қызмет;
3) реконструкциялау – әдетте өзгеретін объектіні жаңарту мен жаңғырту қажеттігіне байланысты жалпы жекелеген үй-жайларды, ғимараттың өзге де бөліктерін немесе ғимаратты өзгерту;
4) туристік қызмет объектілері – табиғи объектiлер және табиғи-климаттық аймақтар, көрiктi орындар, тарихи және әлеуметтiк-мәдени көрсету объектiлерi және саяхат кезiнде туристердiң қажеттерiн қанағаттандыра алатын өзге де объектiлер;
5) алып тасталды - ҚР Туризм және спорт министрінің 29.12.2023 № 353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Туризм және спорт министрінің 29.12.2023 № 353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Туристік қызмет объектілерін салу, реконструкциялау кезінде кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу тәртібі
3. Кәсіпкерлік субъектісі шығындардың бір бөлігінің өтемін алу үшін туристік қызметтің мәлімделген объектісі орналасқан жер бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына (бұдан әрі – ЖАО) осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша шығындардың бір бөлігін өтеуге арналған өтінімді (бұдан әрі – өтінім) қағаз немесе электрондық нысанда пошта арқылы не қолма-қол тиісті күнтізбелік жылдың 1 наурызына дейін жібереді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

1. Настоящие Правила возмещения части затрат субъектов предпринимательства при строительстве, реконструкции объектов туристской деятельности (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 20-15) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан" и определяют порядок возмещения части затрат субъектов предпринимательства при строительстве, реконструкции объектов туристской деятельности (далее – возмещение части затрат).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) местный исполнительный орган – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
2) строительная деятельность (далее – строительство) – деятельность по созданию основных фондов производственного и непроизводственного назначения путем возведения новых и (или) изменения (расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции, реставрации, капитального ремонта) существующих объектов (зданий, сооружений и их комплексов, коммуникаций), монтажа (демонтажа), связанного с ними технологического и инженерного оборудования, изготовления (производства) строительных материалов, изделий и конструкций, а также осуществления работ по консервации строительства незавершенных объектов и постутилизации объектов, выработавших свой ресурс;
3) реконструкция – изменение отдельных помещений, иных частей здания или здания в целом, как правило, связанное с необходимостью обновления и модернизации изменяемого объекта;
4) объекты туристской деятельности – природные объекты и природно-климатические зоны, достопримечательности, исторические и социально-культурные объекты показа и иные объекты, способные удовлетворить потребности туриста во время путешествия;
5) исключен приказом Министра туризма и спорта РК от 29.12.2023 № 353 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра туризма и спорта РК от 29.12.2023 № 353 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок возмещения части затрат субъектов предпринимательства при строительстве, реконструкции объектов туристской деятельности
3. Для получения возмещения части затрат субъект предпринимательства по месту нахождения заявленного объекта туристской деятельности направляет в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы (далее – МИО) заявку на возмещение части затрат (далее – заявка) по форме согласно приложению к настоящим Правилам в бумажной или электронной форме посредством почты либо нарочно до 1 марта календарного года.
Примечание ИЗПИ!

4-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Туризм және спорт министрінің 11.04.2024 № 92 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Кәсіпкерлік субъектісі ЖАО-ға жіберілетін өтінімге қоса береді:
1) заңды тұлға өтінім берген жағдайда – заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының көшірмелері, жеке тұлға өтініш берген жағдайда – жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғанын растайтын құжаттың көшірмесі, ал кәсіпкерлік субъектісінің өкілі өтінім берген кезде кәсіпкерлік субъектісінің мүдделерін білдіруге арналған нотариалды куәландырған сенімхат қосымша ұсынылады;
2) "Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15141 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша туристік қызмет объектісін пайдалануға қабылдау туралы актінің көшірмесі;
3) Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар туристік қызметтің мәлімделген объектісі бойынша жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасының көшірмесі;
4) алып тасталды - ҚР Туризм және спорт министрінің 29.12.2023 № 353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5) салынған, реконструкцияланған мәлімделген туристік қызмет объектісінің фото- және бейнетіркеу материалдары.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Туризм және спорт министрінің 29.12.2023 № 353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген келіп түскен өтінімдер мен оларға қоса берілетін құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) ЖАО тіркейді және олар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде қарайды.
6. Ұсынылған құжаттар топтамасын ЖАО мынадай жағдайларда қараусыз қайтарады:
1) кәсіпкерлік субъектісімен құжаттардың толық емес топтамасын ұсынылуы;
2) осы Қағидалардың 3-тармағымен белгіленген мерзімдерді сақтамау.
ЖАО құжаттар топтамасын қайтару себептерін көрсете отырып, олар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жазбаша хабарламамен кәсіпкерлік субъектісіне құжаттар топтамасын қайтаруды жүзеге асырады.
Кәсіпкерлік субъектісіне құжаттардың толық болмауы себебі бойынша құжаттар пакеті қайтарылған жағдайда, хабарламада жетіспейтін құжаттардың тізбесі көрсетіледі. Хабарламада көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасының толық еместігі жойылған кезде кәсіпкерлік субъектісі өтінімді қайта береді.
Өтінім беру мерзімдерін сақтамау себебінен құжаттар топтамасы қайтарылған жағдайда, кәсіпкерлік субъектісі осы Қағидалардың 3-тармағында белгіленген мерзімдерде өтінімді қайта береді.

