Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу (ұстап қалу) және аудару қағидалары мен мерзімдерін және аударымдардың, жарналардың және (немесе) аударымдарды және (немесе) жарналарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін өсімпұлдың артық (қате) есепке жатқызылған сомаларын төлеушілерге қайтаруды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы № 478 және "Бақылау функцияларын қамтамасыз ету үшін әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қаржылық және өзге де есептілігінің тізбесін, нысандарын, оларды ұсыну мерзімдерін бекіту туралы" 2017 жылғы 16 тамыздағы № 612 бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 25 тамыздағы № ҚР ДСМ-92 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 27 тамызда № 29310 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу (ұстап қалу) және аудару қағидалары мен мерзімдерін және аударымдардың, жарналардың және (немесе) аударымдарды және (немесе) жарналарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін өсімпұлдың артық (қате) есепке жатқызылған сомаларын төлеушілерге қайтаруды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 478 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15361 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
""Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 1) тармақшасына, 17-бабы 2-тармағының екінші бөлігіне және 33-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.";
көрсетілген бұйрықтың 1-қосымшасымен бекітілген міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу (ұстап қалу) және аудару қағидалары мен мерзімдерінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу (ұстап қалу) және аудару қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 11-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және төлеушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу (ұстап қалу) және аудару тәртібі мен мерзімдерін айқындайды.";

О внесении изменений и дополнения в приказы Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 478 "Об утверждении Правил и сроков исчисления (удержания) и перечисления отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование и Правил осуществления возврата плательщикам излишне (ошибочно) зачисленных сумм отчислений, взносов и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату отчислений и (или) взносов" и от 16 августа 2017 года № 612 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления финансовой и иной отчетности фондом социального медицинского страхования для обеспечения контрольных функций"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 августа 2022 года № ҚР ДСМ-92. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 августа 2022 года № 29310
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 478 "Об утверждении Правил и сроков исчисления (удержания) и перечисления отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование и Правил осуществления возврата плательщикам излишне (ошибочно) зачисленных сумм отчислений, взносов и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату отчислений и (или) взносов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15361) следующие изменения и дополнение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии c подпунктом 1) статьи 11, частью второй пункта 2 статьи 17 и статьей 33 Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.";
в Правилах и сроках исчисления (удержания) и перечисления отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, утвержденных приложением 1 к указанному приказу:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила и сроки исчисления (удержания) и перечисления отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании" (далее – Закон) и определяют порядок и сроки исчисления (удержания) и перечисления плательщиками отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование.";

3-тармақтың екінші бөлігінің 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) мүгедектігі бар адамдар";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттің МӘМС-ке жарналары мынадай адамдар:
1) балалар;
2) жұмыссыз ретінде тіркелген адамдар;
3) жұмыс істемейтін жүкті әйелдер;
4) осы тармақтың 5) тармақшасында көзделген адамдарды қоспағанда, бала (балалар) үш жасқа толғанға дейін оны (оларды) тәрбиелеп отырған жұмыс істемейтін адам (баланың заңды өкілдерінің бірі);
5) жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты, бала (балалар) үш жасқа толғанға дейін оның (олардың) күтіміне байланысты демалыста жүрген адамдар;
6) мүгедектігі бар балаға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар;
7) бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адам;
8) зейнетақы төлемдерін алушылар, оның ішінде Ұлы Отан соғысының ардагерлері;
9) қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде (қауіпсіздігі барынша төмен мекемелерді қоспағанда) сот үкімі бойынша жазасын өтеп жатқан адамдар;
10) тергеу изоляторларындағы адамдар, сондай-ақ үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасы қолданылған жұмыс істемейтін адамдар;
11) жұмыс істемейтін қандастар;
12) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар;
13) мүгедектігі бар адамдар;
14) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары білім беру, сондай-ақ жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысанында білім алып жатқан адамдар;
15) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті алушы жұмыс істемейтіндер үшін төленеді.";
11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Аударымдарды және (немесе) жарналарды төлемеген жағдайда, адамдар Заңның 5-бабының 2-тармағына сәйкес МӘМС жүйесіндегі медициналық көмекті осындай аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеу тоқтатылған кезден бастап үш айдан артық алмайды. Бұл ретте, көрсетілген адамдар төленбеген кезең үшін қорға әрбір ай үшін жарналар төлеуден босатылмайды.
Осы тармақтың ережелері Салық кодексінің 774-бабына сәйкес бірыңғай жиынтық төлемді төлеушілер болып табылатын жеке тұлғаларға қолданылмайды.
12. Заңның 5-бабының 3-тармағына сәйкес қорға аударымдар және (немесе) жарналар төлемеген адамдар қорға төленбеген кезең үшін жарналар төлеуді жүзеге асырады, бірақ олар республикалық бюджет туралы заңда ағымдағы қаржы жылына белгіленген жалақының ең төменгі мөлшерінің 5 пайызы мөлшерінде әрбір ай үшін төлем күнінің алдындағы он екі айдан аспауға тиіс.

