"Жер қойнауын пайдаланушының пайдалы қатты қазбаларды барлау және өндіру, кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде есептерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 374 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 21 маусымдағы № 357 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 22 маусымда № 28563 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жер қойнауын пайдаланушының пайдалы қатты қазбаларды барлау және өндіру, кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде есептерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 374 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17063 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жер қойнауын пайдаланушының пайдалы қатты қазбаларды барлау және өндіру, кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде есептерді ұсыну қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жер қойнауын пайдаланушының пайдалы қатты қазбаларды барлау және өндіру, кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде мынадай есептер түрлерін:
1) нысан бойынша осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес пайдалы қатты қазбаларды барлау бойынша лицензиялық міндеттемелердің орындалуы туралы есепті құзыретті органға;
2) нысан бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес пайдалы қатты қазбаларды өндіру бойынша лицензиялық міндеттемелердің орындалуы туралы есепті құзыретті органға;
3) нысан бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру бойынша лицензиялық міндеттемелердің орындалуы туралы есепті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына;
4) нысан бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес пайдалы қатты қазбаларды барлау немесе өндіру бойынша сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер және олардағы ел ішіндегі құндылық үлесі туралы есепті пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға;
5) нысан бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес жер қойнауын пайдаланушыны пайдалы қатты қазбаларды барлау немесе өндіру бойынша тікелей немесе жанама бақылайтын тұлғалардың және (немесе) ұйымдардың құрамы туралы есепті пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға;
6) нысан бойынша осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес жұмыс бағдарламасын орындау туралы есепті (ұстап қалу мәртебесін берген жағдайда) құзыретті органға ұсынады.

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 374 "Об утверждении Правил представления недропользователями отчетов при проведении операций по разведке и добыче твердых полезных ископаемых, добыче общераспространенных полезных ископаемых"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 21 июня 2022 года № 357. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июня 2022 года № 28563
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 374 "Об утверждении Правил представления недропользователями отчетов при проведении операций по разведке и добыче твердых полезных ископаемых, добыче общераспространенных полезных ископаемых" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17063) следующие изменения:
в Правилах представления недропользователями отчетов при проведении операций по разведке и добыче твердых полезных ископаемых, добыче общераспространенных полезных ископаемых, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. При проведении операций по разведке и добыче твердых полезных ископаемых, добыче общераспространенных полезных ископаемых недропользователь представляет нижеследующим следующие виды отчетов:
1) компетентному органу отчет об исполнении лицензионных обязательств по разведке твердых полезных ископаемых по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) компетентному органу отчет об исполнении лицензионных обязательств по добыче твердых полезных ископаемых по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) местному исполнительному органу области, города республиканского значения, столицы отчет об исполнении лицензионных обязательств по добыче общераспространенных полезных ископаемых по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
4) уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых отчет о приобретенных товарах, работах и услугах и доле внутристрановой ценности в них по разведке или добыче твердых полезных ископаемых по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
5) уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых отчет о составе лиц и (или) организаций, прямо или косвенно контролирующих недропользователя по разведке или добыче твердых полезных ископаемых по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
6) компетентному органу отчет о выполнении программы работ (в случае присвоения статуса удержания) по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.

Кодекстің 195-бабы 3-тармағының екінші және үшінші бөліктеріне және 215-бабы 3-тармағының екінші және үшінші бөліктеріне сәйкес осы тармақтың бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшаларында көзделген есептерге "Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес есептерде көрсетілген шығыстарды растайтын аудиторлық есеп (қорытындылар) қоса беріледі. Жер қойнауын пайдаланушының жылдық қаржылық есептілігі аудитінің нәтижелері бойынша жасалған аудиторлық есепті, егер онда осы тармақтың бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшаларында көзделген есептерде көрсетілген барлау немесе өндіру жөніндегі операцияларға арналған шығыстар келтірілсе (ашылса), ұсынуға жол беріледі.";
1, 2, 3-қосымшалар осы бұйрықтың 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Қатты пайдалы қазбалар бойынша жер қойнауын пайдалану департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2022 жылғы 21 маусымдағы
№ 357 бұйрыққа
1-қосымша
Жер қойнауын
пайдаланушының
пайдалы қатты қазбаларды
барлау және өндіру, кең
таралған пайдалы қазбаларды
өндіру жөніндегі операцияларды
жүргізу кезінде есептерді
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/miid Пайдалы қатты қазбаларды барлау бойынша лицензиялық міндеттемелердің орындалуы туралы есеп
Пайдалы қатты қазбаларды барлау бойынша құзыретті органға ұсынылады:
Индекс: 1-ПҚҚ
Мерзімділігі: жыл сайын
Есепті кезең: өткен күнтізбелік жыл үшін
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: пайдалы қатты қазбаларды барлауға лицензиялар бойынша жер қойнауын пайдаланушылар
Беру мерзімі: жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 сәуірінен кешіктірмей.

К отчетам, предусмотренным подпунктами 1) и 2) части первой настоящего пункта, в соответствии с частями второй и третьей пункта 3 статьи 195 и частями второй и третьей пункта 3 статьи 215 Кодекса прилагается аудиторский отчет (заключения), подтверждающий указанные в отчетах расходы в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности". Допускается представление аудиторского отчета, составленного по результатам аудита годовой финансовой отчетности недропользователя, если в ней приведены (раскрыты) расходы на операции по разведке или добыче, указанные в отчетах, предусмотренных подпунктами 1) и 2) части первой настоящего пункта.";
приложения 1, 2, 3 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту недропользования по твердым полезным ископаемым Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 21 июня 2022 года № 357
Приложение 1
к Правилам представления
недропользователями отчетов
при проведении операций
по разведке и добыче твердых
полезных ископаемых,
добыче общераспространенных
полезных ископаемых
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/miid
Отчет об исполнении лицензионных обязательств по разведке твердых полезных ископаемых
Представляется: в компетентный орган по разведке твердых полезных ископаемых
Индекс:1-ТПИ
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: за предыдущий календарный год
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по лицензиям на разведку твердых полезных ископаемых
Срок представления: ежегодно не позднее 30 апреля года, следующего за отчетным периодом

1-бөлім Жер қойнауын пайдаланушы (заңды немесе жеке тұлға) туралы және пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияға қатысты мәліметтерді көрсетіңіз
р/с №
Жер қойнауын пайдаланушы және жер қойнауын пайдалану құқығы туралы жалпы мәліметтер
1
2
3
1.
Жер қойнауын пайдаланушының-заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жер қойнауын пайдаланушы-жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде), жеке сәйкестендіру нөмірі
2.
Осы есеп берілетін есепті кезең
3.
Лицензия мерзімі,лицензия берілген күні және нөмірі
4.
Есепті кезеңнің басындағы блоктар саны
5.
Есепті кезеңнің соңындағы блоктар саны
6.
Есепті кезеңде блоктардан бас тарту күні (егер қолданылса)
7.
Жер қойнауын пайдаланушы лицензияның қолданылуы басталғаннан бастап есепті кезеңнің басында (болған кезде) бас тартқан блоктар саны, оның ішінде лицензия бойынша блоктардың бастапқы санынан % - бен
8.
Есепті кезеңде барлау жөніндегі операциялардың салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етудің талап етілетін сомасы
9.
Барлау жөніндегі операциялардың салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету деректемелері, тәсілі (тәсілдері) және сомасы (сомасы)
10.
Пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға барлау жөніндегі операциялардың салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуді ұсыну күні және қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) сомасы
11.
Есепті кезеңде тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру мақсатында тау-кен-аршу жұмыстарын жүргізудің басталған күні (егер қолданылатын болса)
12.
Пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органның тау-кен массасын алуға немесе 1000 текше метрден астам топырақты жылжытуға рұқсат беру күні (егер қолданылса)
13.
Есепті кезеңде 1000 текше метрден астам тау-кен массасы алынған немесе топырақ ауыстырылған жағдайда барлау жөніндегі операциялардың салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қосымша қамтамасыз етудің деректемелері, тәсілі (тәсілдері) және сомасы (сомасы)
14.
Пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға барлау жөніндегі операциялардың салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қосымша қамтамасыз етуді ұсыну күні
15.
Пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға барлау жөніндегі операциялардың салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қосымша қамтамасыз етуді ұсынған кезде жою жоспарының (өзгертілген жою жоспарының) кешенді сараптамасының/ өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасының және мемлекеттік экологиялық сараптамасының соңғы оң қорытындысын алған күн
16.
Барлау жоспарының мемлекеттік экологиялық сараптамасының (егер талап етілсе), оның ішінде өзгерістерді ескере отырып, соңғы оң қорытындысын алған күн
17.
Жер қойнауын пайдаланушының бекіткен күні және пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға барлау жоспарын (барлау жоспарына өзгерістерді) берген күні
18.
Аудитордың тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) / аудиторлық компанияның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, атауы, байланыс ақпараты (мекенжайы, телефоны, e-mail), осы есепте көрсетілген шығыстарды растайтын аудиторлық есептің атауы мен деректемелері

