Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 2 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 13 қаңтарда № 26491 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 31 қазандағы № 37 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 31.10.2022 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 2 және 3-тармақтарына және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 8-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің жедел-іздестіру бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің аумақтық органдарының жедел-іздестіру бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріндегі (экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарға орналасу үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидалары мен шарттары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріндегі (экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарға конкурстан тыс орналасу қағидалары мен шарттары бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Кадр жұмысы департаменті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы
Ж. Элиманов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігінің төрағасы
2022 жылғы 6 қаңтардағы
№ 2 бұйрыққа
1 қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесі
Аппарат басшысы
Департамент басшысы
Кеңесші
Департамент басшысының орынбасары
Басқарма басшысы
Көмекші
Басқарма басшысының орынбасары
Аса маңызды істер жөніндегі тергеуші
Аса маңызды iстер жөнiндегi жедел уәкiл (анықтаушы)
Аға криминалист
Аға тергеуші
Аға жедел уәкіл (анықтаушы)
Аға криминалист
Тергеуші
Жедел уәкіл (анықтаушы)
Криминалист
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігінің төрағасы
2022 жылғы 6 қаңтардағы
№ 2 бұйрыққа
2 қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі аумақтық органдарының жедел-іздестіру бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесі
Департамент басшысы
Департамент басшысының орынбасары
Басқарма басшысы
Басқарма басшысының орынбасары
Бөлім басшысы
Аса маңызды істер бойынша тергеуші
Аса маңызды iстер жөнiндегi жедел уәкiл (анықтаушы)
Бас криминалист
Аға тергеуші
Аға жедел уәкіл (анықтаушы)
Аға криминалист
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігінің төрағасы
2022 жылғы 6 қаңтардағы
№ 2 бұйрыққа
3 қосымша
Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріндегі (экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарға орналасу үшін конкурс пен тағылымдама өткізудің қағидалары мен шарттары

О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 6 января 2022 года № 2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 января 2022 года № 26491. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 31 октября 2022 года № 37.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 31.10.2022 № 37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" и пунктом 8 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Перечень должностей оперативно-следственных подразделений Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Перечень должностей оперативно-следственных подразделений территориальных органов Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила и условия проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Правила и условия внеконкурсного занятия должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу.
3. Департаменту кадровой работы Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентства) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней со дня его государственной регистрации.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
Ж. Элиманов
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
Приложение 1 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 января 2022 года № 2
Перечень должностей оперативно-следственных подразделений Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
(служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе
Руководитель аппарата
Руководитель департамента
Советник
Заместитель руководителя департамента
Руководитель управления
Помощник
Заместитель руководителя управления
Следователь по особо важным делам
Оперуполномоченный (дознаватель) по особо важным делам
Главный криминалист
Старший следователь
Старший оперуполномоченный (дознаватель)
Старший криминалист
Следователь
Оперуполномоченный (дознаватель)
Криминалист
Приложение 2 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 января 2022 года № 2
Перечень должностей оперативно-следственных подразделений территориальных органов Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
(служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе
Руководитель департамента
Заместитель руководителя Департамента
Руководитель управления
Заместитель руководителя управления
Руководитель отдела
Следователь по особо важным делам
Оперуполномоченный (дознаватель) по особо важным делам
Главный криминалист
Старший следователь
Старший оперуполномоченный (дознаватель)
Старший криминалист
Приложение 3 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 января 2022 года № 2
Правила и условия проведения конкурса и стажировки для занятия должностей
в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу
(служба экономических расследований)

Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріндегі (экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарға орналасу үшін конкурс пен тағылымдама өткізудің осы қағидалары мен шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарына орналасу үшін конкурс өткізу шарттары мен тәртібін, қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметі) орналасу кезінде кандидаттар үшін тағлымдама ұйымдастыру тәртібін айқындайды.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Конкурсты Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) және конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесіне сәйкес бос және уақытша бос лауазымдары (бұдан әрі – бос лауазымдар) бар облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша оның аумақтық органдары (бұдан әрі - аумақтық органдар) өткізеді.
Агенттіктің жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) бос лауазымдарына, сондай-ақ аумақтық органдардың басшыларының орынбасарлары, аумақтық органдардың жедел-тергеу бөлімшелері басқармаларының басшылары лауазымына орналасуға конкурсты Агенттік өткізеді.
2. Агенттік пен оның конкурс жариялаған аумақтық органдары бос лауазымға орналасуға үміткерлерді іріктеуді жүзеге асыру үшін конкурстық комиссия (бұдан әрі – конкурстық комиссия) құрады.
3. Конкурстық комиссияның шешімі бос лауазымға орналасуға немесе осындай лауазымға келуден бас тартуға негіз болып табылады.
4. Агенттік немесе оның аумақтық органы қайта құрылған не қысқартылған (таратылған) жағдайда ол жөнінде бұқаралық ақпарат құралдарына міндетті түрде жариялай отырып, оны өткізудің кез келген кезеңінде бұзуға жатады.
2-тарау. Конкурсты өткізудің шарттары мен тәртібі
5. Конкурсқа Заңның 6-бабының 1-тармағында және 10-бабында көрсетілген шарттарға сәйкес келетін, конкурс туралы хабарлама жарияланғаннан кейін қаржылық мониторинг органдарының кадр қызметіне (бұдан әрі – кадр қызметі) осы Қағидалардың 21-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған Қазақстан Республикасының азаматтары қатысады.
6. Конкурс кезеңдеріне жіберілген азаматтар бос лауазымға орналасатын конкурс кандидаттары (бұдан әрі - кандидаттар) болып табылады.
7. Конкурстық комиссия кандидаттардың берген құжаттарын қарайтын алқалы орган болып табылады, әңгiмелесу өткізеді және бос лауазымдарға орналасуға кандидаттарды іріктеуді жүзеге асырады.

Настоящие Правила и условия проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют условия, порядок проведения конкурса для занятия должностей оперативно-следственных подразделений органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), порядок организации стажировки для кандидатов при поступлении в оперативно-следственные подразделения органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований).
Глава 1. Общие положения
1. Конкурс проводится Агентством Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство) и его территориальными органами по областям, городам республиканского значения и столице (далее – территориальные органы), имеющими вакантные и временно вакантные должности (далее – вакантные должности) согласно перечню должностей, замещаемых на конкурсной основе.
Конкурс на занятие вакантных должностей в оперативно-следственных подразделениях (служба экономических расследований) Агентства, а также заместителей руководителей территориальных органов, руководителей управлений оперативно-следственных подразделений территориальных органов проводится Агентством.
2. Агентство и его территориальные органы, объявившие конкурс, формируют конкурсную комиссию для осуществления отбора кандидатов на занятие вакантной должности (далее – конкурсная комиссия).
3. Решение конкурсной комиссии является основанием для занятия вакантной должности либо отказа в поступлении на такую должность.
4. В случаях реорганизации, либо ликвидации Агентства или его территориального органа, объявленный конкурс подлежит отмене на любом этапе его проведения с обязательным оповещением об этом в средствах массовой информации.
Глава 2. Условия и порядок проведения конкурса
5. В конкурсе принимают участие граждане Республики Казахстан соответствующие условиям, указанным в пункте 1 статьи 6 и статьи 10 Закона, подавшие документы, указанные в пункте 21 настоящих Правил, в кадровую службу органов по финансовому мониторингу после опубликования объявления о конкурсе.
6. Граждане, допущенные к этапам конкурса, являются кандидатами на занятие вакантной должности (далее – кандидаты).
7. Конкурсная комиссия является коллегиальным органом, который рассматривает поданные участниками конкурса документы, проводит собеседование и осуществляет отбор кандидатов на занятие вакантных должностей.

8. Конкурс өз ішінде:
1) конкурс өткізу туралы хабарландыруды жариялауды;
2) конкурсқа қатысуға ниет білдірген азаматтардан құжаттарды қабылдауды;
3) конкурстық комиссияның конкурсқа қатысушыларды Заңның 6-бабының 1 және 2-тармақтарында және 10-бабында көрсетілген белгіленген талаптарға, біліктілік талаптарына сәйкес келуін қарауды;
4) дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсыруды;
5) қызметке жарамдылығын анықтау үшін әскери-дәрігерлік комиссиялардан медициналық және психофизиологиялық куәландыруды, оның ішінде полиграфологиялық зерттеуді;
6) үміткерлермен конкурстық комиссия өткізіп жатқан әңгімелесуді;
7) конкурстық комиссияның қорытынды отырысын қамтиды.
Заңның 6-бабының 1-тармағында және 10-бабында көрсетілген талаптарға, біліктілік талаптарына сәйкес келетін кандидаттар конкурстың алдыңғы кезеңдерін табысты өткен кезде конкурстың кейінгі кезеңіне жіберіледі.
9. Конкурсқа қатысу шығыстарын (конкурс өтетiн жерге келу және қайту, тұрғын үй-жайды жалдау, тұру, байланыс қызметiнiң барлық түрлерiн пайдалану) азаматтар өздерінің жеке қаражаттарының есебiнен жүргiзедi.
3-тарау. Конкурс туралы хабарлама
10. Агенттікте және аумақтық органдарда конкурс өткізу кезінде хабарландырулар мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның және қаржылық мониторинг органдарының интернет-ресурсында жарияланады.
11. Конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін Заңның 7-бабының 3 және 4-тармақтарымен көзделген тәртіпте азаматтарды, сондай-ақ Агенттіктің немесе оның аумақтық органының кадрлар резервінде тұрған адамдарды конкурстық рәсімдер аяқталғанға дейін жарияланған бос лауазымға тағайындауға жол берілмейді.
12. Конкурс өткiзу туралы хабарландыру мынадай мәлiметтерді:
1) қаржылық мониторинг органының орналасқан жерін, аталуын, пошталық және электрондық мекенжайларын, телефондары мен факс нөмiрлерiн;
2) негiзгi функциялық мiндеттерi көрсетiлген бос лауазымдардың аталуын;
3) бiлiктiлiк талаптарына сәйкес қаржылық мониторинг органымен айқындалатын конкурсқа қатысушыға қойылатын негiзгi талаптарды;
4) құжаттарды қабылдау мерзiмi мен орнын (конкурс өткiзу туралы хабарландыру соңғы жарияланған күнінен бастап он жұмыс күні);
5) осы Қағидалардың 21-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың тізбесін қамтиды.
Белгілі бір жұмыс мерзімімен бос лауазымға орналастыру үшін конкурс өткізілген жағдайда мұндай шарт конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетіледі.
4-тарау. Конкурстық комиссияны құру тәртібі
13. Конкурстық комиссия тиісті лауазымға тағайындауға құқығы бар тиісті қаржылық мониторинг органдары басшысының (бұдан әрі – қаржылық мониторинг органының басшысы) бұйрығымен құрылады.

