"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді жинау, оларды жіберу және өтеусіз және өтеулі негіздерде оқыту, оқу-тәрбие процесін ұйымдастыру қағидаларын, сондай-ақ оқу мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 17 шілдедегі № 357 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 18 тамыздағы № 674 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 тамызда № 29277 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді жинау, оларды жіберу және өтеусіз және өтеулі негіздерде оқыту, оқу-тәрбие процесін ұйымдастыру қағидаларын, сондай-ақ оқу мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 17 шілдедегі № 357 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15517 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 4-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына және "Мемлекеттiк статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді жинау, оларды жіберу және өтеусіз және өтеулі негіздерде оқыту, оқу-тәрбие процесін ұйымдастыру қағидаларында, сондай-ақ оқу мерзімдерінде:
65-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"65. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шағымды шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті берушіге, лауазымды адамға береді.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы шешім қабылдаса, әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.

О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 17 июля 2017 года № 357 "Об утверждении Правил набора призывников, военнообязанных, их направления и обучения на безвозмездной и возмездной основах, организации учебно-воспитательного процесса, а также сроки обучения по военно-техническим и иным специальностям в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 18 августа 2022 года № 674. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 августа 2022 года № 29277
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 17 июля 2017 года № 357 "Об утверждении Правил набора призывников, военнообязанных, их направления и обучения на безвозмездной и возмездной основах, организации учебно-воспитательного процесса, а также сроки обучения по военно-техническим и иным специальностям в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15517) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 4 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах набора призывников, военнообязанных, их направления и обучения на безвозмездной и возмездной основах, организации учебно-воспитательного процесса, а также сроки обучения по военно-техническим и иным специальностям в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 65 изложить в следующей редакции:
"65. Жалоба по вопросам оказания государственных услуг услугополучателем подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.

"Мемлекеттік қызметтер туралы" Заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.";
көрсетілген Қағидаларға 2-1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 2-2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Ұйымдастыру-жұмылдыру жұмыстары департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
Р. Жаксылыков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және реформалар
агенттігінің Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
2022 жылғы 18 тамыздағы
№ 674 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған
ұйымдарында әскери-
техникалық және өзге де
мамандықтар бойынша әскерге
шақырылушыларды, әскери
міндеттілерді жинау, оларды
жіберу және өтеусіз және өтеулі
негіздерде оқыту, оқу-тәрбие
процесін ұйымдастыру
қағидаларына, сондай-ақ оқу
мерзімдеріне 2-1-қосымша
"Азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша даярлау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
ҚР ҚМ жергілікті әскери басқару органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
www.​egov.​kz "электрондық үкімет" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі

Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона "О государственных услугах", подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.";
приложение 2-1 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2-2 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту организационно-мобилизационной работы Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра обороны ‒ начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Р. Жаксылыков
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр обороны
Республики Казахстан
от 18 августа 2022 года № 674
Приложение 2-1
к Правилам набора
призывников, военнообязанных
их направления и обучения
на безвозмездной и возмездной
основах, организации
учебно-воспитательного
процесса, а также сроки
обучения по военно-
техническим и иным
специальностям
в специализированных организациях
Министерства обороны
Республики Казахстан
Стандарт государственной услуги
"Подготовка граждан по военно-техническим и другим военным специальностям"
1
Наименование услугодателя
Местные органы военного управления МО РК
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz
3
Срок оказания государственной услуги

1) бірінші кезеңде – құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 2 (екі) жұмыс күні;
2) екінші кезеңде – оқуға қабылдау туралыхабарламада көрсетілген сабақтар басталған сәттен бастап 42 (қырық екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
1) бірінші кезеңде – азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша даярлауға қабылдау туралы хабарлама немесе осы мемлекеттікқызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
2) екінші кезеңде – әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламасы бойынша оқуды аяқтағаны туралы сертификат беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6
Мемлекетік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 12 шілдедегі № 350 бұйрығымен бекітілген, (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15861 болып тіркелген), Әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша дайындық қағидаларының 19-тармағына сәйкес өтеулі негізде білім алатын әскерге шақырылушылар (әскери міндеттілер) оқу үшін төлемді олардың ақша қаражатын ҚР ҚМ мамандандырылған ұйымының есептік шотына аудару жолымен жүргізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін төлем оқу үшін алынады, ол білім алушыны әскери оқытылған резерв бағдарламасы бойынша даярлау құнының калькуляциясына сәйкес 305 000 теңгені құрайды.
Оқу үшін төлем қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
7
Жұмыс кестесі
1) ЖӘБО-да – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес әскерге шақырылушы, әскери міндетті жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтінішті қабылдау күні келесі жұмыс күні болып табылады). Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.​mod.​gov.​kz интернет-ресурсында;
2) www.​egov.​kz порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ұялы байланыс операторы ұсынған әскерге шақырылушының, әскери міндеттінің абоненттік нөмірі порталдың есептік жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда әскерге шақырылушының, әскери міндеттінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;

