"Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 28 тамыздағы № 403-Ө-М бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 31 қаңтардағы № 33 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 ақпанда № 26701 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 28 тамыздағы № 403-Ө-М бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8749 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректер тізімі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік көмек саясатын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Р.К. Сәкеевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланғаннан күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Шапкенов
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2022 жылғы 31 қаңтардағы № 33
бұйрығына қосымша/
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2013 жылғы 28 тамыздағы
№ 403-Ө-М бұйрығымен
бекітілген
Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесі
Р/с №
Міндеттер, оның ішінде функциялар, өкілеттіктер, міндеттер атауы
Жүзеге асырылатын міндет шеңберінде жинау және өңдеу мақсаттары
Белгілі бір мақсат үшін дербес деректердің атауы
Меншік иесі және (немесе) оператор жүзеге асыратын міндеттерге тікелей нұсқаулары бар құжаттарды немесе нормативтік құқықтық актілерді көрсету
1.
Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау
Зейнеткерлік жасқа жетуіне байланысты лайықты демалысқа кеткен адамдардың табысын толтыру

О внесении изменения в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 августа 2013 года № 403-Ө-М "Об утверждении Перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения осуществляемых задач"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 января 2022 года № 33. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 февраля 2022 года № 26701
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 августа 2013 года № 403-Ө-М "Об утверждении Перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения осуществляемых задач" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8749) следующее изменение:
Перечень персональных данных, необходимый и достаточный для выполнения осуществляемых задач, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту развития политики социальной помощи Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сакеева Р.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
С. Шапкенов
Приложение
к приказу Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 31 января 2022 года № 33
Утвержден
приказом Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 28 августа 2013 года
№ 403-Ө-М
Перечень персональных данных, необходимый и достаточный для выполнения осуществляемых задач
№ п/п
Наименование задачи, в том числе функций, полномочий, обязанностей
Цели сбора и обработки в рамках осуществляемой задачи
Наименование персональных данных для определенной цели
Указание на документы или нормативные правовые акты, имеющие прямые указания на осуществляемые собственником и (или) оператором задачи
1.
Назначение пенсионных выплат по возрасту
Замещение утраченного дохода лицам уходящим на заслуженный отдых в связи с достижением пенсионного возраста

9. Өтініш берушінің еңбек өтілін растайтын құжаттар:
еңбек кітапшасы; болмаған немесе жарамсыз болған, еңбек кітапшасында тиісті жазбалар болмаған, түзетулер, дәлсіздіктер болған және әртүрлі оқылған кезде архив мекемелерінен анықтамалар, мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған архивтік құжаттың электрондық көшірмелері немесе жұмыс орнынан анықтамалар.
Болуына қарай мынадай құжаттар ұсынылады:
білімі туралы құжат; әскери билет немесе қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімнің) анықтамасы;
балалардың туу туралы куәліктері (азаматтық хал актілерін жазу органдары берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама); "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес прокуратура органдары берген ақталуы туралы анықтама;
ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы әскери комиссариаттың анықтамасы; бірінші топтағы мүгедекке, екінші топтағы жалғызілікті мүгедекке және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерге, сексен жасқа толған қарттарға, он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаға күтімді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын соттың шешімі; бұрынғы кеңестік мекемелер, Қазақстан Республикасы мекемелері, халықаралық ұйым қызметкері жұбайының (зайыбының) шетелде тұрғанын растайтын құжат; әскери қызметші, арнаулы мемлекеттік орган қызметкері жұбайының (зайыбының) мамандығы бойынша жұмысқа орналасу мүмкіндігі болмаған жерлерде тұрғанын растайтын құжат;
Қазақстан Республикасына тарихи елінде тұрақты тұру мақсатында келген этникалық қазақтардың шығу мемлекетіндегі еңбек қызметін растайтын құжат ұсынылады.
Жұмыс істемейтін ананың жас балаларға күтім көрсеткенін растау үшін мына құжаттардың біреуі (болуына қарай) ұсынылады: балалардың жеке басын куәландыратын құжат;
балалардың неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлігі немесе неке қию туралы актілік жазбасынан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде); орта кәсіптік оқу орнын бітіргені туралы аттестат; балалардың арнаулы орта немесе жоғары оқу орнын бітіргені туралы диплом не оқитынын растайтын оқу орнының анықтамасы; балалардың қайтыс болуы туралы куәлік (немесе азаматтық хал актілерін жазу органдары берген қайтыс болуы туралы актілік жазба немесе азаматтық хал актісін тіркеу туралы анықтама); балалардың әскери қызметті өткергенін растайтын құжат;
неке туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (ата-анасы/қамқоршы тегін өзгерткен кезде).
5 және одан да көп бала туған (асырап алған) және оларды сегіз жасқа дейін тәрбиелеген әйелдерге жасына байланысты зейнетақы төлемдері тағайындалған жағдайда, қосымша балалардың туу туралы куәліктері (немесе азаматтық хал актілерін жазу органдары берген туу туралы актілік жазба немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) және балаларды сегіз жасқа дейін тәрбиелеу фактісін растайтын құжаттар ұсынылады.
Балаларды сегіз жасқа дейін тәрбиелеу фактісін растау үшін (олардың болуына қарай):
балалардың жеке басын куәландыратын құжат;

9. Документы, подтверждающие трудовой стаж заявителя: трудовая книжка; справки архивных учреждений, электронные копии архивных документов, удостоверенные электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива, или с места работы при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений.
В зависимости от наличия представляются следующие документы: документ об образовании; военный билет или справка управления (отдела) по делам обороны; свидетельства о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния); справка о реабилитации, выданная органами прокуратуры в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий"; справка военного комиссариата об участии в боевых действиях; решение суда, подтверждающее факт осуществления и период ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающимся в посторонней помощи, престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, ребенком-инвалидом в возрасте до восемнадцати лет; документ, подтверждающий проживание за границей супруги (супруга) работника бывших советских учреждений, учреждений Республики Казахстан, международной организации; документ, подтверждающий проживание супруги (супруга) военнослужащего, сотрудника специального государственного органа в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства по специальности; документ, подтверждающий трудовую деятельность в стране выбытия этнических казахов, прибывших в Республику Казахстан в целях постоянного проживания на исторической родине.
Для подтверждения ухода неработающей матери за малолетними детьми представляется один из следующих документов (в зависимости от их наличия): документ, удостоверяющий личность детей; свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии) детей; аттестат об окончании среднего учебного заведения детей; диплом об окончании средне-специального или высшего учебного заведения либо справка учебного заведения, подтверждающая обучение детей; свидетельство о смерти детей (или актовая запись о смерти, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния);документ, подтверждающий прохождение воинской службы на детей; свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии родителя/опекуна).
В случае назначения пенсионных выплат по возрасту женщинам, родившим (усыновившим, удочерившим) 5 и более детей и воспитавшим их до восьмилетнего возраста, дополнительно представляются свидетельства о рождении детей (или актовая запись о рождении, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния) и документы, подтверждающие факт воспитания детей до восьми лет. К документам, подтверждающим факт воспитания детей до восьми лет (в зависимости от их наличия), относятся:

1) балалардың жеке басын куәландыратын құжат;
2) неке туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде);
3) балалардың оқу орнында оқығаны туралы құжат;
4) балалардың қайтыс болуы туралы куәлік (немесе азаматтық хал актілерін жазу органдары берген қайтыс болғаны туралы актілік жазба немесе азаматтық хал актісін тіркеу туралы анықтама);
5) әскери билет;
6) баланы (балаларды) асырап алу, тәрбиелеу фактісін белгілеу туралы соттың шешімі.
Төтенше және аса жоғары радиациялық қатер аймақтарында тұрған адамға жасына байланысты зейнетақы төлемдері тағайындалған жағдайда 1949 жылғы 29 тамыз бен 1963 жылғы 5 шілде аралығында 5 жыл бойы төтенше және аса жоғары радиациялық қатер аймақтарында тұру фактісін растайтын құжат қосымша ұсынылады.
Қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленген жағдайда қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленгенін растайтын құжат ұсынылады.
Шет тілінде жасалған құжаттарды ұсыну барысында нотариус "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабы 1-тармағы 9) тармақшасына, 80-бабына сәйкес құжаттың қазақ немесе орыс тіліне дұрыс аударылғанын куәландырады.
Құжаттарды мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған кезде оларды ұсыну талап етілмейді. Жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, баланың (балалардың) туу туралы куәлігін немесе туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірмені (Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейін тіркелгендер бойынша), некеге тұру туралы куәлікті (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін тіркелгендер бойынша), баланың қайтыс болғаны туралы куәлікті (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 мамырдан кейін тіркелгендер бойынша) қамқоршылық (қорғаншылық) белгілеу туралы құжатты, баланы (балаларды) асырап алу туралы сот шешімін "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік АЖ-дан, оның ішінде цифрлық құжаттардың сервисінен алады.
"Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11110 болып тіркелген)
2.
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау
Зейнеткерлік жасқа жетуіне байланысты лайықты демалысқа кеткен адамдардың табысын толтыру

1) документы, удостоверяющие личность детей;
2) свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии) детей;
3) документ об обучении в учебном заведении детей;
4) свидетельство о смерти детей (выписка из актовой записи о смерти, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданная органом записи актов гражданского состояния);
5) военный билет;
6) решение суда об установлении факта воспитания, усыновления (удочерения) ребенка (детей).
В случае назначения пенсионных выплат по возрасту лицу, проживавшему в зонах чрезвычайного и максимального радиационного риска, дополнительно представляется документ, подтверждающий факт проживания в зонах чрезвычайного и максимального радиационного риска с 29 августа 1949 года по 5 июля 1963 года в течение 5 лет.
В случае установления опеки (попечительства), представляется документ, подтверждающий установление опеки(попечительства).
При представлении документов, составленных на иностранном языке, нотариус свидетельствует верность перевода документа на казахский или русский язык в соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 34, статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате".
Представление документов не требуется при возможности получения их из государственных информационных систем, в том числе из сервиса цифровых документов.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, свидетельство о рождении ребенка (детей) или выписке из актовой записи о рождении (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года), свидетельство о заключении брака (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года), свидетельство о смерти детей (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 мая 2008 года), документ об установлении опеки (попечительства), решение суда об усыновлении (удочерении) ребенка (детей) получают из соответствующей государственной ИС через шлюз "электронного правительства".
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223 "Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11110)
2.
Назначение государственной базовой пенсионной выплаты
Замещение утраченного дохода лицам уходящим на заслуженный отдых в связи с достижением пенсионного возраста

1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса);
4. ЖСН;
5.Жеке басты куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің ықтиярхаты, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейінгі қандас куәлігі) (жеке басты сәйкестендіру үшін қажет);
6. Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу;
7. Тұрғылықты жері туралы деректер: тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы) немесе ақпараттық жүйелерден; Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы;
8. Өтініш берушінің зейнетақы жүйесіне қатысу өтілін растайтын құжаттар: өтініш берушінің 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін жинақталған еңбек өтілін растайтын құжаттар: еңбек кітапшасы; еңбек кітапшасы болмаса немесе жарамсыз болса, еңбек кітапшасында тиісті жазбалар болмаса, түзетулер және оқылуында әртүрлілік болса, архив мекемелерінің анықтамалары, мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік құжаттардың электрондық көшірмелері немесе жұмыс орнынан анықтамалар.
Болуына қарай сондай-ақ: білімі туралы құжат; әскери билет немесе қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімнің) анықтамасы; балалардың туу туралы куәліктері (азаматтық хал актілерін жазу органдары берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама); "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес прокуратура органдары берген ақталуы туралы анықтама; әскери ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы әскери комиссариаттың анықтамасы;
бірінші топтағы мүгедекке, екінші топтағы жалғызілікті мүгедекке және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерге, сексен жасқа толған қарттарға, он сегізге дейінгі мүгедек балаға күтімді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын соттың шешімі; Кеңес Одағы аумағында орналасқан мекемелер, Қазақстан Республикасы мекемелері, халықаралық ұйым қызметкері жұбайының (зайыбының) шетелде тұрғанын растайтын құжат;
әскери қызметшінің, арнаулы мемлекеттік орган қызметкері жұбайының (зайыбының) мамандығы бойынша жұмысқа орналасу мүмкіндігі болмаған жерлерде тұрғанын растайтын құжат; Қазақстан Республикасына тарихи елінде тұрақты тұру мақсатында келген этникалық қазақтардың шығу еліндегі еңбек қызметін растайтын құжат.
Жұмыс істемейтін ананың жас балаларды бағып-күткен уақытын растау үшін мына құжаттардың (олардың болуына қарай) біреуі ұсынылады:
балалардың жеке басын куәландыратын құжат; балалардың неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлігі немесе неке қию туралы актілік жазбасынан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде); балалардың орта оқу орнын бітіргені туралы аттестат; кәсіптік орта немесе жоғары оқу орнын бітіргені туралы диплом не балалардың оқығанын растайтын оқу орнының анықтамасы; балалардың қайтыс болғаны туралы куәлік (не азаматтық хал актілерін жазу органдары берген қайтыс болғаны туралы актілік жазба немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама); балалардың әскери қызметті өткергенін растайтын құжат; жұмыс істемейтін әкенің жас балаларды нақты бағып-күткені фактісін және кезеңін растайтын сот шешімі.
Бұл ретте көрсетілген кезең баланың анасының зейнетақы жүйесіне қатысу өтіліне есептелмейді; бірінші топтағы мүгедекті, екінші топтағы жалғызілікті мүгедекті және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерді, сексен жасқа толған қартты, он сегіз жасқа дейінгі мүгедек баланы бағып-күтуді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын сот шешімі.
Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға), бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асыратын адамға тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы алу туралы мәліметтер мемлекеттік ақпараттық жүйелерде расталған кезде сот шешімін ұсыну талап етілмейді; әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызмет, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет кезеңдерін растайтын (олардың болуына қарай) мынадай құжаттар: еңбек кітапшасы; әскери билет; қызмет кезеңі туралы архив мекемесінің анықтамасы; қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімнің) немесе қызмет орнының анықтамасы; қызметті өткеру туралы келісімшарт жасау және тоқтату негізінде қызметтік қатынастардың туындауын және тоқтауын растайтын бұйрықтың көшірмелері; Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметтері және халықаралық ұйымдар қызметкерлері жұбайының (зайыбының) шетелде, әскери қызметшілердің (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің жұбайларымен мамандықтары бойынша жұмысқа орналасу мүмкіндігі болмаған жерлерде тұру фактісін және кезеңін растайтын құжат;
"Байқоңыр" кешенінің ресейлік ұйымдарында 1998 жылғы 1 қаңтардан кейінгі еңбек өтілін растайтын құжат;
егер мүгедектігі мерзімсіз болып белгіленсе, бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдардың 2004 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі еңбек қызметінің кезеңдерін растайтын құжаттар (олардың болуына қарай): еңбек кітапшасы; еңбек кітапшасы болмаса немесе жарамсыз болса, еңбек кітапшасында тиісті жазбалар болмаса, түзетулер және оқылуында әртүрлілік болса, жұмыс орнынан анықтама; сот шешімі.
Егер мүгедектігі мерзімсіз болып белгіленсе, бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдардың зейнетақы жүйесіне қатысу өтіліне 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап әлеуметтік төлемдерді аудару туралы орталықтандырылған дерекқордың мәліметтері негізінде Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік төлемдер жүзеге асырылған кезеңдер есепке алынады.
Міндетті зейнетақы жарналары жүзеге асырылған кезең орталықтандырылған дерекқордағы міндетті зейнетақы жарналарын аудару туралы мәліметтермен расталады.
Міндетті зейнетақы жарналары толық және уақтылы аударылмаған жағдайларда міндетті зейнетақы жарналарын (олардың болуына қарай) жүзеге асыру кезеңдері мынадай құжаттармен расталады:
міндетті зейнетақы жарналарын аудару туралы жұмыс берушінің (құқықтық мирасқордың) немесе архивтік мекеменің растау анықтамасы (міндетті зейнетақы жарналары аударылған кезеңдер өтініш беруші еңбек өтілін растайтын құжаттарда көрсетілген еңбек қызметінің кезеңдеріне сәйкес келсе); міндетті зейнетақы жарналарын аудару кезеңдерін растайтын сот шешімі.