Пункт 4 предусмотрен в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 11.04.2024 № 92 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Субъект предпринимательства к заявке, направляемой в МИО, прилагает:
1) в случае подачи заявки юридическим лицом – копии учредительных документов юридического лица, в случае подачи заявления физическим лицом – копия документа, удостоверяющего личность, копия документа, подтверждающего начало деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, а при подаче заявки представителем субъекта предпринимательства дополнительно представляется нотариально засвидетельствованная доверенность на представление интересов субъекта предпринимательства;
2) копия акта о приемке объекта туристской деятельности в эксплуатацию по форме, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234 "Об утверждении формы акта приемки объекта в эксплуатацию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15141);
3) копия проектной (проектно-сметной) документации по заявленному объекту туристской деятельности, имеющей положительное заключение экспертизы проектов в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
4) исключен приказом Министра туризма и спорта РК от 29.12.2023 № 353 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
5) материалы фото- и видеофиксации построенного, реконструированного заявленного объекта туристской деятельности.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным приказом Министра туризма и спорта РК от 29.12.2023 № 353 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Поступившие заявки и прилагаемые к ним документы (далее – пакет документов), указанные в пункте 4 настоящих Правил, регистрируются и рассматриваются МИО в течение двух рабочих дней со дня их поступления.
6. Представленный пакет документов возвращается МИО без рассмотрения в случаях:
1) предоставления субъектом предпринимательства неполного пакета документов;
2) не соблюдения сроков, установленных пунктом 3 настоящих Правил.
МИО осуществляет возврат пакета документов субъекту предпринимательства письменным уведомлением в течение двух рабочих дней со дня их поступления с указанием причин возврата пакета документов.
В случае возврата пакета документов по причине его неполноты субъекту предпринимательства в уведомлении указывается перечень недостающих документов. При устранении неполноты пакета документов согласно перечню, указанному в уведомлении, субъект предпринимательства подает заявку повторно.
В случае возврата пакета документов по причине несоблюдения сроков подачи заявки субъект предпринимательства подает заявку повторно в сроки, установленные пунктом 3 настоящих Правил.

7. Кәсіпкерлік субъектілері ұсынған құжаттардың толық топтамасын қарау үшін ЖАО өтінімдерді қарау жөніндегі тұрақты жұмыс істейтін комиссия (бұдан әрі – комиссия) құрады.
Комиссия кемінде 7 (жеті) адамды қамтитын мүшелердің тақ санынан тұрады, олардың ішінен төраға және төрағаның орынбасары тағайындалады.
Комиссия төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, комиссия отырыстарын өткізеді. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын төрағаның орынбасары орындайды.
Комиссия отырыстарының хаттамаларын дайындауды комиссия мүшесі болып табылмайтын хатшы жүзеге асырады.
Комиссия төрағасы, төрағасының орынбасары, хатшысы ЖАО қызметкерлері қатарынан тағайындалады.
Комиссия құрамына "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының, салалық қауымдастықтардың өкілдері, бизнес өкілдері кіреді.
8. Комиссия құжаттар топтамасы келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде олардың осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкестігін қарайды.
Құжаттар топтамасын қарау қорытындылары бойынша комиссия осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімдерде мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) келіп түскен құжаттар топтамасы осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес келген кезде шығындардың бір бөлігін өтеу туралы;
2) келіп түскен құжаттар топтамасы осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес келмеген кезде шығындардың бір бөлігін өтеуден бас тарту туралы.
8-1. Шығындардың бір бөлігін өтеуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде ЖАО кәсіпкерлік субъектісіне шығындардың бір бөлігін өтеуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ кәсіпкерлік субъектісінің алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес Комиссия шешім қабылдағанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша Комиссияның шешімі негізінде ЖАО кәсіпкерлік субъектісіне шығындардың бір бөлігін өтеу туралы нәтиже немесе кәсіпкерлік субъектісіне шығындардың бір бөлігін өтеуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
Ескерту. 2-тарау 8-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Туризм және спорт министрінің 29.12.2023 № 353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Комиссия осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес мерзімдерде өтінімдердің түсуіне қарай отырыстар өткізеді.
10. Комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді және оған қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ЖАО-ның интернет-ресурсында орналастырылады, көшірмесі кәсіпкерлік субъектісінің мекен жайына жазбаша хабарламамен жіберіледі.