8. Конкурс включает в себя:
1) публикацию объявления о проведении конкурса;
2) прием документов от граждан, желающих принять участие в конкурсе;
3) рассмотрение конкурсной комиссией участников конкурса на соответствие требованиям, указанным в пунктах 1 и 2 статьи 6 и статье 10 Закона, квалификационным требованиям;
4) сдача нормативов по физической подготовке;
5) медицинское и психофизиологическое освидетельствование, в том числе полиграфологическое исследование, в военно-врачебных комиссиях для определения пригодности к службе;
6) собеседование с кандидатами, проводимое конкурсной комиссией;
7) заключительное заседание конкурсной комиссии.
Кандидаты, соответствующие требованиям, указанным в пункте 1 статьи 6 и статьи 10 Закона, квалификационным требованиям, допускаются к последующим этапам конкурса при условии успешного прохождения предыдущих этапов конкурса.
9. Расходы по участию в конкурсе (проезд к месту проведения конкурса и обратно, наем жилого помещения, проживание, пользование услугами связи всех видов) граждане производят за счет собственных средств.
Глава 3. Объявление о конкурсе
10. При проведении конкурса в Агентстве и в территориальных органах объявления публикуются на интернет-ресурсе уполномоченного органа по делам государственной службы и органов по финансовому мониторингу.
11. После опубликования объявления о проведении конкурса назначение граждан на объявленную должность в порядке, предусмотренном пунктами 3 и 4 статьи 7 Закона, а также лиц, находящиеся в кадровом резерве Агентства, либо его территориального органа, до окончания конкурсных процедур не допускается.
12. Объявление о проведении конкурса содержит следующие сведения:
1) наименование органа по финансовому мониторингу с указанием его местонахождения, почтового и электронного адресов, номеров телефонов;
2) наименование вакантных должностей с обозначением основных функциональных обязанностей;
3) основные требования к участнику конкурса, определяемые органом по финансовому мониторингу в соответствии с квалификационными требованиями;
4) сроки и место приема документов (десять рабочих дней со дня публикации объявления о проведении конкурса);
5) перечень необходимых документов, указанных в пункте 21 настоящих Правил.
В случае проведения конкурса на занятие вакантной должности с определенным сроком работы, данное условие указывается в объявлении о проведении конкурса.
Глава 4. Порядок формирования конкурсной комиссии
13. Конкурсная комиссия формируется приказом руководителя соответствующего органа по финансовому мониторингу, имеющего право назначения на соответствующую должность (далее – руководитель органа по финансовому мониторингу).

14. Конкурстық комиссия бес адамнан құралады.
Комиссия төрағасы оның мүшелері қатарынан тағайындалады.
Конкурстық комиссияның құрамы қаржылық мониторинг органы басшысының орынбасарынан, сондай-ақ құрылымдық бөлімшелердің басшыларынан, кадр қызметінің өкілдерінен, қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) өзге де қызметкерлерінен тұрады.
Қаржылық мониторинг органдарының кадр қызметінің өкілі конкурстық комиссияның хатшысы болып табылады, оның жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етуді жүзеге асырады және дауыс беруге қатыспайды.
Конкурстық комиссияның қатыспаған мүшелерін алмастыруға жол берілмейді.
15. Конкурстық комиссиясының құрамына конкурсқа қатысушы кірмейді.
16. Конкурстық комиссия жұмысының ашықтығы мен объективтілігін қамтамасыз ету үшін оның отырысына қаржылық мониторинг органы басшысының келісімі бойынша байқаушыларды қатыстыруға жол беріледі.
Конкурстық комиссияның отырысына байқаушылар ретінде Қазақстан Республикасы Парламентінің және барлық деңгейдегі мәслихаттардың депутаттары, "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттелген бұқаралық ақпарат құралдарының, басқа мемлекеттік органдардың, қоғамдық бірлестіктердің (үкіметтік емес ұйымдардың), коммерциялық ұйымдардың және саяси партиялардың өкілдері, мемлекеттік қаржы мәселесі бойынша Қоғамдық кеңестің мүшелері, мемлекеттік қызмет істері бойынша уәкілетті органның қызметкерлері қатыса алады.
17. Байқаушы ретінде конкурс комиссиясының отырысына қатысу үшін тұлға әңгімелесу басталуына бір жұмыс күні қалғанға дейін кешіктірмей қаржылық мониторинг органының кадр қызметіне тіркеледі. Тіркелу үшін тұлға қаржылық мониторинг органының кадр қызметіне жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін, осы Қағидалардың 17-тармағында көрсетілген ұйымдарға тиесілілігін растайтын құжаттардың түпнұсқасын немесе көшірмелерін ұсынады.
18. Байқаушылар әңгімелесу өткізу процесінде кандидаттарға сұрақтар қоймайды. Байқаушыларға конкурстық комиссия жұмысына кедергі келтіретін іс-әрекеттер жасауға, үміткерлердің жеке басы деректеріне қатысты мәліметтерді жариялауға, үміткерлер қатысатын конкурс рәсімдерінде олардың техникалық жазба құралдарын қолдануға жол берілмейді.
19. Конкурстық комиссия хатшысы байқаушыларды әңгімелесу басталардан бұрын осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес жадынамамен таныстырады.
20. Конкурс аяқталғанға дейін конкурсқа қатысушылардың жеке деректері туралы мәліметтерді жариялауға жол берілмейді.

14. Конкурсная комиссия состоит из пяти человек.
Председатель комиссии назначается из числа ее членов.
Состав конкурсной комиссии состоит из заместителя руководителя органа по финансовому мониторингу, а также руководителей структурных подразделений, представителей кадровой службы, иных сотрудников оперативно-следственного подразделения органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований).
Секретарем конкурсной комиссии является представитель кадровой службы, который осуществляет организационное обеспечение ее работы и не принимает участие в голосовании.
Замещение отсутствующих членов конкурсной комиссии не допускается.
15. В состав конкурсной комиссии не входит участник конкурса.
16. Для обеспечения прозрачности и объективности работы конкурсной комиссии, по согласованию с руководителем органа по финансовому мониторингу, допускается присутствие на ее заседании наблюдателей.
В качестве наблюдателей на заседании конкурной комиссии могут присутствовать депутаты Парламента Республики Казахстан и маслихатов всех уровней, представители средств массовой информации, аккредитованные в соответствии с Законом Республики Казахстан "О средствах массовой информации", других государственных органов, общественных объединений (неправительственных организаций), коммерческих организаций и политических партий, члены Общественного совета по вопросам государственных финансов, сотрудники уполномоченного органа по делам государственной службы.
17. Для присутствия на заседании конкурсной комиссии в качестве наблюдателя лицо регистрируется в кадровой службе органа по финансовому мониторингу не позднее одного рабочего дня до начала проведения собеседования. Для регистрации лицо предоставляет в кадровую службу органа по финансовому мониторингу копию документа, удостоверяющего личность, оригиналы или копии документов, подтверждающих принадлежность к организациям, указанным в пункте 17 настоящих Правил.
18. В процессе проведения собеседования наблюдатели не задают кандидатам вопросы. Не допускается совершение наблюдателями действий, препятствующих работе конкурсной комиссии, разглашение ими сведений, касающихся персональных данных кандидатов, конкурсных процедур, в которых принимают участие кандидаты, использование ими технических средств записи.
19. До начала проведения собеседования секретарь конкурсной комиссии ознакамливает наблюдателей с памяткой наблюдателя согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
20. До завершения конкурса разглашение сведений о персональных данных участников конкурса не допускается.

5-тарау. Құжаттарды қабылдау тәртібі
21. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген азаматтар конкурс өткiзетiн қаржылық мониторинг органының кадр қызметіне мынадай құжаттарын тапсырады:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысандағы өтінішті;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрларды есепке алу жөніндегі толтырылған жеке парақты (нақты тұрғылықты жерінің мекенжайын және байланыс телефондарын көрсете отырып);
3) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжат көшірмесін;
4) бiлiмi туралы құжаттардың (диплом мен қосымшаның) көшiрмесiн;
5) әскери қызмет өткерген немесе Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери оқытылған резервті даярлау жөніндегі әскери даярлықтан өткені, сондай-ақ "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мерзімді әскери қызметке әскерге шақырудан босатылған немесе кейінге қалдырылғаны туралы құжаттарының (бар болған жағдайда) көшiрмесiн;
6) өлшемі 3х4 фотосуретін (4 дана);
7) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жақын туыстарын, оның ішінде бұрынғы жұбайларын көрсете отырып, өз қолымен жазылған және А4 форматында басылып шығарылған өмірбаянын;
8) еңбек қызметін растайтын құжаттың көшiрмесiн;
9) кандидаттың және оның жұбайының (зайыбының) Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Заңына сәйкес тұрғылықты жері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына табыстары мен мүлкі туралы декларациялар тапсырғанын растайтын құжаттар.
Құқық қорғау қызметіне алғаш қабылданушылардан құжаттар қабылдау кезінде кадр қызметі "Е-қызмет" интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы оның тестіден өту және жеке қасиеттерін бағалау сертификатының болуын тексереді.
Бұл ретте кадр қызметі құжаттардың көшірмесін түпнұсқасымен салыстырады.
Құжаттардың көшірмелерін қабылдау кезінде салыстыру үшін олардың түпнұсқалары қарастырылады немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері қабылданады.
Құжаттар пакетін толық емес түрде ұсыну конкурстық комиссиямен оларды қараудан бас тартуы үшін негіз болып табылады.
22. Азаматтар бiлiмiне, жұмыс тәжiрибесiне, кәсiби шеберлiгiне және беделіне қатысты (бiлiктiлiгiн арттыру, ғылыми (академиялық) дәрежелер мен атақтар берiлуi туралы құжаттардың көшiрмелерi, мiнездемелер, ұсынымдар, ғылыми жарияланымдар және өзге де олардың кәсіби қызметін, біліктілігін сипаттайтын мәліметтер) қосымша ақпараттарды бере алады.
23. Азаматтар осы Қағидалардың 22-тармағында көрсетілген, құжат тігілетін мұқабада орналастырылған құжаттарды қолма-қол тәртіппен немесе пошта арқылы бере алады.
Құжаттарды конкурсты өткізіп жатқан қаржылық мониторинг органының кадр қызметі қабылдайды.
Құжаттарды қолма-қол қабылдау кезінде үміткерге күні мен уақыты, құжатты қабылдаған адамның тегі мен инициалдары (бар болған жағдайда) көрсетілген талон беріледі.