Раздел 1 Укажите сведения о недропользователе (юридическое или физическое лицо) и в отношении лицензии на разведку твердых полезных ископаемых
№ п/п
Общие сведения о недропользователе и праве недропользования
1
2
3
1.
Полное наименование недропользователя-юридического лица, бизнес-идентификационный номер
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) недропользователя-физического лица, индивидуальный идентификационный номер
2.
Отчетный период, за который предоставляется данный отчет
3.
Номер и дата выдачи лицензии, дата окончания срока лицензии
4.
Количество блоков на начало отчетного периода
5.
Количество блоков на конец отчетного периода
6.
Дата отказа от блоков в отчетном периоде (если применимо)
7.
Количество блоков, от которых недропользователь отказался к началу отчетного периода (при наличии) с начала действия лицензии, в том числе в % от первоначального количества блоков по лицензии
8.
Требуемая сумма обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по разведке в отчетном периоде
9.
Реквизиты, способ (способы) и сумма (суммы) обеспечений исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по разведке
10.
Дата предоставления обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по разведке уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых и сумма обеспечений (обеспечений)
11.
Дата начала проведения горно-вскрышных работ в целях опытно-промышленной добычи в отчетном периоде (если применимо)
12.
Дата выдачи разрешения уполномоченного органа в области твердых полезных ископаемых на изъятие горной массы или перемещения почвы более 1000 куб м (если применимо)
13.
Реквизиты, способ (способы) и сумма (суммы) дополнительного обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по разведке в отчетный период в случае изъятия более 1000 куб м горной массы или перемещения почвы
14.
Дата предоставления дополнительного обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по разведке уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых
15.
Дата получения последнего положительного заключения комплексной экспертизы/экспертизы промышленной безопасности и государственной экологической экспертизы плана ликвидации (измененного плана ликвидации) при предоставлении дополнительного обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по разведке уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых
16.
Дата получения последнего положительного заключения государственной экологической экспертизы плана разведки (если требуется), в том числе с учетом изменений
17.
Дата утверждения недропользователем и дата предоставления плана разведки (изменений в план разведки) уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых
18.
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) аудитора / наименование, бизнес-идентификационный номер аудиторской организации, контактная информация (адрес, телефон, e-mail), наименование и реквизиты аудиторского отчета, подтверждающего расходы, указанные в настоящем отчете

531
мың теңге
24.
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы (жалдау төлемі)
541
мың теңге
25.
қосымша міндеттемелер (бар болса)
132
мың теңге
26.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 192-бабы 7, 8 және 9-тармақтарының ережелерін ескере отырып, барлауға лицензия берілген күннен бастап алдыңғы есепті кезеңді қоса алғандағы кезең ішінде жер қойнауын пайдаланушы шеккен барлау жөніндегі операциялар бойынша шығыстарға жататын лицензия бойынша шығыстардың жалпы сомасы

531
тысяч тенге
24.
плата за пользование земельными участками (арендный платеж)
541
тысяч тенге
25.
Дополнительные обязательства (при наличии)
132
тысяч тенге
26.
Общая сумма расходов по лицензии, относящаяся к расходам по операциям по разведке с учетом положений пунктов 7, 8 и 9 статьи 192 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", понесенная по лицензии за период с даты ее выдачи по предыдущий отчетный период включительно

133
мың теңге
Атауы _________________________
Мекенжайы _______________________
Телефондар ____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________________
Жер қойнауын пайдаланушының ақпарат беруге құқығы бар лауазымды адамы _________________________________ қолы _________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті тұлға
_______________________________________________________ қолы _________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөрге арналған орын
(болған кезде)
20___жылғы "____" _________күні
Ескертпе: Есепке есепте көрсетілген шығыстарды растайтын "Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аудиторлық есеп қоса беріледі. Егер аудиторлық есеп жер қойнауын пайдаланушының қаржылық есептілігіне жасалса, онда пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған шығыстарды ашып көрсете отырып, қаржылық есептілік қоса беріледі.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Пайдалы қатты қазбаларды барлау бойынша лицензиялық міндеттемелердің орындалуы туралы есеп"
(Индекс: 1-ПҚҚ, мерзімділігі: жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Пайдалы қатты қазбаларды барлау бойынша лицензиялық міндеттемелердің орындалуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды қызметін пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензия негізінде жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар толтырады.
3. Нысанға жер қойнауын пайдаланушының/оператордың басшысы немесе жер қойнауын пайдаланушының өзге уәкілетті тұлғасы оның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 сәуірінен кешіктірмей ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Нысанның 1-бөлімі бойынша
3-баған толтырылады
1-жолда жер қойнауын пайдаланушының толық атауы, заңды тұлғалар үшін – атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі, жеке тұлғалар үшін – тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) және жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
2-жолда осы есеп берілетін есепті кезең көрсетіледі. Толық күнтізбелік жыл болған жағдайда тиісті жылдың 1 қаңтарынан бастап 31 желтоқсанына дейінгі кезең көрсетіледі. Толық емес күнтізбелік жыл кезінде жер қойнауын пайдаланушының жер қойнауын пайдалану құқығына ие болған нақты кезең көрсетіледі.
3-жолда лицензияның нөмірі мен берілген күні, лицензияның қолданылу мерзімінің соңғы күні көрсетіледі.
4-жолда есепті кезеңнің басындағы лицензия бойынша блоктардың саны көрсетіледі.
5-жолда есепті кезеңнің соңындағы лицензия бойынша блоктардың саны көрсетіледі.
6-жолда егер жер қойнауын пайдаланушы есепті кезең шеңберінде блоктардың бір бөлігінен бас тартқан жағдайда блоктардан бас тартудың толық күні көрсетіледі.
Егер есепті кезеңде блоктар саны өзгермесе, жол толтырылмайды.
7-жолда жер қойнауын пайдаланушы лицензияның қолданылуы басталғаннан бастап есепті кезеңнің басында бас тартқан блоктардың саны, оның ішінде лицензия бойынша блоктардың бастапқы санынан % - бен көрсетіледі. Егер лицензия қолданысының басынан бастап блоктар саны өзгермесе, жол толтырылмайды.

