"Мәмілелер мониторингін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 176 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 3 тамыздағы № 786 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 4 тамызда № 29024 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мәмілелер мониторингін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы №176 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10760 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Трансферттік баға белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 4-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мәмілелер мониторингін жүзеге асыру қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мәмілелер мониторингін жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Трансферттік баға белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 6-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген және мәмілеге қатысушының мәміле мониторингі бойынша есептілік нысандарын толтыруы мен оларды уәкілетті органдарға тапсыру тәртібін, сондай-ақ мәмілеге қатысушылардың мәміле мониторингі бойынша құжаттама жүргізуінің тәртібін айқындайды.
2. Мәмілелер мониторингін Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары мәмілеге қатысушылар қолданатын бағаларға бақылау жүргізу жолымен және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 130-бабына сәйкес мониторингке жататын салық төлеушілерден "Халықаралық іскерлік операциялары мәмілелер мониторингіне жататын тауарлар (жұмыстар, қызметтер) тізбесін бекіту туралы" Қаржы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 194 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10680 болып тіркелген) сәйкес халықаралық іскерлік операциялар жөнінде ақпараттар жинау арқылы жүзеге асырады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мәмілелер мониторингін жүзеге асыру тәртібі";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мәмілелер мониторингі бойынша есептілік нысандарын толтыру тәртібі";
9-тармақта:
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
""Тауарларға арналған декларацияның (Өтініштің) күні" және "Тауарларға арналған декларацияның (Өтініштің) №" деген 6 және 7-бағандарда тауарларға арналған декларацияның күні мен нөмірі немесе Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің (бұдан әрі - Өтініш) күні мен нөмірі көрсетіледі. Бұл ретте Өтініштің күні мен нөмірі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен сыртқы экономикалық қызмет жасасқан жағдайда көрсетіледі.";
жиырма екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
""Сатып алушының атауы" және "Сатып алушының заңды мекенжайы" деген 22 және 23-бағандарда тауарды (жұмысты, қызметті) алушы жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы және сатып алушының заңды мекенжайы көрсетіледі.";
отыз төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
""Теңге бағамы" деген 35-бағанда табыс танылған күнге келісімшарт (шарт) валютасына теңгенің нарықтық бағамы көрсетіледі.";
елуінші бөлікпен мынадай редакцияда толықтырылсын:
""Бағаланатын кезең" деген 51-бағанда мәміле шарттарына сәйкес мәміле тараптары тиісті биржалық тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің), сондай-ақ бағалары биржалық тауарлардың белгіленімдеріне байланыстырылған биржалық емес тауарлардың күнделікті орташа арифметикалық баға белгіленімдерінің орташа арифметикалық мәнін айқындайтын кезең ішінде тауарды (жұмысты, көрсетілетін қызметті) өткізуге арналған келісімшартта белгіленген, бірақ биржадағы баға белгіленімдері жарияланған, қатарынан күнтізбелік отыз бір күннен аспайтын баға белгілеу кезеңі көрсетіледі.";
елу бірінші бөлікпен мынадай редакцияда толықтырылсын:
""Ақпарат көздерінен алынған баға" деген 52-бағанда ресми танылған ақпарат көздерінен, биржалық белгіленімдер туралы деректерден, уәкілетті органдардан, сондай-ақ басқа да ақпарат көздерінен алынған баға көрсетіледі.";
10-тармақта:
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
""Тауарларға арналған декларацияның (Өтініштің) күні" және "Тауарларға арналған декларацияның (Өтініштің) №" деген 6 және 7-бағандарда тауарларға декларацияның күні мен нөмірі немесе Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің (бұдан әрі - Өтініш) күні мен нөмірі көрсетіледі. Бұл ретте Өтініштің күні мен нөмірі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен сыртқы экономикалық қызмет жасасқан жағдайда көрсетіледі.";
жиырма екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
""Сатушының (женелтушінің) атауы" және "Сатушының (жөнелтушінің) заңды мекенжайы" деген 22 және 23-бағандарда тауарды (жұмысты, қызметті) сатушы (жөнелтуші) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы және сатушының (жөнелтушінің) заңды мекенжайы көрсетіледі.";
отыз төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