Глава 5. Порядок приема документов
21. Граждане, желающие принять участие в конкурсе, подают в кадровую службу органа по финансовому мониторингу, проводящего конкурс, следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) заполненный личный листок по учету кадров (с указанием адреса фактического места проживания и контактных телефонов) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
4) копии документов об образовании (диплом и приложение);
5) копию документа, подтверждающего прохождение воинской службы или военной подготовки в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан по подготовке военно-обученного резерва, а также освобождение или отсрочку от призыва на срочную воинскую службу в соответствии с Законом Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" (при наличии);
6) фотографию размером 3*4 (4 штуки);
7) заполненную автобиографию, написанную собственноручно и в отпечатанном виде в формате А4, с указанием близких родственников, в том числе бывших супругов, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
8) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность;
9) документы, подтверждающие предоставление кандидатом и его супругой (супругом) в органы государственных доходов по месту жительства декларации о доходах и имуществе в соответствии с Законом Республики Казахстан "О противодействии коррупции".
При приеме документов у впервые поступающих в правоохранительную службу кадровая служба проверяет наличие у кандидата сертификата о прохождении тестирования и ОЛК посредством интегрированной информационной системы "Е-қызмет".
При этом кадровая служба сверяет копии документов с подлинниками.
При приеме копий документов для сверки обозреваются их оригиналы или принимаются их нотариально засвидетельствованные копии.
Представление неполного пакета документов является основанием для отказа в их приеме.
22. Граждане вправе предоставлять дополнительно информацию, касающуюся их образования, опыта работы и профессионального уровня (копии документов о повышении квалификации, присвоении ученых (академических) степеней и званий, характеристики, рекомендации, научные публикации и иные сведения).
23. Кандидат представляет документы, указанные в пункте 22 настоящих Правил, вложенные в скоросшиватель, в нарочном порядке или по почте.
Документы принимаются кадровой службой органа по финансовому мониторингу, проводящего конкурс.
При приеме документов нарочно кандидату выдается талон с указанием даты, времени, фамилии, имени и отчества (при его наличии), принявшего документы.

24. Конкурстық комиссияның материалдары, оның оң қорытындысын алған конкурсқа қатысушылардың құжаттары, сондай-ақ конкурстық iрiктеуден өтпеген адамдардың өтініші және өзге де құжаттары қаржылық мониторинг органдарының кадр қызметінде сақталады.
Конкурстық iрiктеуден өтпеген конкурсқа қатысушылар жазбаша өтініш білдірген жағдайда, құжаттардың түпнұсқалары қайтарылады.
6-тарау. Конкурсқа қатысушылардың құжаттарын қарау тәртібі
25. Құжаттарды қабылдау аяқталғаннан кейін конкурстық комиссия конкурсқа қатысушылардың құжаттарын қарауды жүзеге асырады.
26. Конкурстық комиссия ұсынылған құжаттарды қарау нәтижесі бойынша құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде кандидаттардың конкурстың кейінгі кезеңдерінен өтулеріне рұқсат беру немесе рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді шешім қабылдайды, ол туралы кандидатқа жазбаша хабар беру жолымен хабарланады.
27. Қаржылық мониторинг органдарының кадр қызметі Комиссия төрағасы бекітетін конкурс кезеңдерінен өту кестесін (бұдан әрі – кесте) жасайды, ол қаржылық мониторинг органының интернет-ресурсында және ғимаратында, баршаға көрінетін жерлерде бес жұмыс күнінен кешіктірілмей орналастырылады, сондай-ақ кандидаттарға қызметке жарамдылығын айқындау үшін әскери-дәрігерлік комиссияларда медициналық және психофизиологиялық куәландыруға және полиграфологиялық зерттеуге жолдаманы бес жұмыс күнінен кешіктірмей табыс етеді.
Кандидат конкурстың келесі кезеңдеріне келмеген жағдайда қаржылық мониторинг органдарының кадр қызметі құжаттардың түпнұсқаларын конкурсқа қатысушыға ол жазбаша өтініш білдіргенде қайтарады.
28. Әскери-дәрігерлік комиссиясының қорытындысымен қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелері (экономикалық тергеу қызметі) қызметіне құқық қорғау қызметіне жарамсыз немесе шектеулі жарамды болып танылған кандидаттар конкурстың кейінгі кезеңдеріне жіберілмейді.
29. Әңгімелесуге жіберілген және жіберілмеген үміткерлердің тізімі әңгімелесу өткізілетін күнге дейін бес жұмыс күнінен кешіктірілмей қаржылық мониторинг органының интернет-ресурсында және ғимаратында баршаға көрінетіндей жерде орналастырылады.
7-тарау. Кандидаттардың дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді тапсыру тәртібі
30. Дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелері (экономикалық тергеу қызметі) қызметкерлерінің кәсіби және дене шынықтыру дайындығын ұйымдастыру функциялары жүктелген бөлімшелер қабылдайды.
31. Дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтер кандидаттардың осы Қағидалардың 5-қосымшасында көрсетілген спорттық жаттығуларын орындауын көздейді.

24. Материалы конкурсной комиссии, документы участников конкурса, получивших положительное заключение конкурсной комиссии, а также заявление и иные документы лиц, не прошедших конкурсный отбор, хранятся в кадровой службе органов по финансовому мониторингу.
В случае письменного обращения участников конкурса, не прошедших конкурсный отбор, оригиналы документов возвращаются.
Глава 6. Порядок рассмотрения документов участников конкурса
25. Рассмотрение документов участников конкурса осуществляет конкурсная комиссия после окончания приема документов.
26. По результатам рассмотрения представленных документов конкурсная комиссия в течение трех рабочих дней после окончания срока приема документов принимает решение о допуске кандидатов к последующим этапам конкурса либо мотивировано отказывает в допуске путем письменного извещения кандидата.
27. Кадровая служба органов по финансовому мониторингу составляет график прохождения этапов конкурса (далее – график), утверждаемый Председателем комиссии, который размещается не позднее пяти рабочих дней на интернет-ресурсе и в здании органа по финансовому мониторингу, в местах, доступных для всеобщего обозрения, а также вручает кандидатам направление на медицинское и психофизиологическое освидетельствование в военно-врачебных комиссиях для определения пригодности к службе и полиграфологическое исследование не позднее пяти рабочих дней.
В случае неявки кандидата на последующие этапы конкурса кадровой службой органов по финансовому мониторингу оригиналы документов возвращаются участнику конкурса при его письменном обращении.
28. Кандидаты, признанные заключением военно-врачебной комиссий непригодными или ограниченно пригодными к правоохранительной деятельности к службе в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), не допускаются к последующим этапам конкурса.
29. Списки кандидатов, допущенных и не допущенных к собеседованию, размещаются не позднее пяти рабочих дней до дня проведения собеседования на интернет-ресурсе и в здании органа по финансовому мониторингу, в местах, доступных для всеобщего обозрения.
Глава 7. Порядок сдачи нормативов по физической подготовке кандидатами
30. Нормативы по физической подготовке принимаются подразделениями, на которых возложены функции организации профессиональной и физической подготовки сотрудников оперативно-следственных подразделений органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований).
31. Контрольные нормативы физической подготовки предусматривают выполнение кандидатами нормативов, указанных в приложении 5 к настоящим Правилам.

32. Дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді тапсырудың алдында нормативтерді қабылдауға жауапты адамдар кандидаттарға нұсқаманы қол қойдыра отырып жүргізеді.
33. Дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерге қосылған әрбір спорт жаттығуларының түрі бөлек тапсырылады.
34. Нормативтерді тапсыру нәтижелерін бағалау ерлер мен әйелдер үшін бөлек жүргізіледі.
35. Нормативтерді қабылдауға жауапты адамдар дене шынықтыру дайындығы бойынша әрбір нормативті тапсыру нәтижелерін осы Қағидаларға 6-қосымшасына сәйкес тізімдемеге бекітіледі және қолдарын қойдыра отырып үміткерлердің назарына жеткізеді. Спорттық жаттығулардың орындалу нәтижелерін бекіткеннен кейін қайта тапсыруға жол берілмейді.
Спорт жаттығуларының жекелеген түрлерін тапсыру бойынша тізімдемедегі деректер негізінде дене шынықтыру бойынша нормативтерді орындаудың жиынтық хаттамасы жасалады, ол конкурстық комиссияға ұсынылады.
8-тарау. Медициналық куәландыру
36. Әскери-дәрігерлік комиссияларда қызметке жарамдылығын анықтау үшін медициналық және психофизиологиялық куәландырудан, оның ішінде полиграфологиялық зерттеуден өту Заңға және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 маусымдағы № 683 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында полиграфологиялық зерттеуден өту қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
9-тарау. Кандидаттармен әңгімелесу
37. Әңгiмелесудің мақсаты кандидаттардың кәсiби, іскерлік және жеке қасиеттерiн бағалау болып табылады.
38. Конкурстық комиссия әрбір жарияланған бос лауазым үшін бір лауазымға үміткер кандидаттардың санымен тең көлемде сұрақтар тізбесін дайындайды.
39. Әңгімелесуге жіберілген үміткерлер Агенттіктің және оның аумақтық бөлімшесінің интернет-ресурсына үш жұмыс күні ішінде орналастырылатын кестесіне сәйкес конкурс жариялаған Агенттік не оның аумақтық органдарында өтеді.
40. Әрбiр үміткермен әңгімелесу жеке хаттама түрінде ресiмделедi немесе техникалық жазба құралдарының (аудио және (немесе) бейне) көмегімен бекітіледі.
Үміткерлермен әңгімелесу хаттамасына конкурстық комиссия төрағасы, мүшелері, үміткер, сондай-ақ хатшы қол қояды.
Техникалық жазба құралдарын қолданылғаны туралы конкурстық комиссия отырысы хаттамасында белгі жасалады.
41. Әңгімелесу барысында техникалық құралдар көмегімен жазылған материалдар қаржылық мониторинг органдарының кадр қызметінде конкурс аяқталған сәттен бастап кемінде үш ай сақталады.

