Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметі) конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдарының тізбесін және қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 9 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 17 қаңтарда № 26506 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Құқық қорғау қызметі туралы" Заңының 33-бабының 1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметі) конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдарының тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидалары мен шаттары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметі) конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдарының тізбесін және қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 868 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17586 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Кадр жұмысы департаменті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуге алынуын;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігінің төрағасы
Ж. Элиманов
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігінің төрағасы
2022 жылғы 6 қаңтардағы
№ 9 бұйрыққа қосымша 1
Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметі) конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдарының тізбесі
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің аумақтық органдарына (экономикалық тергеу қызметі) конкурстық негізде орналасатын:
бөлім басшысы.
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігінің төрағасы
2022 жылғы 6 қаңтардағы
№ 9 бұйрыққа қосымша 2
Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидалары мен шарттары
1-бөлім. Жалпы ереже

Об утверждении Перечня руководящих должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе, Правил и условий проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 6 января 2022 года № 9. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 января 2022 года № 26506
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Перечень руководящих должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила и условия проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года № 868 "Об утверждении Перечня руководящих должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе, Правил и условий проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)".
3. Департаменту кадровой работы Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу после его официального опубликования.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
Ж. Элиманов
Приложение 1 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 января 2022 года № 9
Перечень руководящих должностей в оперативно-следственных подразделениях
органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований),
замещаемых на конкурсной основе
В территориальных органах Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе:
руководитель отдела.
Приложение 2 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 января 2022 года №
Правила и условия проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности
в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу
(служба экономических расследований)
Глава 1. Общие положения

1. Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізудің осы қағидалары мен шарттары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы "Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының (бұдан әрі - Заң) 33-бабының 1-1-тармағына сәйкес әзірленді және экономикалық тергеу қызметінің (бұдан әрі - ЭТҚ) жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу тәртібі мен шартын айқындайды.
2. Конкурсты бос және уақытша бос лауазымы бар (бұдан әрі - бос лауазым) облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша қаржылық мониторинг органдары конкурстық негізде орналасатын ЭТҚ басшы лауазымдарының тізбесіне сәйкес өткізеді.
3. Конкурс мынадай түрлерден тұрады:
1) ішкі конкурс – ЭТҚ қызметкерлері арасындағы конкурс (бұдан әрі - ішкі конкурс);
2) сыртқы конкурс – барлық құқық қорғау органдары қызметкерлерінің арасындағы конкурс (бұдан әрі - сыртқы конкурс).
4. Ішкі конкурста конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған кандидаттар болмаған жағдайда сыртқы конкурс өткізіледі.
5. Қаржылық мониторинг органдары қайта ұйымдастырылған не таратылған жағдайда жарияланған конкурс оны өткізудің кез келген кезеңінде бұзуға жатады және ол жөнінде қаржылық мониторинг органдарының интернет-ресурсында міндетті түрде жарияланады.
2-бөлім. Конкурстық комиссияны құру
6. Қаржылық мониторинг органдары конкурсты жариялау және өткізу үшін жоғары тұрған басшы лауазымына кандидаттарды іріктеуді жүзеге асыру үшін конкурстық комиссия (бұдан әрі - конкурстық комиссия) құрылады, оның төрағасы мен құрамын тиісті лауазымға тағайындауға құқығы бар қаржылық мониторинг органдарының басшысы бекітеді.
7. Конкурстық комиссия кемінде 5 (бес) мүшеден, оның ішінде төрағадан құралады. Бұл ретте конкурстық комиссияның құрамына ішкі қауіпсіздік қызметінің, кадр қызметінің және бос лауазымға конкурс өткізілетін құрылымдық бөлімшенің өкілдері кіреді.
8. Кадр қызметінің өкілі конкурстық комиссияның хатшысы болып табылады, ол оның жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етуді жүзеге асырады және дауыс беруге қатыспайды.
9. Конкурстық комиссияның шешімі жоғары тұрған басшы лауазымына орналасуға не тиісті лауазымға тағайындаудан бас тартуға негіз болып табылады.
3-бөлім. Ішкі конкурсты өткізу тәртібі мен шарттары
10. Ішкі конкурсты өткізу туралы хабарландыру қаржылық мониторинг органдарының, сондай-ақ мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланады.