133
тысяч тенге
Наименование _________________________
Адрес _______________________
Телефоны ____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Должностное лицо недропользователя, наделенное полномочиями за представления информации________________________ подпись_________ _________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
________________________________________________ подпись_________ _________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при наличии)
Дата "____" _________ 20___ года
Примечание: К отчету прикладывается аудиторский отчет в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности", подтверждающий указанные в отчете расходы. Если аудиторский отчет составлен к финансовой отчетности недропользователя, то также прикладывается финансовая отчетность с раскрытием расходов на разведку твердых полезных ископаемых.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет об исполнении лицензионных обязательств по разведке твердых полезных ископаемых"
(Индекс: 1-ТПИ, периодичность: ежегодно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об исполнении лицензионных обязательств по разведке твердых полезных ископаемых" (далее – Форма).
2. Форма заполняется недропользователями, осуществляющими деятельность на основании лицензии на разведку твердых полезных ископаемых.
3. Форма подписывается руководителем недропользователя/оператора или иным уполномоченным лицом недропользователя, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется ежегодно не позднее 30 апреля года, следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
По Разделу 1 Формы
Заполняется графа 3
В строке 1 указывается полное наименование недропользователя, для юридических лиц – наименование и бизнес-идентификационный номер, для физических лиц – фамилия, имя и отчество (при его наличии) и индивидуальный идентификационный номер.
В строке 2 указывается отчетный период, за который предоставляется данный отчет. В случае полного календарного года указывается период с 1 января по 31 декабря соответствующего года. При неполном календарном годе указывается конкретный период, в течение которого недропользователь обладал правом недропользования.
В строке 3 указывается номер и дата выдачи лицензии, последний день срока действия лицензии.
В строке 4 указывается количество блоков по лицензии на начало отчетного периода.
В строке 5 указывается количество блоков по лицензии на конец отчетного периода.
В строке 6 указывается полная дата отказа от блоков, в случае если недропользователь произвел отказ от части блоков в рамках отчетного периода. Строка не заполняется, если количество блоков в отчетном периоде не изменилось.
В строке 7 указывается количество блоков, от которых недропользователь отказался к началу отчетного периода с начала действия лицензии, в том числе в % от первоначального количества блоков по лицензии. Строка не заполняется, если количество блоков с начала действия лицензии не изменилось.

8-жолда "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің талаптарына және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 373 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17033 болып тіркелген) бекітілген бір блок үшін қамтамасыз ету мөлшерін айқындау әдістемесіне сәйкес есептелген есепті кезеңде барлау жөніндегі операциялардың салдарын жою бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етудің талап етілетін сомасы көрсетіледі.
9-жолда барлау жөніндегі операциялардың салдарын жою бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етудің ұсынылған тәсілі (тәсілдері) (сақтандыру шарты, банктік салым кепілі шарты, кепілдік), оның деректемелері және өтелетін сомасы (сомасы) көрсетіледі.
10-жолда пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға барлау жөніндегі операциялардың салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуді ұсыну күні және қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) сомасы көрсетіледі.
11-жолда жер қойнауын пайдаланушының есепті кезеңде тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру мақсатында тау-кен-аршу жұмыстарын жүргізуді бастаған күні, оны жүргізген жағдайда көрсетіледі. Егер тау-кен-аршу жұмыстары барлау учаскесінде жүргізілмесе, жол толтырылмайды.
12-жолда тау-кен-аршу жұмыстары жүргізілген жағдайда қатты пайдалы қазбалар саласындағы уәкілетті органның тау-кен массасын алуға немесе топырақты 1000 текше метрден астам жылжытуға рұқсатының берілген күні көрсетіледі. Егер тау-кен-аршу жұмыстары барлау учаскесінде жүргізілмесе, жол толтырылмайды.
13-жолда тау-кен массасының 1000 текше метрден астамын алып қойған немесе топырақты ауыстырған жағдайда барлау жөніндегі операциялардың салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етудің ұсынылған қосымша тәсілі (тәсілдері) (сақтандыру шарты, банктік салым кепілі шарты, кепілдік), оның деректемелері және өтелетін сомасы (сомасы) көрсетіледі. Егер тау-кен-аршу жұмыстары барлау учаскесінде жүргізілмесе, жол толтырылмайды.
14-жолда пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға барлау жөніндегі операциялардың салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қосымша қамтамасыз етуді ұсыну күні көрсетіледі. Егер тау-кен-аршу жұмыстары барлау учаскесінде жүргізілмесе, жол толтырылмайды.
15-жолда пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға барлау жөніндегі операциялардың салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қосымша қамтамасыз етуді ұсынған кезде жою жоспарының (өзгертілген жою жоспарының) өнеркәсіптік қауіпсіздік кешенді сараптамасының/ сараптамасының және мемлекеттік экологиялық сараптамасының соңғы оң қорытындысын алған күн көрсетіледі. Егер тау-кен-аршу жұмыстары барлау учаскесінде жүргізілмесе, жол толтырылмайды.
16-жолда барлау жоспарының мемлекеттік экологиялық сараптамасының (егер талап етілсе), оның ішінде өзгерістерді ескере отырып, соңғы оң қорытындысын алған күн көрсетіледі.
17-жолда жер қойнауын пайдаланушының барлау жоспарын бекіткен күні және пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға барлау жоспарын (барлау жоспарына өзгерістер) берген күні көрсетіледі.
18-жолда аудитордың (жеке тұлғаның) тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) не аудиторлық ұйымның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, байланыс ақпараты (мекенжайы, телефоны, e-mail), осы есепте көрсетілген шығыстарды растайтын аудиторлық есептің не барлауға арналған шығыстар жеке ашылған жылдық қаржылық есептілікке қатысты аудиторлық есептің атауы мен деректемелері көрсетіледі.
Нысанның 2-бөлімі бойынша

В строке 8 указывается требуемая сумма обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по разведке в отчетном периоде, рассчитанная в соответствии с требованиями Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" и Методикой определения размера обеспечения за один блок, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 373 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17033).
В строке 9 указывается способ (способы) предоставленного обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по разведке (договор страхования, договор залога банковского вклада, гарантия), его реквизиты и покрываемая сумма (суммы).
В строке 10 указывается дата предоставления обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по разведке уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых и сумма обеспечений (обеспечений).
В строке 11 указывается дата начала проведения недропользователем горно-вскрышных работ в целях опытно-промышленной добычи в отчетном периоде, в случае ее проведения. Строка не заполняется если горно-вскрышные работы не проводились на участке разведки.
В строке 12 указывается дата выдачи разрешения уполномоченного органа в области твердых полезных ископаемых на изъятие горной массы или перемещения почвы более 1000 куб м в случае проведения горно-вскрышных работ. Строка не заполняется если горно-вскрышные работы не проводились на участке разведки.
В строке 13 указывается способ (способы) предоставленного дополнительного обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по разведке в случае изъятия более 1000 куб м горной массы или перемещения почвы (договор страхования, договор залога банковского вклада, гарантия), его реквизиты и покрываемая сумма (суммы). Строка не заполняется если горно-вскрышные работы не проводились на участке разведки.
В строке 14 указывается дата предоставления дополнительного обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по разведке уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых. Строка не заполняется если горно-вскрышные работы не проводились на участке разведки.
В строке 15 указывается дата получения последнего положительного заключения комплексной экспертизы/ экспертизы промышленной безопасности и государственной экологической экспертизы плана ликвидации (измененного плана ликвидации) при предоставлении дополнительного обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по разведке уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых. Строка не заполняется если горно-вскрышные работы не проводились на участке разведки.
В строке 16 указывается дата получения последнего положительного заключения государственной экологической экспертизы плана разведки (если требуется), в том числе с учетом изменений.
В строке 17 указывается дата утверждения недропользователем и дата предоставления плана разведки (изменений в план разведки) уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых.
В строке 18 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) аудитора (физического лица) либо наименование, бизнес-идентификационный номер аудиторской организации, контактная информация (адрес, телефон, e-mail), наименование и реквизиты аудиторского отчета, подтверждающего расходы, указанные в настоящем отчете, либо аудиторского отчета в отношении годовой финансовой отчетности, в которой отдельно раскрыты расходы на разведку.
По Разделу 2 Формы