""Теңге бағамы" деген 35-бағанда шығыс танылған күнге келісімшарт (шарт) валютасына теңгенің нарықтық бағамы көрсетіледі.";
елуінші бөлікпен мынадай редакцияда толықтырылсын:
""Бағаланатын кезең" деген 51-бағанда мәміле шарттарына сәйкес мәміле тараптары тиісті биржалық тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің), сондай-ақ бағалары биржалық тауарлардың белгіленімдеріне байланыстырылған биржалық емес тауарлардың күнделікті орташа арифметикалық баға белгіленімдерінің орташа арифметикалық мәнін айқындайтын кезең ішінде тауарды (жұмысты, көрсетілетін қызметті) өткізуге арналған келісімшартта белгіленген, бірақ биржадағы баға белгіленімдері жарияланған, қатарынан күнтізбелік отыз бір күннен аспайтын баға белгілеу кезеңі көрсетіледі.";
елу бірінші бөлікпен мынадай редакцияда толықтырылсын:
""Ақпарат көздерінен алынған баға" деген 52-бағанда ресми танылған ақпарат көздерінен, биржалық белгіленімдер туралы деректерден, уәкілетті органдардан, сондай-ақ басқа да ақпарат көздерінен алынған баға көрсетіледі.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мәмілелер мониторингіне жататын тауарлармен мәмілелерді жүзеге асыратын мәмілеге қатысушылардың мәмілелер мониторингі бойынша құжаттама жүргізу тәртібі";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 176 "Об утверждении Правил осуществления мониторинга сделок"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 3 августа 2022 года № 786. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 августа 2022 года № 29024
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.3
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2015 года №176 "Об утверждении Правил осуществления мониторинга сделок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №10760) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах осуществления мониторинга сделок, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила осуществления мониторинга сделок (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании" (далее – Закон) и определяют порядок осуществления мониторинга сделок, который включает в себя порядок заполнения участником сделки утвержденных форм отчетности по мониторингу сделок и их представления в уполномоченные органы, порядок ведения документации по мониторингу сделок участниками сделок.
2. Мониторинг сделок осуществляется путем наблюдения органами государственных доходов Республики Казахстан за ценами, применяемыми участниками сделок и сбора от налогоплательщиков, подлежащих мониторингу в соответствии со статьей 130 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), информацией по международным деловым операциям по товарам (работам, услугам) согласно приказу Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2015 года №194 "Об утверждении Перечня товаров (работ, услуг), международные деловые операции по которым подлежат мониторингу сделок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №10680).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок осуществления мониторинга сделок";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок заполнения форм отчетности по мониторингу сделок";
в пункте 9:
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"В графах 6 и 7 "Дата декларации на товары (Заявления)" и "№ декларации на товары (Заявления)" указываются дата и номер декларации на товары или дата и номер Заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (далее – Заявление). При этом дата и номер Заявления указываются в случаях внешнеэкономической деятельности с государствами-членами Евразийского экономического союза.";
часть двадцать вторую изложить в следующей редакции:
"В графах 22 и 23 "Наименование покупателя" и "Юридический адрес покупателя" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица-получателя товара (работы, услуги) и юридический адрес покупателя.";
часть тридцать четвертую изложить в следующей редакции:
"В графе 35 "Курс тенге" указывается рыночный курс тенге к валюте контракта (договора) на дату признания дохода.";
дополнить частью пятидесятой в следующей редакции:
"В графе 51 "Котировальный период" указывается период ценообразования, но не более тридцати одного календарного последовательного дня, за которые опубликованы котировки цен на бирже, установленный в контракте на реализацию товара (работы, услуги), в течение которого в соответствии с условиями сделки сторонами сделки определяется среднеарифметическое значение среднеарифметических ежедневных котировок цен на соответствующие биржевые товары (работы, услуги), а также небиржевые товары, цены на которые привязаны к котировкам на биржевые товары";
дополнить частью пятьдесят первой в следующей редакции:
"В графе 52 "Цена из источника информации" указывается цена, полученная из официально признанных источников информации, данных о биржевых котировках, от уполномоченных органов, а также из других источников информации";