32. Перед началом сдачи нормативов по физической подготовке лица, ответственные за прием нормативов, проводят инструктаж кандидатов под роспись.
33. Каждый вид спортивных упражнений, включенный в нормативы по физической подготовке, сдается отдельно.
34. Оценка результатов сдачи нормативов осуществляется отдельно для мужчин и женщин.
35. Результаты сдачи каждого норматива по физической подготовке фиксируются лицами, ответственными за прием нормативов, в ведомости согласно приложению 6 к настоящим Правилам и доводятся до сведения кандидатов под роспись после сдачи нормативов. После фиксации результатов выполнения спортивного упражнения пересдача не допускается.
На основании данных, содержащихся в ведомостях по сдаче отдельных видов спортивных упражнений, составляется сводный протокол выполнения нормативов по физической подготовке, который представляется в конкурсную комиссию.
Глава 8. Медицинское освидетельствование
36. Медицинское и психофизиологическое освидетельствование в военно-врачебных комиссиях для определения пригодности к службе кандидатов и полиграфологическое исследование, осуществляется в соответствии с Законом, и Правилами прохождения полиграфологического исследования в правоохранительных органах Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2014 года № 683.
Глава 9. Собеседование с кандидатами
37. Целью собеседования является оценка профессиональных, деловых и личностных качеств кандидатов.
38. Конкурсная комиссия формирует перечень вопросов для каждой объявленной вакантной должности, задаваемых в равном объеме кандидатам, претендующим на одну и ту же должность.
39. Кандидаты, допущенные к собеседованию, проходят его в Агентстве либо территориальных органах, объявивших конкурс, в соответствии с графиком, размещаемым на интернет-ресурсе Агентства, его территориального органа в течении трех рабочих дней со дня объявления конкурса.
40. Собеседование с кандидатами оформляется в виде протокола и фиксируется с помощью технических средств записи (аудио и (или) видео).
Протокол собеседования с кандидатом подписывается председателем, членами конкурсной комиссии, кандидатом, а также секретарем.
О применении конкурсной комиссией технических средств записи производится отметка в протоколе заседания конкурсной комиссии.
41. Материалы, зафиксированные в ходе собеседования с помощью технических средств записи, хранятся в кадровой службе органов по финансовому мониторингу не менее трех месяцев с момента завершения конкурса.

10-тарау. Конкурстық комиссияның қорытынды отырысы
42. Әңгімелесу аяқталғаннан кейiн үш жұмыс күннен кешіктірмей өткiзiлетін қорытынды отырыста конкурстық комиссия үміткерлерді берген құжаттары, куәландырудың, зерттеулердің қорытындылары, дене шынықтыру бойынша нормативтерді тапсыру нәтижелері, тестілеу, өткiзiлген әңгiмелесудiң нәтижелерi негiзiнде бағалайды және олардың қатарынан бос лауазымға орналастыру үшiн iрiктеудi жүзеге асырады.
43. Конкурстық комиссияның шешімі үміткер қатыстырылмай, ашық дауыс беру жолымен қабылданады.
Комиссия мына шешімдердің бірін қабылдайды:
1) жарияланған бос лауазымға тағайындауға ұсынады;
2) жарияланған бос лауазымға тағайындаудан бас тарту.
44. Конкурстық комиссиясының шешiмi егер отырысқа оның құрамының 2/3 кем емес бөлiгi қатысса, заңды деп есептеледi.
45. Конкурстық комиссия құрамынан қатысушылардың көпшiлiгi дауыс берген жағдайда кандидат оң қорытынды алады. Дауыстар тең болған жағдайда конкурстық комиссия төрағасының дауысы шешушi болып табылады.
46. Кадр қызметі конкурстық комиссияның шешімі мен конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған және алмаған үміткерлердің тізімдерін кадр қызметінде өткен әңгімелесуден кейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей қаржылық мониторинг органының интернет-ресурсында және ғимаратында орналастырады.
Талқылау барысы мен конкурстық комиссия қабылдаған шешiм конкурстық комиссия төрағасы мен мүшелерi, сондай-ақ хаттамалауды жүзеге асыратын хатшының қолдары қойылған хаттама түрінде ресімделеді.
Өзіне қатысты бөлігінде үміткерлер конкурстық комиссияның материалдарымен танысуға құқылы.
47. Оған қатысты конкурстық комиссияның қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметіне) қабылдау туралы оң шешім қабылданған үміткер арнайы тексерістен өтеді және қаржылық мониторинг органдарының тиісті бөлімшесіне тағылымдама үшін жіберіледі.
11-тарау. Тағылымдамадан өту тәртібі
48. Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметі) алғаш рет қабылданатын, конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған кандидат тағылымдамаға (бұдан әрі – тағылымдамадан өтуші) жатады.
Құқық қорғау қызметіне конкурстық іріктеуден тыс жұмысқа қабылдануға құқығы бар адамдар тағылымдамадан өтуге жатпайды.
49. Тағылымдама мерзімі бір айды құрайды, онда үміткердің дәлелді себептермен тағылымдамада болмаған кезеңі есепке алынбайды.
50. Үміткер конкурстық комиссияның қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшесіндегі (экономикалық тергеу қызметі) бос лауазымына орналасуға оң қорытындысын алған бос лауазым бойынша тағылымдамадан өтеді.
Құрылымдық бөлімшенің басшысы үміткердің тағылымдамадан өтуін ұйымдастыру мен бақылау жүктелетін тәлімгерді анықтайды.

Глава 10. Заключительное заседание конкурсной комиссии
42. На заключительном заседании, которое проводится в течении трех рабочих дней после окончания собеседования, конкурсная комиссия оценивает кандидатов на основании представленных документов, итогов освидетельствования, исследований, результатов сдачи нормативов по физической подготовке, проведенного собеседования и осуществляет отбор для занятия вакантной должности.
43. Решение конкурсной комиссии принимается в отсутствии кандидата путем открытого голосования.
Комиссия принимает одно из решений:
1) рекомендовать к назначению на объявленную вакантную должность;
2) отказать в назначении на объявленную вакантную должность.
44. Решение конкурсной комиссии считается правомочным, если на заседании присутствуют не менее 2/3 от ее состава.
45. Кандидат получает положительное заключение конкурсной комиссии, если за него проголосовало большинство присутствующих из состава комиссии. При равенстве голосов при голосовании решающим является голос председателя конкурсной комиссии.
46. Решение конкурсной комиссии и списки кандидатов, получивших и не получивших положительное заключение конкурсной комиссии, размещаются не позднее трех рабочих дней кадровой службой на интернет-ресурсе и в здании органа по финансовому мониторингу.
Ход обсуждения и принятое конкурсной комиссией решение оформляется в виде протокола, который подписывается председателем и членами конкурсной комиссии, а также секретарем, осуществлявшим протоколирование.
Кандидаты в части их касающейся, вправе знакомиться с материалами конкурсной комиссии.
47. Кандидат, в отношении которого конкурсной комиссией принято положительное решение о приеме в оперативно-следственные подразделения органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), проходит специальную проверку и направляется для стажировки в соответствующее подразделение органов по финансовому мониторингу.
Глава 11. Порядок прохождения стажировки
48. Стажировке подлежит кандидат (далее – стажер), впервые принимаемый в оперативно-следственные подразделения органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), получивший положительное заключение конкурсной комиссии.
Стажировке не подлежат лица, имеющие право на поступление на правоохранительную службу вне конкурсного отбора.
49. Срок стажировки составляет один месяц, в который не засчитываются периоды отсутствия кандидата по уважительным причинам.
50. Кандидат проходит стажировку по вакантной должности оперативно-следственного подразделения органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), на занятие которой он получил положительное заключение конкурсной комиссии.
Руководитель структурного подразделения определяет наставника, на которого возлагается организация и контроль за прохождением кандидатом стажировки.

51. Тағылымдама тәлімгермен келісу бойынша құрылымдық бөлімшенің басшысы бекіткен жеке жоспар (бұдан әрі - жоспар) бойынша ұйымдастырылады.
Жоспарға өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін, ол туралы үміткер тез арада хабарландырылады.
52. Тәлімгер:
тағылымдамадан өтушімен бірлесіп, жоспарды әзірлейді;
тағылымдамадан өтушіге функциялық міндеттерімен, мемлекеттік кірістер органының жұмысын ұйымдастырумен таныстырады;
тағылымдаманың барысын және тағылымдама жоспарының уақтылы орындалуын бақылайды.
53. Тағылымдамадан өтуші тағылымдама кезінде:
1) тәлімгермен бірлесіп, тағылымдама жоспарын әзірлейді;
2) тағылымдамадан өтіп жатқан құрылымдық бөлімшенің және жалпы қаржылық мониторинг органының қызметін регламенттейтін нормативтік құқықтық және өзге де актілердің талаптарымен танысады;
3) тағылымдама орны бойынша өткізіліп отырған кәсіби дайындық сабақтарына және басқа да іс-шараларға қатысады;
4) тағылымдама жоспарының орындалғаны туралы есеп жасайды, онда оның жеке жоспарды орындағаны, сондай-ақ тәлімгер айқындаған міндеттерін орындағаны туралы мәліметтер көрсетеді;
тағылымдамадан өту кезінде алған ақпаратты жарияламайды.
Тағылымдама жоспары мен оның қорытындылары бойынша есеп тағылымдамадан өтушінің тағылымдамадан өткенін куәландыратын құжаттар болып табылады, олар оның жеке ісіне тігіледі.
54. Тәлімгер жазбаша есепке тағылымдамадан өтуші тағылымдамадан өткен құрылымдық бөлімшенің басшысы бекітетін тағылымдамадан өтушіге пікір қоса береді.
Пікірде оның тағылымдама барысында алған практикалық дағдылары мен білімі, кандидаттың даярлық дәрежесі, кәсіби, іскерлік және жеке қасиеттері туралы мәліметтер қамтылады.
Орындалғаны туралы белгілері бар жеке тағылымдама жоспарды, тағылымдама өту қорытындысы туралы үміткердің жазбаша есебін, сондай-ақ кандидатқа қатысты жасалған пікірді құрылымдық бөлімшенің басшысы қаржылық мониторинг органдарының кадр қызметіне ұсынады.
55. Тағылымдама кезеңінде кандидатқа атыс қаруы мен арнаулы құралдарды алып жүруге және сақтауға рұқсат етілмейді.
Кандидаттың жеке өміріне қауіп төнуі мүмкін не оның дербес әрекеттері мен шешімдері, кәсіби дайындығының төменділігіне байланысты заңдылықты, азаматтардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін бұзуға әкеліп соқтыратын болса, оны жедел іс-шараларға пайдалануға жол берілмейді.
Кандидат "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы заңына сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар мәліметі бар құжаттармен жұмысқа тартылмайды.
12-тарау. Шағымдану тәртібі
56. Конкурсқа қатысушылар мен кандидаттар конкурс комиссиясының шешіміне Әкімшілік рәсімдік-процестік кодекстің нормалары мен талаптарына сәйкес қаржылық мониторингтің жоғары тұрған органына немесе сотқа шағымдана алады.
Қаржылық мониторинг
органдарының
жедел-тергеу бөлімшелеріндегі
(экономикалық тергеу қызметі)
лауазымдарға орналасу үшін
конкурс пен тағылымдама
өткізудің қағидалары мен
шарттарына 1-қосымша
Байқаушыға арналған жадынама
Байқаушының:

51. Стажировка организуется по плану (далее - план), утвержденному руководителем структурного подразделения по согласованию с наставником.
В план могут быть внесены изменения и дополнения, о чем немедленно уведомляется стажер.
52. Наставник:
совместно со стажером разрабатывает план;
ознакамливает стажера с функциональными обязанностями, организацией работы органа по финансовому мониторингу;
контролирует ход стажировки и своевременное выполнение плана стажировки.
53. В период стажировки стажер:
1) совместно с наставником разрабатывает план стажировки;
2) ознакамливается с требованиями нормативных правовых и иных актов, регламентирующих деятельность структурного подразделения, в котором проходит стажировку, и органа по финансовому мониторингу в целом;
3) принимает участие в занятиях по профессиональной подготовке и других мероприятиях, проводимых по месту стажировки;
4) составляет отчет о выполнении плана стажировки, в котором отражается выполнение им индивидуального плана, а также сведения об исполненных заданиях, определенных наставником;
не разглашает информацию, полученную при прохождении стажировки.
Документами, удостоверяющими прохождение стажировки, являются план стажировки и отчет по ее итогам, которые приобщаются к личному делу стажера.
54. Наставник к письменному отчету прилагает отзыв на стажера, утверждаемый руководителем структурного подразделения, в котором стажер проходил стажировку.
Отзыв содержит сведения о полученных им в ходе стажировки практических навыках и знаниях, степени подготовки, профессиональных, деловых и личностных качествах кандидата.
План стажировки с отметками о его выполнении, письменный отчет кандидата об итогах прохождения стажировки, а также отзыв на стажера представляются руководителем структурного подразделения в кадровую службу органов по финансовому мониторингу.
55. В период стажировки кандидату не разрешается ношение и хранение огнестрельного оружия и специальных средств.
Не допускается использовать стажера в оперативных мероприятиях, когда может возникнуть угроза его жизни либо когда его самостоятельные действия и решения в силу профессиональной неподготовленности могут привести к нарушению законности, ущемлению прав, свобод и законных интересов граждан.
Стажер не допускается к работе с документами, имеющими сведения государственных секретов Республики Казахстан, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных секретах".
Глава 12. Порядок обжалования
56. Участники конкурса и кандидаты могут обжаловать решение конкурсной комиссии в вышестоящий орган по финансовому мониторингу либо в суд согласно нормам и требованиям Административного процедурно-процессуального кодекса.
Приложение 1
к Правилам и условиям
проведения конкурса
и стажировки для занятия
должностей в оперативно-
следственных подразделениях
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
Памятка для наблюдателя
Наблюдатель имеет возможность:

1) конкурсқа қатысушылар туралы ақпаратпен танысуға;
2) олармен әңгімелесу кезінде қатысуға;
3) әңгімелесу өткізу рәсімі туралы өз пікірін ол аяқталғаннан кейін білдіруге;
4) конкурс комиссиясы отырысының хаттамаларымен танысуға;
5) конкурстық комиссиясының жұмысы туралы өз пікірін қаржылық мониторинг органының басшылығына жазбаша түрде беруге мүмкіндігі бар;
Байқаушы:
1) әңгімелесу барысына фото-, аудио-, бейнетүсірілімдер жүргізуге;
2) конкурсқа қатысушылардың жеке басына қатысты деректерді жариялауға;
3) әңгімелесу өткізу процесіне араласуға, конкурстық комиссия отырысының барысына кедергі жасауға;
4) конкурсқа қатысушыларға қандай да бір жәрдем беруге;
5) конкурстық комиссияның мүшелері шешім қабылдаған кезде оларға әсер етуге;
6) нақты конкурсқа қатысушылар, олардың жеке қасиеттері туралы жария түрде баға беріп, пікір білдіре алмайды.
Қаржылық мониторинг
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріндегі (экономикалық
тергеу қызметі) лауазымдарға
орналасу үшін конкурс пен
тағылымдама өткізудің
қағидалары мен шарттарына
2-қосымша
Нысан
_____________________________
қаржылық мониторинг органының атауы
Өтініш
Мені бос тұрған ______________________________________________
_________________________________________________________________
лауазымына орналасу үшiн конкурсқа қатысуға жiберуiңiздi сұраймын.
Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшілеріндегі (экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарға орналасу үшін конкурс пен тағылымдама өткізудің қағидалары мен шарттарының негізгі талаптарымен таныстым және оларды орындауға мiндеттенемін.
Ұсынылған құжаттардың дәйектiлiгiне жауап беремін.
Қоса берілетін құжаттар:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________ ________________________________________________________
қолы аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі
20____жылғы "___" ___________
Қаржылық мониторинг
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріндегі (экономикалық
тергеу қызметі) лауазымдарға
орналасу үшін конкурс пен
тағылымдама өткізудің
қағидалары мен шарттарына
3-қосымша
Нысан
Фотосуретке арналған орын (3х4) Место для фотокарточки
Кадр есебі жөніндегі жеке ІС ПАРАҒЫ ЛИЧНЫЙ ЛИСТОК по учету кадров Кадр есебі жөніндегі жеке І С П А Р А Ғ Ы Л И Ч Н Ы Й Л И С Т О К по учету кадров

1) знакомится с информацией об участниках конкурса;
2) присутствовать при собеседовании с ними;
3) высказывать свое мнение о процедуре проведения собеседования после его завершения;
4) знакомиться с протоколами заседаний конкурсной комиссии;
5) представлять свое мнение о работе конкурсной комиссии в письменной форме руководству органа по финансовому мониторингу;
Наблюдатель не имеет возможности:
1) проводить фото-, аудио-, видеосъҰмку хода собеседования;
2) разглашать персональные данные участников конкурса;
3) вмешиваться в процесс проведения собеседования, препятствовать в ходу заседания конкурсной комиссии;
4) оказывать какое-либо содействие участникам конкурса;
5) воздействовать на членов конкурсной комиссии при принятии ими решений;
6) публично оценивать или выражать мнение о конкретных участниках конкурса, их личных качествах.
Приложение 2
к Правилам и условиям
проведения конкурса и
стажировки для занятия
должностей в оперативно-
следственных подразделениях
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
Форма
____________________________
наименование органа
по финансовому мониторингу
Заявление
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на занятие вакантной должности
____________________________________________________________________
С основными требованиями Правил и условий проведения конкурса и стажировки
для занятия должностей в оперативно-следственных подразделениях органов
по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) ознакомлен
(ознакомлена) и обязуюсь их выполнять.
Отвечаю за подлинность представленных документов.
Прилагаемые документы:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Подпись Фамилия, имя и отчество (при его наличии)
"___" ___________ 20____года.
Приложение 3
к Правилам и условиям
проведения конкурса и
стажировки для занятия
должностей в оперативно-
следственных подразделениях
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
Форма
Фотосуретке арналған орын (3х4) Место для фотокарточки
Кадр есебі жөніндегі жеке І С П А Р А Ғ Ы
Л И Ч Н Ы Й Л И С Т О К по учету кадров

12. Еңбек жолыңыз (жоғары және арнаулы орта оқу орындарында оқыған жылдарыңыз, әскери қызмет, қоса атқарған жұмысыңыз, кәсіпкерлік қызметіңіз және с.с. қоса алғанда)
_________________________________________________________________
Бұл тармақты толтырғанда мекемелер мен кәсіпорындар кезінде қалай аталса, сол қалпында берілсін, әскери қызметтің лауазымы мен әскери бөлімі қоса көрсетілсін
Трудовая деятельность (включая учебу в высших и средних специальных
учебных заведениях, военную службу, работу по совместительству, предпринимательскую деятельность и т.п.)
_________________________________________________________________
При заполнении данного пункта учреждения организации и предприятия необходимо именовать так, как они назывались в свое время, военную службу записывать с указанием должности и номера воинской части
Айы және жылы
Месяц и год
Қызметі, мекеме, ұйым, кәсіпорын, сондай-ақ министрлік (ведомство) қоса көрсетілсін
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия, а также министерства (ведомства)
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның тұрған жері
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
келген
вступления
кеткен
ухода
Айы және жылы
Месяц и год
Қызметі, мекеме, ұйым, кәсіпорын, сондай-ақ министрлік (ведомство) қоса көрсетілсін
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия, а также министерства (ведомства)
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның тұрған жері
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
келген
вступления
кеткен
ухода
13. Жақын туыстарыңыз (әкеңіз, шешеңіз, бауырларыңыз, апа-қарындастарыңыз және балаларыңыз), сондай-ақ жұбайыңыз (зайыбыңыз):
Ваши близкие родственники (отец, мать, братья, сестры и дети), а также муж (жена):
Туысқандық деңгейі
Степень родства
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Фамилия, имя, отчество1
(при его наличии)
Туған жері, датасы
Дата, место рождения
Жұмыс орны, қызметі
Место работы, должность
Тұрғылықты мекен-жайы
Адрес местожительства
___________________________________
1Егер туысқандарыңыз фамилиясын, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда) өзгерткен болса, олардың бұрынғы тегін, атын, әкесінің атын қоса көрсетіңіз
Если родственники изменяли фамилию, имя, отчество, то необходимо указать их прежние фамилию, имя, отчество (при его наличии)
14. Қандай мемлекеттік және өзге марапаттарыңыз бар
______________________________________________
Какие имеете государственные и другие награды (қашан, немен марапатталдыңыз)
(когда и чем награждены)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

12. Еңбек жолыңыз (жоғары және арнаулы орта оқу орындарында оқыған
жылдарыңыз, әскери қызмет, қоса атқарған жұмысыңыз,
кәсіпкерлік қызметіңіз және түгел жазылады)
_________________________________________________________________________
Бұл тармақты толтырғанда мекемелер мен кәсіпорындар кезінде қалай аталса, сол
қалпында берілсін, әскери қызметтің лауазымы мен әскери бөлімі қоса көрсетілсін
Трудовая деятельность (включая учебу в высших и средних специальных учебных
заведениях, военную службу, работу по совместительству, предпринимательскую деятельность)
________________________________________________________________________
При заполнении данного пункта учреждения организации и предприятия необходимо
именовать так, как они назывались в свое время, военную службу записывать
с указанием должности и номера воинской части
Айы және жылы
Месяц и год
Қызметі, мекеме, ұйым, кәсіпорын, сондай-ақ министрлік (ведомство) қоса көрсетілсін
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия, а также министерства (ведомства)
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның тұрған жері
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
Келген
вступления
кеткен
ухода
Айы және жылы
Месяц и год
Қызметі, мекеме, ұйым, кәсіпорын, сондай-ақ министрлік (ведомство) қоса көрсетілсін
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия, а также министерства (ведомства)
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның тұрған жері
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
Келген
вступления
кеткен
ухода
13. Жақын туыстарыңыз (әкеңіз, шешеңіз, бауырларыңыз, апа-қарындастарыңыз және балаларыңыз), сондай-ақ жұбайыңыз (зайыбыңыз):
Ваши близкие родственники (отец, мать, братья, сестры и дети), а также муж (жена):
Туысқандық деңгейі
Степень родства
Тегі, аты, әкесінің аты
Фамилия, имя, отчество1
Туған жері, датасы
Дата, место рождения
Жұмыс орны, қызметі
Место работы, должность
Тұрғылықты мекен-жайы
Адрес местожительства
___________________________________
1Егер туысқандарыңыз фамилиясын, атын, әкесінің атын өзгерткен болса, олардың
бұрынғы тегін, атын, әкесінің атын қоса көрсетіңіз
Если родственники изменяли фамилию, имя, отчество, то необходимо указать
их прежние фамилию, имя, отчество (при его наличии)
14. Қандай мемлекеттік және өзге марапаттарыңыз бар
________________________________________________
Какие имеете государственные и другие награды
(қашан, немен марапатталдыңыз)
(когда и чем награждены)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