5 және 6-бағандар толтырылады
5-бағанда тек 1-жол толтырылады. Лицензия мерзімінің толық емес күнтізбелік жылы кезінде есепті кезеңнің барлық толық күнтізбелік айлары үшін барабар есептелген ең төменгі жиынтық шығыстар көрсетіледі.
6-бағанда әрбір жол есепті кезеңде жер қойнауын пайдаланушы жүргізген жұмыстардың тиісті түріне нақты шығыстарды көрсете отырып толтырылады. Егер жер қойнауын пайдаланушы қандай да бір жұмыс түрлерін жүзеге асырмаса, тиісті жолға сызықша қойылады.
6-бағанда 1-жолда 2-21-жолдар бойынша шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі.
25-жол пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияда ақшалай баламада қосымша міндеттемелер болған жағдайда толтырылады. Олар болмаған жағдайда 5 және 6-бағандарда сызықша қойылады.
26-жолда "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 192-бабы 7, 8 және 9-тармақтарының ережелерін ескере отырып, барлау жөніндегі операциялар бойынша шығыстарға жататын, лицензия бойынша оның берілген күнінен бастап алдыңғы есепті кезеңді қоса алғандағы кезең ішінде шеккен, лицензия бойынша шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі.
Осы соманы есептеу үшін жер қойнауын пайдаланушы лицензия берілген күннен бастап өткен есепті кезеңдер үшін пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға ұсынған пайдалы қатты қазбаларды барлау жөніндегі лицензиялық міндеттемелердің орындалуы туралы есептерден алынған ақпарат пайдаланылады.
бұйрыққа
2-қосымша
Жер қойнауын
пайдаланушының
пайдалы қатты қазбаларды
барлау және өндіру, кең
таралған пайдалы
қазбаларды өндіру жөніндегі
операцияларды жүргізу
кезінде есептерді
ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/miid Қатты немесе кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру бойынша лицензиялық міндеттемелердің орындалуы туралы есеп
Пайдалы қатты қазбаларды өндіру бойынша құзыретті органға кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына ұсынылады;
Индекс: 2-ПҚҚ, КТПҚ
Мерзімділігі: жыл сайын
Есепті кезең: өткен күнтізбелік жыл үшін
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қатты немесе кең таралған пайдалы қазбаларды өндіруге лицензиялар бойынша жер қойнауын пайдаланушылар
Беру мерзімі: жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 сәуірінен кешіктірмей

Заполняются графы 5 и 6
В графе 5 заполняется только строка 1. При неполном календарном годе срока лицензии указываются суммарные минимальные расходы, рассчитанные пропорционально за все полные календарные месяцы отчетного периода.
В графе 6 заполняется каждая строка с указанием фактических расходов на соответствующий вид работ, произведенных недропользователем в отчетном периоде. Если недропользователь не осуществлял те или иные виды работ, в соответствующей строке ставится прочерк.
В графе 6 в строке 1 указывается общая сумма расходов по строкам 2-21.
Строка 25 заполняется в случае наличия в лицензии на разведку твердых полезных ископаемых дополнительных обязательств в денежном эквиваленте. При их отсутствии в графах 5 и 6 ставится прочерк.
В строке 26 указывается общая сумма расходов по лицензии, относящаяся к расходам по операциям по разведке с учетом положений пунктов 7, 8 и 9 статьи 192 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", понесенная по лицензии за период с даты ее выдачи по предыдущий отчетный период включительно.
Для расчета данной суммы используется информация из отчетов об исполнении лицензионных обязательств по разведке твердых полезных ископаемых, представленных недропользователем в уполномоченный орган в области твердых полезных ископаемых за истекшие отчетные периоды, начиная с даты выдачи лицензии.
Приложение 2 к приказу
Приложение 2
к Правилам представления
недропользователями отчетов
при проведении операций
по разведке и добыче
твердых полезных ископаемых,
добыче общераспространенных
полезных ископаемых
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/miid
Отчет об исполнении лицензионных обязательств по добыче твердых или общераспространенных полезных ископаемых
Представляется: в компетентный орган по добыче твердых полезных ископаемых, в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы по добыче общераспространенных полезных ископаемых
Индекс: 2-ТПИ, ОПИ
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: за предыдущий календарный год
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по лицензиям на добычу твердых или общераспространенных полезных ископаемых
Срок представления: ежегодно не позднее 30 апреля года, следующего за отчетным периодом

1-бөлім Жер қойнауын пайдаланушы (заңды немесе жеке тұлға) туралы және барлауға арналған келісімшарттарға, өндіруге арналған келісімшарттарға немесе қатты немесе кең таралған пайдалы қазбаларды бірлесіп барлау мен өндіруге арналған келісімшарттарға қатысты мәліметтерді көрсетіңіз
р/с №
Жер қойнауын пайдаланушы және жер қойнауын пайдалану құқығы туралы жалпы мәліметтер
1
2
3
1.
Жер қойнауын пайдаланушының-заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жер қойнауын пайдаланушы-жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде), жеке сәйкестендіру нөмірі
2.
Осы есеп берілетін есепті кезең
3.
Лицензия мерзімі,лицензия берілген күні және нөмірі
4.
Есепті кезеңнің басындағы өндіру учаскесі аумағының алаңы
5
Есепті кезеңнің соңындағы өндіру учаскесі аумағының алаңы
6.
Есепті кезеңде өндіру учаскесінің бөлігінен бас тарту күні (егер қолданылса)
7.
Есепті кезеңде жою жоспарына сәйкес өндіру жөніндегі операциялардың салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етудің талап етілетін сомасы
8.
Өндіру жөніндегі операциялардың салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету деректемелері, тәсілі (тәсілдері) және сомасы (сомалары)
9.
Пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға өндіру жөніндегі операциялардың салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуді (қамтамасыз етуді) ұсыну күні
10.
Өндіру жөніндегі жұмыстарды жүргізудің басталу күні (егер қолданылса)
11.
Жою жоспарының (өзгертілген жою жоспарының) кешенді сараптамасының/ өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасының және мемлекеттік экологиялық сараптамасының соңғы оң қорытындысын алған күн
12.
Тау-кен жұмыстары жоспарында сипатталған өндіру жөніндегі операцияларға экологиялық рұқсат берілген күн
13.
Жер қойнауын пайдаланушының тау-кен жұмыстары жоспарын бекіткен күні және пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға тау-кен жұмыстары жоспарын (тау-кен жұмыстары жоспарына өзгерістер) ұсынған күні
14.
Аудитордың тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) / аудиторлық компанияның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, байланыс ақпараты (мекенжайы, телефоны, e-mail), осы есепте көрсетілген шығыстарды растайтын аудиторлық есептің атауы мен деректемелері
2-бөлім Есепті кезеңдегі қатты немесе кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру шығыстары бойынша мәліметтерді көрсетіңіз
р/с №
Баптардың атауы
Жол коды
Өлшем бірлігі
Ең аз көрсеткіш
Жыл басынан басталған факті
1
2
3
4
5
1.
Өндіруге арналған жыл сайынғы шығыстар, барлығы:
510
мың теңге
2.
үңгілеу жұмыстары немесе аршу жұмыстары
120
мың теңге
3.
желдетуді қамтамасыз ету

Раздел 1. Укажите сведения о недропользователе (юридическое или физическое лицо) и в отношении контрактов на разведку, контрактов на добычу или контрактов на совмещенную разведку и добычу твердых или общераспространҰнных полезных ископаемых
№ п/п
Общие сведения о недропользователе и праве недропользования
1
2
3
1.
Полное наименование недропользователя-юридического лица, бизнес-идентификационный номер
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) недропользователя-физического лица, индивидуальный идентификационный номер
2.
Отчетный период, за который предоставляется данный отчет
3.
Номер и дата выдачи лицензии, срок лицензии
4.
Площадь территории участка добычи на начало отчетного периода
5.
Площадь территории участка добычи на конец отчетного периода
6.
Дата отказа от части участка добычи в отчетном периоде (если применимо)
7.
Требуемая сумма обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по добыче согласно плану ликвидации в отчетном периоде
8.
Реквизиты, способ (способы) и сумма (суммы) обеспечений исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по добыче
9.
Дата предоставления обеспечения (обеспечений) исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по добыче уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых и сумма обеспечения (обеспечений)
10.
Дата начала проведения работ по добыче (если применимо)
11.
Дата получения последнего положительного заключения комплексной экспертизы/экспертизы промышленной безопасности и государственной экологической экспертизы плана ликвидации (измененного плана ликвидации)
12.
Дата выдачи экологического разрешения на операции по добыче, описанные в плане горных работ
13.
Дата утверждения недропользователем и дата предоставления плана горных работ (изменений в план горных работ) уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых
14.
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) аудитора / наименование, бизнес-идентификационный номер аудиторской организации, контактная информация (адрес, телефон, e-mail), наименование и реквизиты аудиторского отчета, подтверждающего расходы, указанные в настоящем отчете
Раздел 2. Укажите сведения по расходам на добычу твердых или общераспространенных полезных ископаемых за отчетный период
№ п/п
Наименование статей
Код строки
Единицы измерения
Минимальный показатель
Факт с начала года
1
2
3
4
5
6
1.
Ежегодные расходы на добычу, всего
510
тысяч тенге
2.
проходческие работы или вскрышные работы
120
тысяч тенге
3.
обеспечение вентиляции

