"Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау және төлеу туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 28 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 7 шiлдедегi № 243 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 8 шiлдеде № 28748 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау және төлеу туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 28 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13109 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау және төлеу туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау және төлеу туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік көмек департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Н.Е. Сағындықоваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
Т. Дуйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2022 жылғы 7 шілдедегі
№ 243 бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 19 қаңтардағы
№ 28 бұйрығына
қосымша
әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау және төлеу туралы есеп
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/212699?lang=kk
Есепті кезең: 20__ жылғы____ тоқсан
Индексі: 2-шығындарды өтеу
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын адамдар тобы: облыстық, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Қайда ұсынылады: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: облыстық, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары – есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-іне дейін.
"Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы – есепті кезеңнен кейінгі 15-күні
Жол коды
Аумақ
Үйде оқитын мүгедектігі бар балалар, адам
Есепті кезеңнің басына төленбеген сома, мың теңге
есепті тоқсан ішінде
тағайындалды
төленді
барлығы
оның ішінде
алушылар, адам
сомасы, мың теңге
орташа айлық мөлшері, теңге
алушылар, адам
сомасы, мың теңге
орташа айлық мөлшері, теңге
ұлдар
қыздар
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Ауылдық жерлер бойынша барлығы
2
Қалалық жерлер бойынша барлығы
3
Облыс бойынша барлығы
Кестенің жалғасы
жыл басынан бергі кезең ішінде
тағайындалды
төленді
алушылар, адам
сомасы, мың теңге
орташа айлық мөлшері, теңге
алушылар, адам
сомасы, мың теңге
орташа айлық мөлшері, теңге
11
12
13
14
15
16
* Ескертпе: нысан осы нысанға қосымшада келтірілген түсініктемеге сәйкес толтырылады
Басшы
________________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы
________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушының телефоны
_________________________________________________________
Ұйымның мекен-жайы
_________________________________________________________
_________________________________________________________
Ұйымның телефоны
_________________________________________________________
_________________________________________________________
М.О.
"Мүгедектігі бар балаларды
үйде оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеуді тағайындау
және төлеу туралы есеп"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау және төлеу туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 28 "Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о назначении и выплате возмещений затрат на обучение на дому детей-инвалидов"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 июля 2022 года № 243. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июля 2022 года № 28748
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 28 "Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о назначении и выплате возмещений затрат на обучение на дому детей-инвалидов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13109) следующее изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о назначении и выплате возмещений затрат на обучение на дому детей с инвалидностью";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет о назначении и выплате возмещений затрат на обучение на дому детей с инвалидностью" согласно приложению к настоящему приказу.";
приложение изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту социальной помощи Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сагиндыкову Н.Е.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАН
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 7 июля 2022 года № 243
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 19 января 2016 года № 28
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Отчет о назначении и выплате возмещений затрат на обучение на дому детей с инвалидностью
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/212699?lang=ru
Отчетный период __ квартал 20__года
Индекс: 2-возмещение затрат
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц, представляющих: областные, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент управления координации занятости и социальных программ, акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Куда представляется: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов", Министерство труда и социальной защиты Республики Казахстан
Срок представления: областными, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент управлениями координации занятости и социальных программ – до 15-го числа месяца, следующего после отчетного периода.
Акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" – на 15 день после отчетного периода.