15. Әскери қызметке қатысыңыз және әскери атағыңыз
_____________________________________________
Отношение к воинской обязанности и воинское звание
_______________________________________________________________
Құрамы______________________________Әскер түрі_________________
Состав (командалық, саяси, әкімшілік, техникалық және т.б.)
Род войск (командный, политический, административный, технический и т.д.)
16. Мекенжайыңыз бен телефоныңыз_______________________________
Домашний адрес и телефон
_____________________________________________________________
"_____"________________20_____года. Өзінің қолы_____________________
(толтырылған мезгілі) Личная подпись
(дата заполнения)
(Жеке іс парағын толтырушы қызметкер кейінгі өзгерістер туралы (білімі, ғылыми дәреже, атақ алуы) қызмет орнына хабарлауға міндетті. Бұл мағлұматтар жеке іс қағазына енгізіледі).
(Работник, заполняющий личный листок, обязан о всех последующих изменениях (образовании, присвоении ученой степени, ученого звания) сообщать по месту работы для внесения этих изменений в его личное дело).
Қаржылық мониторинг
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріндегі (экономикалық
тергеу қызметі) лауазымдарға
орналасу үшін конкурс пен
тағылымдама өткізудің
қағидалары мен
шарттарына
4-қосымша
Нысан
Ө М І Р Б А Я Н
А В Т О Б И О Г Р А Ф И Я
Өз қолымен еркін толтырылады, алайда төмендегідей деректер міндетті түрде көрсетілуге тиіс: тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған күні және туған жері; қай кезден, қандай қызметте, қай жерде жұмыс істеді; қашан жұмыс істей бастады, жұмыстан босау, ауысу себебі; Қарулы Күштер қатарына қызмет етуге қашан шақырылды, қайда және қандай қызмет атқарды; әкесінің, шешесінің, жұбайының (ерінің), туған әпке-қарындастарының (сіңілілерінің), бауырларының және балаларының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған күні. Өзі, жұбайы (ері) және жақын туыстары қылмыстық жауапқа тартылған ба (қашан? не үшін?).
Пишется собственноручно в произвольной форме, но с обязательным указанием следующих сведений: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения; с какого времени начал работать, кем, где, когда где работал(а), причины перехода; когда и кем призывался на службу в Вооруженные Силы, где и в качестве кого проходил службу; фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата, месяц и год рождения родителей, жены (мужа), детей, близких родственников; привлекались ли Вы, Ваша жена (муж) и родственники к уголовной ответственности (когда, за что).
"_____"___________________________20____ж./ г.
(толтырылған дата)
(дата заполнения)
Өзінің қолы ________________________________
Подпись
Қаржылық мониторинг
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріндегі (экономикалық
тергеу қызметі) лауазымдарға
орналасу үшін конкурс пен
тағылымдама өткізу
қағидалары мен
шарттарына
5-қосымша
Дене шынықтыру дайындығының бақылау нормативтері
Ерлер үшін жалпы нормативтер
Жаттығудың атауы
Баға
Медициналық жас тобы
30 дейін

15. Әскери қызметке қатысыңыз және әскери атағыңыз
_________________________________________________________________
Отношение к воинской обязанности и воинское звание
_________________________________________________________________
Құрамы ______________________________Әскер түрі __________________
Состав (командалық, саяси, әкімшілік, техникалық)
Род войск (командный, политический, административный, технический и т.д.)
16. Мекен-жайыңыз бен телефоныңыз ________________________________
Домашний адрес и телефон
_________________________________________________________________
"_____"________________20_____года.
Өзінің қолы _______________________
(толтырылған мезгілі)
Личная подпись
(дата заполнения)
(Жеке іс парағын толтырушы қызметкер кейінгі өзгерістер туралы (білімі, ғылыми
дәреже, атақ алуы т.с.с.)
қызмет орнына хабарлауға міндетті. Бұл мағлұматтар жеке іс қағазына енгізіледі).
(Работник, заполняющий личный листок, обязан о всех последующих изменениях
(образовании, присвоении ученой степени, ученого звания) сообщать по месту
работы для внесения этих изменений в его личное дело).
Приложение 4
к Правилам и условиям
проведения конкурса и
стажировки для занятия
должностей в оперативно-
следственных подразделениях
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
Форма
Ө М І Р Б А Я Н
А В Т О Б И О Г Р А Ф И Я
Өз қолымен еркін толтырылады, алайда төмендегідей деректер міндетті түрде көрсетілуге тиіс: тегі, аты, әкесінің аты, туған күні және туған жері; қай кезден, қандай қызметте, қай жерде жұмыс істеді; қашан жұмыс істей бастады, жұмыстан босау, ауысу себебі; Қарулы Күштер қатарына қызмет етуге қашан шақырылды, қайда және қандай қызмет атқарды; әкесінің, шешесінің, жұбайының (ерінің), туған әпке-қарындастарының (сіңілілерінің), бауырларының және балаларының тегі, аты, әкесінің аты, туған күні. Өзі, жұбайы (ері) және жақын туыстары қылмыстық жауапқа тартылған ба (қашан? не үшін?).
Пишется собственноручно в произвольной форме, но с обязательным указанием следующих сведений: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения; с какого времени начал работать, кем, где, когда где работал(а), причины перехода; когда и кем призывался на службу в Вооруженные Силы, где и в качестве кого проходил службу; фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата, месяц и год рождения родителей, жены (мужа), детей, близких родственников; привлекались ли Вы, Ваша жена (муж) и родственники к уголовной ответственности (когда, за что).
"_____"_______________20____жыл/ года.
(толтырылған дата)
(дата заполнения)
Өзінің қолы
________________________
Подпись
Приложение 5
к Правилам и условиям
проведения конкурса и
стажировки для занятия
должностей в оперативно-
следственных подразделениях
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
Контрольные нормативы физической подготовки
Общие нормативы для мужчин
Наименование норматива
Оценка
Медико-возрастные группы
до 30

1. Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріндегі (экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарға конкурстан тыс орналасудың осы қағидалары мен шарттары (бұдан әрі - Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 7-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Бос лауазымға конкурстан тыс іріктеу арқылы орналасуға үміткер кандидаттар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес қаржылық мониторинг органдарына қызметке конкурстан тыс іріктеу арқылы қабылдау туралы өтініш береді.
Қызметке конкурстан тыс іріктеу арқылы қабылдау туралы шешімді қабылдау үшін Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) төрағасы, Агенттіктің аумақтық органдарының басшылары немесе олардың тапсырмасы бойынша үміткерді тағайындау жорамалданып отырған құрылымдық бөлімшелердің басшылары өтініш (қызметке қабылдау туралы) тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде әңгімелесу жүргізеді, атқаратын жұмыстың сипатын және лауазымдық міндеттерін түсіндіреді.
3. Әңгімелесу жүргізілгеннен кейін кандидат бес жұмыс күні ішінде кадр қызметі бөлімшесіне мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша конкурс қатысушысына арналған сауалнама;
3) осы Қағидаларға 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өмірбаян;
4) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
5) білімі туралы құжаттардың түпнұсқасы;
6) еңбек қызметін растайтын құжаттың түпнұсқасы;
7) әскери қызметін өткергенін немесе Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери-оқу резервін даярлау бойынша әскери даярлықтан өткенін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мерзімді әскери қызметке шақырудан босатылғанын немесе шақырудың кейінге шегерілгенін растайтын құжаттың (барболған жағдайда) көшірмесі;
8) көлемі 3х4 (4 дана) фотосуреті;
9) үміткер және оның зайыбы (жұбайы) Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Заңына сәйкес тұрғылықты жері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына табыстары және мүлкі туралы декларацияны табыс еткенін растайтын құжаты;
10) өзіне заңды түрде тиесілі ақшаны, сондай-ақ мүліктік жалдауға берілген өзге мүлікті қоспағанда, коммерциялық ұйымдардың жарғылық капиталындағы, өзінің меншігіндегі үлестерді (акциялар пакеті) және пайдаланылуы табыс алуға әкелетін өзге де мүлікті сенімгерлік басқаруға бергенін растайтын құжаты (мүлікті сенімгерлік басқаруға беру туралы нотариалды куәландырылған шарт).
Егер үміткердің өзіне заңды түрде тиесілі ақшаны, сондай-ақ мүліктік жалдауға берілген өзге мүлікті қоспағанда, коммерциялық ұйымдардың жарғылық капиталындағы, өзінің меншігінде үлестері (акциялар пакеті) және пайдаланылуы табыс алуға әкелетін өзге де мүлкі болмаған жағдайда, осы тармақта көрсетілген құжатарды ұсыну талап етілмейді.

1. Настоящие Правила и условия внеконкурсного занятия должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (далее – Закон).
2. Кандидаты, претендующие на занятие вакантной должности вне конкурсного отбора, подают в органы по финансовому мониторингу заявление о приеме на службу вне конкурсного отбора, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Для принятия решения о приеме на службу вне конкурсного отбора Председатель Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентства), руководители территориальных органов Агентства или по их поручению руководители структурных подразделений, в которые предполагается назначение кандидата, в течение десяти рабочих дней со дня регистрации заявления (о приеме на службу), проводят собеседование, разъясняют характер предстоящей работы и должностные обязанности.
3. После проведения собеседования, в течение пяти рабочих дней кандидат предоставляет в кадровую службу следующие документы:
1) заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) анкету по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) автобиографию по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
5) оригиналы документов об образовании, с копиями;
6) оригинал документа подтверждающего трудовую деятельность, с копией;
7) копию документа, подтверждающего прохождение воинской службы или военной подготовки в специализированных организациях Министерства обороны по подготовке военно-обученного резерва, а также освобождение или отсрочку от призыва на срочную воинскую службу в соответствии с законодательством Республики Казахстан (при наличии);
8) фотографию размером 3х4 (4 штуки);
9) документы, подтверждающие предоставление кандидатом и его супругой (супругом) в органы государственных доходов по месту жительства декларации о доходах и имуществе в соответствии с Законом Республики Казахстан "О противодействии коррупции";
10) документы, подтверждающие передачу в доверительное управление находящихся в собственности кандидата доли (пакеты акций) в уставном капитале коммерческих организаций и иное имущество, использование которого влечет получение доходов, за исключением денег, законно принадлежащих этим лицам, а также иного имущества, переданного в имущественный наем (нотариально заверенный договор на доверительное управление имуществом).
Представление документов, указанных в настоящем подпункте не требуется, в случае если кандидат не имеет в собственности доли (пакеты акций) в уставном капитале коммерческих организаций и иное имущество, использование которого влечет получение доходов, за исключением денег, законно принадлежащих этим лицам, а также иного имущества, переданного в имущественный наем.