133
мың теңге
Атауы _________________________
Мекенжайы _______________________
Телефондар ____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________________
Жер қойнауын пайдаланушының ақпарат беруге құқығы бар лауазымды адамы _________________________________ қолы _________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті тұлға
_______________________________________________________ қолы _________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөрге арналған орын
(болған кезде)
20___жылғы "____" _________күні
Ескертпе: Есепке есепте көрсетілген шығыстарды растайтын "Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аудиторлық есеп қоса беріледі. Егер аудиторлық есеп жер қойнауын пайдаланушының қаржылық есептілігіне жасалса, онда сондай-ақ қатты пайдалы қазбаларды өндіруге арналған шығыстарды (кең таралған пайдалы қазбаларды өндіруге арналған лицензиялар бойынша есептерді қоспағанда) ашып көрсете отырып, қаржылық есептілік қоса беріледі.
Есепке ұйымның атауын, орналасқан жерін, байланыс деректерін (телефон, электрондық пошта мекенжайы), жұмсау бағыттарының әрқайсысы бойынша зерттеулердің тақырыбы мен мақсатын көрсете отырып, ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға жұмсалған шығыстар туралы ақпараттық анықтама қоса беріледі (есептің 23-29-жолдары).
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қатты немесе кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру бойынша лицензиялық міндеттемелердің орындалуы туралы есеп
(Индекс: 2-ПҚҚ, КТПҚ, мерзімділігі: жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Қатты немесе кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру жөніндегі лицензиялық міндеттемелердің орындалуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды қызметін қатты немесе кең таралған пайдалы қазбаларды өндіруге арналған лицензия негізінде жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар толтырады.
3. Нысанға жер қойнауын пайдаланушының/оператордың басшысы немесе жер қойнауын пайдаланушының өзге уәкілетті тұлғасы оның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 сәуірінен кешіктірмей ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Нысанның 1-бөлімі бойынша
3- баған толтырылады
1-жолда жер қойнауын пайдаланушының толық атауы, заңды тұлғалар үшін – атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі, жеке тұлғалар үшін – тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) және жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.

133
тысяч тенге
Наименование _________________________
Адрес _______________________
Телефоны ____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Должностное лицо недропользователя, наделенное полномочиями за представление информации _______________________подпись__________ ______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
_______________________________________________ подпись__________ _________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при наличии) Дата " " _________ 20__ года
Примечание:
К отчету прикладывается аудиторский отчет в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности", подтверждающий указанные в отчете расходы. Если аудиторский отчет составлен к финансовой отчетности недропользователя, то также прикладывается финансовая отчетность с раскрытием расходов на добычу твердых полезных ископаемых (за исключением отчетов по лицензиям на добычу общераспространенных полезных ископаемых). К отчету прикладывается информационная справка о произведенных расходах на научно-исследовательские, научно-технические и (или) опытно-конструкторские работы с указанием наименования организации, местонахождения, контактных данных (телефон, адрес электронной почты), тематики и цели исследований по каждому из направлений расходования (строки 23-29 отчета).
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об исполнении лицензионных обязательств по добыче твердых или общераспространенных полезных ископаемых
(Индекс: 2-ТПИ, ОПИ, периодичность: ежегодно).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об исполнении лицензионных обязательств по добыче твердых или общераспространенных полезных ископаемых" (далее – Форма).
2. Форма заполняется недропользователями, осуществляющими деятельность на основании лицензии на добычу твердых или общераспространенных полезных ископаемых.
3. Форма подписывается руководителем недропользователя/оператора или иным уполномоченным лицом недропользователя, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется ежегодно не позднее 30 апреля года, следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
По Разделу 1 Формы
Заполняется графа 3
В строке 1 указывается полное наименование недропользователя, для юридических лиц – наименование и бизнес-идентификационный номер, для физических лиц – фамилия, имя и отчество (при его наличии) и индивидуальный идентификационный номер.

2-жолда осы есеп берілетін есепті кезең көрсетіледі. Толық күнтізбелік жыл болған жағдайда тиісті жылдың 1 қаңтарынан бастап 31 желтоқсанына дейінгі кезең көрсетіледі. Толық емес күнтізбелік жыл кезінде жер қойнауын пайдаланушының жер қойнауын пайдалану құқығына ие болған нақты кезең көрсетіледі.
3-жолда лицензияның нөмірі мен берілген күні, лицензияның қолданылу мерзімінің соңғы күні көрсетіледі.
4-жолда есепті кезеңнің басындағы өндіру учаскесі аумағының ауданы көрсетіледі.
5-жолда есепті кезеңнің соңындағы өндіру учаскесі аумағының алаңы көрсетіледі.
6-жолда егер жер қойнауын пайдаланушы есепті кезең шеңберінде өндіру учаскесінің бір бөлігінен бас тартқан жағдайда өндіру учаскесінің бір бөлігінен бас тартудың толық күні көрсетіледі. Егер есепті кезеңде өндіру учаскесі аумағының ауданы өзгермесе, жол толтырылмайды.
7-жолда "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің талаптарына және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 386 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17048 болып тіркелген) бекітілген Қатты пайдалы қазбаларды өндіру бойынша операциялардың салдарын жоюдың болжамды құнын есептеу әдістемесіне сәйкес есептелген есепті кезеңде өндіру бойынша операциялардың салдарын жою бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етудің талап етілетін сомасы көрсетіледі.
8-жолда өндіру бойынша операциялардың салдарын жою бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етудің ұсынылған тәсілі (тәсілдері) (сақтандыру шарты, банктік салым кепіл шарты, кепілдік), оның деректемелері және өтелетін сомасы (сомасы) көрсетіледі.
9-жолда пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға өндіру жөніндегі операциялардың салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуді ұсыну күні және қамтамасыз ету (қамтамасыз ету) сомасы көрсетіледі.
10-жолда есепті кезеңде өндіру жөніндегі жұмыстарды жүргізу басталған күн, оны жүргізген жағдайда көрсетіледі. Егер өндіру есепті кезеңде өндіру учаскесінің аумағында жүргізілмесе, жол толтырылмайды.
11-жолда жою жоспарының (өзгертілген жою жоспарының) кешенді сараптамасының/өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасының және мемлекеттік экологиялық сараптамасының соңғы оң қорытындысының берілген күні көрсетіледі.
12-жолда тау-кен жұмыстары жоспарында сипатталған өндіру жөніндегі операцияларға экологиялық рұқсат берілген күн көрсетіледі.
13-жолда жер қойнауын пайдаланушының бекіткен күні және пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға тау-кен жұмыстары жоспарын (тау-кен жұмыстары жоспарына өзгерістер) ұсынған күні көрсетіледі.
14-жолда аудитордың (жеке тұлғаның) тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) не аудиторлық ұйымның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, байланыс ақпараты (мекенжайы, телефоны, e-mail), осы есепте көрсетілген шығыстарды растайтын аудиторлық есептің не өндіруге арналған шығыстар жеке ашылған жылдық қаржылық есептілікке қатысты аудиторлық есептің атауы мен деректемелері көрсетіледі.
Нысанның 2-бөлімі бойынша

