Павлодар облысы Екібастұз қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі №328/4 және Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 сәуірдегі №31/4 "Екібастұз қаласының жекелеген санаттағы азаматтарының қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы" бірлескен қаулысымен шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қаласының әкімдігінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 292/4 бірлескен қаулысы және Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 116/18 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 мамырда № 27929 болып тіркелді
Екібастұз қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Екібастұз қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 328/4 және Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 31/4 "Екібастұз қаласының жекелеген санаттағы азаматтарының қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7284 болып тіркелген) бірлескен қаулысы мен шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
2-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. Жеңілдікке құқықты растайтын құжат болған кезде Екібастұз қаласы азаматтарының мынадай санаттарына қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) тегін жол жүру белгіленсін:
1) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге;
2) басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне;
3) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға;
4) 1988-1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушылар, қоныс аудару күні анасының құрсағындағы балаларды қоса алғанда, оқшаулау және қоныс аудару аймақтарынан Қазақстан Республикасына эвакуацияланған (өз еркімен кеткен) адамдарға;
5) мүгедек балаларға;
6) бірінші және екінші топтағы мүгедектерге;
7) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға;
8) бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары, оның ішінде кәмелеттік жасқа толғаннан кейін білім беру ұйымдарын бітіретін уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін), техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын балалары бар көпбалалы отбасыларға;

О внесении изменения в совместные постановление акимата города Экибастуза Павлодарской области от 28 апреля 2021 года № 328/4 и решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 28 апреля 2021 года №31/4 "О льготном проезде отдельных категорий граждан города Экибастуза на общественном пассажирском транспорте (кроме такси)"
Совместные постановление акимата города Экибастуза Павлодарской области от 29 апреля 2022 года № 292/4 и решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 29 апреля 2022 года № 116/18. Зарегистрированы в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2022 года № 27929
Акимат города Экибастуза ПОСТАНОВЛЯЕТ и Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в совместные постановление акимата города Экибастуза от 28 апреля 2021 года № 328/4 и решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 28 апреля 2021 года № 31/4 "О льготном проезде отдельных категорий граждан города Экибастуза на общественном пассажирском транспорте (кроме такси)" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7284) следующее изменение:
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить бесплатный проезд на общественном пассажирском транспорте (кроме такси), при наличии документа, подтверждающего право на льготу, следующим категориям граждан города Экибастуза:
1) ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
2) ветеранам боевых действий на территории других государств;
3) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
4) лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах, эвакуированным (самостоятельно выехавшим) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
5) детям-инвалидам;
6) инвалидам первой и второй групп;
7) многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", а также награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени;
8) многодетным семьям, имеющим в своем составе четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей в том числе детей обучающихся по очной форме обучения в организациях технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания организаций образования (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста);

9) орта білім беру ұйымдарында оқитын балаларға.".
2. Осы бірлескен қаулы мен шешім олардың алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қаласының әкімі А. Кантарбаев
Екібастұз қалалық мәслихатының хатшысы Б. Куспеков

9) детям, обучающимся в организациях среднего образования.".
2. Настоящие совместные постановление и решение вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким города Экибастуза А. Кантарбаев
Секретарь Экибастузского городского маслихата Б. Куспеков