"Азаматтық қорғаныс іс-шараларын ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 6 наурыздағы № 190 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 2022 жылғы 12 тамыздағы № 22 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 17 тамызда № 29150 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық қорғаныс іс-шараларын ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 6 наурыздағы № 190 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10716 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Азаматтық қорғаныс іс-шараларын ұйымдастыру және жүргізу қағидаларында:
6 және 6-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың жергілікті атқарушы органдары, облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қалалардың азаматтық қорғау қызметтері, орталық атқарушы органдардың аумақтық бөлімшелері жыл сайын тиісті жылғы 1-10 қараша аралығында уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне азаматтық қорғаныс іс-шараларының орындалуы туралы есептерді осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша береді.
6-1. Облыстық маңызы бар қалалар мен аудандардың азаматтық қорғау қызметтері, азаматтық қорғаныс санаттарына жатқызылатын ұйымдар, жыл сайын тиісті жылғы 1-10 қараша аралығында уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің аудандық және қалалық Төтенше жағдайлар жөніндегі басқармаларына (бөлімдеріне) азаматтық қорғаныс іс-шараларының орындалуы туралы есептерді осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша береді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Азаматтық қорғаныс іс-шараларының орындалуын қамтамасыз ету мыналарға:
1) уәкілетті органына және оның аумақтық бөлімшелеріне;
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың орталық және жергілікті атқарушы органдарында азаматтық қорғанысты ұйымдастыру және жүргізу жөніндегі құрылымдық бөлімшелерге;
3) тікелей бірінші басшыға бағынатын азаматтық қорғаныс бойынша санаттарға жатқызылған ұйымдардағы және базасында азаматтық қорғау қызметі құрылған ұйымдардағы азаматтық қорғанысты ұйымдастыру және жүргізу жөніндегі құрылымдық бөлімшелерге немесе жекелеген жұмыскерлерге жүктеледі.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Азаматтық қорғаныс жоспарларын қайта жасау тиісті азаматтық қорғаныс бастықтарының тиісті өкімдері негізінде бес жылда бір реттен жиі емес жүзеге асырылады.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 6 марта 2015 года № 190 "Об утверждении Правил организации и ведения мероприятий гражданской обороны"
Приказ и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 12 августа 2022 года № 22. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 августа 2022 года № 29150
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 6 марта 2015 года № 190 "Об утверждении Правил организации и ведения мероприятий гражданской обороны" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10716), следующие изменения:
в Правилах организации и ведения мероприятий гражданской обороны, утвержденных указанным приказом:
пункты 6 и 6-1 изложить в следующей редакции:
"6. Местные исполнительные органы городов и районов областного значения, службы гражданской защиты областей, столицы, городов республиканского значения, территориальные подразделения центральных исполнительных органов ежегодно в период с 1 по 10 ноября соответствующего года представляют в территориальные подразделения уполномоченного органа, отчеты о выполнении мероприятий гражданской обороны по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6-1. Службы гражданской защиты городов и районов областного значения, организации, отнесенные к категориям по гражданской обороне, ежегодно в период с 1 по 10 ноября соответствующего года представляют в районные и городские управления (отделы) по чрезвычайным ситуациям территориальных подразделений уполномоченного органа, отчеты о выполнении мероприятий гражданской обороны по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Обеспечение выполнения мероприятий гражданской обороны возлагается на:
1) уполномоченный орган и его территориальные подразделения;
2) структурные подразделения по организации и ведению гражданской обороны в центральных и местных исполнительных органах областей, городов республиканского значения, столицы;
3) структурные подразделения или отдельных работников по организации и ведению гражданской обороны в организациях, отнесенных к категориям по гражданской обороне, и организациях, на базе которых созданы службы гражданской защиты, непосредственно подчиненных первому руководителю.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Переработка планов гражданской обороны осуществляется на основании распоряжений соответствующих начальников гражданской обороны не реже одного раза в пять лет.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:

"23. Азаматтық қорғау қызметтері республикалық, облыстық, аудандық, қалалық деңгейлерде құрылады.