7. Для рассмотрения полного пакета документов, представленного субъектами предпринимательства, МИО создается постоянно действующая комиссия по рассмотрению заявок (далее – комиссия).
Комиссия состоит из нечетного количества членов, включающего не менее 7 (семь) человек, из числа которых назначаются председатель и заместитель председателя.
Председатель комиссии руководит ее деятельностью, проводит заседания комиссии. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя.
Подготовку протоколов заседаний комиссии осуществляет секретарь, который не является членом комиссии.
Председатель, заместитель председателя, секретарь комиссии назначаются из числа работников МИО.
В состав комиссии также входят представители Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", отраслевых ассоциаций, представители бизнеса.
8. Комиссия в течение десяти рабочих дней со дня поступления пакета документов рассматривает их на соответствие пункту 4 настоящих Правил.
По итогам рассмотрения пакета документов комиссия в сроки, указанные в части первой настоящего пункта, принимает одно из следующих решений:
1) о возмещении части затрат при соответствии поступившего пакета документов пункту 4 настоящих Правил;
2) об отказе в возмещении части затрат, при несоответствии поступившего пакета документов пункту 4 настоящих Правил.
8-1. При выявлении оснований для отказа в возмещении части затрат МИО уведомляет субъекта предпринимательства о предварительном решении об отказе в возмещении части затрат, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить позицию субъектом предпринимательства по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения Комиссией согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания на основании решения Комиссии МИО выдает результат субъекту предпринимательства о возмещении части затрат либо мотивированный ответ об отказе в возмещении части затрат субъекту предпринимательства.
Сноска. Правила дополнены пунктом 8-1 в соответствии с приказом Министра туризма и спорта РК от 29.12.2023 № 353 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Комиссия проводит заседания по мере поступления заявок в сроки, согласно пункту 8 настоящих Правил.
10. Решение комиссии оформляется протоколом и в течение двух рабочих дней со дня его подписания размещается на интернет-ресурсе МИО, копия направляется в адрес субъекта предпринимательства письменным уведомлением.

11. Хаттаманың негізінде ЖАО Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10007 болып тіркелген) бекітілген Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларымен көзделген тәртіппен тиісті қаржы жылына арналған күнтізбелік жылдың 30 наурызына дейін толық көлемде бюджеттік өтінімді қалыптастырады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 29.12.2023 № 353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Алып тасталды - ҚР Туризм және спорт министрінің 29.12.2023 № 353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Шығындардың бір бөлігін өтеуді жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджетте көзделген қаражат шегінде жүзеге асырады.
14. Шығындардың бір бөлігін өтеу мөлшері осы Қағидалардың 4-тармағының 3) тармақшасына сәйкес ұсынылған жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасы бойынша сараптама қорытындысында көрсетілген туристік қызмет объектілерін салуға және (немесе) реконструкциялауға арналған шығындар құнының он пайызын құрайды.
15. Шығындардың бір бөлігін өтеу Қазақстан Республикасының ұлттық валютасымен жүргізіледі.
16. Жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісі жергілікті бюджетке шығындардың бір бөлігін өтеу үшін қаражат түскен күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде шығындардың бір бөлігін өтеу бойынша сомаларды кәсіпкерлік субъектісінің екінші деңгейдегі банкте ашылған және өтінімде көрсетілген есеп айырысу шотына аударуды жүзеге асырады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қағидалар 17-тармақпен толықтыру көзделген - ҚР Туризм және спорт министрінің 11.04.2024 № 92 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Туристік қызмет объектілерін
салу, реконструкциялау кезінде
кәсіпкерлік субъектілері
шығындарының бір бөлігін
өтеу қағидаларына
қосымша
Нысан
кімге:_______________________
(жергілікті атқарушы органның
атауы)
кімнен
____________________________
(кәсіпкерлік субъектісінің
атауы)
Туристік қызмет объектілерін салу, реконструкциялау кезінде кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеуге арналған өтінім
Туристік қызмет объектілерін салу, реконструкциялау кезінде кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеуді алуға арналған өтінімді қарауды сұраймын.

