Аумақтылығы (ведомствоға тиістілігі) бойынша қабылданған материал бойынша осы Қағидалардың 13 және 14-тармақтарында көзделген шешім қабылданады.";
осы Қағидалардың 1-қосымшасы осы Тізбенің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидалардың 11-қосымшасы осы Тізбенің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидалардың 13-қосымшасында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қылмыстық құқық бұзушылық жасады деп күдіктелген (айыпталушы) адамға нысан";
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Кепілдік мөлшері мыналарға қатысты төмендегіден төмен: асырауында кәмелетке толмаған балалары, қарт ата-анасы, мүгедектігі бар туыстары бар, сондай-ақ қорғаншылар мен қамқоршылар болып табылатын адамдар (01), тұрақты табыс көзі жоқ адамдар (02), халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына жататын, сондай-ақ бюджет есебінен әлеуметтік көмектің әртүрлі түрлерін алатын адамдар (03), кәмелетке толмағандар немесе зейнеткерлік жастағы адамдар (04), ауылдық жерлерде тұратын адамдар (05).";
68-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"68. Кепілдік мөлшері мыналарға қатысты төмендегіден төмен: асырауында кәмелетке толмаған балалары, қарт ата-анасы, мүгедектігі бар туыстары бар, сондай-ақ қорғаншылар мен қамқоршылар болып табылатын адамдар (01), тұрақты табыс көзі жоқ адамдар (02), халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына жататын, сондай-ақ бюджет есебінен әлеуметтік көмектің әртүрлі түрлерін алатын адамдар (03), кәмелетке толмағандар немесе зейнеткерлік жастағы адамдар (04), ауылдық жерлерде тұратын адамдар (05).";
осы көрсетілген Қағидалардың 18-1-қосымшасында:
мынадай редакциядағы 9.1-тармағымен толықтырылсын:
"9.1 Кәсiпкерлiк субъектiсі (анықтамалық бойынша)".
2. "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы № 1-Е есептің нысанын және оны құрастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 102 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9852 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е есептің нысанында:
1-кесте осы Тізбенің 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е есебін қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықта:
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Қылмыстық қудалау органдарының тергеу әрекеттері туралы, сондай-ақ кәсіпкерлік қызмет саласындағы өтінішхаттары 71-129-жолдарда көрсетілген.";
15-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

По материалу, принятому по территориальности (подведомственности), принимается, предусмотренные пунктами 13 и 14 настоящих Правил.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
приложение 11 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
в приложении 13 к указанным Правилам:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Форма на лицо, подозреваемое (обвиняемое) в совершении уголовного правонарушения";
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. Размер залога ниже низшего в отношении: лица имеющего на иждивении несовершеннолетних детей, престарелых родителей, родственников с инвалидностью, а также являющихся опекунами и попечителями (01), лица, не имеющего регулярного источника дохода (02), лица, относящегося к социально уязвимым слоям населения, а также получающего различные виды социальной помощи за счет бюджета (03), несовершеннолетнего либо лица пенсионного возраста (04), лица, проживающего в сельской местности (05).";
пункт 68 изложить в следующей редакции:
"68. Размер залога ниже низшего в отношении: лица имеющего на иждивении несовершеннолетних детей, престарелых родителей, родственников с инвалидностью, а также являющихся опекунами и попечителями (01), лица, не имеющего регулярного источника дохода (02), лица, относящегося к социально уязвимым слоям населения, а также получающего различные виды социальной помощи за счет бюджета (03), несовершеннолетнего либо лица пенсионного возраста (04), лица, проживающего в сельской местности (05).";
в приложении 18-1 к указанным Правилам:
дополнить пунктом 9.1 в следующей редакции:
"9.1 Субъект предпринимательства (по справочнику)".
2. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 102 "Об утверждении формы отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования" и Инструкции по его составлению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9852):
в форме отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования", утвержденной указанным приказом:
таблицу 1 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
в Инструкции по формированию отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования", утвержденной указанным приказом:
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Ходатайства органов уголовного преследования о следственных действиях, в том числе в сфере предпринимательской деятельности, указаны в строках с 71 по 129.";
пункт 15-1 изложить в следующей редакции:

"15-1. 126-жолда Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 668-бабы бесінші бөлігінің тәртібінде прокурорға жіберілген мүлікті тәркілеу туралы іс жүргізу бойынша қорытындылар көрсетіледі.";
15-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15-2. 127-жолда ҚР ҚПК-нің 200-бабының тәртібінде мемлекеттік органдарға енгізілген ұсынулар, олардың қаралуы, оның ішінде мерзімі бұзылғандары бойынша бөлініп, тәртіптік және әкімшілік жауаптылыққа тартылған адамдардың саны бойынша көрсетіледі.".
3. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 27.01.2023 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. "Адамдардың жарақаттануларына немесе қаза болуларына әкелген жол көлік оқиғалары туралы" статистикалық есептің нысанын және оның қалыптасуы жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 16 қарашадағы № 131 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12397 болып тіркелген):
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Адамдардың жарақаттануларына немесе қаза болуларына әкеп соққан жол-көлік оқиғалары туралы" есеп нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Адамдардың жарақаттануларына немесе қаза болуларына әкеп соққан жол көлік оқиғалары туралы" есеп нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Адамдардың жарақаттануларына немесе қаза болуларына әкеп соққан жол көлік оқиғалары туралы" есебін қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Адамдардың жарақаттануларына немесе қаза болуларына әкеп соққан жол көлік оқиғалары туралы" статистикалық есебі осы Тізбенің 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Адамдардың жарақаттануларына немесе қаза болуларына әкеп соққан жол көлік оқиғалары туралы" статистикалық есепті құру жөніндегі нұсқаулық осы Тізбенің 7-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" №1-М есеп нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2019 жылғы 24 сәуірдегі № 29 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18595 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М есеп нысанында:
"Жәбірленушілер туралы мәліметтер (құқық бұзушылықтар бойынша) (ҚР ҚПК-нің 71-бабы)" 3-тарауда:
8-баған мынадай редакцияда жазылсын:

"15-1. В строке 126 отражаются заключения по производству о конфискации имущества, направленные прокурору в порядке части пятой статьи 668 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК).";
пункт 15-2 изложить в следующей редакции:
"15-2. В строке 127 отражаются представления, внесенные в государственные органы в порядке статьи 200 УПК РК, с разбивкой по их рассмотрению, в том числе с нарушенным сроком, по количеству лиц, привлеченных к дисциплинарной и административной ответственности.".
3. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 27.01.2023 № 43 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
4. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 131 "Об утверждении формы статистического отчета "О дорожно-транспортных происшествиях, повлекших гибель или ранение людей" и Инструкции по его формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12397):
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении формы отчета "О дорожно-транспортных происшествиях, повлекших гибель или ранение людей" и Инструкции по его формированию";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) форму отчета "О дорожно-транспортных происшествиях, повлекших гибель или ранение людей" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по формированию отчета "О дорожно-транспортных происшествиях, повлекших гибель или ранение людей" согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
статистический отчет "О дорожно-транспортных происшествиях, повлекших гибель или ранение людей", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему Перечню;
Инструкцию по формированию статистического отчета "О дорожно-транспортных происшествиях, повлекших гибель или ранение людей", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему Перечню.
5. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 апреля 2019 года № 29 "Об утверждении формы отчета № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях" и Инструкции по его формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18595):
В форме отчета № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях", утвержденного указанным приказом:
в разделе 3 "Сведения о потерпевших (по правонарушениям) (статья 71 УПК РК)":
графу 8 изложить в следующей редакции:

"8. мүгедектігі бар адамдар";
6-тарау "Құқық бұзушылықтарды жасаған адамдар туралы мәліметтер" осы Тізбенің 8-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Жәбірленушілер туралы мәліметтер (құқық бұзушылықтар бойынша)" 12-қосымшасында:
22-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"22. мүгедектігі бар адамдар";
"Кәсіпкерлік қызмет саласындағы тіркелген құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер" 1-2-тараумен осы Тізбенің 9-қосымшасына сәйкес редакцияда толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықта:
мынадай редакциядағы 4-1-тараумен толықтырылсын:
"4-1-тарау. "Кәсіпкерлік қызмет саласындағы тіркелген құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер" есебінің 1-2-тарауы";
7-1. Есептің 1-2-тарауы кәсіпкерлік қызмет саласындағы тіркелген құқық бұзушылықтар туралы мәліметтерді құрайды.
Жолдарда ҚР ҚК-нің баптары мен тарауларына сәйкес ағымдағы кезеңдегі тіркелген құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер көрсетіледі.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Есептің 3-бөлімі есепке алынуы қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша жүргізілетін жәбірленушілер туралы (ҚР ҚПК-нің 71-бабы) мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК-нің баптарына және тарауларына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер көрсетіледі.
ҚР ҚК-нің "Адам өлтіру" 99-бабы бойынша қылмыстар бөлек жолда бейнеленетін өлтіруге оқталу және дайындалу көрсетілмей есептеледі.
1-бағанда жәбірленушілердің саралау белгілері бойынша жасалған құқық бұзушылықтардың жалпы саны, олардың ішінде 2-ден 24-ке дейінгі бағандар бойынша әйелдерге (2-баған), кәмелетке толмағандарға (3-баған), оқушыларға (4-баған) қатысты бөлініп көрсетіледі. 4-бағаннан 5-7-бағандарда мектептердің (гимназиялардың, лицейлердің), колледждердің, жоғары оқу орындарының оқушылары бөлініп көрсетіледі.
8-ден 10-ға дейінгі бағандарда оларға қатысты қылмыстық құқық бұзушылық жасалған мүгедектігі бар адамдардың, зейнеткерлердің және сотталғандардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
11-ден 14-ке дейінгі бағандарда жәбірленушілердің азаматтығы көрсетіледі.
Адамдардың жасы жас санаты бойынша 15-тен 24-ке дейінгі бағандарда көрсетіледі.
25-бағанда заңды тұлғаларға қатысты мәліметтер көрсетіледі.
26-бағанда жәбірленушінің қаза болуына алып келген мәліметтер көрсетіледі.".
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу саласындағы өзгерістер
мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қылмыстық құқық
бұзушылық туралы арыздарды,
хабарларды немесе баянаттарды
қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерулердің
бірыңғай тізілімін жүргізу
қағидаларына
1-қосымша
К-1 нысан
Ақпаратты есепке алу кітабына есепке алу

"8. лиц с инвалидностью";
раздел 6 "Сведения о лицах, совершивших правонарушения" изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему Перечню;
в приложение 12 "Сведения о количестве жертв (по правонарушениям) в лицах":
графу 22 изложить в следующей редакции:
"22. лиц с инвалидностью";
дополнить разделом 1-2 "Сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях в сфере предпринимательской деятельности" в редакции согласно приложению 9 к настоящему Перечню;
в Инструкции по формированию отчета № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях", утвержденной указанным приказом:
дополнить главой 4-1 следующего содержания:
"Глава 4-1. Раздел 1-2 отчета "Сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях в сфере предпринимательской деятельности"
7-1. Раздел 1-2 отчета содержит сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях в сфере предпринимательской деятельности.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях текущего периода в соответствии со статьями и главами УК РК.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Раздел 3 отчета содержит сведения о потерпевших, учет которых ведется по уголовным правонарушениям (статья 71 УПК РК).
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
В графе 1 отражается общее количество правонарушений, совершенных по квалифицирующим признакам потерпевших, из них с разбивкой по графам с 2 по 24, в отношении женщин (графа 2), несовершеннолетних (графа 3), учащихся (графа 4). Из графы 4 в графах 5-7 выделяются учащиеся школ (гимназий, лицеев), колледжей, высших учебных заведений.
В графах с 8 по 10 отражаются сведения о количестве лиц с инвалидностью, пенсионеров и осужденных, в отношении которых совершено уголовное правонарушение.
В графах с 11 по 14 указывается гражданство потерпевших.
Возрастной состав лиц отражается в графах с 15 по 24 по возрастной категории.
В графе 25 отражаются сведения в отношении юридических лиц.
В графе 26 отражаются сведения, повлекшие смерть потерпевшего.".
Приложение 1 к Перечню
некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
в сфере правовой статистики
и специальных учетов,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 1 к Правилам
приема и регистрации
заявления, сообщения
или рапорта об уголовных
правонарушениях,
а также ведения Единого
реестра досудебных
расследований
Форма К-1
Учет в книгу учета информации

1. Ақпаратты есепке алу (бұдан әрі-АЕК) нөмірі ________ Қабылдау күні мен уақыты
2. Тіркеу органы _____________________________________________________________________________
3. Жасалу ауданы (гарнизонда, көлікте) __________________________________________________________
3.1 Әскери бөлім нөмірі ________________________________________________________________________
4. Талон нөмірі ________________________ Талон күні ____________________________________________
5. Оқиғаның сипаттамасы
Құқық бұзушылықтың мән-жайы
5.1 Хабарлама: жеке адамға қарсы (03), отбасы мен кәмелетке толмағандарға қарсы (04), адамның және азаматтың конституциялық және өзге де құқықтары мен бостандықтарына қарсы (05), бейбітшілік пен адамзат қауіпсіздігіне қарсы (06), конституциялық құрылыс негіздеріне және мемлекеттің қауіпсіздігіне қарсы (07), меншікке қарсы (08), ақпараттандыру және байланыс саласында (09), экономикалық қызмет саласында (10), коммерциялық және өзге де ұйымдардағы қызмет мүдделеріне қарсы (11), қоғамдық қауіпсіздікке және қоғамдық тәртіпке қарсы (12), халықтың денсаулығы мен адамгершілікке қарсы (13), медициналық қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы (14), экологиялық қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы (15), көлікте жасалған (16), сыбайлас жемқорлыққа байланысты және мемлекеттік қызмет пен мемлекеттік басқару мүдделеріне қарсы (17), басқару тәртібіне қарсы (18), сот төрелігіне және жазаны орындау тәртібіне қарсы (19), әскери қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы (20).
5.2 Нәтижелері бойынша тіркелді: (анықтамалық бойынша)
5.3 Жану: (01)
5.4 Кәсіпкерлік қызмет саласында: (анықтамлық бойынша)
5.5 Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) _____________________________________________________
5.6 Терезеден құлау: (01)
5.7 Хабарлама тіркелді: отбасылық-тұрмыстық салада (1), салықтық тексеру шеңберінде (2), өзге (3)
Арызданушы туралы мәлімет
6. Хабар түрі: жеке адамның жазбаша арызы (01), жеке адамның ауызша арызы (02), органның/ұйымның лауазымды адамның хабары (03), өз кінәсін мойындап келу (04), бұқаралық ақпарат құралдарындағы хабар (06), лауазымды адамның баянаты (07), Жедел басқару орталығының (бұдан әрі – ЖБО) хабары (08), анықталмаған адамның арызы (09), лауазымды адамның бастама баянаты (ЖІҚ барысында қызметкермен анықталды) (10), бұрын Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 181-бабының 5-бөлігі тәртібінде жіберілген уәкілетті мемлекеттік органнан келіп түсті (11), арыз кеңсе/почталық байланыс арқылы келіп түсті (12), арыз Электрондық Үкімет порталы арқылы келіп түсті (13), органнан/мекемеден келіп түскен материал (14).