Жергілікті атқарушы орган тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің уәкілетті органының аумақтық бөлімшесімен бірлесіп, базасында тиісті шешіммен облыстық, аудандық және қалалық азаматтық қорғау қызметтерін құратын ұйымдарды айқындайды. Қажет болған жағдайда қызметтердің құрамына бірнеше ұйым кіреді.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Ахуалды қадағалау, бақылау және болжау қызметтерін базасында бейбіт және соғыс уақытында ауыз судың, тағамдық және жем-шөп шикізатының, азық-түліктің, қоршаған ортаның (ауаның, топырақтың, судың, өсімдіктің) радиоактивті, химиялық, биологиялық зақымдануын (ластануын) уақтылы табуға және индикациялауға арналған азаматтық қорғанысты қадағалау және зертханалық бақылау желісі құрылады.";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"51. Эвакуациялық іс-шараларды жоспарлау үшін негізгі бастапқы деректер:
1) қалаларда және қауіпсіз аймақта тұратын халық, жұмылдыру ұйғарымы бар әскери қызметшілер және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне шақырылуға жататын адамдар саны;
2) жұмысшылар мен қызметшілердің жалпы санын, сондай-ақ ең көп жұмыс істейтін ауысым санын және ауысым жұмысының уақытын көрсете отырып, соғыс уақытында азаматтық қорғаныс бойынша топтарға жатқызылған қалаларда өз қызметін жалғастырып жатқан ұйымдар тізбесі;
3) жұмысшылардың, қызметшілер мен олардың отбасылары мүшелерінің санын көрсете отырып, соғыс уақытында өз қызметін қауіпсіз аймаққа көшіретін ұйымдар тізбесі;
4) білім алушылар, сондай-ақ оқытушылық құрам мен қызмет көрсететін персонал санын көрсете отырып, оқу орындарының, мектепке дейінгі мекемелердің саны;
5) азаматтық қорғаныс бойынша топтарға жатқызылған қалалардың айналасындағы ықтимал қатты қираулар аймақтары, осы аймақтарда тұрып жатқан халық саны;
6) таратылатын және эвакуацияланатын халықты орналастыруға тыйым салынған аудандар мен пункттер;
7) таратылатын және эвакуацияланатын халықты орналастыру бойынша аудандар мен қалалардың мүмкіндіктері;
8) халықты орналастыру аудандарында қорғау құрылыстарының (паналайтын жерлердің, радиацияға қарсы жасырын паналардың, тау-кен қазбаларының, қарапайым жасырын паналардың), сондай-ақ сумен жабдықтау көздерінің болуы;
9) эвакуацияланатын халықтың жеке көлігін есепке ала отырып, эвакуациялық тасымалдауға тартылатын көлік мүмкіндігі;
10) ықтимал жағдайды есепке ала отырып, көлік ағынын реттеу мүмкіндігі;
11) жол желісі, оның жай-күйі және өткізу қабілеті;

"23. Службы гражданской защиты создаются на республиканском, областном, районном, городском уровнях.
Местный исполнительный орган совместно с территориальным подразделением уполномоченного органа соответствующей административно-территориальной единицы определяют организации, на базе которых создают соответствующим решением областные, районные и городские службы гражданской защиты. При необходимости в состав служб включаются несколько организации.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. На базе служб наблюдения, контроля обстановки и прогнозирования создается сеть наблюдения и лабораторного контроля гражданской обороны, которая предназначена для своевременного обнаружения и индикации радиоактивного, химического, биологического заражения (загрязнения) питьевой воды, пищевого и фуражного сырья, продовольствия, окружающей среды (воздуха, почвы, воды, растительности) в мирное и военное время.";
пункт 51 изложить в следующей редакции:
"51. Основными исходными данными для планирования эвакуационных мероприятий являются:
1) численность населения, проживающего в городах и в безопасной зоне, и военнообязанных, имеющих мобилизационные предписания и лиц, подлежащих призыву в Вооруженные Силы Республики Казахстан;
2) перечень организаций, продолжающих свою деятельность в городах, отнесенных к группам по гражданской обороне, в военное время, с указанием общей численности рабочих и служащих, а также численность наибольшей работающей смены и время работы смен;
3) перечень организаций, переносящих свою деятельность на военное время в безопасную зону, с указанием численности рабочих, служащих и членов их семей;
4) количество учебных заведений, дошкольных учреждений с указанием численности обучающихся, детей, а также преподавательского состава и обслуживаемого персонала;
5) зоны возможных сильных разрушений вокруг городов, отнесенных к группам по гражданской обороне, численность населения, проживающего в этих зонах;
6) районы и пункты, в которых запрещено размещение рассредоточиваемого и эвакуируемого населения;
7) возможности районов и городов по размещению рассредоточиваемого и эвакуируемого населения;
8) наличие в районах размещения населения защитных сооружений (убежищ, противорадиационных укрытий, горных выработок, простейших укрытий), а также источников водоснабжения;
9) возможность транспорта, привлекаемого для эвакуационных перевозок, с учетом личного транспорта эвакуируемого населения;
10) возможность регулирования потока транспорта с учетом возможной обстановки;
11) дорожная сеть, ее состояние и пропускная способность;

12) жаяу тәртіппен халықты эвакуациялауға арналған бағдарлардың болуы және практикалық пайдалану мүмкіндігі;
13) тарату мен эвакуациялау туралы халықты құлақтандыруға, сондай-ақ эвакуациялау іс-шараларына басшылық етуге арналған байланыс құралдары мен жүйелері;
