Зеренді ауданының жер салығының мөлшерлемелерін, салық мөлшерлемелерін түзету және жерлерін аймақтарға бөлу жобасын (схемасын) бекіту туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2021 жылғы 19 қарашадағы № 13-87 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 7 желтоқсанда № 25581 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 8 бабына, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 510, 531 баптарына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Зеренді ауданының жерлерін аймақтарға бөлу жобасы (схемасы) осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Зеренді ауданының жер салығының мөлшерлемелері осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес арттырылсын.
3. Зеренді ауданының тұрғын үй қоры, соның ішінде оның жанындағы құрылыстар мен құрылысжайлар алып жатқан жерлерге базалық салықтық мөлшерлемелері осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес арттырылсын.
4. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес Зеренді аудандық мәслихаттың кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
5. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілетін осы шешімнің 1-тармағын қоспағанда, 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Зеренді аудандық мәслихатының хатшысы К.Аугалиев
Зеренді аудандық мәслихаттың
2021 жылғы 19 қарашадағы
№ 13-87 шешіміне
1 қосымша
Зеренді ауданының жерлерін аймақтарға бөлу жобасы (схемасы)
Зеренді аудандық мәслихаттың
2021 жылғы 19 қарашадағы
№ 13-87 шешіміне
2 қосымша
Зеренді ауданының жерлерін аймақтарға бөлу жобасы (схемасы) негізінде жер салығының мөлшерлемелерінің арттыруы
Аймақ нөмірлері
Жер салығының мөлшерлемелерінің арттыру пайызы
I
+ 50 %
II
+ 50 %
III
+ 50 %
IV
+ 50 %
Зеренді аудандық мәслихаттың
2021 жылғы 19 қарашадағы
№ 13-87 шешіміне
3 қосымша
Зеренді ауданының тұрғын үй қоры, соның ішінде оның жанындағы құрылыстар мен құрылысжайлар алып жатқан жерлерге базалық салықтық мөлшерлемелерінің арттыруы
Аймақ нөмірлері
Жер салығының мөлшерлемелерінің арттыру пайызы
I
+ 50 %
II
+ 50 %
III
+ 50 %
IV
+ 50 %
Зеренді аудандық мәслихаттың
2021 жылғы 19 қарашадағы
№ 13-87 шешіміне
4 қосымша
Зеренді аудандық мәслихаттың күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Зеренді аудандық мәслихатының "Зеренді ауданының жерлерін аймақтарға бөлу схемасын бекіту туралы және жер салығының мөлшерлемелерін арттыру (азайту) туралы" 2013 жылғы 6 наурыздағы № 12-109 шешімі (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3702 болып тіркелген).
2. Зеренді аудандық мәслихатының "Зеренді аудандық мәслихатының 2013 жылғы 6 наурыздағы № 12-109 "Зеренді ауданының жерлерін аймақтарға бөлу схемасын және жер салығының базалық ставкаларын жоғарылату (төмендету) пайыздарын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2016 жылғы 4 сәуірдегі № 2-10 шешімі (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5309 болып тіркелген).

Об утверждении проекта (схемы) зонирования земель и корректировки ставок земельного налога, налоговых ставок Зерендинского района
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 19 ноября 2021 года № 13-87. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 декабря 2021 года № 25581
В соответствии со статьей 8 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьями 510, 531 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить проект (схему) зонирования земель Зерендинского района согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Повысить ставки земельного налога Зерендинского района, согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Повысить базовые налоговые ставки на земли, занятые жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями Зерендинского района, согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Признать утратившими силу некоторые решения Зерендинского районного маслихата согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года, за исключением пункта 1 настоящего решения, которое вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Зерендинского районного маслихата К.Аугалиев
Приложение 1 к решению
Зерендинского районного
маслихата от 19 ноября
2021 года № 13-87
Проект (схема) зонирования земель Зерендинского района
Приложение 2 к решению
Зерендинского районного
маслихата от 19 ноября
2021 года № 13-87
Повышение ставок земельного налога на основании проекта (схемы) зонирования земель Зерендинского района
Номера зон
Проценты повышения ставок земельного налога
I
+ 50 %
II
+ 50 %
III
+ 50 %
IV
+ 50 %
Приложение 3 к решению
Зерендинского районного
маслихата от 19 ноября
2021 года № 13-87
Повышение базовых налоговых ставок на земли, занятые жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями Зерендинского района
Номера зон
Проценты повышения ставок земельного налога
I
+ 50 %
II
+ 50 %
III
+ 50 %
IV
+ 50 %
Приложение 4 к решению
Зерендинского районного
маслихата от 19 ноября
2021 года № 13-87
Перечень утративших силу некоторых решений Зерендинского районного маслихата
1. Решение Зерендинского районного маслихата "Об утверждении схемы зонирования земель Зерендинского района и о повышении (понижении) ставок земельного налога" от 6 марта 2013 года № 12-109 (зарегистрированно в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3702).
2. Решение Зерендинского районного маслихата "О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 6 марта 2013 года № 12-109 "Об утверждении схемы зонирования земель и процентов повышения (понижения) базовых ставок земельного налога Зерендинского района" от 4 апреля 2016 года № 2-10 (зарегистрированно в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5309).

3. Зеренді аудандық мәслихатының "Зеренді аудандық мәслихатының 2013 жылғы 6 наурыздағы № 12-109 "Зеренді ауданының жерлерін аймақтарға бөлу схемасын және жер салығының базалық ставкаларын жоғарылату (төмендету) пайыздарын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2018 жылғы 16 ақпандағы № 19-156 шешімі (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6442 болып тіркелген).
4. Зеренді аудандық мәслихатының "Зеренді аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 6 наурыздағы № 12-109 "Зеренді ауданының жерлерін аймақтарға бөлу схемасын бекіту туралы және жер салығының мөлшерлемелерін арттыру (азайту) туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2019 жылғы 15 мамырдағы № 37-264 шешімі (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7185 болып тіркелген).

3. Решение Зерендинского районного маслихата "О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 6 марта 2013 года № 12-109 "Об утверждении схемы зонирования земель и процентов повышения (понижения) базовых ставок земельного налога Зерендинского района" от 16 февраля 2018 года № 19-156 (зарегистрированно в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6442).
4. Решение Зерендинского районного маслихата "О внесении изменения в решение Зерендинского районного маслихата от 6 марта 2013 года № 12-109 "Об утверждении схемы зонирования земель Зерендинского района и о повышении (понижении) ставок земельного налога" от 15 мая 2019 года № 37-264 (зарегистрированно в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7185).