Код строки
Территория
Дети с инвалидностью, обучающиеся на дому, человек
Невыплаченная сумма на начало отчетного периода, тысяч тенге
за отчетный квартал
назначено
выплачено
всего
в том числе
получатели, человек
сумма, тысяч тенге
среднемесячный размер, тенге
получатели, человек
сумма, тысяч тенге
среднемесячный размер, тенге
мальчики
девочки
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Всего по сельской местности
2
Всего по городской местности
3
Всего по области
Продолжение таблицы
за период с начала года
назначено
выплачено
получатели, человек
сумма, тысяч тенге
среднемесячный размер, тенге
получатели, человек
сумма, тысяч тенге
среднемесячный размер, тенге
11
12
13
14
15
16
*Примечание: форма заполняется согласно пояснению приведенному в приложении к настоящей форме
Руководитель _______________________________________ _____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель _________________________________________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Телефон исполнителя ______________________________________________________
Адрес организации ________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Телефон организации ______________________________________________________
Место печати
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных данных
"Отчет о назначении и выплате
возмещений затрат на обучение
на дому детей с инвалидностью"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о назначении и выплате возмещений затрат на обучение на дому детей с инвалидностью"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары "Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау және төлеу туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамына тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-іне ұсынады.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау және төлеуге мониторинг жүргізуді жүзеге асыру болып табылады.
3. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-бағанында есепті кезеңнің соңындағы үйде оқитын мүгедектігі бар балалардың жалпы саны көрсетіледі;
5. Нысанның 2-бағанында есепті кезеңнің соңындағы үйде оқитын мүгедектігі бар ұл балалардың саны көрсетіледі;
6. Нысанның 3-бағанында есепті кезеңнің соңындағы үйде оқитын мүгедектігі бар қыз балалардың саны көрсетіледі;
7. Нысанның 4-бағанында мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің есепті кезеңнің басына төленбеген сомасы көрсетіледі;
8. Нысанның 5-10-бағанындарында есепті тоқсан ішіндегі барлық деректер көрсетіледі:
нысанның 5-бағанында есепті тоқсан ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу тағайындалған адамдардың саны көрсетіледі. Бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші есепті кезең ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге қайталап берген өтініштерінің санына қарамастан, бір рет қана есепке алынып, бір рет қана енгізіледі;
нысанның 6-бағанында есепті тоқсан ішінде тағайындалған мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің жалпы сомасы көрсетіледі. Бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші есепті кезең ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге қайталап берген өтініштерінің санына қарамастан, бір рет қана есепке алынып, бір рет қана енгізіледі;
нысанның 7-бағанында есепті тоқсан ішінде тағайындалған мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің орташа айлық мөлшері көрсетіледі;
нысанның 8-бағанында есепті тоқсан ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу төленген алушылардың саны көрсетіледі. Бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші есепті кезең ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге қайталап берген өтініштерінің санына қарамастан, бір рет қана есепке алынып, бір рет қана енгізіледі;
нысанның 9-бағанында есепті тоқсан ішінде төленген мүгедектігі бар ма балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің жалпы сомасы көрсетіледі. Бұл ретте әрбір нақты өтініш берушіні есепті кезең ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге қайталап берген өтініштерінің санына қарамастан, бір рет қана есепке алынып, бір рет қана енгізіледі;
нысанның 10-бағанында есепті тоқсан ішінде төленген мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің орташа айлық мөлшері көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет о назначении и выплате возмещений затрат на обучение на дому детей с инвалидностью" (далее – Форма) предоставляется в акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов" местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы ежеквартально к 15 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга назначения и выплаты возмещений затрат на обучение на дому детей с инвалидностью.
3. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе 1 формы указывается общая численность детей с инвалидностью, обучающихся на дому, на конец отчетного периода.
5. В графе 2 формы указывается численность детей с инвалидностью, обучающихся на дому мужского пола, на конец отчетного периода.
6. В графе 3 формы указывается численность детей с инвалидностью, обучающихся на дому женского пола, на конец отчетного периода.
7. В графе 4 формы указывается невыплаченная сумма возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью на начало отчетного периода.