14) халықты тарату мен эвакуациялауды жүргізуге әсер ететін жергілікті жағдайлар мен маусымдық климаттық ерекшеліктер;
15) көрші облыстардан келетін халық саны және олардың келу мерзімдері болып табылады.";
52-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
3) үшінші топ – педагогикалық қызметкерлер, мектепке дейінгі және жалпы білім беру ұйымдарын қоспағанда, білім беру ұйымдарының студенттер мен оқушылары, оларға қызмет көрсететін персонал; мүгедекттігі бар адамдар мен қарттар үйлерінде тұратын зейнеткерлер, оларға қызмет көрсететін персонал;
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Азаматтық қорғаныстың инженерлік-техникалық іс-шаралары";
7-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Азаматтық қорғаныс объектілері мен мүлкі";
72-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"72. Қазақстан Республикасының аумағында азаматтық қорғаныстың объектілерін құру және пайдалану тәртібі "Азаматтық қорғаныс объектілерін құру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 1357 қаулысымен айқындалған.";
74-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"74. Азаматтық қорғаныстың қорғаныш құрылыстарын тексеру кезінде мынадай құжаттаманың:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша паналайтын жерлер (радиацияға қарсы жасырын паналар) паспорты;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық қорғаныстың қорғаныш құрылысын тексеру журналы;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша паналайтын жердегі (радиацияға қарсы жасырын панадағы) микроклиматтың және ауадағы газ құрамының көрсеткіштерін тіркеу журналы;
азаматтық қорғаныстың қорғаныш құрылысының жоспары;
азаматтық қорғаныстың қорғаныш құрылысын әзірлікке келтіру жоспары;
азаматтық қорғаныстың қорғаныш құрылыстарындағы жабдықтар, құрал-саймандардың және мүліктің тізбесі;
басқару органдары телефондарының тізімі;
азаматтық қорғаныстың қорғаныш құрылысына қызмет көрсету жөніндегі топтың жеке құрамының тізімі;
тіршілікті қамтамасыз ету жүйелерін (желдету, сумен жабдықтау мен кәріз, қорғаныш құрылыстарын электрмен жабдықтау) пайдалану схемасы;
азаматтық қорғаныстың қорғаныш құрылысының дизельді электр станциясына, сүзу-желдету жабдығына (болған жағдайда) қызмет көрсету жөніндегі нұсқаулықтар болуы қажет";
1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

12) наличие и возможности практического использования маршрутов для эвакуации населения пешим порядком;
13) средства связи и системы, предназначенные для оповещения населения о рассредоточении и эвакуации, а также для руководства эвакуационными мероприятиями;
14) местные условия и сезонные климатические особенности, влияющие на проведение рассредоточения и эвакуации населения;
15) количество населения, прибывающего из соседних областей и сроки их прибытия";
подпункт 3) пункта 52 изложить в следующей редакции:
3) третья группа – педагогические работники, студенты и учащиеся организаций образования за исключением дошкольных и общеобразовательных организаций, их обслуживающий персонал; пенсионеры, содержащиеся в домах для лиц с инвалидностью и престарелых, их обслуживающий персонал;
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Инженерно-технические мероприятия гражданской обороны";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Объекты и имущество гражданской обороны";
пункт 72 изложить в следующей редакции:
"72. Порядок создания и использования объектов гражданской обороны на территории Республики Казахстан определен постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2014 года № 1357 "Об утверждении Правил создания и использования объектов гражданской обороны".";
пункт 74 изложить в следующей редакции:
"74. При обследовании защитных сооружений гражданской обороны необходимо наличие следующей документации:
паспорт убежища (противорадиационного укрытия) по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
журнал обследования защитного сооружения гражданской обороны по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
журнал регистрации показателя микроклимата и газового состава воздуха в убежище (противорадиационном укрытии) по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
план защитного сооружения гражданской обороны;
план приведения в готовность защитного сооружения гражданской обороны;
перечень оборудования, инструментов и имущества в защитном сооружений гражданской обороны;
список телефонов органов управления;
список личного состава группы по обслуживанию защитного сооружения гражданской обороны;
эксплуатационная схема систем жизнеобеспечения (вентиляции, водоснабжения и канализации, электроснабжения защитного сооружения);
инструкции по обслуживанию дизельной электростанции, фильтровентиляционного оборудования (при наличии) защитного сооружения гражданской обороны.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Азаматтық қорғаныс және әскери бөлімдер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министірінің
міндетін атқарушы
И. Кульшимбаев
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар
министірінің
міндетін атқарушы
2022 жылғы 12 тамыздағы
№ 22 бұйрығына
қосымша
Азаматтық қорғаныс
іс-шараларын ұйымдастыру
және жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Азаматтық қорғаныс іс-шараларының орындалуы туралы есеп Орталық атқарушы органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің азаматтық қорғаныс іс-шараларын орындауы туралы есеп
Ұйымның атауы______________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі____________________________________________
Орналасқан жеріні? мекенжайы_________________________________________
Қызмет саласы________________________________________________________
Кәсіпкерлік санаты____________________________________________________
Азаматтық қорғанысты ұйымдастыру және жүргізу жөніндегі құрылымдық бөлімшенің атауы_______________________________________________________________
Бірінші басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі - Т.А.Ә.), лауазымы____________________________________________________________
Азаматтық қорғанысты ұйымдастыру және жүргізу жөніндегі қызметкердің (жеке қызметкердің) Т. А. Ә. (бар болса) ________________________________________________________________
Байланыс деректері (телефон №), электрондық пошта мекенжайы___________________________________________________________
№ р/с
Азаматтық қорғаныстың
іс-шаралары
Орындау туралы ақпарат
1
Азаматтық қорғанысты ұйымдастыру және жүргізу жөніндегі құрылымдық бөлімшелерді немесе жекелеген қызметкерлерді құру туралы тиісті құжаттың болуы (бұйрық, қаулы, шешім)
Бар, құқықтық акт №___, күні_____
/ жоқ
2
Тиісті деңгейдегі азаматтық қорғаныс бастығы бекіткен азаматтық қорғаныс жоспарының болуы
Бар, құқықтық акт №___, күні_____
/ жоқ
3
Азаматтық қорғаныс жоспарының құрылымы мен мазмұнының сәйкестігі
Сәйкес келеді/
сәйкес келмейді
4
Тиісті азаматтық қорғау бастығы бекіткен төтенше жағдайларды жою жөніндегі іс-қимылдар жоспарының болуы
Бар, бекіткен күні _____
/ жоқ
5
Орталық мемлекеттік орғанның төтенше жағдайларды жою жөніндегі іс-қимылдар жоспарының құрылымы мен мазмұнына сәйкестігі
Сәйкес келеді/
сәйкес келмейді
6
Эвакуациялық комиссия құру туралы тиісті құжаттың (бұйрық, қаулы, шешім) болуы
Бар, құқықтық актісі №___, күні_____
/ жоқ
7
Эвакуациялық (эвакоқабылдау) комиссиясының құрамы мен ережесін бекіту туралы құқықтық тиісті құжаттың (бұйрық, қаулы, шешім) болуы
Бар, құқықтық актісі №___, күні_____
/ жоқ
8
Қосалқы қалалық, қала сыртындағы қосалқы, көмекші және жылжымалы басқару пункттерінің болуы

2. Комитету по гражданской обороне и воинским частям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
И. Кульшимбаев
Приложение к приказу
Исполняющего обязанности
министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 12 августа 2022 года № 22
Приложение 1
к Правилам организации
и ведения мероприятий
гражданской обороны
Отчеты о выполнении мероприятий гражданской обороны
Отчет о выполнении мероприятий гражданской обороны центральными исполнительными органами и их территориальными подразделениями
Наименование организации___________________________________________
Бизнес-идентификационный номер_____________________________________
Адрес местонахождения_______________________________________________
Сфера деятельности___________________________________________________
Наименование структурного подразделения по организации и ведению гражданской
обороны_____________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее – Ф.И.О.), должность первого
руководителя_________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) сотрудника (отдельного работника) по организации и ведению гражданской обороны_
____________________________________________________________________
Контактные данные (№ телефонов), адрес электронной почты_______________
№ п/п
Мероприятия гражданской обороны
Информация
о выполнении
1
Наличие соответствующего документа (приказ, постановление, решение) о создании структурного подразделения или отдельных работников по организации и ведению гражданской обороны
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/ не имеется
2
Наличие плана гражданской обороны, утвержденного начальником гражданской обороны соответствующего уровня
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/ не имеется
3
Соответствие структуре и содержанию плана гражданской обороны
Соответствует/
не соответствует
4
Наличие плана действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций, утвержденного соответствующим начальником гражданской обороны
Имеется, дата утверждения_____
/ не имеется
5
Соответствие структуре и содержанию плана действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций центрального государственного органа
Соответствует/
не соответствует
6
Наличие соответствующего документа (приказ, постановление, решение) о создании эвакуационной комиссии
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/ не имеется
7
Наличие соответствующего документа (приказ, постановление, решение) об утверждении состава и положения эвакуационной (эвакоприемной) комиссии
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/ не имеется
8
Наличие запасного городского, запасного загородного, вспомогательного и подвижного пунктов управления

1) қосалқы қалалық басқару пункті (бар/жоқ);
2) қосалқы қала сыртындағы басқару пункті (бар/жоқ);
3) көмекші басқару пункті (бар/жоқ);
4) жылжымалы басқару пункті (бар/жоқ).