1. Номер Книги учета информации (далее – КУИ) _________________________
Дата и время приема____________
2. Орган регистрации _________________________________________________
3. Район (гарнизон, на транспорте) совершения ___________________________
3.1 Номер войсковой части ____________________________________________
4. Номер талона _____________________________________________________
Дата талона _________________________________________________________
5. Описание события
Фабула правонарушения
5.1 Сообщение: против личности (03), против семьи и несовершеннолетних (04), против конституционных и иных прав и свобод человека и гражданина (05), против мира и безопасности человечества (06), против основ конституционного строя и безопасности государства (07), против собственности (08), в сфере информатизации и связи (09), в сфере экономической деятельности (10), против интересов службы в коммерческих и иных организациях (11), против общественной безопасности и общественного порядка (12), против здоровья населения и нравственности (13), об медицинских уголовных правонарушениях (14), об экологических уголовных правонарушениях (15), совершенных на транспорте (16), связанных с коррупцией и против интересов государственной службы и государственного управления (17), против порядка управления (18), против правосудия и порядка исполнения наказания (19), об воинских уголовных правонарушениях (20).
5.2 Зарегистрировано по результатам: (по справочнику).
5.3 Возгорание: (01).
5.4 В сфере предпринимательской деятельности: (по справочнику)
5.5 Бизнес - идентификационный номер (БИН) ______________________________________
5.6 Несчастный случай, связанный с несовершеннолетним: (по справочнику).
5.7. Сведения о пострадавшем в несчастном случае: ранено (1), погибло (2).
5.8. Сообщение зарегистрировано: в семейно-бытовой сфере (01), в рамках налоговой
проверки (02), иное (3).
Сведения о заявителе
6. Вид сообщения: письменное заявление физического лица (01), устное заявление физического лица (02), сообщение должностного лица органа/организации (03), явка с повинной (04), сообщения в средствах массовой информации (06), рапорт должностного лица (07), сообщение Центра оперативного управления (далее – ЦОУ) (08), заявление неустановленного лица (09), инициативный рапорт должностного лица (выявлено сотрудником в ходе оперативно- розыскной деятельности) (10), поступило с уполномоченного государственного органа, которое ранее направленно в порядке части 5 статьи 181 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (11), заявление поступило через канцелярию/посредством почтовой связью" (12), заявление поступило через Портал электронного Правительства (13), материал, поступивший из органа/учреждения (14).

7. Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН) _________________________________________________
7.1. Ұйымның атауы ___________________________________________________________________________
8. ЖБО атауы __________________________
8.1. ЖБО тіркеу нөмірі _________________ ЖБО-да тіркеу күні мен уақыты __________________________
8.2. ЖБО қызметкерінің лауазымы _______________________________________________________________
8.3. ЖБО қызметкерінің тегі _______________ _____________________________________________________
9. Жеке сәйкестендiру нөмiрі ___________________________________________________________________
9.1. Тегі 9.2 Аты 9.3 Әкесінің аты (бар болған жағдайда) __________ _______________ ___________________
9.4. Туған күні _______________
10. Мекенжайы
Республика___________________ Облыс ______________________________________________________
Аудан________________________ Елді мекен __________________________________________________
Көше________________________ Үй__ Корпус __Пәтер____
11. Телефон_____________ Ұялы телефон _______________ e-mail __________________________
____________________________________________________________________________________________
12. Аумақтық тиесілігі (ішкі ведомстволығы) бойынша түскен арыздар мен хабарлар
12.1. Арыздар мен хабарлар келіп түскен қылмыстық қудалау органы:
_____________________________________________________________________________________________
12.2. Шығыс нөмірі №_______________________ 20___ жылғы "______" ______________________________
12.3. Бұрынғы тіркеу нөмірі ________________ 20___ жылғы "______" ________________________________
12.4. Тексеру актісінің нөмірі _________________ 20____жылғы "______"______________________________
Қосымша ақпарат
13. Лауазымды адам (кімге тапсырылды)
Лауазымды адам (қызмет коды)
Есепке алу күні _________________________ Түзету енгізілген күні ______________________
Ескертпе
Ескертпе сипаттамасы
_______________________________________________________________________________
14. Дене мүшесін зақымдау жасалды, аштық ҚАЖ мекемесінде жарияланды: ең төменгі (01), орташа (02), ең жоғарғы (03), төтенше (04), толық (05), аралас қауіпсіздік (06),
14.1. Жеке (01), топтық (02).
15. Сотталғанның (тергеумен қамалған) жеке сәйкестендіру нөмірі) ___________
15.1. Тегі ______________ 15.2 Аты _______________ 15.3 Әкесінің аты (ол болған кезде)__________________________
15.4. Туған жылы _______________
16. Соттау бабы ______________

7. Бизнес - идентификационный номер (БИН) ___________________________________
7.1. Название организации ___________________________________________________
8. Название ЦОУ ___________________________________________________________
8.1. Номер учета ЦОУ _______________________________________________________
Дата-время приема ЦОУ_____________________________________________________
8.2. Должность сотрудника ЦОУ______________________________________________
8.3. Фамилия сотрудника ЦОУ _______________________________________________
9. Индивидуальный идентификационный номер _________________________________
9.1. Фамилия _______________________________________________________________
9.2 Имя ___________________________________________________________________
9.3 Отчество (при его наличии) _______________________________________________
9.4. Дата рождения _________________________________________________________
10. Адрес
Республика ________________________ Область _____________________
Район __________________ Населенный пункт _______________________
Улица __________________ Дом _____ Корпус _____ Квартира _________
11. Телефон ________ Мобильный телефон_________ e-mail ____________
__________________________________________________________________________
12. Заявление, сообщение, поступившее по _______________________________
12.1. Орган уголовного преследования, откуда поступило заявление, сообщение:
_____________________________________________________________________
12.2. Исходящий номер ________________ "______" _____________ 20___ года
12.3. Номер прежней регистрации в КУИ
________________ "______" ______________________20 ___года
12.4. Номер акта проверки ________________ "______" ___________20____года
Дополнительная информация
13. Должностное лицо (кому поручено)
Должностное лицо (код службы)
Дата учета _________________________ Дата корректировки ___________________
Примечание
Описание примечания
14. Членовредительство совершено, голодовка объявлена в учреждении
уголовно-исполнительной системы: минимальной (01), средней (02),
максимальной (03), чрезвычайной (04), полной (05), смешанной безопасности (06).
14.1. Одиночное (01), групповое (02).
15. Индивидуальный идентификационный номер осужденного
(следственно-арестованного) ____________________________
15.1. Фамилия _________________________________________
15.2 Имя _____________________________________________
15.3 Отчество (при его наличии) _________________________
15.4. Дата рождения ___________________________________
16. Статья осуждения __________________________________

17. Дене мүшесін зақымдау, аштық себептері: жазаны өтеу режимін бұзу мақсатында (01), мекеме әкімшілігінің әрекеттерімен (әрекетсіздігімен) және шешімдерімен келіспеу (02), өндіріп алумен келіспеу (03), медициналық, материалдық немесе өзге де қамтамасыз ету (04), соттың, тергеушінің шешімдерімен, үкіммен келіспеу (05), жеке, отбасылық жағдайлар (06), басқа (07).
18. мүшеге зақым келтірген келіспеушілік салдарынан аштық жариялануынан мекеме әкімшілігінің іс-әрекетінің (әрекетсіздігінің), шешімінің толық сипаттамасы:
Сипаттама
19. Дене мүшесін зақымдау тәсілі:
Сипаттама тәсілі
20. Дене мүшесін зақымдау орны: (анықтамалық бойынша).
20.1. Дене мүшесін зақымдау мекемеден тыс жерде жасалды және сотталған мекемеге келгеннен кейін белгіленді.
20.2. Дене мүшесін зақымдау, аштық әкімшілік қызметкерлері есептен жасырылған ретінде прокурордың бастамасы бойынша АЕК-те тіркелген.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу саласындағы өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы арыздарды, хабарларды
немесе баянаттарды қабылдау
және тіркеу,сондай-ақ,
Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінде тіркеу
1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінің нөмірі (бұдан әрі – СДТБТ) __________
2. Тіркелген күні-уақыты ____________________________________________________________
Кезек күттірмейтін тергеу әрекеттерін жүргізу күні мен уақыты __________________________
2.1. Тіркейтін орган ______________________________________________________________
3. Жасалған ауданы (гарнизоны, көліктегі) ___________________________________________
3.1. Әскери бөлімнің нөмірі _________________________________________________________
4. Ақпаратты есепке алу кітабының нөмірі (бұдан әрі–АЕК)__________________ АЕК күні "___"
__________________________________________________________________________________
5. № ____________________________________________________________ СДТБТ-дан бөлінді
Қатысты: (анықтамалық бойынша)
6. Есепке алу жолымен жабылған: (анықтамалық бойынша)
6.1 Бірлескен жұмыс нәтижесінде анықталды: ҚСжАЕК қызметкерімен (1), прокурорымен (2), сотпен (3), ведомстволық жолмен (4).
6.2 Қылмыстық құқық бұзушылықты (қылмысты) жасырған орган ____________________________________________________________________________________
6.3. Азаптаулар жасалған орган (анықтама бойынша)___________________________________

17. Причины членовредительства, голодовки:
с целью нарушения режима отбывания наказания (01), несогласие с действиями
(бездействием) и решениями администрации учреждения (02), несогласие
с взысканием (03), недолжное медицинское, материальное или иное обеспечение (04),
несогласие с решениями суда, следователя, приговором (05), личные,
семейные обстоятельства (06), другое (07).
18. Подробное описание действия (бездействия), решения администрации учреждения
из-за несогласия с которым совершено членовредительство, объявлена голодовка:
Описание
19. Способ совершения членовредительства:
Описание способа
20. Место совершения членовредительства: (по справочнику).
20.1. Членовредительство совершено за пределами учреждения и установлено
после прибытия осужденного в учреждение.
20.2. Членовредительство, голодовка зарегистрированы в КУИ по инициативе прокурора,
как укрытое от учета сотрудниками администрации.
Приложение 2 к Перечню
некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
в сфере правовой статистики
и специальных учетов,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 11 к Правилам
приема и регистрации заявления,
сообщения или рапорта
об уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма
Регистрация в Едином реестре досудебных расследований
1. Номер Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР)
____________________________________________________________
2. Дата-время регистрации _____________________________________
Дата и время проведения неотложных следственных действий
____________________________________________________________
2.1 Орган регистрации
____________________________________________________________
3. Район (гарнизон, на транспорте) совершения
____________________________________________________________
3.1. Номер войсковой части ____________________________________
4. Номер Книги учета информации (далее – КУИ) _________________
дата КУИ "___" _________________
5. Выделен из ЕРДР № ________________________________________
В отношении: (по справочнику);
6. Укрыто от учета путем: (по справочнику).
6.1 Выявлено в результате совместной работы: сотрудником КПСиСУ (1),
прокурором (2), судом (3), ведомственным путем (4).
6.2 Орган, укрывший уголовное правонарушение (преступление)
_________________________________________________________
6.3. Орган, в котором совершены пытки: (по справочнику)
_________________________________________________________

7. Бірлескен жұмыс нәтижесінде анықталды: (анықтамалық бойынша)______________________
8. Нәтижелері бойынша тіркелді: (анықтамалық бойынша)________________________________
9. Жасалған күні_____________жасалған уақыты__________________________________________
9.1 қылмыстың/теріс қылықтың сипаттамасы
Қылмыс/теріс қылық фабуласы
10. Қылмыстық құқық бұзушылықты (қылмысты) саралау: Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) 11-бабы бойынша: анықталмаған (0), онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4); ҚР ҚК-нің 24-бабы бойынша: дайындау (1), қастандық (2).
10.1 Қылмысты ҚР ҚК бойынша саралау_____________________________________________.
10.2. Құқық қорғау және арнаулы органның қызметкеріне қатысты тіркелген: (анықтамалық бойынша).
10.3. Қылмыс: әйелге (01), кәмелетке толмағанға (02), әйелге, некеге отыру мақсатында (03) қатысты жасалды;
10.4. Заңды тұлғаны пайдалана отырып (01), заңды тұлғаны пайдаланусыз (02) жасалды;
10.5. Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)_________________________________________________
10.6. Кәсіпорын атауы ________________________________________________________________
10.7. Кәсіпкерлік қызмет саласында: (анықтамалық бойынша)
10.8. Қылмыстық құқық бұзушылық отбасы-тұрмыстық салада жасалды: (анықтамалық бойынша)
Арыз иесі туралы мәліметтер
20. Арыз түрі: жеке тұлғаның жазбаша арызы (01), жеке тұлғаның ауызша арызы (02), органның/ұйымның лауазымды адамының хабары (03), кінәсін мойындап келу (04), ауызша нысанда берілген кінәсін мойындап келу (05), бұқаралық ақпарат құралдарындағы хабарлар (06), лауазымды адамның баянаты (07).
20.1. Мәліметтер: құпиялы (01), құпия (02), құпиялы емес (01), құпия емес (02).
21. Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)___________________________________________________
21.1 Ұйымның атауы _____________________________________________________________
22. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) ________________________________________________
22.1 Тегі 22.2 Аты 22.3 Әкесінің аты (ол бар болса) ______________ _________________________
23. Туған күні ______________________________________________________________________
24. Азаматтығы: (анықтамалық бойынша)
25. Жеке басын куәландыратын құжат (анықтамалық бойынша):
құжат № _____________ берілген күні__________________ 20__ жыл
Құжатты кім берді: (анықтамалық бойынша)
26. Мекенжайы:
Республика______________ облыс _________________аудан________________________ елді
мекен___________________ көше_______________________үй _ _ корпус _ _ пәтер____