1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. ИИН;
5.документ, удостоверяющий личность (паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, удостоверение кандаса до получения гражданства Республики Казахстан) (требуется для идентификации личности);
6. Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения;
7. Сведения о месте жительства: адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов), или из информационных систем.
Для жителей города Байконыр справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконыр;
8. Документы, подтверждающие стаж участия заявителя в пенсионной системе: подтверждающие трудовой стаж заявителя, выработанный до 1 января 1998 года: трудовая книжка; справки архивных учреждений, электронные копии архивных документов, удостоверенные электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива, или с места работы при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений.
При наличии также представляются:
документ об образовании; военный билет или справка управления (отдела) по делам обороны; свидетельства о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния); справка о реабилитации, выданная органами прокуратуры в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий"; справка военного комиссариата об участии в боевых действиях; решение суда, подтверждающее факт осуществления и период ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающихся в посторонней помощи, престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, ребенком-инвалидом в возрасте до восемнадцати лет; документ, подтверждающий проживание за границей супруги (супруга) работника учреждений, находившихся на территории Советского Союза, учреждений Республики Казахстан, международной организации; документ, подтверждающий проживание супруги (супруга) военнослужащего, сотрудника специального государственного органа в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства по специальности; документ, подтверждающий трудовую деятельность в стране выбытия этнических казахов, прибывших в Республику Казахстан в целях постоянного проживания на исторической родине.
Для подтверждения ухода неработающей матери за малолетними детьми представляется один из следующих документов (в зависимости от их наличия): документ, удостоверяющий личность детей; свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния); либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии) детей; аттестат об окончании среднего учебного заведения детей; диплом об окончании средне-специального или высшего учебного заведения, либо справка учебного заведения, подтверждающая обучение детей; свидетельство о смерти детей (либо актовая запись о смерти или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния); документ, подтверждающий прохождение воинской службы на детей; документы, подтверждающие время ухода неработающей матери за малолетними детьми: свидетельства о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния); один из следующих документов (в зависимости от их наличия): документ, удостоверяющий личность детей; свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния), либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при наличии) детей; аттестат об окончании среднего учебного заведения детей; диплом об окончании средне-специального или высшего учебного заведения либо справка учебного заведения, подтверждающая обучение детей; свидетельство о смерти детей (либо актовая запись о смерти, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния); документ, подтверждающий прохождение воинской службы на детей; решение суда, подтверждающее факт осуществления и период фактического ухода неработающего отца за малолетними детьми;
При этом, указанный период не засчитывается в стаж участия в пенсионной системе матери ребенка; решение суда, подтверждающее факт осуществления и время ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающимися в посторонней помощи, а также престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, ребенком-инвалидом в возрасте до восемнадцати лет.
Представление решения суда не требуется при подтверждении сведений о получении ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида, лицу, осуществляющему уход за инвалидом первой группы государственными информационными системами; документы, подтверждающие периоды воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службы (в зависимости от их наличия): трудовая книжка; военный билет; справка архивного учреждения о периоде службы; справка управления (отдела) по делам обороны или с места службы; выписки из приказов, подтверждающих возникновение и прекращение служебных отношений на основе заключения и прекращения контракта о прохождении службы; документ, подтверждающий факт и период проживания за границей супруги (супруга) сотрудников дипломатических служб Республики Казахстан и международных организаций, супругов военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудников специальных государственных органов с супругами в местностях, где отсутствовала возможность их трудоустройства по специальности; документы, подтверждающие трудовой стаж после 1 января 1998 года в российских организациях комплекса "Байконур"; документы, подтверждающие периоды трудовой деятельности до 31 декабря 2004 года физических лиц, имеющих инвалидность первой и второй групп, если инвалидность установлена бессрочно (в зависимости от их наличия): трудовая книжка; справка с места работы при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений; решение суда. С 1 января 2005 года в стаж участия в пенсионной системе физических лиц, имеющих инвалидность первой и второй групп, если инвалидность установлена бессрочно, засчитываются периоды осуществления социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования на основании сведений централизованной базы данных о перечислении социальных отчислений.
Период осуществления обязательных взносов подтверждается сведениями централизованной базы данных о перечислении обязательных пенсионных взносов.
В случаях неполного или несвоевременного перечисления обязательных пенсионных взносов период осуществления обязательных пенсионных взносов подтверждается (в зависимости от их наличия) следующими документами: справкой работодателя (правопреемника) о перечислении обязательных пенсионных взносов или архивного учреждения о перечислении обязательных пенсионных взносов (при условии соответствия периодов перечисления обязательных пенсионных взносов периодам трудовой деятельности, указанным в документах, подтверждающих трудовой стаж заявителя); решением суда, подтверждающим период перечисления обязательных пенсионных взносов.

Жеке практикамен айналысатын адамдар, азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша кіріс алатын жеке тұлғалар, сондай-ақ нысанасы жұмысты (қызмет көрсетуді) орындау болып табылатын, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабы 2-тармағының 5) тармақшасында көзделген жағдайларды қоспағанда, сондай-ақ фермерлік шаруашылық немесе шаруа қожалықтарының басшысы және мүшелеріне (қатысушыларға), өз пайдаларына міндетті зейнетақы жарналары жүргізген дара кәсіпкерлердің адамдардың міндетті зейнетақы жарналарын жүргізген кезеңдері бірыңғай жинақтаушы қорына тиісті қаржы кезеңіне тиісті төленетін кемінде жылдық міндетті зейнетақы жарналарының сомасын аударған жағдайда бір жылға теңестіріледі.
Егер көрсетілген адамдардың салынған міндетті зейнетақы жарналарының сомасы тиісті қаржы кезеңіне тиісті төленетін міндетті зейнетақы жарналарының жылдық сомасынан аз болса, міндетті зейнетақы жарналарының кезеңі міндетті зейнетақы жарналарына енгізген сомасына пропорционалды түрде анықталады.
Жинақтаушы зейнетақы жүйесіне қатысу кезеңі 2006 жылғы 1 шілдеге дейін міндетті зейнетақы жарналарын аударған жағдайда, міндетті зейнетақы жарналарын аударуды жүзеге асырған алдыңғы айынын айы ескеріледі.
Егер бір айдың ішінде жинақтаушы зейнетақы қоры және (немесе) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналарын аудару бірнеше рет жүргізілсе, жинақтаушы жүйеде қатысу кезеңі бір айды құрайды.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының мөлшерлемелеріне "0" түзету коэффиценті қолданылған еңбек, кәсіпкерлік қызмет, қызмет түрлері бойынша жеке практикамен айналысу кезеңдері жұмыс берушінің анықтамасымен расталады.
Төтенше жағдайлар, шектеу іс-шаралары кезеңінде қызметті шектеуге байланысты кірістен айырылу жағдайына әлеуметтік төлемдерді алу кезеңі орталықтандырылған дерекқордағы мәліметтермен расталады.
Құжаттарды ұсыну, оларды мемлекеттік ақпараттық жүйелерден, оның ішінде цифрлық құжаттардың сервисінен алу мүмкін болса, талап етілмейді.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, баланың (балалардың) туу туралы куәлігін немесе туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірмені (2007 жылғы 13 тамызға дейін туған жағдайда), неке қию (некені бұзу) туралы куәлікті (некені 2008 жылғы 1 маусымға дейін қиған жағдайда), қамқоршылық (қорғаншылық) белгілеу туралы құжатты, баланы (балаларды) асырап алу туралы соттың шешімін көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік АЖ-ден алады.
Қамқоршылықты (қорғаншылықты) белгілеу жағдайында, қамқоршылық (қорғаншылық) белгілеуді растайтын құжат.

Период, за который перечислялись обязательные пенсионные взносы лиц, занимавшихся частной практикой, физических лиц, получающих доходы по договорам гражданско-правового характера, предметом которых является выполнение работ (оказание услуг), за исключением случая, предусмотренного подпунктом 5) пункта 2 статьи 24 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", а также индивидуальных предпринимателей, осуществлявших обязательные пенсионные взносы в свою пользу, членов (участников) и глав крестьянских или фермерских хозяйств, равен одному году при условии перечисления в единый накопительный пенсионный фонд не менее годовой суммы обязательных пенсионных взносов, подлежащей уплате за соответствующий налоговый период. Если внесенная указанными лицами сумма обязательных пенсионных взносов меньше годовой суммы обязательных пенсионных взносов, подлежащей уплате за соответствующий налоговый период, то период, за который перечислялись обязательные пенсионные взносы, определяется пропорционально внесенной сумме обязательных пенсионных взносов.
При условии перечисления обязательных пенсионных взносов до 1 июля 2006 года в период участия в накопительной пенсионной системе учитывается месяц, предшествующий месяцу, в котором осуществлено перечисление обязательных пенсионных взносов. Если за один месяц в накопительные пенсионные фонды и (или) единый накопительный пенсионный фонд осуществлено перечисление обязательных пенсионных взносов несколько раз, период участия в накопительной системе составляет один месяц.
Периоды трудовой, предпринимательской деятельности, занятия частной практикой по видам деятельности, к которым по решению Правительства Республики Казахстан применялся поправочный коэффициент "0" к ставкам обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов утвержденному Правительством Республики Казахстан, подтверждаются справкой работодателя.
Период получения социальной выплаты на случай потери дохода в связи с ограничениями деятельности на период действия чрезвычайного положения, ограничительных мероприятий подтверждаются сведениями из централизованной базы данных.
Представление документов не требуется при возможности получения их из государственных информационных систем, в том числе из сервиса цифровых документов.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, свидетельство о рождении ребенка (детей) или выписке из актовой записи о рождении (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года), свидетельство о заключении брака (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года), свидетельство о смерти детей (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 мая 2008 года), документ об установлении опеки (попечительства), решение суда об усыновлении (удочерении) ребенка (детей) услугополучатель получает из соответствующей государственной ИС через шлюз "электронного правительства".
В случае установления опеки (попечительства) документ, подтверждающий установление опеки (попечительства).

Шет тілінде жасалған құжаттарды ұсынғанда нотариус "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабы 1-тармағының 9) тармақшасына, 80-бабына сәйкес қазақ немесе орыс тілдеріне құжатты аудару дұрыстығын куәландырады.
"Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11110 болып тіркелген)
3.
Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау
Асыраушысынын айырылуына ьайланысты мүгедек немесе асыруында деп ьанылған адамдарға берілетін жәрдемәкілардың кепілдік берілген түрі
1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса);
4. ЖСН;
5. Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу;
6. Жеке басты куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің ықтиярхаты, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейінгі қандас куәлігі) (жеке басын сәйкестендіру үшін қажет);
7. Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы) немесе ақпараттық жүйелерден; Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы;
8. Егер он сегіз бен жиырма үш жас аралығындағы асырауындағы адамдар күндізгі оқу бөлімінің оқушылары болып табылса, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оқу орнының анықтамасы (жыл сайын беріледі);
9. Орталық әскери-дәрігерлік комиссияның шешімі, госпиталь берген ауру туралы куәлік немесе әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысы;
"Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 44 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10589 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша мүгедектік туралы анықтама. Қажет болған кезде (болуына қарай) мынадай құжаттардың біреуі ұсынылады:

При представлении документов, составленных на иностранном языке, нотариус свидетельствует верность перевода документа на казахский или русский язык в соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 34, статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате".
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223 "Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11110)
3.
Назначение государственных социальных пособий по инвалидности и по случаю потери кормильца
Гарантированный вид госсоцпособий для лиц которым установлена инвалидность или иждивенцам в связи с утерей кормильца
1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. ИИН;
5. Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения;
6. Документ, удостоверяющий личность (паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, удостоверение кандаса до получения гражданства Республики Казахстан) (требуется для идентификации личности);
7. Сведения о месте жительства: адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов) или из информационных систем. Для жителей города Байконыр справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконыр;
8. Справка учебного заведения, если иждивенцы в возрасте от восемнадцати до двадцати трех лет являются обучающимися очной формы обучения (предоставляется ежегодно);
9. Справка об инвалидности по форме, утвержденной приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 44 "Об утверждении Правил проведения медико-социальной экспертизы" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10589). При необходимости представляется один из следующих документов:

1) Радиациялық әсерге ұшыраған адамдардың ауруының, мүгедектігінің себептік байланысын белгілеу жөніндегі ведомствоаралық сараптамалық кеңестің шешімі;
2) Орталық әскери-дәрігерлік комиссияның шешімі;
3) госпиталь берген ауруы туралы куәлік немесе әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысы;
4) он сегіз жасқа дейінгі мүгедек баланың туу туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін жазу органдары берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама);
5) неке туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (ата-анасы (қамқоршы) тегін өзгерткен кезде).
Қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленген кезде, қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленгенін растайтын құжатты ұсынады.
Шет тілінде жасалған құжаттарды ұсыну барысында нотариус "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабы 1-тармағы 9) тармақшасына, 80-бабына сәйкес құжаттың қазақ немесе орыс тіліне дұрыс аударылғанын куәландырады.
Құжаттарды ұсыну, оларды мемлекеттік ақпараттық жүйелерден, оның ішінде цифрлық құжаттардың сервисінен алу мүмкін болса талап етілмейді.
10. Он сегіз жасқа дейiнгi мүгедек баланың туу туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін жазу бөлімдері берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама);
11. Асыраушысының қайтыс болғаны туралы анықтама немесе хабар-ошарсыз кеткен (қайтыс болған) деп тану туралы сот шешімі.
12. Асырауындағы адамның қайтыс болған адамға туыстық қатынасын растайтын құжат (туу туралы, неке туралы, некені бұзу туралы, әкелікті (аналықты) белгілеу туралы). Азаматтық хал актілерін жазу бөлімдерінің анықтамасы (егер туу туралы куәлікте әкесі туралы мәліметтер анасының өтініші бойынша енгізілсе) тағы басқалар;
13. Неке туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (ата-анасы/қамқоршы тегін өзгерткен кезде);
Қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленген жағдайда қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленгенін растайтын құжат ұсынылады.
14. Қайтыс болған (қаза тапқан) адамның әскери билеті немесе әскери қызметті өткергені туралы анықтама;
15. Әскери қызметшінің, ішкі істер органдары және Қазақстан Республикасының бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитеті қызметкерінің қызметтік міндеттемелерін атқару не әскери қызметті өткеру кезінде алған жарақаттар, контузия, зақымданулар, аурулар салдарынан қайтыс болғандығы немесе қаза тапқандығы туралы құжат;

1) решение Межведомственного экспертного совета по установлению причинной связи заболеваний, инвалидности лиц, подвергшихся радиационному воздействию;
2) решение Центральной военно-врачебной комиссии;
3) свидетельство о болезни, выданное госпиталем, или заключение военно-врачебной комиссии;
4) свидетельство о рождении ребенка-инвалида до восемнадцати лет (выписка из актовой записи о рождении или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния);
5) свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии родителя (опекуна). В случае установления опеки (попечительства), представляется документ, подтверждающий установление опеки (попечительства). При представлении документов, составленных на иностранном языке, нотариус свидетельствует верность перевода документа на казахский или русский язык в соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 34, статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате".
Представление документов не требуется при возможности получения их из государственных информационных систем, в том числе из сервиса цифровых документов.
10. Свидетельство о рождении ребенка-инвалида до восемнадцати лет (выписка из актовой записи о рождении или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные отделами записи актов гражданского состояния);
11. Свидетельство о смерти кормильца или решение суда о признании лица безвестно отсутствующим (умершим);
12. Документ, подтверждающий родственные отношения иждивенца с умершим (свидетельство о рождении, о браке, о расторжении брака, об установлении отцовства (материнства) и другие).
Справка отделов записи актов гражданского состояния (если сведения об отце в свидетельстве о рождении внесены по заявлению матери);
13. Свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии родителя/опекуна. В случае установления опеки (попечительства), представляется документ, подтверждающий установление опеки (попечительства).
14. Военный билет погибшего (умершего) либо справка о прохождении воинской службы;
15. Документ о гибели или смерти военнослужащего, сотрудника органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей или прохождении воинской службы;

16. Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны тағайындау кезінде қайтыс болған асыраушының сегіз жасқа толмаған балаларын, інілерін, қарындастарын немесе немерелерін күтумен айналысатын адам жыл сайын еңбек қызметін тоқтатқаны туралы жазбасы бар еңбек кітапшасын, ол болмаған жағдайда Мемлекеттік корпорация ақпараттық жүйелерден адамның дара кәсіпкер ретінде тіркелмегені туралы және автоматтандырылған ақпараттық жүйеден міндетті зейнетақы жарналарын аудару фактісінің болмауы туралы мәліметтерді сұрайды.
Құжаттарды ұсыну, оларды мемлекеттік ақпараттық жүйелерден, оның ішінде цифрлық құжаттардың сервисінен алу мүмкін болса, талап етілмейді.
Шет тілінде жасалған құжаттарды ұсыну барысында нотариус "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабы 1-тармағы 9) тармақшасына, 80-бабына сәйкес құжаттың қазақ немесе орыс тіліне дұрыс аударылғанын куәландырады.
"Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығы
(Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11110 болып тіркелген).
4.
Мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау
Зиянды еңбек жағдайларында жұмыспен қамтылған адамдарды әлеуметтік қолдау мақсатында
1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса);
4. ЖСН;
5. Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу;
6. Жеке басты куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің ықтиярхаты, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейінгі қандас куәлігі) (жеке басын сәйкестендіру үшін қажет);
7. Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы) немесе ақпараттық жүйелерден; Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы;
8. Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны тағайындау үшін жұмыс сипаты мен еңбек жағдайы туралы анықтама;
Ұйым таратылған жағдайда жұмыс істеген орны, лауазымы, кәсібі, жұмыс істеген кезеңі, архивтік істің нөмірі, оның беттері мәліметтер көрсетілген мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік анықтама ұсынылады.
Архивтік құжаттар болмаған кезде, жұмыс сипаты немесе еңбек жағдайлары және олардың Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 19 желтоқсандағы № 1930 қаулысымен бекітілген Жерасты және ашық кен жұмыстарындағы, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстардағы өндірістердің, жұмыстардың, кәсіптердің лауазымдар мен көрсеткіштердің № 1 тізіміне немесе Еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстардағы өндірістердің, жұмыстардың, кәсіптердің, лауазымдар мен көрсеткіштердің № 2 тізіміне сәйкестігі сот органдары арқылы белгіленеді;
1) өтініш берушінің еңбек өтілін растайтын құжаттар:еңбек кітапшасы; еңбек кітапшасы болмаған немесе жарамсыз болған, еңбек кітапшасында тиісті жазбалар болмаған, түзетулер, дәлсіздіктер, әртүрлі оқулар болған кезде архив мекемелерінен немесе жұмыс орнынан анықтамалар, мемлекеттік архивтің немесе ведомстволық архивтің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған архивтік құжаттың электрондық көшірмелері немесе жұмыс орнынан анықтамалар;
болуына қарай мынадай құжаттар ұсынылады:
білімі туралы құжат; әскери билет немесе қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімнің) анықтамасы; балалардың туу туралы куәліктері (азаматтық хал актілерін жазу органдары берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама); "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес прокуратура органдары берген ақталуы туралы анықтама; әскери ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы әскери комиссариаттың анықтамасы;бірінші топтағы мүгедекке, екінші топтағы жалғызілікті мүгедекке және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерге, сексен жасқа толған қарттарға, он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаға күтімді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын соттың шешімі;
бұрынғы кеңестік мекемелер, Қазақстан Республикасының мекемелері, халықаралық ұйым қызметкері жұбайының (зайыбының) шетелде тұрғанын растайтын құжат; әскери қызметшінің, арнаулы мемлекеттік орган қызметкері жұбайының (зайыбының) мамандығы бойынша жұмысқа орналасу мүмкіндігі болмаған жерлерде тұрғанын растайтын құжат.
Жұмыс істемейтін ананың жас балаларға күтім көрсеткенін растау үшін мына құжаттардың біреуі (болуына қарай) ұсынылады:
балалардың жеке басын растайтын құжат;
балалардың неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлігі немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде); балалардың орта оқу орнын бітіргені туралы аттестат;балалардың орта-кәсіптік немесе жоғары оқу орнын бітіргені туралы диплом не балалардың оқығанын растайтын оқу орнының анықтамасы; балалардың тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат; балалардың әскери қызмет өткергенін растайтын құжат; балалардың қайтыс болуы туралы куәлік (немесе азаматтық хал актілерін жазу органдары берген қайтыс болуы туралы актілік жазба немесе азаматтық хал актісін тіркеу туралы анықтама) құжат ұсынылады.
Қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленген жағдайда, қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленгенін растайтын құжат ұсынылады.

16. При назначении государственного социального пособия по случаю потери кормильца лицом, занятым уходом за детьми, братьями, сестрами или внуками умершего кормильца, не достигшими восьми лет, ежегодно услугополучателем представляется трудовая книжка с записью о прекращении трудовой деятельности, в случае ее отсутствия Государственная корпорация запрашивает из информационных систем сведения о том, что лицо не зарегистрировано в качестве индивидуального предпринимателя и из автоматизированной информационной системы об отсутствии факта перечисления обязательных пенсионных взносов.
Представление документов не требуется при возможности получения их из государственных информационных систем, в том числе из сервиса цифровых документов.
При представлении документов, составленных на иностранном языке, нотариус свидетельствует верность перевода документа на казахский или русский язык в соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 34, статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате".
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223 "Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11110)
4.
Назначение государственных специальных пособий
В целях социальной поддержки лиц, занятых во вредных условиях труда
1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. ИИН;
5. Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения;
6. Документ, удостоверяющий личность (паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение личности гражданина Республики Казахстан (удостоверение кандаса до получения гражданства Республики Казахстан) (требуется для идентификации личности);
7. Сведения о месте жительства: адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов), или из информационных систем.
Для жителей города Байконыр справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконыр;
8. Справка организации, подтверждающая характер работы или условия труда для назначения государственного специального пособия, по форме согласно приложению 7 к Правилам. В случае ликвидации организации представляется архивная справка с указанием места работы, занимаемой должности, профессии, периодов работы, номера архивного дела, его страницы, заверенная печатью и подписью директора архива и архивариуса или электронная копия архивного документа, удостоверенная электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива.
При отсутствии архивных документов характер работы или условия труда и их соответствие Списку № 1 производств, работ, профессий, должностей и показателей на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или Списку № 2 производств, работ, профессий, должностей и показателей на работах с вредными и тяжелыми условиями труда, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 1999 года № 1930, устанавливаются через судебные органы; 1) документы, подтверждающие трудовой стаж заявителя: трудовая книжка; справки архивных учреждений, электронные копии архивных документов, удостоверенные электронной цифровой подписью уполномоченного работника государственного архива или ведомственного архива, или с места работы, при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений;
в зависимости от наличия представляются следующие документы:
документ об образовании; военный билет или справка управления (отдела) по делам обороны; свидетельства о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния); справка о реабилитации, выданная органами прокуратуры в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий"; справка военного комиссариата об участии в боевых действиях; решение суда, подтверждающее факт осуществления и период ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающихся в посторонней помощи, престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, ребенком-инвалидом в возрасте до восемнадцати лет;
документ, подтверждающий проживание за границей супруги (супруга) работника бывших советских учреждений, учреждений Республики Казахстан, международной организации; документ, подтверждающий проживание супруги (супруга) военнослужащего, сотрудника специального государственного органа в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства по специальности.
Для подтверждения ухода неработающей матери за малолетними детьми представляется один из следующих документов (в зависимости от их наличия): документ, удостоверяющий личность детей; свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии) детей; аттестат об окончании среднего учебного заведения детей; диплом об окончании средне-специального или высшего учебного заведения либо справка учебного заведения, подтверждающая обучение детей; свидетельство о смерти детей (или актовая запись о смерти, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния); документ, подтверждающий прохождение воинской службы на детей.
В случае установления опеки (попечительства), представляется документ, подтверждающий установление опеки (попечительства).

Шет тілінде жасалған құжаттарды ұсыну барысында нотариус "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасын Заңының 34-бабы 1-тармағы 9) тармақшасына, 80-бабына сәйкес құжаттың қазақ немесе орыс тіліне дұрыс аударылғанын куәландырады.
Құжаттарды ұсыну, оларды мемлекеттік ақпараттық жүйелерден, оның ішінде цифрлық құжаттардың сервисінен алу мүмкін болса, талап етілмейді.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, баланың (балалардың) туу туралы куәлігін немесе туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірмені (Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша), неке қию туралы куәлікті (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша), қамқоршылық (қорғаншылық) белгілеу туралы мәліметтер "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алынады.
"Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11110 болып тіркелген).
5.
Еңбек ету қабілетінен айрылу; асыраушысынан айрылу; жұмысынан айрылу; жүктілікке және босануға байланысты табысынан айрылу, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айрылу; бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айрылу әлеуметтік қатер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау
Еңбек ету қабілетінен айрылу; асыраушысынан айрылу; жұмысынан айрылу; жүктілікке және босануға байланысты табысынан айрылу, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айрылу; бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айрылу әлеуметтік қатер жағдайларына әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру үшін
1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса);
4. ЖСН;
5. Туу туралы деректер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу;
6. Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган немесе ақпараттық жүйелерден;
7. Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұратын елі, тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы);

При представлении документов, составленных на иностранном языке, нотариус свидетельствует верность перевода документа на казахский или русский язык в соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 34, статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате".
Представление документов не требуется при возможности получения их из государственных информационных систем, в том числе из сервиса цифровых документов.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, свидетельство о рождении ребенка (детей) или выписка из актовой записи о рождении (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года), по свидетельству о заключении брака (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года), об установлении опеки (попечительства), получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства". на портал: запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223 "Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11110)
5.
Назначение социальных выплат на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
Для осуществления социальных выплат на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. ИИН;
5. Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения;
6. Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ, или из информационных систем;
7. Сведения о месте жительства: страна постоянного проживания, адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов);

8. Куәландыру өткізілгені туралы және жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу, жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесінің өзгеруі туралы, еңбек етуге қабілетті екендігі туралы мәліметтер;
9. Отбасы құрамы туралы мәліметтер;
10. Асыраушысының қайтыс болғаны туралы не адамды хабар-ошарсыз кеткен деп тану немесе қайтыс болды деп жариялау туралы мәліметтер;
11. Қайтыс болған адаммен туыстық қатынасын растайтын мәліметтер;
12. Отбасы мүшелері оқушы немесе күндізгі оқу нысанында оқитын студент болып табылатынын растайтын мәліметтер;
13. Қамқоршылық (қорғаншылық), бала асырап алу, патронат белгіленгенін растайтын мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, құжаттың берілген күні, қамқоршы (қорғаншы), асырап алушының, патронат тәрбиешінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қорғаншылыққа (қамқоршылыққа), асырап алуға, патронатқа берілген баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және туған күні, баланың тұғылықты жерінің мекенжайы (облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі);
14. Жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы мәліметтер;
15. Жүктілік және босану бойынша демалыстың, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алған жұмыскерлер демалысының күні туралы мәліметтер;
16. Әлеуметтік қатердің басталуы алдындағы соңғы күнтізбелік он екі, жиырма төрт айдағы табыстар туралы мәліметтер;
17. Салық органдарының мәліметтері: дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжат; салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша салыстыру актісі;
18. Баланың (балалардың) туу туралы мәліметтері;
19. Баланы (балаларды) асырап алу туралы мәліметтер;
20. Салық төлеушінің мәртебесін растайтын мәліметтер;
21. Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шоттың ашылғанын растайтын құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні, банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктік шотты ашу күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер;
22. Мүгедектік тобын куәландыруды жүргізу және белгілеу туралы мәліметтер (он сегіз жасқа толмаған және осы жастан асқан балалары, оның ішінде асырап алған балалары, аға-інілері, апа-сіңлілері, немерелері бала кезінен бірінші немесе екінші топтағы мүгедек деп танылған жағдайда);
23. Баланы толық мемлекеттің қарауына белгілеу жағдайларын қоспағанда, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айрылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем алушының ата-ана құқығынан айыру немесе шектеу туралы мәліметтер, бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеу туралы сот үкімі;

8. Сведения о проведении освидетельствования и установлении степени утраты общей трудоспособности, изменении степени утраты общей трудоспособности, о признании трудоспособным;
9. Сведения о составе семьи;
10. Сведения о смерти кормильца либо о признании лица безвестно отсутствующим или об объявлении умершим;
11. Сведения, подтверждающие родственные отношения с умершим;
12. Сведения, подтверждающие о том, что члены семьи являются учащимися или студентами, обучающимися на очной форме;
13. Сведения, подтверждающие установление опеки (попечительства), усыновления (удочерения), патронат: наименование, номер документа, дата выдачи документа, фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекуна (попечителя), усыновителя, патронатного воспитателя, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения ребенка, переданного под опеку (попечительство), усыновление, патронат, адрес места жительства ребенка (наименования области, района (города), улицы, номер дома, квартиры);
14. Сведения о регистрации в качестве безработного;
15. Сведения о дате отпуска по беременности и родам, отпуска работникам, усыновившим (удочерившим) новорожденного ребенка (детей);
16. Сведения о доходах за последние двенадцать, двадцать четыре календарных месяцев перед наступлением социального риска;
17. Сведения налоговых органов: документ, подтверждающий государственную регистрацию в качестве индивидуального предпринимателя; акт сверки по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, выданный налоговыми органами;
18. Сведения о рождении ребенка (детей);
19. Сведения об усыновлении (удочерении) ребенка (детей);
20. Сведения, подтверждающие статус налогоплательщика;
21. Сведения о наличии банковского счета: наименование, номер и дата выдачи документа, подтверждающего наличие открытия банковского счета, полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, дата открытия банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, либо контрольном счете наличности исправительного учреждения;
22. Сведения о проведении освидетельствования и установлении группы инвалидности (в случае, когда дети, в том числе усыновленные (удочеренные), братья, сестры и внуки, не достигшие восемнадцати лет и старше этого возраста, признаны инвалидами с детства первой или второй группы);
23. Сведения о лишении или ограничения родительских прав, приговор суда об отбытии наказания в местах лишения свободы получателя социальной выплаты на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года, за исключением случаев определения ребенка на полное государственное обеспечение;

24. Баланың қайтыс болған күні (бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айрылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем), асырауындағы адамдардың қайтыс болған күні (асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша төленетін әлеуметтік төлем);
25. Қазақстан Республикасының неке-отбасы заңнамасында белгіленген жағдайларда баланы толық мемлекеттің қарауына белгілеу, алушыларды ата-ана құқығынан айыру немесе шектеу, асырап алу туралы шешімді жарамсыз немесе күші жойылды деп тану, қамқоршыларды өз міндеттерін атқарудан босату немесе айыру күні (бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айрылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем);
26. Алушыны жұмыспен қамту мәселесі жөніндегі уәкілетті органның есебінен алу күні (жұмысынан айрылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем);
27. Алушының қайтыс болған күні (төлемдердің барлық түрі бойынша).
"Әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, қайта есептеу, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 217 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20838 болып тіркелген).
6.
Бала тууға және бала күтімі бойынша жәрдемақылар тағайындау
Бала туылу және оның отбасында тәрбиеленуін ынталандыру
1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса);
4. Жынысы;
5. ЖСН;
6. Жеке басын куәландыратын мәліметтер (құжаттың атауы, нөмірі, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган, сериясы, қолтаңба);
7. Мәртебесін растайтын мәліметтер: шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, қандас куәлігі;
8. Жәрдемақы тағайындалатын бала (балалар) туралы мәліметтер: баланың ЖСН, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, баланың туылу реті;
9. Неке қиюды (бұзуды) тіркеу туралы немесе некені тіркеу туралы актілік жазбаның мәліметтері: некенің тіркелгенін растайтын құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні;
10. Өтініш берушінің отбасы құрамы туралы мәліметтер: отбасы мүшелерінің ЖСН, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), өтініш берушіге туыстық қатынасы, тұған күні мен жылы;
11. Қамқоршылық (қорғаншылық), асырап алу белгіленгенін растайтын мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, құжаттың берілген күні, қамқоршы (қорғаншы) немесе асырап алғушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), асырауға, қамқоршылыққа (қорғаншылыққа) берілген баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),тұрғылықты жерінің мекенжайы (облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі);

24. Дата смерти ребенка (социальная выплата на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года), дата смерти иждивенцев (социальная выплата по случаю потери кормильца);
25. Дата определения ребенка (детей) на полное государственное обеспечение, лишения или ограничения в родительских правах получателей, признания решения об усыновлении (удочерении) недействительными или отменены, освобождения или отстранения опекунов от исполнения своих обязанностей, в случаях, установленных брачно-семейным законодательством Республики Казахстан (социальная выплата на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года);
26. Дата снятия получателя с учета уполномоченным органом по вопросам занятости (социальная выплата на случай потери работы);
27. Дата смерти получателей (по всем видам выплат).
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 217 "Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров социальных выплат, назначения, перерасчета, приостановления, возобновления, прекращения и осуществления социальных выплат из Государственного фонда социального страхования" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20838)
6.
Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком
Стимулирование рождаемости и содействие воспитанию детей в семье
1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. Пол;
5. ИИН;
6. Сведения, удостоверяющие личность (наименование документа, номер, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ, серия, подпись);
7. Сведения, подтверждающие статус: вид на жительство иностранца, удостоверение лица без гражданства, удостоверение кандаса;
8. Сведения о ребенке (детях), на которого назначается пособие: ИИН ребенка, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения ребенка, очередность рождения ребенка;
9. Сведения о регистрации заключения (расторжения) брака или актовой записи о регистрации брака: наименование, номер и дата выдачи документа, подтверждающего регистрацию брака;
10. Сведения о составе семьи заявителя: ИИН, фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов семьи, родственное отношение к заявителю, дата и год рождения;
11. Сведения, подтверждающие установление опеки (попечительства), усыновления (удочерения): наименование, номер документа, дата выдачи документа, фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекуна (попечителя), усыновителя, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения ребенка, переданного под опеку (попечительство), усыновление, адрес места жительства ребенка (наименования области, района (города), улицы, номер дома, квартиры);

12. Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер;
13. Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің (шағын ауданның) атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы).
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 319 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11507 болып тіркелген)
7.
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны алуға құқығы бар азаматтарға аталған жәрдемақыны тағайындау үшін
1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса):
4. ЖСН;
5. Жеке басын куәландыратын құжат (жеке куәлік, туу туралы куәлік, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктің тұруға ықтиярхаты), не цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжат.
Қандас мәртебесі бар адамдарға жәрдемақы тағайындауға жүгінген жағдайда қандас куәлігін ұсынады;
6. Жәрдемақы алуға құқықты растайтын мәліметтер:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары үшін – Ұлы Отан соғысының қатысушысының куәлігінде қамтылған мәліметтер;
2) Кеңес Одағының Батырлары, Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлері үшін – наградаға берілген куәлікте және (немесе) Ұлы Отан соғысына қатысушының куәлігінде қамтылған мәліметтер;
3) "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдар үшін – "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағы берілгенін растайтын құжатта қамтылған мәліметтер;
4) "Халық қаһарманы" атағына ие болған адамдар үшін – "Халық қаһарманы" атағы берілгенін растайтын құжатта қамтылған мәліметтер;
5) "Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдар үшін – "Қазақстанның Еңбек Ері" атағы берілгенін растайтын құжатта қамтылған мәліметтер;
6) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдар үшін:
қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептелетін қалаларда Ұлы Отан соғысы кезiнде қызмет атқарған әскери қызметшiлер, сондай-ақ бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары үшін – 1992 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қолданыста болған нысандар бойынша бұрынғы КСР Одағының тиісті органдары берген куәлікте қамтылған мәліметтер; Ұлы Отан соғысы кезінде майдандағы армия құрамына кірген әскери бөлімдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық лауазымда болған Кеңес Армиясының, Әскери-Теңіз Флотының, бұрынғы КСР Одағының ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік әскерлері мен органдарының ерікті жалдама құрамаларының адамдары немесе тиісті кезеңде қорғанысына қатысу 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін майдандағы армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін еңбек өткерген жылдарына есептелетін қалаларда болған адамдар үшін – 1992 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қолданыста болған нысандар бойынша бұрынғы КСР Одағының тиісті органдары берген куәлікте қамтылған мәліметтер;
Ұлы Отан соғысы кезінде майдандағы армия мен флоттың құрамына кірген бөлімдердің, штабтар мен мекемелердің құрамында полк баласы (тәрбиеленушісі) және теңізші бала ретінде болғандар үшін – 1992 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қолданыста болған нысандар бойынша бұрынғы КСР Одағының тиісті органдары берген куәлікте қамтылған мәліметтер;
екінші дүниежүзілік соғыс жылдарында шет елдердің аумағында фашистік Германия мен оның одақтастарына қарсы ұрыс қимылдарына партизан отрядтары, астыртын топтар және басқа да антифашистік құралымдар құрамында қатысқан адамдар үшін – 1992 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қолданыста болған нысандар бойынша бұрынғы КСР Одағының тиісті органдары берген куәлікте қамтылған мәліметтер;
Қатынас жолдары халық комиссариаты, Байланыс халық комиссариаты арнайы құрамаларының, кәсіпшілік және көлік кемелерінің жүзу құрамы мен авиацияның ұшу-көтеру құрамының, бұрынғы КСР Одағы Балық өнеркәсібі комиссариатының, Теңіз және өзен флотының, Солтүстік теңіз жолы Бас басқармасының ұшу-көтеру құрамының Ұлы Отан соғысы кезінде әскери қызметшілер жағдайына көшірілген және ұрыс майдандарының тылдағы шептері, флоттардың жедел іс-қимыл жасау аймақтары шегінде майдандағы армия мен флот мүдделеріне орай міндеттер атқарған қызметкерлері, сондай-ақ Ұлы Отан соғысының бастапқы кезінде басқа мемлекеттердің порттарында тұтқындалған көлік флоты кемелері экипаждарының мүшелері – 1992 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қолданыста болған нысандар бойынша бұрынғы КСР Одағының тиісті органдары берген куәлікте қамтылған мәліметтер;
қоршаудағы кезеңінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған адамдар үшін – "Ленинградты қорғағаны үшін" медаліне немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісіне қоса берілетін куәлік немесе 1992 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қолданыста болған нысандар бойынша бұрынғы КСР Одағының тиісті органдары берген куәлікте қамтылған мәліметтер;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, гетто және басқа еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындары үшін - жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқын куәлігінде немесе екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлерде, гетто және басқа еріксіз ұстау орындарында мәжбүрлеп ұсталғандығы туралы архивтік анықтамада немесе 1992 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қолданыста болған нысандар бойынша бұрынғы КСР Одағының тиісті органдары берген куәлікте қамтылған мәліметтер;

12. Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, либо контрольном счете наличности исправительного учреждения;
13. Сведения о месте жительства: адрес постоянного места жительства, наименование области, района (города), села, улицы (микрорайон), номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов).
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11507)
7.
Назначение специального государственного пособия
Для назначения специального государственного пособия гражданам, имеющим право на получение данного пособия
1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. ИИН;
5. Сведения о документе, удостоверяющем личность (удостоверение личности, свидетельство о рождении, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, постоянно проживающего в Республике Казахстан), либо электронный документ из сервиса цифровых документов.
В случае обращения за назначением пособия лицам, имеющим статус кандаса, предоставляется удостоверение кандаса;
6. Сведения, подтверждающие право на получение пособия:
1) для ветеранов Великой Отечественной войны - сведения, содержащиеся в удостоверении ветерана Великой Отечественной войны;
2) для героев Советского Союза, героев Социалистического Труда, кавалеров орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней - сведения, содержащиеся в удостоверении к награде и (или) удостоверении ветерана Великой Отечественной войны;
3) для лиц, удостоенных почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" - сведения, содержащиеся в документе, подтверждающий присвоение почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы";
4) для лиц, удостоенных звания "Халық қаһарманы" – сведения, содержащиеся в документе, подтверждающем присвоение звания "Халық қаһарманы"; 5) для лиц, удостоенных звания "Қазақстанның Еңбек Epi" – сведения, содержащиеся в документе, подтверждающем присвоение звания "Қазақстанның Еңбек Epi";
6) для лиц, приравненных по льготам к участникам Великой Отечественной войны: военнослужащих, а также лиц начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, проходивших в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии - сведения, содержащиеся в удостоверении, выданном соответствующими органами бывшего Союза ССР по формам, действовавшим на 1 января 1992 года; лиц вольнонаемного состава Советской Aрмии, Военно-Морского флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавших штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившихся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии - сведения, содержащиеся в удостоверении, выданном соответствующими органами бывшего Союза ССР по формам, действовавшим на 1 января 1992 года; лиц, которые в период Великой Отечественной войны находились в составе частей, штабов и учреждений, входивших в состав действующей армии и флота в качестве сыновей (воспитанников) полков и юнг - сведения, содержащиеся в удостоверении, выданном соответствующими органами бывшего Союза ССР по формам, действовавшим на 1 января 1992 года; лиц, принимавших участие в боевых действиях против фашистской Германии и ее союзников в годы второй мировой войны на территории зарубежных стран в составе партизанских отрядов, подпольных групп и других антифашистских формирований - сведения, содержащиеся в удостоверении, выданном соответствующими органами бывшего Союза ССР по формам, действовавшим на 1 января 1992 года; работников спецформирований Народного Комиссариата путей сообщения, Народного Комиссариата связи, плавающего состава промысловых и транспортных судов и летно-подъемного состава авиации, Народного Комиссариата рыбной промышленности бывшего Союза ССР, морского и речного флота, летно-подъемного состава Главсевморпути, переведенных в период Великой Отечественной войны на положение военнослужащих и выполнявших задачи в интересах действующей армии и флота в пределах тыловых границ действующих фронтов, оперативных зон флотов, а также членов экипажей судов транспортного флота, интернированных в начале Великой Отечественной войны в портах других государств - сведения, содержащиеся в удостоверении, выданном соответствующими органами бывшего Союза ССР по формам, действовавшим на 1 января 1992 года; граждан, работавших в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Жителю блокадного Ленинграда" - сведения, содержащиеся в удостоверении к медали "За оборону Ленинграда" или к знаку "Жителю блокадного Ленинграда" или удостоверении, выданном соответствующими органами бывшего Союза ССР по формам, действовавшим на 1 января 1992 года; бывших несовершеннолетних узников концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны - сведения, содержащиеся в удостоверении бывшего несовершеннолетнего узника, либо в архивной справке о принудительном содержании в концлагерях, гетто и других местах принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны или удостоверении, выданном соответствующими органами бывшего Союза ССР по формам, действовавшим на 1 января 1992 года;

1986-1987 жылдары Чернобыль атом электростанциясындағы (бұдан әрі - Чернобыль АЭС) апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тікелей қатысқан адамдар үшін - Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысушы куәлігінде немесе Чернобыль АЭС-індегі апаттың немесе азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқанын, ядролық сынақтарға тікелей қатысқанын растайтын құжатта немесе жергілікті әскери басқару органынан азаматтық немесе әскери тағайындау объектілеріндегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан фактісін растайтын, ядролық сынақтарға тікелей қатысқанын растайтын анықтамада қамтылған мәліметтер;
7) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін:
бұрынғы КСР Одағын қорғау кезінде, әскери қызметтің өзге де міндеттерін басқа уақытта орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттерде әскери міндетін өтеу кезінде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшілер үшін - әскери қызметшілер қатарындағы мүгедек екендігі туралы куәлігі (Кеңес Армиясы мүгедегінің жеңілдіктерге құқығы туралы), жараланғаны, контузия алуы, зақымдануы, мүгедектігі туралы анықтама, жергілікті әскери басқару органынан соғыс қимылдарына қатысқан фактісін растайтын анықтама немесе 1992 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қолданыста болған нысандар бойынша бұрынғы КСР Одағының тиісті органдары берген куәлікте қамтылған мәліметтер;
әскери міндетін орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан не майданда болуына немесе ұрыс қимылдары жүргізілген мемлекеттерде әскери міндетін орындауына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған бұрынғы КСР Одағының мемлекеттік қауіпсіздік органдарының және ішкі істер органдарының басшы және қатардағы құрамындағы адамдар үшін - 1992 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қолданыста болған нысандар бойынша бұрынғы КСР Одағының тиісті органдары берген куәлікте, жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, мүгедектігі туралы анықтамада, ішкі істер органдарының, Ұлттық Қауіпсіздік комитетінің тиісті анықтамасында қамтылған мәліметтер;
1944 жылғы 1 қаңтардан 1951 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі кезеңде Украин КСР-і, Беларусь КСР-і, Литва КСР-і, Латвия КСР-і, Эстон КСР-і аумақтарында іс-қимыл жасаған халықты қорғаушы, жауды жоюшы батальондардың, взводтар мен отрядтардың жауынгерлермен командалық құрамы қатарында болған, осы батальондарда, взводтарда, отрядтарда қызметтік міндетін атқару кезінде жаралануы, контузия алуы немесе зақымдануы салдарынан мүгедек болған адамдар үшін – 1992 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қолданыста болған нысандар бойынша бұрынғы КСР Одағының тиісті органдары берген куәлікте, жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, мүгедектігі туралы анықтамада, жергілікті әскери басқару органынан соғыс қимылдарына қатысқан фактісін растайтын анықтамада қамтылған мәліметтер;
басқа елдерде іс-қимыл жасаған әскер құрамдарына қызмет көрсеткен және ұрыс қимылдарын жүргізу кезінде жаралануы, контузия алуы немесе зақымдануы салдарынан мүгедек болған тиісті санаттағы жұмысшылар мен қызметшілер үшін – 1992 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қолданыста болған нысандар бойынша бұрынғы КСР Одағының тиісті органдары берген куәлікте, жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, мүгедектігі туралы анықтамада, тиісті санатын және басқа елдерде қимыл жасаған әскер құрамдарына қызмет көрсету салдарынан мүгедек болуын растайтын құжатта қамтылған мәліметтер;
Чернобыль АЭС-індегі апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдар мен ата-анасының бірінің радиациялық сәуле алуы себебімен мүгедектігі тектік байланыстағы олардың балалары үшін – 1992 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қолданыста болған нысандар бойынша бұрынғы КСР Одағының тиісті органдары берген куәлікте, Чернобыль АЭС-індегі апаттың немесе азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарынан мүгедектігі жөніндегі халықты әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органы аумақтық органының анықтамасында немесе Радиациялық әсерге байланысты аурудың себептік байланысын анықтау жөніндегі Өңірлік сараптама кеңесінің қорытындысында қамтылған мәліметтер;

лиц, принимавших участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской AЭС в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавших непосредственно в ядерных испытаниях и учениях - сведения, содержащиеся в удостоверении участника ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской AЭС или документе, подтверждающем участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской AЭС или других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, участие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях или справке местного органа военного управления, подтверждающая факт участия в ликвидации радиационных катастроф и аварий на объектах военного или гражданского назначения, участия непосредственно в ядерных испытаниях и учениях;
7) для лиц, приравненных по льготам к инвалидам Великой Отечественной войны: военнослужащих, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, при исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении воинской службы в Aфганистане или других государствах, в которых велись боевые действия - сведения, содержащиеся в удостоверении инвалида из числа военнослужащих (инвалида Советской Aрмии о праве на льготы), справке о ранении, контузии, увечье, инвалидности, справке из местного органа военного управления, подтверждающей факт участия в боевых действиях или удостоверении, выданное соответствующими органами бывшего Союза ССР по формам, действовавшим на 1 января 1992 года; лиц начальствующего и рядового состава органов государственной безопасности бывшего Союза ССР и органов внутренних дел, ставших инвалидами, вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или выполнением служебных обязанностей в государствах, где велись боевые действия - сведения, содержащиеся в удостоверении, выданном соответствующими органами бывшего Союза ССР по формам, действовавшим на 1 января 1992 года, справке о ранении, контузии, увечье, инвалидности, соответствующей справки из органов внутренних дел, Комитета национальной безопасности; лиц из числа бойцов и командного состава истребительных батальонов, взводов и отрядов защиты народа, действовавших в период с 1 января 1944 года по 31 декабря 1951 года на территории Украинской ССР, Белорусской ССР, Литовской ССР, Латвийской ССР, Эстонской ССР, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей в этих батальонах, взводах, отрядах - сведения, содержащиеся в удостоверении, выданном соответствующими органами бывшего Союза ССР по формам, действовавшим на 1 января 1992 года, справке о ранении, контузии, увечье, инвалидности, справке местного органа военного управления, подтверждающей факт участия в боевых действиях; рабочих и служащих соответствующих категорий, обслуживающих действующие воинские контингенты в других странах и ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья либо заболевания, полученных в период ведения боевых действий - сведения, содержащиеся в удостоверении, выданном соответствующими органами бывшего Союза ССР по формам, действовавшим на 1 января 1992 года, справке о ранении, контузии, увечье, инвалидности, документе, подтверждающем соответствующую категорию и возникновение инвалидности вследствие обслуживания действующих воинских контингентов других стран; лиц, ставших инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской AЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия и их детей, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей - сведения, содержащиеся в удостоверении, выданном соответствующими органами бывшего Союза ССР по формам, действовавшим на 1 января 1992 года, справке территориального органа центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения об инвалидности вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской AЭС или других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия или заключение Регионального экспертного совета по установлению причинной связи заболевания с радиационным воздействием;

8) басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері үшін:
басқа мемлекеттердің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысушылар, атап айтқанда: бұрынғы КСР Одағы үкіметтік органдарының шешімдеріне сәйкес басқа мемлекеттің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан Кеңес Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің әскери қызметшілері, бұрынғы КСР Одағы Ішкі істер министрлігінің қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүргізілген кезеңде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілер; ұрыс қимылдары жүргізілген кезеңде осы елге жүк жеткізу үшін Ауғанстанға жіберілген автомобиль батальондарының әскери қызметшілері; бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлік тапсырмаларды орындау үшін ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшілері; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған не ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған жұмысшылар мен қызметшілер үшін - 1992 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қолданыста болған нысандар бойынша бұрынғы КСР Одағының тиісті органдары берген куәлікте, жергілікті әскери басқару органынан басқа мемлекет аумағында соғыс қимылдарына қатысқандығын растайтын анықтамада немесе басқа мемлекеттердің аумағында ұрыс қимылдарына қатысқандығы туралы белгі соғылған әскери билетте, Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткендігін растайтын құжатта және жараланған, контузия алған немесе зақымданғанын растайтын медициналық құжаттарда, ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендеріне және медальдарына қоса берілетін куәлікте қамтылған мәліметтер;
Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауды күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері – Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауға қатысқандығын растайтын жергілікті әскери басқару органынан анықтамада қамтылған мәліметтер;
Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері – Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға қатысқандығын растайтын жергілікті әскери басқару органынан анықтамада қамтылған мәліметтер;
Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының қатардағы және басшы құрамының адамдары – Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқандығын растайтын жергілікті әскери басқару органынан анықтама;