9
Паналайтын жер паспортының болуы (радиацияға қарсы жасырын пана)
Бар / жоқ
10
Азаматтық қорғаныстың қорғаныш құрылыстарын тексеру журналының болуы
Бар / жоқ
11
Паналайтын жер ішіндегі ауаның микроклиматы мен газ құрамының көрсеткішін тіркеу журналының болуы (радиацияға қарсы жасырын пана)
Бар / жоқ
12
Азаматтық қорғаныстың қорғаныш құрылыстары жоспарының болуы
Бар / жоқ
13
Ұйымның бірінші басшысымен бекітілген азаматтық қорғаныстың қорғаныш құрылыстарын әзірлікке келтіру жоспарының болуы
Бар / жоқ
14
Азаматтық қорғаныстың қорғаныш құрылыстарының жабдықтары, құралдары және мүлкі тізбесінің болуы
Бар / жоқ
15
Қорғаныш құрылысында басқару органдары телефондарының тізімінің болуы
Бар / жоқ
16
Қорғаныш құрылысына қызмет көрсету жөніндегі топтың жеке құрамы тізімінің болуы
Бар / жоқ
17
Қорғаныш құрылысының тіршілікті қамтамасыз ету жүйелерінің (желдеткіш, сумен жабдықтау, кәріз, электмен жабдықтау) пайдалану схемасының болуы
Бар / жоқ
18
Дизельді электр станциясына, қорғаныш құрылысының сүзгіш-желдету жабдықтарына қызмет көрсету жөніндегі нұсқаулықтың болуы
Бар / жоқ
19
Орталық мемлекеттік органда салалық белгісі бойынша бір қосалқы қалалық, қосалқы қала сыртындағы басқару пункттерінде бірлесіп орналастырылғанын растайтын құқықтық актінің болуы
Бар / жоқ
20
Қорғаныш құрылысының дизель электр станциясының болуы, жарамды күйде ұсталуы
Жарамды / жарамсыз
21
Қорғаныш құрылысын авариялық жарықтандырудың болуы, жарамды күйде ұсталуы
Жарамды / жарамсыз
22
Қорғаныш құрылысының сүзгі желдету жабдығының болуы, жарамды күйде ұсталуы
Жарамды / жарамсыз
23
Қорғаныш құрылыстарын сумен жабдықтаудың болуы, жарамды жағдайда ұсталуы
Жарамды / жарамсыз
24
Қорғаныш құрылысының кәрізінің болуы, жарамды жағдайда ұсталуы
Жарамды / жарамсыз
25
Электрмен жабдықтаудың және қорғаныш құрылыстарының ажыратқыш құрылғыларының (сөндіру тұтқалары, шүмектер, бекіткіштер және басқалар) болуы, жарамды күйде ұсталуы
Жарамды / жарамсыз
26
Қорғаныш – герметикалық және герметикалық есіктердің, қақпақшалардың және қорғаныш құрылыстарының жарылысқа қарсы құрылғыларының болуы, жарамды күйде ұсталуы
Жарамды / жарамсыз
27
Көрнекi жерлерге азаматтық қорғаныстың құлақтандыру сигналдары, жеке қорғану құралдарын пайдалану қағидалары, кiретiн және шығатын жерлердің, дизельдi электр станциясы мен сүзгiш-желдеткiш үй-жайлардың, санитариялық тораптардың, су тарату пункттерінің, санитариялық бекеттердің орналасқан орындарын көрсететiн белгiлердің болуы
Бар / жоқ
28
Қорғаныш құрылысының өртке қарсы құралдарын орнату орындарын жарықтандыру және белгілеудің болуы
Бар / жоқ
29
Азаматтық қорғаныс мүлкі қорларының талап етілетін мөлшерде болуы және оны әзірлікте ұстау, сондай-ақ жабдықталған қоймаларда орналастыру
Бар / жоқ
30
Тікелей бағынысты салалық кіші жүйелерде және орталық атқарушы органда азаматтық қорғау құралымдарын құру туралы орталық атқарушы органның құқықтық актісінің болуы
Бар / жоқ
31
Азаматтық қорғау құралымдары жабдықтарының, құрал-жабдықтарының, құрал-саймандарының болуы
Бар / жоқ
32
Азаматтық қорғау құралымының әрбір мүшесіне тыныс алу органдарын қорғау құралдарының болуы
Бар / жоқ
33
Азаматтық қорғаныстың іс-шараларын ұйымдастыруды және жүргізуді жүзеге асыратын адамдардың уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінде оқытудан өткені туралы сертификаттарының болуы
Бар / жоқ
34
Азаматтық қорғаныстың іс-шараларын ұйымдастыруды және жүргізуді жүзеге асыратын лауазымды тұлғалардың азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның оқу орындарында даярлықтан немесе қайта даярлаудан өткені туралы сертификаттарың болуы
Бар / жоқ
35
Радиоактивтік, химиялық, биологиялық зақымдануды (ластануды) уақтылы анықтау және индикациялау үшін азаматтық қорғанысты қадағалау және зертханалық бақылау желісінің болуы
Бар / жоқ
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының азаматтық қорғаныс іс-шараларын орындауы туралы есеп
Ұйымның атауы______________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі____________________________________________
Орналасқан жеріні? мекенжайы_________________________________________
Қызмет саласы________________________________________________________
Азаматтық қорғанысты ұйымдастыру және жүргізу бойынша құрылымдық бөлімшенің атауы________________________________________________________________
Басшының Т. А. Ә. (бар болса), лауазымы_________________________________
Азаматтық қорғанысты ұйымдастыру және жүргізу бойынша қызметкердің (жеке қызметкердің) Т. А. Ә. (бар болса) ________________________________________________________________
Байланыс деректері (телефон №), электрондық пошта мекенжайы___________________________________________________________
№ р/с
Азаматтық қорғаныс
іс-шаралары