подпункт 5) части второй пункта 3 изложить в следующей редакции:
"5) лица с инвалидностью;";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Взносы государства на ОСМС уплачиваются за следующих лиц:
1) дети;
2) лица, зарегистрированные в качестве безработных;
3) неработающие беременные женщины;
4) неработающее лицо (один из законных представителей ребенка), воспитывающее ребенка (детей) до достижения им (ими) возраста трех лет, за исключением лиц, предусмотренных подпунктом 5) настоящего пункта;
5) лица, находящиеся в отпусках в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей), по уходу за ребенком (детьми) до достижения им (ими) возраста трех лет;
6) неработающие лица, осуществляющие уход за ребенком с инвалидностью;
7) неработающее лицо, осуществляющее уход за лицом с инвалидностью первой группы;
8) получатели пенсионных выплат, в том числе ветераны Великой Отечественной войны;
9) лица, отбывающие наказание по приговору суда в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы (за исключением учреждений минимальной безопасности);
10) лица, содержащиеся в следственных изоляторах, а также неработающие лица, к которым применена мера пресечения в виде домашнего ареста;
11) неработающие кандасы;
12) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени;
13) лица с инвалидностью;
14) лица, обучающиеся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего образования, а также послевузовского образования;
15) неработающие получатели государственной адресной социальной помощи.";
пункты 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"11. В соответствии с пунктом 2 статьи 5 Закона в случае неуплаты отчислений и (или) взносов лица получают медицинскую помощь в системе ОСМС не более трех месяцев с момента прекращения уплаты таких отчислений и (или) взносов. При этом указанные лица не освобождаются от уплаты взносов в фонд за неуплаченный период.
Положения настоящего пункта не распространяются на физических лиц, являющихся плательщиками единого совокупного платежа в соответствии со статьей 774 Налогового кодекса.
12. В соответствии с пунктом 3 статьи 5 Закона лица, за которых не произведена уплата отчислений и (или) взносов в фонд, осуществляют уплату взносов в фонд за неуплаченный период, но не более двенадцати месяцев, предшествующих дате оплаты в размере 5 процентов от минимального размера заработной платы, установленной на текущий финансовый год законом о республиканском бюджете, за каждый месяц.

Егер кезең төленбеген кезеңді есептеу кезіндегі кезең Заңның 5-бабының 3-тармағында көзделген сәтті қамтыса, есептелген төленбеген кезеңге енгізілмейді.";
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. Қорға жарналар төлемеген дербес төлеушілер МӘМС жүйесіндегі медициналық көмекке құқық алу үшін қорға Заңның 5-бабының 3-2 тармағында көзделген мынадай тәсілдердің бірімен жарналар төлейді.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Заңның 5-бабының 4-тармағына сәйкес қорға өздері үшін аударымдар және (немесе) жарналар түспеген не қорға жарналар төлемеген адамдарға "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің тізбесін бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 16 қазандағы № 612 қаулысына сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі ұсынылады.";
жоғарыда көрсетілген Қағидаларға 4-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жазылсын.
2. "Бақылау функцияларын қамтамасыз ету үшін әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қаржылық және өзге де есептілігінің тізбесін, нысандарын, оларды ұсыну мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 16 тамыздағы № 612 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15661 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрыққа 20-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2022 жылғы 4 қыркүйектен бастап қолданысқа енгізілетін 12 және 12-1-тармақтарды қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 25 тамыздағы
№ ҚР ДСМ-92 бұйрыққа
1 қосымша
Міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыруға
аударымдарды және
(немесе) жарналарды есептеу
(ұстап қалу) және аудару
қағидалары
мен мерзімдеріне
4-қосымша
Нысан
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына жарналар төлеуден босатылған адамдар үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналары түрінде бюджет қаражатына қажеттілік туралы 20_____ жылғы _________ (ай) (_________ күні _______ сағат_______ минут жағдай бойынша) өтінім
Есепті кезең 20__жыл
Индекс: қажеттілік
Кезеңділігі: ай сайын
Өтінім ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Тапсыру мерзімі: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ақпараттық жүйесінен деректерді алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде.
Мекеме 226
Бағдарлама 066
Кіші бағдарлама 102
Ерекшелігі 351
Төлем түрі
Саны, адам
Қорға төленуге тиісті міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекет жарнасының мөлшері, пайыз
Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган айқындайтын ағымдағы қаржы жылының екі жылы алдындағы орташа айлық жалақы, теңге
Сомасы, теңге
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына жарналар төлеуден босатылған Қазақстан Республикасының азаматтары үшін міндетті медициналық сақтандыруға мемлекет жарналары түріндегі әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына трансферттер
оның ішінде:
балалар
жұмыссыз ретінде тіркелген адамдар
жұмыс істемейтін жүкті әйелдер
осы тармақтың 5) тармақшасында көзделген адамдарды қоспағанда, баланы (балаларды) үш жасқа толғанға дейін тәрбиелеп отырған жұмыс істемейтін адам (баланың заңды өкілдерінің бірі)
жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты, бала (балалар) үш жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты демалыстағы адамдар
мүгедектігі бар балаға күтім жасайтын жұмыс істемейтін адамдар
бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға күтім жасайтын жұмыс істемейтін адам
зейнетақы төлемдерін алушылар, оның ішінде Ұлы Отан соғысының ардагерлері
қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде (қауіпсіздігі барынша төмен мекемелерді қоспағанда) сот үкімі бойынша жазасын өтеп жатқан адамдар
тергеу изоляторларында ұсталатын адамдар, сондай-ақ үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасы қолданылған жұмыс істемейтін адамдар
жұмыс істемейтін қандастар
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған көп балалы аналар
мүгедектігі бар адамдар
орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары білім беру, сондай-ақ жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысаны бойынша оқитын адамдар
жұмыс істемейтін мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар
Жиыны
Атауы: ____________________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушының тегі және телефоны ___________________________________
Басшы _____________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 25 тамыздағы
№ ҚР ДСМ-92 бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 612 бұйрығына
20-қосымша
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына жарналар төлеуден босатылған адамдар үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналары бойынша есеп
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне ұсынылады.
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=kk.
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына жарналар төлеуден босатылған адамдар үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналары бойынша есеп.