1. Настоящие Правила и условия проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1-1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют порядок и условия проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в службе экономических расследований (далее – СЭР).
2. Конкурс проводится органами по финансовому мониторингу по областям, городам республиканского значения и столицы, имеющими вакантные и временно вакантные должности (далее – вакантные должности) в соответствии с перечнем руководящих должностей в СЭР, замещаемых на конкурсной основе.
3. Конкурс состоит из следующих видов:
1) внутренний конкурс – конкурс среди сотрудников СЭР (далее - внутренний конкурс);
2) внешний конкурс – конкурс среди сотрудников всех правоохранительных органов (далее – внешний конкурс).
4. При отсутствии кандидатов, получивших положительное заключение конкурсной комиссии на внутреннем конкурсе, проводится внешний конкурс.
5. В случаях реорганизации, либо ликвидации органа по финансовому мониторингу, объявленный конкурс подлежит отмене на любом этапе его проведения с обязательным оповещением об этом на интернет-ресурсах органов по финансовому мониторингу.
Глава 2. Формирование конкурсной комиссии
6. Для объявления и проведения конкурса органом по финансовому мониторингу формируется конкурсная комиссия для осуществления отбора кандидатов на вышестоящие руководящие должности (далее – конкурсная комиссия), Председатель и состав которой утверждается руководителем органа по финансовому мониторингу, имеющего право назначения на соответствующую должность.
7. Конкурсная комиссия состоит не менее чем из 5 (пяти) членов, в том числе председателя. При этом в состав конкурсной комиссии включаются представители службы собственной безопасности, кадровой службы и структурных подразделений на вакантные должности которых проводится конкурс.
8. Секретарем комиссии является представитель кадровой службы, который осуществляет организационное обеспечение ее работы и не принимает участие в голосовании.
9. Решение конкурсной комиссии является основанием для занятия вышестоящей руководящей должности либо отказа в назначении на соответствующую должность.
Глава 3. Порядок и условия проведения внутреннего конкурса
10. Объявление о проведении внутреннего конкурса публикуется на интернет-ресурсе органов по финансовому мониторингу, а также уполномоченного органа по делам государственной службы.

11. Ішкі конкурсқа қатысу үшін өтініш қаржылық мониторинг органының интернет-ресурстарында хабарландыру жарияланған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күннен кешіктірмей, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадр қызметіне беріледі.
Өтінішке кандидаттың жеке басын куәландыратын куәлігінің көшірмесі қоса беріледі.
Сканерленген құжаттар көшірмесі кадр қызметінің электрондық поштасына жіберіледі. Құжаттарды қолма-қол табыс ету мүмкін болмаған жағдайда, жоғарыда көрсетілген құжаттардың түпнұсқалары әңгімелесу басталғанға дейін екі сағаттан кешіктірілмей беріледі.
12. Құжаттар топтамасы толық емес, сондай-ақ осы Қағидалардың 12-тармағында көзделген мерзімді бұза отырып ұсынылған жағдайда, кандидат конкурсқа қатысуға жіберілмейді.
13. Кадр қызметі кандидаттардың тізімдерін қаржылық мониторинг органының Өзіндік қауіпсіздік қызметіне жолдайды, ал ол кандидаттардың тізімін алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде тиісті ақпаратты жолдайды.
14. Ұсынылған құжаттарды қарау нәтижелері бойынша конкурстық комиссия құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде ішкі қауіпсіздіқ қызметінен ақпарат алғаннан кейін кандидаттарды әңгімелесуге жіберу туралы шешім қабылдайды.
15. Конкурс комиссиясы кандидатты әңгімелесуге жіберу туралы шешім қабылдағаннан кейін 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей кадр қызметінің қызметкері қаржылық мониторинг органдарының интернет-ресурсында әңгімелесу кестесін, кандидаттардың тізімін, әңгімелесуге жіберілген кандидаттардың әңгімелесу өтетін күні мен уақытын, орнын орналастырады, сондай-ақ телефон байланысы арқылы хабардар етеді.
4-бөлім. Сыртқы конкурсты өткізу тәртібі мен шарттары
16. Сыртқы конкурс өткізу туралы хабарландыру қаржылық мониторинг органдарының, сондай-ақ мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланады.
Конкурс өткізу туралы хабарландыру мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) орналасқан жерін көрсете отырып, конкурс өткізетін мемлекеттік органның атауы, почталық мекенжайлары, телефон нөмірлері, файлдардың барынша рұқсат етілетін мөлшерінің шектеулерін көрсете отырып, электрондық почта мекенжайларын;
2) негізгі функциялық міндеттері, еңбекақы мөлшері мен шарттары көрсетілген бос лауазымдар атауын;
3) конкурска қатысушыға құқық қорғау қызметі туралы заңнамамен біліктілік талаптарына сәйкес айқындалатын негізгі талаптарын;
4) құжаттарды қабылдау мерзімі (3 жұмыс күні), ол уәкілетті органның интернет-ресурсында ішкі конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін келесі жұмыс күнінен бастап есептеледі;

