2021 жылға Ырғыз ауданы бойынша мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 5 сәуірдегі № 85 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 6 сәуірде № 8231 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-дың ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 - бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 9, 27 баптарына және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 498 "Мүгедектер үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы", нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 14010 тіркелген бұйрығына сәйкес, Ырғыз ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов по Иргизскому району на 2021 год
Постановление акимата Иргизского района Актюбинской области от 5 апреля 2021 года № 85. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 6 апреля 2021 года № 8231. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 9, 27 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" и приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 498 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для инвалидов", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14010, акимат Иргизского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. 2021 жылға Ырғыз ауданы бойынша ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота:
елуден жүз адамға дейін – жұмыскерлердің тізімдік санының екі пайызы мөлшерінде;
жүз бірден екі жүз елу адамға дейін – жұмыскерлердің тізімдік санының үш пайызы мөлшерінде;
екі жүз елу бірден артық адам – жұмыскерлердің тізімдік санының төрт пайызы мөлшерінде ұйымдар бөлінісінде қосымшаға сәйкес белгіленсін.

1. Установить квоту рабочих мест для инвалидов в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда, согласно приложению по Иргизскому району в разрезе организации на 2021 год:
от пятидесяти до ста человек - в размере двух процентов списочной численности работников;
от ста одного до двухсот пятидесяти человек - в размере трех процентов списочной численности работников;
свыше двухсот пятидесяти одного человека - в размере четырех процентов списочной численности работников.

2. Ырғыз ауданы әкімдігінің келесі қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
1) Ырғыз ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 4 мамырдағы № 57 "Ырғыз ауданы бойынша мүгедектер үшін жұмыс орындарының квотасын белгілеу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5498 тіркелген, 2017 жылғы 24 мамырда аудандық "Ырғыз" газетінде жарияланған) қаулысы;
2) Ырғыз ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 18 сәуірдегі № 65 "Ырғыз ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 04 мамырдағы № 57 "Ырғыз ауданы бойынша мүгедектер үшін жұмыс орындарының квотасын белгілеу туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6115 тіркелген, 2019 жылғы 07 мамырда аудандық "Халық ақпарат" газетінде жарияланған) қаулысы.

2. Признать утратившими силу следующие постановления акимата Иргизского района:
1) Постановление акимата Иргизского района от 4 мая 2017 года № 57 "Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов по Иргизскому району" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5498, опубликованное 24 мая 2017 года в районной газете "Ырғыз").
2) Постановление акимата Иргизского района от 18 апреля 2019 года № 65 "О внесении изменений в постановление акимата Иргизского района от 04 мая 2017 года № 57 "Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов по Иргизскому району" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6115, опубликованное 07 мая 2019 года в районной газете "Халық ақпарат");

3. "Ырғыз аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны оны ресми жариялағаннан кейін Ырғыз ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.

3. Государственному учреждению "Иргизский районный отдел занятости и социальных программ" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Иргизского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.

5. Осы қаулы 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ырғыз ауданының әкімі А. Ауелбаев
Ырғыз ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 5 сәуірдегі № 85 қаулысына қосымша
2021 жылға Ырғыз ауданы бойынша ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектер үшін ұйымдар бөлінісінде жұмыс орындарының квотасы
Ұйымдардың атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны
Квота мөлшері (жұмыс-керлердің тізімдік санынан %)
Жұмыс орындары-ның саны (бірлік)
1
"Наурыз-СИМ" жауапкершілігі шектеулі серіктестік
70
2
1
2
"Ақтөбе облысының білім басқармасы Ырғыз ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Ы.Алтынсарин атындағы жалпы білім беретін орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
135
3
4
3
"Ақтөбе облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Ырғыз балалар - жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
56
2
1
4
"Ырғыз ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
50
2
1
5
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесі
99
2
2
6
"Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ырғыз аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны
288
4
12

5. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2021 года.
Аким Иргизского района А. Ауелбаев
Приложение к постановлению от 5 апреля 2021 года № 85 акимата Иргизского района
Квота рабочих мест для инвалидов в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда по Иргизскому району в разрезе организаций на 2021 год
Наименование организации
Списочная численность работников
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество рабочих мест (единиц)
1
Товарищество с ограниченной ответственностью "Наурыз-СИМ"
70
2
1
2
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа имени Ы.Алтынсарина" государственного учреждение "Отдел образования Иргизского района Управления образования Актюбинской области"
135
3
4
3
Коммунальное государственное учреждение "Иргизская детско-юношеская спортивная школа" государственного учреждение "Управление физической культуры и спорта Актюбинской области"
56
2
1
4
Государственное учреждение "Аппарат акима Иргизского района"
50
2
1
5
Республиканское государственное учреждение "Иргиз-Тургайский государственный природный резерват" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
99
2
2
6
Государственное коммунальное предприятие "Иргизская районная больница" на праве хозяйственного ведения государственного учреждения "Управление здравоохранения Актюбинской области"
288
4
12