Орындалуы туралы ақпарат
1
Жергілікті атқарушы органда төтенше жағдайларды алдын алу және оларды жою жөніндегі комиссияны құру туралы құқықтық актінің болуы
Бар, құқықтық акт №___, күні_____
/жоқ
2
Жергілікті атқарушы органда азаматтық қорғау қызметтерін құру туралы құқықтық актінің болуы
Бар, құқықтық акт №___, күні_____
/жоқ
3
Жергілікті атқарушы органда азаматтық қорғау қызметтері туралы ережелерді бекіту туралы құқықтық актінің болуы
Бар, құқықтық акт №___, күні_____
/жоқ
4
Азаматтық қорғанысты ұйымдастыру және жүргізу жөніндегі құрылымдық бөлімшені немесе жекелеген қызметкерлерді құру туралы құқықтық актінің болуы
Бар, құқықтық акт №___, күні_____
/жоқ
5
Тиісті деңгейдегі азаматтық қорғаныс бастығымен бекітілген азаматтық қорғаныс жоспарының болуы
Бар, бекітілген күні_____
/жоқ
6
Азаматтық қорғаныс жоспарының құрылымы мен мазмұнына сәйкестігі
сәйкес келеді/сәйкес келмейді
7
Жергілікті атқарушы органда тиісті азаматтық қорғау бастығы бекіткен жергілікті ауқымдағы төтенше жағдайларды және олардың салдарын жою жөніндегі іс-қимылдар жоспарының болуы
Бар, бекітілген күні_____
/жоқ
8
Жергілікті ауқымдағы төтенше жағдайларды және олардың салдарын жою жөніндегі іс-қимылдар жоспарының құрылымы мен мазмұнына сәйкестігі
сәйкес келеді/сәйкес келмейді
9
Эвакуациялық комиссияны құру туралы тиісті құжаттың (бұйрық, қаулы, шешім) болуы
Бар, құқықтық актісі №___, күні_____
/жоқ
10
Жергілікті атқарушы органда эвакуациялық қабылдау комиссиясын құру туралы құқықтық актінің болуы
Бар, құқықтық акт №___, күні_____
/жоқ
11
Жергілікті атқарушы органда эвакуациялық жинау пункттерін құру туралы құқықтық актінің болуы
Бар, құқықтық акт №___, күні_____
/жоқ
12
Жергілікті атқарушы органда эвакуацияның аралық пункттерін құру туралы құқықтық актінің болуы
Бар, құқықтық акт №___, күні_____
/жоқ
13
Жергілікті атқарушы органда эвакуациялық қабылдау пункттерін құру туралы құқықтық актінің болуы
сәйкес келеді/сәйкес келмейді
14
Жергілікті атқарушы органда зардап шеккен халықты (баспанасыз қалған, санитарлық шығындар, қайтарымсыз шығын) қабылдау пункттерін құру туралы құқықтық актінің болуы
Бар, құқықтық актісі №___, күні_____
/жоқ
15
Эвакуациялық (эвакоқабылдау) комиссияның құрамы мен ережесін бекіту туралы тиісті құжаттың болуы (бұйрық, қаулы, шешім)
Бар, құқықтық актісі №___, күні_____
/жоқ
16
Жергілікті атқарушы органда эвакуациялық жинау пункттерінің әкімшілігін тағайындау туралы қаулының болуы
Бар, құқықтық актісі №___, күні_____
/ жоқ
17
Жергілікті атқарушы органда аралық эвакуациялау пункттерінің әкімшілігін тағайындау туралы құқықтық актінің болуы
Бар құқықтық акт №___, күні_____
/жоқ
18
Жергілікті атқарушы органда эвакуациялық қабылдау пункттерінің әкімшілігін тағайындау туралы құқықтық актінің болуы
Бар құқықтық акт №___, күні_____
/жоқ
19
Жергілікті атқарушы органда зардап шеккен халықты қабылдау пункттерінің әкімшілігін тағайындау туралы құқықтық актінің болуы
Бар, құқықтық акт №___, күні_____
/жоқ
20
Эвакуациялық жинау пунктінде эвакуациялық жинау пунктінің лауазымды адамдары міндеттерінің болуы
Бар / жоқ
21
Эвакуациялық жинау пунктінде эвакуациялық жинау пунктінің жеке құрамы тізімінің болуы, құлақтандыру тәртібі (мекенжайы, телефон нөмірі)
Бар / жоқ
22
Эвакуациялық жинау пунктінде азаматтық қорғаныстың тиісті бастығының эвакуациялық жинау пункттерін құру туралы құқықтық актісінен үзіндінің болуы
Бар / жоқ
23
Эвакуациялық жинау пунктінде эвакуациялық пункттен жөнелтілетін байланыстары бар ұйымдар тізімінің, байланыстары бар эвакуациялық комиссиялар тізімінің (қалалық, аудандық), байланыстары бар көлікке отырғызу пункттері тізімінің болуы
Бар / жоқ
24
Эвакуациялық жинау пунктінде эвакуациялық жинау пункті аумағының схемасының (жоспарының) және олардың мақсаты бойынша үй-жайлардың болуы
Бар / жоқ
25
Эвакуациялық жинау пунктіне бекітілген жақын арадағы қорғаныш құрылыстарының тізбесінің болуы
Бар / жоқ
26
Эвакуациялық жинау пунктінде жинау эвакуациялау пунктіне қызмет көрсететін автоколонналардың келу және жөнелту графигінің болуы
Бар / жоқ
27
Эвакуациялық жинау пунктінде тасымалдауға арналған өтінім үлгісінің болуы
Бар / жоқ
28
Эвакуациялық жинау үлгісінде эвакуациялық куәліктің және оны беру туралы ақпараттың болуы
Бар / жоқ
29
Жергілікті атқарушы органда қосарланған мақсаттағы объектілердің тізбесін бекіту туралы құқықтық актінің болуы
Бар, құқықтық акті №___, күні_____
/ жоқ
30
Қосалқы қалалық, қосалқы қала сыртындағы, көмекші және жылжымалы басқару пункттерінің болуы

1) запасной городской пункт управления (имеется/не имеется);
2) запасной загородный пункт управления (имеется/не имеется);
3) вспомогательный пункт управления (имеется/не имеется);
4) подвижной пункт управления (имеется/не имеется).