1) на первом этапе – с момента сдачи пакета документов – 2 (два) рабочих дня;
2) на втором этапе – 42 (сорок два) рабочих дня, с момента начала занятий указанного в уведомлении о зачислении на обучение
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
1) на первом этапе – уведомление о зачислении на подготовку граждан по военно-техническим и другим военным специальностям или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
2) на втором этапе – выдача сертификата о завершении обучения по программе подготовки военнообученного резерва.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронное
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Согласно пункту 19 Правил подготовки по военно-техническим и иным специальностям, утвержденных приказом Министра обороны Республики Казахстан от 12 июля 2017 года № 350 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15861), оплата за обучение призывниками (военнообязанными), обучаемыми на возмездной основе, производится путем перечисления ими денежных средств на расчетный счет специализированной организации МО РК.
За оказание государственной услуги взимается оплата за обучение, которая в соответствии с калькуляцией стоимости подготовки обучаемого по программе военнообученного резерва составляет 305 000 тенге.
Оплата за обучение осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
7
График работы
1) МОВУ – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении призывника, военнообязанного после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, днем приема заявления является следующий рабочий день). Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz;
2) портале www.egov.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью призывника, военнообязанного или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера призывника, военнообязанного, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;

осы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес медициналық куәландыру картасының электрондық көшірмесін әскерге шақырылушы, әскери міндетті мемлекеттік қызмет көрсету өтінішіне тіркейді. Әскерге шақырылушының, әскери міндеттінің жеке басын куәландыратын (сәйкестендіру үшін) құжат туралы, соттылығының болуы не болмауы туралы, соңғы тұрғылықты жері немесе уақытша тіркелген жері,әскери есепте тұрған туралы мәліметтерді ЖӘБО "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
ЖӘБО мынадай негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тартады:
1) әскерге шақырылушы, әскери міндетті мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) нақты еместігін анықтау;
2) әскерге шақырылушының, әскери міндеттінің және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабында және осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойыншамемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді оқыту өтеулі негізде – 1 ақпан мен 20 желтоқсан кезеңінде жүзеге асырылады. Әскерге шақырылушы, әскери міндетті оқуды аяқтағаннан және әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламасы бойынша оқуды аяқтағаны туралы сертификатты алғаннан кейін оқуға қабылдау туралы хабарлама халыққа қызмет көрсету орталықтарының интеграцияланған ақпараттық жүйесінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті жабу үшін ЖӘБО-ға қайтарылуға тиіс.
Әскерге шақырылушының, әскери міндеттінің қашықтықтан қолжетімділік режимінде ЖӘБО-ның анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы мемлекеттік қызмет көрсету белгісі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.​mod.​gov.​kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.​gov4c.​kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
2022 жылғы 18 тамыздағы
№ 674 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған
ұйымдарында әскери-
техникалық және өзге де
мамандықтар бойынша әскерге
шақырылушыларды, әскери
міндеттілерді жинау, оларды
жіберу және өтеусіз және өтеулі
негіздерде оқыту, оқу-тәрбие
процесін ұйымдастыру
қағидаларына, сондай-ақ оқу
мерзімдеріне