в пункте 10:
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"В графах 6 и 7 "Дата декларации на товары (Заявления)" и "№ декларации на товары (Заявления)" указываются дата и номер декларации на товары или дата и номер Заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (далее – Заявление). При этом дата и номер Заявления указываются в случаях внешнеэкономической деятельности со странами государств-членов Евразийского экономического союза.";
часть двадцать вторую изложить в следующей редакции:
"В графах 22 и 23 "Наименование продавца (отправителя)" и "Юридический адрес продавца (отправителя)" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица-продавца (отправителя) товара (работы, услуги) и юридический адрес продавца (отправителя).";
часть тридцать четвертую изложить в следующей редакции:
"В графе 35 "Курс тенге" указывается рыночный курс тенге к валюте контракта (договора) на дату признания расхода.";
дополнить частью пятидесятой в следующей редакции:
"В графе 51 "Котировальный период" указывается период ценообразования, но не более тридцати одного календарного последовательного дня, за которые опубликованы котировки цен на бирже, установленный в контракте на реализацию товара (работы, услуги), в течение которого в соответствии с условиями сделки сторонами сделки определяется среднеарифметическое значение среднеарифметических ежедневных котировок цен на соответствующие биржевые товары (работы, услуги), а также небиржевые товары, цены на которые привязаны к котировкам на биржевые товары.";
дополнить частью пятьдесят первой в следующей редакции:
"В графе 52 "Цена из источника информации" указывается цена, полученная из официально признанных источников информации, данных о биржевых котировках, от уполномоченных органов, а также из других источников информации.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Порядок ведения документации по мониторингу сделок участниками сделок, осуществляющими сделки с товарами, которые подлежат мониторингу сделок";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"11. Мәмілеге қатысушылар қолданылатын бағаның негізділігін растайтын құжаттама жүргізеді және мемлекеттік кірістер органдарының сұрау салуы бойынша оны мемлекеттік кірістер органдарына табыс етеді.";
1 және 2-қосымшалар осы бұйрықтағы 1 және 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2022 жылғы 3 тамыздағы
№ 786 Бұйрыққа
1-қосымша
Мәмілелер мониторингін
жүзеге асыру ережесіне
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті.
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: "Тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) экспорты" мәмілелер мониторингі бойынша есептілік.
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1 - Э ТРУ
Кезеңділік: жыл сайынғы.
Есепті кезең: 20__ жыл.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: салық төлеушілер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 130-бабына сәйкес, халықаралық іскерлік операциалар бойынша ақпарат тауарлар (жұмыстар, қызметтер) халықаралық іскерлік операциалар тізбесіне сәйкес тауарлар (жұмыстар, қызметтер), Қазақстан Республикасының "Трансферттік баға белгілеу туралы" Заңының 6-бабының 2-тармағына сәйкес бекітілген.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 мамырынан кешіктірмей.
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы бұйрықпен бекітілген Мәмілелер мониторингін жүзеге асыру қағидаларында келтірілген.
"Тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) экспорты" мәмілелер мониторингі бойынша есептілік
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жіберушінің (экспорттаушының) атауы
Салық кезеңі
Тауарларға декларацияның (Өтініштің) күні
Тауарларға декларацияның (Өтініштің) №
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауарлық номенклатурасы коды
Тауардың (жұмыстардың, қызметтердің) атауы
Тауардың (жұмыстың, қызметтің) сапалық сипаттамалары
Тауарлар (жұмыстар, қызметтер) нарығындағы беделі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Кестенің жалғасы
Тауарды жөнелту, жұмысты орындау, қызметті көрсету елі
Тасымалдау түрі
Тауарды (жұмысты, қызметті) шығарушы ел
Тауарды (жұмысты, қызметті) өндіруші
Тауарлық таңбасының (сауда маркасының, брендінің) болуы
ИНКОТЕРМС-ке сәйкес тауарды жеткізу шарты
Тауарды (жұмысты, қызметті) тиеп жөнелту күні
Тауарды (жұмысты, қызметті) тиеп жөнелту орны
Тауардың (жұмыстың, қызметтің) межеленген елі
Тауарды (жұмысты, қызметті) жеткізу пункті
Сатып алушының атауы
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Кестенің жалғасы
Сатып алушының заңды мекенжайы
Сатып алушының тіркелген елі
Сауда жасаушы ел
Тараптардың (сатушы мен сатып алушының) өзара байланысы туралы ақпарат
Келісімшарттың (шарттың) күні
Келісімшарттың (шарттың) №
Шот-фактураның күні және №
Тауардың өлшем бірлігі
Тауарды өткізу көлемі
Құны (Келісімшарттың (шарттың) валютасымен)
