"Орындаушыларға және фонограммалар шығарушыларға берілетін сыйақының ең төменгі ставкаларын қолдану жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 461 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2022 жылғы 19 желтоқсандағы № 1033 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 21 желтоқсанда № 31189 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 407 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 23.06.2023 № 407 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Орындаушыларға және фонограммалар шығарушыларға берілетін сыйақының ең төменгі ставкаларын қолдану жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 461 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19387 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орындаушыларға және фонограммалар шығарушыларға берілетін сыйақының ең төменгі ставкаларын қолдану жөніндегі нұсқаулықта:
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Сыйақы төлеуге арналған қаражат сомасын есептеуді жабдықтар мен материалдық тасығыштарды дайындаушы дербес жүзеге асырады. Есепті кезең үшін төленуге жататын сыйақыны төлеуге арналған қаражат сомасы жабдықтар мен материалдық жеткізгіштер бірлігін өткізу бағасын жабдықтар мен материалдық жеткізгіштер үшін мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйым белгілеген сыйақы төлеуге арналған қаражат мөлшеріне, сондай-ақ есепті кезең ішінде сатылған жабдықтар мен материалдық жеткізгіштер бірліктерінің санына көбейту арқылы есептеледі.".
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
К. Мусин

О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 10 сентября 2019 года № 461 "Об утверждении Инструкции по применению минимальных ставок вознаграждения исполнителям и производителям фонограмм"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 декабря 2022 года № 1033. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2022 года № 31189. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 407.
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 23.06.2023 № 407 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 10 сентября 2019 года № 461 "Об утверждении Инструкции по применению минимальных ставок вознаграждения исполнителям и производителям фонограмм" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19387) внести следующее изменение:
в Инструкции по применению минимальных ставок вознаграждения исполнителям и производителям фонограмм, утвержденной указанным приказом:
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Расчет суммы средств для выплаты вознаграждения осуществляется изготовителем оборудования и материальных носителей самостоятельно. Сумма средств для выплаты вознаграждения, подлежащего уплате за отчетный период, рассчитывается посредством умножения цены реализации единицы оборудования и материальных носителей на размер средств для выплаты вознаграждения, установленного организацией, управляющей имущественными правами на коллективной основе, для оборудования и материальных носителей, а также на количество единиц реализованных оборудования и материальных носителей в течение отчетного периода.".
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
К. Мусин