электронная копия карты медицинского освидетельствования прикрепляется к заявлению на оказание государственной услуги призывником, военнообязанным по форме согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам.
Сведения о документе, удостоверяющем личность (для идентификации) призывника, военнообязанного, о наличии либо отсутствии судимости, о последнем месте жительства или временной регистрации, состояния на воинском учете МОВУ получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства"
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством РК
МОВУ отказывает в предоставлении государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных призывником, военнообязанным для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие призывника, военнообязанного и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным в статьи 12 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" и настоящих Правил;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Обучение призывников, военнообязанных осуществляется на возмездной основе – в период с 1 февраля по 20 декабря. По завершению обучения и получения призывником, военнообязанным сертификата о завершении обучения по программе подготовки военнообученного резерва, уведомление о зачислении на обучение подлежит возврату в МОВУ для закрытия государственной услуги в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения.
Призывник, военнообязанный имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы МОВУ, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz, а также на интернет-ресурсе: www.gov4c.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2 к приказу
Министр обороны
Республики Казахстан
от 18 августа 2022 года № 674

2-2-қосымша
Нысан
____________________________
___________________бастығына
____________________________
____________________________
мекенжайы бойынша тұратын
____________________________
(тегі, аты әкесінің аты (ол
болған кезде)
телефоны___________________
Өтініш
Мені "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери-техникалық мектебі"
республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының филиалына түсу үшін кандидат
ретінде қабылдауыңызды сұраймын.
Мынадай құжаттарды қоса беремін:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Күні __________________
Қолы _________________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
2022 жылғы 18 тамыздағы
№ 674 Бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған
ұйымдарында әскери-
техникалық және өзге де
мамандықтар бойынша әскерге
шақырылушыларды, әскери
міндеттілерді жинау, оларды
жіберу және өтеусіз және өтеулі
негіздерде оқыту, оқу-тәрбие
процесін ұйымдастыру
қағидаларына, сондай-ақ оқу
мерзімдеріне
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау
үшін арналған нысан
20___жылғы "___" ________ арналған Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында даярланған әскери-техникалық және өзге де мамандар, бар кемшіліктер және _______________________________ Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі мамандандырылған ұйымының оларды жою жөнінде қабылдайтын шаралары туралы ақпарат
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Ұйымдастыру-жұмылдыру жұмыстары департаментіне
Әкімшілік деректер нысаны www.mod.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылған.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында даярланған әскери-техникалық және өзге де мамандар, бар кемшіліктер және оларды жою бойынша қабылданған шаралар туралы ақпарат.
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-сандық мәні): Н6-ӘТМ.
Кезеңділігі: көктемгі және күзгі әскерге шақыру аяқталғаннан кейін.
Есепті кезең: жыл сайын 30 маусымға және 31 желтоқсанға қарай.
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: жергілікті әскери басқару органдары
Ұсыну мерзімі: 30 маусымнан және 31 желтоқсаннан кешіктірмей.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында даярланған әскери-техникалық және өзге де мамандар, бар кемшіліктер және оларды жою жөнінде қабылдайтын шаралары туралы ақпарат, осы қосымшаға тіркелген әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында даярланған әскери-техникалық және өзге де мамандар, бар кемшіліктер және оларды жою жөнінде қолданылатын шаралар туралы ақпарат" қосымшасына сәйкес толтырылады.
Р/с№
Оқу взводтарының нөмірлері және олардың бейіні
Қорғаныс істері жөніндегі департаменттің жоспары бойынша құру мерзімі
Нақты құру мерзімі
Даярлау мерзімі
20__ ж. "___" ______
20__ж. "___"______
Адам саны
Ескертпе
іріктеліп алынды
шығарылды
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы:
Атауы _________________________
Мекенжайы________________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_______________________________________
Орындаушы _________________________ _____________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болған кезде) телефон
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға өкілеттік берілген адам
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде), қолы)
"Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған
ұйымдарында даярланған
әскери-техникалық және өзге де
мамандар, бар кемшіліктер және
оларды жою жөнінде
қолданылатын шаралар туралы
ақпарат" әкімшілік деректерді
жинау үшін арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында даярланған әскери-техникалық және өзге де мамандар туралы ақпарат.
(индексі: Н6-ӘТМ, кезеңділігі: көктемгі және күзгі әскерге шақыру аяқталғаннан кейін)