7. Выявлено в результате совместной работы: (по справочнику).
8. Зарегистрировано по результатам: (по справочнику).
9. Дата совершения _____________ время совершения __________
9.1 Описание преступления/проступка
Фабула преступления/проступка
10. Квалификация уголовного правонарушения (преступления) _____________
Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК) по статье 11 УК РК:
не определена (0), небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3),
особо тяжкие (4); по статье 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).
10.1 Квалификация преступления ________________________ по УК РК.
10.2. Зарегистрировано в отношении сотрудника правоохранительного
и специального органа: (по справочнику).
10.3. Совершено в отношении: женщины (01), несовершеннолетнего (02),
женщины, в целях заключения брака (03).
10.4. Совершено: с использованием юридического лица (01), без использования
юридического лица (02).
10.5. Бизнес идентификационный номер (БИН)
_________________________________________________________________
10.6. Название предприятия
_________________________________________________________________
10.7. В сфере предпринимательской деятельности: (по справочнику).
10.8. Уголовное правонарушение совершено в семейно-бытовой сфере:
(по справочнику).
Сведения о заявителе
20. Вид заявления: письменное заявление физического лица (01), устное заявление
физического лица (02), сообщение должностного лица органа/организации (03),
явка с повинной (04), явка с повинной, поданная в устной форме (05),
сообщения в средствах массовой информации (06), рапорт должностного лица (07).
20.1. Сведения: конфиденциальные (01), секретные (02), не конфиденциальные (01),
несекретные (02).
21. Бизнес идентификационный номер (БИН)
____________________________________________________________________
21.1 Название организации
____________________________________________________________________
22. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
____________________________________________________________________
22.1 Фамилия
22.2 Имя
22.3 Отчество (при его наличии) _______ ___________________ _____________
23. Дата рождения
____________________________________________________________________
24. Гражданство: (по справочнику).
25. Документ, удостоверяющий личность: (по справочнику).
№ документа _____________ дата выдачи__________________ 20__ года
Кем выдан документ: (по справочнику).
26. Адрес:
Республика ______________ область ____________________
район _____________ населенный пункт _________________
улица ______________ дом____________
корпус ___________ квартира____________

27. Телефоны__________ мобильді телефон___________ e-mail ________
Құқық бұзушылық туралы мәліметтер
28. Қылмыс жасалды: (анықтамалық бойынша).
29. Жасалған орны: (анықтамалық бойынша).
29.1 Қоғамдық орын: қоғамдық орын (1), оның жұмыс істемеуі кезеңіндегі қоғамдық орын (2).
30. Объектіні қорғау: мемлекеттік (1), жеке (2), арнайы (3), жоқ (4), ведомстволық (5), ведомстводан тыс (6).
31. Жасалған орны: (анықтамалық бойынша).
32. Қолсұғушылық нысанасы: (анықтамалық бойынша).
32.1 Қолсұғушылық нысанасының меншігі: (анықтамалық бойынша).
33. Саралау бойынша қосымша белгілер: (анықтамалық бойынша).
33.1 Қосымша мәліметтер: (анықтамалық бойынша).
33.2 Қылмыс анықталды: талдамалық деректерді пайдалану арқылы (01), қызметтік іздестіру итін пайдалану арқылы (02).
33.3. Экономика саласында: (анықтамалық бойынша).
33.4. Мемлекеттік немесе салалық бағдарламаның атауы __________________________________.
33.5. Қызмет саласында жасалды: (анықтамалық бойынша).
34. Мынадай жолмен жасалды: (анықтамалық бойынша).
35.1 қолдану арқылы жасалды: (анықтамалық бойынша).
36. Келтірілген залал сомасы (тіркеу кезінде): ______________________________________ теңге
Мемлекетке келтірілген залал (тіркеу кезінде): ____________________________________теңге
Заңды тұлғаларға келтірілген залал (тіркеу кезінде): _________________________________________ теңге
Жеке тұлғаларға келтірілген залал (тіркеу кезінде): __________________________________теңге
36.1. Алынған қылмыстық кірістің сомасы (тіркеу кезінде): _________________________теңге
37. Ескертпе
Ескертпе сипаттамасы
38. Лауазымды адам
39. Хабарлама жіберілген прокуратураның атау ___________________________________________
Тіркелген күні___________________ Түзету енгізілген күн _________________________________
Есепке алу түрі: есепке алынсын (1), СДТБТ-да қайта тіркеуге байланысты есептен алынған (2), ақталуына немесе ақтайтын негіздер бойынша соттың тоқтатуына байланысты есептен алынған (3).
СДТБТ-да қайта тіркелген нөмірі ____________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу саласындағы өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 1 қазандағы
№ 102 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
"Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е есебі № 1-кесте "Қылмыстық қудалау органдарының негізгі көрсеткіштері"
Атауы
Жол коды
жалпы
тергеу
анықтау
есепті кезеңде
ағымдағы айда
есепті кезеңде
ағымдағы айда
есепті кезеңде
ағымдағы айда
Баған коды
1
2
3
4
5
6
Есепті кезеңнің басында іс жүргізуде болған істердің қалдығы
1
Іс жүргізуге қабылданған істер
2
2-жолдан
Органның өзі сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастады
3
басқа органдардан тергеулігі бойынша келіп түскендер
4
Прокурор қосымша тергеп-тексеруге қайтарған соң іс жүргізуге қабылданды
5
Прокурор тоқтату туралы қаулыны бекітуден бас тартқаннан кейін іс жүргізуге қабылданды
6
алдын ала тергеуді немесе анықтауды жүргізу үшін қылмыстық қудалау органдарына сот қайтарған бұйрықтық іс жүргізу бойынша қылмыстық істер
7
оның ішінде онша ауыр емес қылмыстар бойынша
8
прокурор бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы қаулыны бекітуден бас тартқаннан кейін қабылданған қылмыстық істер
9
сот қайтарған хаттамалық нысандағы қылмыстық істер
10
прокурор хаттамалық нысанды қолдану туралы қаулыны бекітуден бас тартқаннан кейін қабылданған қылмыстық істер
11
тергеуді және анықтауды жүргізу үшін қылмыстық қудалау органына қайтарылған жеделдетілген іс жүргізу бойынша қылмыстық істер
12
оның ішінде
сот
13
прокурор
14
іс жүргізуі қайта басталған
15
оның ішінде
бұрын тоқтатылған
16
бұрын тергеп-тексеру мерзімдері үзілген істер бойынша
17
Есепті кезеңде іс жүргізуде болған қылмыстық істердің барлығы
18
Электрондық форматта тағайындалған
19
Электрондық форматтан қағаз жүзіне ауыстырылған
20
Есепті кезеңде аяқталған қылмыстық істердің барлығы (негізгі істер)
21
оның ішінде
Электрондық форматтағы
22
негізгілерге қосылған аяқталған қылмыстық істердің саны
23
оның ішінде
Электрондық форматтағы
24
21- жолдан
Айыптау актісін немесе айыптау хаттамасын бекіту үшін прокурорға жіберілді
25
сондай-ақ негізгілерге қосылған
26
Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің аяқталғаны туралы есеп жасау және айыптау актісін шығару үшін қылмыстық істі прокурорға жіберу
27
сондай-ақ негізгілерге қосылған
28
Прокурор медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қабылдау үшін жіберген
29
сондай-ақ негізгілерге қосылған
30
Сотқа дейінгі жеделдетілген тергеп-тексеру хаттамсы нысанында аяқталған
31
сондай-ақ негізгілерге қосылған
32
кінәні мойындау туралы процестік келісімді жасасу тәртібінде аяқталған
33
сондай-ақ негізгілерге қосылған
34
Хаттамалық нысанды бекіту үшін прокурорға жіберілді
35
сондай-ақ негізгілерге қосылған
36
35-жолдан
прокурор бекіткен
37
прокурор хаттамалық нысанды бекітуден бас тартты
38
Бұйрықтық іс жүргізуді бекіту үшін прокурорға жіберілді
39
сондай-ақ негізгілерге қосылған
40
39-жолдан
прокурор бекіткен
41
бұйрықтық іс жүргізуді қолданудан прокурор бас тартты
42
Қылмыстық істі тоқтату туралы шешімді бекіту үшін прокурорға жіберілді
43
сондай-ақ негізгілерге қосылған
44
43 - жолдан
прокурор бекіткен
45
прокурор бас тартты
46
оның ішінде ақтайтын негіздер бойынша
47
сондай-ақ негізгілерге қосылған
48
47-жолдан
прокурор бекіткен
49
прокурор бас тартты
50
ынтымақтастық туралы процестік келісім нәтижесінде алынған мәліметтерді қолданумен аяқталған
51

27. Телефон ______________ мобильный телефон _______________
e-mail _____________________________
Сведения о правонарушении
28. Преступление совершено: (по справочнику).
29. Место совершения: (по справочнику).
29.1 Общественное место: общественное место (1), общественное место
в период его не функционирования (2).
30. Охрана объекта: государственная (1), частная (2), специальная (3),
отсутствует (4), ведомственная (5), вневедомственная (6).
31. Место совершения: (по справочнику).
32. Предмет посягательства: (по справочнику).
32.1 Собственность предмета посягательства: (по справочнику).
33. Дополнительные отметки по квалификации: (по справочнику).
33.1 Дополнительные сведения: (по справочнику).
33.2 Преступление выявлено: с использованием аналитических данных (01),
с использованием служебной розыскной собаки (02).
33.3. В сфере экономики: (по справочнику).
33.4. Наименование государственной или отраслевой программы
________________________________________________________
33.5. Совершено в сфере деятельности: (по справочнику).
34. Совершено путем: (по справочнику).
35.1 Совершено с применением: (по справочнику).
36. Сумма причиненного ущерба (на момент регистрации):
__________________________________________________ тенге
Ущерб государству (на момент регистрации):
__________________________________________________ тенге
Ущерб юридическим лицам (на момент регистрации):
__________________________________________________ тенге
Ущерб физическим лицам (на момент регистрации):
__________________________________________________ тенге
36.1. Сумма полученного преступного дохода (на момент регистрации):
__________________________________________________ тенге
37. Примечание ___________ Описание примечания ________________
38. Должностное лицо
_____________________________________________________________
39. Наименование прокуратуры, в которую направлено уведомление
_____________________________________________________________
Дата регистрации _____________ Дата корректировки ______________
Вид учета: учесть (1), снято в связи с повторной регистрацией в ЕРДР (2),
снято в связи с оправданием либо прекращением судом
по реабилитирующим основаниям (3).
Номер ЕРДР повторной регистрации ____________________________________________________________
Приложение 3 к Перечню
некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
в сфере правовой статистики
и специальных учетов,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 1 октября 2014 года № 102
Форма
№1-Е "О работе органов уголовного преследования"
таблица № 1 "Основные показатели органов уголовного преследования"
Наименование
код строки
общее
следствие
дознание
За отчетный период
За текущий месяц
За отчетный период
За текущий месяц
За отчетный период
За текущий месяц
код графы
1
2
3
4
5
6
Остаток дел, находящихся в производстве на начало отчетного периода
1
Принято к производству дел
2
из строки 2
Начато досудебное расследование самим органом
3
поступивших по подследственности из других органов
4
принято к производству после возвращения на дополнительное расследование прокурором
5
Принято к производству после отказа в утверждении прокурором постановления о прекращении
6
уголовные дела по приказному производству, возвращенные судом органу уголовного преследования для производства дознания либо предварительного следствия
7
в том числе по преступлениям небольшой тяжести
8
уголовные дела, принятые после отказа прокурором в утверждении постановления о применении приказного производства
9
уголовные дела по протокольной форме, возвращенные судом
10
уголовные дела, принятые после отказа прокурором в утверждении постановления о применении протокольной формы
11
уголовные дела по ускоренному производству, возвращенные органу уголовного преследования для производства следствия и дознания
12
в том числе
судом
13
прокурором
14
возобновленных производством
15
в том числе
ранее прекращенных
16
по делам, по которым ранее прерывались сроки расследования
17
Всего уголовных дел, находилось в производстве в отчетном периоде
18
Назначено в электронном формате
19
Переведено с электронного формата в бумажный
20
Всего окончено уголовных дел в отчетном периоде (основные дела)
21
в том числе
в электронном формате
22
количество оконченных уголовных дел, присоединенных к основным
23
в том числе
в электронном формате
24
из стр. 21
Направлено прокурору для утверждения обвинительного акта или протокола обвинения
25
также присоединенные к основным
26
Составление отчета о завершении досудебного расследования и направление уголовного дела прокурору для вынесения обвинительного акта
27
также присоединенные к основным
28
Направлено прокурором для принятия принудительных мер медицинского характера
29
также присоединенные к основным
30
Окончено в форме протокола ускоренного досудебного расследования
31
также присоединенные к основным
32
окончено в порядке заключения процессуального соглашения о признании вины
33
также присоединенные к основным
34
Направлено прокурору для утверждения протокольной формы
35
также присоединенные к основным
36
из строки 35
утверждено прокурором
37
отказано прокурором в утверждении протокольной формы
38
направлено прокурору для утверждения приказного производства
39
также присоединенные к основным
40
из строки 39
утверждено прокурором
41
отказано прокурором о применении приказного производства
42
Направлено прокурору для утверждения решения о прекращении уголовного дела
43
также присоединенные к основным
44
из строки 43
утверждено прокурором
45
отказано прокурором
46
в том числе по реабилитирующим основаниям
47
также присоединенные к основным
48
из строки 47
утверждено прокурором
49
отказано прокурором
50
окончено с использованием сведений, полученных в результате процессуального соглашения о сотрудничестве
51