11. Заявление для участия во внутреннем конкурсе подается в кадровую службу, не позднее 3 (трех) рабочих дней после дня выхода публикации объявления на интернет-ресурсе органов по финансовому мониторингу по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
К заявлению прилагается копия документа, удостоверяющего личность кандидата.
Сканированные копии документов направляются на электронную почту кадровой службы. В случае невозможности представления документов нарочно оригиналы вышеуказанных документов представляются в срок не позднее, чем за два часа до начала собеседования.
12. В случае представления неполного пакета документов, а также с нарушением срока, указанного в пункте 12 настоящих Правил, кандидат не допускается к участию в конкурсе.
13. Кадровая служба направляет списки кандидатов в Службу собственной безопасности органа по финансовому мониторингу, которая в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней после получения списка кандидатов направляет соответствующую информацию.
14. По результатам рассмотрения представленных документов конкурсная комиссия в течение 1 (одного) рабочего дня после получения информации службы собственной безопасности, принимает решение о допуске кандидатов к собеседованию.
15. Работником кадровой службы размещается на интернет-ресурсе органов по финансовому мониторингу график собеседования, список кандидатов, дата и время и место проведения собеседования кандидатов допущенных к собеседованию в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней после принятия решения конкурсной комиссии о допуске кандидата к собеседованию, а также уведомляется по средством телефонной связи.
Глава 4. Порядок и условия проведения внешнего конкурса
16. Объявление о проведении внешнего конкурса публикуется на интернет-ресурсе органов по финансовому мониторингу, а также уполномоченного органа по делам государственной службы.
Объявление о проведении конкурса включает следующие сведения:
1) наименование государственного органа, проводящего конкурс, с указанием его местонахождения, почтового адреса, номеров телефонов, адреса электронной почты с указанием ограничения максимально допустимого размера файлов;
2) наименование вакантных должностей с обозначением основных функциональных обязанностей, размера и условий оплаты труда;
3) основные требования к участнику конкурса, определяемые законодательством о правоохранительной службе в соответствии с квалификационными требованиями;
4) срок приема документов (3 рабочих дня), который исчисляется со следующего рабочего дня после публикации объявления о проведении внутреннего конкурса на интернет-ресурсе уполномоченного органа;