Мәміле бағасы (Келісімшарттың (шарттың) валютасымен)
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
Кестенің жалғасы
Келісімшарт (шарт) валютасы
Теңге бағамы
Трансферттік баға белгілеу әдіснамасы
Мәміле бағасын белгілеуге ықпал ететін факторлар
Нарықтық бағаны айқындау үшін қолданылатын әдіс
Ақпарат көзі
Дифференциал (мағынасын ашумен)
Тауардың (жұмыстың, қызметтің) нарықтық бағасы
Мәмілеге қатысушының (экспорттаушының) кәсіпкерлік қызметінің, қызмет саласының және нарық шарттарының сипаттамасы
Бизнестің стратегиясы
Тауардың (жұмыстың, қызметтің) мәміле бағасының дұрыс қолданылуын негіздейтін басқа ақпарат
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
Кестенің жалғасы
Тауардың (жұмыстың, қызметтің) мәміле бағасының нарықтық бағадан ауытқу шамасына ықпал ететін басқа ақпарат
Экспорттық нарықтардағы тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бағасының болжамы
Іскерлік операцияларды жүргізу стратегиясы
Бухгалтерлік есептің халықаралық стандарттар бойынша есептері, оның ішінде қаржылық есептілік
Функционалдық талдау, тәуекелдерді, материалдық және материалдық емес активтерді талдау
Маржа, сауда брокерінің, трейдердің немесе агенттің комиссиялық (агенттік) сыйақысы не олардың сауда- делдалдық функцияларды орындағаны үшін өтемақы
Баға белгілеу кезеңі
Ақпарат көзінен алынған баға
45
46
47
48
49
50
51
52
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2022 жылғы 3 тамыздағы
№ 786 Бұйрыққа
2-қосымша
Мәмілелер мониторингін
жүзеге асыру ережесіне
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті.
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: "Тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) импорты" мәмілелер мониторингі бойынша есептілік.
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 2 - И ТРУ
Кезеңділік: жыл сайынғы.
Есепті кезең: 20__ жыл.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Салық төлеушілер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 130-бабына сәйкес, халықаралық іскерлік операциалар бойынша ақпарат тауарлар (жұмыстар, қызметтер) халықаралық іскерлік операциалар тізбесіне сәйкес тауарлар (жұмыстар, қызметтер), Қазақстан Республикасының "Трансферттік баға белгілеу туралы" Заңының 6-бабының 2-тармағына сәйкес бекітілген.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 мамырынан кешіктірмей.
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы бұйрықпен бекітілген Мәмілелер мониторингін жүзеге асыру қағидаларында келтірілген.
"Тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) импорты" мәмілелер мониторингі бойынша есептілік
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жіберушінің (импорттаушының) атауы
Салық кезеңі
Тауарларға декларацияның (Өтініштің) күні
Тауарларға декларацияның (Өтініштің) №
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауарлық номенклатурасы коды
Тауардың (жұмыстардың, қызметтердің) атауы
Тауардың (жұмыстың, қызметтің) сапалық сипаттамалары
Тауарлар (жұмыстар, қызметтер) нарығындағы беделі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Кестенің жалғасы
Сатып алушының заңды мекенжайы
Сатып алушының тіркелген елі
Сауда жасаушы ел
Тараптардың (сатушы мен сатып алушының) өзара байланысы туралы ақпарат
Келісімшарттың (шарттың) күні
Келісімшарттың (шарттың) №
Шот-фактураның күні және №
Тауардың өлшем бірлігі
Тауарды өткізу көлемі
Құны (Келісімшарттың (шарттың) валютасымен)
Мәміле бағасы (Келісімшарттың (шарттың) валютасымен)
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Кестенің жалғасы
Сатып алушының заңды мекенжайы
Сатып алушының тіркелген елі
Сауда жасаушы ел
Тараптардың (сатушы мен сатып алушының) өзара байланысы туралы ақпарат
Келісімшарттың (шарттың) күні
Келісімшарттың (шарттың) №
Шот-фактураның күні және №
Тауардың өлшем бірлігі
Тауарды өткізу көлемі
Құны (Келісімшарттың (шарттың) валютасымен)
Мәміле бағасы (Келісімшарттың (шарттың) валютасымен)
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
Кестенің жалғасы
Келісімшарт (шарт) валютасы
Теңге бағамы
Трансферттік баға белгілеу әдіснамасы
Мәміле бағасын белгілеуге ықпал ететін факторлар
Нарықтық бағаны айқындау үшін қолданылатын әдіс
Ақпарат көзі
Дифференциал (мағынасын ашумен)
Тауардың (жұмыстың, қызметтің) нарықтық бағасы
Мәмілеге қатысушының (импорттаушының) кәсіпкерлік қызметінің, қызмет саласының және нарық шарттарының сипаттамасы
Бизнестің стратегиясы
Тауардың (жұмыстың, қызметтің) мәміле бағасының дұрыс қолданылуын негіздейтін басқа ақпарат
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
Кестенің жалғасы
Тауардың (жұмыстың, қызметтің) мәміле бағасының нарықтық бағадан ауытқу шамасына ықпал ететін басқа ақпарат
Экспорттық нарықтардағы тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бағасының болжамы
Іскерлік операцияларды жүргізу стратегиясы
Бухгалтерлік есептің халықаралық стандарттар бойынша есептері, оның ішінде қаржылық есептілік