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Адамдардың жарақаттанулары немесе қаза болуларына әкеп соққан жол көлік оқиғалары туралы" есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – есеп) авариялық жағдай, жол-көлік жарақаттанулары және адам өлімі көрсеткіштерін құрайтын есепті қалыптастыру жөніндегі қағидаларды нақтылайды.
2. Осы Нұсқаулықта мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жаяу жүргінші – жолда көлік құралынан тыс жерде тұрған және онда жұмыс жүргізіп жатпаған адам. Мүгедектігі бар адамдарға арналған кресло-арбалармен жүріп-тұратын, велосипедті, мопедті, мотоциклді жетелеп әкеле жатқан, шана, арба, балалар арбасын сүйретіп келе жатқан жеке адамдар жаяу жүргіншілерге теңестіріледі;
2) жол-көлік оқиғасы (бұдан әрі – ЖКО) – көлік құралының жолда жүруі процесінде және оның қатысуымен туындаған, адамның денсаулығына зиян келтіруге, өліміне, көлік құралдарының, құрылыстардың, жүктердің бүлінуіне не өзге де материалдық залалға әкеп соққан оқиға;
3) жолаушы – көлік құралының үстінде (ішінде) отыратын және оны басқармайтын адам;
4) жүргізуші – көлік құралын басқаратын адам, жол бойымен мал, табын, жүк артылған, жегілген малды немесе мініс малын айдаушы;
5) көлік құралы (бұдан әрі – КҚ) – жолдар бойынша адамдарды, үстінде орнатылған тауарлар немесе жабдықтарды тасымалдауға арналған құрылғы;
6) уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – ҚСжАЕК) және оның аумақтық органдары;
7) Ұлттық куәландырушы орталықтың электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермегендігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы;
8) жол – "Жол жүрісі туралы" Заңда белгіленген тәртіппен көлік құралдары мен жаяу жүргіншілердің жүруі үшін жайластырылған немесе ыңғайластырылған және пайдаланылатын жердің барлық бөлінген жолағы не жасанды құрылыстың үсті. Жол бір немесе бірнеше жүру бөліктерін, сондай-ақ трамвай жолдарын, тротуарларды, жол жиектерін және олар болған кезде бөлу жолақтарын қамтиды;
9) денсаулыққа жеңіл зиян – денсаулықтың қысқа мерзімге (жиырма бір күннен аспайтын мерзімге) бұзылуына немесе жалпы еңбек қабiлетiн (оннан бiр бөлігiнен кем) тұрақты түрде болмашы жоғалтуға әкеп соққан адамның денсаулығына келтірілген зиян;
10) денсаулыққа ауырлығы орташа зиян – адамның денсаулығына, оның өміріне қауіпті емес, денсаулықтың ұзақ уақыт (жиырма бір күннен астам мерзімге) бұзылуына немесе жалпы еңбек қабілетін (үштен бір бөлігінен кем) тұрақты түрде айтарлықтай жоғалтуға әкеп соққан зиян;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по формированию отчета "О дорожно-транспортных происшествиях, повлекших гибель или ранение людей" (далее - отчет) детализирует положения по формированию отчета, который содержит показатели аварийности, дорожно-транспортного травматизма и смертности.
2. В настоящей Инструкции используются следующие понятия:
1) пешеход – лицо, находящееся вне транспортного средства на дороге и не производящее на ней работы. К пешеходам приравниваются физические лица, передвигающиеся в кресло-колясках для лиц с инвалидностью, ведущие велосипед, мопед, мотоцикл, везущие санки, тележку, детскую коляску;
2) дорожно-транспортное происшествие (далее – ДТП) – событие, возникшее в процессе движения по дороге транспортного средства и с его участием, повлекшее причинение вреда здоровью, смерть человека, повреждение транспортных средств, сооружений, грузов либо иной материальный ущерб;
3) пассажир – лицо, находящееся на (в) транспортном средстве и не управляющее им;
4) водитель – лицо, управляющее транспортным средством, погонщик, ведущий по дороге скот, стадо, вьючных, упряжных или верховых животных;
5) транспортное средство (далее – ТС) – устройство, предназначенное для перевозки по дорогам людей, грузов или оборудования, установленного на нем;
6) уполномоченный орган – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – КПСиСУ) и его территориальные органы;
7) электронная цифровая подпись Национального удостоверяющего центра (далее – ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
8) дорога – вся полоса отвода земли либо поверхность искусственного сооружения, обустроенная или приспособленная и используемая для движения транспортных средств и пешеходов в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О дорожном движении". Дорога включает в себя одну или несколько проезжих частей, а также трамвайные пути, тротуары, обочины и разделительные полосы при их наличии;
9) легкий вред здоровью – вред здоровью человека, повлекший кратковременное расстройство здоровья (на срок не более двадцати одного дня) или незначительную стойкую утрату общей трудоспособности (менее чем на одну десятую часть);
10) средней тяжести вред здоровью – вред здоровью человека, не опасный для его жизни, вызвавший длительное расстройство здоровья (на срок более двадцати одного дня) или значительную стойкую утрату общей трудоспособности (менее чем на одну треть);

11) денсаулыққа ауыр зиян – адамның денсаулығына, оның өміріне қауіпті зиян не денсаулыққа: көру, сөйлеу, есту қабілетінен немесе қандай да бір ағзадан айырылуға; ағзаның өз функцияларын жоғалтуына; бет-әлпетінің қалпына келмейтіндей бұзылуына; жалпы еңбек қабілетінің кемінде үштен бірін айтарлықтай тұрақты түрде жоғалтумен ұласқан денсаулықтың бұзылуына; кәсіби еңбек қабілетін толық жоғалтуға; жүктілікті үзуге; психикалық, мінез-құлықтық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынуға байланысты бұзылушылыққа (ауруға) әкеп соққан өзге де зиян.
3. Есеп мынадай электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының (бұдан әрі – ЭАЕҚ) негізінде қалыптастырылады:
осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Жол-көлік оқиғасын есепке алу карточкасы" (бұдан әрі – ЖКО-1);
осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Жол көлік оқиғасы салдарынан жарақаттанған немесе қаза болған адам туралы карточка" (бұдан әрі – ЖКО-2);
осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексiнің 200-бабының (бұдан әрі – ҚР ҚПК) тәртібінде енгізілген ұсынуларды есепке алу карточкасы" (бұдан әрі – ЖКО-3);
осы Нұсқаулықтың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "ҚР ҚПК-нің 200-бабының тәртібінде енгізіліп қаралған ұсынулардың шешімдерін есепке алу карточкасы" (бұдан әрі – ЖКО-4).
ЭАЕҚ адамдардың қайтыс болуына немесе жарақаттануына әкеп соққан ЖКО туралы мәліметтерді ғана қамтиды.
Қаза болған адам ЖКО орнында алынған жарақаттардан қаза болған немесе оның өлімі оқиға болған сәттен бастап отыз тәулік ішінде құжаттамалық нақтыланған болса және жол-көлік оқиғасы арасындағы себеп-салдар байланысында қаза болған адам болып есептеледі.
ЖКО салдарынан денсаулыққа жеңіл, ауырлығы орташа немесе ауыр зиян алған жағдайда адам жарақаттанған болып есептеледі.
4. ЭАЕҚ-ны Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізіліміне (бұдан әрі – СДТБТ) енгізуді ішкі істер органдарының әкімшілік полициясының бөлімшелері (бұдан әрі – әкімшілік полиция бөлімшелері) қамтамасыз етеді.
5. ҚСжАЕК-нің аумақтық органдары ЭАЕҚ-ны СДТБТ-ға енгізудің толықтығына, нақтылығы мен уақтылығына бақылауды іске асырады және осы мәселелер бойынша жарты жылда кемінде бір рет аталған мәселе бойынша тексерістер жүргізеді.
2-тарау. ЭАЕҚ-ны енгізу
6. Жоқ (белгісіз) мәліметтерді қоспағанда, толтыруға арналған ЭАЕҚ-ның деректемелері.
7. ЖКО-1 ЭАЕҚ әрбір ЖКО-ға толтырылады.
"Карточка нөмірі" 1-деректемеде бірінші жұп санмен – толтырған жыл, екінші жұп санмен – облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана коды, үшінші жұп санмен – ауданның немесе қаланың коды, төртінші жұп санмен – ведомство коды, тоғызыншы санмен – резервті нөмірі және соңғы сандармен (5 белгі) әкімшілік полиция бөлімшесінің ЖКО есепке алу журналында тіркелген карточканың реттік нөмірі белгіленеді, одан әрі тіркеуші орган көрсетіледі.

11) тяжкий вред здоровью – вред здоровью человека, опасный для его жизни, либо иной вред здоровью, повлекший за собой: потерю зрения, речи, слуха или какого-либо органа; утрату органом его функций; неизгладимое обезображивание лица; расстройство здоровья, соединенное со значительной стойкой утратой общей трудоспособности не менее чем на одну треть; полную утрату профессиональной трудоспособности; прерывание беременности; психическое, поведенческое расстройство (заболевание), в том числе связанное с употреблением психоактивных веществ.
3. Отчет формируется на основании следующих электронных информационных учетных документов (далее – ЭИУД):
"Карточка учета дорожно-транспортного происшествия" по форме согласно приложению 1 к настоящей Инструкции (далее – ДТП-1);
"Карточка на лицо, раненое или погибшее в дорожно-транспортном происшествии" по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции (далее – ДТП-2);
"Карточка учета представлений, внесенных в порядке статьи 200 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее-УПК РК)" по форме согласно приложению 3 к настоящей Инструкции (далее – ДТП-3);
"Карточка учета решений рассмотренных представлений, внесенных в порядке статьи 200 УПК РК" по форме согласно приложению 4 к настоящей Инструкции (далее – ДТП-4).
ЭИУД вводится только о тех ДТП, в результате которых погибли или были ранены люди.
Лицо учитывается, как погибшее в результате ДТП, если оно скончалось от полученных телесных повреждений на месте ДТП или в течение тридцати суток с момента происшествия при наличии документально подтвержденной причинно-следственной связи между наступлением смерти и ДТП.
Лицо учитывается, как раненое, если при ДТП оно получило легкой, средней тяжести или тяжкий вред здоровью.
4. Ввод ЭИУД в Единый реестр досудебных расследований (далее – ЕРДР) обеспечивают подразделения административной полиции органов внутренних дел (далее – подразделения административной полиции).
5. Территориальные органы КПСиСУ осуществляют контроль за полнотой, достоверностью и своевременностью ввода ЭИУД в ЕРДР и проводят проверки по этим вопросам не реже одного раза в полугодие.
Глава 2. Введение ЭИУД
6. Реквизиты ЭИУД для заполнения, за исключением отсутствующих (неизвестных) сведений.
7. ЭИУД ДТП-1 заполняется на каждое ДТП.
В реквизите 1 "Номер карточки" первой парой цифр обозначается год заполнения, второй парой – код области, городов республиканского значения и столицы, третьей парой – код района или города, четвертой парой – код ведомства, девятой цифрой – резервный номер и последними цифрами (5 знаков) обозначается порядковый номер карточки согласно журналу учета ДТП подразделения административной полиции, далее указывается орган регистрации.

3-деректеме ЖКО-ның күні туралы мәліметті қамтиды, ол санмен белгіленеді мысалы, 01.01.2015ж.
6-деректемеде ЖКО-ның орны көрсетіледі, мәлімет сәйкес коды қойылған мәтінде енгізіледі.
7.3-деректемесінде жолдағы жолақтарының жалпы саны көрсетіледі. Мысалы, әр бағытта екі жолақты жол үшін "4" көрсетілген. Қиылысу бағытында қозғалып бара жатқан көлік құралдарының соқтығысуы кезінде деректеме жолақтарының үлкен саны бар жолы бойынша толтырылады.
7.4-деректемесінде жолдың нақты бөлігіндегі жылдамдықтың шегі көрсетіледі. Алдағы немесе қиылысу бағыттары үшін түрлі жылдамдық режимдері орнатылған жағдайда, ЖКО-ға кінәлі адам үшін қойылған шектеу көрсетіледі.
11-деректемеде КҚ нөмірі реті бойынша көрсетіледі. Егер ЖКО-ға кінәлі жүргізуші болса, онда осы КҚ туралы мәліметтер №1 деп енгізіледі.
КҚ-нің санаты, маркасы, моделі және мемлекеттік нөмірі олардың кодификаторына сәйкес толтырылады және мәтінмен жазылады.
12-деректеме ЖКО-ның авариялық жағдайдың қысқаша сипаттамасы бар фабуланы қамтиды, КҚ-ның маневр жасауы және ЖКО-ға әкеп соққан жол қозғалысына қатысушылардың әрекеттері қоса көрсетіледі.
14-деректемеде ЖКО-ға кінәлі қатысушысы көрсетіледі. "ЖКО орнынан жасырынған" (3) дерегін толтыру кезінде – осы ЖКО қатысушысы және КҚ туралы мәліметті толығымен толтырмауға жол беріледі. ЖКО мән-жайларын және адамдарды, кінәлі адамды анықтағаннан кейін Әкімшілік полиция бөлімшесі дереу ЖКО-1 ЭАЕҚ-ға өзгерістер енгізеді және жаңартылған деректерді көрсетіп аумақтық органдарды хабардар етедi.
14.1-деректемеде ЖКО-ға кінәлі адамның масаң күйінің түрі көрсетіледі, бұл ретте "Денсаулықтың күрт нашарлауы" (5) деген ұғым жолаушылар, жүктер, оның ішінде қауіпті жүктер тасымалының бағыттары бойынша жиі және сирек жұмыс істейтін көлік құралдарын және рейстен кейінгі және оның алдындағы медициналық сараптама талабы қойылатын жүргізушілерге қатысты толтырылады.
8. ЖКО-2 ЭАЕҚ ЖКО-да қаза болған немесе жарақаттанған әрбір адам үшін толтырылады.
1 және 2-деректемелер тіркеу органы туралы деректері бар 1-деректемені қоспағанда, ЖКО-1 ЭАЕҚ-ның деректемелеріне ұқсас толтырылады.
4-деректемеде зардап шеккен адам болған КҚ-ның сериялық нөмірі көрсетіледі, ЖКО-1 ЭАЕҚ 11-деректемесінде көрсетілген КҚ-ның нөмірленуіне сәйкес жаяу жүргіншілер немесе басқа жол пайдаланушылар үшін "0" қойылады.
5-деректемеде ЖКО-ның қатысушысы көрсетіледі. Жаяу жүргінші үшін (1); КҚ-ның жүргізушілері үшін (А, B1 санаттарынан, велосипед, тасымалды, мопед және жеке мобильділік құралдарды (гироскутерлер, монодөңгелектер, электросамокаттар, мокиктер, скутерлер) қоспағанда) (2); B, C санаттағы КҚ-ның жолаушылары үшін B1 қоспағанда, (3); D, DE, Tm (трамвай), Tb (троллейбус) санаттағы жолаушылары үшін (4); А (сонымен қатар А1) санаттағы КҚ жүргізушілер мен жолаушылары үшін және B1 тармағы көрсетіледі (5); велосипедте – (6), тасымал – (7), жануарлар – (8), мопедте – (9), жеке мобильділік құралдарда (гироскутерлер (10.1), монодөңгелектер (10.2), электросамокаттар (10.3), мокиктер (10.4), скутерлер (10.5 қозғалушы адамдар үшін) (10).