5) қажетті құжаттар тізбесін;
6) әңгімелесуді өткізу мерзімі мен орнын;
7) конкурс комиссиясының отырысына байқаушылардың қатысуына қатысты ақпаратты;
8) конкурсқа қатысу үшін өтініш нысанын;
9) конкурстық комиссияның іс-әрекетіне және шешіміне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты;
10) кандидаттарды іріктеу құралдарының қолданылуы туралы ақпаратты.
17. Сыртқы конкурсқа қатысу үшін өтініш мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурсында хабарландыру жарияланған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадр қызметіне беріледі.
Өтінішке осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кадрлар есебі жөніндегі жеке іс-парағы мен кандидаттың жеке басын куәландыратын куәлігінің көшірмесі қоса беріледі.
Сканерленген құжаттар көшірмесі кадр қызметінің электрондық поштасына немесе қолма-қол жіберіледі. Құжаттарды қолма-қол табыс ету мүмкін болмаған жағдайда, жоғарыда көрсетілген құжаттардың түпнұсқалары әңгімелесу басталғанға дейін екі сағаттан кешіктірілмей беріледі.
18. Құжаттар топтамасы толық емес, сондай-ақ осы Қағидалардың 19-тармағында көзделген мерзімді бұза отырып ұсынған жағдайда, кандидат конкурсқа қатысуға жібермейді.
19. Кандидаттарды әшкерелейтін материалдар туралы ақпарат алу үшін кадр қызметі құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде кандидаттардың тізімдерін жасайды және тексеру үшін қаржылық мониторинг органының ішкі қауіпсіздік қызметіне (басқа құқық қорғау органдарына) жібереді.
20. Қаржылық мониторинг органының ішкі қауіпсіздік қызметі (басқа құқық қорғау органдары) кандидаттар тізімін алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде тиісті ақпаратты кадр қызметіне жібереді.
21. Ұсынылған құжаттарды қарау нәтижелері бойынша конкурстық комиссия құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде ішкі қауіпсіздіқ қызметінен ақпарат алғаннан кейін кандидаттарды әңгімелесуге жіберу туралы шешім қабылдайды.
22. Кадр қызметінің қызметкері конкурс комиссиясының кандидатты әңгімелесуге жіберу туралы шешімі қабылданғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурсында әңгімелесу кестесін, кандидаттардың тізімін, әңгімелесуге жіберілген кандидаттардың әңгімелесу өтетін күні мен уақыты мен орнын орналастырады, сондай-ақ телефон байланысы арқылы хабардар етеді.
5-бөлім. Әңгімелесу өткізу тәртібі
23. Кандидаттармен әңгімелесуді қаржылық мониторинг органының конкурстық комиссиясы әңгімелесуге жіберілген кандидаттардың тізімі ресми жарияланған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей өткізеді.

5) перечень необходимых документов;
6) сроки и место проведения собеседования;
7) информацию касательно присутствия наблюдателей на заседании конкурсной комиссии;
8) форму заявления для участия в конкурсе;
9) информацию о порядке обжалования действий и решения конкурсной комиссии;
10) информацию о применении средств отбора кандидатов.
17. Заявление для участия во внешнем конкурсе подается в кадровую службу, не позднее 3 (трех) рабочих дней после дня выхода публикации объявления на интернет-ресурсе уполномоченного органа по делам государственной службы по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
К заявлению прилагается Личный листок по учету кадров по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и копия документа, удостоверяющего личность кандидата.
Сканированные копии документов направляются на электронную почту кадровой службы. В случае невозможности представления документов нарочно оригиналы вышеуказанных документов представляются в срок не позднее чем за два часа до начала собеседования.
18. В случае представления неполного пакета документов, а также с нарушением срока, указанного в пункте 19 настоящих Правил, кандидат не допускается к участию в конкурсе.
19. Для информации о компрометирующих материалах на кандидатов кадровая служба в течении 1 (одного) рабочего дня после окончания срока приема документов формирует списки кандидатов и направляет для проверки в службу собственной безопасности органа по финансовому мониторингу (других правоохранительных органов).
20. Служба внутренней безопасности органа по финансовому мониторингу (других правоохранительных органов), в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней после получения списка кандидатов направляет соответствующую информацию в кадровую службу.
21. По результатам рассмотрения представленных документов конкурсная комиссия в течение 1 (одного) рабочего дня после получения информации службы внутренней безопасности, принимает решение о допуске кандидатов к собеседованию.
22. Работником кадровой службы размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа по делам государственной службы график собеседования, список кандидатов, дата и время и место проведения собеседования кандидатов допущенных к собеседованию в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней после принятия решения конкурсной комиссии о допуске кандидата к собеседованию, а также уведомляется по средством телефонной связи.
Глава 5. Порядок проведения собеседования
23. Собеседование с кандидатами проводится конкурсной комиссией органа по финансовому мониторингу не позднее 3 (трех) рабочих дней после официального опубликования списка кандидатов, допущенных к собеседованию.