4. Кандидаттар өздерінің білімі, жұмыс тәжірибесі, кәсіби деңгейі мен беделіне қатысты қосымша ақпараттарды (біліктілігін арттыру, ғылыми дәреже мен атақ беру туралы құжаттардың көшірмелері, ұсынымдар, ғылыми басылымдар, олардың кәсіби қызметін, біліктілігін сипаттайтын өзге де мәліметтер) ұсына алады.
5. Кандидат осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттарды қағаз тігілетін мұқабаға салып, қолма-қол тәртіпте немесе пошта арқылы ұсынады.
Құжаттар кадр қызметімен қолма-қол қабылданған кезде кандидатқа күні мен уақыты, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
6. Құжаттарды қабылдау және кандидаттарды зерделеу жұмыстарын ұйымдастыруды қаржылық мониторинг органдарының кадр қызметі жүзеге асырады.
Кадр қызметі осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттарды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оларды қарастырады, үміткердің біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
7. Кандидаттар ұсынған құжаттарды тексеру аяқталғаннан кейін кадр қызметі бөлімшесі оның қызметке жарамдылығын анықтау үшін оған медициналық және психофизиологиялық куәландырудан, соның ішінде полиграфологиялық зерттеуден және әскери-дәрігерлік комиссиялардан өту үшін жолдама береді.
8. Арнайы тексерістің нәтижелері болмаған жағдайда кадр қызметі үміткерге қатысты материалдарды ұлттық қауіпсіздік органдарына арнайы тексеріс жүргізу үшін жолдайды.
9. Құқық қорғау органдарының бұрынғы қызметкерлерін қызметке қабылдау кезінде кадр қызметі мұрағаттық жеке істі зерделейді және осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген жаңартылған құжаттарды қосады.
10. Кадр қызметі құжаттарды кәсіби құзыреттері және бәсекеге қабілеттілігінің көрсеткіші, осы Қағидалардың 10 және 11-тармақтарының ережелерін ескере отырып ұсынғаннан кейін, Агенттік төрағасы, Агенттіктің аумақтық органының басшысы келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) қызметке қабылдауға келісім береді;
2) қызметке қабылдаудан дәлелді түрде бас тартады.
Үміткер қойылған біліктілік талаптарына және "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-тармағында көзделген құқық қорғау қызметіне тұру шарттарына сәйкес келмеген, сондай-ақ осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген құжаттарды ұсынбаған немесе толық ұсынбаған жағдайда олар қызметке қабылдаудан бас тартуға негіз болады.
11. Конкурсқа қатысушылар мен конкурстық іріктеуден тыс бос лауазымға орналасуға үміткер кандидаттар конкурстан тыс іріктеу бойынша қабылдау шешіміне жоғары тұрған қаржылық мониторинг органына не сотқа Әкімшілік рәсімдік-процестік кодекстің нормалары мен талаптарына сәйкес шағымдана алады.
Қаржылық мониторинг
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріндегі (экономикалық
тергеу қызметі) лауазымдарға
конкурстан тыс орналасудың
қағидалары мен
шарттарына 1-қосымша
Нысан
_______________________________
(Қаржылық мониторинг органының басшысы)
Өтініш
Мені қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшесіне (экономикалық тергеу қызметі) қызметке қабылдауды сұраймын.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріндегі (экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарға конкурстан тыс орналасудың қағидалары мен шарттарының талаптарымен таныстым, келісемін және оларды орындауға міндеттенемін.
Ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің дәйектілігін растаймын.
Мен хабарлаған жалған мәліметтердің қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметі) қызметке қабылдаудан бас тартуға, осы қызметтен жұмыстан шығаруға әкеліп соғуы мүмкін екені маған белгілі.
Маған қатысты тексеріс іс-шараларын жүргізуге келісемін.
Қоса берілетін құжаттар:
____________________________________;
____________________________________;
____________________________________.
(қолы, тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда))
20__жылғы "___" ___________
Қаржылық мониторинг
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріндегі (экономикалық
тергеу қызметі) лауазымдарға
конкурстан тыс орналасудың
қағидалары мен шарттарына
2-қосымша
САУАЛНАМА
СҰРАҚТАР
ЖАУАПТАР

4. Кандидаты могут предоставлять дополнительную информацию, касающуюся их образования, опыта работы, профессионального уровня и репутации (копии документов о повышении квалификации, присвоении ученых степеней и званий, рекомендации, научные публикации, иные сведения, характеризующие их профессиональную деятельность, квалификацию).
5. Кандидат представляет документы, указанные в пункте 3 настоящих Правил, вложенные в скоросшиватель, в нарочном порядке или по почте.
При приеме документов нарочно кадровой службой, кандидату выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
6. Организация работы по приему документов и изучению кандидатов осуществляется подразделением кадровой службы органов по финансовому мониторингу.
Кадровая служба в течение трех рабочих дней со дня получения документов, указанных в пункте 3 настоящих Правил, рассматривает их, осуществляет проверку соответствия кандидата квалификационным требованиям.
7. После завершения проверки документов, представленных кандидатом, подразделением кадровой службы ему выдается направление на медицинское и психофизиологическое освидетельствование, в том числе полиграфологическое исследование, в военно-врачебных комиссиях для определения пригодности к службе.
8. В случае отсутствия результатов специальной проверки кадровая служба направляет в отношении кандидата материалы в органы национальной безопасности для проведения специальной проверки.
9. При приеме на службу бывших сотрудников правоохранительных органов кадровая служба изучает архивное личное дело и прикладывает обновленные документы, указанные в пункте 6 настоящих Правил.
10. После предоставления кадровой службой документов с учетом профессиональных компетенций, показателя конкурентоспособности сотрудника, а также положений пунктов 10 и 11 настоящих Правил, Председатель Агентства, руководитель территориального органа Агентства принимает одно из следующих решений:
1) дает согласие о приеме на службу;
2) мотивировано отказывает в приеме на службу.
Основаниями для отказа в приеме на службу являются несоответствие кандидата предъявляемым квалификационным требованиям, условиям поступления на правоохранительную службу, предусмотренным пунктом 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе", непредставление или неполное представление документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил.
11. Участники конкурса и кандидаты, претендующие на занятие вакантной должности вне конкурсного отбора могут обжаловать решение приема по внеконкурсному отбору в вышестоящий орган по финансовому мониторингу либо в суд согласно нормам и требованиям Административного процедурно-процессуального кодекса.
Приложение 1
к Правилам и условиям
внеконкурсного занятия
должностей в оперативно-
следственных подразделениях
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
____________________________
(руководитель органа
по финансовому мониторингу)
Заявление
Прошу принять меня на службу в оперативно-следственное подразделение органов
по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)
________________________________________________________________________
С требованиями Правил и условий внеконкурсного занятия должностей в оперативно-
следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба
экономических расследований) ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна)
и обязуюсь их выполнять.
Подлинность представленных документов и сведений подтверждаю.
Мне известно, что недостоверные сведения, сообщенные мною, могут повлечь отказ
в принятии на службу в оперативно-следственные подразделения органов
по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), увольнение
с данной службы.
Согласен (согласна) на проведение в отношении меня проверочных мероприятий.
Прилагаемые документы:
_______________________________________________________________________;
_______________________________________________________________________.
(подпись, фамилия, имя и отчество (при его наличии)
"____№_______________ 20__ года.
Приложение 2
к Правилам и условиям
внеконкурсного занятия
должностей в оперативно-
следственных подразделениях
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
АНКЕТА
ВОПРОСЫ
ОТВЕТЫ

1. Аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі
2. Тегін, атын немесе әкесінің атын өзгерткен болса, қашан, қайда және қандай себептермен өзгерткен.
3. Туған жылы, күні, айы және орны (ауыл, қала, аудан, облыс, республика).
4. Ұлты, азаматтығы (егер өзгерткен болса, қашан және қандай себептермен екені көрсетілсін).
5. Білімі (қашан және қандай оқу орындарын аяқтаған, дипломдардың нөмірлері), диплом бойынша мамандығы мен біліктілігі.
6. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы (қашан берілген, дипломның нөмірі), ғылыми еңбегі және шығармалары туралы мәліметтер.
7. Ана тіліңіз, басқа қандай тілдерді және қай дәрежеде білесіз?
8. Заңнамада белгіленген тәртіпте әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектеулі деп танылдыңыз ба?
9. Құқық қорғау органына қызметке тұрмастан бұрын сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылдыңыз ба?
10. Құқық қорғау органына қызметке тұрмастан бұрын сот тәртібімен әдейі құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін әкімшілік шара қолданылды ма?
11. Құқық қорғау органына қызметке тұрмас бұрын сот тәртібімен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін әкімшілік шара қолданылды ма?
12. Бұрын сотталған немесе қылмыстық жауаптылықтан ақталмайтын негіздер бойынша босатылған, сондай-ақ мемлекеттік қызметтен, өзге де құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан теріс себептермен шығарылған болдыңыз ба?
13. Сіздің жақын туысқандарыңыз сотталған болды ма (қашан және не үшін)?
14. Сіз және Сіздің жақын туысқандарыңыз шетелде болған ба, қашан және қандай мақсатпен?
15. Сізде немесе жұбайыңызда (зайыбыңызда) шетелде тұрақты тұратын туысқандар бар ма (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы, туысқандық деңгейі, тұрғылықты жері, тұратын елі, олар шетелде қай уақыттан бері тұрады, немен айналысады)?
16. Сіз орналасайын деп отырған лауазымның тікелей бағыныстылығындағы лауазымды атқарып отырған мемлекеттік қызметшінің жақын туысы (ата-анасы, баласы, қызы, асырап алушы, асырап алынған, толық немесе толық емес ағасы және апасы, атасы, әжесі, немересі, зайыбы немесе жұбайы) болып табыласыз ба?
17. Сіз орналасайын деп отырған лауазымның тікелей бағыныстылығындағы лауазымды атқарып отырған мемлекеттік қызметшінің жақын туысы (ата-анасы, баласы, қызы, балалыққа алушы, балалыққа алынған, толық немесе толық емес ағасы және апасы, атасы, әжесі, немересі, зайыбы немесе жұбайы) болып табыласыз ба?
18. Ата-аналар, балалар, асырап алушылар, асырап алынғандар, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек ағалы-інілер мен апалы-сіңлілер, аталар, әжелер, немерелер немесе жұбай (зайып) жақын туысқандар болып табылады*.
Туысқандық деңгейі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған жері, жылы, айы, күні
Жұмыс орны және лауазымы
Тұрғылықты мекен-жайы
* Егер туысқандарыңыз тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда) өзгерткен болса, онда олардың бұрынғы тегін, атын, әкесінің атын да көрсету қажет.