Реквизит 3 содержит сведения о дате ДТП, которое указывается цифрами: к примеру, 01.01.2015.
В реквизите 6 указывается место ДТП, сведения вводятся текстом с соответствующей кодировкой.
В реквизите 7.3 указывается общее число полос на дороге. К примеру, для дороги с двумя полосами движения в каждую сторону указывается "4". При столкновении транспортных средств, двигавшихся в пересекающихся направлениях, реквизит заполняется по дороге с большим числом полос.
В реквизите 7.4 указывается ограничение скорости на данном участке дороги. В случаях, когда для встречных или пересекающихся направлений установлены разные скоростные режимы, указывается ограничение, действовавшее для виновника ДТП.
В реквизите 11 указывается номер ТС по порядку. Если виновником ДТП является водитель, то сведения об этом ТС вводятся под № 1.
Категория, марка, модель и государственный номер ТС заполняется в соответствии с их кодификатором и вводятся текстом.
Реквизит 12 содержит фабулу ДТП с кратким описанием аварийной ситуации, указанием маневрирования ТС и действий участников движения, которые привели к ДТП.
В реквизите 14 указывается виновный участник ДТП. При заполнении значения (3) "Скрывшийся с места ДТП" допускается указание неполных сведений о данном участнике ДТП и ТС. По установлению обстоятельств ДТП, лица, виновного в его совершении, подразделение административной полиции незамедлительно вносит изменения в ЭИУД ДТП-1, о чем письменно уведомляет территориальные органы КПСиСУ с указанием всех обновленных данных.
В реквизите 14.1 указывается состояние виновника ДТП, при этом значение (5) "Резкое ухудшение здоровья" заполняется только в отношении водителей транспортных средств, работающих на маршрутах регулярных и нерегулярных перевозок пассажиров, багажа, грузов, в том числе опасных грузов, на которых распространяется требование о предрейсовом и послерейсовом медицинском осмотре.
8. ЭИУД ДТП-2 вводится на каждое лицо, раненое или погибшее в ДТП.
Реквизиты 1 и 2 заполняются аналогично соответствующим реквизитам ЭИУД ДТП-1, за исключением данных об органе регистрации в реквизите 1.
В реквизите 4 указывается порядковый номер ТС, в котором находился пострадавший, согласно нумерации ТС, указанной в реквизите 11 ЭИУД ДТП-1, для пешеходов или иных участников движения проставляется "0".
В реквизите 5 указывается участник ДТП. Для пешехода указывается (1); для водителей ТС (кроме, категорий А, B1, велосипеда, воза, мопеда и средства индивидуальной мобильности (гироскутеры, моноколеса, электросамокаты, мокики, скутеры) - (2); для пассажиров ТС категорий B, C, кроме B1 (3); для пассажиров ТС категорий D, DE, Tm (трамваев), Tb (троллейбусов) - (4); для водителей и пассажиров ТС категорий А (в том числе А1) и B1 отмечается значение (5); для лиц, передвигавшихся на велосипеде – (6), возе – (7), животном – (8), мопеде (9), на средстве индивидуальной мобильности (гироскутеры (10.1), моноколеса (10.2), электросамокаты (10.3), мокики (10.4), скутеры (10.5) (10).

8-деректемеде ЖКО-да зардап шеккен адам туралы мәлімет көрсетіледі: оның ішінде "Белгісіз адам" (3) жәбірленушінің жеке басын куәландыратын мүмкін емес жағдайда толтыруға рұқсат етіледі.
ЖКО-да зардап шеккен адам туралы мәліметтер анықталған жағдайда, әкімшілік полиция бөлімшесі ЖКО-2 ЭАЕҚ-ға дереу өзгерістер енгізеді және барлық жаңа деректерді көрсетіп аумақтық органдарды жазбаша хабардар етеді.
ЖКО-да жарақаттанған және кемінде бір тәулік мерзімде амбулаторлық ем қабылдаған адамның жағдайы медициналық мекеменің құжаттарымен расталады.
9. ЖКО-3 ЭАЕҚ ҚР ҚПК-нің қылмыстық құқық бұзушылықтар және басқа да заң бұзушылықтар жасауға ықпал еткен мән-жайларды жою туралы 200-бабы тәртібінде ұсыну енгізілген әрбір ЖКО-ға толтырылады (бұдан әрі – ұсыну).
1-деректеме ЖКО-1 ЭАЕҚ тиісті деректемесіне ұқсас толтырылады.
2-деректемеде тіркеу органы көрсетіледі.
3-деректеме ЖКО-ның күні туралы санмен белгіленетін мәліметті қамтиды, мысалы, 01.01.2015.
4-деректеме санмен көрсетілетін ұсынуды енгізу күні туралы мәліметті қамтиды.
5-деректемеде ұсынудың шығыс нөмірі толтырылады.
6-деректемеде ұсыну енгізілген ұйымның атауы көрсетіледі.
7-деректеме ұсыну енгізілген ұйымның меншік нысанын қамтиды.
8-деректемеде іс жүргізу кезінде ұсыну енгізілген қылмыстық істің нөмірі толтырылады.
9-деректемеде Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) ЖКО бойынша саралануы көрсетіледі.
10-деректемеде ұсынудың мәні және онда баяндалған шаралар жазылады.
11-14-деректемелерінде ЭАЕҚ-ны толтырып қол қойған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), лауазымы көрсетіледі.
10. ЖКО-4 ЭАЕҚ енгізілген ұсынуға жауап алған әрбір ЖКО-ға толтырылады.
1-деректемеде ЖКО-1 ЭАЕҚ-ның тиісті деректемесіне ұқсас толтырылады.
2-деректемеде тіркеу органы көрсетіледі.
3-деректеме ЖКО болған күні туралы санмен белгіленетін мәліметті қамтиды.
4-деректеме санмен көрсетілетін ұсынуды енгізу күні туралы мәліметтерді қамтиды.
4-деректеме санмен көрсетілетін ұсынуды енгізу күні туралы мәліметтерді қамтиды.
5-деректемеде ұсынудың шығыс нөмірі толтырылады.
6-деректемеде ұсыну енгізілген ұйымның атауы көрсетіледі.
7-деректеме ұсыну енгізілген ұйымның меншік нысанын қамтиды.
8-деректемеде іс жүргізу кезінде ұсыну енгізілген қылмыстық істің нөмірі толтырылады.
9-деректемеде ҚР ҚК-нің ЖКО бойынша саралануы көрсетіледі.
10-деректемеде ұсынудың мәні және онда баяндалған шаралар жазылады.
11-деректемеде ұсынуға қол қойған ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерінің (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) толтырылады.

Реквизит 8 содержит сведения о пострадавшем в ДТП, при этом значение (3) "Неизвестное лицо" подлежит заполнению в случае, когда установить личность пострадавшего не представляется возможным.
При установлении данных о лице, пострадавшем в ДТП, подразделения административной полиции незамедлительно вносят изменения в ЭИУД ДТП-2, о чем письменно уведомляют территориальные органы КПСиСУ с указанием всех обновленных данных.
Состояние лица, раненого в ДТП, которому назначено амбулаторное лечение на срок не менее суток, подтверждается документами медицинских учреждений.
9. ЭУИД ДТП-3 заполняется на каждое ДТП, в отношении которого внесено представление в порядке статьи 200 УПК РК об устранении обстоятельств, способствовавших совершению уголовного правонарушения и других нарушений закона (далее – представление).
Реквизит 1 заполняется аналогично соответствующему реквизиту ЭИУД ДТП-1.
В реквизите 2 указывается орган регистрации.
Реквизит 3 содержит сведения о дате ДТП, которое указывается цифрами: к примеру, 01.01.2015.
Реквизит 4 содержит сведения о дате внесения представления, которое указывается цифрами.
В реквизите 5 заполняется исходящий номер представления.
В реквизите 6 указывается наименование организации, куда внесено представление.
Реквизит 7 содержит форму собственности организации, куда внесено представление.
В реквизите 8 заполняется номер уголовного дела, при производстве которого внесено представление.
В реквизите 9 указывается квалификация Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК) по ДТП.
В реквизите 10 излагается суть представления и меры, изложенные в нем.
В реквизитах 11-14 указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должности сотрудников, подписавших и заполнивших ЭИУД.
10. ЭУИД ДТП-4 заполняется на каждое ДТП, в отношении которого получен ответ на внесенное представление.
Реквизит 1 заполняется аналогично соответствующему реквизиту ЭИУД ДТП-1.
В реквизите 2 указывается орган регистрации.
Реквизит 3 содержит сведения о дате ДТП, которое указывается цифрами.
Реквизит 4 содержит сведения о дате внесения представления, которое указывается цифрами.
В реквизите 5 заполняется исходящий номер представления.
В реквизите 6 указывается наименование организации, куда внесено представление.
7 содержит форму собственности организации, куда внесено представление.
В реквизите 8 заполняется номер уголовного дела, при производстве которого внесено представление.
В реквизите 9 указывается квалификация УК РК по ДТП.
В реквизите 10 излагается суть представления и меры, изложенные в нем.
В реквизите 11 заполняется фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника подразделения органов внутренних дел, подписавшего представление.

12-деректемеде осы ұсыну бойынша қабылданған шешім таңдалады: қаралды (1), қараусыз қалдырылды (2), ішінара қанағаттандырылды (3).
Ұсыну қараусыз қалдырылған жағдайда 13-деректемеде негіздеме көрсетіледі.
14-деректемеде санмен көрсетілетін ұсынуға жауап алынған күн толтырылады.
15-деректемеде ұсынуға жауаптың шығыс нөмірі толтырылады.
16-деректемеде ұсынуды қарау нәтижелері бойынша қабылданған шаралар көрсетіледі.
17, 18-деректемелері ұсынуға жауапқа қол қойған басшының мәліметтерін (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), лауазымы) қамтиды.
19, 20-деректемелері карточканы толтырған ішкі істер органдарының бөлімшесі қызметкерінің мәліметтерін (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), лауазымы) қамтиды.
ЖКО-3 пен ЖКО-4 ЭАЕҚ ұсынулардың графикалық көшірмелері және жауап алған жағдайда, берілген жауаптардың графикалық көшірмелері салынады. Ұсынуды жіберген кезде қылмыстық қудалау органдары ұсынуды орындалу барысын бақылау және оларды қарау нәтижелерін одан әрі толтыру үшін көшірмесін әкімшілік полиция бөлімшелеріне жібереді.
11. Әкімшілік полиция бөлімшелері ЖКО-1 және ЖКО-2 ЭАЕҚ СДТБТ АЖ-ға ЖКО болған сәттен бастап үш тәулік ішінде, ЖКО-3 ЭАЕҚ-ны қылмыстық қудалау органдары ЖКО-ны саралау нәтижелері бойынша СДТБТ АЖ-ға және ұсыну енгізілгеннен кейін үш тәулік ішінде енгізеді. ЖКО-4 ЭАЕҚ әкімшілік полиция бөлімшелері енгізілген ұсыныстарға жауап алу нәтижелері бойынша үш тәулік өткеннен кейін енгізеді.
12. ЭАЕҚ мәліметтерін СДТБТ-ға енгізудің нақтылығын, толықтығын және уақтылығын әкімшілік полиция бөлімшелерінің, қылмыстық қудалау органдарының лауазымды адамдары ЖКО материалдары бойынша олар қабылдаған процестік шешімдерге сәйкес қамтамасыз етеді.
13. Әкімшілік полиция бөлімшелері ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 1-күніне медициналық мекемелермен қосылып, ЖКО-да жарақаттанған немесе қаза болған адамдар туралы мәліметтерді салыстырып-тексеруін ұйымдастырады, осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес есепті кезеңнен кейінгі айдың 2-күніне орай ҚСжАЕК-нің аумақтық органына берілетін салыстырып-тексеру актісін дайындайды.
14. Медициналық ұйымдар (мекемелер) меншік түріне қарамастан қаза болған адамдар туралы жол полициясы органдарына, ал ауылдық өңірлерде ішкі істер органдарына дереу жазбаша немесе телефонограммамен:
тұрғылықты орны немесе ЖКО болған орны бойынша немесе медициналық көмек үшін жеткізілген, сонымен қатар басқа да медициналық ұйымдарға бағытталған ЖКО-да жарақаттанған адамдар туралы;
ЖКО болған күннен бастап отыз күн ішінде қаза болған адамдар туралы хабарлайды.

В реквизите 12 выбирается решение, принятое по данному представлению: рассмотрено (1), оставлено без рассмотрения (2), удовлетворено частично (3).
В случае оставления представления без рассмотрения в реквизите 13 указывается основание.
В реквизите 14 заполняется дата получения ответа на представление, которое указывается цифрами.
В реквизите 15 заполняется исходящий номер ответа на представление.
В реквизите 16 указываются принятые меры по результатам рассмотрения представления.
Реквизиты 17, 18 содержат сведения руководителя, подписавшего ответ на представление (фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность).
Реквизиты 19, 20 содержат сведения сотрудника подразделения органов внутренних дел, заполнившего карточку (фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность).
В ЭУИД ДТП-3 и ДТП-4 вкладываются графические копии представлений и в случае получения ответа, графические копии данных ответов. При направлении представления органы уголовного преследования направляют копию в подразделения административной полиции для контроля хода исполнения представления и дальнейшего заполнения результатов их рассмотрения.
11. Подразделения административной полиции вводят ЭИУД ДТП-1 и ДТП-2 в ЕРДР в течение трех суток с момента ДТП, ЭУИД ДТП-3 - органы уголовного преследования в ЕРДР по результатам квалификации ДТП и в течение трех суток после внесения представления. ЭУИД ДТП-4 вводятся подразделениями административной полиции по истечении трех суток по результатам получения ответа на внесенное представление.
12. Достоверность, полноту и своевременность ввода сведений ЭИУД в ЕРДР обеспечивают должностные лица подразделений административной полиции, органов уголовного преследования согласно принятым им процессуальным решениям по материалам ДТП.
13. Подразделения административной полиции ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, организуют с организациями здравоохранения сверку сведений о раненых и погибших в ДТП, с составлением акта сверки по форме согласно приложению 3 к настоящей Инструкции, который к 2 числу месяца, следующего за отчетным, предоставляется в территориальный орган КПСиСУ.
14. Организации здравоохранения немедленно сообщают письменно или телефонограммой в подразделения административной полиции, а в сельских регионах – в органы внутренних дел:
о раненых в ДТП, обратившихся по месту жительства либо по месту ДТП или доставленных для оказания медицинской помощи, в том числе направленных в другие медицинские организации;
о лицах, смерть которых наступила в течение тридцати суток с момента ДТП.

