"Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды амбулаториялық емделу кезінде қосымша беру туралы" Қарағанды облыстық мәслихатының 2021 жылғы 25 ақпандағы № 34 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2022 жылғы 15 шілдедегі № 223 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 19 шілдеде № 28845 болып тіркелді
Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды амбулаториялық емделу кезінде қосымша беру туралы" Қарағанды облыстық мәслихатының 2021 жылғы 25 ақпандағы №34 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6207 тіркелген) шешіміне келесі өзгеріс енгізелсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат хатшысы С. Утешов
Қарағанды облыстық
мәслихатының
2022 жылғы 15
шілдедегі
№ 223
шешіміне қосымша
Қарағанды облыстық
мәслихатының
2021 жылғы 25 ақпандағы
№34 шешіміне 1 қосымша
Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына қосымша берілетін амбулаториялық емдеу кезінде қосымша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, оның ішінде дәрілік заттар, арнайы емдік өнімдер, медициналық бұйымдар
1. Амбулаториялық емдеу кезінде диагноздармен (рецепт бойынша) қосымша тегін берілетін дәрілік заттар:
1) "Инфликсимаб" дәрілік заты - "Ойық жаралы колит, Крон ауруы" диагнозында;
2) "Олодатерола гидрохлориді/Тиотропия бромид моногидраты" дәрілік заты - "Өкпенің созылмалы обструктивті ауруы" диагнозында;
3) "Канакинумаб" дәрілік заты - "Ювенильді идиопатиялық артрит" диагнозында ;
4) "Көктамыр ішіне енгізуге арналған Иммуноглобулин G (адами қалыпты)" дәрілік заты - "Аутоиммунды аурулар және иммун тапшылығы жай-күйі" диагнозында;
5) "Ведолизумаб" дәрілік заты - "Спецификалық емес ойық жаралы колит, Крон ауруы" диагнозында;
6) "Тоцилизумаб" дәрілік заты - "Ювенильді склеродермия" диагнозында;

О внесении изменения в решение Карагандинского областного маслихата от 25 февраля 2021 года № 34 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение Карагандинского областного маслихата от 15 июля 2022 года № 223. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июля 2022 года № 28845
Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карагандинского областного маслихата от 25 февраля 2021 года №34 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №6207) следующее изменение:
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Секретарь областного маслихата С. Утешов
Приложение к решению
Карагандинского областного
маслихата
от 15 июля 2022 года
№ 223
Приложение 1 к решению
Карагандинского областного маслихата
от "25" февраля 2021 года
№34
Дополнительно предоставляемый гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно
1. Дополнительно предоставляемые лекарственные средства при амбулаторном лечении, бесплатно с диагнозами (по рецепту):
1) лекарственное средство "Инфликсимаб" - при диагнозах "Язвенный колит, Болезнь Крона";
2) лекарственное средство "Олодатерола гидрохлорид/Тиотропия бромид моногидрат" - при диагнозе "Хроническая обструктивная болезнь легких";
3) лекарственное средство "Канакинумаб" - при диагнозе "Ювенильный идиопатический артрит";
4) лекарственное средство "Иммуноглобулин G (человеческий нормальный) для внутривенного введения" - при диагнозе "Аутоиммунные заболевания и иммунодефицитные состояния";
5) лекарственное средство "Ведолизумаб" - при диагнозе "Неспецифический язвенный колит, Болезнь Крона";
6) лекарственное средство "Тоцилизумаб" - при диагнозе "Ювенильная склеродермия";