В строке 2 указывается отчетный период, за который предоставляется данный отчет. В случае полного календарного года указывается период с 1 января по 31 декабря соответствующего года. При неполном календарном годе указывается конкретный период, в течение которого недропользователь обладал правом недропользования.
В строке 3 указывается номер и дата выдачи лицензии, последний день срока действия лицензии.
В строке 4 указывается площадь территории участка добычи на начало отчетного периода.
В строке 5 указывается площадь территории участка добычи на конец отчетного периода.
В строке 6указывается полная дата отказа от части участка добычи в случае, если недропользователь произвел отказ от части участка добычи в рамках отчетного периода. Строка не заполняется, если площадь территории участка добычи в отчетном периоде не изменилась.
В строке 7 указывается требуемая сумма обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по добычи в отчетном периоде, рассчитанная в соответствии с требованиями Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" и Методикой расчета приблизительной стоимости ликвидации последствий операций по добыче твердых полезных ископаемых, утвержденной приказу Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 386 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17048).
В строке 8 указывается способ (способы) предоставленного обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по добыче (договор страхования, договор залога банковского вклада, гарантия), его реквизиты и покрываемая сумма (суммы).
В строке 9 указывается дата предоставления обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий операций по добыче уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых и сумма обеспечения (обеспечений).
В строке 10 указывается дата начала проведения работ по добыче в отчетном периоде, в случае ее проведения. Строка не заполняется если добыча не проводилась в отчетном периоде на территории участка добычи.
В строке 11 указывается дата выдачи последнего положительного заключения комплексной экспертизы/экспертизы промышленной безопасности и государственной экологической экспертизы плана ликвидации (измененного плана ликвидации).
В строке 12 указывается дата выдачи экологического разрешения на операции по добыче, описанные в плане горных работ.
В строке 13 указывается дата утверждения недропользователем и дата предоставления плана горных работ (изменений в план горных работ) уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых.
В строке 14 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) аудитора (физического лица) либо наименование, бизнес-идентификационный номер аудиторской организации, контактная информация (адрес, телефон, e-mail), наименование и реквизиты аудиторского отчета, подтверждающего расходы, указанные в настоящем отчете, либо аудиторского отчета в отношении годовой финансовой отчетности, в которой отдельно раскрыты расходы на добычу.
По Разделу 2 Формы

5 және 6-бағандар толтырылады
5-бағанда тек 1-жол толтырылады. Лицензия мерзімінің толық емес күнтізбелік жылы кезінде есепті кезеңнің барлық толық күнтізбелік айлары үшін барабар есептелген ең төменгі жиынтық шығыстар көрсетіледі.
6-бағанда әрбір жол есепті кезеңде жер қойнауын пайдаланушы жүргізген жұмыстардың тиісті түріне нақты шығыстарды көрсете отырып толтырылады. Егер жер қойнауын пайдаланушы қандай да бір жұмыс түрлерін жүзеге асырмаса, тиісті жолға сызықша қойылады.
6-бағанда 1-жолда 2-12-жолдар бойынша шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі.
20-29-жолдарды жер қойнауын пайдаланушылар кең таралған пайдалы қазбаларды өндіруге арналған лицензиялар бойынша толтырмайды.
32-жол пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензияда ақшалай баламада қосымша міндеттемелер болған жағдайда толтырылады. Олар болмаған жағдайда 5 және 6-бағандарда сызықша қойылады.
33-жолда "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 210-бабы 7, 8 және 9-тармақтарының ережелерін ескере отырып, өндіру бойынша операциялар бойынша шығыстарға жататын, оның берілген күнінен бастап алдыңғы есепті кезеңді қоса алғандағы кезеңде лицензия бойынша шеккен, лицензия бойынша шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі.
Осы соманы есептеу үшін жер қойнауын пайдаланушы лицензия берілген күннен бастап өткен есепті кезеңдер үшін пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға және республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарына ұсынған пайдалы қатты қазбаларды өндіру жөніндегі лицензиялық міндеттемелердің орындалуы туралы есептерден алынған ақпарат пайдаланылады.
бұйрыққа
3-қосымша
Жер қойнауын
пайдаланушының
пайдалы қатты қазбаларды
барлау және өндіру, кең
таралған пайдалы қазбаларды
өндіру жөніндегі операцияларды
жүргізу кезінде есептерді
ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/miid Пайдалы қатты қазбаларды барлау және өндіру бойынша сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер және олардағы ел ішіндегі құндылық үлесі туралы есептің нысаны
Индекс: 1.1.-ПҚҚ*
Мерзімділігі: жыл сайын қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде, тоқсан сайын қатты пайдалы қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде
Ұсынатын адамдар тобы: жер қойнауын пайдаланушылар
Қайда беріледі: пайдалы қатты қазбаларды барлау немесе өндіру бойынша пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға
Беру мерзімі: жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 сәуірінен кешіктірмей, тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың жиырма бесінен кешіктірмей
1-кесте
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірі
Сатып алу үшін код
Сатып алу коды
Сатып алу тәсілі
Сатып алу қорытындысын қортындылау күні (күн, ай, жыл)
Келісімшарттың №
Келісімшартты жасасу күні (күн, ай, жыл)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
ТЖҚ жеткізушілердің атауы
Жеткізушінің БСН***** (ЖСН******)
Жеткізушінің электрондық мекенжайы
Жеткізушінің байланыс телефоны
Жеткізушілер қызметкерлердің саны
Жеткізуші қызметкерлерінің жалпы саны, адам
Қазақстан Республикасының азаматтардың жеткізуші қызметкерлердің саны, адам
14
15
16
17
18
19
2-кесте
Келісімшарттың №
Сатып алу коды
СЖӨ******* бойынша ТЖҚ коды
Сатып алынған ТЖҚ атауы және қысқа сипаттамасы (қосымша)
Өлшем бірлігі
Сатып алу көлемінде табиғи білдіру
ҚҚС қоспағанда сатып алу көлемінің бағасын белгілеу
"СТ-КZ" сертификаты берілген тауар өндірушінің БСН\ЖСН
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
"СТ-КZ" сертификат №
"СТ-КZ" сертификаттың сериясы
"СТ-КZ" сертификатты берген органның коды
"СТ-КZ" сертификатты берген күні (күн, ай, жыл)
"СТ-КZ" сертификатта көрсетілген тауарда % ел ішіндегі құндылық
Жұмыстарда (көрсетілетін қызметтер), % ішіндегі құндылық
Тауар шығаратын елі
9
10
11
12
13
14
15
Атауы _________________________________________________________
Мекен жайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы
____________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) _____________ қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) _____________ қолы
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
* ҚПК - қатты пайдалы қазбалар;
** ҚҚС - қосылған құн салығы;
*** СЖЖ - сатып алудың жылдық жоспары;
**** ТЖҚ - тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер;
***** БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі;
****** ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
*******СЖӨ – статистикалық жіктеуші өнімі.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Қатты пайдалы қазбаларды барлау немесе өндіру бойынша сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және олардағы елішілік құндылық үлесі туралы есеп (индексі 1.1.- ПҚҚ, кезеңділігі жылдық, тоқсандық)