3-тарау. ЭАЕҚ-ға түзетулер енгізу
15. ЭАЕҚ-ға әкімшілік полиция бөлімшелері қол қойғаннан кейін өзгертулер енгізуге тыйым салынады.
16. СДТБТ-да ЭАЕҚ деректемелерін түзетуді әкімшілік полиция бөлімшелері мынадай негіздер бойынша жаңа ЖКО анықталған (есепке алынбаған) сәттен бастап 24 сағат ішінде:
ҚСжАЕК-нің аумақтық органының ақпараты бойынша салыстырып-тексеру, мониторинг нәтижелері бойынша деректердің дұрыс еместігі расталған;
егер жарақаттанған адам қаза болғандар санатына ауыстырылған;
медициналық ұйымдармен салыстырып-тексеру жүргізген кезде басқа да жарақаттанғандар анықталған;
ЖКО орнынан жасырынған адамдар анықталған;
денсаулығына келтiрiлген залал ауырлығын анықтау бойынша сот-медициналық сараптама қорытындысын алған жағдайда жүргізеді.
Енгізілген түзетулер туралы дереу ай сайын келесі айдың 2-күніне дейін СДТБТ АЖ-ға енгізілген түзетулердің негізділігін тексеретін ҚСжАЕК-нің аумақтық органы жазбаша хабардар етіледі.
17. Егер осы жаңа (есептелмеген) ЖКО туралы деректерді енгізу түзетулері салдарынан бұрынғы есептік кезеңдерде бұрмалаушылықтар туындаса, онда ҚСжАЕК-нің аумақтық органы есептілікке түзетулер енгізу туралы қажетті құжаттарды 24 сағаттан кешіктірмей ҚСжАЕК-ке жібереді.
4-тарау. Есепті қалыптастыру
18. Есеп бір бөлімнен тұрады және адамдардың жарақаттануына немесе қаза болуына әкеп соққан ЖКО туралы өңірлер бойынша деректерді көрсетеді.
19. Есепке мынадай жағдайда жасалған ЖКО туралы мәліметтер қосылмайды:
автокөлік немесе мотоцикл спорты бойынша іс-шаралары (жарыс, дайындық) кезінде көрермендер, қатысушылар және спорттық іс-шарада қызмет көрсетушілер жарақаттанған кезде;
КҚ, адамдарды немесе жүкті тасымалдаумен қатысты емес технологиялық өндірістік операцияларды (трашнтарды тығыздау, ауылшаруашылық жұмыстары, жүктеу-түсіру жұмыстары, тіреуіштер) орындау кезінде;
табиғи апаттар нәтижесінде;
КҚ қауіпсіздік және жұмыс техникасын бұзу нәтижесінде (іске қосу арқылы қозғалтқышты ол қосылған кезде қосу, тетіктердің, құрылғылардың қосылып-ағытылуы кезінде);
өз-өзіне қол жұмсау және есi дұрыс еместiк күйінде жасалған әрекеттерге байланысты;
қасақана өмірге немесе денсаулыққа қолсұғушылық немесе мүліктік зақым келтіру мақсатында жасау нәтижесінде;
жолдан тыс жерде;
жол қозғалысына қатысушының кенеттен денсаулығының нашарлап кетуі себебінен толығымен жағдайды бақылау қабілетінен айырылу нәтижесінен (автокөлікпен жүру уақытында жүргізушінің жүрегінің тоқтап қалуы, жол жүру аумағына эпилепсияға шалдыққан адамның құлауы және ұқсас жағдайлар), жолаушыларды, багажды, жүкті жиі немесе сирек тасымалдаушы, оның ішінде сапар алдындағы және сапардан кейінгі медициналық қарау таралатын қауіпті жүкті тасымалдау кезінде.

Глава 3. Внесение корректировок в ЭИУД
15. Не допускается внесение изменений в ЭИУД после их подписания ЭЦП подразделениями административной полиции.
16. Корректировка реквизитов ЭИУД в ЕРДР производится подразделением административной полиции в течение 24 часов с момента установления новых (неучтенных) ДТП по следующим основаниям:
по информации территориального органа КПСиСУ по результатам сверок, мониторингов, проверок при подтверждении недостоверности данных;
в случае, когда раненый перешел в категорию погибших;
при выявлении дополнительных пострадавших при сверке с медицинскими организациями;
при установлении лиц, скрывшихся с места ДТП;
при получении заключения судебно-медицинской экспертизы по определению степени тяжести причиненного вреда здоровью.
О внесенных корректировках незамедлительно в письменной форме уведомляется территориальный орган КПСиСУ, который ежемесячно, до 2 числа следующего месяца, проводит проверку обоснованности внесенных в ЕРДР корректировок.
17. Если корректировки, внесение сведений о новых (неучтенных) ДТП повлекли искажение отчета предыдущих отчетных периодов, территориальный орган КПСиСУ не позднее 24 часов направляет в КПСиСУ рапорт о внесении соответствующих корректировок в отчет.
Глава 4. Формирование отчета
18. Отчет состоит из одного раздела и отражает данные о ДТП, повлекших ранение или гибель людей с разбивкой по регионам.
19. В отчет не включаются сведения о ДТП, совершенных:
во время проведения мероприятий по автомобильному или мотоциклетному спорту (соревнования, тренировки), когда пострадали зрители, участники и персонал, обслуживающий спортивные мероприятия;
при выполнении ТС технологических производственных операций, не связанных с перевозкой людей или грузов (прокладка траншей, производство сельскохозяйственных работ, лесозаготовка, погрузочно-разгрузочные работы, установка мачт, опор);
в результате стихийных бедствий;
вследствие нарушения правил техники безопасности и эксплуатации ТС (запуск двигателя при включенной передаче, при сцепке-расцепке ТС, механизмов, приспособлений);
в связи с попыткой покончить жизнь самоубийством или действиями, совершенными в состоянии невменяемости;
в результате умышленных посягательств на жизнь и здоровье граждан или действий, направленных на причинение имущественного ущерба;
вне дорог;
по причине внезапного резкого ухудшения здоровья участника дорожного движения, в результате которого он полностью лишился возможности контролировать свои действия (остановка сердца у водителя во время движения транспорта, падение на проезжую часть больного эпилепсией и другие аналогичные случаи), за исключением водителей транспортных средств, работающих на маршрутах регулярных и нерегулярных перевозок пассажиров, багажа, грузов, в том числе опасных грузов, на которых распространяется требование о предрейсовом и послерейсовом медицинском осмотре.

5-тарау. Есепті қалыптастыру мерзімдері
20. Есеп ЖКО болған күнінен, ай сайын өсу қорытындысымен құрастырылады. ҚСжАЕК-нің аумақтық органдары көрсеткіштерді СДТБТ АЖ-да растайды.
21. ҚСжАЕК республика бойынша жинақталған есепті құрайды, оған ҚСжАЕК Төрағасы немесе оны алмастыратын лауазымды адам қол қояды және ол жинақталған есепті келесі есептік кезеңдегі айдың 6-күніне дейін Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Ішкі істер және Дденсаулық сақтау министрліктеріне жолдайды.
Егер мерзімнің аяқталуы мереке (демалыс күндері, мереке) күніне келген жағдайда, онда одан кейінгі бірінші жұмыс күні мерзімнің соңғы күні болып деп есептеледі.
"Адамдардың
жарақаттануларына
немесе қаза болуларына әкеп
соққан жол көлік оқиғалары
туралы" есепті қалыптастыру
нұсқаулығына
1-қосымша
Нысан
Жол-көлік оқиғасын есепке алу карточкасы (ЖКО-1)
1. Карточканың нөмірі /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
Тіркеу органы _________________________________________________
2. Бастапқы тіркеу: Мағлұмат есеп кітабы (1), Әліпбилік журнал (2), кіріс құжаттарын есепке алу журналы (3), басқа да көздер (4), № ___________ "_____" _______________ 20_____ жылы.
3. Жол-көлік оқиғасы (одан әрі - ЖКО) болған күн: "__" ________ 20__ жыл
4. ЖКО болған апта күні: Дүйсенбі (1), Сейсенбі (2), Сәрсенбі (3), Бейсенбі (4), Жұма (5), Сенбі (6), Жексенбі (7).
5. ЖКО болған тәулік: "_____" сағат "_____" минут
6. ЖКО болған орын: елді мекен (1), елді мекен атауы __________________,
көше атауы_________________; халықаралық, республикалық маңызы бар жол бойында (2), облыстық, аудандық маңызы бар жол бойында (3), қоршалған және қорғалатын аумақта (4), қозғалысқа арналмаған аумақтарда (5).
6.1. Километр, метр, тасжол № ____________________________________
6.2. Көше, жол элементтері,: көпір (жол өтпесі) (01), виадук (02), эстакада (03), қоғамдық көліктің тоқтайтын аймағы (04), реттелетін жаяу жүргіншілерге арналған жол (05), реттелмейтін жаяу жүргіншілерге арналған жол (06), реттелетін көше қиылысы (07), реттелмейтін көше қиылысы (08), шлагбаум қойылған теміржол өткелі (09), шлагбаум қойылмаған теміржол өткелі (10), айналмалы қозғалыс (11).
7. Жол шарттары: жол жабынының түрі - дымқыл (01), қар басқан (02), мұз қатқан (03), жол жөндеу кезінде (04), құрғақ (05), ластанған (06), жаңадан төселген (07), жеңіл-желпі өңдеу (тайғақтыққа қарсы материалмен өңделген) (08);
жарықтық: күндіз (09), ымырт уақыты (10), түнде (11);
қараңғы уақытта сырттағы жарық: қосылған (12), қосылмаған (13), жарық жоқ (14).

Глава 5. Сроки формирования отчета
20. Отчет формируется по дате совершения ДТП, ежемесячно, с нарастающим итогом. Показатели отчета подтверждаются территориальным органом КПСиСУ онлайн в ЕРДР.
21. КПСиСУ формирует сводный отчет по республике, который подписывается Председателем КПСиСУ и направляет в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан, в министерства внутренних дел и здравоохранения Республики Казахстан к 6 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним рабочий день.
Приложение 1 к Инструкции
по формированию отчета
"О дорожно-транспортных
происшествиях, повлекших
гибель или ранение люде"
форма
Карточка учета дорожно-транспортного происшествия (ДТП-1)
1. Номер карточки /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
Орган регистрации _____________________________________________.
2. Первоначальная регистрация: Книга учета информации (1); Алфавитный журнал (2); Журнал учета входящей корреспонденции (3); другие источники (4); № ___ "__" _____ 20__ года
3. Дата совершения ДТП: "__" _____ 20__ года
4. День недели совершения ДТП: понедельник (1), вторник (2), среда (3), четверг (4), пятница (5), суббота (6), воскресенье (7).
5. Время совершения ДТП: "_____" часов "_____" минут
6. Место совершения ДТП: в населенном пункте (01) наименование населенного пункта _______________, улица _________________; на дороге международного, республиканского значения (2); на дороге областного, районного значения (3); на огороженных и охраняемых территориях (4); на территориях, не предназначенных для сквозного движения (5).
6.1. Километр, метр, № трассы __________________________________.
6.2. Элементы улицы, дороги: мост (путепровод) (01), виадук (02), эстакада (03), зона остановки общественного транспорта (04), регулируемый пешеходный переход (05), нерегулируемый пешеходный переход (06), перекресток регулируемый (07), перекресток нерегулируемый (08), железнодорожный переезд со шлагбаумом (09), железнодорожный переезд без шлагбаума (10), круговое движение (11).
7. Дорожные условия: поверхность - мокрая (01), заснеженная (02), обледеневшая (03), ремонт дорог (04), сухая (05), загрязненная (06), свежеуложенная (07), поверхностная обработка (в том числе противогололедным материалом) (08);
освещенность: день (09), сумерки (10), ночь (11);
в темное время наружное освещение: включено (12), не включено (13), отсутствует (14).