7) "Иммуноглобулин G" дәрілік заты - "Ювенильді склеродермия" диагнозында;
8) "Адалимумаб" дәрілік заты - "Ревматоидты артрит" диагнозында;
9) "Метотрексат", "Метилпреднизолон" дәрілік заттары - "Қаптайтын тромбоангиит. Бюргер ауруы" диагнозында;
10) "Азацитидин" дәрілік заты - "Гемобластоздар мен апластикалық анемияны қоса алғанда, гематологиялық аурулар" диагнозында;
11) "Тобрамицин" дәрілік заты - "Муковисцидоз" диагнозында;
12) "Метилпреднизолон" дәрілік заты - "Жүйелі склеродермия" диагнозында;
13) "Азатиоприн" дәрілік заты - "Бехчет ауруы" диагнозында;
14) "Белимумаб" дәрілік заты - "Жүйелі қызыл жегі" диагнозында;
15) "Ривароксабан" дәрілік заты - "Аяқ артерияларының облитерациялайтын атеросклерозы" диагнозында;
16) "Ривароксабан" дәрілік заты - "Жүрекшелердің созылмалы фибрилляциясы (жыпылықтайтын аритмия)" диагнозында;
17) дәрілік заты - "Блекфан-Даймонд анемиясы" диагнозында;
18) дәрілік зат - "Өкпе артериялық гипертензиясы" диагнозында;
19) дәрілік зат- "Эпилепсия" диагнозында;
20) дәрілік зат - "Аралас жасушалық-гуморальдық иммунитет тапшылығы" диагнозында;
21) дәрілік заттар - "Созылмалы идиопатиялық тромбоцитопениялық пурпура" диагнозында;
22) дәрілік зат - "Ювенильді идиопатиялық артрит" диагнозы кезінде;
23) дәрілік зат - "Бехтерев ауруы" диагнозында;
24) "Стирипентол" дәрілік заты - "Эпилептикалық энцефалопатия: нәрестелік ауыр эпилепсия - Драве синдромы" диагнозында.
25) дәрілік заты "Мацитентан" - "Өкпе артериялық гипертензиясы" диагнозында;
26) дәрілік заты "Пеницилламин" - "Жүйелік склеродермия" диагнозында;
27) дәрілік заты "Тетракозактид" - "Эпилепсия" диагнозында.
2. Амбулаториялық емдеу кезінде мамандандырылған емдік өнімдер диагнозымен тегін:
1) "Буллезді эпидермолиз" диагнозы бар азаматтарға арнайы емдік өнім (рецепт бойынша);
2) "Муковисцидоз" диагнозы бар азаматтарға арнайы емдік өнім (рецепт бойынша);
3) "Гомоцистинурия" диагнозы бар азаматтарға арнайы емдік өнім (рецепт бойынша).
3. Амбулаториялық емдеу кезінде медициналық бұйымдар диагнозбен тегін: медициналық бұйымдар (рецепт бойынша) "буллезді эпидермолиз" диагнозы бар азаматтарға.

7) лекарственное средство "Иммуноглобулин G" - при диагнозе "Ювенильная склеродермия";
8) лекарственное средство "Адалимумаб" - при диагнозе "Ревматоидный артрит";
9) лекарственные средства "Метотрексат", "Метилпреднизолон" - при диагнозе - "Облитирующий тромбоангиит. Болезнь Бюргера";
10) лекарственное средство "Азацитидин" - при диагнозе "Гематологические заболевания, включая гемобластозы и апластическую анемию";
11) лекарственное средство "Тобрамицин" - при диагнозе "Муковисцидоз";
12) лекарственное средство "Метилпреднизолон" - при диагнозе "Системная склеродермия";
13) лекарственное средство "Азатиоприн" - при диагнозе "Болезнь Бехчета";
14) лекарственное средство "Белимумаб" - при диагнозе "Системная красная волчанка";
15) лекарственное средство "Ривароксабан" - при диагнозе "Облитерирующий атеросклероз артерий нижних конечностей";
16) лекарственное средство "Ривароксабан" - при диагнозе "Хроническая фибрилляция предсердий (мерцательная аритмия)";
17) лекарственное средство - при диагнозе "анемия Блекфана-Даймонда";
18) лекарственное средство - при диагнозе "Легочная артериальная гипертензия";
19) лекарственное средство - при диагнозе "Эпилепсия";
20) лекарственное средство - при диагнозе "Комбинированный клеточно-гуморальный иммунодефицит";
21) лекарственные средства - при диагнозе "Хроническая идиопатическая тромбоцитопеническая пурпура";
22) лекарственное средство - при диагнозе "Ювенильный идиопатический артрит";
23) лекарственное средство - при диагнозе "Болезнь Бехтерева";
24) лекарственное средство "Стирипентол" - при диагнозе "Эпилептическая энцефалопатия: тяжелая эпилепсия младенчества - синдром Драве".
25) лекарственное средство "Мацитентан" при диагнозе "Легочная артериальная гипертензия";
26) лекарственное средство "Пеницилламин" при диагнозе "Системная склеродермия";
27) лекарственное средство "Тетракозактид" при диагнозе "Эпилепсия".
2. Специализированные лечебные продукты при амбулаторном лечении бесплатно с диагнозами:
1) специализированный лечебный продукт (по рецепту) гражданам с диагнозом: "Буллезный эпидермолиз";
2) специализированный лечебный продукт (по рецепту) гражданам с диагнозом: "Муковисцидоз";
3) специализированный лечебный продукт (по рецепту) гражданам с диагнозом: "Гомоцистинурия".
3. Медицинские изделия при амбулаторном лечении бесплатно с диагнозами: медицинские изделия (по рецепту) гражданам с диагнозом: "Буллезный эпидермолиз".