Функционалдық талдау, тәуекелдерді, материалдық және материалдық емес активтерді талдау
Маржа, сауда брокерінің, трейдердің немесе агенттің комиссиялық (агенттік) сыйақысы не олардың сауда- делдалдық функцияларды орындағаны үшін өтемақы
Баға белгілеу кезеңі
Ақпарат көзінен алынған баға
45
46
47
48
49
50
51
52

"11. Участники сделок ведут документацию, подтверждающую обоснованность применяемой цены, и по запросу органов государственных доходов представляют ее в органы государственных доходов.";
приложения 1 и 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер-
Министра - Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 августа 2022 года № 786
Приложение 1
к Правилам осуществления
мониторинга сделок
Форма, предназначена для сбора
административных данных
Представляется: Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1
Наименование формы административных данных: Отчетность по мониторингу сделок "Экспорт товаров (работ, услуг)".
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-Э ТРУ
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: 20__ год.
Круг лиц, представляющих информацию: налогоплательщики в соответствии со статьей 130 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) информацию по международным деловым операциям по товарам (работам, услугам) согласно Перечню международных деловых операции по товарам (работам, услугам), утверждаемому в соответствии с пунктом 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании".
Срок представления формы административных данных: ежегодно не позднее 15 мая года, следующего за отчетным годом.
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в Правилах осуществления мониторинга сделок, утвержденных настоящим приказом.
Отчетность по мониторингу сделок "Экспорт товаров (работ, услуг)"
Индивидуальный идентификационный номер
Бизнес идентификационный номер
Наименование отправителя (экспортера)
Налоговый период
Дата декларации на товары (заявления)
№ декларации на товары (заявления)
Код товарной номенклатуры внешне –экономической деятельности Евразийского экономического союза
Наименование товара (работы, услуги)
Качественные характеристики товара (работы, услуги)
Репутация на рынке товаров (работ, услуг)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Продолжение таблицы
Страна отправления товара, выполнения работы, оказания услуги
Вид транспортировки
Страна происхождения товара (работы, услуги)
Производитель товара (работы, услуги)
Наличие товарного знака (торговой марки, бренда)
Условия поставки товара согласно ИНКОТЕРМС
Дата отгрузки товара (работы, услуги)
Место отгрузки товара (работы, услуги)
Страна назначения товара (работы, услуги)
Пункт доставки товара (работы, услуги)
Наименование покупателя
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Продолжение таблицы
Юридический адрес покупателя
Страна регистрации покупателя
Торгующая страна
Информация о взаимосвязанности сторон (продавца и покупателя)
Дата контракта (договора)
№ контракта (договора)
Дата и № счета-фак
туры
Единица измерения товара
Объем реализации товара
Стоимость (в валюте контракта (договора)
Цена сделки (в валюте контракта (договора)
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
Продолжение таблицы
Валюта контракта (договора)
Курс тенге
Методология трансфертного ценообразования
Факторы, влияющие на установление цены сделки
Метод, применяемый для определения рыночной цены
Источник информации
Дифференциал (с расшифровкой)
Рыночная цена товара (работы, услуги)
Описание предпринимательской деятельности участника сделки (экспортера), отрасли деятельности и условий рынка
Стратегия бизнеса
Другая информация, обосновывающая правильность применения цены сделки товара (работы, услуги)
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
Продолжение таблицы
Другая информация, влияющая на величину отклонения цены сделки товара (работы, услуги) от рыночной цены
Прогноз цен на товары (работы, услуги) на экспортных рынках
Стратегия ведения деловых операций
Отчеты по международным стандартам бухгалтерского учета, в том числе финансовая отчетность
Функциональный анализ, анализ рисков, материальных и нематериальных активов
Маржа, комиссионное (агентское) вознаграждение торгового брокера, трейдера или агента либо компенсации за выполнение ими торгово-посреднических функций
Котировальный период
Цена из источника информации
45
46
47
48
49
50
51
52
Приложение 2
к приказу Заместителя Премьер-
Министра - Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 августа 2022 года № 786
Приложение 2
к Правилам осуществления
мониторинга сделок
Форма, предназначена для сбора
административных данных
Представляется: Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1
Наименование формы административных данных: Отчетность по мониторингу сделок "Импорт товаров (работ, услуг)".