Не включается в исчисляемый неуплаченный период, если период при исчислении неуплаченного периода охватывает момент, предусмотренный пунктом 3 статьи 5 Закона.";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Самостоятельные плательщики, которые не произвели уплату взносов в фонд, для приобретения права на медицинскую помощь в системе ОСМС, уплачивают взносы в фонд одним из следующих способов, предусмотренных пунктом 3-2 статьи 5 Закона.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. В соответствии с пунктом 4 статьи 5 Закона лицам, за которых не поступили отчисления и (или) взносы в фонд либо которые не уплатили взносы в фонд, предоставляется гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2020 года № 672 "Об утверждении перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан".;
приложение 4 к вышеуказанным Правилам изложить согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 августа 2017 года № 612 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления финансовой и иной отчетности фондом социального медицинского страхования для обеспечения контрольных функций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15661) следующее изменение:
приложение 20 к вышеуказанному приказу изложить согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пунктов 12 и 12-1, которые вводятся в действие с 4 сентября 2022 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН"
"Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 августа 2022 года
№ ҚР ДСМ-92
Приложение 4 к Правилам
и срокам исчисления
(удержания) и перечисления
отчислений и (или) взносов
на обязательное социальное
медицинское страхование
Форма
Заявка о потребности в бюджетных средствах в виде взносов государства
на обязательное социальное медицинское страхование за лиц, освобожденных
от уплаты взносов в фонд социального медицинского страхования
на _________________ 20____ года (на месяц)
(по состоянию на ____________ час, _____ минут, ______ дата)
Отчетный период 20__год
Индекс: потребность
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц, представляющих заявку: Некоммерческое акционерное общество
"Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления: в течение трех рабочих дней со дня получения данных
из информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан.
Учреждение 226
Программа 066
Подпрограмма 102
Специфика 351
Вид выплат
Количество, человек
Размер взноса государства на обязательное социальное медицинское страхование, подлежащего уплате в фонд, в процентах
Среднемесячная заработная плата, предшествующая двум годам текущего финансового года, определяемая уполномоченным органом в области государственной статистики, тенге
Сумма, тенге
Трансферты Фонду социального медицинского страхования в виде взносов государства на обязательное медицинское страхование за граждан Республики Казахстан, освобожденных от уплаты взносов в Фонд социального медицинского страхования
в том числе:
дети
лица, зарегистрированные в качестве безработных
неработающие беременные женщины
неработающее лицо (один из законных представителей ребенка), воспитывающее ребенка (детей) до достижения им (ими) возраста трех лет, за исключением лиц, предусмотренных подпунктом 5) настоящего пункта
лица, находящиеся в отпусках в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей), по уходу за ребенком (детьми) до достижения им (ими) возраста трех лет
неработающие лица, осуществляющие уход за ребенком с инвалидностью
неработающее лицо, осуществляющее уход за лицом с инвалидностью первой группы
получатели пенсионных выплат, в том числе ветераны Великой Отечественной войны
лица, отбывающие наказание по приговору суда в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы (за исключением учреждений минимальной безопасности)
лица, содержащиеся в следственных изоляторах, а также неработающие лица, к которым применена мера пресечения в виде домашнего ареста;
неработающие кандасы
многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени
лица с инвалидностью
лица, обучающиеся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего образования, а также послевузовского образования
неработающие получатели государственной адресной социальной помощи
Итого
Наименование: ________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Фамилия и телефон исполнителя _________________________________
Руководитель __________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение 2 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 августа 2022 года
№ ҚР ДСМ-92
Приложение 20 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 612
форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Отчет по взносам государства на обязательное социальное медицинское страхование за лиц, освобожденных от уплаты взносов в фонд социального медицинского страхования
Представляется в Министерство здравоохранения Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm/activities/directions?lang=ru.
Наименование формы административных данных: Отчет по взносам государства
на обязательное социальное медицинское страхование за лиц, освобожденных
от уплаты взносов в фонд социального медицинского страхования.
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение

Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 6/2-МӘМС (жеңілдіктер).
Кезеңділік: тоқсандық, жылдық.
Есепті кезең: "____" __________ 20__жылғы жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік айдың 20-күні, есепті жылдан кейінгі 15 наурыз.
р/с №
Адамдар санатының атауы
20__жылғы 01 "____" арналған жоспар
20____жылғы 01 "_____" арналған факт
Ауытқу
Саны, адам.
Сомасы, мың теңге
Саны, адам.
Сомасы, мың теңге
Саны, адам.
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлық тұлғалар, оның ішінде:
1
Балалар
2
Жұмыссыз ретінде тіркелген тұлғалар
3
Жұмыс істемейтін жүкті әйелдер
4
Осы тармақтың 5) тармақшасында көзделген адамдарды қоспағанда, баланы (балаларды) үш жасқа толғанға дейін тәрбиелеп отырған жұмыс істемейтін адам (баланың заңды өкілдерінің бірі)
5
Жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты, бала (балалар) үш жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты демалыстағы адамдар
6
Мүгедектігі бар баланы күтіп-бағуды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар
7
Бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға күтім жасайтын жұмыс істемейтін адам
8
Зейнетақы төлемдерін алушылар, оның ішінде Ұлы Отан соғысының ардагерлері
9
Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде (қауіпсіздігі барынша төмен мекемелерді қоспағанда) сот үкімі бойынша жазасын өтеп жатқан адамдар)
10
Тергеу изоляторларында ұсталатын адамдар, сондай-ақ үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасы қолданылған жұмыс істемейтін адамдар
11
Жұмыс істемейтін қандастар
12
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған көп балалы аналар
13
Мүгедектігі бар адамдар;
14
Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары білім беру, сондай-ақ жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысаны бойынша оқитын адамдар
15
Жұмыс істемейтін мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар
Басқарма төрағасы _________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қолы ____________________________________
Құрылымдық бөлімшенің басшысы____________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қолы ____________________________________
Мөр орны

наименования формы): 6/2-ОСМС (льготники).
Периодичность: ежеквартальная, годовая.
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20__года.
Круг лиц, представляющих информацию: Некоммерческое акционерное общество
"Фонд социального медицинского страхования".
Срок представления формы административных данных: 20 числа календарного
месяца, следующего за отчетным кварталом, 15 марта, следующего за отчетным годом.
№ п/п
Наименование категорий лиц
План на 01 "______" 20__года
Факт на 01 "______" 20__года
Отклонение
Количес-тво, человек
Сумма, тысяч тенге
Количество, человек
Сумма, тысяч тенге
Количество, человек
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего лиц, в том числе:
1
Дети
2
Лица, зарегистрированные в качестве безработных
3
Неработающие беременные женщины
4
Неработающие лица (один из законных представителей ребенка), воспитывающие ребенка (детей) до достижения им (ими) возраста трех лет, за исключением лиц, предусмотренных подпунктом 5) настоящего пункта
5
Лица, находящиеся в отпусках в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей), по уходу за ребенком (детьми) до достижения им (ими) возраста трех лет
6
Неработающие лица, осуществляющие уход за ребенком с инвалидностью
7
Получатели пенсионных выплат, в том числе ветераны Великой Отечественной войны
8
Лица, отбывающие наказание по приговору суда в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы (за исключением учреждений минимальной безопасности)
9
Лица, содержащиеся в изоляторах временного содержания и следственных изоляторах, а также неработающие лица, к которым применена мера пресечения в виде домашнего ареста
10
Неработающие кандасы
11
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени
12
Лица с инвалидностью
13
Лица, обучающиеся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего образования, а также послевузовского образования
14
Неработающее лицо, осуществляющее уход за лицом с инвалидностью первой группы
15
Неработающие получатели государственной адресной социальной помощи
Председатель Правления
________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись ________________________________
Руководитель структурного подразделения
_______________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись _______________________________
Место печати