8) для ветеранов боевых действий на территории других государств, а именно: военнослужащих Советской Aрмии, Военно-Морского флота, Комитета государственной безопасности, лиц рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанных, призвавшихся на учебные сборы и направлявшихся в Aфганистан в период ведения боевых действий; военнослужащих автомобильных батальонов, направлявшихся в Aфганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащих летного состава, совершавших вылеты на боевые задания в Aфганистан с территории бывшего Союза ССР; рабочих и служащих, обслуживающих советский воинский контингент в Aфганистане, получивших ранения, контузии или увечья, либо награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий - сведения, содержащиеся в удостоверении, выданном соответствующими органами бывшего Союза ССР по формам, действовавшим на 1 января 1992 года, справке из местного органа военного управления, подтверждающие участие в боевых действиях на территории других государств или военный билет с отметкой об участии в боевых действиях на территории других государств, документе, подтверждающим работу по обслуживанию советского воинского контингента в Aфганистане и медицинских документах, подтверждающих ранение, контузию, увечье, удостоверения к орденам и медалям бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий; для военнослужащих Республики Казахстан, выполнявших задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на таджикско-афганском участке – сведения, содержащиеся в справке из местного органа военного управления, подтверждающие участие в охране границы Содружества Независимых Государств на таджикско-афганском участке;
для военнослужащих Республики Казахстан, принимавших участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке – сведения, содержащиеся в справке из местного органа военного управления, подтверждающие участие в миротворческой операции в Ираке;
для военнослужащих, а также лиц начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавших участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе – сведения, содержащиеся в справке из местного органа военного управления, подтверждающая участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе;

9) Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің ата-аналары мен қайтадан некеге отырмаған жесірлері үшін - әскери қызметшінің қайтыс болғандығы туралы куәлікте немесе хабарлама немесе жергілікті әскери басқару органынан хабар-ошарсыз кету фактісі туралы анықтамада, әскери қызметшіге туыстық жақындығын растайтын құжатта (неке туралы куәлікте, балалардың туу туралы куәлігінде) қамтылған мәліметтер;
10) қайтыс болған соғыс мүгедегінің және оларға теңестірілген мүгедектердің қайтадан некеге тұрмаған зайыбы (жұбайы), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізгендердің, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы аурудың, еңбек жарақатының салдарынан және басқа да себептерден (заңға қарсы әрекеттерден басқа) мүгедек деп танылған азаматтардың зайыбы (жұбайы) үшін - неке туралы куәлікте, жұбайының (зайыбының) қайтыс болғандығы туралы куәлікте, жұбайының (зайыбының) мүгедектігін растайтын құжатта қамтылған мәліметтер;
11) Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі ұрыс қимылдары кезеңінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, ауруы салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасылары үшін – қаза тапқан (қайтыс болған) адамның өлімі туралы хабарламада немесе куәлікте, әскери қызметшінің қаза тапқан немесе хабар-ошарсыз кеткен фактісі туралы жергілікті әскери басқару органынан анықтамада, қаза тапқан адаммен туыстық жақындығын растайтын құжатта (неке туралы куәлікте, балалардың туу туралы куәлігінде) қамтылған мәліметтер;
бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасылары үшін – қаза тапқан (қайтыс болған) адамның өлімі туралы хабарламада немесе куәлікте, әскери қызметшінің бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан немесе хабар-ошарсыз кету фактісі туралы жергілікті әскери басқару органынан анықтамада, қаза тапқан адаммен туыстық жақындығын растайтын құжатта (неке туралы куәлікте, балалардың туу туралы куәлігінде) қамтылған мәліметтер;
қызмет міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан ішкі істер органдары қызметкерлерінің отбасылары үшін – қаза тапқан (қайтыс болған) адамның өлімі туралы хабарламада немесе куәлікте, қызмет міндеттерін атқару кезінде қаза табу фактісін растайтын ішкі істер органдарынан анықтамада немесе құжатта, қаза тапқан адаммен туыстық байланысын растайтын құжатта (неке туралы куәлікте, балалардың туу туралы куәліктерінде) қамтылған мәліметтер;
Чернобыль АЭС-індегі апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезінде қаза тапқан адамдардың отбасылары үшін – қаза тапқан адамның өлімі туралы куәлікте, Чернобыль АЭС-індегі апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезінде қайтыс болғанын растайтын құжатта, қаза тапқан адаммен туыстық жақындығын растайтын құжатта (неке туралы куәлікте, балалардың туу туралы куәлігінде қамтылған мәліметтер);
сәулелену ауруы салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердің, сондай-ақ өлімі Чернобыль АЭС-індегі апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың әсер етуіне белгіленген тәртіппен байланысты болған азаматтардың отбасылары үшін – сәулелену ауруы салдарынан қайтыс болған адамның немесе қайтыс болған мүгедектің, сондай-ақ өлімі Чернобыль АЭС-індегі апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың әсер етуіне белгіленген тәртіппен байланысты болған азаматтың өлімі туралы куәлікте, өлімнің радиациялық әсер ету салдарынан болғанын растайтын құжатта, қаза тапқан адаммен туыстық жақындығын растайтын құжатта (неке туралы куәлікте, балалардың туу туралы куәлігінде) қамтылған мәліметтер;

9) для родителей и не вступивших в повторный брак вдов воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне - сведения, содержащиеся в свидетельстве или извещении о смерти или справке из местного органа военного управления о гибели или факте пропажи без вести, документах, подтверждающих родственные связи с военнослужащим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);
10) для не вступивших в повторный брак жен (мужей) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жен (мужей) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных) - сведения, содержащиеся в свидетельстве о браке, свидетельстве о смерти супруга (супруги), документе, подтверждающем инвалидность супруга (супруги);
11) для семей военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Aфганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия - сведения, содержащиеся в извещении или свидетельстве о смерти погибшего (умершего), справке из местного органа военного управления о факте гибели или пропажи без вести военнослужащего, документе, подтверждающем родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей); семей военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время - сведения, содержащиеся в извещении или свидетельстве о смерти погибшего (умершего), справке из военного комиссариата о факте гибели или пропажи без вести военнослужащего при прохождении воинской службы в мирное время, документе, подтверждающем родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей); семей сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей - сведения, содержащиеся в извещении или свидетельстве о смерти погибшего, справке из органов внутренних дел или документе, подтверждающем факт гибели при исполнении служебных обязанностей, документе, подтверждающем родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей); семей погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской AЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения - сведения, содержащиеся в свидетельстве о смерти погибшего, документе, подтверждающем, что смерть наступила при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской AЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, документе, подтверждающем родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей); семей умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской AЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний - сведения, содержащиеся в свидетельстве о смерти умершего вследствие лучевой болезни или умершего инвалида, а также гражданина, смерть которого в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской AЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний, документе, подтверждающем, что смерть наступила вследствие радиационного воздействия, документе, подтверждающем родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);

12) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 3 маусымдағы № 445 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11745 болып тіркелген) бекітілген Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдар үшін – 1992 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қолданыста болған нысандар бойынша бұрынғы КСР Одағының тиісті органдары берген куәлікте немесе наградтау куәлігінде немесе архивтік анықтамада немесе наградталу фактісі туралы жазбасы бар еңбек кітапшасында қамтылған мәліметтер;
13) 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, кемінде 6 ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдар үшін – еңбек кітапшасында немесе 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, жұмысы туралы мәліметтерді қамтитын өзге де құжаттарда, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, әскери қызмет кезеңі туралы мәліметтерді қамтитын әскери билетте немесе анықтамада қамтылған мәліметтер.
Сондай-ақ, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, жұмысы туралы мәліметтерді қамтитын құжаттарға:
жұмыс орны, сондай-ақ архив мекемелері берген жұмыс кезеңдері туралы мәліметтері бар құжаттар;
бұйрықтардан, жеке шоттары мен жалақы төлеуге арналған ведомостардан үзінді көшірмелер;
коммунистік партия немесе кәсіподақ мүшелерінің мүшелік билеттері немесе есеп карточкалары;
қызметін бұрын қолданыста болған заңнамаға сәйкес жүзеге асырып келген жұмыс өтілін белгілеу жөніндегі, зейнетақы тағайындау жөніндегі комиссиялардың шешімдері;
сот шешімдері;
арнайы комиссиялардың шешімдері;
1998 жылға дейін берілген жеңілдіктерді алуға құқығы туралы куәлік;
фабрика-зауыт училищелерінде оқу фактісін растайтын анықтамалар жатады.
14) 1988-1989 жылдарда Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарын жоюға қатысушылар, қоныс аудару күніне құрсақта болған балаларын қоса алғанда, оқшаулау және қоныс аудару аймағынан (өз бетімен кеткен) Қазақстан Республикасына қоныс аударғандар қатарындағы адамдар үшін – Чернобыль АЭС-індегі аварияны жоюға қатысушының куәлігінде немесе Чернобыль АЭС-індегі аварияны жоюға қатысу фактісін растайтын құжатта, балалардың туу туралы куәлігінде қамтылған мәліметтер;

12) для лиц, награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР согласно приложению 6 Правил назначения и выплаты специального государственного пособия, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 3 июня 2015 года № 445 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11745) за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - сведения, содержащиеся в удостоверении, выданном соответствующими органами бывшего Союза ССР по формам, действовавшим на 1 января 1992 года или удостоверении к награде, или архивной справке, или трудовой книжке с записью о факте награждения;
13) для лиц, проработавших (прослуживших) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, и, не награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - сведения, содержащиеся в трудовой книжке или иных документах, содержащих сведения о работе с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, военном билете или справке, содержащей сведения о периоде военной службы с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года. К документам, содержащим сведения о работе с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, также относятся: документы, содержащие сведения о периодах работы, выданные с места работы, а также архивными учреждениями;
выписки из приказов, лицевых счетов и ведомостей на выдачу заработной платы; членские билеты или учетные карточки членов коммунистической партии или профсоюзов;
решения комиссий по установлению стажа работы, по назначению пенсий, осуществлявшие деятельность в соответствии с ранее действовавшем законодательством; решения судов;
решения специальных комиссий; удостоверение о праве на льготы, выданное до 1998 года; справки, подтверждающие факт учебы в фабрично-заводских училищах.
14) для лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской AЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии - удостоверение участника ликвидации аварии на Чернобыльской AЭС или документ, подтверждающий факт участия в ликвидации аварии на Чернобыльской AЭС, свидетельство о рождении детей;

15) Байқоңыр қаласында тұрып жатқан I, II және III топтағы мүгедектер, оның ішінде 7-дан 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар үшін - мүгедектігі туралы анықтамада, Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес мүгедектігі бойынша зейнетақы алатынын растайтын құжатта қамтылған мәліметтер;
16) Байқоңыр қаласында тұрып жатқан 7 жасқа дейінгі мүгедек балалар үшін – мүгедектігі туралы анықтамада, Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес мүгедектігі бойынша зейнетақы алатынын растайтын құжатта қамтылған мәліметтер;
17) саяси қуғын-сүргін құрбандары, мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып табылатын саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен адамдар үшін – мүгедектігі туралы анықтамада, зейнеткерлік куәлікте, ақталған азаматтың куәлігінде немесе прокуратура органдарынан немесе ішкі істер немесе ұлттық қауіпсіздік органдарынан ақталғаны туралы анықтамаларында немесе ақталғаны туралы соттың шешімінде қамтылған мәліметтер;
18) Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар үшін – дербес зейнеткер куәлігі немесе Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинеті жанындағы Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы белгілеу жөніндегі комиссияның Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындау туралы шешімінен үзінді көшірмеде қамтылған мәліметтер;
19) күтімді жүзеге асырушы ретінде айқындалған адам үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатта (жеке куәлікте, азаматтығы жоқ адамның куәлігінде, шетелдіктің тұруға ықтиярхатында, не цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжатта (жеке басты сәйкестендіру үшін) қамтылған мәліметтер.
Күтім көрсетілетін қандас мәртебесі бар адамдар күтімді жүзеге асыратын адамға жәрдемақы тағайындауға жүгінген жағдайда сәйкестендіру үшін қандас куәлігін ұсынады;
жәрдемақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банк шотының нөмірі туралы мәліметтерді растайтын құжат – сәйкестендіру үшін;
күтім жасау үшін айқындалған адамның әрекетке қабілеттілігі туралы мәліметтер жеке басты куәландыратын құжат бойынша ЖТМД ақпараттық жүйесінде тексеріледі;
психикалық денсаулық сақтау орталығында есепте тұру фактісінің болмауы туралы мәліметтер.
7. Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәлімет (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы);
8. Мүгедектігі туралы мәліметтер: мүгедектік санаты, мүгедектік топтың коды, мүгедектік тобы, мүгедектіктің себебі, мүгедектікті белгілеу күні, белгілеу мерзімі;

15) для инвалидов I, II и III групп, в том числе детей-инвалидов с 7 до 18 лет, проживающих в городе Байконыр – сведения, содержащиеся в справке об инвалидности, документе, подтверждающем получение пенсии по инвалидности в соответствии с законодательством Российской Федерации;
16) для детей-инвалидов до 7 лет, проживающих в городе Байконыр - сведения, содержащиеся в справке об инвалидности, документе, подтверждающем получение пенсии по инвалидности в соответствии с законодательством Российской Федерации;
17) для жертв политических репрессий, лиц, пострадавших от политических репрессий, имеющих инвалидность или являющихся пенсионерами – сведения, содержащиеся в справке об инвалидности, пенсионном удостоверении, удостоверении реабилитированного гражданина или справке о реабилитации из органов прокуратуры, или органов внутренних дел, или национальной безопасности, или решении суда о реабилитации;
18) для лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан – сведения, содержащиеся в удостоверении персонального пенсионера или выписке из решения Комиссии по установлению пенсий за особые заслуги перед Республикой Казахстан при Кабинете Министров Республики Казахстан о назначении пенсий за особые заслуги перед Республикой Казахстан;
19) для лиц, осуществляющих уход – сведения о наличии инвалидности первой группы у лица, за которым осуществляется уход; о дееспособности, об установлении возраста не моложе восемнадцати лет, об отсутствии факта состояния на учете в центре психического здоровья, о регистрации по постоянному месту жительства лица, определенного как осуществляющий уход (для подтверждения факта проживания в пределах одного города и (или) района, лица, определенного как осуществляющий уход, и лица за которым осуществляется уход) проверяются по документу, удостоверяющему личность лица, определенного как осуществляющий уход, в информационных системах; об отсутствии факта предоставления социальной услуги индивидуального помощника; об отсутствии факта проживания лица, определенного как осуществляющий уход, в государственных медико-социальных учреждениях (организациях).
7. Сведения о месте жительства: адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган, выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов);
8. Сведения об инвалидности: категория инвалидности, код группы инвалидности, группа инвалидности, причина инвалидности, дата установления, срок установления инвалидности;

9. Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі туралы мәліметтер.
"Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 3 маусымдағы № 445 бұйрығы
(Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11745 болып тіркелген).
8.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысы қаражатының түсімі мен қозғалысы туралы ақпарат беру
Салымшыға (алушыға) оның зейнетақы жинақтарының жай-күйi туралы ақпарат беру
1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса);
4. ЖСН;
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу мақсатында порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірі тіркелген және порталдың есептік жазбасына қосылған жағдайда бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды ұсынады
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы"
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелген)
9.
Мүгедектікті және (немесе) еңбек ету қабілетін жоғалту дәрежесін белгілеу және (немесе) қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау
Мүгедектікті және (немесе) еңбек ету қабілетін жоғалту дәрежесін белгілеу және (немесе) қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау үшін адамдарды куәландыру (қайта куәландыру)
1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса);
4. Жынысы;
5. Туған күні, жасы;
6. ЖСН;
7. Жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен "электрондық үкімет" шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық-цифрлық қолтаңбамен алынатын электрондық құжат (сәйкестендіру үшін) туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган, ұлты, қолы, бар болса: портреттік бейнесі (цифрланған фотосуреті) және тегі мен атының транскрипциясы; куәландырылатын адамның атын, әкесінің атын (бар болса), тегін ауыстырғаны туралы мәліметтер;

9. Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 3 июня 2015 года № 445 "Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11745)
8.
Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда
Предоставление вкладчику (получателю) информации о состоянии его пенсионных накоплений
1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. ИИН;
Услугополучатель в целях получения государственной услуги при обращении на портал предоставляет запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22394)
9.
Установление инвалидности и (или) степени утраты трудоспособности и (или) определение необходимых мер социальной защиты
Освидетельствование (переосвидетельствование) лиц, для установления инвалидности и (или) степени утраты трудоспособности и (или) определение необходимых мер социальной защиты
1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. Пол;
5. Дата рождения, возраст;
6. ИИН;
7. Сведения о документе, удостоверяющем личность либо электронного документа из сервиса цифровых документов (для идентификации) освидетельствуемого лица, на основании сведений, получаемых из государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ, национальность, подпись; при наличии: портретное изображение (оцифрованная фотография) и транскрипция фамилии и имени; сведения о перемене имени, отчества (при наличии), фамилии освидетельствуемого лица;

8. Тіркеу туралы мәліметтер: тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі (мекенжай анықтамасы не ауыл әкімінің анықтамасы); адамның түзеу мекемесінде немесе тергеу изоляторында болу фактісін растайтын анықтама (еркін нысандағы);
9. Өтініш беруші туралы мәліметтер: мүгедектік тобы (санаты), себебі және мерзімі, жалпы еңбек қабілетін жоғалту дәрежесі және мерзімі, кәсіптік еңбек қабілетінен айрылу дәрежесі, себебі және мерзімі, әлеуметтік-экономикалық мәртебесі, білімі, негізгі кәсібі, жұмыс орны, лауазымы;
10. Медициналық, оның ішінде денсаулық жағдайын сипаттайтын биометриялық деректер: функционалдық және зертханалық зерттеулердің деректері, сондай-ақ "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрық) бекітілген № 031/е нысаны бойынша МӘС-ке қорытындысында (бұдан әрі – № 031/е нысаны), медициналық ұйым әзірлеген жағдайда, № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген № 033/е нысаны бойынша пациентті/мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының медициналық бөлігінде, дәрігерлік-кеңестік консултация қорытындысында, амбулаторлық пациенттің медициналық картасында, ауру тарихынан үзінді көшірмелерде, екі жылдық мерзімнен кеш емес берілген, кәсіптік ауруға шалдыққан адам ұсынатын кәсіптік ауру және улану диагнозын анықтау (аурудың кәсіппен байланысын анықтау) кезінде сараптаманы жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымының қорытындысында көрсетілген деректер;
11. Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысу (қатыспау) фактісін растайтын мәліметтер;
12. Еңбек қызметін растайтын мәліметтер;
13. Еңбекке уақытша жарамсыздығын растайтын мәліметтер (денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша);
14. "Еңбек қызметіне байланысты жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру материалдарын ресімдеу бойынша нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1055 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша еңбек қызметіне байланысты жазатайым оқиға туралы акт (бұдан әрі - жазатайым оқиға туралы акт), жазатайым оқиға туралы акт болмаса және жұмыс беруші-жеке кәсіпкердің қызметі тоқтатылған немесе заңды тұлға таратылған жағдайда өндірістік жарақат алған және/немесе кәсіптік ауруға шалдыққан адам ұсынатын еңбек (қызметтік) міндеттерін орындаумен жарақаттанудың немесе аурудың себеп-салдарлық байланысы туралы сот шешімі тіркеледі;

8. Сведения о регистрации: адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры (адресная справка либо справка сельских акимов); справка (в произвольной форме), подтверждающая факт содержания лица в исправительном учреждении или следственном изоляторе;
9. Сведения о заявителе: группа (категория), причина и срок инвалидности, степень и срок утраты общей трудоспособности, степень, причина и срок утраты профессиональной трудоспособности, социально-экономический статус, образование, основная профессия, место работы, должность;
10. Медицинские данные, в том числе биометрические, характеризующие состояние здоровья: данные функциональных и лабораторных исследований, а также данные, указанные в заключении на МСЭ по форме № 031/у (далее – форма № 031/у), утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21579) (далее – приказ № ҚР ДСМ-175/2020), медицинской части индивидуальной программы реабилитации пациента/инвалида по форме № 033/у, утвержденной приказом № ҚР ДСМ-175/2020, в случае ее разработки медицинской организацией; в заключении врачебно-консультативной комиссии, медицинской карте амбулаторного больного, в выписках из истории болезни, заключение организации здравоохранения, осуществляющей экспертизу при установлении диагноза профессионального заболевания и отравления (определение связи заболевания с профессией), выданное не позднее двухлетней давности, представляемое лицом, получившим профессиональное заболевание;
11. Сведения, подтверждающие факт участия (неучастия) в системе обязательного социального страхования;
12. Сведения, подтверждающие трудовую деятельность;
13. Сведения, подтверждающие временную нетрудоспособность (по форме, установленной уполномоченным органом в области здравоохранения);
14. Сведения, подтверждающий
несчастный случай связанный с трудовой деятельностью (далее – акт о несчастном случае), по форме, утвержденной приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1055 "Об утверждении форм по оформлению материалов расследования несчастных случаев, связанных с трудовой деятельностью" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12655), представляемый лицом, получившим производственную травму и/или профессиональное заболевание; при отсутствии акта о несчастном случае и прекращении деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица прилагается решение суда о причинно-следственной связи травмы или заболевания с исполнением трудовых (служебных) обязанностей, представляемое лицом, получившим производственную травму и/или профессиональное заболевание;

15. Аурулардың, зақымданулардың (жараланудың, жарақаттанудың, контузияның) себеп-салдарлық байланысын растайтын мәліметтер (тиісті қызмет саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша);
16. Өндірістегі еңбек түрі мен жағдайы туралы мәліметтер;
17. Мүгедектің тұрғын үй-тұрмыстық жағдайын тексеру актісі (мүгедектің тұрғылықты жерінің мекенжайы, үйінің, пәтерінің нөмірі, әлеуметтік жағдайы, мүгедектің отбасы құрамы, тұрғын үй жағдайы, пәтерінің жайлылығы, санаты);
18. Қамқоршылықты (қорғаншылықты) белгілеуді растайтын мәліметтер: қамқоршының (қорғаншының) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), құжаттың атауы, нөмірі, құжаттың берілген күні; қамқоршылыққа (қорғаншылыққа) берілген адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және туған жылы.
Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 44 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10589 болып тіркелген)
10.
Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, асырап алушыға, қамқоршыға (қорғаншыға) жәрдемақы тағайындау
Мүгедек балаларды және олардың отбасын қолдау
1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса);
4. Туған күні;
5. ЖСН;
6. Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган;
7. Мәртебесін растайтын мәліметтер: шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, қандас куәлігі;
8. Неке қиюды (бұзуды) тіркеу туралы немесе некені тіркеу туралы актілік жазба мәліметтері: некенің тіркелгенін растайтын құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні;
9. Қамқоршылық (қорғаншылық), бала асырап алу белгіленгенін растайтын мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, құжаттың берілген күні, қамқоршының (қорғаншының), асырап алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қамқоршылыққа (қорғаншылыққа), асырап алуға берілген баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және туған күні, баланың тұрғылықты жерінің мекенжайы (облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі);
10. Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), ауылдың, көшенің (шағын ауданның) атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәлімет (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы);
11. Мүгедек баланы тәрбиелеуші жәрдемақысы тағайындалатын мүгедек бала туралы мәліметтер: ЖСН, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні;

15. Сведения, подтверждающие причинно-следственную связь заболеваний, увечий (ранений, травм, контузий) (по форме, установленной уполномоченным органом в соответствующей сфере деятельности);
16. Сведения о характере и условиях труда на производстве;
17. Aкт обследования жилищно-бытовых условий инвалида (адрес местожительства, номер дома, квартиры, социальное положение инвалида, состав семьи, жилищные условия, благоустроенность квартиры, категория инвалида);
18. Сведения, подтверждающие установление опеки (попечительства): наименование, номер документа, дата выдачи документа, фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекуна (попечителя), фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения лица, переданного под опеку (попечительство).
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 44 "Об утверждении Правил проведения медико-социальной экспертизы" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10589)
10.
Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка инвалида
Поддержка детей-инвалидов и их семей
1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. Дата рождения;
5. ИИН;
6. Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ;
7. Сведения, подтверждающие статус: вид на жительство иностранца, удостоверение лица без гражданства, удостоверение кандаса;
8. Сведения о регистрации заключения (расторжения) брака или актовой записи о регистрации брака: наименование, номер и дата выдачи документа, подтверждающего регистрацию брака;
9. Сведения, подтверждающие установление опеки (попечительства), усыновления (удочерения): наименование, номер документа, дата выдачи документа, фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекуна (попечителя), усыновителя, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения ребенка, переданного под опеку (попечительство), усыновление, адрес места жительства ребенка (наименования области, района (города), улицы, номер дома, квартиры);
10. Сведения о месте жительства: адрес постоянного места жительства, наименование области, района (города), села, улицы (микрорайона), номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов);
11. Сведения о ребенке, на которого назначается пособие воспитывающего ребенка-инвалида: ИИН, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения;

12. Мүгедектігі туралы мәліметтер: мүгедектік санаты, мүгедектік топтың коды, мүгедектік тобы, мүгедектіктің себебі, мүгедектікті белгілеу күні, белгілеу мерзімі;
13. Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі туралы мәліметтер, шот түрі.
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 319 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11507 болып тіркелген)
11.
Жерлеуге біржолғы төлем тағайындау
Қайтыс болған зейнеткерлерді жерлеуді жүзеге асырған адамдарды және мемлекеттік арнаулы жәрдемақылар мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемәқыларды алушыларды материалдық қамтамасыз ету мақсатында
1. Жерлеуді жүзеге асырған адамның жеке басын куәландыратын құжат немесе заңды тұлғаны (заңды тұлғалар үшін) мемлекеттік тіркеу туралы анықтама (куәлігі) немесе дара кәсіпкердің патенті (заңды тұлға құрмастан кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалар үшін);
2. Алушының қайтыс болғаны туралы немесе ақпараттық жүйелерден мәліметтер немесе қайтыс болу фактісін растайтын басқа мемлекеттердің уәкілетті органдары берген және апостильмен расталған құжат.
"Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11110 болып тіркелген)
12.
Халықты жұмыспен қамту, көші-қон, персоналды басқару, медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу, шетелдік жұмыс күшін тарту саласындағы қызметтер
Деректерді жинау өтініш берушілердің халықты жұмыспен қамту с аласындағы мемлекеттік қызметтерді алуы үшін жүзеге асыралады;
Келген этникалық қазақтардың санын есептеу, қандас мәртебесін, Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, белгіленген квотаның шектен шығуын болдырмау және салық аударымдардың болу мақсатында шетелдік жұмыс күшін есептеу;
Персоналды басқару Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметіне кіруге, оны өткеруге және тоқтатуға байланысты қатынастарды, сондай-ақ мемлекеттік қызметшілерді әлеуметтік қорғау мәселелерін реттейті;

12. Сведения об инвалидности: категория инвалидности, код группы инвалидности, группа инвалидности, причина инвалидности, дата установления, срок установления инвалидности;
13. Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, тип счета.
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11507)
11.
Назначение единовременной выплаты на погребение
В целях материальной поддержки лиц осуществивших погребение умерших пенсионеров и получателей государственных социальных пособий и государственных специальных пособий
1. Документ, удостоверяющий личность лица, осуществившего погребение, либо справка (свидетельство) о государственной регистрации юридического лица (для юридических лиц) или патент индивидуального предпринимателя (для физических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность без образования юридического лица), осуществившего погребение;
2. Сведения о смерти получателя или из информационных систем, или документ, подтверждающий факт смерти, выданный уполномоченным органом других государств и заверенный апостилем.
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223 "Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11110)
12.
Функции в сфере занятости населения, миграции, управления персоналом, проведения медико-социальной экспертизы, привлечения иностранной рабочей силы
Cбор данных осуществляется для получение заявителями государтсвенных услуг в сфере занятости населения;
учет количества прибывших этнических казахов, получение статуса кандас, гражданство Республики Казахстан;
учет иностранной рабочей силы в целях недопущения превышения установленной квоты и наличия налоговых отчислении.
Управление персоналом регулирует отношения, связанные с поступлением на государственную службу Республики Казахстан, ее прохождения и прекращения, а также вопросы социальной защиты государственных служащих;

1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса);
4. Тегі мен атының транскрипциясы;
5. ЖСН;
6. Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган, ұлты, қолы;
7. Жынысы;
8. Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері;
9. Ұлты туралы мәліметтер;
10. Отбасылық жағдайы туралы мәліметтер;
11. Азаматтығы туралы мәліметтер: азаматтығы (бұрынғы азаматтығы), Қазақстан Республикасының азаматтығын алған күні, Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалтқан күні;
12. Заңды мекенжайы, заңды тұлғаны тіркеу (тіркеуден шығару) күні туралы мәліметтер;
13. Азаматтың әлеуметтік, әлеуметтік-экономикалық мәртебесі туралы мәліметтер;
14. Білімі туралы мәліметтер;
15. Өтініш берушінің тіркелген орнын растайтын құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні;
16. Электрондық цифрлық қолтаңба;
17. Жасы;
18. Байланыс ақпараты: байланыс телефоны, электрондық мекенжай;
19. Шетелдік жұмыс күшін тартуға (жұмысқа орналастыруға) рұқсаттың қолданылу мерзімі;
20. Рұқсаттың қолданылатын аумағы;
21. Жұбайы туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, жұмыс орны;
22. Балалары туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, оқу немесе жұмыс орны;
23. Ата-анасы туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, жұмыс орны;
24. Туған аға-інілері және апа-сіңлілері туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, жұмыс орны;
25. Жұбайының ата-анасы, аға-інілері және апа-сіңлілері туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, тұрғылықты мекенжайы, жұмыс орны;
26. Табыстары туралы декларация;
27. Жұбайының табыстары туралы декларация;
28. Шығу елі туралы мәліметтер;
29. Тұрақты тұратын елі туралы мәліметтер;
30. Мамандығының, біліктілігінің (лауазымының) атауы туралы мәліметтер;
31. Жұмыс беруші туралы мәліметтер: атауы, меншік нысаны, мекенжайы, тіркеу нөмірі, тіркеу күні, заңды тұлғаны құру күні, Қазақстан Республикасының әділет органдарында тіркеу туралы куәлік (нөмірі, қашан және кім берді), жүзеге асырылатын қызметтің түрі, мекенжайы, телефон, факс, резидент еліндегі тіркеу туралы деректер (мемлекеттік тіркеу нөмірі, күні, тіркеу органының атауы), резидент елдегі салықтық тіркеу нөмірі немесе оның баламасы, жұмыстарды орындау (қызметтер көрсету) келісімшартының деректемелері, келісімшарт жасасқан тараптардың атауы, жасалған келісімшарттың мәні, келісімшарттың қолданылу мерзімі; басқа әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында жұмыстарды орындауға, қызметтер көрсетуге жұмыс беруші шартының, келісімшартының деректемелері, келісімшарт жасасқан тараптардың атауы, жасалған келісімшарттың мәні, келісімшарттың қолданылу мерзімі, жер қойнауын пайдалануға келісімшарттан нотариат куәландырған үзінді көшірме (көшірме); бірлескен қызмет туралы келісімшарттан нотариат куәландырған үзінді көшірме (көшірме); қызметтер көрсету келісімшартынан нотариат куәландырған үзінді көшірме (көшірме);

1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. Транскрипция фамилии и имени;
5. ИИН;
6. Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ, национальность, подпись;
7. Пол;
8. Сведения о рождении: дата рождения, место рождения;
9. Сведения о национальности;
10. Сведения о семейном положении;
11. Сведения о гражданстве: гражданство (прежнее гражданство), дата приобретения гражданства Республики Казахстан, дата утраты гражданства Республики Казахстан;
12. Сведения о юридическом адресе, дате регистрации (снятие с регистрации) юридического лица;
13. Сведения о социальном, социально-экономическом статусе гражданина;
14. Сведения об образовании;
15. Наименование, номер и дата выдачи документа, подтверждающего место регистрации заявителя;
16. Электронная цифровая подпись;
17. Возраст;
18. Контактная информация: контактный телефон, электронный адрес;
19. Срок действия разрешения на привлечение иностранной рабочей силы/разрешения на трудоустройство;
20. Территория, на которой действует разрешение;
21. Сведения о супруге: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, адрес проживания, место работы;
22. Сведения о детях: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, адрес проживания, место учебы или работы;
23. Сведения о родителях: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, адрес проживания, место работы;
24. Сведения о родных братьях и сестрах: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, адрес проживания, место работы;
25. Сведения о родителях, братьях и сестрах супруга: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, адрес проживания, место работы;
26. Декларация о доходах;
27. Декларация о доходах супруга;
28. Сведения о стране выезда;
29. Сведения о стране постоянного проживания;
30. Сведения о наименовании специальности, квалификации (должности);
31. Сведения о работодателе: наименование, форма собственности, адрес, регистрационный номер, дата регистрации, дата создания юридического лица, свидетельство о регистрации в органах юстиции Республики Казахстан (номер, когда и кем выдано), вид осуществляемой деятельности, адрес, телефон, факс, данные о регистрации в стране резидентства (номер, дата государственной регистрации и наименование органа регистрации), номер налоговой регистрации в стране резидентства или его аналог, реквизиты контракта на выполнение работ/оказание услуг, наименование сторон заключивших контракт, предмет заключенного контракта, срок действия контракта; реквизиты договора, контракта работодателя на выполнение работ, оказание услуг на территории других административно-территориальных единиц, наименование сторон заключивших контракт, предмет заключенного контракта, срок действия контракта; нотариально заверенная выписка (копия) из контракта на недропользование; нотариально заверенная выписка (копия) из договора о совместной деятельности; нотариально заверенная выписка (копия) из договора на оказание услуг;