Заполняются графы 5 и 6
В графе 5 заполняется только строка 1. При неполном календарном годе срока лицензии указываются суммарные минимальные расходы, рассчитанные пропорционально за все полные календарные месяцы отчетного периода.
В графе 6 заполняется каждая строка с указанием фактических расходов на соответствующий вид работ, произведенных недропользователем в отчетном периоде. Если недропользователь не осуществлял те или иные виды работ, в соответствующей строке ставится прочерк.
В графе 6 в строке 1 указывается общая сумма расходов по строкам 2-12.
Строки 20-29 не заполняются недропользователями по лицензиям на добычу общераспространенных полезных ископаемых.
Строка 32 заполняется в случае наличия в лицензии на добычу твердых полезных ископаемых дополнительных обязательств в денежном эквиваленте. При их отсутствии в графах 5 и 6 ставится прочерк.
В строке 33 указывается общая сумма расходов по лицензии, относящаяся к расходам по операциям по добычи с учетом положений пунктов 7, 8 и 9 статьи 210 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", понесенная по лицензии за период с даты ее выдачи по предыдущий отчетный период включительно.
Для расчета данной суммы используется информация из отчетов об исполнении лицензионных обязательств по добыче твердых полезных ископаемых, представленных недропользователем в уполномоченный орган в области твердых полезных ископаемых и местные исполнительные органы, города республиканского значения, столицы за истекшие отчетные периоды, начиная с даты выдачи лицензии.
Приложение 3 к приказу
Приложение 3
к Правилам представления
недропользователями отчетов
при проведении операций
по разведке и добыче
твердых полезных ископаемых,
добыче общераспространенных
полезных ископаемых
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/miid
Отчет о приобретенных товарах, работах и услугах и доле внутристрановой ценности в них по разведке или добыче твердых полезных ископаемых
Индекс: 1.1.-ТПИ*
Периодичность: ежегодно при проведении операций по разведке твердых полезных ископаемых, ежеквартально при проведении операций по добыче твердых полезных ископаемых
Круг лиц представляющих: недропользователи
Куда представляется: в уполномоченный орган в области твердых полезных ископаемых по разведке или добыче твердых полезных ископаемых
Срок представления: ежегодно не позднее 30 апреля года, следующего за отчетным периодом, ежеквартально не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным периодом
Таблица 1
Регистрационный номер акта государственной регистрации контракта (лицензии) на проведение операций по недропользованию
Код предмета закупа
Код закупки, присвоенный системой
Способ закупки
Дата подведения итогов закупа (день месяц, год)
№ договора
Дата заключения договора (день месяц, год)
1
2
3
4
5
6
7
Скачать
продолжение таблицы
Дата окончания действия договора (день месяц, год)
Статус договора
Общая сумма договора без учета НДС**, тенге
Сумма, запланированная в ГПЗ*** без учета НДС, тенге
Организационно-правовая форма поставщика ТРУ****
Страна поставщика ТРУ
8
9
10
11
12
13
Скачать
продолжение таблицы
Наименование поставщика ТРУ
БИН***** (ИИН******) поставщика
Электронный адрес поставщика
Контактный телефон поставщика
Численность сотрудников поставщика
Общая численность сотрудников поставщика, человек
Численность сотрудников поставщика граждан Республики Казахстан, человек
14
15
16
17
18
19
Скачать
Таблица 2
№ договора
Код закупки
Код ТРУ по СКП *******
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных ТРУ
Единица измерения
Объем закупа в натуральном выражении
Объем закупа без учета НДС в стоимостном выражении, тенге
БИН/ ИИН производителя товара которому выдан сертификат "СТ-КZ"
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
№ сертификата "СТ-КZ"
Серия сертификата "СТ-КZ"
Код органа выдачи сертификата "СТ-КZ"
Дата выдачи сертификата "СТ-КZ", (день, месяц, год)
Внутристрановая ценность в товаре, указанное в сертификате "СТ-КZ", %
Внутристрановая ценность в работе (услуге), %
Страна происхождения товара
9
10
11
12
13
14
15
Скачать
Наименование ___________________________________________________________
Адрес___________________________________________________________________
Телефоны_______________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________________
Исполнитель_____________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), телефон.
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) _____________ подпись
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
*ТПИ – твердые полезные ископаемые;
**НДС - налог на добавленную стоимость;
***ГПЗ - годовой план закупа;
****ТРУ - товары, работы или услуги;
*****БИН - бизнес идентификационный номер;
******ИИН - индивидуальный идентификационный номер;
*******СКП – статистический классификатор продукции.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о приобретенных товарах, работах и услугах и доле внутристрановой ценности в них по разведке или добыче твердых полезных ископаемых (индекс 1.1.-ТПИ, периодичность годовая, ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Пайдалы қатты қазбаларды барлау немесе өндіру бойынша сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және олардағы елішілік құндылық үлесі туралы есеп" әкімшілік деректерінің нысаны (бұдан әрі – нысан) Қазақстан Республикасы "Жер қойнауы туралы және жер қойнауын пайдалану" кодексінің 195-бабы 3-тармағының бірінші және төртінші бөліктеріне, 215-бабы 3-тармағының бірінші және төртінші бөліктеріне, 236-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы "Мемлекеттік статистика туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Нысанды жүргізудің негізгі міндеті ел ішіндегі құндылықты мониторингтеу болып табылады.
3. Толтырылған Нысанды жер қойнауын пайдаланушылар Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне ұсынады;
қатты пайдалы қазбаларды барлауға лицензиялар (келісімшарттар) бойынша жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 сәуірінен кешіктірмей;
қатты пайдалы қазбаларды өндіруге арналған лицензиялар (келісімшарттар) бойынша тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың жиырма бесінен кешіктірмей.
4. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда - оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
5. Нысан әр тауар, жұмыс немесе қызмет бойынша жеке-жеке толтырылатын екі кестеден тұрады.
2-тарау. 1-кестені толтыру бойынша түсіндірмелер
6. Нысан мынадай тәртіппен толтырылады:
1-бағанда уәкілетті орган берген жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарттың (лицензияның) тіркеу нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда сатып алу мәнінің коды көрсетіледі: 0 – тауарлар, 1-жұмыс, 2-қызмет;
3-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімімен берілген сатып алу коды көрсетіледі;
4-бағанда сатып алу тәсілі көрсетіледі: 101 – ашық конкурс, 103-бір көзден, 104-тауар биржаларында, 105-төмендетуге ашық конкурс (электрондық сауда-саттық), 112 – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 21 мамырдағы № 355 бұйрығымен бекітілген Пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған келісімшарттар бойынша жер қойнауын пайдаланушылар үшін, пайдалы қатты қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жер қойнауын пайдаланушылар мен олардың мердігерлерінің сатып алу қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізбесін сатып алатын пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған келісімшарттар (лицензиялар) бойынша;
5-бағанда сатып алу қорытындыларын шығару күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
6-бағанда сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер туралы шарттың нөмірі көрсетіледі;
7-бағанда шарттың жасалған күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
8-бағанда шарттың қолданылу мерзімі (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
9-бағанда шарттың мәртебесі көрсетіледі:
"0" мәртебесі жасалған шарттар бойынша көрсетіледі;
"1" мәртебесі төлемге қарамастан, шарт бойынша тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды растайтын соңғы құжаттың негізінде орындалған шарттар бойынша көрсетіледі;
"2" мәртебесі шартты бұзу туралы келісімнің (хабарламаның) негізінде бұзылған шарттар бойынша көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая форма административных данных "Отчет о приобретенных товарах, работах и услугах и доле внутристрановой ценности в них по разведке или добыче твердых полезных ископаемых" (далее – Форма) разработана в соответствии с частями первой и четвертой пункта 3 статьи 195, частями первой и четвертой пункта 3 статьи 215, пунктом 2 статьи 236 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
2. Основной задачей ведения Формы является мониторинг внутристрановой ценности.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан недропользователями;
по лицензиям (контрактам) на разведку твердых полезных ископаемых ежегодно, не позднее 30 апреля года, следующего за отчетным периодом;
по лицензиям (контрактам) на добычу твҰрдых полезных ископаемых ежеквартально не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия - лицо, исполняющее его обязанности.
5. Форма содержит две таблицы, которые заполняются построчно, отдельно по каждому товару, работе или услуге.
Глава 2. Пояснение по заполнению Таблицы 1
6. Форма заполняется в следующем порядке:
в графе 1 указывается регистрационный номер контракта (лицензии) на проведение операций по недропользованию, присвоенный уполномоченным органом;
в графе 2 указывается код предмета закупа: 0 – товары, 1 – работа, 2 – услуга;
в графе 3 указывается код закупки, присвоенный реестром товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей;
в графе 4 указывается способ закупки: 101 – открытый конкурс, 103 – из одного источника, 104 - на товарных биржах, 105 - открытый конкурс на понижение (электронные торги), 112 – без применения способов;
в графе 5 указывается дата подведения итогов закупа (день, месяц, год);
в графе 6 указывается номер договора о приобретенных товарах, работах и услугах;
в графе 7 указывается дата заключения договора (дата, месяц, год);
в графе 8 указывается дата окончания действия договора (дата, месяц, год);
в графе 9 указывается статус договора:
статус "0" указывается по заключенным договорам;
статус "1" указывается по исполненным договорам на основании последнего подтверждающего приобретение товаров, работ и услуг документа по договору, независимо от оплаты;
статус "2" указывается по расторгнутым договорам на основании соглашения (уведомления) о расторжении договора;