Приложение 2-2
к Правилам набора
призывников, военнообязанных,
их направления и обучения
на безвозмездной и возмездной
основах, организации учебно-
воспитательного процесса,
а также сроки обучения
по военно-техническим и иным
специальностям
в специализированных организациях
Министерства обороны
Республики Казахстан
Форма
Начальнику
____________________________
от__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
проживающего по адресу:
____________________________
____________________________
____________________________
телефон ____________________
Заявление
Прошу зачислить меня кандидатом для поступления в филиал
Республиканского государственного казенного предприятия "Военно-техническая
школа Министерства обороны Республики Казахстан".
Прилагаю документы:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Дата __________________
Подпись _______________
Приложение 3 к приказу
Министр обороны
Республики Казахстан
от 18 августа 2022 года № 674
Приложение 6
К Правилам набора
призывников, военнообязанных,
их направления и обучения
на безвозмездной и возмездной
основах, организации
учебно-воспитательного процесса,
а также сроки обучения
по военно-техническим и иным
специальностям
в специализированных организациях
Министерства обороны
Республики Казахстан
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Информация о подготовленных военно-технических и иных специалистов
в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан,
имеющихся недостатках и принимаемых мерах
по их устранению _______________________________ специализированной организации
Министерства обороны Республики Казахстан на "___" ________20___года
Представляется: в Департамент организационно-мобилизационной работы Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.mod.gov.kz.
Информация о подготовленных военно-технических и иных специалистов в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан, имеющихся недостатках и принимаемых мерах по их устранению. Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): Ф6-ВТС.
Периодичность: по окончании периода весеннего и осеннего призывов.
Отчетный период: ежегодно к 30 июня и 31 декабря.
Круг лиц, представляющих информацию: местные органы военного управления.
Срок представления: не позднее 30 июня и 31 декабря.
Информация о подготовленных военно-технических и иных специалистов в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан, имеющихся недостатках и принимаемых мерах по их устранению заполняется согласно приложению к форме, предназначенной для сбора административных данных "Информация о подготовленных военно-технических и иных специалистов в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан, имеющихся недостатках и принимаемых мерах по их устранению", прилагаемого к настоящему приложению.
№ пп
Номера учебных взводов и их профили
Срок формирования по плану Департамента по делам обороны
Фактический срок формирования
Период подготовки
"__" ______ 20__г
по "__" ______20__г
Количество человек
Примечание
Отобрано
Выпущено
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего:
Наименование ___________________________________________________________
Адрес __________________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Информация
о подготовленных
военно-технических и иных
специалистов
в специализированных организациях
Министерства обороны
Республики Казахстан,
имеющихся недостатках
и принимаемых мерах
по их устранению"
Пояснение по заполнению формы административных данных
Информация о подготовленных военно-технических и иных специалистов
в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан
(индекс: Ф6-ВТС, периодичность: по окончании периода весеннего и осеннего призывов)

1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында даярланған әскери-техникалық және өзге де мамандар, бар кемшіліктер және оларды жою жөнінде қолданылатын шаралар туралы ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленген.
3. Нысанды Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында даярланған әскери-техникалық және өзге де мамандардың санын көрсете отырып, жергілікті әскери басқару органы толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі даярланған әскери-техникалық және өзге де мамандардың(адам) санында белгіленеді.
5. Нысанға бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға өкілеттік берген адам қол қояды.
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 2-бағанды толтыру кезінде оқу взводының нөмірі және олардың даярлық бейіні көрсетіледі.
7. 3-бағанда Қорғаныс істері жөніндегі департаменттің жоспары бойынша оқу взводын құру мерзімі көрсетіледі.
8. 4-бағанда оқу взводын құрудың нақты мерзімі көрсетіледі.
9. 5-бағанда әскери-техникалық және өзге де мамандарды даярлау кезеңі көрсетіледі.
10. 6, 7-бағандарда техникалық мамандардың іріктелген нақты саны көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Информация о подготовленных военно-технических и иных специалистов в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан, имеющихся недостатках и принимаемых мерах по их устранению" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется местным органом военного управления с указанием количества подготовленных военно-технических и иных специалистов в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан.
4. Единица измерения, используемая при заполнении Формы, устанавливается в количестве подготовленных военно-технических и иных специалистов (человек).
5. Форму подписывают первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета.
Пояснение по заполнению Формы
6. При заполнении столбца 2 указывается номер учебного взвода и их профиль подготовки.
7. В столбце 3 указывается срок формирования учебного взвода по плану Департамента по делам обороны.
8. В столбце 4 указывается фактический срок формирования учебного взвода.
9. В столбце 5 указывается период подготовки военно-технических и иных специалистов.
10. В столбцах 6, 7 указывается количество фактический отобранных технических специалистов.