7.1. Жол торабында анықталған кемшіліктер: тайғақ жабын (01), тегіс емес жабын (02), жолдың дағдылылығы (03), ойымдар (04), жол жиегінің қанағаттандырмайтын жағдайы (05), жол өтпесі қаранымының жол кеңдігіне сәйкес келмеуі (06), теміржол өткелінің ұсынылған талаптарға сай келмеуі (07), ағаштар (08), жарықтандыру шамдарының тірегі (қағып өту, көру мүмкіндігі шектеулі болған жағдайда) (09), жаяужолдың жоқтығы (10), жаяу жүргіншілерге арналған жолдың жоқтығы (11), қауіпті өңірлерде қоршаудың болмауы (12), жол бөлігінің жеткіліксіз жарықтандырылуы (13), жұмыс өндірісі орындарында қоршаудың және белгі беру құралдарының болмауы (14), жол белгілерінің жоқтығы немесе олардың дұрыс қолданылмауы (15), жол қозғалысын қамтамасыз ететін техникалық құралдардың ақауы немесе олардың нашар көрінуі (16), ол белгілеуінің жоқтығы немесе оның нашар көрінуі (17), өзге жағдай (18), жоқтығы (19).
7.2. Ауа-райы жағдайлары: ашық (1), бұлтты (2), тұман (3), жауын (4), қар (5).
7.3. Жолда қозғалыс жолақтарының жалпы саны: ____
7.4. Учаскедегі жылдамдық шектелуі: ___
8. ЖКО түрі: қарсы соқтығысу (1), бүйірімен соқтығысу (2), жол-жөнекей соқтығысу (3), жолаушының құлауы (4), аударылу (5), тоқтап тұрған көлік құралын қағып өту (одан әрі – КҚ) (6), кедергілерді қағып өту (7), жаяу жүргіншіні қағып өту(8); велосипед жүргізушісін қағып өту (9), жегін көлікті қағып өту (10); жануарды қағып өту (11), басқа да оқиға түрлері (12), мопед жүргізушісін қағып өту (13), жеке мобильділік құралдардың (гироскутерлер (14.1), монодөңгелектер (14.2), электросамокаттар (14.3), мокиктер (14.4), скутерлер (14.5) жүргізушісін қағып өту (14).
9. Жол қозғалысы қағидаларын бұзу (одан әрі – ЖҚЕ): ЖҚЕ немесе жол белгілерімен белгіленген жылдамдықтан асыру (01), қызыл жарық немесе реттеушінің белгі беруіне бағынбау (02); жол белгілері мен белгі қою талаптарын сақтамау (03); жаяу жүргіншілер немесе басқа жол пайдаланушыларға қозғалыстағы басымдылықты ұсынбау (04); жолаушыларды тасымалдау қағидаларын сақтамау (05); жүк тасымалдары (06); КҚ бағыттарын тоқтату (07), тұрғын аудандардағы қозғалыс (08), сүйрету (09); басқа да ЖҚҚ-ның талаптарын өрескел бұзушылықтар (10); жол қиылыстарынан өту немесе жолдың жүру бөлігін қиып өту қағидаларын бұзу (11); маневр жасау (12); КҚ-нің жолдың жүріс бөлігінде орналасуы (13); қарама-қарсы жол қозғалысы сызығына шығу, немесе басып озу (14); аялдамалар немесе КҚ тұрақтары (15); жүру кезінде артықшылық құқықтары берілген КҚ кедергісіз жүру мүмкіндігін беру (16); жарық беру құралдарын қолдану (17); төтенше дабылдарды пайдалану (18); жол қозғалысы қатысушысы төтенше жағдайға әкеп соққан ЖҚЕ қағидаларын бұзу (19); теміржол өткелдерінен өту (20); ара-қашықтықты сақтамау (21); жол қозғалысы қауіпіне әкеле алатын жағдайлардан қашу мақсатында КҚ ауру және шаршаған күйде жүргізу (22); алкогольдік, есірткілік және (немесе) уытқұмарлықты масаң күйінде КҚ жүргізу (23); КҚ жүргізушілердің жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету ережелерiн бұзу (24);
жүргізушінің тыйым салынатын ЖКО байланысты міндеттерді орындамауы (26); жаяу жүргіншілермен ЖҚҚ бұзудың басқа да түрлері (27).

7.1. Зафиксированные недостатки улично-дорожной сети: скользкое покрытие (01); неровное покрытие (02), колейность (03), выбоины (04), неудовлетворительное состояние обочины (05), несоответствие габарита путепровода ширине дороги (06), несоответствие железно-дорожного переезда предъявляемым требованиям (07), деревья (08), опоры светильников (в случаях наезда, ограничения видимости) (09), отсутствие тротуаров (10), отсутствие пешеходных дорожек (11), отсутствие ограждений на опасных участках (12), недостаточное освещение проезжей части (13), отсутствуют ограждения и сигнализации в местах производства работ (14), отсутствие дорожных знаков, либо неправильное их применение (15), неисправность технических средств организации дорожного движения, или плохая их видимость (16), отсутствие дорожной разметки, или плохая ее видимость (17), иные условия (18), отсутствуют (19).
7.2. Погодные условия: ясно (1), пасмурно (2), туман (3), дождь (4), снег (5).
7.3. Общее число полос движения на дороге: ____
7.4. Ограничение скорости на участке: ____
8. Вид ДТП: лобовое столкновение (1), боковое столкновение (2), попутное столкновение (3), падение пассажира (4), опрокидывание (5), наезд на стоящее транспортное средство (далее – ТС) (6), наезд на препятствие (7), наезд на пешехода (8), наезд на велосипедиста (9), наезд на гужевой транспорт (10), наезд на животное (11), иные виды происшествий (12), наезд на водителя мопеда (13), наезд на средство индивидуальной мобильности (гироскутеры (14.1), моноколеса (14.2), электросамокаты (14.3), мокики (14.4), скутеры (14.5) (14).
9. Нарушение Правил дорожного движения (далее - ПДД): превышение скорости, установленной ПДД или дорожными знаками (01); проезд на запрещающий сигнал светофора или на запрещающий жест регулировщика (02); несоблюдение требований, предписанных дорожными знаками или разметкой проезжей части дороги (03); непредоставление преимущества в движении пешеходам или иным участникам дорожного движения (04); несоблюдение правил перевозки пассажиров (05); перевозки грузов (06); остановок маршрутных ТС (07), движения в жилых зонах (08), буксировки транспортных средств (09); другие грубые нарушения ПДД (10); нарушение правил проезда перекрестков или пересечение проезжей части дороги (11); маневрирования (12); расположения ТС на проезжей части дороги (13); встречного разъезда, или обгона (14); остановки или стоянки ТС (15); непредоставление преимущества в движении транспортному средству оперативных и специальных служб с включенными специальными световыми и звуковыми сигналами (16); пользования внешними световыми приборами (17); применения аварийной сигнализации (18); нарушение участником дорожного движения ПДД, повлекшее создание аварийной обстановки (19); проезда железнодорожных переездов (20); несоблюдение дистанции (21); управление ТС водителем в болезненном или утомленном состоянии, ставящем под угрозу безопасность дорожного движения (22); управление ТС водителем, находящимся в состоянии алкогольного, наркотического и (или) токсикоманического опьянения (23); нарушение водителями ТС установленных правил обеспечения безопасности дорожного движения (24); невыполнение водителем обязанностей в связи с ДТП (25); управление ТС с неисправностями, с которыми запрещена их эксплуатация (26); нарушение правил движения пешеходами и иными участниками дорожного движения (27).

10. ЖКО қатысқан көлік құралдарының саны: _________________________
11. КҚ туралы мәліметтер:
№ КҚ
р/с
КҚ санаты
Рөлді басқарудың орналасуы (оң/сол)
Мемлекеттік тіркеу нөмірі
Шанақ №
КҚ маркасы, моделі, шығарылған жылы
Шығарылған жылы
Жүргізушінің тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) (бұдан әрі - ТАӘА)
Жүргізуші жасы
КҚ санатымен жүргізу құқығы (бар\ құқығынан айырылған \ жоқ)
Жүргізуші куәлі гінің №, берілген күні
ЖКО орнынан жасырынған кетті (жоқ \ иә)
Жолаушылар саны
12. ЖКО фабуласы: ________________________________________________________
13. Саны: жарақаттанғандар ____________, қаза болғандар _____________
13-1. Медициналық қызметтің шақыру уақыты:___.
13-2. Медициналық қызметтің келу уақыты:___.
14. ЖКО-ға кінәлі қатысушысы: жүргізуші (1); жаяу жүргінші (2); ЖКО орнынан жасырынған (3); кәмелет жасқа толмаған (4), шетел азаматы /азаматтығы жоқ адам (5), жол қызметі (6), жөндеу және құрылыс жұмыстарын жүргізетін мердігерлер (7), коммуналдық қызмет (8), велосипед жүргізушісі (9), мопед жүргізушісі (10), жеке мобильділік құралдардың (гироскутерлер (11.1), монодөңгелектер (11.2), электросамокаттар (11.3), мокиктер (11.4), скутерлер (11.5) жүргізушісі (11).
14.1. ЖКО-ға кінәлі адамның жай-күйі: масаң күйде болуы, масаң күйде болмауы (1), алкогольдік масаң (2), есірткілік масаң (3), уытқұмарлық масаң (4); денсаулығының күрт нашарлануы (5), үздіксіз жол жүру уақыты (6).
14.2. Кінәлі жаяу жүргіншінің Т.А.Ә (бар болған жағдайда):
14.3. Туған күні ____________, ЖКО кезіндегі жасы ____, кінәлі жүргізуші немесе жаяу жүргіншілердің жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), кінәлі жүргізуші, жүргінші жынысы___: ___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/.
15. Карточканы толтырған әкімшілік полиция бөлімшесінің қызметкерінің Т.А.Ә (бар болған жағдайда) және лауазымы_______________________________________________________
16. ЖКО туралы қабылданған шешім: әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс бойынша хаттама нөмірі; ___________________________ немесе СДТБТ _________________________, заңының _______________________________________________________ тармақ, бөлім, бап.
"Адамдардың
жарақаттануларына
немесе қаза болуларына әкеп
соққан жол көлік оқиғалары
туралы" есепті қалыптастыру
бойынша нұсқаулығына
2-қосымша
Нысан
"Жол көлік оқиғасы салдарынан жарақаттанған немесе қаза болған адам туралы карточка" (ЖКО-2)
1. Карточка нөмірі /___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/
2. ЖКО болған күн "____" ________________ 20___ жыл "___" "_____" сағат "_____" минут.
3. ЖКО болған апта күні: Дүйсенбі (1), Сейсенбі (2), Сәрсенбі (3), Бейсенбі (4), Жұма (5), Сенбі (6), Жексенбі (7).

10. Количество ТС, участвовавших в ДТП: _______________________.
11. Сведения о ТС:
№ ТС п/п
Категория ТС
Расположение рулевого управления правое\ левое
Государственный регистрационный №
№ кузова
Марка, модель ТС
Год выпуска
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее - Ф.И.О.) водителя
Возраст водителя
Право управления данной категорией ТС (имеет \ не имеет \ лишен водительских прав)
№ водительского удостоверения, дата выдачи
Скрылся с места ДТП (да\ нет)
Количество пассажиров
12. Фабула ДТП: _____________________________________________
____________________________________________________________.
13. Количество: раненых ______, погибших ______.
13-1. Время вызова медицинских служб _________.
13-2. Время прибытия медицинских служб _______.
14. Виновный участник ДТП: водитель (1), пешеход (2), скрывшийся с места ДТП (3), несовершеннолетний (4), иностранец/лицо без гражданства (5), дорожные службы (6), подрядчики, осуществляющие ремонтные и строительные работы (7), коммунальные службы (8), велосипедист (9), водитель мопеда (10), водитель средства индивидуальной мобильности (гироскутеры (11.1), моноколеса (11.2), электросамокаты (11.3), мокики (11.4), скутеры (11.5) (11).
14.1. Состояние виновника ДТП: отсутствие признаков опьянения, трезвый (1); алкогольное опьянение (2); наркотическое опьянение (3); токсикоманическое опьянение (4); резкое ухудшение здоровья (5); время непрерывного нахождения в пути (6).
14.2. Ф.И.О. (при его наличии) виновного пешехода ________________________________________________________________
14.3. Дата рождения ____________, возраст на момент ДТП ____, индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), пол, виновного водителя, пешехода: ___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/.
15. Ф.И.О. (при его наличии), должность сотрудника подразделения административной полиции, заполнившего карточку
________________________________________________________________.
16. Решение, принятое по данному ДТП: номер протокола по делу об административном правонарушении __________________________ либо ЕРДР __________________________, пункт, часть, статья закона
Приложение 2 к Инструкции
по формированию отчета
"О дорожно-транспортных
происшествиях, повлекших
гибель или ранение людей"
Форма
Карточка на лицо, раненое или погибшее в дорожно-транспортном происшествии (ДТП-2)
1. Номер карточки /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
2. Дата и время суток совершения ДТП "___" __________ 20__ года "___" час. "___" минут.
3. День недели совершения ДТП: понедельник (1), вторник (2), среда (3), четверг (4), пятница (5), суббота (6), воскресенье (7).

4. Зардап шегуші орын алған көлік құралының (бұдан әрі – КҚ) реттік нөмірі (№ ЖКО-1 карточкасының 11-тармағына сәйкес КҚ нөмірлеу, жаяу жүргіншілер және қозғалыстың өзге қатысушылары үшін "0" қойылады): "__".
5. ЖКО қатысушысы: жаяу жүргінші (1); КҚ көлік жүргізушісі (А, В1, велосипед, тасымал санаттарын, жүргізушісін жеке мобильділік құралдарын (гироскутерлер, монодөңгелектер, электросамокаттар, мокиктер, скутерлер) қоспағанда) (2); B1санатынан басқа B, C санаттағы жолаушы К) (3); D, DE, Tm, Tb санаттағы КҚ жолаушысы (4); А, B1 санаттағы КҚ қозғалған адам (5); велосипедте (6); тасушы (7); жануар тасымалы (8), мопедтте (9), жеке мобильділік құралдардың (гироскутерлер (10.1), монодөңгелектер (10.2), электросамокаттар (10.3), мокиктер (10.4), скутерлер (10.5) (10) жүргізушісі.
7. Қауіпсіздік белбеуі/дулыға: тағылған (1)/киілген (2), тағылмаған (3)/киілмеген (4), анықталмаған (5), көзделмеген (6).
7.1. Баланы ұстап тұруға арналған құрылғының болуы: бар (1), жоқ (2), оның ішінде баланы ұстап тұру құрылғысының белбеуі тағылған (3), тағылмаған (4), анықталмаған (5); көзделмеген (6).
7.2. Қауіпсіздік жастықтарының болуы: бар (1), жоқ (2), оның ішінде қауіпсіздік жастықтары: жұмыс істеді (3), жұмыс істеген жоқ (4).
7.3. КҚ жолаушысының орналасқан жері: орын анықталмаған (1), алдыңғы орында (2), сол жақ артқы орында (3), оң жақ артқы орында (4), артқы орынның ортаңғы бөлігінде (5), бесік арбада (6), тұру күйінде (7).
8. ЖКО-да зардап шеккен адам туралы мәлімет: жарақаттанған (1), қаза болды (2), оның ішінде белгісіз адам (3).
8.1. Қаза болды: ЖКО болған орнында (1), аурухана жолында (2), ауруханада (3), басқа (4)
9. ЖКО-да зардап шеккен адамның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда):
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
10. Жынысы: ер адам (1), әйел адам (2).
11. Туған күні "___"___________ 20__ жылғы және ЖКО зардап шеккен адамның ЖСН
___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/
12. Азаматтығы: Қазақстан Республикасының азаматы (1), шетел азаматы (3), азаматтығы жоқ адам (4).
13. Жасы: 6 жасқа дейін (1), 7-13 жас (2), 14-17 жас (3), 18-20 жас (4), 21-29 жас (5), 30-39 жас (6), 40-49 жас (7), 50-59 жас (8), 60 жас және жоғары (9).
13.1. Әлеуметтік мәртебесі: әскери қызметкер (1), зейнеткер (2), жұмысшы (3), мемлекеттік қызметкер (4), құқық қорғау органдарының қызметкері (5), жұмыссыз (6), студент (7), басқалар (8).
14. Карточканы толтырған әкімшілік полиция бөлімшесі қызметкерінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және лауазымы
________________________________________________________________________________
15. Медициналық мекеме атауы: _________________________________________________
16. Зардап шеккен адамның медициналық мекемеге келіп түскен күні: "___" ___ 20_ жылы.
17. Денсаулық келген залал: жеңіл (1), орташа ауырлықта (2), ауыр (3), анықталмаған (4)