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2. Если изменяли фамилию, имя или отчество, укажите их, а также когда, где и по какой причине изменял(а).
3. Год, число, месяц и место рождения (село, город, район, область, республика).
4. Национальность, гражданство (если изменяли, то укажите, когда и по какой причине).
5. Образование (когда и какие учебные заведения окончили, номера дипломов), специальность и квалификация по диплому.
6. Сведения об ученой степени, ученом звании (когда присвоено, номер диплома), научных трудах и изобретениях.
7. Родной язык, какими другими языками владеете и в какой степени?
8. Признавались ли Вы в установленном законом порядке недееспособным или ограниченно дееспособным?
9. Привлекались ли Вы перед поступлением на правоохранительную службу к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения?
10. Налагалось ли на Вас в судебном порядке административное взыскание за умышленное правонарушение перед поступлением на правоохранительную службу?
11. Налагалось ли на Вас в судебном порядке административное взыскание за совершение коррупционного правонарушения до поступления на правоохранительную службу?
12. Были ли Вы ранее судимы или освобождены от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям, а также уволены по отрицательным мотивам с государственной службы, из иных правоохранительных органов, судов и органов юстиции?
13. Были ли Ваши близкие родственники судимы (когда и за что)?
14. Были ли Вы и Ваши близкие родственники за границей?
15. Имеются ли у Вас или супруги (супруга) родственники, постоянно проживающие за границей (фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, степень родства, место жительства, страна проживания, с какого времени проживают за границей, чем занимаются? фамилия, имя, отчество ?
16. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном, дочерью, усыновителем, усыновленным, полнородным или неполнородным братом или сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или супругой) государственного служащего, занимающего должность, находящуюся в непосредственной подчиненности должности, на которую Вы претендуете?
17. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном, дочерью, усыновителем, усыновленным, полнородным или неполнородным братом или сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или супругой) государственного служащего, занимающего должность в непосредственной подчиненности к которой находится должность, на которую Вы претендуете?
18. Близкими родственниками являются родители, дети, усыновители, усыновленные, полнородные и неполнородные братья и сестра, дедушки, бабушки, внуки или супруг (супруга) *.
Степень родства
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата и место рождения
Место работы и должность
Адрес местожительства
* Если родственники изменяли фамилию, имя, отчество (при его наличии), то необходимо указать их прежние фамилию, имя, отчество (при его наличии).

19. Еңбек жолын бастағаннан бері істеген жұмыстары (жоғары және арнаулы орта оқу орындарының күндізгі бөлімінде оқыған жылдарын, әскери қызметін, қоса атқарған жұмысын, кәсіпкерлік қызметін қоса есептегенде)
Бұл тармақты толтырғанда мекемелер, ұйымдар мен кәсіпорындар сол уақытта қалай аталса, сол қалпында аталуы керек. Әскери қызметін жазғанда лауазымын, әскери бөлімшенің нөмірін, оның орналасқан жерін көрсету керек.
Айы және жылы
Лауазымы, мекеменің, ұйымның, кәсіпорынның атауы көрсетіле отырып
Мекеменің, ұйымның, кәсіпорынның тұрған жері
келу
Кету
20. Әскери міндетке қатысы және әскери атағы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
21. Үй мекен-жайы (нақты тіркелген мекен-жайы және тұратын мекен-жайы), үй телефонының, ұялы телефонның нөмірі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
22. Төлқұжат, жеке куәлігі ____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(сериясы, нөмірі, кім және қашан берген)
23. Қосымша мәліметтер (мемлекеттік наградалар, сайланбалы өкілдік органдарға қатысуы, сондай-ақ кандидаттың өзі туралы хабарлағысы келген басқа да ақпарат)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________
(қолы, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі)
20__жылғы "___" ___________
Қаржылық мониторинг
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріндегі (экономикалық
тергеу қызметі) лауазымдарға
конкурстан тыс орналасудың
қағидалары мен шарттарына
3-қосымша
Нысан
ӨМІРБАЯН
Өмірбаян қатысушының өз қолымен, еркін түрде, түзетусіз, шимақсыз, мынандай мәліметтерді міндетті түрде көрсетумен толтырылады:
- аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі, туған күні мен жері, ұлты, ана тілі, қандай тілдерді біледі;
- қашан, қайда, қандай оқу мекемелерінде оқыған, білімі бойынша мамандығы;
- қандай қызметте, қашан, қайда жұмыс атқарған, кәсіпорынның, мекеменің немесе ұйымның толық атауы және мекен-жайы, бір жұмыс орнынан екіншіге ауысу себебі, тәртіптік, әкімшілік, материалдық немесе қоғамдық шаралар қолданылған ба, қолданылса, қашан, кіммен, не үшін (қандай шара);
- әскери міндетке қатысы: қашан және кіммен нақты әскери қызметке шақырылған (егер шақырылмаса, не себептен), қандай әскери бөлімде (нөмірі), қандай қызметте қызмет атқарған, қашан және қандай лауазымнан Қарулы Күштердің запасына шығарылған, әскери атағы;
- отбасы жағдайы: қашан некеге тұрған, жұбайының (зайыбының) аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі, туған күні мен жері, ұлты, жұмыс орны, лауазымы, егер қатысушының, оның жұбайының (зайыбының), жақын туыстарының тегі өзгертілген болса, олардың алғашқы аты-жөнін көрсету қажет;
- қатысушы, оның жұбайы (зайыбы) немесе туыстарының бірі шетел азаматтығында болған немесе бар ма (кім, туысқандық дәрежесі), олардың ішінде шетелде болған ба (қашан, қайда, қандай мақсатпен) немесе шетелге тұрақты тұру үшін шығу туралы қолдаухат ұсынған ба (қашан, қандай себептермен), шетел азаматы болып табылатын туыстар мен таныстар, шетелде тұратын, бірақ қазақстандық азамат болып табылатын туыстар мен таныстар бар ма (аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі, туысқандық дәрежесі, айналысатын кәсібі, мекен-жайы), олармен қандай қарым-қатынаста; қатысушы, оның жұбайы (зайыбы), жақын туыстары қылмыстық жауапкершілікке тартылған ба (қашан, не үшін, қандай жазаға).
"__"_________________20_____ж./г.
(толтырылған дата)
Өзінің қолы _____________________
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігінің төрағасы
2022 жылғы 6 қаңтардағы
№ 2 бұйрыққа
5 қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізілімі

19. Выполняемая работа с начала трудовой деятельности (включая учебу на очных отделениях в высших и средних специальных учебных заведениях, военную службу и работу по совместительству, предпринимательскую деятельность).
При заполнении данного пункта учреждения, организации и предприятия необходимо именовать так, как они назывались в свое время. Военную службу записывать с указанием должности, номера воинской части и места дислокации.
Месяц и год
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
Поступления
Ухода
20. Отношение к воинской обязанности и воинское звание
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
21. Домашний адрес (адрес фактической прописки и адрес проживания),
номер домашнего телефона, сотового телефона _________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
22. Паспорт, удостоверение личности _________________________________________
__________________________________________________________________________
(серия, номер, кем и когда выдан)
23. Дополнительные сведения (государственные награды, участие в выборных
представительных органах, а также другая информация, которую кандидат желает
сообщить о себе)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя и отчество (при его наличии)
"____"______________20_____ г.
Приложение 3
к Правилам и условиям
внеконкурсного занятия
должностей в оперативно-
следственных подразделениях
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
Форма
А В Т О Б И О Г Р А Ф И Я
Автобиография пишется участником собственноручно, в произвольной форме, без помарок и исправлений, с обязательным указаниям следующих сведений:
- фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения, национальность, родной язык, какими языками еще владеет;
- когда, где, в каких учебных заведениях учился, специальность по образованию;
- кем, когда и где работал с указанием полного наименования и адреса предприятия, учреждения или организации, причины перехода с одной работы на другую, применялись ли меры дисциплинарного, административного, материального или общественного воздействия, если да, то когда, кем, за что (мера воздействия);
- отношение к воинской обязанности: когда и кем призван на действительную военную службу (если не призывался, то указать причину), в каких воинских частях (указать номер) и в качестве кого проходил службу, когда и с какой должности уволен в запас Вооруженных Сил, воинское звание;
- семейное положение: когда вступил в брак, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения, национальность, место работы и должность, место жительства супруги (супруга), если участник, его супруга (супруг) или их близкие родственники меняли фамилию, указать прежние установочные данные;
- состоял или состоит ли участник, его супруга (супруг) или кто-нибудь из их родственников иностранном гражданстве (кто, степень родства), кто из них был за границей (где, когда, с какой целью) или ходатайствовал о выезде за границу на постоянное место жительства (когда, по какой причине), имеются ли родственники и знакомые из числа иностранцев, родственники и знакомые из числа казахстанских граждан, проживающих за границей (фамилия, имя, отчество (при его наличии), степень родства, род занятий, где проживают), в чем выражается связь с ними; привлекался ли участник, его супруга (супруг) или кто-либо из их близких родственников к уголовной ответственности (когда, за что, мера наказания).
"_____"_______________20____ж./ г.
(толтырылған дата)
(дата заполнения)
Өзінің қолы __________________________
одпись
Приложение 5 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 января 2022 года № 2
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан

1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" 2014 жылғы 17 қарашадағы № 498 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9933 болып тіркелген);
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 5 қаңтардағы № 3 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14779 болып тіркелген);
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 498 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 867 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17676 болып тіркелген);
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" 2019 жылғы 19 ақпандағы № 121 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18339 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтары тізбесінің 1-тармағы.

1. приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 498 "О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9933);
2. приказ Министра финансов Республики Казахстан от 5 января 2017 года № 3 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14779);
3. приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года № 867 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 498 "О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17676);
4. пункт 1 Перечня некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 19 февраля 2019 года № 121 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18339).