"3.0" мәртебесі жасалған ұзақ мерзімді шарттар бойынша көрсетіледі;
"3.1" мәртебесі төлеміне байланысты емес, шарт бойынша тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды растайтын соңғы құжаттың негізінде орындалған ұзақ мерзімді шарттар бойынша көрсетіледі;
"3.2" мәртебесі шартты бұзу туралы келісімнің (хабарламаның) негізінде бұзылған ұзақ мерзімді шарттар бойынша көрсетіледі.
10-бағанда сатып алуды растайтын теңгемен ҚҚС-ты есепке алмағанда шарттың жалпы сомасы көрсетіледі. Егер шартта шарттың жалпы сомасы айтылмаса, осы шарт бойынша осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жоспарланған сома көрсетіледі. Егер шарт ұзақ мерзімді болса, онда шарттың бүкіл қолданылу кезеңіне шарттың жалпы сомасы көрсетіледі. Егер шартта шарттың жалпы сомасы айтылмаса, бірақ шарттың орындалуына қарай шот-фактуралар немесе орындалған жұмыстардың/көрсетілген қызметтердің актілері ұсынылса, онда әрбір есепті кезең үшін өсу арқылы осы құжаттардың сомасы көрсетіледі;
11-бағанда теңгемен ҚҚС-ты есепке алмағанда, жылдық сатып алу бағдарламасында жоспарланған сома көрсетіледі;
12-бағанда шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандарының жіктеуішіне сәйкес тауарды, жұмысты немесе қызметті берушінің ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда баған толтырылмайды;
13-бағанда елдердің Мемлекетаралық сыныптауышына сәйкес тауарды, жұмысты және көрсетілетін қызметті берушінің елі көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда, Қазақстан Республикасының коды көрсетіледі;
14-бағанда өнім берушінің атауы көрсетіледі. Егер тауарды, жұмысты немесе көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда, атауы заңды тұлғаны тіркеу туралы анықтамаға сәйкес (заңды тұлғалар үшін) және дара кәсіпкерді тіркеу туралы куәлікке сәйкес (жеке тұлғалар үшін) көрсетіледі;
15-бағанда тауарды, жұмысты немесе қызметті берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Егер тауарды, жұмысты немесе қызметті жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда баған толтырылмайды;
16-бағанда өнім берушінің электрондық мекенжайы көрсетіледі;
17-бағанда жеткізушінің байланыс телефоны көрсетіледі;
18-бағанда өнім беруші қызметкерлерінің жалпы саны көрсетіледі;
19-бағанда жеткізушінің Қазақстан Республикасының азаматтары қызметкерлерінің саны көрсетіледі.
3-тарау. 2-кестені толтыру бойынша түсіндірмелер

статус "3.0" указывается по заключенным долгосрочным договорам;
статус "3.1" указывается по исполненным долгосрочным договорам на основании последнего подтверждающего приобретение товаров, работ и услуг документа по договору, независимо от оплаты;
статус "3.2" указывается по расторгнутым долгосрочным договорам на основании соглашения (уведомления) о расторжении договора;
в графе 10 указывается общая сумма договора без учета НДС в тенге, подтверждающего закупку. Если в договоре не оговорена общая сумма договора, указывается запланированная сумма на приобретение данных товаров, работ, услуг по данному договору. Если договор долгосрочный, то указывается общая сумма договора на весь период действия договора. Если в договор не оговорена общая сумма договора, но по мере исполнения договора предоставляются счета фактуры или акты выполненных работ/оказанных услуг, то указывается сумма данных документов с нарастанием за каждый отчетный период;
в графе 11 указывается сумма, запланированная в годовой программе закупа, без учета НДС в тенге;
в графе 12 указывается организационно-правовая форма поставщика товара, работы или услуги в соответствии с Классификатором организационно-правовых форм хозяйствования. Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;
в графе 13 указывается страна поставщика товара, работы и услуги в соответствии с Межгосударственным классификатором стран. В случае если поставщик является резидентом Республики Казахстан, указывается код Республики Казахстан;
в графе 14 указывается наименование поставщика. В случае если поставщик товара, работы или услуги является резидентом Республики Казахстан, наименование указывается в соответствии со справкой о регистрации юридического лица (для юридических лиц) и в соответствии со свидетельством о регистрации индивидуального предпринимателя (для физических лиц);
в графе 15 указывается бизнес - идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер поставщика товара, работы или услуги. Графа не заполняется в случае, если поставщик товара, работы или услуги не является резидентом Республики Казахстан;
в графе 16 указывается электронный адрес поставщика;
в графе 17 указывается контактный телефон поставщика;
в графе 18 указывается общая численность сотрудников поставщика;
в графе 19 указывается численность сотрудников поставщика граждан Республики Казахстан.
Глава 3. Пояснение по заполнению Таблицы 2

7. Нысан мынадай тәртіппен толтырылады:
1-бағанда шарттың нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімімен берілген сатып алу коды көрсетіледі. Егер сатып алу жүйені пайдаланбай жүргізілсе, баған толтырылмайды;
3-бағанда өнімнің статистикалық жіктеуішіне сәйкес тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды көрсетіледі;
4-бағанда сатып алынған тауардың, жұмыстың немесе қызметтің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттар, қасиеттері мен сипаттамалары) көрсетіледі;
5-бағанда өлшем бірліктері мен шоттардың Мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес тауардың өлшем бірлігі көрсетіледі. Баған жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша толтырылмайды;
6-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес заттай көріністегі сатып алу көлемі көрсетіледі. Баған жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер бойынша толтырылмайды;
7-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда құндық мәндегі сатып алудың нақты көлемі теңгемен көрсетіледі;
8-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат берілген тауар өндірушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Баған жергілікті шыққан тауарлар үшін толтырылуға жатады;
9-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың нөмірі көрсетіледі. Баған жергілікті шыққан тауарлар үшін толтырылуға жатады;
10-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың сериясы көрсетіледі. Баған жергілікті шыққан тауарлар үшін толтырылуға жатады;
11-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты беру органының коды көрсетіледі. Баған жергілікті шыққан тауарлар үшін толтырылуға жатады;
12-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың берілген күні көрсетіледі. Баған жергілікті шыққан тауарлар үшін толтырылуға жатады;
13-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген тауар ішіндегі Ел ішіндегі құндылық пайызбен көрсетіледі. Баған жергілікті шыққан тауарлар үшін толтырылуға жатады;
14-бағанда "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 28-бабының 2-тармағына сәйкес индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган бекітетін тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде жергілікті қамтуды есептеудің бірыңғай әдістемесіне сәйкес жұмыстағы (көрсетілетін қызметтегі) Ел ішіндегі құндылық пайызбен (жүздік үлеске дейін) көрсетіледі", қосалқы мердігерліктің барлық деңгейлерін ескере отырып;
15-бағанда тауардың шыққан елі көрсетіледі.

7. Форма заполняется в следующем порядке:
в графе 1 указывается номер договора;
в графе 2 указывается код закупки, присвоенный реестром товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей. Если закупка была проведена без использования системы, графа не заполняется;
в графе 3 указывается код товара, работы, услуги в соответствии с Статистическим классификатором продукции;
в графе 4 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенного товара, работы или услуги (технические условия, свойства и характеристики);
в графе 5 указывается единица измерения товара в соответствии с Межгосударственным классификатором единиц измерения и счета. Графа не заполняется по работам, услугам;
в графе 6 указывается объем закупа в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа не заполняется по работам и услугам;
в графе 7 указывается фактический объем закупа в стоимостном выражении без учета налога на добавленную стоимость, в тенге;
в графе 8 указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер производителя товара, которому выдан сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 9 указывается номер сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 10 указывается серия сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 11 указывается код органа выдачи сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 12 указывается дата выдачи сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 13 указывается внутристрановая ценность в товаре, указанное в сертификате о происхождении товара формы "СТ-KZ", в процентах. Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
в графе 14 указывается внутристрановая ценность в работе (услуге), в процентах (до сотых долей) в соответствии с Единой методикой расчета местного содержания при закупке товаров, работ и услуг, утверждаемой уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриальной деятельности, в соответствии с пунктом 2 статьи 28 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", с учетом всех уровней субподряда;
в графе 15 указывается страна происхождения товара.