8. В графах 5-10 формы указываются все данные за отчетный квартал:
в графе 5 формы указывается численность получателей, которым назначено возмещение затрат на обучение на дому детям с инвалидностью за отчетный квартал. При этом каждый конкретный заявитель учитывается и включается в отчет только один раз, независимо от количества повторных его обращений за возмещением затрат на обучение на дому детям с инвалидностью в течение отчетного периода;
в графе 6 формы указывается общая сумма, назначенных возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью за отчетный квартал. При этом каждый конкретный заявитель учитывается и включается в отчет только один раз, независимо от количества повторных обращений за возмещением затрат на обучение на дому детям с инвалидностью в течение отчетного периода;
в графе 7 формы указывается среднемесячный размер, назначенных возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью за отчетный квартал;
в графе 8 формы указывается численность получателей, которым выплачено возмещение затрат на обучение на дому детям с инвалидностью за отчетный квартал. При этом каждый конкретный заявитель учитывается и включается в отчет только один раз, независимо от количества повторных обращений за возмещением затрат на обучение на дому детям с инвалидностью в течение отчетного периода;
в графе 9 формы указывается общая сумма, выплаченных возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью за отчетный квартал. При этом каждый конкретный заявитель учитывается и включается в отчет только один раз, независимо от количества повторных обращений за возмещением затрат на обучение на дому детям с инвалидностью в течение отчетного периода;
в графе 10 формы указывается среднемесячный размер, выплаченных возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью за отчетный квартал.

9. Нысанның 11-16-бағандарында жыл басынан бергі барлық мәліметтер көрсетіледі:
нысанның 11-бағанында жыл басынан бергі кезең ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу тағайындалған адамдардың саны көрсетіледі. Бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші есепті кезең ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге қайталап берген өтініштерінің санына қарамастан, бір рет қана есепке алынып, бір рет қана енгізіледі;
нысанның 12-бағанында жыл басынан бергі кезең ішінде тағайындалған мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің жалпы сомасы көрсетіледі. Ол тағайындалған тоқсан сайынғы сомаларды қосу жолымен айқындалады;
нысанның 13-бағанында жыл басынан бергі кезең ішінде тағайындалған мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің орташа айлық мөлшері көрсетіледі, оның мәні 12-бағанды 11-бағанға және көрсетілген кезең ішіндегі айлардың санына бөлу арқылы айқындалады;
нысанның 14-бағанында жыл басынан бергі кезең ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу төленген алушылардың саны көрсетіледі. Бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші есепті кезең ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге қайталап берген өтініштерінің санына қарамастан, бір рет қана есепке алынып, бір рет қана енгізіледі;
нысанның 15-бағанында жыл басынан бергі кезең ішінде төленген мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің жалпы сомасы көрсетіледі. Ол тағайындалған тоқсан сайынғы сомаларды қосу жолымен айқындалады;
нысанның 16-бағанында жыл басынан бергі кезең ішінде төленген мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің орташа айлық мөлшері көрсетіледі, оның мәні 15-бағанды 14-бағанға және көрсетілген кезең ішіндегі айлардың санына бөлу арқылы айқындалады.

9. В графах 11-16 формы указываются все данные с начала года:
в графе 11 формы указывается численность получателей, которым назначено возмещение затрат на обучение на дому детям с инвалидностью с начала года. При этом каждый конкретный заявитель учитывается и включается в отчет только один раз, независимо от количества повторных его обращений за возмещением затрат на обучение на дому детям с инвалидностью в течение отчетного периода;
в графе 12 формы указывается общая сумма, назначенных возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью с начала года. Она определяется путем суммирования назначенных ежеквартальных сумм;
в графе 13 формы указывается среднемесячный размер, назначенных возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью с начала года, который определяется путем деления графы 12 на графу 11 и на количество месяцев в указанном периоде;
в графе 14 формы указывается численность получателей, которым выплачено возмещение затрат на обучение на дому детям с инвалидностью с начала года. При этом каждый конкретный заявитель учитывается и включается в отчет только один раз, независимо от количества повторных обращений за возмещением затрат на обучение на дому детям с инвалидностью в течение отчетного периода;
в графе 15 формы указывается общая сумма, выплаченных возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью с начала года. Она определяется путем суммирования выплаченных ежеквартальных сумм;
в графе 16 формы указывается среднемесячный размер, выплаченных возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью с начала года, который определяется путем деления графы 15 на графу 14 и на количество месяцев в указанном периоде.