24. Әңгімелесудің мақсаты кандидаттардың кәсіби, іскерлік және жеке қасиеттерін бағалау болып табылады.
25. Конкурстық комиссия жоғары тұрған әрбір жарияланған басшы лауазым үшін сол лауазымға үміткер кандидаттарға тең көлемде қойылатын қызмет бағыты бойынша сұрақтар тізбесін қалыптастырады.
26. Әңгімелесуге жіберілген кандидаттар, қаржылық мониторинг органының интернет-ресурстарында орналастырылған кестеге сәйкес қаржылық мониторинг органында немесе бейне конференция байланысы арқылы өтеді.
27. Кандидаттармен әңгімелесу хаттама түрінде ресімделеді және техникалық жазба құралдарының (аудио (және) немесе бейне) көмегімен тіркеледі.
28. Кандидаттармен әңгімелесу хаттамасына конкурстық комиссияның төрағасы, мүшелері және хатшысы қол қояды.
Комиссияның техникалық жазба құралдарын қолдану туралы белгі комиссия отырысының хаттамасында көрсетіледі.
29. Техникалық жазба құралдарының көмегімен әңгімелесу барысында тіркелген материалдар конкурс аяқталған сәттен бастап кемінде 3 (үш) ай аумақтық қаржылық мониторинг органының кадр қызметінде сақталады.
30. Кандидат, егер оған конкурстық комиссияның құрамынан қатысушылардың көпшілігі дауыс берсе, оң баға алады.
Дауыстар тең түскен жағдайда конкурстық комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
31. Конкурстық комиссия әңгімелесу өткізудің қорытындысы бойынша мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) жарияланған жоғары тұрған басшы лауазымына тағайындауды ұсыну;
2) жарияланған жоғары тұрған басшы лауазымына тағайындаудан бас тарту.
32. Жарияланған жоғары тұрған лауазымдарға тағайындауға ұсынылған кандидаттардың тізімі әңгімелесу өткізілген күннен кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде қаржылық мониторинг органының интернет-ресурсында орналастырылады.
33. Қаржылық мониторинг органының басшысы жоғары тұрған басшы лауазымына әңгімелесу өткізген күннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде конкурстық комиссия ұсынған кандидатты тағайындау туралы шешім қабылдайды.
6-бөлім. Қорытынды ережелер
34. Конкурстық комиссияның шешіміне жоғары тұрған қаржылық мониторинг органына (жоғары тұрған лауазымды адамға) немесе сотқа шағымдануға болады.
Қаржылық мониторинг
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелерінің (экономикалық
тергеу қызметі) жоғары тұрған
басшы лауазымдарына конкурс
өткізу қағидалары мен
шарттарына 1-қосымша
Нысан
____________________________
қаржылық мониторинг органының атауы
Өтініш
Мені _____________________________________________________________________
жоғары тұрған басшы лауазымы конкурсына қатысуға жолдауыңызды сұраймын.
Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық
тергеу қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидаларының негiзгi
талаптарымен таныстым және орындауға мiндеттеме аламын.
Ұсынылып отырған құжаттарымның тұпнұсқалығына және Кадр есебі жөніндегі жеке
іс-парағында көрсетілген мәліметтердің дұрыстығына жауап беремiн.
Қоса берілген құжаттар:

24. Целью собеседования является оценка профессиональных, деловых и личных качеств кандидатов.
25. Конкурсная комиссия формирует перечень вопросов по направлению деятельности для каждой объявленной вышестоящей руководящей должности, задаваемых в равном объеме кандидатам, претендующим на одну и ту же должность.
26. Кандидаты, допущенные к собеседованию, проходят его в органе по финансовому мониторингу или посредством видео конференцсвязи в соответствии с графиком, размещенным на интернет-ресурсе органов по финансовому мониторингу.
27. Собеседование с кандидатами оформляется в виде протокола и фиксируется с помощью технических средств записи (аудио и (или) видео).
28. Протокол собеседования с кандидатом подписывается председателем, членами и секретарем конкурсной комиссии.
О применении конкурсной комиссией технических средств записи производится отметка в протоколе заседания конкурсной комиссии.
29. Материалы, зафиксированные в ходе собеседования с помощью технических средств записи, хранятся в кадровой службе не менее 3 (трех) месяцев с момента завершения конкурса.
30. Кандидат получает положительное заключение конкурсной комиссии, если за него проголосовало большинство присутствующих из состава конкурсной комиссии.
При равенстве голосов при голосовании решающим является голос председателя конкурсной комиссии.
31. Конкурсная комиссия по итогам проведения собеседования принимает одно из следующих мотивированных решений:
1) рекомендовать к назначению на объявленную вышестоящую руководящую должность;
2) отказать в назначении на объявленную вышестоящую руководящую должность.
32. Список кандидатов, рекомендованных к назначению на объявленные вышестоящие руководящие должности, размещается на интернет-ресурсе органа по финансовому мониторингу в течение 2 (двух) рабочих дней после дня проведения собеседования.
33. Руководитель органа по финансовому мониторингу принимает решение о назначение кандидата, рекомендованного конкурсной комиссией, на вышестоящую руководящую должность в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня проведения собеседования.
Глава 6. Заключительные положения
34. Решение конкурсной комиссии может быть обжаловано в вышестоящий орган по финансовому мониторингу (вышестоящему должностному лицу) либо в суд.
Приложение 1
к Правилам и условиям проведения
конкурса на вышестоящие руководящие
должности в оперативно- следственных
подразделениях органов
по финансовому мониторингу
(служба экономических
расследований)
Форма
____________________________
наименование органа
по финансовому мониторингу
Заявление
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на вышестоящую руководящую должность
___________________________________________________________________
С основными требованиями Правил проведения конкурса на вышестоящие
руководящие должности в оперативно-следственных подразделениях органов
по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) ознакомлен
(ознакомлена) и обязуюсь их выполнять.
Отвечаю за подлинность представленных документов и достоверность указанных
сведений в Личном листке по учету кадров.
Прилагаемые документы:

15. Әскери қызметке қатысыңыз және әскери атағыңыз _______________________________
_______________________________________________________________________________
Құрамы
Әскер түрі (командалық, саяси, әкімшілік, техникалық және т.б.)
Отношение к воинской обязанности и воинское звание
Состав
Род войск (командный, политический, административный, технический и т.д.)
16. Мекен-жайыңыз бен телефоныңыз ____________________________________
Домашний адрес и телефон_____________________________________________
20___жылғы "_____"_______________________
Өзінің қолы ____________________________________________
(толтырылған күні) ______________________________________
Личная подпись _________________________________________
(дата заполнения) ________________________________________

15. Әскери қызметке қатысыңыз және әскери атағыңыз
_______________________________________________________________________
Отношение к воинской обязанности и воинское звание
Құрамы Әскер түрі ______________________________________________________
Состав (командалық, саяси, әкімшілік, техникалық және т.б.)
Род войск (командный, политический, административный, технический и т.д.)
16. Мекен-жайыңыз бен телефоныңыз ______________________________________
Домашний адрес и телефон________________________________________________
"_____"_______________________20___года
Өзінің қолы _____________________________________________________________
(толтырылған мезгілі) ____________________________________________________
Личная подпись _________________________________________________________
(дата заполнения) ________________________________________________________