9
Наличие паспорта убежища (противорадиационного укрытия)
Имеется / не имеется
10
Наличие журнала обследования защитного сооружения гражданской обороны
Имеется / не имеется
11
Наличие журнала регистрации показателя микроклимата и газового состава воздуха в убежище (противорадиационном укрытии)
Имеется / не имеется
12
Наличие плана защитного сооружения гражданской обороны
Имеется / не имеется
13
Наличие плана приведения в готовность защитного сооружения гражданской обороны, утвержденного первым руководителем организации
Имеется / не имеется
14
Наличие перечня оборудования, инструментов и имущества защитного сооружения гражданской обороны
Имеется / не имеется
15
Наличие в защитном сооружении списка телефонов органов управления
Имеется / не имеется
16
Наличие списка личного состава группы по обслуживанию защитного сооружения
Имеется / не имеется
17
Наличие эксплуатационной схемы систем жизнеобеспечения защитного сооружения (вентиляции, водоснабжения, канализации, электроснабжения)
Имеется / не имеется
18
Наличие инструкции по обслуживанию дизельной электростанции, фильтровентиляционного оборудования защитного сооружения
Имеется / не имеется
19
Наличие у центрального государственного органа правового акта, подтверждающего совместное размещение в одном запасном городском, запасном загородном пунктах управления по отраслевому признаку
Имеется / не имеется
20
Наличие, содержание в исправном состоянии дизельной электростанции защитного сооружения
Исправно / не исправно
21
Наличие, содержание в исправном состоянии аварийного освещения защитного сооружения
Исправно / не исправно
22
Наличие, содержание в исправном состоянии фильтровентиляционного оборудования защитного сооружения
Исправно / не исправно
23
Наличие, содержание в исправном состоянии водоснабжения защитного сооружения
Исправно / не исправно
24
Наличие, содержание в исправном состоянии канализации защитного сооружения
Исправно / не исправно
25
Наличие, содержание в исправном состоянии электроснабжения и отключающих устройств (рубильников, кранов, задвижек) защитного сооружения
Исправно / не исправно
26
Наличие, содержание в исправном состоянии защитно – герметических и герметических дверей, клапанов и противовзрывных устройств защитного сооружения
Исправно / не исправно
27
Наличие на видных местах сигнала оповещения гражданской обороны, правил пользования средствами индивидуальной защиты, указателей входов и выходов, помещений дизельной электростанции и фильтровентиляционных помещений, мест размещения санитарных узлов, пунктов раздачи воды, санитарных постов защитного сооружения
Имеется / не имеется
28
Наличие освещения и обозначения мест установки противопожарных средств защитного сооружения
Имеется / не имеется
29
Наличие требуемого количества и поддержание в готовности запасов имущества гражданской обороны, а также размещение в оборудованных хранилищах
Имеется / не имеется
30
Наличие у центрального исполнительного органа правового акта о создании формирований гражданской защиты в непосредственно подчиненных отраслевых подсистемах и центральном исполнительном органе
Имеется / не имеется
31
Наличие оборудования, снаряжения, инструментов формирований гражданской защиты
Имеется / не имеется
32
Наличие средств защиты органов дыхания на каждого члена формирования гражданской защиты
Имеется / не имеется
33
Наличие сертификатов о прохождении обучения в территориальных подразделениях уполномоченного органа лиц, осуществляющих организацию и ведение мероприятий гражданской обороны
Имеется / не имеется
34
Наличие сертификатов о прохождении подготовки или переподготовки в учебных заведениях уполномоченного органа в сфере гражданской защиты должностных лиц, осуществляющих организацию и ведение мероприятий гражданской обороны
Имеется / не имеется
35
Наличие сети наблюдения и лабораторного контроля гражданской обороны для своевременного обнаружения и индикации радиоактивного, химического, биологического заражения (загрязнения)
Имеется / не имеется
Отчет о выполнении мероприятий гражданской обороны местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, района (города областного значения)
Наименование организации____________________________________________
Бизнес-идентификационный номер______________________________________
Адрес местонахождения_______________________________________________
Сфера деятельности___________________________________________________
Наименование структурного подразделения по организации и ведению гражданской
обороны____________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии), должность первого руководителя_________________
Ф.И.О. (при его наличии) сотрудника (отдельного работника) по организации и ведению гражданской
обороны____________________________________________________________
Контактные данные (№ телефонов), адрес электронной почты_______________
№ п/п
Мероприятия гражданской обороны
Информация
о выполнении
1
Наличие у местного исполнительного органа правового акта о создании комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/не имеется