32. Келу және Қазақстан Республикасынан шығу күні туралы мәліметтер;
33. Білімі туралы құжаттың мәліметтері: құжаттың атауы, оқыған оқу орнының атауы, факультеті, құжаттың нөмірі, берілген күні, білімі бойынша біліктілігі, құжатты берген орган, білімі туралы мәліметтер, білімі бойынша мамандығы, мамандануы, бітіру күні, диплом бойынша орташа балл, бітірушіні сертификаттау туралы мәліметтер, оқу бағдарламасы, оқу орнының орналасқан жері, оқу кезеңі, тілдерді білуі;
34. Еңбек қызметі туралы құжаттың мәліметтері: құжаттың атауы, нөмірі, құжаттың берілген күні;
35. Әке болуды белгілеуді тіркеу туралы мәліметтер;
36. Ана болуды белгілеуді тіркеу туралы мәліметтер;
37. Бала асырап алуды тіркеу туралы мәліметтер;
38. Қайтыс болғанын тіркеу туралы мәліметтер;
39. Әлеуметтік төлемдердің, оның ішінде зейнетақылар мен жәрдемақылардың мөлшері туралы мәліметтер;
40. Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына төлеушілерден түскен төлемдер туралы мәліметтер;
41. Өтініш берушінің міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысуы (қатыспауы) туралы мәліметтер;
42. Жазатайым оқиға туралы мәліметтер;
43. Өтініш берушінің ауруларының, зақымдануларының (жараланудың, жарақаттанудың, контузияның) себеп-салдарлық байланысы туралы мәліметтер;
44. Салымшы қаражатының түсімі мен қозғалысы туралы мәліметтер;
45. Тұрақты тұрғылықты жерге шығуды (азаматтықтан шығуды) растайтын мәліметтер;
46. Жұмыс орны;
47. Жұмыс өтілі;
48. Кәсібі бойынша жұмыс өтілі (жыл);
49. Жұмыс орны туралы мәліметтер: бұрынғы жұмыс орнының атауы, жұмысқа қабылдану және жұмыстан босатылу күні, орналасқан жері;
50. Лауазымы;
51. Кәсіпорындағы лауазымы;
52. Қазақстан Республикасына тартылатын лауазымы;
53. Шетелдік жұмыскердің санаты (біліктілігі);
54. Қазақстан Республикасындағы еңбек қызметіне рұқсаттың нөмірі;
55. Қазақстан Республикасындағы еңбек қызметіне рұқсат берген орган;
56. Еңбек қызметіне рұқсаттың қолданылу кезеңі;
57. Еңбекақы мөлшері;
58. Еңбек қызметі, кәсіпорынның атауы және орналасқан жері;
59. Кәсібі бойынша жұмыс кезеңі;
60. Кәсібі;
61. Мүгедектігі туралы мәліметтер: мүгедектік санаты, мүгедектік топтың коды, мүгедектік тобы, мүгедектік себебі, мүгедектікті белгілеу күні, белгілеу мерзімі;
62. Куәландыру және еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу туралы медициналық-әлеуметтік сараптаманың мәліметтері: куәландыру жүргізу және жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу, мүгедектік тобын белгілеу мәліметтері;
63. Медициналық деректер: денсаулық жағдайын сипаттайтын биометриялық, функционалдық және зертханалық зерттеулердің деректері, № ҚР ДСМ-175/2020г бұйрығымен бекітілген 031/е нысанында, уақытша еңбекке жарамсыздық парағында (анықтамасында), амбулаторлық науқастың медициналық картасында, екі жылдық мерзімнен кеш емес берілген, кәсіптік ауруға шалдыққан адам ұсынатын кәсіптік ауру және улану диагнозын анықтау (аурудың кәсіппен байланысын анықтау) кезінде сараптаманы жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымының қорытындысында көрсетілген деректер;

32. Сведения о дате прибытия и выбытия из Республики Казахстан;
33. Сведения документа об образовании: наименование документа, наименование учебного заведения, в котором проходил обучение, факультет, номер, дата выдачи документа, квалификация по образованию, орган, выдавший документ, сведения об образовании, специальность по образованию, специализация, дата выпуска, средний балл по диплому, сведения о сертификации выпускника, программа обучения, местонахождение учебного заведения, период учебы, знание языков;
34. Сведения документа о трудовой деятельности: наименование документа, номер, дата выдачи документа;
35. Сведения о регистрации установления отцовства;
36. Сведения о регистрации установления материнства;
37. Сведения о регистрации усыновления;
38. Сведения о регистрации смерти;
39. Сведения о размере социальных выплат, в том числе пенсий и пособий;
40. Сведения о платежах, поступившие в государственный фонд социального страхования от плательщиков;
41. Сведения об участии (неучастии) заявителя в системе обязательного социального страхования;
42. Сведения о несчастном случае;
43. Сведения о причинно-следственной связи заболеваний, увечий (ранений, травм, контузий) заявителя;
44. Сведения о поступлении и движении средств вкладчика;
45. Сведения, подтверждающие выезд на постоянное место жительство (выбытие из гражданства);
46. Место работы;
47. Стаж работы;
48. Стаж работы по профессии (лет);
49. Сведения о месте работы: наименование предыдущего места работы, даты приема и увольнения, месторасположение;
50. Должность;
51. Должность на предприятии;
52. Должность, на которую привлекается в Республику Казахстан;
53. Категория (квалификационная) иностранного работника;
54. Номер разрешения на трудовую деятельность в Республике Казахстан;
55. Орган выдачи разрешения на трудовую деятельность в Республике Казахстан;
56. Период действия разрешения на трудовую деятельность;
57. Размер оплаты труда;
58. Трудовая деятельность, наименование и местонахождение предприятия;
59. Период работы по профессии;
60. Профессия;
61. Сведения об инвалидности: категория инвалидности, код группы инвалидности, группа инвалидности, причина инвалидности, дата установления, срок установления инвалидности;
62. Сведения медико-социальной экспертизы об освидетельствовании и установлении степени утраты трудоспособности: сведения о проведении освидетельствования и установления степени утраты общей трудоспособности, установление группы инвалидности;
63. Медицинские данные: биометрические, характеризующие состояние здоровья, данные функциональных и лабораторных исследований, данные, указанные в форме 031/у, утвержденной приказом № ҚР ДСМ-175/2020 г, листе (справке) временной нетрудоспособности, медицинской карте амбулаторного больного, в заключении организации здравоохранения (в произвольной форме), заключение организации здравоохранения, осуществляющей экспертизу при установлении диагноза профессионального заболевания и отравления (определение связи заболевания с профессией), выданное не позднее двухлетней давности, представляемое лицом, получившим профессиональное заболевание;

64. Отбасы мүшелері туралы мәліметтер (отбасы құрамы туралы мәліметтер);
65. Жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы мәліметтер;
66. Мәртебесін растайтын деректер: азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін қандас куәлігі;
67. Қандас мәртебесі берілгенін растайтын құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні;
68. Қандас мәртебесін растайтын мәліметтер: тегі, аты және бар болса әкесінің аты (тұрмыс құрмағанға дейінгі тегі); туған жылы, күні және айы, туған жері (ел, қала, аудан, ауыл, кент); ұлты; білімі; мамандығы; кәсібі; отбасылық жағдайы; ЖСН-нің болуы, әскери билеттің және әскерге шақырылушы куәлігінің болуы; тіркеу орны (тіркеу орны және күні); жүргізуші құқығының болуы; мүлкінің (жылжымалы және жылжымайтын мүлік) болуы; әлеуметтік мәртебесі (студент, зейнеткер, мүгедек); жұмыс орны және бұйрықтың нөмірі; жынысы; қан тобы;
69. Тіркеу орны туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат - мекенжай анықтамасы не ауыл әкімінің анықтамасы, Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы;
70. Мүгедектігі туралы мәліметтер: белгіленген нысандағы мүгедектік туралы анықтамадан үзінді көшірме; Радиациялық әсерге ұшыраған адамдардың ауруларының, мүгедектігінің себептік байланысын белгілеу жөніндегі ведомствоаралық сараптамалық кеңестің шешімі; Орталық әскери-дәрігерлік комиссияның шешімі; госпиталь берген ауру туралы куәлік не әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысы; 16 жасқа дейінгі мүгедек баланың туу туралы куәлігі;
71. Қайтыс болған адам туралы мәліметтер (қаза тапқан (қайтыс болған) адамның әскери билеті не әскери қызметті өткеру туралы анықтама; әскери қызметкердің, ішкі істер органдары және Қазақстан Республикасының бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитеті қызметкерінің қызметтік міндеттерін орындау немесе әскери қызметті өткеру кезінде жараланудың, контузияның, зақымданудың салдарынан қаза тапқанын немесе қайтыс болғанын растайтын анықтама);
72. Мыналарды растайтын мәліметтер: Ұлы Отан соғысының қатысушысының немесе мүгедегінің мәртебесі, "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағын беру, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жеңілдіктерге құқығы, "Ленинградты қорғағаны үшін" медаліне немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісіне қоса берілетін куәлік, жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқынның мәртебесі не екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлерде, геттоларда және басқа мәжбүрлеп ұстау орындарында мәжбүрлеп ұсталғандығы туралы мұрағаттық анықтама немесе "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлігі, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарына қатысқанын растайтын әскери комиссариаттың анықтамалары немесе басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы белгі соғылған әскери билет, Ауғанстандағы қеңес әскери құрамына қызмет көрсеткендігін растайтын құжат және жараланғанын, контузия алғанын, зақымданғанын растайтын медициналық құжаттар, соғыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендері мен медальдарына қоса берілетін куәліктер, Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысушының мәртебесі немесе Чернобыль АЭС-індегі немесе азаматтық яки әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқанын, ядролық сынақтар мен оқуларға тікелей қатысқанын растайтын құжат, немесе азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі радиациялық апаттардың зардаптарын жоюға қатысу фактісін, ядролық сынақтар мен оқуларға тікелей қатысқанын растайтын әскери комиссариаттың немесе Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің анықтамасы, әскери қызметшілер қатарындағы мүгедектің (жеңілдіктерге құқығы туралы Кеңес Армиясы мүгедегінің) мәртебесі, жараланғаны, контузия алғаны, зақымданғаны, мүгедектігі туралы анықтама, ұрыс қимылдарына қатысу фактісін растайтын әскери комиссариаттың анықтамасы немесе "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлік; жарақат, контузия алу, зақымдану, мүгедектік алу, ішкі істер органдары, Ұлттық қауіпсіздік комитетінен тиісті анықтама немесе Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлік; тиісті санатын және басқа елдерде қимыл жасаған әскер құрамдарына қызмет көрсету салдарынан мүгедектіктің пайда болуы немесе "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлік; әскери қызметшінің хабар-ошарсыз кету фактісі, әскери қызметшімен туыстық қатынасы, жұбайының (зайыбының) мүгедектік мәртебесі; қаза табу (қайтыс болу) фактісі, қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза табу фактісі, сәуле ауруының зардабынан қайтыс болу фактісі немесе Чернобыль АЭС-індегі апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынаулардың әсер ету фактісі; радиациялық әсердің салдарынан қайтыс болу фактісі, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, жұмысы туралы деректер, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, әскери қызмет кезеңі туралы мәліметтері бар әскери билет немесе анықтама.

64. Сведения о членах семьи (сведения о составе семьи);
65. Сведения о регистрации в качестве безработного;
66. Сведения, подтверждающие статус: удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца, удостоверение кандаса до получения гражданства Республики Казахстан;
67. Наименование, номер и дата выдачи документа, подтверждающего присвоение статуса кандаса;
68. Сведения, подтверждающие статус кандаса: фамилия, имя и при наличии отчество (девичья фамилия); год рождения, число и месяц; место рождения (страна, город, район, село, поселок); национальность; образование; специальность; профессия; семейное положение; наличие ИИН; наличие военного билета и приписного свидетельство; место регистрации (место и дата регистрации); наличие водительских прав; наличие имущества (движимое и недвижимое имущества); социальный статус (студент, пенсионер, инвалид); место работы и номер приказа; пол; группа крови;
69. Сведения о прописке: документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства - адресная справка либо справка сельских акимов, для жителей города Байконыр справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконыр;
70. Сведения об инвалидности: выписка из справки об инвалидности установленной формы; решение Межведомственного экспертного совета по установлению причинной связи заболеваний, инвалидности лиц, подвергшихся радиационному воздействию; решение Центральной военно-врачебной комиссии; свидетельство о болезни, выданное госпиталем, либо заключение военно-врачебной комиссии; свидетельство о рождении ребенка-инвалида до 16 лет;
71. Сведения об умершем (военный билет погибшего (умершего) либо справка о прохождении воинской службы; справка, подтверждающая что гибель или смерть военнослужащего, сотрудника органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан наступила вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей или прохождении воинской службы);
72. Сведения, подтверждающие: статус участника или инвалида Великой Отечественной войны, присвоение почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы", право на льготы в соответствии с Законом Республики Казахстан "О ветеранах", удостоверением к медали "За оборону Ленинграда" или к знаку "Жителю блокадного Ленинграда", статус бывшего несовершеннолетнего узника, либо архивная справка о принудительном содержании в концлагерях, гетто и других местах принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом Республики Казахстан "О ветеранах", удостоверение установленного образца, справки из военного комиссариата, подтверждающие участие в боевых действиях на территории других государств или военный билет с отметкой об участии в боевых действиях на территории других государств, документ, подтверждающий работу по обслуживанию советского воинского контингента в Aфганистане и медицинские документы, подтверждающие ранение, контузию, увечье, удостоверения к орденам и медалям бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий, статус участника ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской AЭС или документ, подтверждающий участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской AЭС или других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, участие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях или справка из военного комиссариата или КЧС МВД РК, подтверждающая факт участия в ликвидации радиационных катастроф и аварий на объектах военного или гражданского назначения, участия непосредственно в ядерных испытаниях и учениях; статус инвалида из числа военнослужащих (инвалида Советской Aрмии о праве на льготы), справка о ранении, контузии, увечье, инвалидности, справка из военного комиссариата, подтверждающая факт участия в боевых действиях или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом Республики Казахстан "О ветеранах"; получение ранений, контузии, увечье, инвалидности, соответствующая справка из органов внутренних дел, Комитета национальной безопасности или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом Республики Казахстан "О ветеранах"; соответствующую категорию и возникновение инвалидности вследствие обслуживания действующих воинских контингентов других стран или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом; факт пропажи без вести военнослужащего, родственные связи с военнослужащими, статус инвалидности супруга (супруги); факт смерти погибшего (умершего), факт гибели при исполнении служебных обязанностей, факт смерти вследствие лучевой болезни или факт воздействия катастрофы на Чернобыльской AЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний, факт, что смерть наступила вследствие радиационного воздействия, данные о работе с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, военный билет или справка, содержащая данные о периоде военной службы с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года.