11. На основании протокола МИО формирует бюджетную заявку в полном объеме, в срок до 30 марта календарного года на соответствующий финансовый год в порядке, предусмотренном Правилами составления и представления бюджетной заявки, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10007).
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 29.12.2023 № 353 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Исключен приказом Министра туризма и спорта РК от 29.12.2023 № 353 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Возмещение части затрат осуществляется администратором местных бюджетных программ в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете, на соответствующий финансовый год в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
14. Размер возмещения части затрат составляет десять процентов от стоимости затрат на строительство и (или) реконструкцию объектов туристской деятельности, указанной в заключении экспертизы по проектной (проектно-сметной) документации, представленной согласно подпункту 3) пункта 4 настоящих Правил.
15. Возмещение части затрат производится в национальной валюте Республики Казахстан.
16. Администратор местных бюджетных программ осуществляет перечисление сумм по возмещению части затрат на расчетный счет субъекта предпринимательства, открытый в банке второго уровня и указанный в заявке, в течение пятнадцати рабочих дней со дня поступления средств для возмещения части затрат в местный бюджет.
Примечание ИЗПИ!
Правила предусмотрено дополнить пунктом 17 в соответствии с приказом Министра туризма и спорта РК от 11.04.2024 № 92 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Правилам возмещения
части затрат субъектов
предпринимательства
при строительстве,
реконструкции объектов
туристской деятельности
Форма
кому: _______________________
(наименование местного
исполнительного органа)
от _________________________
(наименование субъекта
предпринимательства)
Заявка на возмещение части затрат субъектов предпринимательства
при строительстве, реконструкции объектов туристской деятельности
Прошу рассмотреть заявку на получение возмещения части затрат субъектов
предпринимательства при строительстве, реконструкции объектов туристской деятельности.

1. Кәсіпкерлік субъектісі туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) __________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) __________________
мекен-жайы және нақты орналасқан жері _________________________
телефон нөмірі _______________________________________________
Жеке тұлға үшін:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ___________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) ______________________
кәсіпкерлік субъектісі ретінде қызметтің басталғаны туралы
хабарламаның нөмірі ____________________________________________
жеке басты куәландыратын құжат:
нөмірі _______________________________________________________
кім берді _____________________________________________________
берілген күні __________________________________________________
тұрғылықты мекенжайы ________________________________________
телефон нөмірі ________________________________________________.
2. Туристік қызмет объектісі туралы мәліметтер:
сипаттамасы: _______________________________________________________.
құрылыстың құны (Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жобалау
(жобалау-сметалық) құжаттамасы және пайдалануға беру актісі бойынша
сараптаманың оң қорытындысына сәйкес) ________________________________
_____________________________________________________________________
қаржы қаражатының көзі:_______________________________________________
объектінің орналасқан жерінің мекенжайы:________________________________
3. Кәсіпкерлік субъектісінің екінші деңгейдегі банкте ашылған есеп айырысу
шотының деректемелері: ______________________________________________.
4. Өтеу сомаларын алдын ала есептеуі ___________________________________.
5. Туристік қызмет объектілерін салу, реконструкциялау кезінде кәсіпкерлік
субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларының 4-тармағына сәйкес
өтінімге қоса берілетін құжаттардың тізбесі:
1)_______________________________
2)_______________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын, оның ішінде банкрот болмағанымды,
"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына
сәйкес банкроттық немесе тарату рәсіміне жатпайтынымды растаймын және
дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім
беремін. ________________________________________
(кәсіпкерлік субъектісі басшысының (өкілінің) қолы)
Мөрдің орны (бар болса)
Өтінім берілген күні: "____" __________ 20___ жыл

1. Сведения о субъекте предпринимательства.
Для юридического лица:
бизнес-идентификационный номер (БИН) ________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ____________________
адрес фактического места нахождения ___________________________________
номер телефона ______________________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ________________________________
индивидуальный идентификационный номер (ИИН) _______________________
номер уведомления о начале деятельности в качестве субъекта предпринимательства
_____________________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _______________________________________________________________
кем выдано ___________________________________________________________
дата выдачи __________________________________________________________
адрес места жительства ________________________________________________
номер телефона ______________________________________________________.
2. Сведения об объекте туристской деятельности:
описание: ___________________________________________________________.
стоимость строительства (согласно положительному заключению экспертизы
по проектной (проектно-сметной) документации и акту ввода в эксплуатацию
в соответствии с законодательством Республики Казахстан)
________________ ___________________________________________________
источник финансовых средств: ________________________________________
адрес местонахождения объекта: ______________________________________
3. Реквизиты расчетного счета субъекта предпринимательства, открытого в банке
второго уровня: _____________________________________________________.
4. Предварительный расчет сумм возмещений ___________________________.
5. Перечень документов, прилагаемых к заявке, согласно пункту 4 Правил
возмещения части затрат субъектов предпринимательства при строительстве,
реконструкции объектов туристской деятельности:
1) _________________________________________________________________
2) _________________________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, в том числе,
что не являюсь банкротом, не подлежу процедуре банкротства или ликвидации
в соответствии с Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве"
и даю согласие на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование
персональных данных.
______________________________________________________________
(подпись руководителя (представителя) субъекта предпринимательства)
Место для печати (при ее наличии)
Дата подачи заявки: "____" __________ 20___ года