2
Наличие у местного исполнительного органа правового акта о создании служб гражданской защиты
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/не имеется
3
Наличие у местного исполнительного органа правового акта об утверждении положений о службах гражданской защиты
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/не имеется
4
Наличие соответствующего документа (приказ, постановление, решение) о создании структурного подразделения или отдельных работников по организации и ведению гражданской обороны
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/не имеется
5
Наличие плана гражданской обороны, утвержденного начальником гражданской обороны соответствующего уровня
Имеется, дата утверждения_____
/не имеется
6
Соответствие структуре и содержанию плана гражданской обороны
соответствует/не соответствует
7
Наличие у местного исполнительного органа плана действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций местного масштаба и их последствий, утвержденного соответствующим начальником гражданской обороны
Имеется, дата утверждения_____
/не имеется
8
Соответствие структуре и содержанию плана действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций местного масштаба и их последствий
соответствует/не соответствует
9
Наличие соответствующего документа (приказ, постановление, решение) о создании эвакуационной комиссии
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/не имеется
10
Наличие у местного исполнительного органа правового акта о создании эвакоприемной комиссии
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/не имеется
11
Наличие у местного исполнительного органа правового акта о создании сборных эвакуационных пунктов
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/не имеется
12
Наличие у местного исполнительного органа правового акта о создании промежуточных пунктов эвакуации
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/не имеется
13
Наличие у местного исполнительного органа правового акта о создании приемных эвакуационных пунктов
соответствует/не соответствует
14
Наличие у местного исполнительного органа правового акта о создании пунктов приема пострадавшего населения (оставшегося без крова, санитарных потерь, безвозвратных потерь)
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/не имеется
15
Наличие соответствующего документа (приказ, постановление, решение) об утверждении состава и положения эвакуационной (эвакоприемной) комиссии
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/не имеется
16
Наличие у местного исполнительного органа постановления о назначении администрации сборных эвакуационных пунктов
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/ не имеется
17
Наличие у местного исполнительного органа правового акта о назначении администрации промежуточных пунктов эвакуации
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/не имеется
18
Наличие у местного исполнительного органа правового акта о назначении администрации приемных эвакуационных пунктов
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/не имеется
19
Наличие у местного исполнительного органа правового акта о назначении администрации пунктов приема пострадавшего населения
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/не имеется
20
Наличие на сборном эвакуационном пункте обязанностей должностных лиц сборного эвакуационного пункта
Имеется / не имеется
21
Наличие на сборном эвакуационном пункте списка личного состава сборного эвакуационного пункта, порядок оповещения (адрес, номер телефонов)
Имеется / не имеется
22
Наличие на сборном эвакуационном пункте выписки из правового акта соответствующего начальника гражданской обороны о создании сборных эвакуационных пунктов
Имеется / не имеется
23
Наличие на сборном эвакуационном пункте списка организаций с контактами отправляемых со сборного эвакуационного пункта, списка эвакуационных комиссий (городской, районной) с контактами, списка пунктов посадки на транспорт с контактами
Имеется / не имеется
24
Наличие на сборном эвакуационном пункте схемы (плана) территории сборного эвакуационного пункта и помещений по их предназначению
Имеется / не имеется
25
Наличие на сборном эвакуационном пункте перечня закрепленных за сборным эвакуационным пунктом ближайших защитных сооружений
Имеется / не имеется
26
Наличие на сборном эвакуационном пункте графика прибытия и отправки автоколонн, обслуживающих сборный эвакуационный пункт
Имеется / не имеется
27
Наличие на сборном эвакуационном пункте образца заявки на перевозку
Имеется / не имеется
28
Наличие на сборном эвакуационном образца эвакуационного удостоверения и информации о его выдаче
Имеется / не имеется
29
Наличие у местного исполнительного органа правового акта об утверждении перечня объектов двойного назначения
Имеется, правовой акт №___, дата_____
/ не имеется
30
Наличие запасного городского, запасного загородного, вспомогательного и подвижного пунктов управления