"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды, жұмыссыздарды тіркеу және халықты жұмыспен қамту орталықтары көрсететін еңбек делдалдығын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 19 маусымдағы № 259 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17199 болып тіркелген) және "Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелген) бұйрықтар
13.
Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу
Мүгедек балаларды және олардың отбасын қолдау
1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса);
4. Туған күні;
5. Мүгедектік алу туралы мәліметтер;
6. Жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтері: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган;
7. ЖСН;
8. Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің (шағын ауданның) атауы, үйдің, пәтердің нөмірі;
9. Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысын алғаны туралы мәліметтер;
10. Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі туралы мәліметтер, шот түрі;
11. Мүгедек баланың үйде оқу фактісін растайтын оқу орнынан мәліметтер.
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 319 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11507 болып тіркелген)
14.
Жергілікті деңгейде берілетін атаулы әлеуметтік көмек тағайындау
НҚА шеңберінде жергілікткі деңгейде әлеуметтік осал топтарына қолдау көрсетіледі. Көмек ақша және заттай нысанда көрсетіледі (1 жастан 18 жасқа дейінгі балаларға кепілдік берілген әлеуметтік топтама)
1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса);
4. ЖСН;
5. Жеке басын куәландыратын, қандас, босқын, шетелдік, азаматтығы жоқ адам мәртебесі туралы құжаттың түрі, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган;
6. Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты немесе уақытша тұрғылықты жері бойынша тіркелген мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), ауылдың, көшенің (шағын ауданның) атауы, үйдің, пәтердің нөмірі;

Приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 259 "Об утверждении Правил регистрации лиц, ищущих работу, безработных и осуществления трудового посредничества, оказываемого центрами занятости населения" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17199) и от 25 марта 2021 года № 84 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22394)
13.
Возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов
Поддержка детей-инвалидов и их семей
1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. Дата рождения;
5. Сведения о получении инвалидности;
6. Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ;
7. ИИН;
8. Сведения о месте жительства: адрес постоянного места жительства, наименование области, района (города), села, улицы (микрорайона), номер дома, квартиры;
9. Сведения о получении заключения психолого-медико-педагогической консультации;
10. Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, тип счета;
11. Сведения из учебного заведения, подтверждающие факт обучения ребенка-инвалида на дому.
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11507)
14.
Назначение государственной адресной социальной помощи
В рамках действующего НПА на местах осуществляется поддержка социально уязвимых слоев населения. Помощь оказывается в виде денежной и натуральной (гарантированный социальный пакет для детей от 1 до 18 лет) форме
1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. ИИН;
5. Вид документа, удостоверяющего личность, о статусе кандаса, беженца, иностранца, лица без гражданства, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ;
6. Сведения о месте жительства: адрес регистрации по постоянному или временному месту жительства, наименование области, района (города), села, улицы (микрорайона), номер дома, квартиры;

7. Кәсіп түрі;
8. Банктік деректемелер: банктің атауы, банктік шоттың нөмірі, шот түрі;
9. Отбасы құрамы туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), отбасының әрбір мүшесіне тұрақты немесе уақытша тұрғылықты жері бойынша тіркеу туралы, үйінің мекенжайы, телефоны, өтініш берушіге туыстық қатынасы, туған күні мен жылы;
10. Отбасы мүшелерінің алған табыстары туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жұмыс орны (жұмыссыздар жұмыс іздеуші ретінде немесе жұмыссыз ретінде тіркеу фактісін растайды), расталған табыс сомасы (еңбекке ақы төлеу бойынша, әлеуметтік төлемдер (зейнетақылар, жәрдемақылар, стипендиялар және басқа төлемдер), кәсіпкерлік қызметтен түскен табыстар, жылжымайтын және (немесе) жылжымалы мүлікті жалға беруден, жылжымайтын және (немесе) жылжымалы мүлікті сатудан түскен табыстар, басқа да жарияланған төлемдер;
11. Жеке қосалқы шаруашылығының болуы туралы мәліметтер: жеке қосалқы шаруашылық объектісі (дача, бау-бақша, жер телімі, оның ішінде бақшаның жанындағы, шартты жер үлесі, сандық;
12. Мүгедектікті белгілеу туралы, баланың (барлық балаларға) тууын (қайтыс болуын) тіркеу туралы, қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы, бала асырап алу туралы, некені (ерлі-зайыптылықты) Қазақстан Республикасынан тыс жерде тіркеу жағдайларын қоспағанда, неке (ерлі-зайыптылықты) қиюды (некені бұзуды) тіркеу туралы мәліметтер;
13. Егер он сегіз жастан жиырма үш жасқа дейінгі асырауындағылар күндізгі оқу нысанының білім алушылары болып табылса - оқу орнында оқу фактісі туралы мәліметтер;
14. Дара кәсіпкердің мәртебесі туралы мәліметтер;
15. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына тартылатын отбасының еңбекке қабілетті мүшелері үшін еңбек қызметі туралы (бар болса) мәліметтер;
16. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына тартылатын отбасының еңбекке қабілетті мүшелері үшін білімі, біліктілігі, арнайы білімінің немесе кәсіптік даярлығының (бар болса) болуы туралы мәліметтер;
17. Атаулы әлеуметтік көмек тағайындауға жүгінер алдындағы үш ай қатарынан алимент туралы және (немесе) берешектің болуы туралы мәліметтер;
18. Өтініш берушінің отбасы мүшелерінің бас бостандығынан айыру немесе мәжбүрлеп емдеу орындарында болуы туралы мәліметтер;
19. Меншігінде тұрғын үй, үй-жайдың жеке тұрғын үй құрылысына арналған жер учаскесінің болуы туралы мәліметтер;

7. Род занятий;
8. Банковские реквизиты: наименование банка, номер банковского счета, тип счета;
9. Сведения о составе семьи: фамилия, имя, отчество (при его наличии), о регистрации по постоянному или временному месту жительства на каждого члена семьи, домашний адрес, телефон, родственное отношение к заявителю, дата и год рождения;
10. Сведения о полученных доходах членов семьи: фамилия, имя, отчество (при его наличии), место работы (безработные подтверждают факт регистрации в качестве ищущего работу или в качестве безработного), подтвержденные суммы доходов (по оплате труда, социальные выплаты (пенсии, пособии, стипендии и иные выплаты), доходы от предпринимательской деятельности, от сдачи в аренду недвижимого и (или) движимого имущества, от продажи недвижимого и (или) движимого имущества, прочие заявленные доходы;
11. Сведения о наличии личного подсобного хозяйства: объект личного подсобного хозяйства (дача, огород, земельный участок, в том числе приусадебный, условная земельная доля, имущественный пай (год выдачи) в количественном выражении; домашние животные (крупный рогатый скот (коровы, быки), лошади (кобылы, жребцы); верблюды, верблюдицы; овцы, козы; куры, утки, гуси; свиньи в количественном выражении и с указанием возраста;
12. Сведения об установлении инвалидности, о регистрации рождения (смерти) ребенка (на всех детей), об установлении опеки (попечительства), об усыновлении (удочерении), о регистрации заключения (расторжения) брака (супружества), за исключением случаев регистрации брака (супружества) за пределами Республики Казахстан;
13. Сведения о факте обучения в учебном заведении - если иждивенцы в возрасте от восемнадцати до двадцати трех лет являются обучающимися очной формы обучения;
14. Сведения о статусе индивидуального предпринимателя;
15. Сведения о трудовой деятельности (при наличии), для трудоспособных членов семьи, вовлекаемых в активные меры содействия занятости;
16. Сведения об образовании, квалификации, наличии специальных знаний или профессиональной подготовки (при наличии), для трудоспособных членов семьи, вовлекаемых в активные меры содействия занятости;
17. Сведения об алиментах и (или) о наличии задолженности по ним в течение трех месяцев подряд, предшествовавших кварталу обращения за назначением адресной социальной помощи;
18. Сведения о нахождении в местах лишения свободы или принудительного лечения членов семьи заявителя;
19. Сведения о наличии в собственности жилья, помещений, земельного участка, предназначенного под индивидуальное жилищное строительство;

20. Меншігінде автокөлік құралының болуы туралы мәліметтер.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу және кепілдедік берілген әлеуметтік топтаманы ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 320 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11426 болып тіркелген)
15.
Жаппай саяси қуғын-сүргiндерге ұшыраған адамдарға біржолғы өтемақы тағайындау
Жаппай саяси қуғын-сүргiндерге ұшыраған адамдарға біржолғы өтемақы төлеуді жүзеге асыру үшін
1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса);
4. ЖСН;
5. Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу;
6. Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган;
7. Ақшалай өтемақы алуға құқықты растайтын құжат туралы мәліметтер (прокуратура органдарынан немесе сот органдарынан алынған ақталғаны туралы анықтама);
8. Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұратын елі, тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы);
9. Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі туралы мәліметтер.
"Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарына ақшалай өтемақы төлеудің ережесiн бекiту туралы" 2003 жылғы 23 қаңтардағы № 82 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14215 болып тіркелген)
16.
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеуді, куәлік беруді жүзеге асыру үшін
1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса);
4. ЖСН;
5. Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу;
6. Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган;

20. Сведения о наличии в собственности транспортного средства.
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 320 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи и предоставления гарантированного социального пакета" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11426)
15.
Назначение единовременной денежной компенсации жертвам массовых политических репрессий
Для осуществления выплаты единовременных денежных компенсаций жертвам массовых политических репрессий
1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. ИИН;
5. Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения;
6. Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган выдавший документ;
7. Сведения о документе, подтверждающем право на получение денежной компенсации (справка о реабилитации из органов прокуратуры или судебных органов);
8. Сведения о месте жительства: страна постоянного проживания, адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов);
9. Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
Постановление Правительства Республики Казахстан
"Об утверждении Правил выплаты денежных компенсаций жертвам массовых политических репрессий"
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14215)
16.
Назначение единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
Для осуществления выплаты единовременной государственной денежной компенсации, выдачи удостоверений гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. ИИН;
5. Сведения о рождении: дата рождения, место рождения, регистрация рождения;
6. Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган выдавший документ;

7. Тиісті радиациялық қатер аймақтарында тұру фактісін және кезеңін растайтын құжат туралы мәліметтер (жеңілдіктер мен өтемақыларға құқықты растайтын куәлік, мұрағаттық анықтамалар, ауылдың, кенттің Халық депутаттары кеңесінің, тұрғын үй – пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, ауыл әкімінің, пәтер иелері кооперативтерінің анықтамалары, еңбек кітапшасы, оқу орнын бітіргені туралы диплом, әскери билет, туу туралы куәлік, орта білімі туралы аттестат, негізгі мектепті бітіргені туралы куәлік);
8. Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұратын елі, тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы);
9. Банктік шоттың болуы туралы мәліметтер: банктік шот ашылған банктің толық атауы, банктік шоттың иесі болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банктік шоттың нөмірі не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер.
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы"
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелген)
17.
Ақталған адамға куәлік беру
Ақталған адамға куәлік беруді жүзеге асыру үшін
1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса);
4. ЖСН;
5. Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган;
6. Ақталу туралы анықтаманың мәліметтері не сот анықтамасының (қаулысының) көшірмесі;
7. Өкіл арқылы өтініш жасаған жағдайда – оның өкілеттіліктерін растайтын құжаттың деректері;
8. Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұратын елі, тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы).
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы"
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелген)
18.
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына жергілікті өкілді органдарының шешімдері бойынша әлеуметтік көмек көрсету
Жергілікті өкілді органдармен мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне ақшалай немесе заттай нысанда көмек көрсету үшін

7. Сведения о документе, подтверждающем факт и период проживания в соответствующих зонах радиационного риска (удостоверение, подтверждающие право на льготы и компенсации, архивные справки, справки сельских, поселковых Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, села, сельского округа, кооперативов собственников квартир, трудовая книжка, диплом об окончании учебного заведения, военный билет, свидетельство о рождении, аттестат о среднем образовании, свидетельство об окончании основной школы);
8. Сведения о месте жительства: страна постоянного проживания, адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов);
9. Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, либо контрольном счете наличности исправительного учреждения.
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22394)
17.
Выдача удостоверения реабилитированному лицу
Для осуществления выдачи удостоверения реабилитированному лицу
1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. ИИН;
5. Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ;
6. Сведения, содержащиеся в справке о реабилитации либо копии определения (постановления) суда;
7. В случае обращения через представителя - данные документа, подтверждающего его полномочия;
8. Сведения о месте жительства: страна постоянного проживания, адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов).
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22394)
18.
Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Для оказания помощи, предоставляемой местными представительными органами в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням

1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса);
4. ЖСН
5. Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган;
6. Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұратын елі, тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), көшенің атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы);
7. Жеке тұлғаның (отбасы мүшелерінің) табысына тәуелсіз тағайындалатын әлеуметтік көмекті алу үшін жеке тұлғаның (отбасы мүшелерінің) табысы туралы мәліметтер талап етілмейді;
8. Қиын өмірлік жағдайдың туындағанын растайтын акттің және (немесе) құжаттың мәліметтері.
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы"
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелген)
19.
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған немесе бұрын "Ана геройы" атағын алған, I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған көпбалалы аналарға жәрдемақы тағайындау
Көпбалалы аналардың беделі мен абыройын арттыру
1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса);
4. Туған күні;
5. ЖСН;
6. Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган;
7. Мәртебесін растайтын мәліметтер: Шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі;
8. "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқасымен марапатталған немесе бұрын "Ана геройы" атағын алған, I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған немесе көпбалалы ана атағын растайтын ақпарат: атауы, құжат нөмірі, құжаттың берілген күні, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
9. Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), ауылдың, көшенің (шағын ауданның) атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, Берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер);
Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласындағы тұрғын үйді тіркеу және тіркеу бөлімінен анықтама;
10. Банк шотының болуы туралы мәліметтер: банк шоты ашылған банктің толық атауы, банк шотының иесі болып табылатын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банк шотының нөмірі туралы мәліметтер, шоттың түрі.

1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. ИИН;
5. Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган выдавший документ;
6. Сведения о месте жительства: страна постоянного проживания, адрес места жительства, наименование области, района (города), улицы, номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства (адресная справка или справка сельских акимов);
7. Сведения о доходах лица (членов семьи), при этом для получения социальной помощи, которая назначается независимо от доходов лица (членов семьи), сведения о доходах лица (членов семьи) не предоставляются;
8. Сведения акта и (или) документа, подтверждающего наступление трудной жизненной ситуации.
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22394)
19.
Назначение пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Aлтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени
Повышение престижа и авторитета многодетных матерей
1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. Дата рождения;
5. ИИН;
6. Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ;
7. Сведения, подтверждающие статус: вид на жительство иностранца, удостоверение лица без гражданства;
8. Сведения, подтверждающие награждение или получение звания многодетной матери, награжденной подвеской "Aлтын алқа", "Күміс алқа" или получившей ранее звание "Мать-героиня", награжденной орденами "Материнская слава" I и II степени: наименование, номер документа, дата выдачи документа, фамилия, имя, отчество (при его наличии);
9. Сведения о месте жительства: адрес постоянного места жительства, наименование области, района (города), села, улицы (микрорайона), номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства.
Для жителей города Байконыр справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконыр;
10. Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, тип счета.

"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 319 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11507 болып тіркелген)
20.
Бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары бар, оның ішінде күндізгі оқу нысанында орта жалпы білім беретін, жоғары және орта кәсіптік оқу орындарында оқитын, олар кәмелеттік жасқа толғаннан кейін оқу орнын бітіретін уақытқа дейінгі (бірақ 23 жасқа толғанға дейін) балалары бар көпбалалы отбасыларға жәрдемақы тағайындау
Көпбалалы отбасыларды қолдау
1. Тегі;
2. Аты;
3. Әкесінің аты (бар болса);
4. Туған күні;
5. ЖСН;
6. Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер: құжаттың атауы, нөмірі, сериясы, берілген күні, құжаттың қолданылу мерзімі, құжатты берген орган;
7. Мәртебесін растайтын мәліметтер: Шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, қандас куәлігі;
8. Туу туралы мәліметтер: туған күні, туған жері, тууды тіркеу;
9. Неке (ажырасу) туралы куәлік (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәлік) немесе ажырасу туралы куәлік немесе неке қию туралы жазбадан үзінді көшірме (өтініш берушінің деректері мен баланың туу туралы куәлігіндегі мәліметтер сәйкес келмеген жағдайда);
10. Тұрғылықты жері туралы мәліметтер: тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы, облыстың, ауданның (қаланың), ауылдың, көшенің (шағын ауданның) атауы, үйдің, пәтердің нөмірі, құжаттың нөмірі, Берілген күні, құжатты берген орган, тұрғылықты жері туралы мәліметтер);
Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласындағы тұрғын үйді тіркеу және тіркеу бөлімінен анықтама;
11. Балалардың оқитындығын растайтын оқу орнынан анықтама;
12. Банк шотының болуы туралы мәліметтер: банк шоты ашылған банктің толық атауы, банк шотының иесі болып табылатын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні, банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банк шотының нөмірі туралы мәліметтер, шоттың түрі.
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 319 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11507 болып тіркелген)

Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11507)
20.
Назначение пособия многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся в средних общеобразовательных, высших и средних профессиональных учебных заведениях очной формы обучения, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более, чем до достижения 23-летнего возраста)
Поддержка многодетных семей
1. Фамилия;
2. Имя;
3. Отчество (при его наличии);
4. Дата рождения;
5. ИИН;
6. Сведения о документе, удостоверяющем личность: наименование документа, номер, серия, дата выдачи, срок действия документа, орган, выдавший документ;
7. Сведения, подтверждающие статус: вид на жительство иностранца, удостоверение лица без гражданства, удостоверение кандаса;
8. Сведения о рождении детей: дата рождения, место рождения, регистрация рождения;
9. Свидетельство о заключении (расторжении) брака (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (в случае расхождения данных заявителя с данными в свидетельстве о рождении ребенка);
10. Сведения о месте жительства: адрес постоянного места жительства, наименование области, района (города), села, улицы (микрорайона), номер дома, квартиры, номер документа, дата выдачи, орган выдавший документ, сведения о месте жительства.
Для жителей города Байконыр справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконыр;
11. Справка из учебных заведений о факте обучения детей;
12. Сведения о наличии банковского счета: полное наименование банка, в котором открыт банковский счет, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения лица, являющегося владельцем банковского счета, сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, тип счета.
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11507)