Индекс: 2-И ТРУ.
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: 20__ год.
Круг лиц, представляющих информацию: налогоплательщики в соответствии со статьей 130 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) информацию по международным деловым операциям по товарам (работам, услугам) согласно Перечню международных деловых операции по товарам (работам, услугам), утверждаемому в соответствии с пунктом 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании".
Срок представления формы административных данных: ежегодно не позднее 15 мая года, следующего за отчетным годом.
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в Правилах осуществления мониторинга сделок, утвержденных настоящим приказом.
Отчетность по мониторингу сделок "Импорт товаров (работ, услуг)"
Индивидуальный идентификационный номер
Бизнес идентификационный номер
Наименование отправителя (импортера)
Налоговый период
Дата декларации на товары (заявления)
№ декларации на товары (заявления)
Код товарной номенклатуры внешне –экономической деятельности Евразийского экономического союза
Наименование товара (работы, услуги)
Качественные характеристики товара (работы, услуги)
Репутация на рынке товаров (работ, услуг)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Продолжение таблицы
Страна отправления товара, выполнения работы, оказания услуги
Вид транспортировки
Страна происхождения товара (работы, услуги)
Производитель товара (работы, услуги)
Наличие товарного знака (торговой марки, бренда)
Условия поставки товара согласно ИНКОТЕРМС
Дата отгрузки товара (работы, услуги)
Место отгрузки товара (работы, услуги)
Страна назначения товара (работы, услуги)
Пункт доставки товара (работы, услуги)
Наименование покупателя
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Продолжение таблицы
Юридический адрес покупателя
Страна регистрации отправителя
Торгующая страна
Информация о взаимосвязанности сторон (продавца и покупателя)
Дата контракта (договора)
№ контракта (договора)
Дата и № счета-фактуры
Единица измерения товара
Объем реализации товара
Стоимость (в валюте контракта (договора)
Цена сделки (в валюте контракта (договора)
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
Продолжение таблицы
Валюта контракта (договора)
Курс тенге
Методология трансфертного ценообразования
Факторы, влияющие на установление цены сделки
Метод, применяемый для определения рыночной цены
Источник информации
Дифференциал (с расшифровкой)
Рыночная цена товара (работы, услуги)
Описание предпринимательской деятельности участника сделки (экспортера), отрасли деятельности и условий рынка
Стратегия бизнеса
Другая информация, обосновывающая правильность применения цены сделки товара (работы, услуги)
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
Продолжение таблицы
Другая информация, влияющая на величину отклонения цены сделки товара (работы, услуги) от рыночной цены
Прогноз цен на товары (работы, услуги) на экспортных рынках
Стратегия ведения деловых операций
Отчеты по международным стандартам бухгалтерского учета, в том числе финансовая отчетность
Функциональный анализ, анализ рисков, материальных и нематериальных активов
Маржа, комиссионное (агентское) вознаграждение торгового брокера, трейдера или агента либо компенсации за выполнение ими торгово-посреднических функций
Котировальный период
Цена из источника информации
45
46
47
48
49
50
51
52