4. Порядковый номер (далее – ТС), в котором находился пострадавший (согласно нумерации ТС, указанной в пункте 11 ЭИУД ДТП-1, для пешеходов или иных участников движения проставляется "0"): "___".
5. Участник ДТП: пешеход (1); водитель ТС (кроме, категорий А, B1, велосипеда, воза, мопеда и средства индивидуальной мобильности (гироскутеры, моноколеса, электросамокаты, мокики, скутеры) (2); пассажир ТС категорий B, C, кроме B1 (3); пассажир ТС категорий D, DE, Tm, Tb (4); лицо, передвигавшееся на ТС категорий А, B1 (5); велосипеде (6); возе (7); животном (8); мопеде (9); на средстве индивидуальной мобильности (гироскутеры (10.1), моноколеса (10.2), электросамокаты (10.3), мокики (10.4), скутеры (10.5) (10).
6. Ремень безопасности\шлем: пристегнут (1), одет (2), не пристегнут (3), не одет (4), не определено (5), не предусмотрено (6).
7. Наличие детского удерживающего устройства: есть (1), нет (2), при этом, ремень детского удерживающего устройства: пристегнут (3), не пристегнут (4); не определено (5); не предусмотрено (6).
8 Наличие подушек безопасности: есть (1), нет (2), при этом, подушки безопасности: сработали (3), не сработали (4).
9. Местонахождение пассажира в ТС: место не определено (1), на переднем сиденье (2), на левых задних сиденьях (3), на правых задних сиденьях (4), в средней части задних сидений (5), коляска (6), стоя (7).
10. Сведения о пострадавшем в ДТП: ранено (1), погибло (2), в том числе неизвестное лицо (3).
11. Смерть наступила: на месте ДТП (1), по дороге в больницу (2), в больнице (3), иное (4).
12. Ф.И.О. (при его наличии) пострадавшего в ДТП:
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
13. Пол: мужской (1), женский (2).
14. Дата рождения "___" ___________ 20__ года и ИИН пострадавшего в ДТП ___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/
15. Гражданство: гражданин Республики Казахстан (1), иностранец (3), лицо без гражданства (4).
16. Возраст: до 6 лет (1), 7-12 лет (2), 13-17 лет (3), 18-20 лет (4), 21-29 лет (5), 30-39 лет (6), 40-49 лет (7), 50-59 лет (8), 60 лет и старше (9).
17. Социальный статус: военнослужащий (1), пенсионер (2), рабочий (3), государственный служащий (4), сотрудник правоохранительных органов (5), безработный (6), студент (7), иные (8), школьник (9), сотрудник специальных органов (10), лицо с инвалидностью (11).

18. Медициналық көмектің көлемі: алғашқы медициналық көмек көрсетілді (1), ауруханаға жатқызылды(2), ауруханаға жатқызудан бас тарту (3), медициналық көмектен бас тарту (4).
"Адамдардың
жарақаттануларына немесе
қаза болуларына әкеп соққан
жол көлік оқиғалары туралы"
есепті қалыптастыру бойынша
нұсқаулығына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 200-бабы тәртібінде енгізілген ұсынуларды есепке алу карточкасы (ЖКО-3)
1. Карточканың нөмірі /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
2. Тіркеу органы _________________________________________________
3. ЖКО жасалған күні мен уақыты "___" __________ 20__ жыл "_ _ _" сағат "___" минут.
4. Ұсынуды енгізу күні "___" __________ 20__ жауап:
5. Ұсынудың шығыс нөмірі _________________________________________________
6. Ұсыну енгізілген ұйымның атауы __________________________________________
7. Ұсыну енгізілген ұйымның меншік нысаны __________________________________
8. Іс жүргізу кезінде ұсыну енгізілген қылмыстық істің нөмірі ____________________
9. Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің саралануы ________________ тармақ, бөлім, бап.
10. Ұсынуда баяндалған шаралар: (шаралар белгілері).
11. Ұсынуға қол қойған ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) __________________________________________________________
12. Ұсынуға қол қойған ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерінің лауазымы _____
_____________________________________________________________________________
13. Карточканы толтырған ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) ____________________________________________________________
14. Карточканы толтырған ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерінің лауазымы
_______________________________________________________________
"Адамдардың
жарақаттануларына
немесе қаза болуларына әкеп
соққан жол көлік оқиғалары
туралы" есепті қалыптастыру
нұсқаулығына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 200-бабы тәртібінде енгізілген қаралған ұсынулардың шешімдерін есепке алу карточкасы (ЖКО-4)
1. Карточканың нөмірі/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/.

18. Ф.И.О. (при его наличии), должность сотрудника подразделения административной полиции, заполнившего карточку _______________________________________________
19. Наименование медицинской организации __________________________________
20. Дата поступления/обращения пострадавшего в медицинскую организацию "__" _________ 20__ года.
21. Причиненный здоровью вред: легкий (1), средней тяжести (2), тяжкий (3), не определен (4).
22. Объем оказанной медицинской помощи: оказана первая медицинская помощь (1), госпитализирован (2), отказ от госпитализации (3), отказ от медицинской помощи (4).
Приложение 3 к Инструкции
по формированию отчета
"О дорожно-транспортных
происшествиях, повлекших
гибель или ранение людей"
форма
Карточка учета представлений, внесенных в порядке
статьи 200 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (ДТП-3)
1. Номер карточки /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
2. Орган регистрации_____________________________________________
3. Дата и время совершения ДТП "___" __________ 20__ года "___" часов "___" минут
4. Дата внесения представления "___" __________ 20__ года.
5. Исходящий номер представления __________________________________________
6. Наименование организации куда внесено представление _______________________
__________________________________________________________________________
7. Форма собственности организации куда внесено представление _________________
8. Номер уголовного дела при производстве которого внесено представление __________________________
9. Квалификация Уголовного кодекса Республики Казахстан ________ пункт, часть, статья.
10. Меры, изложенные в представлении: (признаки мер).
11. Ф.И.О. (при его наличии) сотрудника подразделения органов внутренних дел, подписавшего представление __________________________________________________
12. Должность сотрудника подразделения органов внутренних дел, подписавшего представление________________________________________________________________
13. Ф.И.О. (при его наличии) сотрудника подразделения органов внутренних дел, заполнившего карточку _________________________________________________________
14. Должность сотрудника подразделения органов внутренних дел, заполнившего карточку
Приложение 4 к Инструкции
по формированию отчета
"О дорожно-транспортных
происшествиях, повлекших
гибель или ранение людей"
форма
Карточка учета решений рассмотренных представлений,
внесенных в порядке статьи 200 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (ДТП-4)
1. Номер карточки /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/.

2. Тіркеу органы __________________________________________________
3. ЖКО жасалған күні мен уақыты "___" ____ 20__ жыл "_ _ _" сағат "___" минут
4. Ұсынуды енгізу күні "___" __________ 20__ жауап:
5. Ұсынудың шығыс нөмірі _______________________________________
6. Ұсыну енгізілген ұйымның атауы ____________________________________
7. Ұсыну енгізілген ұйымның меншік нысаны _________________________
8. Іс жүргізу кезінде ұсыну енгізілген қылмыстық істің нөмірі____________
9. ҚР Қылмыстық кодексінің саралануы __________________ тармақ, бөлім, бап.
10. Ұсынуда баяндалған шаралар: (шаралар белгілері).
11. Ұсынуға қол қойған ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) лауазымы
______________________________________________________________
12. Осы ұсыну бойынша қабылданған шешім: қаралды (1), қараусыз қалдырылды (2), ішінара қанағаттандырылды (3).
13. Ұсынуды қараусыз қалдыру негізі
__________________________________________________________________________
14. Ұсынуға жауап алу күні "___" __________ 20__ жауап.
15. Ұсыну жауаптың шығыс нөмірі ___________________________________
16. Ұсыну қарау нәтижелері бойынша қабылданған шаралар ____________
17. Ұсынуға жауапқа қол қойған басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
18. Ұсынуға жауапқа қол қойған басшының лауазымы ________________________
19. Карточканы толтырған ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) _________________________________
20. Карточканы толтырған ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерінің лауазымы
__________________________________________________________________________
"Адамдардың
жарақаттануларына немесе
қаза болуларына әкеп соққан
жол көлік оқиғалары туралы"
есепті қалыптастыру бойынша
нұсқаулығына
5-қосымша
Нысан
Жол-көлік оқиғаларында қайтыс болған және жараланғандар туралы мәліметтерді салыстыру актісі 20_ жылғы "__" ________ № ____ "__" ___________ бастап "__" _____________ дейін (салыстыратын кезең)
№ р/с
Медициналық ұйымға түскен күні (өтініш)
Зардап шеккеннің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), туған жылы, ЖСН
Тұрғылықты мекенжайы, байланыс телефондары
ЖКО жасалған күні, орны, қысқаша фабуласы
Жарақат сипаты, жарақат ауырлығының дәрежесі
ЖКО-да зардап шеккен адамдардың масаң күйінде болғаны, не болмағаны
Медициналық ұйымның қабылдау бөлімінде көрсетілген медициналық көмек ауқымы (одан әрі госпитализациялаусыз және емханалық емдеу тағайындаусыз)
Емханалық емдеу тағайындалды
Ауруханаға жатқызылды
Алған дене жарақаттарынан медициналық ұйымда қайтыс болды, күні (қабылдау бөлімінде немесе бөлімшеде, көрсетілсін)
Басқа мединицалық мекемеге жіберілді (атауы, күні)
Медициналық ұйым өкілі ____________________________ мөр қойылатын жер
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), лауазымы, медициналық
ұйым атауы, мекенжайы, байланыс телефондары, қолы)
Жол полициясының лауазымды адамы __________________ мөр қойылатын жер
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), лауазымы, жол полициясы
бөлінісінің атауы, мекенжайы, байланыс телефондары, қол
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу саласындағы өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
24 сәуірдегі 2019 жылғы
№ 29 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
"Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" №1-М есебі
6-тарау. Құқық бұзушылықтар жасаған адамдар туралы мәліметтер
Көрсеткіштер атауы
Жол коды
барлық тұлғалар
оның ішінде
кәсіпкерлік қызмет саласында
азаматтық
сотқа жіберілді

2. Орган регистрации _____________________________________________.
3. Дата и время совершения ДТП "___" __________ 20__ года "___" часов "___" минут
4. Дата внесения представления "___" __________ 20__ года.
5. Исходящий номер представления ___________________________________________
6. Наименование организации, куда внесено представление _______________________
__________________________________________________________________________
7. Форма собственности организации, куда внесено представление _________________
_____________________________________________________________________________
8. Номер уголовного дела, при производстве которого внесено представление _______
____________________________________________________________________________
9. Квалификация Уголовного кодекса Республики Казахстан ________ пункт, часть, статья.
10. Меры, изложенные в представлении: (признаки мер).
11. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должность сотрудника подразделения органов внутренних дел (далее-ОВД), подписавшего представление ___________________
_____________________________________________________________________________
12. Решение, принятое по данному представлению: рассмотрено (1), оставлено без рассмотрения (2), удовлетворено частично (3).
13. Основание оставления представления без рассмотрения _______________________
__________________________________________________________________________
14. Дата получения ответа на представление "___" __________ 20__ года.
15. Исходящий номер ответа на представление __________________________________
16. Принятые меры по результатам рассмотрения представления __________________________________.
17. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя, подписавшего ответ на представление ________________________________________________________________
18. Должность руководителя, подписавшего ответ на представление ________________
19. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника подразделения ОВД, заполнившего карточку _________________________________________________________
20. Должность сотрудника подразделения ОВД, заполнившего карточку ____________
Приложение 5 к Инструкции
по формированию отчета
"О дорожно-транспортных
происшествиях, повлекших
гибель или ранение людей"
форма
Акт сверки сведений о раненых и погибших в ДТП
от "__" ________ 20___ года № ____ с "__" ___________ по "__" _____________
(период сверки)
№ п/п
Дата поступления (обращения) в медицинскую организацию
Ф.И.О. (при его наличии), год рождения, ИИН пострадавшего
Место жительства, контактные телефоны
Дата, место совершения краткая фабула ДТП
Характер травм, степень тяжести травмы
Наличие алкогольного или иного опьянения у лиц, пострадавших в ДТП
Объем оказанной медицинской помощи в приемном покое медицинской организации (без дальнейшей госпитализации и назначения амбулаторного лечения)
Назначено амбулаторное лечение
Госпитализирован (а)
Скончался (лась) от полученных телесных повреждений в медицинских организациях, дата (указать в приемном покое, либо в отделении)
Направлен в другую медицинскую организацию (наименование организации, дата)
Представитель медицинской организации
_______________________________________________________ место для печати
(Ф.И.О. (при его наличии),
должность, наименование медицинской организации, адрес, контактные телефоны, подпись)
Должностное лицо подразделения административной полиции
_______________________________________________________ место для печати
(Ф.И.О. (при его наличии) должность, наименование подразделения
административной полиции, адрес, контактные телефоны, подпись)
Приложение 8 к Перечню
некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
в сфере правовой статистики
и специальных учетов,
в которые вносятся изменения
о дополнения
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 24 апреля 2019 года № 29
форма
Отчет № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях"
Раздел 6. Сведения о лицах, совершивших правонарушения
Наименование показателей
Код строки
Всего лиц
в сфере предпринимательской деятельности
гражданство
направлено в суд